Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

Μαιρουλα να παρεις σιδηρο,οι αναγκες του μωρου εχουν αυξησει και καταναλωνει απο τον οργανισμο σου!!!αχ και εγω 10 Αυγουστου θα κανω β επιπεδου,την ημερα της γιορτης μου(Ειρηνη-Χρυσοβαλαντου)ελπιζω να ειναι καλα.... και μετα βαψιμο το δωματιο,ψωνια κτλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Merula εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ έχω ξεσηκωθεί για αγορές και ευτυχώς θα κάνω την άλλη εβδομάδα το β επιπέδου. Εγώ δεν ξέρω τί έχω αλλά ότι και αν είναι θα τα πάρω όλα σιέλ ή ροζ. Εξάλλου έχω σκοπό να πάμε για το 2ο σύντομα αν μας βοηθήσει ο Θεός οπότε θα τα ξανααγοράσουμε από την αρχή. Όπως η natali.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Καλά Μαμά Παναή :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: η καλύτερη είσαι. Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα τους κόψω και την καλημέρα :P:P:P

Ναταλί οπότε θεωρείς πιο πρακτικές αυτές που γίνοντε κρεβάτι. Η γνώμη σου μετράει γιατί έχεις τριπλή εμπειρία!!!!!

Μαμά Παναή εσύ τί λές για το θέμα της κούνιας? Και εσύ σίγουρα θα έχεις άποψη.

και εγω που γινεται κρεβατι πηρα,γιατι οταν το μωρο ειναι 3 που βγαινει απο την κουνια ,δεν ειναι σε θεση να διαλεξει τα επιπλακια του,οποτε βολευεσαι αλλα 1-2 χρονια ,και την χρονια που θα παει σχολειο,του κανεις ενα μεγαλο δωρο....την επιλογη του δωματιου του που ειναι πολυ σημαντικη ωστε να προσαρμοστει ευκολοτερα στις απαιτησεις της νεας του αρχης!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τί ωραία τις ίδιες ημέρες έχουμε την Β επιπέδου μαμα Παναή! θα επιμείνω στο γιατρό για σίδηρο!είμαι αισιόδοξη οτι όλα καλά θα είναι , έχω κανει τροφοβλάστη ,λόγο προηγούμενου ιστορικού,και όλα είναι καλά μέχρι τώρα :laugh: kataifaki και εγώ σχεδιάζω το δεύτερο να το κάνω σύντομα με το καλό γιατι δεν έχω και πολλά περιθώρια ηλικίας είμαι 34.λέω να τα πάρω όλα σε λευκό πάντως τα έπιπλα. και ρουχαλάκια με είδη προικός ανάλογα, σιελ κτλ...λέω πάντως για κούνια πρώτα. και όταν κάνω το δεύτερο να πάρω κρεβατάκι για το πρώτο και την κούνια που θα έχω ήδη. θα δείξει :dry:΄το σκέφτομαι πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομορφες...ας συμπληρωσει καμμια σας την λιστα μας με τα νεα κοριτσακια.......για να μην ξεχνιομαστε!!!!θα το εκανα εγω αλλα σε αυτα ειμαι ΤΟΥΒΛΟ!!!!ειμαι ικανη να μπλοκαρω ολο μας το θεμετακι και ολο το μαμμυ!!!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ouf! Kale misi ora eleipsa. Pote prolavate kai ta grapsate ol'auta??? :blink:

Gia na paro ki ego meros sti syzitisi, ki emeis kounia-krevati exoume, an kai o giokas mou den koimithike sxedon katholou ekei. Mono gia xeskonisma tin exoume kai auti edo kai stin Ellada. Elpizo to moro na koimithei... Natali, ti itan auto pou egrapses gia ta biskotakia? Kai liomeni sokolata... Aman Panagia mou kai exo kopsei ta glyka... H toulaxiston etsi leo. Molis fagame kai tha ithela kati glyko re gmt...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγοράκι έχω Ειρήνη. μέχρι τα δύο ,αντε το πολύ τρία που σκοπεύω να αποκτήσω και δεύτερο μια χαρά δεν θα είμαι με την κούνια?λες να πάρω κούνια κρεβάτι από την αρχή?σε σκέψη με έβαλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merula έγραψε:

αγοράκι έχω Ειρήνη. μέχρι τα δύο ,αντε το πολύ τρία που σκοπεύω να αποκτήσω και δεύτερο μια χαρά δεν θα είμαι με την κούνια?λες να πάρω κούνια κρεβάτι από την αρχή?σε σκέψη με έβαλες...
ξερω εγω εμενα ο μικρος που ειναι 2 χρκαι3μην δεν εχει βγει ακομα απο την κουνια!!!!οποτε ετσι και αλλιως θα επαιρνα καινουργια,απο τον σεπτενβρη ομως θα του την κανω κρεβατακι με ενα παραπετι!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις και εμπειρία σε αυτά εσύ βλέπω Ειρήνη. δεν το είχα σκεφτεί για κρεβατι-κουνια καθόλου. έχω καιρό πάντως μπροστά μου να αποφασίσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω!!!

merula καλως ηρθες και απο εμενα,με το καλό το μωράκι σου!

Εμενα η κουνια που του εχω βγαινει το καγκελακι και γινεται σαν καναπεδακι αλλα αν θελεις μπορεις να παρεις κατι συμπληρωματικα καγκελα και γινεται και κρεβατι.Εγω δεν τα πηρα γιατι μου αρεσε πολυ ενα κρεβατακι που ειχα δει και του το εχω ηδη παρει.Οποτε το μωρο θα κοιμαται στην κουνια και ο μεγαλος στο κρεβατι(ελπιζω).

Οσο για τα ψωνια...εμεις που παμε για το 2ο και ειναι και του ιδιου φυλου ειμαστε λιγο ριγμενες μου φαινεται :P τα περισσοτερα τα εχουμε :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι καλες που εισται μωρε...σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες...μακαρι ολα να πανε καλα οσο πλησιαζει ο καιρος για την β επιπεδου τοσο πιο πολυ αγχωνομαι και πανικοβαλομαι...μονο καλα να ειναι ο μπεμπης μου τιποτα αλλο δεν θελω παναγια μου μονο να ειναι γερος και δυνατος...

νικα μου και εγω απο σητεια ειμαι :):):) απλα εχω παντρευτει στην ιεραπετρα και μενουμε εδω...

και εγω σε κουνια κρεβατι κατεληξα

:: 1479 :: Micuna → Αποκλειστικά σε Ελλάδα!

..:: Conver Chiss ::..

Μετατρεπόμενο Κρεβατάκι

Χαρακτηριστικά:

1. Διαστάσεις 140x70cm

2. Ρυθμιζόμενο επίπεδο στρώματος

3. Ρυθμιζόμενο ύψος ενός από τα δύο κάγκελα

4. Διαθέτει εύχρηστους χώρους για αποθήκευση και αλλαξιέρα

5. Μετατροπή σε εφηβικό δωμάτιο, κρεβάτι-συρταριέρα-γραφείο-ραφιέρα τοίχου. (Βλέπε κωδικό 1480)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου πολύ ωραία η κούνια-κρεβάτι!

Τυχερή εσενα πλησιαζει η μέρα για την β επιπέδου.

