Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

Giouli30 έγραψε:

Κορίτσια μου σας αφήνω να κλείσω τις τελευταίες μου εργασίες και μετάσ πιτάκι στον αντρούλη μου....

Να έχετε ένα όμορφο και ξεκούραστο απόγευμα.....

καλο απογευμα!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εγώ giouli μου ούτε τώρα θα έλεγα τίποτα.. (όπως και δεν είπα στο poies perimenoume didimakia όπου έμπαινα και πιο πολυ καιρό απο ότι εδώ....)

αλλά δέν μπορούσα να βλέπω το ονομά μου στη λίστα με τις ΠΗΤ που έχουμε εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που χαθήκατε όλες σήμερα?

Εμείς κάναμε το 1ο μας μπανάκι,ήταν υπέροχη η θάλασσα....

Μετά ήρθε η μαμά μου και καθαρίσαμε το σπιτάκι μου,τώρα τελειώσαμε....

DIOSA μου,θέλω να σου ευχηθώ κουράγιο και με αισιοδοξία να ξέρεις οτι όλα θα έρθουν όπως τα θές....

Κοριτσάκια όλο άσχημα νέα μαθαίνω σήμερα....Οποιες έχετε φεισμπουκ ίσως ξέρετε για τι μιλάω....ουφφ.... :(

Δεν ξέρω τι να πώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίδα μου τώρα είδα για τι μιλάς...

Δυστυχώς κορίτσια δεν είναι καλά τα νέα για την Βερόνικα... :(:(:(

Ας είναι γερά τα μωράκια όλου του κόσμου, να τα φυλάει η Παναγίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Ελπίδα μου τώρα είδα για τι μιλάς...

Δυστυχώς κορίτσια δεν είναι καλά τα νέα για την Βερόνικα... :(:(:(

Ας είναι γερά τα μωράκια όλου του κόσμου, να τα φυλάει η Παναγίτσα!!!

ti egine re koritsia????????ti epa8e???????xerw oti eitan xapla telika ti egine? :(
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

τι έγινε βρε κορίτσια με τη Βερόνικα;;;δεν πήγαν καλά τα πράγματα τελικά;;

πωπω πολύ στεναχωρήθηκα τώρα...τι να πείς σε τέτοιες περιπτώσεις...

diosa μου κουράγιο και σε εσένα εύχομαι...διάβασα την ιστορία σου και το μόνο που έχω να σου πω είναι να μην το βάλεις κάτω...είσαι δυνατός άνθρωπος απ'ότι καταλαβαίνω!!!την επόμενη φορά θα είναι καλύτερα τα πράγματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia ti kalimera diladi me ayta ta nea pou diavasw apo tin DIOSA kai thn BERONIKA olo klaiw...mesa apo thn kardia mou kourageio na skeftestai oti yparxoun kai xeirotera kai oti yparxoun kai kopeles pou den tha ginoun pote mamathes...tha xanarthoun mwrakia kai na eistai sigoures gia ayto!

ta dika mou nea einai ta exeisL: exthes loipon pigame epeigontos stin kliniki eytyxws me tin adelfoula mou mprosta i opoioa mou peire kai aima oi apanthseis vgikan se 10 lepta(ti einai to meson omws e?)loipon oi geniki aimatos ourwn kai crp vgikan kathares simera perimenw kai thn kalliergeia ourwn.tis peira kai piga ston vlakako o opoios gia kalh toy tyxh me dextike xvris rantevou...tis vlepei me xanarwtaei poso vdomadvn eimai kai mou leei :gia emena den exeis tipota.kai tou lew ki egw giati ponaw?mou leei mipws kourastikes perases kapoio stres kapoia stevaxwria?(ekei katalava ti exei geinei)tha perimenoume tin kalliergeia kai vlepoume...i alitheia einai oti tin deytera ta xumerwmata eixa ena polu entono kayga me ton antra mou kai perasa megali stenaxvria me klamata kai malakies alla ti na elega tou giatrou vtrapika..mou eipe na xekourastw kai tha perasei kai oso gia to taxidi mou eipe na to kanv gia na xexastw psixologika...simera ponaw sto elaxisto...ena tha sas pw prosexte tous eaytoys sas kai ta mwrakia sas!olous toys ypoloipoys grafte tous...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια μου,

καλέ πότε προλάβατε και γεμίσατε τόοοοοοοοσες σελιδες? είναι να μην σας αφήσει για λίγες ώρες εσάς κάποιος!

