Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...

Νινα μου με γεια τα νύχια!! :laugh: :laugh: Θέλει λίγο εξάσκηση με το πληκτρολόγιο :woohoo:

Είναι καμία μέσα άραγε?Θέλω βρε κορίτσια να μου πείτε καμιά ιδέα.. :dry: Μας έχουν καλεσμένους σε τραπέζι το βράδυ (μ'αρέσει που έλεγα να κάνω δίαιτα απο σήμερα :S )και δεν ξέρω τί δώρο να πάρω.Θα πάμε όλοι οικογενειακώς σε μια θεία μου νέα σε ηλικία.Όλοι θα πάρουν λουλούδια,γλυκά,εγώ σκέφτομαι να πάρω κάτι καλό για το σπίτι ή κάτι για την θεία μου προσωπικό(της έχω αδυναμία)! Έχει κολλήσει το μυαλό μου όμως και δεν ξέρω τί..Διακοσμητικά και τέτοια έχει απ'όλα γιατί μπήκαν σχετικά πρόσφατα στο σπίτι αυτό και τα πήραν όλα απο την αρχή.Θέλω κάτι πρωτότυπο..

Καμιά ιδέα??? :dry::dry:

DIOSA καλωσήρθες και πάλι..Δημητρούλα μου κ εμένα μια φίλη μου γέννησε 2 μέρες πριν απο εμένα,αλλά δυστυχώς κάθε φορά που βλέπω το μωράκι σκέφτομαι το δικό μου και στεναχωριέμαι.Ήταν τις ίδιες μέρες γι αυτό μάλλον.Με τις έγκυες το έχω ξεπεράσει.Δύο έχω πολύ κοντινές μου και τις βλέπω σε καθημερινή φάση..Στην αρχή μου ήταν δύσκολο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια...τι κάνετε?

Χρύσα μου τελίκα καμία μας δεν ήταν μέσα για να σου πει την ιδέα της!!! Τελικά τι πήρες στη θεία σου?

Όσον αφορά το θέμα των εγκύων πάντα με πηγαίνουν πίσω ή όταν βλέπω μωράκια με πιάνει μια νοσταλγία!!! ¨οπου να'ναι γεννάει η ξαδέρφη μου που είμασταν έγκυος μαζί, 3 εβδομάδες διαφορά είχαμε και έχω μια αγωνία λες και γεννάω εγώ.. Δεν ξέρω γιατί αλλά είναι σαν μια δικαίωση που αυτό το μωράκι τα κατάφερε!! Λέω χαζομάρε ε?

Σήμερα θα πάω στο γιαρό μου και θέλω τόσα πολλά να τον ρωτήσω και έχω αγχωθεί πάρα πολύ..Γενικά όταν μπαίνω σε αυτή την κλινική θυμάμαι τι έγινε και με πιάνει ένα ψυχοπλάκωμα....

Το :unsure: απόγευμα θα σας πω τα νεότερα..

Νικουλίνα μου με γεια τα νύχια!!

Δημητρούλα μου όλες τα ίδια αισθανόμαστε και σε καταλαβαίνουμε!!

Φιλάκια σε όλες! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεία σας κορίτισια.. τι κάνετε σήμερα? Εύχομαι όλες καλά... Εγώ απο το πρωί δουλειές πήγα το αυτοκίνητο για αλλαγή λάδια και φίλτρο και σε λίγο θα πάω να το πάρω...

Νίνα μου καλά εκάνες που άφησες τη δουλειά και με γειά τα νύχια :)

Χρύσα μου για ιδέες για δώρα είμαι το τελευταίο άτομο που θα μπορούσε να σε βοηθήσει...δράμα η κατάσταση :P εύχομαι να βρήκες κάτι καλό..

Δήμητρα μου σε καταλαβαίνω... δεν είναι εύκολο.. αλλά μία μέρα όλα αυτά τα συναισθήματα θα αφήσουν τη θέση τους σε άλλα πιο όμορφα που θα μας γεμίζουν την ψυχή... αυτή η μέρα δεν αργεί να έρθει..

Και όπως είδα μόλις σήμερα η αρχή στην λίστα μας έγινε :laugh: :laugh: mina μου με το καλό κοριτσάκι μου και με ένα γερό μωράκι σου εύχομαι... όλα να σου πάνε τέλεια!!!

Και επίσης θέλω να καλωσορίσω και τα κοριτσάκια που προστέθηκαν στη λίστα μας όσο έλειπα... μακάρι να να συμβεί το θαυματάκι για ΌΛΕΣ μας!!

