Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ασχημα νεα!!!!!


Recommended Posts

IreneValadia έγραψε:

Λυπάμαι πάρα πολύ!

Ξέρεις καλά πως έχω βρεθεί στην δύσκολή αυτή θέση … όπως και πολλές άλλες κοπέλες.

Μακάρι να το ξεπεράσεις γρήγορα και σύντομα να έρθει ένα άλλο πιο γερό μωράκι.

Φυσικά να το ψάξεις λίγο το θέμα … αν δεν το έχει κάνει…

Έχει δει την θρομβοφιλία και τα αντιπατρικά;

Αν όχι … κάνε το σε παρακαλώ…

Irene μου οχι δεν το εχουμε δει το θεμα της θρομβοφιλιας ουτε τα αντιπατρικα.Με τι αφορμη τα βλεπεις αυτα?Να σκεφτω πως το Δεκεμβριο που ειχα αλλα 2 τεστ θετικα και μετα αρνητικη χοριακη ηταν παλι το ιδιο?Να σκεφτω πως το Φεβρουαριο που δεν μου ηρθε περιοδος και πηρα χαπια να κατεβει ηταν παλι το ιδιο?Δεν ξερω τι να σκεφτω.Και παλι αυτη τη φορα το ιδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Anastasaki λυπάμαι πολύ. :(

Η αφορμή για να δεις αντιπατρικά και θρομβοφιλία είναι οι αποβολές.

Δυστυχώς έχω πείρα σε αυτά..

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να κάνεις μια εξέταση.

Όλα να σου πάνε καλά την επόμενη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

IreneValadia έγραψε:

Irene μου οχι δεν το εχουμε δει το θεμα της θρομβοφιλιας ουτε τα αντιπατρικα.Με τι αφορμη τα βλεπεις αυτα?Να σκεφτω πως το Δεκεμβριο που ειχα αλλα 2 τεστ θετικα και μετα αρνητικη χοριακη ηταν παλι το ιδιο?Να σκεφτω πως το Φεβρουαριο που δεν μου ηρθε περιοδος και πηρα χαπια να κατεβει ηταν παλι το ιδιο?Δεν ξερω τι να σκεφτω.Και παλι αυτη τη φορα το ιδιο?[/quote:1su5sgjb]

Κανονικά έπρεπε ο γιατρός σου ήδη να σε έχει βάλει να κάνεις αυτές τις εξετάσεις…

Τουλάχιστον την θρομβοφιλία.

Αν δε σου το πει και τώρα ζήτα το εσύ.

Εμένα μετά την πρώτη αποβολή με έβαλαν αμέσως να ψαχτώ, όπως επίσης μου έδωσαν να κάνω ένα σορό άλλες εξετάσεις για να δούμε μήπως και βρούμε αιτία.

Όσο δεν ερχόταν ξανά εγκυμοσύνη πήγα και στην Αθήνα σε ένα πιο εξεζητημένο κέντρο και το έψαξα το θέμα ακόμα πιο πολύ.

Έτσι το συμπέρασμα ήταν πως έχω οριακή θρομβοφιλία.

Δεν έχω ακριβώς αλλά φαντάσου ότι τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη κάνω απαραίτητα τις αντιπηκτικές ενέσεις κάθε μέρα και ας μην είναι απόλυτη η θρομβοφιλία.

Ξέρω πως είναι μια επιπλέον ταλαιπωρία, όμως είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι τόσο καιρό.

Εφόσον είστε γόνιμοι και οι 2 και έχετε σύλληψη κάτι άλλο φταίει και νομίζω πως εύκολα θα το βρείτε.

Εμάς ήταν όλα τα άλλα τέλεια και όμως καταφύγαμε στην σπερματέγχυση.

Εσείς που έχετε συλλήψεις στο άψε σβήσε θα το λύσετε το θεματάκι!!!

Ότι θες μπορείς να με ρωτήσεις.

Εύχομαι όλα αυτά να τελειώσουν πολύ γρήγορα και να αποτελέσουν ένα κακό όνειρο … που ούτε καν θα θυμάσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τις έκανα σε ιδιωτικό, έκανα όλο το πακέτο και για ΝΚ, και για αντιφωσφολιπιδικο και διάφορα άλλα και πλήρωσα 500 ευρώ, τα οποία πήρα πίσω απο το ΙΚΑ σε 6 μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι παρα πολυ για οτι σου συνεβει ...

ευχομαι να εχεις δυναμη και γρηγορα ενα

γερο μωρακι ..