Λοιπόν σας λέω τα νέα μας:

το μπάνιο επιτρέπεται,αλλά αλλάζουμε μαγιό κάθε φορά που βγαίνουμε και καθόμαστε σε στεγνή πετσέτα...ούτως ή άλλως αυτό το κάνω! ;)

τομικράκι μας μεγαλώνει,έφτασε τα 1188 γραμμάρια

μου θυμίζει το 11888 :P:P ) πήρε δηλαδή 600 γρ. από την τελευταία φορά που ζυγίστηκε!η ανάπτυξη του βρήσκεται στην 28 εβδομάδα που σημαίνει ότι θα γεννηθεί φυσιολογικά,περίπου 3500γρ. :silly:

Η καμπύλη σακχάρου τελικά δεν ήταν και τόσο τραγική:

76, 165, 168 αυτές ήταν οι τιμές μου! Τζάμπα αγχώθηκα μωρέ!!!

απλά μου είπε ότι πρέπει να προσέχω γενικότερα.

Προσέχουμε για να μην έχουμε!

Η μαμά ευτυχώς πήρε μόνο 400γρ. και προχωράμε πολύ σταθερά!

vaster έγραψε:

στα HM εχει παει καμια;;

είχα πάει στις Θεσσαλονίκης αλλά τότε ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης και δεν θυμάμαι, εαν και τι ρούχα εγκυμοσύνης είχε!

εμένα μου αγόρασε η μητέρα μου κάτι υπέροχα παντελονάκια απο το της Γερμανίας,τα καταευχαριστήθηκα. ένα από αυτά είναι μαύρο,αυτό λέω να φορέσω στον γάμο που έχουμε με ένα μακρύ μπλουζάκι με πούλιες ασημί-μαύρο! λέτε να είμαι σαν την άδικη κατάρα??? σε γάμο με μαύρα :blink:

Diosa εύχομαι σύντομα να μας έχεις ευχάριστα νέα,αλλά όχι καλοκαιριάτικα...να χαρείς πρώτα το καλοκαιράκι και μετά θα ενταχθείς στην λίστα again!!!! ;)

κάτι άλλο τώρα,

πήρε το μάτι κάτι για την Βερόνικα, τι έγινε βρε παιδιά?

ουφ,ας πω κι εγώ τότε για τα άσχημα νέα μας :(

χθες απεβίωσε ένας πολύ καλός μας οικογενειακός φίλος 45 χρόνων,

με 4 παιδιά το μικρότερο 10 ετών :(:(

σήμερα θα γίνει η κηδεία του και το σκέφτομαι να πάω.

πιο πολύ γιατί βλέπω ότι ο άντρας μου δεν είναι καλά και συνέχεια το σκέφτεται...δεν θέλω να τον αφήσω μόνο σε μια τέτοια δύσκολη στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρύσα μου τελικά να δείς που δεν είναι τπτ...ίσως πάιζει σημαντικό ρόλο το οτι στεναχωρέθηκες μετά τον καβγά, αλλά και αυτά δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε είναι μέσα στο πρόγραμμα...να ξεκουράζεσαι κοπέλα μου και να σκέφτεσαι το νινάκι σου πάνω απ'όλα!!!!

Θέκλα μου μεγάλωσε πολύ το μπουμπουκάκι σας!!!!μπράβο βρε κορίτσακι!!!!και η καμπύλή σου μια χαρά!!!

