Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερααα κοριτσουδιαα..

εγραψα ενα μηνυμα αλλα το εξαφανισε... τι να πω.. τελως παντων.. τι κανετε? ολες καλα απο οτι ειδα.. μπραβο μπραβο!

Ευη τι καλαααα..σε κλοτσισε ο μπεμπης και εγω πως και πως το περιμενω..

Τι λεγατε καλε? για κιλα? χαχα πονεμενη ιστορια εμενα μου εμειναν 5 απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη και ειχα παει στα 60 και τωρα εχω παρει 7 ολοκληρα κιλα..αστα να πανε.. ενταξει δεν μου φαινεται και πολυ.. εχω και κοιλιτσα...

εσεις πως πατε απο κοιλιτσες? να βαλουμε καμια φωτο..

αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο..θα κανονισουμε και την β επιπεδου...

τι καλααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas simera eimai akrivos 17 evdomadon!!!eixa mia atixia stin proti egimosinistous 5 mines diegnosan sigeni kardiopatheia sto b epipedou kai etsi anagastikame na kanoume diakopi me kanoniki gena... alla tora ola kala me ayto to paidaki!pros to paron toulaxiston!!!perimeno me anipomonisia!!!!eyxomai se oles ta kalitera!!!kali lefteria kai ugeii morakia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalos eirthes sthn parea mas maryangel!!!oles exoume perasei apo kati omws as to petaksoume piso mas kai tha deis ayti thn fora tha sou pane ola kala!!exeis mathei ti tha kaneis?edw sthn treloparea mas prospathoume na ksepername tous fobous mas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsakia mou..Maryangel kalos hr8es sth pareoula mas kai me to kalo to ninaki sou....Shmera sinantisa mia gnosth mou sto xorio exei mia koroula 4 mhnon kai h korh mou trelathike, epaize mazi ths kai ekino to skatiariko na dite pos gelouse kai kounouse podarakia xerakia. Ante na perasoun oi mhnes re koritsia na paizoume kai emeis me ta zouzounia mas.Gia mena toulaxiston pou exei megalosei polu to paidaki mou laxtarw polu ena mpempaki na mirizei mwroudila na ta vlepw na paizoun mazi ta paidakia mou kai na ta kamaronw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες!

Maryangel καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου!

Από ότι βλέπω αφήσαμε τις πεθερές και πιάσαμε το θέμα με τα κιλά :P Από το κακό στο χειρότερο πάμε σε αυτή την παρέα :silly: :silly: :silly:

Για να σοβαρευτώ βέβαια να σας πω ότι και εγώ πολλά κιλάκια δεν έχω πάρει. Μέχρι στιγμής 2 αλλά όχι γιατί προσέχω. Απλά δεν παχαίνω :S:S

Πάντως αυτές τις μέρες μου έχει ανοίξει αρκετά η όρεξη για γλυκά και με βλέπω να πέρνω την ανιούσα :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα υπεθεσες καταιφακι.. μονο οταν κοιμουνται μπορω να μπαινω ε και μιας και δεν πολυνυσταζω μπηκα!

ολη την οικογενεια τακτοποιησα..εκτος απο τον αντρεααα χαχα που μου λεει να παρατησω το κομπιουτερ να κατσω μαζι του και εγω του το παιδζω δυσκολη..τελως παντων ομως..