Δεν γνωριζω κατα ποσο εμπιστευεσαι τον γιατρο σου ,ειναι ομως ο μονος που μπορει να κρινει τι χρειαζεται πραγματικα να κανεις, αυτος θα σου πει τι ειναι καλυτερο για σενα και την υγεια σου ..παιζουν πολλα ρολο σε μια εγκυμοσυνη για αυτο σου το γραφω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

Κοριτσια πειτε μου λιγο, αν μου πει για χαπια ή αποξεση τι να κανω?ή την αποξεση δεν την γλιτωνω?

Ήσουν σε πολύ μικρή εβδομάδα και νομίζω δε θα χρειαστεί η απόξεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι γ την απωλεια σου ,μια φιλη εκανε αποξεση με ναρκωση ισως ετσι να μην καταλαβεις και πολλα σε περιπτωση που χρειαστει αποξεση τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα μαθω σημερα το απογευμα τι θα κανω τελικα!Κοριτσια δεν το βαζω κατω.Σε 2 μηνες παμε απο την αρχη παλι για ενα νεο γερο σπορακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου λυπαμαι πολυ για την απωλεια συ απλα το περιμενα...γι αυτο δεν ηθελα να απανταω στα θεματα σου το αποφευγα,,ετσι ακριβως ειχα αρχισει κ γω στις 3 προηγουμενες αποβολες μου,,παλινδρομες για ην ακριβεια,,,,ακριβως τις ιδιες μοναδες ειχαμε κ μενα τα ιδια ακριβως ειχ 248 ονδς κ μετα απο το αιμα εοεσαν στις 93 ,,,,,σεναχωρηθηκα απλα ειχα μεσα μου μια επλιδαοι θα τα καταφερεις..λυπαμαι παρα πολυ...οσο για την αποξεση εμενα δεν χρειαστηκε ,,μου ειχε πει ττε η γιατρος μου οτι πανω απο 1000 μοναδες που πλεον φαινεται υπερηχογαφικα χρειαζεται αποξεση...περιοδος θα σου ερθει μολις πεσει στο 0 η χοριακη σου...μην ανχωνεσαι κ ολα θα πανε καλα,,,θα δεις ,παρε παραδειγμα απο ολες μας,,λιγο πολλυ ολες κατι παρομοιο εουμ περασει...οτι χρειαστεις ειμαι εδω!!!!!!θα περιμενω ναμαθω νε ασου,,,,φιλακια πολλα κ κοιταμε μπροστα τωρα,,,ερχεται το μωρακι σου,,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε κοριτσαρα μου τι ειπες τωρα.... λυπαμαι πολυ.. δεν πειραζει ομως,δεν πεφτει η ομαδα!!! σε θελω με ηθικο ακμαιοτατο και παμε για την επομενη φορα συντομα!!! οτι θελεις εδω ημαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρουλης ειπε βιοχημικη εγκυμοσυνη.Δεν χρειαζεται να με καθαρισει, ουτε χαπια να παρω θα μου ερθει η περιοδος απο μονη της.Αυτο το επεισοδιο το ξαναειδα.Τι πρεπει να κοιταξουμε τωρα?Νομιζω ειναι η 3η φορα που το παθαινω απλα τωρα το καταλαβα πιο εντονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

αναστασια μου λυπαμαι πολυ για την απωλεια συ απλα το περιμενα...γι αυτο δεν ηθελα να απανταω στα θεματα σου το αποφευγα,,ετσι ακριβως ειχα αρχισει κ γω στις 3 προηγουμενες αποβολες μου,,παλινδρομες για ην ακριβεια,,,,ακριβως τις ιδιες μοναδες ειχαμε κ μενα τα ιδια ακριβως ειχ 248 ονδς κ μετα απο το αιμα εοεσαν στις 93 ,,,,,σεναχωρηθηκα απλα ειχα μεσα μου μια επλιδαοι θα τα καταφερεις..λυπαμαι παρα πολυ...οσο για την αποξεση εμενα δεν χρειαστηκε ,,μου ειχε πει ττε η γιατρος μου οτι πανω απο 1000 μοναδες που πλεον φαινεται υπερηχογαφικα χρειαζεται αποξεση...περιοδος θα σου ερθει μολις πεσει στο 0 η χοριακη σου...μην ανχωνεσαι κ ολα θα πανε καλα,,,θα δεις ,παρε παραδειγμα απο ολες μας,,λιγο πολλυ ολες κατι παρομοιο εουμ περασει...οτι χρειαστεις ειμαι εδω!!!!!!θα περιμενω ναμαθω νε ασου,,,,φιλακια πολλα κ κοιταμε μπροστα τωρα,,,ερχεται το μωρακι σου,,,,,

Kalli μου το ξερω πως με σκεφτοσουν και διαβαζες αυτα που εγραφα, δεν πειραζει που δεν απαντουσες.Απλα με ανυσηχει το γεγονος της επαναληψης της βιοχημικης.Και μονο που ειπες οτι εισαι εδω για μενα μου φτανει!!!Το μωρακι μας θα ερθει, και θα ειναι και γερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου κουραγιο...