όσο για την κηδεία τι να σου πω...το καλύτερο είναι να μην πας για να μην αναστατωθείς και στεναχωρεθείς...αλλά καταλαβαίνω οτι είναι μερικές τέτοιες περιπτώσεις που δεν μπορείς να μην πας...και εμένα όταν πέθανε ο πατέρας του κουμπάρου μου όλοι μου έλεγαν να μην πάω, αλλά δεν μπορούσα...ήθελα να είμαι εκεί και να συμπαρασταθώ στον κουμπάρο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia...eyxomai ola na pane kala se oses exoun ta sporakia akoma mesa tous kai stis ypoloipes sigoura syntoma tha exoun pali kai tha to agapane dipla!!ola theloun kalh psixologia...ksekinhsa me mia egkumosunh anathema an tis thelane oi gyro mou...mono ego kai o antras mou ....kai akoma den exo boitheia ektos apo ton kalo apo kanenan kai mono apo tis synadelfous sth douleia...oloi oi ypoloipoi apon!h psixologia mou polles meres einai xalia alla prospatho na klaio kryfa na mhn me blepei h esto aktholou giati o bebakos mou anastatonete kai de xrostaei tipota h psixoula mou na talaiporhtai mazi mou....giayto prepei psixologia kalh!alla pos/???

telos panton!molis erthoun ta sporakia ola tha allaksoun!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες καλημέρα και από εμένα.

Μπήκα για λίγο να διαβάσω τα νέα σας. Ρε κορίτσια πείτε τί έγινε με την Βερόνικα? Δεν έχω facebook και δεν μπορώ να μάθω. Εχω σκάσει από χθες το βράδυ.

Dosia δεν έχουμε ξαναμιλήσει κοριτσάκι μου αλλά ήθελα να σου πω ότι λυπήθηκα πολύ και εύχομαι σύντομα να ξαναγεμίσει η κοιλίτσα σου και να πάρεις αγκαλιά ένα υγιέστατο μωράκι.

Χρύσα μου περαστικά και ξεκουράσου. Μην δίνεις σημασία σε τίποτα άλλο πέραν του μωρού σου. Αργότερα όλα τα άλλα μπορούν να γίνουν.

Θέκλα μου εγώ θα σου έλεγα να μην πας στην κηδεία. Όχι γιατί είμαι φυγόπονη αλλά νομίζω ότι στην κατάστασή μας οι έντονες συγκινήσεις δεν μας κάνουν καλό. Πήγαινε άλλη ώρα και άναψε ένα κεράκι στον φίλο σας και αποχαιρέτησέτον.

Θεσσαλονικιές έχετε συναντηση σήμερα. Καλά να περάσετε!

Κατερινάκι μου (kuo) δεν σου ευχήθηκα κοριτσάκι μου. Να ζήσετε με κάθε ευτυχία και να ολοκληρωθεί με την κοράκλα σας!!! Για να μην έχεις μπει είσαι ταξιδάκι και εύχομαι να περνάτε καλά!!!!!

Κορίτσια φιλιά σε όλες και η Παναγία να φυλάει τα μωράκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα..... :huh:

Ξύπνησα πολύ κεφάτη αλλά μετά που διάβασα τα νέα σας έπεσα... :(

Ειλικρινά λυπήθηκα και επειδή και εγώ δεν έχω πλέον Facebook ενημερώστε κάποια τι έγινε με την Βερόνικα.......

Θα συνεχίσψ με θέματα περι ανέμωβ και υδάτων για να μην μας πάρει από κάτω.... Σημασία έχουν τα μωράκια μας που καλώς ή κακώς καταλαβαίνουν τα πάντα

Εμένα ο δικός μου εδώ και 2 μέρες είανι πολύ ήσυχος. Δίνει απαλές κλωτσίτσες (για αυτό και δεν έχω τρελλαθεί από την αγωνία) αλλά είναι υποτονικός....