σας αφηνω για να παω στο κρεβατακι να κατσω λιγο με το αγοριι μου..χαχα

καληνυχτα

Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!σημερα σηκωθηκα λιγο περιεργα..με ενα μαγκωμα στη κοιλια να το πω??με ψιλοπονακια?χθες ειχαμε παρεουλα κατι φιλους και παραγγειλαμε απ'εξω.ο αντρουλιμου το βραδυ ηταν πολυ πριεργα τον ειχε πειραξει αυτο που εφαγε...εγω μιας και δεν εφαγα αυτα που φαγανε οι αλλοι αλλα μονο σουβλακι με πατατες τζατζικι και ντοματα (τωρα στην εγκυμοσυνη εχω κοψει το κρεας δε μπορω να το φαω) δε με πειραξε τοσο..αλλα νιωθω κι εγω λιγο περιεργα..λες και εχει πετρωσει η κοιλια μου λιγο.θα δω πως θα παει και θα παρω τον γιατρο αν ειναι!εγω εχω παρει μεχρι στιγμης 2 κιλα. για να δουμε πως θα πανε ομως και οι υπολιποι μηνες!η ξαδερφη μου στο πρωτο τριμηνο δεν πηρε ουτε γραμμαριο και τους επομενους 6μηνες πηρε 30 κιλα!!!κοριτσια ανυπομονω να κανω τη β-επιπεδου να βεβαιωθουμε οτι το μωρακι ειναι καλα!!ποιος μπορει να περιμενει ομως αλλες 5 βδομαδες!!το much!!!!θελω ο καιρος να περασει σα νερακι! και να εχω το μωρουλακι μου αγκαλια τοοοοσο πολυ!!!maryangel καλως ηρθες στην ομορφη παρεα μας!!!!ναταλι να σου ζησουν τα παιδακια σου!!! κι εγω θα ηθελα 4 παιδακια και μακαρι να εχουμε την ανεση να κανουμε μια μεγαλη οικογενεια αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera Fiore! Perastika sou. Isos sou epese ligaki vary me ta ladia pou vazoun stis pites kai tis patates. Ola kala tha einai, min anysixeis! ;)

Ki ego perimeno ti b'epipedou pou tha einai tin evdomada prin tis Panagias. Mexri tote omos tha kano enan yperixo, meta tha fygoume gia diakopes, opote tha perasei o kairos. Pantws otan me to kalo gennisoume tha anapoloume tin egymosini kai tha anarotiomaste poso grigora perase o kairos. :)

Ego exo to mikro mou arrostouli simera. Eno koimithikame mia xara xthes vrady, xypnise kata ti mia kai ekane emeto.. :( Meta xypnise alles dyo fores mexri to proi kai eixe tasi pros emeto, alla den ekane. Tora ton pire o ypnos giati oli nyxta den koimithike. Isos kati ton peiraxe sto fagito. Tha tou kano mia diaita simera kai an den perasei tha ton pame sto giatro. Eseis tha pate gia kanena mpanaki?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικα καλημερα!οντως κατι μαλλον θα τον πειραξε τον μικρο σου!περαστικουλια!κι εγω εχω εναν υπερηχο ρουτινας την αλλη βδομαδα και πιστευω να με ηρεμισει λιγο μεχρι τη β'επιπεδου!για μπανακι εγω ακομα δεν εχω παει!ευελπιστω να παω αυριο!αν και δεν ειμαι 100%σιγουρη οτι θα μπω στη θαλασσα διοτι ειμαι ολιγον φοβιτσιαρα :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Επέστρεψα από διακοπές εχθές και είμαι μια χαρά. Πέρασα πολύ ωραία, χαλάρωσα, έκανα τα μπάνια μου (μη φανταστείτε βέβαια ότι πολυ κολυμπούσα, πλατσούριζα)και όσο πρόσεχα στις διακοπές και έλεγα δοξα το Θεό που περναω καλά, γυρνάμε στο σπίτι χθες το βράδυ και τακτοποιόντας τα πράγματα γλυστράω στις εσωτερικές σκάλες του σπιτιού και τρώω μια γλυστρα... Ευτυχώς δεν χτύπησα ούτε κοιλιά ούτε μεση προλαβα και εβαλα τα χέρια μου. Μόνο το πόδι μου χτυπησα λίγο αλλά πήρα μια τρομάρα! Φαντάζομαι η μπέμπα μου πόσο θα τρόμαξε το μανάρι μου. Όμως το "άκουσα" λίγο αργότερα κι ετσι υσήχασα.