εγω εχασα μωρακ σε μεγαλη εβδομαδα 22...πες οτι ο θεος προνοησε αν ηταν κ η τριτη φορα οπως λες.η φυση καμια φορα ξερει...

δικος μου ανθρωπος 3 φορες βιοχημικη..δεν αντεξε κ επελεξε να κανει εξωσωματικη.βρηκαν προβλημα στο σπερμα κ τωρα εχει αγκαλια τα μωρακια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι λυπάμαι πάρα πολύ...δεν θα χρειαστεί να κάνεις τπτ ευτυχώς θα έρθει η περίοδος λίγο πιο βαριά από το κανονικό..το πέρασα και εγώ αυτό τον Νοέμβρη και προσπαθούσαμε 1,5 χρόνο για μωράκι μου ήρθε ο ουρανός στο κεφάλι..δεν πίστευα ότι μπορεί να έχεις θετικά τεστ και μετά τπτ..

Πίστεψε με τώρα μπορεί να σου φαίνεται αδύνατο όπως και εμένα που είχα λιώσει στο κλάμα το ξεπερνάς γρήγορα...είναι το πείσμα να τα καταφέρεις και επειδή δεν έχεις δει τπτ από το μωράκι ακόμη. Εμάς μας το είχε πει ο γιατρός ότι λόγω του σπέρματος είναι δύσκολο με σπερματέγχυση αλλά το κεφάλι μου το αγύριστο δεν το έβαζε κάτω..είναι πολύ οι λόγοι που γίνεται αυτό ένας είναι και το σπέρμα.Σου εύχομαι πολύ γρήγορα με ένα γερό μωράκι στην κοιλίτσα!!! Σκέψου το θετικό..μπορείς να συλλάβεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanina έγραψε:

Κοριτσάκι λυπάμαι πάρα πολύ...δεν θα χρειαστεί να κάνεις τπτ ευτυχώς θα έρθει η περίοδος λίγο πιο βαριά από το κανονικό..το πέρασα και εγώ αυτό τον Νοέμβρη και προσπαθούσαμε 1,5 χρόνο για μωράκι μου ήρθε ο ουρανός στο κεφάλι..δεν πίστευα ότι μπορεί να έχεις θετικά τεστ και μετά τπτ..

Πίστεψε με τώρα μπορεί να σου φαίνεται αδύνατο όπως και εμένα που είχα λιώσει στο κλάμα το ξεπερνάς γρήγορα...είναι το πείσμα να τα καταφέρεις και επειδή δεν έχεις δει τπτ από το μωράκι ακόμη. Εμάς μας το είχε πει ο γιατρός ότι λόγω του σπέρματος είναι δύσκολο με σπερματέγχυση αλλά το κεφάλι μου το αγύριστο δεν το έβαζε κάτω..είναι πολύ οι λόγοι που γίνεται αυτό ένας είναι και το σπέρμα.Σου εύχομαι πολύ γρήγορα με ένα γερό μωράκι στην κοιλίτσα!!! Σκέψου το θετικό..μπορείς να συλλάβεις!!

Nanina βλεπω απο το tickeraki σου πως εισαι εγκυος.Ευχομαι ολα να πανε καλα, που θα πανε σιγουρα.Τελικα τι κανατε και εμεινες?

Σκεφτομαι θετικα πως μπορω να συλλαβω αλλα τι να το κανω αν συνεχεια ειναι βιοχημικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου πηγαινε κανε τις ππαραιτητες εξετασεις κ θα δεις συντομα θα βρεθει το προβλημα,,εμενα ηταν αδυναμο το σπερμα κ ειχα εληψη προγεστερονης...μεσα σε 2 μηνες ολα εφτιαξαν κ ξαναμεινα εγκυος...πηρε πολλες βιταμινες εβιολ α κ φιλισιν ο αντρας μου κ γω επερνα την 14 μερα προγεστερονη κ φιλισιν καθε μερα κ ολα ειναι ενταξει τωρα.μην απελπιζεσαι κ κοιταμε μπροστα τωρα,,,,το καλοκαιρι ειναι εδω κ σιγουρα μεχρι να τελειωσει θα εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...