Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Evi.D έγραψε:

.. Ina mou pou meneis esu? egw nea politia...Den exw apofasisei pou tha genisw akomi alla to genesis den to exw kai se idieterh ektimish, o giatros mou epimenei pos einai to kalitero...Skeftome kai thn BIOKLINIKI.

Εγω λεω για διαβαλκανικο οσο να πεις και ενα μπουκαλι αιμα θα το εχουν αχρειαστο να ναι.Θα θελα να παω Βιοκλινικη να κατσω δυο μερες και να φυγω αλλα δεν ξερω τι μπορει να σου προσφερει απο νοσοκομειακη περιθαλψη αν κατι παει στραβα θεος φυλαξει.και απο γκαλοπ τιμων που εκανα το διαβαλκανικο συμφερει πας και μια βολτα χοντος αν βαρεθεις λεμε τωρα.μενω χαλκιδικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Mou anapsate foties twra me to alo themataki(tous uperixous)...To diavases??

ωραια τωρα που το εμαθες θα κοψεις τους πολλους , και ναι αυτοι που περιγραφεις ειναι εχγρωμοι.και συ τι θες και το βλεπεις ολη την ωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti na kanw vre Ina mou..Ton Ianouario eixa mia palindromh sthn 12:h evdomada kai twra den mporw na iremisw an den eimai sigourh pos ola pane kala...Dld pos den tha antikrisw to mpempaki mou nekro se mia episkepsh...Exei kolisei sto mialo mou h oikona thn wra pou o giatros gia na veveothei pos einai nekro mou patouse thn kilia kai auto kounouse ta xerakia tou aplomena... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Ti na kanw vre Ina mou..Ton Ianouario eixa mia palindromh sthn 12:h evdomada kai twra den mporw na iremisw an den eimai sigourh pos ola pane kala...Dld pos den tha antikrisw to mpempaki mou nekro se mia episkepsh...Exei kolisei sto mialo mou h oikona thn wra pou o giatros gia na veveothei pos einai nekro mou patouse thn kilia kai auto kounouse ta xerakia tou aplomena... :(:(:(

Ειναι πολυ δυσκολο το καταλαβαινω και ολες θελουμε να τα βλεπουμε.Ειχα βρει στο ιντρνετ υπερηχο για το σπιτι χωρις εικονα βεβαια αλλα μπορεις να ακους την καρδουλα ,το ειχα δειξει και στο γιατρο μου και ειπε οτι δεν ειναι βλαβερο .ειναι σοναρ θα ακους καθε μερα για μισο λεπτο την καρδουλα κοστιζει γυρω στα 60ευρο.Εγω δεν το πηρα γιατι θα κοροιδευε μια γνωστη μου, αλλα αν ημουν στη θεση σου θα το επερνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exei h nufh mou ena tetio kai tha mou to stilei me thn mama mou..Erxonte thn Tetarth apo to eksoteriko.....Alla exw rantevou ston giatro mou thn Pemth kai meta kapaki gia B- epipedou kai twra to skeftome pou tha einai toso konta, eno prin anipomonous...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Exei h nufh mou ena tetio kai tha mou to stilei me thn mama mou..Erxonte thn Tetarth apo to eksoteriko.....Alla exw rantevou ston giatro mou thn Pemth kai meta kapaki gia B- epipedou kai twra to skeftome pou tha einai toso konta, eno prin anipomonous...

μην φοβασαι ποτε κανεις β επιπεδου και που?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα συνεγκυουλες!!!!

Δε μπορω να μπω στο τσατ, δε θα με αφηνει ο μικρός.

ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ να υποθεσω οτι δεν εχει κανει καμια ακομη ε;;;

Ζαχαρο νηστειας εχει καμια απο 90 και πάνω;;;;

Τι της προτεινε ο γιατρός της;;;;

Ευη χίλια συγγνωμη που ρωταω τοσο προσωπικη ερωτηση αλλα δεν ειχες καποιο σύμπτωμα (αιματακι,πονος) οταν εχασες το μωρακι σου;;;

Εγινε μετα τη 12η εβδομαδα ή λιγο πριν και εσυ απλα το ειδες στο γιατρο σου οταν πήγες για την καθιερωμενη επισκεψη της 12ης εβδομαδας;;;;

Πάντως κοριτσια εγω εχω καταλαβει οτι οσους υπερηχους και να κανουμε αν ειναι να συμβει κατι θα συμβει. :(

Για αυτο αισιοδοξια και πίστη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Ειμαι τρομοκρατημενη. :(:(

Χθες το πρωι και σημερα το πρωι ειχα λιγο καφε αιματακι. Ο γιατρος μου ειπε να μεινω ξαπλα και οτι μπορει να ειναι παλιο αιμα που ειχε μεινει στον κολπο. Δεν ποναω βεβαια, ενα μουδιασμα εχω, αλλα φοβαμαι.

Θα παω να με δει την Τριτη. :S

Ειμαι φρικαρισμενη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jada έγραψε:

Γεια σας κοριτσια. Ειμαι τρομοκρατημενη. :(:(

Χθες το πρωι και σημερα το πρωι ειχα λιγο καφε αιματακι. Ο γιατρος μου ειπε να μεινω ξαπλα και οτι μπορει να ειναι παλιο αιμα που ειχε μεινει στον κολπο. Δεν ποναω βεβαια, ενα μουδιασμα εχω, αλλα φοβαμαι.

Θα παω να με δει την Τριτη. :S

Ειμαι φρικαρισμενη!!!![/quoteeεχεις δικαιο κοριτσακι,καθε μια απο εμας στη θεα του αιματος θα παθαινε σοκ ...ομως προσπαθησε να ηρεμησεις για να μην κανεις και συσπασεις απο το αγχος!νομιζω οτι ειναι ορμονικο,ισως σου δωσει προγεστερονη....ειναι πολυ συχνο φαινομενο στην εγκυμοσυνη,καποιες κοπελες εχουν αιματακι 9 μηνες και ολα πανε καλα!!!κανε υπομονη,ξαναπαρε τον γιατρο και ρωτα τον οτι σε απασχολει,αυτη ειναι η δουλεια του να σε ηρεμει οταν το χρειαζεσαι....σε φιλω ,δεν θα ειναι κατι σοβαρο...περιμενω νεα σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη χίλια συγγνωμη που ρωταω τοσο προσωπικη ερωτηση αλλα δεν ειχες καποιο σύμπτωμα (αιματακι,πονος) οταν εχασες το μωρακι σου;;;

Εγινε μετα τη 12η εβδομαδα ή λιγο πριν και εσυ απλα το ειδες στο γιατρο σου οταν πήγες για την καθιερωμενη επισκεψη της 12ης εβδομαδας;;;;