Καλως ορίζω κι εγώ τα νέα κορίτσια στην παρέα μας και εύχομαι σε όλες μας να είμαστε καλά και πάντα με καλά νέα.(σας διάβαζα στις διακοπές συχνά),

Το Σάββατο θα πάω στο Μητέρα για την β' επιπέδου και έχω πολύ αγωνία. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να υσηχάσω κι απ' αυτό το άνγχος. Αλήθεια είναι καμια κοπέλα για γέννα στο Μητέρα ή απ' τις ήδη υπάρχουσες μανούλες. Ξέρετε αν στην β' επιπέδου στο Μητέρα δίνουν dvd? στην αυχενική δεν μου έδωσαν αλλά δεν ζήτησα κιόλας.

Fiore περαστικά σου, μην ανυσηχείς απ' το φαϊ είναι η αδιαθεσία το είχα πάθει κι εγώ προ ημερών. Φάε ελαφρύα 1-2 μέρες και θα σου περάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε????καλε τι παθατε η μια μετα την αλλη και βαρυσομαχιαζετε???να προσεχετε τωρα που ειναι καλοκαιρι τα τροφημα ειναι πιο ευπαθη απο οτι συνηθως τρωτε μονο απο γνωστα μαγαζια να ξερετε τι σερβιρουν να μπορειτε και μετα να ουρλιαζετε στα αφεντικα...εδω ευτυχως γνωριζετε ο ενας με τον αλλο οποτε αυτα τα αποφευγουμε...

ρε κοριτσια το εχω παθει και εγω αυτο με το κρεας..εγω που ετρωγα 2-3 φορες την εβδομαδα κρεας τωρα μου φαινετε τοσο ανοστο σαν αχυρο και η ουσια ειναι πως δεν εχω και ποικιλια στα φαγητα λιγα πραγματα ειναι αυτα που μου αρεσουν...λετε να ειναι και αυτος ενας λογος για τον χαμηλο αιματοκριτη μου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia ποσο ζηλευω που πηγες διακοπουλες!!!!!εμενα ο αντρας μου δεν εχει αδεια φετος το καλοκαιρι και οσο περναει ο καιρος αρχιζει και γινεται ανυποφορη η κατασταση εδω στην αθηνα...κοψοχολιαστικα μεχρι να παω στο τελος του ποστ και να δω οτι εισαι καλα απο τη γλιστρα!παλι καλα το μωρακι ομως το ενιωσες :laugh:

mariakriti ασε λυσαξε ο αντρας μου ειναι καθαρο μαγαζι ειναι καθαρο μαγαζι..και να τα αποτελεσματα.τρομαξα λιγουλακι το πρωι αλλα τωρα ειναι καλυτερα.οσο για το κρεας επειδη εγω εχω θεμα με αυτο ρωτησα το γιατρο μου και μου ειπε οτι δεν θα εχεις προβλημα αν τρως κοτοπουλο και ψαρι.ευτυχως με αυτα δεν εχω προβλημα.παντως αν δεν τρως μαρακι ουτε αυτα καλυτερα να ρωτησεις το γιατρο σου.κι εγω εχω αιματοκριτη στο οριο.τη τριτη βγαινουν οι εξετασεις μου και ελπιζω να ειναι καλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!maraki oso nanai sto kokkino kreas einai o sidiros.kai egw eixa xamilo aimatokriti kai apo panta eimouna xamili sto sidiro..poso malon twra.kai h piesh mou xamili!!sidiro perneis 2 xapakia egw 2 pernw kai to paramelw kai poles fores...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μαρία μου. Δηλαδή δεν τρως καθόλου κρέας τώρα; Σίγουρα παίζει ρόλο στον αιματοκρίτη σου. Κυρίως μοσχάρι θα πρέπει να τρώμε συχνά. Είχα θέμα κι εγώ με τον αιματοκρίτη μου πολύ πριν την εγκυμοσήνη και ευτυχώς με καλή διατροφή το διόρθωσα. Έτρωγα και τρώω απ' όλα δεν πρέπει να μας λείπει τίποτα απ' την διατροφή μας. Και το κρέας χρειάζεται και το ψαρι και τα λαχανικα και όλα. Τώρα να μου πεις αν δεν σ'αρέσει πως να το φας με το ζόρι? Πώς γίνεται αυτό ρε γμτ να αλλάζουν τα γούστα μας στην εγκυμοσύνη; Εγώ δεν θέλω με τίποτα τον ζελέ, τη κοκα-κόλα και μερικούς χυμους. Μικρό το κακό βέβαια αλλά μου φαίνεται περίεργο...Πριν την εγκυμοσύνη τα ήθελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιορε μου κοτοπουλο ειχα ψησει χθες και ζητημα να εφαγα δυο πιρουνιες...τωρα το ψαρι ασχολιαστο το αφηνω γιατι δεν το τρωω...λαθος μου αλλα παντα μου βρωμουσε ποσο μαλλον τωρα...δεν ειναι το ιδιο αμα ψηνεται μαζι με το φαγητο το κρεας???πρεπει ντε και καλα να τρωω και το κομματι το κρεας??? :(:(:(:( ουφ δεν ξερω τι να κανω... :S:S:S:S

