Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Αθηνά, δηλαδή το μπιμπερό με νερό και καπάκι κρατάει δύο μερες ή άδειο και αποστειρωμένο στο ψυγείο?

Μακάρι αν κάνω δεύτερο να είναι κοριτσάκι, για ποικιλία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΠΑΚΙ. ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΕΤΣΙ; ΑΝ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποστείρωση stop γύρω στις 10-7 (δηλ. 5,5 μηνών) αλλά βράσιμο του νερού που χρησιμοποιούμε μέχρι τις 22-8 (7 μηνών).

Αθηνά ευχαριστώ για τα φώτα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena εμείς θηλάζουμε αποκλειστικά και η γιατρός μας είπε οχι στο νερό! Μόνο οταν μπουν οι στερεες τροφές. Το μητρικό γάλα ξεδιψάει το μωρό.

Για τα μωράκια που δεν θηλάζουν δεν γνωρίζω να σου πω.

Εμένα πάντως το Λεωνίδας μου αρέσει και για συντομία όταν είναι μικρούλικο ακόμα θα τον έλεγα Λεό

Συμπεθέρα!!!!!!!! Σοφία μου πολύ χάρηκα για το συμπεθεριό!!!! Ταιριάζουν τα ζουζούνια μας! Το Αλεξάνδρα είναι από τα αγαπημένα μου! Για φαντάσου.... Αλεξάνδρα & Χριστόφορος= Love for ever! χαχα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!Εκλεισε το συμπεθεριο λοιπον!!!Χριστοφορος μου αρεσει πολυ!!!!

elena2201 και εμενα η παιδιατρος τον αλλο μηνα ειπε νερο μαζι με στερεες!Το γιατι δεν το καταλαβαινω (το οτι το μητρικο στο 90% ειναι νερο το ξερω)....αλλα οκ!!!

athinouli το πινει με ευχαριστηση φανταζομαι το λουλουδι,ε?

Εγω χθες μπηκα στον πειρασμο και τις εδωσα λιγο χαμομηλακι αλλα ηπιε μονο 30ml.

Kοριτσια παρατηρησα πως η μπουμπου μου τις τελευταιες μερες κανει λιγοτερα πιπι, πηρα την παιδιατρο και μου ειπε οτι αυτο συμβαινει επιδη χανει πολλα υγρα στο ιδρωτα!Αγχωθηκα πολυ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...

ΚΑΛΕ 41 ΝΕΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ????ΔΙΑΒΑΖΑ ΔΙΑΒΑΖΑ...

ΕΜΕΙΣ ΧΡΥΣΗ Η ΧΡΥΣΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΣΙΣΣΥ!

ΤΟ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΤΕΛΕΙΟ!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΔΙΝΑ Κ ΕΓΩ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ!!!

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ!!!

ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΞΑΝΘΗ ΕΙΜΑΙ ...ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ?

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΑΝ ΠΑΤΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ!!!ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ!!!

ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗ ΘΑΣΟ ...Ε ΟΛΟ Κ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΤΑ ΕΚΕΙ!

ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΙΠΑ????Η ΜΠΙΖΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΙΤΣΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ!!!!

ΕΓΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΤΣΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΛΛΟΤΕ ΟΧΙ!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΞΕΡΑΤΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΓΚΑΜΜΑΤΑ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ???

ΠΧ ΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ!!!

ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ!!!

ΑΥΤΑ...ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!!Τι κανετε?Σημερα θα σκασουμεεεεεε!!!Χθες βραδυ δεν αντεξα να τη βλεπω να ιδρωνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ και ανοιξα το aircondition που εχουμε στο χωλ για να μπαινει λιγη δροσια και στο δωματιο!Ηταν οτι επρεπε.Κοιμηθηκε σαν πουλακι!Βεβαια δεν το αφησα παρα πολλες ωρες!Χθες φτιαξαμε το καρεκλακι που μας εχει φερει ο νονος μας!!!Αχ μεγαλωσε το λουλουδακι!!!Κοριτσια εχετε λαβει μερος στο διαγωνισμο που κανει το τρικυκλο για το καρεκλακι φαγητου?