Και αν ξέχασα να αναφερθώ κάπου ακόμα και δεν το έκανα... σας ζητώ συγγνώμη αλλά η σύνδεση μου είναι πολύ αργή και δεν μπορώ να διαβάσω όλα τα παλιά post... τα λέμε το βραδάκι πάλι Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΤΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ,ΤΗ ΚΑΝΕΤΕ???

ΔΙΟΣΑ ΚΑΛΟΣ ΙΡΤΕΣ...ΕΛΕΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΙΣΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ..ΑΛΑ ΒΛΕΠΟ ΠΟΥ ΓΙΡΙΣΕΣ ΑΝΑΝΕΟΜΕΝΙ ΚΑΙ ΜΕ ΟΡΕΞΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΣ...

ΕΓΟ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟ ΟΡΕΞΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΘΕΛΟ ΜΟΝΟ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΙΓΟ ΑΠΟ ΣΠΙΤΙ...ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΟ...

ΧΡΙΣΑ ΠΟΥ ΙΣΕ ΣΙΜΕΡΑ???ΚΑΝΙΣ ΑΠΕΡΓΙΑ???ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ???ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟ...ΠΟΣ ΠΕΡΑΣΕΣ ΕΧΤΕΣ??ΤΗ ΠΙΡΕΣ ΤΕΛΙΚΑ??ΕΓΟ ΘΑ ΣΟΥ ΣΙΣΤΙΝΑ ΝΑ ΠΑΡΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ{ΑΦΤΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΟΣΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΡΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ}

ΜΑΡΑΚΙ ..ΟΠΟΥΣ ΔΙΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΣ ΘΑ ΝΕΕΑ....ΑΛΑ ΞΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΡΙΣΙΣ ΣΤΙΝΑΧΟΡΙΜΕΝΙ...ΕΓΟ ΤΟ ΠΑΘΕΝΟ ΑΦΤΟ ΚΑΙ ΟΤΟΝ ΠΕΡΝΑΟ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΙ ΠΟΥ ΓΕΝΙΣΑ...ΠΑΝΔΑ ΚΙΤΑΩ ΜΕΣΑ..ΚΑΙ ΣΦΙΝΓΕΤΕ Η ΚΑΡΔΙΑΜΟΥ...ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΣΙΣ ΚΑΛΑ ΝΕΕΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΟΣΙ ΤΗΣ ΑΠΑΝΔΙΣΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΙΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΙΝΕ ΑΠΑΝΔΙΣΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΙΟΥΝ...ΑΝΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟ ΘΑ ΝΕΕΑ ΣΟΥ...

ΔΙΜΙΤΑ ..ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΙ ΟΡΕΕΑ ΕΧΤΕΣ ΣΤΟ ΓΝΟΣΤΟ ΧΩΡΙΟ...ΑΧ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΣΕ ΠΛΙΓΟΣΟ..ΑΠΛΟΣ ΧΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΙ Η ΛΕΠΤΟΚΑΡΙΑ...

ΣΙΜΕΡΑ ΠΙΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΙΣ ΧΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΙΧΕ ΔΟΣΙ Η ΓΙΑΤΡΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΟ ,ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΙΡΤΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΟΡΙΤΕΡΑ....ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...ΣΙΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikulina έγραψε:

ΚΟΤΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ,ΤΗ ΚΑΝΕΤΕ???

ΔΙΟΣΑ ΚΑΛΟΣ ΙΡΤΕΣ...ΕΛΕΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΙΣΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ..ΑΛΑ ΒΛΕΠΟ ΠΟΥ ΓΙΡΙΣΕΣ ΑΝΑΝΕΟΜΕΝΙ ΚΑΙ ΜΕ ΟΡΕΞΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΣ...

ΕΓΟ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟ ΟΡΕΞΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΘΕΛΟ ΜΟΝΟ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΙΓΟ ΑΠΟ ΣΠΙΤΙ...ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΟ...

ΧΡΙΣΑ ΠΟΥ ΙΣΕ ΣΙΜΕΡΑ???ΚΑΝΙΣ ΑΠΕΡΓΙΑ???ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ???ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟ...ΠΟΣ ΠΕΡΑΣΕΣ ΕΧΤΕΣ??ΤΗ ΠΙΡΕΣ ΤΕΛΙΚΑ??ΕΓΟ ΘΑ ΣΟΥ ΣΙΣΤΙΝΑ ΝΑ ΠΑΡΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ{ΑΦΤΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΟΣΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΡΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ}