εγω 29 του μηνα θα παω στον γιατρό μου οπότε και εγω θα δω το μπεμπάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia kai kalh evdomada na exoume....Egw eimoun sxetika iremh me thn B-epipedou alla oso plisiazei o kairos exw arxisei kai anxonome polu...Emeis exoume krevataki pou ginete kanapes alla einai arketa fardi kai xorouse aneta mexri ta 2,5-3 alla ths to alaksa sta 2,5 giati katevene monh ths kai htan kapos psilo kai fovomouna mhn pesei.meta pirame ena paidiko apo thn IKEA kai mas volepse polu.... Twra ths ekana kainourio domatio ola apo thn arxh...Maria auto to sxediaki pou exeis sthn foto einai mia xara giati emeis twra pernoume to 4 krevati mas(to telefteo elpizw)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ελισαμου με το καλο να δεις και εσυ το βλασταρακι σου..αιωνας μου φαινεται μεχρι να περασει ο καιρος...το καλο ειναι πως θα ειναι πολυ ωρα ο υπερηχος και ετσι θα το ευχαριστηθω το μωρο μου(αν γινεται αυτο?γινεται αραγε ποτε μια μανουλα να χωρτασει το παιδι της???) :dry::dry::dry:

και επειδη εχω πολυ αγχος για κεινη την μερα λεω να μην το ξανασκεφτω και να ειμαι θετικη σαν να την εχω ηδη κανει και ολα να ειναι μια χαρα...ουφ...αγχος και αυτο :blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσια;;;

Δε σας προλαβαίνω.

Αρχισατε να βλέπετε πράγματα για τα μωρά σας;;;;Μπράβο!!!!

Εγω αυτη τη φορα δεν εχω να παρω και πολλα.

Η καλαθουνα ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση, η κουνια εντελως αθικτη (ο Νικολας κοιμηθηκε συνολο 3 φορες μεσα στην κουνια) ,καροτσι,ριλάξ,κλινοσκεπασματα οκ.

Κανα ρουχαλακι αν χρειαστούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisa έγραψε:

να μαι και εγω!!!

merula καλως ηρθες και απο εμενα,με το καλό το μωράκι σου!

Εμενα η κουνια που του εχω βγαινει το καγκελακι και γινεται σαν καναπεδακι αλλα αν θελεις μπορεις να παρεις κατι συμπληρωματικα καγκελα και γινεται και κρεβατι.Εγω δεν τα πηρα γιατι μου αρεσε πολυ ενα κρεβατακι που ειχα δει και του το εχω ηδη παρει.Οποτε το μωρο θα κοιμαται στην κουνια και ο μεγαλος στο κρεβατι(ελπιζω).

Οσο για τα ψωνια...εμεις που παμε για το 2ο και ειναι και του ιδιου φυλου ειμαστε λιγο ριγμενες μου φαινεται :P τα περισσοτερα τα εχουμε :huh:

ευχαριστώ elisa! δηλ θα κοιμάται ο μικρός στο κρεβάτι ?

ένα παιδάκι βρε κορίτσια από τι ηλικία μπορεί να κοιμάται σε κρεβατάκι χωρίς κίνδυνο και όχι σε κούνια? εγώ θυμάμαι την ανιψιά μου από τα δύο ήταν σε κρεβατάκι και νεογέννητος μπέμπης στην κούνια της.το κρεβατάκι της θα το κρατήσει μέχρι να τελειώσει το δημοτικό περίπου, μετά θα αλλάξει και είναι και ψιλήηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη εξαρταται απο το παιδι.

Καλο θα ηταν μεχρι τα 2 μιση -3 να ειναι στην κουνια.

Βεβαια υπαρχουν και παιδακια που απο την καλαθουνα πανε στο κρεββατι οπως ο δικος μου γιος. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα...καλησπερααααα!!!!

Μετα απο μεγααααααλη απουσία (λογω φορτου εργασιας και αλλαγης συνδεσης) επιστρεφω δυναμικα και βλεπω ενα σωρο αλλαγες!!!!

Τι μου κανετε καινουργιες και παλιες??? Ας ξανασυστηθω...

Ειμαι η Θεανω και περιμενω το δευτερο παιδακι μου το Δεκεμβρη που απ' οτι μας ειπαν στην αυχενικη ειναι μαλλον αγορακι!

Φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...