Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

Να ερθει με το καλο το αγορακι σου να ναι γερο οπως ολα τα παιδακια του κοσμου.!!!!!!

Τωρα πρεπει να κανουμε υπομονη να μεγαλωσουν μεχρι να μπορεσουμε να τα παρουμε αγκαλιτσα.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσαρες τι κανετε?μαρινακι τελεια νεα μπραβοοο...αλλος ενας αντρας στην παρεα μας..με το καλο να τα δεχτουμε τα νινακια μας γερα και δυνατα να ειναι ολα παναγια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Τι κάνετε; Εγω είμαι στην δουλειά αλλά σε λίγο σχολάω.

Fiore μου μην ανυσηχείς ανάμεσα από 18η με 20η εβδομάδα θα το ακούσεις το μωράκι σου. Κι εγώ τότε το άκουσα. Όσο για το μούδιασμα στα χέρια το παθαίνω κι εγώ στον ύπνο μου. Δεν νομίζω να είναι κάτι ανυσηχιτικό και μάλλον δεν έχει σχέση και με την εγκυμοσύση. Βέβαια αν θες ανέφερε το στο γιατρό σου για να σου φύγει η ιδέα.

Marina μου μπράβο κοπέλα μου πάντα τέτοιες χαρές να έχεις και να μας τις λες και μας να χαιρόμαστε και να σκεφτόμαστε θετικά γιατί το έχουμε ανάγκη. Με το καλό το αγοράκι σου λοιπόν.

Φιλιά σε όλες σας εγκυούλες τα λέμε πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Μαρίνα αγοράκι κι εσύ εε;;! :) Με το καλό!!

Κορίτσια εγώ σήμερα έκλεισα 20η εβδομάδα. Την περασμένη εβδομάδα το'χα καταλάβει ξεκάθαρα το μωράκι μου, το'χε καταλάβει κι ο άντρας μου βάζοντας το χέρι του στην κοιλιά μου. Όλα αυτά το περασμένο Σάββατο.. μετά δεν ξαναείχα έτσι τόσο έντονη κίνηση που να την καταλάβω. Που και που μόνο το νιώθω.. Ευτυχώς έχω γιατρό την Τετάρτη, για να το δούμε στον υπέρηχο.. :)

Fiore, αυτό που περιγράφεις μπορεί να είναι σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα. Μερικές φορές εμφανίζεται στην εγκυμοσύνη, ειδικά αν υπάρχει προδιάθεση λόγω καταπόνησης των καρπών από επαναλαμβανόμενες κινήσεις, όπως για παράδειγμα το να δουλεύεις πολλές ώρες στον υπολογιστή. Το είχα αναφέρει και στο θέμα που'χα γράψει κάποτε για τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης: http://mammyland.com/index.php?option=c ... &id=356883

Το έχω στο δεξί χέρι (μέχρι και για χειρουργείο μου'χουν πει) και κατά καιρούς μου μουδιάζει, μυρμηγκιάζει και πονάει αρκετά. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δε μ'εχει πιάσει.

Αυτό που βοηθάει πολύ στην περίπτωση αυτή είναι να φοράς νάρθηκα στον ύπνο. Υπάρχουν ειδικοί νάρθηκες στο φαρμακείο, που μέσα έχουν μεταλλικό έλασμα και εμποδίζουν τον καρπό να λυγίζει. Επειδή στον ύπνο συνήθως πλακώνουμε τα χέρια ή τα έχουμε λυγισμένα στους καρπούς, γι'αυτό και το πρωί το πρόβλημα είναι πιο έντονο και νιώθουμε το μούδιασμα.

Ρώτα και το γιατρό σου.

Ειρήνη, αν σε παρηγορεί αυτό, εγώ μέχρι τέλος του πρώτου τριμήνου είχα χάσει 3 κιλά. Μετά είχα μείνει σταθερή και τη βδομάδα που κάθισα στη μαμά μου (μετά την αμνιοπαρακέντηση), έβαλα περίπου ένα κιλό (α ρε μάνα..χαχαχαχα). Δηλαδή από τότε που έμεινα έγκυος είμαι στα -2 κιλά.