ΜΑΡΑΚΙ ..ΟΠΟΥΣ ΔΙΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΣ ΘΑ ΝΕΕΑ....ΑΛΑ ΞΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΡΙΣΙΣ ΣΤΙΝΑΧΟΡΙΜΕΝΙ...ΕΓΟ ΤΟ ΠΑΘΕΝΟ ΑΦΤΟ ΚΑΙ ΟΤΟΝ ΠΕΡΝΑΟ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΙ ΠΟΥ ΓΕΝΙΣΑ...ΠΑΝΔΑ ΚΙΤΑΩ ΜΕΣΑ..ΚΑΙ ΣΦΙΝΓΕΤΕ Η ΚΑΡΔΙΑΜΟΥ...ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΣΙΣ ΚΑΛΑ ΝΕΕΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΟΣΙ ΤΗΣ ΑΠΑΝΔΙΣΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΙΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΙΝΕ ΑΠΑΝΔΙΣΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΙΟΥΝ...ΑΝΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟ ΘΑ ΝΕΕΑ ΣΟΥ...

ΔΙΜΙΤΑ ..ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΙ ΟΡΕΕΑ ΕΧΤΕΣ ΣΤΟ ΓΝΟΣΤΟ ΧΩΡΙΟ...ΑΧ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΣΕ ΠΛΙΓΟΣΟ..ΑΠΛΟΣ ΧΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΙ Η ΛΕΠΤΟΚΑΡΙΑ...

ΣΙΜΕΡΑ ΠΙΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΙΣ ΧΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΙΧΕ ΔΟΣΙ Η ΓΙΑΤΡΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΟ ,ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΙΡΤΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΟΡΙΤΕΡΑ....ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...ΣΙΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ....

Αν μπορούσα θα καθόμουν και παραπάνω Νίνα μου αλλά έπρεπε να γυρίσουμε γιατί ο αντρούλης έπρεπε να πάει για δουλειά!!!

Καλό μπανάκι να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια..

Νίνα δεν έκανα απεργία (δυστυχώς)ήμουνα στην δουλειά και γινόταν πανικός!!Ηταν πολύ δύσκολη ημέρα αλλά ευτυχώς τελείωσε!

Εχθές πέρασα πολύ ωραία.Έσκασα στο φαί :blush::blush:

Τελικά πήρα ένα καταπληκτικό ρολόι τοίχου τεράστιο με μπρονζέ λεπτομέρειες και στρασάκια..Η θεία μου τρελάθηκε όταν το είδε.Μου είπε ότι έψαχνε πολύ καιρό να πάρει κάτι παρόμοιο αλλά δεν έβρισκε κάτι που να ταιριάζει στον χώρο της!!!Ήτανε πραγματικά λες και φτιάχτηκε ειδικά για το σπίτι της..ΤΕΛΕΙΟ!

:blush::blush: Δεν άντεξα και πήρα και για μένα ένα,όχι το ίδιο αλλά σε αυτό το στυλ..Τόσο καιρό ήθελα να βάλω κάτι σε έναν άδειο τοίχο που έχω στο σαλόνι,μια έλεγα πίνακα,μια ρολόι και τελικά βρήκα αυτό που ακριβώς έψαχνα..Πολύ ωραίο σχέδιο,σαν ήλιος με καφέ και χρυσές αποχρώσεις.Μόλις το βάλουμε στον τοίχο θα σας βάλω φωτό..

Μαράκι μου εύχομαι όλα να είναι καλά.Θα περιμένουμε νέα σου!

Αχ μόλις έφαγα καρπούζι και νομίζω πως θα εκραγώ..Έφαγα απότομα η γουρούνα.

Νίνα μου πόσο σε ζηλεύω!!Και τι δεν θα έδινα για μια βουτιά σήμερα..Όχι βέβαια όπως είμαι τώρα πρησμένη γιατί κατευθείαν στον πάτο θα έφτανα :woohoo: Καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο..

Φιλιά σε όλες..

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια...Γύρισα από το γιατρό λίγο προβληματισμένη και λίγο μελαγχολική...Όπως τα προβλεψες Νίνα μου..

Κάναμε το τέστ έχω ελάχιστους μύκητες και θα πάρω χαπάκι. Εξέτασε και το στήθος μου μια χαρά όλα. Μάλλον τη Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα. Τον έβαλα να μετρήσει τον τράχηλο μου και κορίτσια ήταν πιο μακρύς και από τα όρια του τραχήλου!!! Αλλά μου είπε πως σημασία έχει το μήκος του στην εγκυμοσύνη γιατί ο δικός μου μπορεί να ήταν μακρύς και κλειστός πριν από την αποβολή αλλά το εσω στόμιο του τραχήλου δεν άντεξε. Τέλος πάντων μου είπε πως αν και πολλοί δεν υποστηρίζουν πλέον την περίδεση τραχήλου αυτός θέλει να την κάνουμε για να είμαστε καλυμμένοι. Είχαμε διαφωνία όμως στο πότε να γίνει..Αυτός λεει οτι πρέπει να γίνεται μεταξύ 18ης με 24ης εβδομάδας αλλά εγώ διάβασα ότι πρέπει να γίνεται μεταξύ 14-16ης εβδομάδας!! Του το είπα και επέμενα ότι το έψαξα το θέμα και ότι θα νιώθω ασφάλεια να γίνει πιο νωρίς και μου είπε να την κάνουμε 16-18η εβδομάδα όταν έρθει η ώρα.

