Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΕΣΚΟγΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!! Νο2


Recommended Posts

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, η γυναικολογος που με παρακολουθουσε τοτε μου ειχε πει, οτι τα παντα επιτρεπονται αλλα με μετρο.... Τωρα αυτος που πηγα το μονο που μου ειπε ηταν οτι το εμβρυο ειναι καλα και να κλεισω ημερομηνια για αυχενικη διαφανεια. Ουτε ΠΗΤ δε μου εδωσε, μονη μου υπολογιζω τις βδομαδες και τις βγαζω αρχες Φεβρουαριου, αλλα επειδη η πρωτη μου γεννα ηταν με καισαρικη μαλλον θα γεννησω 10 μερες νωριτερα... Αρκει να πανε ολα καλα.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια τι μου κανετε????αχ εγω απο εχθες κλαιω απο συγκινηση!!!!!πηγα στον καινουργιο μου γιατρο ο οποιος ειναι φανταστικος!!!!!!ειδαμε το μπεμπακι καθαροτατα να κουνιεται και να τεντωνεται :silly: :silly: και το κορυφαιο μου εβαλε να ακουσω την καρδουλα του.....καλα μιλαμε εγινα ρομπα ξεκουμπωτη ολη την ωρα εκλαιγα!!! :woohoo: :woohoo: γιναμε 4,5 εκατοστακαι την αλλη εβδομαδα θα παω για αυχενικη.ηθελα να ρωτησω την αυχενικη που την κανατε?σε νοσοκομειο, σε ιδιωτη?ποσο κοστιζει???το ικα καλυπτει κατι? κλεινω παω παλι στο ψυγειο μου να δω την φωτο του παιδιου μου για να κλαψω παλι!!! :blink::blink::blink:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bibibo έγραψε:

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, η γυναικολογος που με παρακολουθουσε τοτε μου ειχε πει, οτι τα παντα επιτρεπονται αλλα με μετρο.... Τωρα αυτος που πηγα το μονο που μου ειπε ηταν οτι το εμβρυο ειναι καλα και να κλεισω ημερομηνια για αυχενικη διαφανεια. Ουτε ΠΗΤ δε μου εδωσε, μονη μου υπολογιζω τις βδομαδες και τις βγαζω αρχες Φεβρουαριου, αλλα επειδη η πρωτη μου γεννα ηταν με καισαρικη μαλλον θα γεννησω 10 μερες νωριτερα... Αρκει να πανε ολα καλα.................

Φιλενάδα πότε υπολογίζεις περίπου για να σε βάλω στη λίστα;

georgiasamar ……….σούπερ!!!!!!!!! 4,5 εκατοστά εεεε;;;;;;;;;;;;; μήπως να βάλω και εγώ τις φωτογραφίες μας το ψυγείο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα κοιλιτσες τι κανετε;

georgia δεν εισαι η μονη πιστευω πολλες καναμε ετσι οταν ακουσαμε καρδουλα!Οσο για διατροφη εξαρταται ποσο αυστηρος ειναι ο γιατρος εμενα μου ειπε επιτρεπονται τα παντα με μετρο δηλ. ενας καφες τη μερα οτι καφες ναναι κ αν ειναι ντεκαφεινε ελευθερα , αλκοολ ελαφρυ κανα δυο φορες τη βδομαδα επιτρεπεται-καλα εγω δε θελω καθολου- κ προσοχη στη ζαχαρη, φυσικα οχι ωμες σαλατες κ καλα μαγειρεμενο κρεας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!

Τι κανετε?

Εγω σημερα εκανα βολτουλες με την κουνιαδα μου και ηπιαμε και καφεδακι.

Εχθες μιλησα με τη Ρεββεκα.Τελικα δε μπορεσαμε να βρεθουμε

γιατι δεν εμειναν καθολου Καβαλα,πηγαν κατευθειαν Θασο.

Ειναι ομως πολυ καλα και εχει μια υπεροχη γλυκια φωνουλα!!!!!!

Φανη μου μην ανησυχεις,ολα καλα θα πανε με το μπεμπακι σου.

Την προηγουμενη φορα ηταν μικρουλακι γι'αυτο δεν το ειδατε.

Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!

Περιμενουμε νεα σου.

Ιωαννα θα δεις το μωρακι σου σημερα????????

Αντε με το καλο!!!!!!!!!!

Ειρηνη μου κι εγω θα ηθελα να μπορω να παγωνω την εικονα,

οταν το σπιτι ειναι στην εντελεια.