Κι ο γιατρός μου είναι καταευχαριστημένος..

Οπότε, μην αγχώνεσαι!!!! Να χαίρεσαι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ,ευχαριστω που με ηρεμησατε!!!ειστε καλο παρεακι :kiss: Μπραβο Μαρινα,τι καλα τωρα θα τα εχεις ζευγαρακι τα ζουζουνια σου:silly: ρουλιτσααααα που εισαι ρε ψυχη????μετα την γεννα θα ειμαστε μοντελα!!δεν ξερω σε ποιο καταστημα....εγω μαλλον στο XXL :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia eimai i maryangel kai perimeno to pithanon me epifilaxi giati den fenete poli kala agoraki mou stis 17/12.perimeno me anipomonisia afou persi eixa mia atixia stin proti m egimosini....kali dinami se olous kai olatha pane kala!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευουλα,η κορη σου ειναι κουκλιτσα.....!!!!ασχετο, αλλα απο τοτε που ειδα την φωτογραφια ηθελα να στο γραψω....αλλα που μυαλο???? :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας πολυλογούδες μανούλες!!

Δύο μέρες έλειψα και έχετε γεμίσει ένα σωρό σελίδες. Πάω να σας διαβάσω και θα σχολιάσω μετά!

Ελπίζω μέχρι να τελειώσω το διάβασμα να μην έχετε γεμίσει άλλες 3 σελίδες :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Γεια σας πολυλογούδες μανούλες!!

Δύο μέρες έλειψα και έχετε γεμίσει ένα σωρό σελίδες. Πάω να σας διαβάσω και θα σχολιάσω μετά!

Ελπίζω μέχρι να τελειώσω το διάβασμα να μην έχετε γεμίσει άλλες 3 σελίδες :P:P

Γεια σου ρε καταιφι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄καλησπερα κοριτσα!!αναστασια και crazy ευχαριστω πολυ για της απαντησεις σας!!μαρινακι με το καλο το αγορακι!πολυ γαλαζιο βρε παιδι μου εχει πεσει!για να δουμε τη δευτερα που θα παω για υπερηχο θα συμπληρωσω γαλαζιο η ροζ στη λιστα μας???εχω μια διαισθηση οτι θα ειναι ροζ αλλα θα δουμε!εχω ζησει απο πρωτο χερι τις δυσκολιες της εγκυμοσυνης και το μονο που με νοιαζει ειναι το μωρακι μου να ειναι υγιες.maryangel κι εγω μια απο τα ιδια ειχα μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη στο τριτο και τωρα προσπαθω να φςρω κι εγω στο κοσμο το μωρακι μου.ειμαι υπερβολικα αγχωμενη αλλα απο την αλλη εχω μια κρυφη ελπιδα οτι ολα θα πανε καλα :)τα μωρακια μας θα γεννηθουν με διαφορα 8 ημερων!που θα γεννησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΛΙΤΙΝΙ ΜΟΥ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙς??ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΒΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ?ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΕΑΝ ΟΛΕΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΟΥΣΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!

χθες το βραδυ δεν μπηκα γιατι ξεμπερδεψαμε αργα και με το ζευγαρι που ειχαμε καλεσμενους [και με τον αγωνα χαχαχα]

Εσκασα απο το φαι..

εφτιαξα μοσχαρακι , χτενι, εχετε φαει ποτε?

εμενα μου το ειπε ο χασαπης γιατι ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΟ για τα παιδακια ειναι οτι πρεπει..

το εκανα στην λαδοκολα και ειλικρινα ηταν ΘΕΣΠΕΣΙΟ και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΟ δοκιμαστε το το εγκυαμαι..

Μαρινακι μου! χαιρομαι για τα καλα αποτελεσματα..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΓΙΟΣ κοριτσαρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...