Εσ'ενα Νικουλίνα μου πότε σου είπε ότι θα γίνει η περίδεση?? Κατά τα άλλα μια χαρά ευγενικός και λεπτομερείς σε όλα σαν γιατρός..

Μπήκα και στον πειρασμό να πάω επάνω να δω τα νεογέννητα αλλά δεν το έκανα τελικά..Πονάει εκείνος ο όροφος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μυ πάλι μαζι γράφαμε!!! Ωραίο φαίνεται το δωράκι που πηρες...Περιμένουμε φωτο!!

Νίνα μου καλή βουτιά και περιμένουμε τα νέα σου από τις ορμονικές εξετάσεις.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki24 έγραψε:

Γεια σας κορίτσια...Γύρισα από το γιατρό λίγο προβληματισμένη και λίγο μελαγχολική...Όπως τα προβλεψες Νίνα μου..

Κάναμε το τέστ έχω ελάχιστους μύκητες και θα πάρω χαπάκι. Εξέτασε και το στήθος μου μια χαρά όλα. Μάλλον τη Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα. Τον έβαλα να μετρήσει τον τράχηλο μου και κορίτσια ήταν πιο μακρύς και από τα όρια του τραχήλου!!! Αλλά μου είπε πως σημασία έχει το μήκος του στην εγκυμοσύνη γιατί ο δικός μου μπορεί να ήταν μακρύς και κλειστός πριν από την αποβολή αλλά το εσω στόμιο του τραχήλου δεν άντεξε. Τέλος πάντων μου είπε πως αν και πολλοί δεν υποστηρίζουν πλέον την περίδεση τραχήλου αυτός θέλει να την κάνουμε για να είμαστε καλυμμένοι. Είχαμε διαφωνία όμως στο πότε να γίνει..Αυτός λεει οτι πρέπει να γίνεται μεταξύ 18ης με 24ης εβδομάδας αλλά εγώ διάβασα ότι πρέπει να γίνεται μεταξύ 14-16ης εβδομάδας!! Του το είπα και επέμενα ότι το έψαξα το θέμα και ότι θα νιώθω ασφάλεια να γίνει πιο νωρίς και μου είπε να την κάνουμε 16-18η εβδομάδα όταν έρθει η ώρα.

Εσ'ενα Νικουλίνα μου πότε σου είπε ότι θα γίνει η περίδεση?? Κατά τα άλλα μια χαρά ευγενικός και λεπτομερείς σε όλα σαν γιατρός..

Μπήκα και στον πειρασμό να πάω επάνω να δω τα νεογέννητα αλλά δεν το έκανα τελικά..Πονάει εκείνος ο όροφος...

Ναι Μαράκι μου,μαζί γράφαμε πάλι.Χαίρομαι που όλα είναι καλά.Τοίδιο καλά θα είναι και τα αποτελέσματα που θα πάρεις την Δευτέρα!

Για τον τράχηλο δεν ξέρω να σου πώ..

Καλά έκανες και δεν πήγες τελικά!!Τί να πας να κάνεις καλέ εκεί?? :angry: Ποιός ο λόγος?Να στεναχωρεθείς??Θα σε μαλώσω..Γιατί να το κάνουμε αυτό στον εαυτό μας?Θετική σκέψη απο εδώ και πέρα και όλα θα πάνε καλά!

Μόλις το κρεμάσω θα σας βάλω φωτό,μπορεί και μέχρι το βράδυ.Μ'άρεσε πάρα πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου να σου πω την αλήθεια ήθελα να πάω περισσότερο για να ξεπεράσω αυτό τον κόμπο που έχω στο λαιμό κάθε φορά που κοιτάω εκεί...Τέλος πάντων όλα καλα θα πανε για όλες μας!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου με γειά το ρολόι...