Bibibo μηπως να εψαχνες αλλον γιατρο??

Πολυ αδιαφορος σα να ειναι.

Τον ξερεις καλα?

Γεωργια εγινε 4,5 εκ.το μπεμπακι??????

Μπραβο!!!!!!!!!!!!!Μεγαλωσε και το δικο σου το ζωηρουλικο!!!!!!!

Εγω εκανα την αυχενικη σε ιδιωτη συμβεβλημενο με το δημοσιο και μου πηρε 20 ευρω,αλλιως στοιχιζει 60.

Στο Ιασω μαζι με την ΡΑΡΡ-Α στοιχιζει 150 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!τι κενετε;Εγώ περιμένω τον αντρούλη μου να έρθει απο την δουλειά για να φύγουμε για τον γιατρό!στις 5μισή θα δούμε το νινί μας!!!!!!!!!!!!

Βρε κορίτσια ξέρω πως δεν πρέπει να συζητάμε δυσάρεστα εδώ στη παρέα αλλά ειλικρινά θέλω να σας πώ ποσο λυπήθηκα με την κοπελίτσα 21 χρονών που χάθηκε στην γέννα! γι αυτο βρε κορίτσια πιστέυω πως τους γιατρούς μας πρέπει να τους πέρναμε απο κόσκινο για να τους διαλέξουμε και πρέπει να μας εμπνέουν εμπιστοσύνη και ως γιατροί και ως άνθρωποι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε Ιωαννα,σε λιγο θα συναντηθεις με το μπεμπακι σου.

Ειναι κριμα και αδικο η ανευθυνοτητα μερικων να στοιχιζουν

αθωες ζωες.Μη διαβαζεις ομως δυσαρεστα,δεν κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου ομορφα!!!!επεστρεψα δυστηχως δεν χορτασα ελλαδα ηθελα κιαλλο!!!!

ειχα 3 μερες φοβερο πονοκεφαλο και αναγκαστηκα να παρω απο ενα ντεπον την ημερα,ελπιζω να μην εκανα κανα κακο!!!

εφαγα τα παντα!!!!το ευχαριστηθηκα!!!

εκανα 3 μπανακια και ηλιοθεραπεια μεχρι τις 12! :lol:

πηγαμε καβαλα αλλα περασαμε θασο αμεσως καιετσι δεν ειδα το δεσποινακι μας οπως ειπε!!!

δεσποινακι μου και συ εχεις γλυκια φωνουλα και χαρηκα πολυ που σε ακουσα!!!

αυριο εχω την αυχενικη στις 4!!!

κοριτσια νεα της παρεας καλως ηρθατε καλη εγκυμοσυνη να εχετε!!!

φιλακια σε ολες τις φιλεναδες μουυυ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως το Ρεββεκακι μας!!!!!!!!!!!!

Κι εγω χαρηκα που ακουσα τη φωνουλα,ακομα κι αν δε σε ειδα.

Περιμενουμε να βαλεις φωτο την κοιλιτσα!!!!!!!!!!!!

Γεμισες τις μπαταριες σου και τωρα μεσα τα κεφαλια!!!!!!!!!!

Αυριο θα δεις το μπεμπακι?????Αχ τι καλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσποινακι δεν προκειτε να βαλω κεφαλι μεσα!!!ειμαι πολυ μαμουνι!!!

δεν μπορω το καλοκαιρι ειναι η εποχη μου,θα παω κι αλλα ταξιδια θα παω και αιβαλι και μυτιλινι!!!

ναι αυριο θα το δω θα ειναι μεΓαλουτσικο!!!

δεν μπορω να βαλω φωτο δεν τις δεχετε,λεει οτι ειναι μεΓαλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να δεις ποσο θα εχει μεγαλωσει το μπεμπακι σου!!!!!!!!!!

Πρεπει να μικρυνεις το μεγεθος τους.Αυτο το κανεις ειτε στη ζωγραφικη ειτε στην επεξεργασια των φωτογραφιων.

Θελω κι εγω να βαλω φωτο την κοιλιτσα μου,αλλα ο υπολογιστης ειναι της κουνιαδας μου και δεν ξερω πως λειτουργει η φωτογραφικη του.

Εσυ δεν εχεις σκοπο να βαλεις κωλο κατω.

Πονηρουλα!!!!!!!!!!!Τον πηρες τον αερα των ταξιδιων!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι παει δεν βαζω κωλο κατω τωρα που ειδα οτι μπορω!!!