να ρωτησω και κατι αλλο???εσας τα ουλα σας ματωνουν????δεν προλαβαινω να τα ακουμπησω...εχω αλλαξει και την οδοντοβουρτσα σε μαλακη και παλι τα ιδια...

μαρακι δυο παιρνω και εγω αλλα το σηδηρο δεν το παραμελω το ασβεστιο ειναι αυτο που εχω χασει κανα δυο φορες πειραζει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia liges fores na to ksexaseis den pirazei....oso gia to kreas ama se aidiazei pws na to fas!!etsi kialios to mwro tha parei oles tou tis bitamines..kai emena matwnoun ta oula mou..na ksepleneis to stwma sou me alatonero einai antisiptiko!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε νομιζω να υπαρχει προβλημα πολλες εγκυες εχουν θεμα με το κρεας και δεν το τρωνε ο γιατρος ομως θα ξερει καλυτερα.βρε κοριτσια να ρωτησω κατι απο κουραση πως τα πατε?ολα ακουγα οτι το δευτερο τριμηνο θα νιωθω αλλος ανθρωπο αλλα τις περισσοτερε μερες σηκωνομαι και νιωθω ολη τη διαρκεια της μερας απιστευτη κουραση.επισης πολλα νευρα...χθες στριφογυρναγα ολο το βραδυ στο κρεβατι με μια απιστευτη νευρικοτητα..ο αντρας μου κοιμοταν κι εγω κοπανιομουν μονη μου!τι μου συμβαινει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσουδιααα μου.. τι μου κανετε?

αναστασακι καλα εκανες και πηγες διακοπουλες και εμεις μπορει να παμε αλλα τον αυγουστο!

πηγαα γιατροοοοο..και εκει που ειμουν με επιασαν κατι πονακια και δεν σταματαγαν.. :/

ε μετα με ειδε μια χαρα ειναι το νινι.. :)

κανονισαμε και για την β επιπεδου στις 13 αυγουστου..

χθες εκανα σεξ.. :shy

αυτα τα νεακια μου!

Σας φιλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιορε οσο αναφορα τα νευρα ορμονικο πιστευω οτι ειναι.. και εγω ωρες ωρες τρελενομαι χωρις λογο..

τωρα για την κουραση τι να σου πω εγω με 3 παιδια? χεχε

απλα προσπαθω.. ειχαμε στην καλαματα μια κοπελα αλλα τωρα πια δεν εχουμε και σκεφτομαι να ξανα βρουμε μια γιατι σε λιγο μονη μου δεν θα τα καταφερνω τουλαχιστον να κανει και δουλειες και τετοια..

αλλα πρεπει να ψαξω πολυ να βρω μια εμπιστη κοπελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...