Μαράκι μου σε καταλαβαίνω, το ίδιο έπαθα και εγώ οταν ξαναπήγα στο νοσοκομείο που γέννησα για εξετάσεις μόλις σαράντησα, καλά έκανες και δεν πήγες στα νεογέννητα ,εγώ πήγα να δω την κοπέλα που είμασταν μαζί στο δωμάτιο (έχει και αυτή πρόβλημα με τον τράχηλο να φανταστείς 23 εβδομ και ο τράχηλος της ήταν 6 χιλιοστά εκεί που έπρεπε να είναι τουλάχιστον 2,5 εκατοστά και της κάνανε περίδεση, και θα κάτσει εκεί μέχρι τον Αύγουστο που θα γεννήσει)

έχει και αυτή δίδυμα αγοράκια όπως είχα και εγώ... και μόνο που μπήκα στο δωμάτιο κόπηκαν τα πόδια μου...γιαυτό σου λέω καλά έκανες θα χαλιόσουν χωρίς λόγο θα έρθει και η δικιά μας σειρά!!Αρκεί μα σκεφτόμαστε θετικά!!!

Εύχομαι όταν έρθει η ώρα τους όλα να γίνουν όπως χρειάζεται να γίνουν, χωρίς ταλαιπωρίες και να σου πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki24 έγραψε:

Χρύσα μου να σου πω την αλήθεια ήθελα να πάω περισσότερο για να ξεπεράσω αυτό τον κόμπο που έχω στο λαιμό κάθε φορά που κοιτάω εκεί...Τέλος πάντων όλα καλα θα πανε για όλες μας!!! :kiss:

Δύσκολα ξεπερνιέται αυτός ο κόμπος.Σε καταλαβαίνω κ εγώ κάθε φορά που περνάω απο το νοσοκομείο το ίδιο νιώθω αλλά ποσπαθώ να σκέφτομαι ότι πολύ σύντομα θα βγώ απο εκεί με ένα μωράκι στην αγκαλιά..(Μακάρι Παναγία μου)

DIOSA μου σ'ευχαριστώ πολύ.

Εγώ έχω ραντεβού την δευτέρα στον γιατρό.Μάλλον όμως θα αδιαθετήσω(αν έρθει κανονικά) και σκέφτομαι να το αναβάλω λίγο για την επόμενη εβδομάδα.Θα δούμε,να πάω να κάνω και το τεστ ΠΑΠ να τελειώνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΡΙΣΑ.....ΚΡΙΑ Η ΘΑΛΑΣΑ...ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΦΑΝΙΚΕ...ΜΠΙΚΑΚΑΤΕΦΤΙΑ ΓΙΑ ΔΟΥΣ ΖΕΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΤΟ....

ΜΑΡΑΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΓΙΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ ΙΠΕ ΠΟΣ ΤΟ ΡΑΨΙΜΟ ΘΑ ΜΟΥ ΘΟ ΚΑΝΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΙΝΑ..ΟΧΙ ΝΟΡΙΤΕΡΑ ΑΛΑ ΟΥΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ..ΣΤΟ 3 ΜΙΝΑ..ΜΟΥ ΙΠΕ ΠΟΣ ΜΕΤΑ ΙΝΕ ΛΙΓΟ ΕΠΙΚΙΝΔΙΝΟ...ΒΕΒΕΑ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΡΑΨΙ ΘΑ ΧΡΙΑΣΤΙ ΝΑ ΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΤΙΣΙ ,ΕΠΙΔΙ ΜΠΟΡΙ ΝΑ ΕΧΟ ΣΙΣΠΑΣΙΣ..ΑΦΤΑ ΜΟΥ ΙΠΕ.....ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΘΑ ΜΟΡΑ ,ΕΓΟ ΚΑΙ ΟΤΟΝ ΒΛΕΠΟ ΠΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ Η ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΧΟ ΕΚΙΝΟ ΤΟ ΚΟΜΒΟ ΣΤΟ ΛΕΜΟ...ΙΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΙ ΤΕΛΙΚΑ...

ΧΡΙΣΑ....ΟΡΕΕΑ ΑΠΕΡΓΙΑ...ΔΟΥΛΕΒΕΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ...ΚΑΙ ΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΟΡΟΛΟΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki24 έγραψε:

Γεια σας κορίτσια...Γύρισα από το γιατρό λίγο προβληματισμένη και λίγο μελαγχολική...Όπως τα προβλεψες Νίνα μου..