Αθηνακαι εγω αμεσως τον Gerard Butler σκεφτηκα!!!!! :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

Νανα δεν το ηξερα αυτο με την κρεμα!!Για ποιο λογο?Εγω της βαζω μονο sudocream!Kαποιες φορες το πρωτο 2μηνο ειχα δοκιμασει 1-2 αλλες!Ειδες που γυρισε!!!!!!Σισσυ μμμμμμμ παιχνιδιαρικο!!! :):):) Την Κυριακη που ειχα παει στο μαιευτηριο να δω το ανηψακι και την κρατησε η μαμα μου εφερε 2 σβουρες πανω στο κρεβατι...η μαμα μου δεν την ειχε δει και επαθε σοκ!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ;; ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΨΕ ΟΛΩΣ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΔΕ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΣΤΑΝ.ΚΑΛΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ. ΤΟ ΦΟΥΣΚΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΑΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΠΛΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΡΕΞΕΙ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΞΕΡΑΘΕΙ. :(:( ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΩ.

ΣΟΦΑΚΙ, ΑΜΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΝΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΧΟΡΟΠΗΔΑΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ. ΑΦΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ. ΟΠΟΤΕ ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ;) ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΣΙΣΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΠΟΡΗΣΕΙ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΔΩ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΓΛΙΤΩΝΕΤΕ ΑΠΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ...

ΝΑΝΑ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΓΡΑΦΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ :laugh: ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗ SUDOCREAM ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΡΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΚΚΙΝΙΣΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΤΟ ΠΙΤΣΙΠΟΠΑΚΙ. ΤΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ;;;; ΚΑΝΕΙ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΣΑΙ;;; ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΦΕΪΝΗ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΣΤΟΥΜΠΩΝΕΙ...Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΣΕ; ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΣΙΣΣΥ, ΠΡΙΓΚΙΠΙΚΟ :P:P. ΑΝΤΕ, ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΠΡΩΤΗ ΒΑΦΤΙΖΕΙΣ. ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα και εγω το ιδιο θεμα εχω με τις διπλες παλιοτερα εβαλα sudocream τωρα ομως που τραβαει τα ποδια της δεν μπορω να βαλω :( γιατι οπως πιανει το ποδι γεμιζει το χερι κρεμα ........και μετα βαζει το χερι στο στομα!!!Της αλλαξα και νουμερα στο παμπερς γιατι κοκκινιζαν τα μπουτακια!

Θελω και εγω να της δωσω νερακι :blush::blush::blush: αλλα τι να κανω θα κανω υπομονη μεχρι τις 7/7!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟλλές πολλές καλημέρες σε μαμάδες και νινάκια....Χάθηκα και έχασα και επεισόδια (μέχρι να δω το Νο 2, είχε φτάσει κιόλας στις 12 σελίδες, χαχαχα).

Με προβληματίσατε λίγο (εσύ ειδικά Αθηνούλι) με το νερό. Ρε κορίτσια, εγώ δε δίνω νεράκι στο μωρό, μόνο γάλα (ξένο βέβαια όπως σας έχω ήδη πει). Σήμερα έχουμε γιατρό για εμβόλια (επαναληπτικό Μηνιγγίτιδα και Πνευμονιόκοκκο) και με την ευκαιρία θα ρωτήσω α) για τροφές, β) για νεράκι, γ) για αποστείρωση, δ) αν πρέπει να τον βάζω να κάθεται στον ποπό του που είναι και χοντρουλίτος!! Θα σας πω τι μου ειπε αύριο. Το μόνο που σκέφτομαι είναι το τί κλάμα έχει να πέσει με 2 εμβόλια....Πάλι ρόμπα θα γίνουμε :blush::blush::blush:

Επίσης: για τα συγκάματα στο σώμα, π.χ. λαιμουδάκι (τρέχει το γάλα και επειδή ο λαιμός κάνει "δίπλες" το δέρμα συγκαίγεται όσο και να το πλένεις), εγώ βάζω ό,τι κρέμα χρησιμοποιώ στον ποπό, δηλ. Sudocrem ή Penaten. Όποια άλλη έχω δοκιμάσει είναι απλά μάπα (π.χ.Nivea - αίσχος).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑ, επίσης μία ερώτηση: Αποφεύγετε να βάζετε κλιματισμό στον ίδιο χώρο με το νινί, και αν ναι γιατί? Το λέω αυτό γιατί το σπίτι μου είναι ρετιρέ, φούρνος και δεν παλεύεται χωρίς κλιματισμό. Το μωρό πραγματικά υποφέρει (πήρε και από το μπαμπά που ζεσταίνεται ακόμα και στην Αλάσκα με τις αρκούδες) και προκειμένου να κλαίει και να ταλαιπωρείται, ανάβω το κλιματιστικό στο econo, στους 26ο και με το παράθυρο στην ανάκλιση για να ανανεώνεται ο αέρας. Σημειώνω βέβαια ότι στο δωμάτιο του μπέμπη έχω κλιματιστικό inverter με κάτι μυστήρια φίλτρα και άλλα μπιχλιμπίδια (ένα χιλιάρικο το πλήρωσα αλλά χαλάλι για το μωρό) και ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε ΟΚ απλά να μην τον χτυπάει ο αέρας. Το βάζω κι εγώ να χτυπάει στο ταβάνι και το δωμάτιο να είναι απλά δροσερό. Μήπως είμαι μέγαιρα και κάνω κάτι που δεν επιτρέπεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αυπνη ειμαι :( .Εχω εδω και 4 ημερες που η μικρη μου ξυπναει το βραδυ και θελει λιγο αγκαλιτσα(οχι μεμε) και μετα κοιμαται παλι.....Θα παρω την γιατρο να δω τι θα μου πει.... :dry: Εγω δοκιμασα τα παντα....