αμα μου λεει και η ντοκτορ ενταξη ποιος με πιανει!!!!

απο αναΓουλες σταματησανε??εμενα εχουν σταματησει απλα καμια φορα αηδιαζω με κατι που δω η μυρισω!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!! ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ :blink:

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ :cheer::cheer::cheer:

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ!!!!! ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ :cheer::cheer::cheer:

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κουκλίτσες!!!!!

Σήμερα πήγα για την αυχενική και μπήκα να σας πω τα νέα μου!!

το μωράκι μου είναι 6 εκατοστά!!!! Η αυχενική είναι 1,6, πολύ καλή μου είπε η γιατρός και το ρινικό οστό μια χαρά!!!!

είδαμε χεράκια, μετρήσαμε δαχτυλάκια, ποδαράκια, όλα!!!! :laugh: :laugh: Η γιατρός μου είπε ότι από την εμπειρία της μάλλον είναι αγοράκι αλλά να μην το δέσω κιόλας!!! :laugh:

Έκανα και την εξέταση αίματος, την Papp-A και την Πέμπτη θα έχω τα αποτελέσματα και θα μου δώσουν και τον υπέρηχο!!!

Σας φιλώ όλες :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια σας διαβαζω εδω και βδομαδες αλλα δεν ξερω αν ανηκω εδω ...εδω λετε για φρεσκογκαστρουλες μαιου...εγω ειμαι φρεσκογκαστρουλα ιουνιου(τελευταια περιοδο 5/6).Για πειτε μου να μεινω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!Τι κανετε;

ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ΕΙΝΑΙ 1.5 ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΚΑΙ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΜΕ 165 ΠΑΛΜΟΥΣ!!!!!!!ΕΧΩ ΧΑΖΕΨΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΩΣ :P:P:P:P:P ΜΟΥ ΕΓΑΨΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ :):):):)

Αλεξάνδρα καλώς όρισες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου!Και βεβαια να μεινεις!εδω συζητησεις κανουμε για τις εγκυμοσυνες μας και για τα νινακια μας οπότε την βασική προύποθεση την έχεις! ;)

geozouli μπράβοοοοο 6 εκατοστά :woohoo: παίδαρος ;)

ρεββεκακι δωστου να καταλαβει!Αφου όλα είναι μια χαρά απόλαυσε το!και εμένα ο γιατρός μου είπε μπανάκια στην θάλασσα διάκοπες στα πάντα ναι :)

Ελεναααα Δ εσποινάκι Ειρήνη :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!

Σήμερα επιτέλους θα πάω να γράψω (όχι να κάνω) τις εξετάσεις του προγεννητικού ελέγχου! Πώς το βρίσκεται το Ίδρυμα Κοινωνικών Ασφαλίσεων;;;

geozouli μπράβο το νινί!!! Μια χαρά!!!! Καλά υπόλοιπα αποτελέσματα!!!

alexandra mammy καλώς ήλθες στη παρέα μας!! Με το καλό το μωράκι σου!!!

ioanna123456 μπράβο στο μωράκι σου!!! Τι καλό παιδάκι … είδες;;;

ΕΡΩΤΗΣΗ: στην αυχενική μήπως πρέπει να πάω νηστική για το αίμα που θα μου πάρουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε?

Εγω σημερα ειμαι μεσα στο αγχος.Το μεσημερι θα παμε τη σκυλιτσα μας για στειρωση και εχω αγχωθει απιστευτα.

Αλεξανδρα καλως ηρθες στο παρεακι μας.

Τι κι αν εισαι του Ιουνιου,καλη διαθεση να υπαρχει.

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!

Ιωαννα μεγαλωσε και το δικο σου μπεμπακι!!!!!!!!!!

Ζωουλα αγορακι??????????

Να ο πρωτος γαμπρος για την μαλλον κορη μου!!!!!!!!!!!!

Αντε να συμπεθερεψουμε!!!!!!!!!!!!!! :P

Μετρησατε κι εσεις δαχτυλακια,ε????????Αχ,τι καλα.

Ειρηνη ευτυχως δηλαδη που θα κανεις τις προγεννητικες τωρα

γιατι ετσι οπως πηγαινε θα τις εκανες με το μωρο στην αγκαλια.

Δε χρειαζεται να εισαι νηστικη για την ΡΑΡΡ-Α,το ρωτησα στο γιατρο μου

γιατι ηταν να την κανω απογευμα.

Ρεββεκακι μου γενικα σταματησαν οι αναγουλες,αλλα κατι ξαφνικες ανακατοσουρες και κατι ξαφνικους :x τα εχω ακομα.