Κάναμε το τέστ έχω ελάχιστους μύκητες και θα πάρω χαπάκι. Εξέτασε και το στήθος μου μια χαρά όλα. Μάλλον τη Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα. Τον έβαλα να μετρήσει τον τράχηλο μου και κορίτσια ήταν πιο μακρύς και από τα όρια του τραχήλου!!! Αλλά μου είπε πως σημασία έχει το μήκος του στην εγκυμοσύνη γιατί ο δικός μου μπορεί να ήταν μακρύς και κλειστός πριν από την αποβολή αλλά το εσω στόμιο του τραχήλου δεν άντεξε. Τέλος πάντων μου είπε πως αν και πολλοί δεν υποστηρίζουν πλέον την περίδεση τραχήλου αυτός θέλει να την κάνουμε για να είμαστε καλυμμένοι. Είχαμε διαφωνία όμως στο πότε να γίνει..Αυτός λεει οτι πρέπει να γίνεται μεταξύ 18ης με 24ης εβδομάδας αλλά εγώ διάβασα ότι πρέπει να γίνεται μεταξύ 14-16ης εβδομάδας!! Του το είπα και επέμενα ότι το έψαξα το θέμα και ότι θα νιώθω ασφάλεια να γίνει πιο νωρίς και μου είπε να την κάνουμε 16-18η εβδομάδα όταν έρθει η ώρα.

Εσ'ενα Νικουλίνα μου πότε σου είπε ότι θα γίνει η περίδεση?? Κατά τα άλλα μια χαρά ευγενικός και λεπτομερείς σε όλα σαν γιατρός..

Μπήκα και στον πειρασμό να πάω επάνω να δω τα νεογέννητα αλλά δεν το έκανα τελικά..Πονάει εκείνος ο όροφος...

maraki συγνωμη αλλά γτ σου προτεινε ο γιατρος περιδεση τραχηλου?ισως κ να το ειπες αλλα δεν προσεξα. Είχες μηπως προώρο τοκετό?

Παντως αυτον τον κομπο τον εχω μονιμα μεσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia kai egw edw twra pia meta ta para poly dysaresta moy einai poly nwris gia emena na skeftome gia epomenh egkymoshnh alla exw anagkh na milaw me esas edw mesa.....filia se oles kai alla kaka na mhn mas vroyn..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki έγραψε:

kalhspera koritsia kai egw edw twra pia meta ta para poly dysaresta moy einai poly nwris gia emena na skeftome gia epomenh egkymoshnh alla exw anagkh na milaw me esas edw mesa.....filia se oles kai alla kaka na mhn mas vroyn..........

Καλησπέρα κουκλίτσα μου!

Πολύ λυπάμαι για ότι σου συνέβει..Διάβασα την ιστορία σου..Τα έχουμε περάσει οι περισσότερες και ξέρουμε.Είμαστε εδώ για να στηρίζει η μια την άλλη.Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά απο εδώ και πέρα!

Φιλιά

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki έγραψε:

kalhspera koritsia kai egw edw twra pia meta ta para poly dysaresta moy einai poly nwris gia emena na skeftome gia epomenh egkymoshnh alla exw anagkh na milaw me esas edw mesa.....filia se oles kai alla kaka na mhn mas vroyn..........

niakoylinaki....ΑΙ ΕΓΟ ΕΧΟ ΔΙΑΒΑΣΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑΣΟΥ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ..ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕΜΕ ΞΕΡΟ ΠΟΣ ΝΙΟΤΙΣ....ΞΕΡΟ ΠΟΣΟ ΔΙΣΚΟΛΟ ΙΝΕ.....ΙΣΕ ΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙ,ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΣ ΠΟΥ ΣΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΜΙΝΕΣ ΘΑ ΣΚΕΦΤΙΣ ΑΛΙΟΣ,ΘΑ ΑΝΙΞΙΣ ΛΙΓΟ ΘΟ ΜΙΑΛΟΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΙ ΕΓΓΙΜΟΣΙΝΙ .....ΟΛΕΣ ΘΟ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΦΤΟ...ΑΠΛΟΣ ΟΠΟΥΣ ΣΟΥ ΕΧΟ ΓΡΑΨΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ,ΕΜΙΣ ΜΑΘΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ.....

ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...ΚΑΙ ΕΜΙΣ ΙΜΑΣΤΕ ΕΔΟ .ΟΠΟΤΕ ΧΡΙΑΖΕΣΕ ΚΑΠΙΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ,ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΦΟΝΙ ΚΑΙ ΕΜΙΣ ΕΚΙ ΘΑ ΙΜΑΣΤΕ.....ΦΙΛΑΚΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh έγραψε:

maraki συγνωμη αλλά γτ σου προτεινε ο γιατρος περιδεση τραχηλου?ισως κ να το ειπες αλλα δεν προσεξα. Είχες μηπως προώρο τοκετό?