........................................................................ Panayiota mou rota oti theleis den exw provlima,outos h alos eimaste edw gia na linoume h mia tis apories ths alhs...Shmptomata den eixa katholou,apla ksipnisa mia mera kai apo ekei pou eixa elafries anakatosoures eniotha polu kalitera kai to stithos mou polu pio elafri. den edosa kai polu simasia apla estanthika tuxerh pou glitona apo ta simptomata ths egkumosunhs..Auto pou omos twra me tromazei einai pos mia evdomada prin to anakalipsoume arxisa na proetimazw thn korh mou pos isos na mhn zouse to mwraki mas kai oti kamia fora ta sporakia pethenoun prin ginoun mwrakia. Anatrixiasa kai mono pou to skeftika pali :(:( To mwro to exasa giro sthn 10:h evdomada alla to katalava otan hmoun 12 evdomadon..Eixa mia stagona aima thn hmera prin paw ston giatro kai den htan to kathieromeno mas rantevou apla egw epemena pos kati den paei kala kai piga na me dei...Mesa mou to iksera pos kati asximo eixai simvei kai otan rotisa ton giatro mou mou eipe pos kata enan periergo tropo oles to diesthanonte otan simvenei...To kako einai pos twra exw authn thn esthish sinexia kai epidi oute exthes oute shmera den eimai sigouri oti katalava to mwro mou na kinite pali kathome se anamena karvouna... ME SINXORITE PARA POLU AN SAS KOURASA KORITSIA.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jada mou se katalavenw apolita kopela mou,ton tromo pou niotheis..Alla mhn anisixeis mporei na exeis mia polu mikrh apokolish kai apla na theleis ksekourash, simvenei polu sixna distixos alla an katseis krevatomenh gia kapio diastima sigoura tha perasei,to oti to aimataki einai kafe malon einai kalo simadi simenei pos einai kati palio. Ksekourasou mexri na se dei o giatros sou kai an anisixeis pane na se dei kapios mesa sto s/k...Egw otan mou hrthe aimataki sthn 7:h kai htan savvato piga sto efimerevon nosokomio,kakos vevea giati otan to eipa ston giatro mou mou eipe pos tha me eksetaze autos an ton eixa parei thlefono.....Elpizw na eisai pio psixremh apo emena pantos...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελιτινι καλως ηρθες και με το καλό το μωράκι σου!

Μαρία μου και εγω 37 εχω αιματοκρίτη ενωτην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου την είχα ξεκινήσει με 40.Απο φάρμακα παίρνω ασβέστιο,σιδηρο felicine kai salospir (γιατι πριν τον γιο μου ειχα μια αποβολή και προληπτικα τα παίρνω και αυτά).

Ευακι μου ασε και εγω αγχωνομαι πάρα πολυ λογω της 1ης μου αποβολήσ αλλα προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μετα απο την παλλινδρομη που ειχα τον Οκτωβριο στην 12 εβδ3ημ ,ξερετε τι καταλαβα...και προσπαθω να το σκεφτομαι σε αυτη την εγκυμοσυνη???οτι ,αν ειναι να πανε ολα καλα θα πανε...αν δεν ειναι ,δεν θα πανε!δεν μπορουμε να αλλαξουμε τιποτα,ειτε αγχωθουμε ειτε κανουμε ολη μερα υπερηχους!!!γι αυτο οσο το δυνατον ψυχραιμια ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia symfono kai egw oti einai na ginei tha ginei...apla to theloume toso poli oles mas kai theloume na pane ola kala kai anxonomaste...diabasa ayth thn istoria me thn kopela ston ebdomo pou eprepe na kanoun kaisariki kai na to bgaloun to mwro kai ezhse mono 2 meres!!!!mia filh mou eixe problhma me ton traxilo kai to pedi anagastika to genis stis 26 ebdomades...oute ena kilo!!!spania einai biosima toso mikra kai omws to pedi ezhse kai xwris kanena proiblhma kai to allo megalutero kai den ezhse!!!ola tis moiras einai gramena emeis den mporoume na alaksoume tipota!oti einai na ginei tha ginei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσουδια..

ολες καλα ειδα οτι ειστε..μπραβοο μπραβοο..

jada μου μην ανησυχεις για το αιματακι πιστευω πως δεν ειναι τιποτα και το μωρακι σου ειναι μια χαρα..

τελως παντων κοριτσια μου..μαγιο που πηγα χθες δεν βρηκα.. :/ ε και μεχρι να βρω θα βαζω το περσυνο μου.. Πηρα ομως ενα σορτσακι 2 παντελονια πολυ μου αρεσουν ενα μπεζ και ενα ροζουλι καπως..και κατι μπλουζες.. αυτα..

εγω τις τελευταιες μερες ειμαι καλυτερα..

Τα φιλια μου σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω στενοχωρηθηκα πολυ με την Βερονικα!!!δεν μπορω να ακουω αλλα παιδακια να χανονται!!! Μαρια πως ειναι με 2 γιους???ωχ τρελοκομειο θα ειναι και με τους τρεις!να σου ζησουν κοπελα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...