Φιλακια στις υπολοιπες μελλουσες μανουλες!!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοριτσια τι κανετε?εγω ειμαι μια χαρουλα :) και το μπεμπε :laugh: εχει αρχισει να φαινεται η κοιλιτσα μου!σημερα λεω να την φωτογραφησω :P:P

αλεξανδρα καλωσηρθες απο οτι διαβασα σε ενα αλλο ποστ μενεις αλεξ/πολη και εγω το ιδιο :)

ζωη αντε με το καλο ο αγοραρος

ιωαννακι μπραβο μεγαλωσατε και εσεις!!!!

δεσποινακι μην αγχωνεσαι δεν κανει καλο!η σκυλιτσα δεν θα παθει τιποτα ολα καλα θα πανε!

φιλακια σε ολες τις υπολοιπες :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Ευτυχώς τις επείγουσες εξετάσεις πήγα και τις έκανα στο Μητέρα οπότε τώρα θα κάνω μόνο τις υπόλοιπες συν το ζάχαρο που μου βγήκε ότι να ναι γιατί είχα πει έναν τεράστιο χυμό πορτοκάλι … χιχι

Μη στεναχωριέσαι για τη σκυλίτσα σου … θα σταματήσει αυτή να κάνει σκυλάκια αλλά θα ξεκινήσεις εσύ να κάνεις παιδάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε δεν την εχουμε ζευγαρωσει ποτε,κι ουτε εχουμε σκοπο να το κανουμε.Γι'αυτο θα της κανουμε στειρωση της κακομοιρας.

Σημερα την εχουν πιασει οι μεγαλες της αγαπες,σα να'χει καταλαβει τι την περιμενει.

Ειρηνακι δουλευεις ακομα?

Γεωργια περιμενουμε φωτο της κοιλιτσας σου.

Αντε καμια αλλη γκαστρουλα θα βαλει την κοιλιτσα της????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!

Τι κανετε;;

Χτες δεν μπορεσα να σας γραψω.Εχω την μικρη μου με πυρετο και πριν

λιγο γυρισαμε απο τον γιατρο.Ιωσουλα λεει.Δεν μας φτανει η ζεστη ψηνετε και το καιμενουλι μου. :(

Εχω τις μαυρες μου σημερα γενικα...για ακομα μια φορα τα πεθερικα δεν με αφηνουν να χαρω τιποτα.Βρηκα ΤΟ τελειο σπιτι και εχουν αντιρησεις λες και αυτοι θα μεινουνε εκει.Βαζουν και μπροστα την υγεια τους και κανουν τους ψωφιους και καλα που δεν θα βλεπουν την μικρη οσο συχνα θελουν.Τωρα μενουμε διπλα διπλα γιαυτο.

Μην σας ζαλιζω αλλα ηθελα πραγματικα καπου να τα πω..δεν εχω κανεναν εδω :blush:

Ζωουλα τελεια τα νεα με την αυχενικη!! Φανταζομαι χαρα που κανατε! Εγω αυριο θα την κανω και με εχει φαει η αγωνια.

Ιωαννα ειδες το μπεμπακι!!! Τελειαα!!! Την επομενη φορα να δεις ποσο πολυ θα εχει μεγαλωσει!

Δεσποινακι μου μην αγχωνεσε βρε με την σκυλιτσα σου! Μια χαρα θα πανε ολα!

Αλεξανδρα καλως ηρθες στην παρεουλα μας!! Και βεβαια σε θελουμε.Με το καλο το νινι σου!

Ειρηνακι μου δεν χρειαζετε να πας νυστικη στην αυχενικη οχι.Ποτε θα την κανεις;;

Γεωργια φανηκε η κοιλιτσα ε;;;Βγαλε φωτο να δουμε.Εγω θα βαλω σε λιγο την δικια μου.

Φιλακια πολλα κοριτσακια μου! Τα ξαναλεμε!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα εγκυούλες !!! ελπίζω να μην ενοχλώ με την απορία που εχω, αλλα σκέφτηκα εσείς που είστε οι πιό ΦΡΕΣΚΟ-γκαστρούλες θα θυμάστε πιό ευκολα να μου πείτε !

ΟΛΕΣ είχατε υγρά πριν την αναμενόμενη περίοδο (που τελικά ΔΕΝ σας ήρθε) ;;;;; παρατήρησε καμία στεγνό κόλπο ;;

και πάλι συμπαθάτε με, που γράφω εδώ :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...