Παντως αυτον τον κομπο τον εχω μονιμα μεσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βερόνικα και βεβαια ειναι νωρίς...εμεις σε λιγο θα κλεισουμε χρονο που χασαμε τα μωρακια μας κ νιωθω οτι εγινε χτες...με τον καιρο θα το αποδεχτεις κοριτσι μου κ παρολο που θα ποναει παντα εσυ θα ξερεις οτι εκανες οτι μπορουσες κ ολες μας δηλ κ οτι δεν μπορουμε ναλλαξουμε κατι.

μαρακι κ νινα ναι αποσο ξερω σε τετοιες περιπτωσεις κανουν περιδεση. ίσως χρειαστω κι εγω λογω προωρου τοκετου παρολο που σεμενα η αιτία ειναι άλλη. Ας ερθουν με το καλο κι ας ερθουν οπως θελουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikulina έγραψε:

niakoylinaki έγραψε:

niakoylinaki....ΑΙ ΕΓΟ ΕΧΟ ΔΙΑΒΑΣΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑΣΟΥ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ..ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕΜΕ ΞΕΡΟ ΠΟΣ ΝΙΟΤΙΣ....ΞΕΡΟ ΠΟΣΟ ΔΙΣΚΟΛΟ ΙΝΕ.....ΙΣΕ ΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙ,ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΣ ΠΟΥ ΣΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΜΙΝΕΣ ΘΑ ΣΚΕΦΤΙΣ ΑΛΙΟΣ,ΘΑ ΑΝΙΞΙΣ ΛΙΓΟ ΘΟ ΜΙΑΛΟΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΙ ΕΓΓΙΜΟΣΙΝΙ .....ΟΛΕΣ ΘΟ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΦΤΟ...ΑΠΛΟΣ ΟΠΟΥΣ ΣΟΥ ΕΧΟ ΓΡΑΨΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ,ΕΜΙΣ ΜΑΘΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ.....

ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...ΚΑΙ ΕΜΙΣ ΙΜΑΣΤΕ ΕΔΟ .ΟΠΟΤΕ ΧΡΙΑΖΕΣΕ ΚΑΠΙΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ,ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΦΟΝΙ ΚΑΙ ΕΜΙΣ ΕΚΙ ΘΑ ΙΜΑΣΤΕ.....ΦΙΛΑΚΙΑ..[/quote:3obmkhgx]

se eyxaristw na eisai kala ............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα82 έγραψε:

niakoylinaki έγραψε:

Καλησπέρα κουκλίτσα μου!

Πολύ λυπάμαι για ότι σου συνέβει..Διάβασα την ιστορία σου..Τα έχουμε περάσει οι περισσότερες και ξέρουμε.Είμαστε εδώ για να στηρίζει η μια την άλλη.Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά απο εδώ και πέρα!

Φιλιά

:kiss:[/quote:2hbdkadk]

etsi prepei na ginei mallon alla einai nwris sas eyxaristw oles pantos gia thn symparastash.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki έγραψε:

kalhspera koritsia kai egw edw twra pia meta ta para poly dysaresta moy einai poly nwris gia emena na skeftome gia epomenh egkymoshnh alla exw anagkh na milaw me esas edw mesa.....filia se oles kai alla kaka na mhn mas vroyn..........

Βερόνικα μου ήμασταν μαζί στις 'μανούλες Αυγούστου Σεπτεμβρίου' αν και εγώ δεν πρόλαβα να το χαρώ αυτό το ποστ... (3/05 έχασα και εγώ τα δίδυμα αγοράκια μου στις 24+3 εβδομ.) Πριν 3 μέρες που ξαναμπήκα μετά απο κάποιες εβδομάδες που έλειπα διάβασα την ιστορία σου και έκτοτε σκέφτομαι συνέχεια τι να σου γράψω...Πίστεψε με ήσουν συνέχεια στο μυαλό μου....και δεν μπορούσα με τίποτα να βρώ τι να σου πω...ίσως γιατί έζησα τα ίδια πολύ πρόσφατα και ξέρω ότι οτι και να σου πω δεν μπορεί να απαλύνει τον πόνο που νιώθεις...Γιατί ακριβώς τον ίδιο πόνο νιώθω και εγώ και όλες οι κοπέλες σε αυτό το ποστ που είχαν παρόμοια εμπειρία...