Οσο για ονομα εμεις θα την πουμε Δαναη, εκτος και αν μου αλλαξει τιποτα την τελευταια στιγμη ο αντρας μου..... B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna78 έγραψε:

Καλημερα κοριτσια!

Αυπνη ειμαι :( .Εχω εδω και 4 ημερες που η μικρη μου ξυπναει το βραδυ και θελει λιγο αγκαλιτσα(οχι μεμε) και μετα κοιμαται παλι.....Θα παρω την γιατρο να δω τι θα μου πει.... :dry: Εγω δοκιμασα τα παντα....

Οσο για ονομα εμεις θα την πουμε Δαναη, εκτος και αν μου αλλαξει τιποτα την τελευταια στιγμη ο αντρας μου..... B)

Ιωάννα, τελειο όνομα....τα νυχτοξυπνήματα της μικρής μου μυρίζουν δοντάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΕΧΟΥΜΕ. ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΜΑ. :laugh: :laugh: ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ!!! ΜΑΛΛΟΝ ΞΥΣΤΗΚΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΑΤΩΣΕΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΥΧΙΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΡΙ. ΚΑΛΑ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΞΥΝΟΝΤΑΙ;;; ΑΦΟΥ ΔΕ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΝΕΡΟ, ΔΩΣ ΤΗΣ ΛΙΓΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΝΑ ΔΡΟΣΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ...ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΥΣΩΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΥΓΡΑ.

ΚΟΚΟΡΑΚΙ ΜΟΥ, ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΩ ΠΛΕΟΝ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΝΕΡΑΚΙ. ΤΟ ΒΡΑΖΕΙΣ, ΤΟ ΚΡΥΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ. ΔΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΣΤΟ ΕΓΓΥΩΜΑΙ...ΔΩΣΕ ΛΙΓΟ ΝΕΡΑΚΙ.ΔΡΟΣΙΑ ΕΙΝΑΙ. ΕΜΕΝΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΙΝΕΙ ΣΑ ΤΡΕΛΗ!! ΧΤΕΣ ΕΚΛΑΙΓΕ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΕΡΟ! ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ ΟΧΙ SUDOCREAM!!!!ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ. ΕΓΩ ΤΗΣ ΒΑΖΩ FUCIDIN ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ FISSAN ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΔΙΚΗ. ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ.

ΕΓΩ ΧΤΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ, ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΤΟΥΣ 27 ΚΑΙ ΣΤΟ MEDIUM.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Αθηνούλα (εμένα με λένε Κική ....έτσι για να μιλάμε επί ίσοις όροις,χαχαχαχαχα), μου έδωσες θάρρος με το κλιματιστικό. Μα λέω...μόνο εγώ το χρησιμοποιώ??? Νεράκι θα δώσω αλλά μια και σήμερα θα πάμε παιδίατρο, θα ρωτήσω κιόλας (τί σκ.... την πληρώνουμε?). Με τη Sudocream δεν έχω αντιμετωπίσει θέματα ξηροδερμίας κ.λπ. ίσα ίσα που ενεργεί πολύ γρήγορα στα συγκάματα. Τεσπα...τώρα έχω penaten και είναι μια χαρά. Να ρωτήσω: γιατί βάζεις Fucidin στο μικρό? Ο παιδίατρος στο έγραψε? Στο λέω γιατί εμείς βάζαμε όταν είχαμε σμηγματορροϊκή δερματίτιδα (βγάλαμε ποοοολλά σπυράκια) αλλά είναι κορτιζονούχο και το χρησιμοποιήσαμε ως αγωγή για 5 ημέρες. Δεν θέλω να παραπληροφορώ και ζητάω συγγνώμη αλλά μήπως (λέω μήπως) είναι too much για ένα σύγκαμα? Εκτός αν υπάρχουν διαφορετικού τύπου αλοιφές Fucidin και είμαι απληροφόρητη οπότε και πάλι συγνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ ΚΙΚΗ ΜΟΥ....Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗ ΒΑΖΩ, ΕΓΩ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ (ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΑ ΧΑΛΙΑ) ΚΑΙ ΞΕΡΑΘΗΚΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΚΟΡΜΑΚΙ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΕΠΑΣΑ ΜΕ ΣΕΝΤΟΝΙ. ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΣΤΕ. ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΔΙ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ ΕΓΩ ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΡΑΤΤΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kokoraki έγραψε:

Μπράβο βρε Αθηνούλα (εμένα με λένε Κική ....έτσι για να μιλάμε επί ίσοις όροις,χαχαχαχαχα), μου έδωσες θάρρος με το κλιματιστικό. Μα λέω...μόνο εγώ το χρησιμοποιώ??? Νεράκι θα δώσω αλλά μια και σήμερα θα πάμε παιδίατρο, θα ρωτήσω κιόλας (τί σκ.... την πληρώνουμε?). Με τη Sudocream δεν έχω αντιμετωπίσει θέματα ξηροδερμίας κ.λπ. ίσα ίσα που ενεργεί πολύ γρήγορα στα συγκάματα. Τεσπα...τώρα έχω penaten και είναι μια χαρά. Να ρωτήσω: γιατί βάζεις Fucidin στο μικρό? Ο παιδίατρος στο έγραψε? Στο λέω γιατί εμείς βάζαμε όταν είχαμε σμηγματορροϊκή δερματίτιδα (βγάλαμε ποοοολλά σπυράκια) αλλά είναι κορτιζονούχο και το χρησιμοποιήσαμε ως αγωγή για 5 ημέρες. Δεν θέλω να παραπληροφορώ και ζητάω συγγνώμη αλλά μήπως (λέω μήπως) είναι too much για ένα σύγκαμα? Εκτός αν υπάρχουν διαφορετικού τύπου αλοιφές Fucidin και είμαι απληροφόρητη οπότε και πάλι συγνώμη.

NAI, H ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΗ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΣΥΓΚΑΜΑ. ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ 2ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΦΟΥΣΚΑΛΙΑΣΕΙ. ΓΙ'ΑΥΤΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Νανά δε ξέρω κάποιον απο Ξάνθη αλλά η μαμά μου είναι απο Καβάλα και κάθε καλοκαίρι είμαι εκεί τουλάχιστον για ενα μήνα. Ξάνθη έρχομαι βόλτα και για να πάρω σουτζούκ και σαραγλιά!! Φέτος λόγω μπέμπη δε ξέρω αν θα ανέβω.

Τη Sudocrem ο γιατρός μου είχε πεί μόνο σε δύσκολη περίπτωση συγκάματος όχι συνέχεια. Αν είναι κάτι άλλο μπορεί να θέλει άλλη κρέμα.

Κική μην έχεις πρόβλημα για το κλιματιστικό. Στους 26 C περίπου είναι πολύ καλά.

Ιωάννα ώραίο το Δανάη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αθηνούλα....κρίμα το μπεμπάκι να έχει βαβά. Περαστικά σας και γρήγορα, να βγάλετε την κορμάρα σας στην παραλία (για δάγκωμα είναι η μικρή!!!).

Έλενα, ευχαριστώ κι εσένα για την απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tελικα κοριτσια ο-η καθε γιατρος λεει τα δικα του!Εμενα μου εχει πει sudocream να βαζω σε καθε αλλαγη πανας και οτι ειναι η καλυτερη για ολα τα συγκαματα!!Τωρα που το θυμαμαι οταν ειχα κανει ριζικη(αουτττςςςςςςςςς :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: ) και η αισθητικος αυτην μου ειχε δωσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KATΣΕ ΣΟΦΟΥΛΑ, ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ. ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΑΕΙ ΣΤΟ ΠΟΠΑΚΙ ΤΗΣ, ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΒΑΖΟΥΜΕ SUDOCREAM. ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΣΤΗ ΜΕΣΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΑΓΚΩΝΑ, ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΩ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΓΟΝΑΤΟΥ. ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΕ ΒΑΛΩ SUDOCREAM

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:silly: :silly: :silly:

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ. ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΦΗΝΕΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΜΠΕΡ, 'Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΣΤΕ ΤΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ; ΕΓΩ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΓΥΜΝΟΥΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΨΩ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ. ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΑΠΟΡΡΟΦΑΕΙ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΔΡΟΤΣΙΛΑΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗ ΛΥΠΑΜΑΙ, ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΜΠΕΡ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...