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι λυπάμαι πολύ για ότι σου συνέβη και να σου δώσω μια συμβουλή... Μήν αφήνεις τίποτα μέσα σου, ότι και αν νιώθεις πέστο, μίλα με τον άντρα σου η με άλλα αγαπημένα σου πρόσωπα... συζήτα το με όποιον νιώθεις ότι θα σε ακούσει η μπες εδώ και πεστα σε μας όλες θα σε ακούσουμε και θα σε καταλάβουμε... Αποδέξου τον πόνο σαν να είναι ένα κομμάτι σου, μόνο έτσι θα μάθεις να ζεις με αυτόν. (ίσως είναι σκληρό αυτό που σου λέω αλλά πίστεψε με βοηθάει πολύ) Και το πιο βασικό μην αφήσεις αυτό που σου συνέβη να αλλάξει αυτό που ήσουν...μην σε πάρει απο κάτω κοριτσάκι μου πάλεψε το και βγες πιο δυνατή...Ίσως σου φαίνονται παράλογα αυτά που σου λέω, ίσως είναι νωρίς ακόμα αλλά εγώ έτσι το αντιμετώπισα και τώρα είμαι πολύ καλύτερα...ανυπομονώ να περάσουν οι μήνες για να ξαναμείνω έγκυος και να ξανανιώσω όλα τα απερίγραπτα συναισθήματα που ένιωθα όσο ήμουν έγκυος!! Μακάρι να καταφέρεις να νιώσεις όπως νιώθω πολύ σύντομα..

Κουράγιο κοπέλα μου και σου ζητώ συγγνώμη αν είπα κάτι που δεν έπρεπε η σε στεναχώρεσε...

Και τέλος θέλω (που μακάρι να μη χρειαζόταν ποτέ να έρθεις!!) να σε καλωσορίσω στην παρέα μας...

Αποδω και πέρα εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki... ακριβώς όπως το είπες: άλλα κακά να μη μας βρουν... Κουράγιο κ υπομονή σου εύχομαι... Βάλε προτεραιότητα τον εαυτό σου τώρα. Γίνε κ "εγωίστρια" κ "κακιά", ίσως, για λίγο. Μην αφήνεις κανένα να σε ταράζει, για κανένα λόγο. Στα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα με τη Diosa. Έχεις τόσο δίκιο κοπέλα μου...

Εγώ εδώ, παρέα με την κλασική πια αϋπνία μου. Διάβασα τις πρόσφατες δυσάρεστες ιστορίες κάποιων μελών του mammy κ στεναχωρήθηκα πολύ. Δεν ξέρω τι να πω πια... Τις θαυμάζω τις κοπέλες αυτές κ όλες εσάς που περάσατε τα ίδια κ αντέξατε... Κάποτε λέγαμε πως το επικύνδυνο τρίμηνο για μια εγκυμοσύνη είναι το πρώτο. Κ όμως, τόσα μωράκια χάνονται την 22η-24η εβδομάδα, κάποια κ αργότερα κ εσείς το ξέρετε αυτό καλύτερα από μένα... Τι πρέπει να κάνουμε? Να ζούμε 9 μήνες με το φόβο? Σίγουρα κάτι τέτοιο δεν κάνει καλό σε κανέναν... Ξαφνικά καταλαβαίνω τη μαμά μου όταν λέει πως η δουλειά της μητέρας είναι να ανησυχεί! :ohmy:

Σήμερα κλείνουν 3 μήνες από τότε... Anyway, θα περάσει κ αυτή η νύχτα. Καλό μας ξημέρωμα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΙΜΕΡΑ....ΠΟΣ ΙΣΤΕ ΣΙΜΕΡΑ???

ΕΓΟ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΟ ΓΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥ ΤΗ ΘΑ ΔΟΥΜΕ....

ΔΙΜΙΤΡΑ ....ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΙΣΕ..ΘΑ ΣΟΥ ΙΝΕ ΛΙΓΟ ΔΙΣΚΟΛΟ ΣΙΜΕΡΑ ΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΙ ..ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙ...ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΓΙΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ .ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΙΣ ΛΙΓΟ...ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΙΣ ΚΑΙ ΕΣΙ ΔΙΝΑΜΙ...

ΧΡΙΣΑ...ΦΕΝΕΤΑ ΠΟΣ ΕΧΙΣ ΔΟΥΛΕΑ ΣΙΜΕΡΑ...Η ΙΝΕ ΝΟΡΙΣ ΑΚΟΜΑ???

ΜΑΡΑΚΙ ...ΠΟΣ ΙΣΕ ΣΙΜΕΡΑ? ΘΑ ΣΕ ΕΧΙ ΦΑΙ Η ΣΤΙΝΑΧΟΡΙΑ ..ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΙΣ ΑΛΑ 100 ΕΡΟΤΙΣΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΕΓΟ ΕΤΣΙ ΠΑΤΕΝΟ..ΠΑΟ ΕΚΙ ΜΕ 5 ΕΡΟΤΙΣΙΣ ΚΑΙ ΦΕΒΓΟ ΜΑ 100 ΑΠΟΡΙΕΣ...ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΔΟΝ ..ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΙΣΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΝ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΕΣΙ ΑΦΤΟ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...