Θέκλα μου μία χαρά τα αποτελέσματα τις καμπύλης. Επίσης πες μας το μυστικό και δεν βάζεις κιλά. Φαντάζομαι δεν είναι μυστικό απλώς δεν τρως εεεεεεεεεεεεεεεεε :blink::blink::blink:

Σχετικά με το θέμα τις κηδείας δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Κάνε αυτό που νιώθεις..... Μην μετανιώσεις.

Χρυσανθεμάκι μου ξεκουράσου!!! Και εγώ είχα έναν έντονο καβγά με τον άντρα μου και έκανα να συνέλθω 2 μέρες. Εμένα με χτύπησε στο στομάχι αλλά το χειρότερο ήταν η προσποίηση ότι΄όλα έιναι καλά στους άλλους.....

Μαλλώνουμε σπάνια (2-3 φορές στον χρόνο) και έτσι όταν θα ξεσπάσει καβγάς θα είναι έντονος......

Κάνε θετικές σκέψεις!!!!

Κορίτσια σόρρυ αν ξέχασα κάποια. Θα επανέλθω δριμύτερη αργότερα....

Σας φιλώ στις τουρλωτές κοιλίτσες :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου...εκ πειρας ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ,ειναι οτι χειροτερο μπορειτε να κανετε αυτη την περιοδο,το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα αν πραγματικα γνωριζατε πως το μεταφερετε στο μωρο,δεν θα σας εννοιαζε τιποτα,να κλεινετε αυτια και ματια,εγω επαθα και εμαθα...τελοσπαντων φτανει με αυτα...Θεκλα μου ποσο μεγαλωσε το μπεμπε σου;;;;ιδιες τιμες σακχαρου εχουμε πανω κατω!!!χαχαχαχα!και μενα μου πε να προσεχω,λες και δεν προσεχω αλλα λεμε,ρε μην φορατε μαυρα,ενω ηταν το αγαπημενο μου χρωμα τωρα δεν θελω να το βλεπω,ειδικα σε εγκυους..χαρουμενα χρωματακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

epeidei diavazw oti oles rwtate gia tin BERONIKA egrapse se dimosieysi tis sto fb oti to mwraki tis egeine aggelos kai einai psila ston oyrano kai den mporei na to ftasei klp klp den thelw na grapsw alla...o theos na tin filaei kai na tis dwsei grigora allo mwraki...(elpizw na min thimwsei mazi mou pou sas to eipa)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα μανουλίτσες!!

Και εγώ πια δεν θυμαμαι πόσο καιρο έχω να μπώ!!

Θα σας πω εν τάχει τα νέα μου!!

Είμαστε στη 30 εβδομάδα, η μπεμπούλα μας ειναι μια χαρα, πριν 2 εβδομάδες ήταν 1200γρ το θρεφταράκι μου, όλες μας οι εξετάσεις είναι σούπερ (και η λατρεμένη καμπύλη!)και η μανούλα έχει ήδη φορτώσει 9 κιλακια!!!Δυστυχώς! Τελος του μήνα πάμε για doppler και τελειώσαμε και με τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού.

Το δωμάτιο είναι πανέτοιμο, σε αποχρώσεις του ροζ με λευκά επιπλα, τα προικιά μας πλυμένα σιδερωμένα στα συρτάρια, παραλάβαμε και το πολυκαρότσι μας απο το ebaby και γενικώς τα έχω όλα ετοιμα και τα χαζεύω όλη μέρα!! Το μόνο που μας λείπει είναι η κουρτίνες και να φτιάξουμε βαλιτσούλα!!

Γενικα δε μου αρεσει να αφήνω τίποτα για τελευταία στιγμή και επειδη θα βαρύνουμε απο δω και περα, ειπα να είμαι πιο χαλαρή με τις ζέστες! Για να κάνουμε και τα μπανάκια μας!!

Την καλήμέρα μου σε όλες και καλή μας συνέχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ,επηρρεάστηκα με όλα αυτά χθές κι όλη νύχτα έπιανα την κοιλίτσα μου....με μάλωσε κι ο άντρας μου κι έχει δίκιο....λυπάμαι για ότι διαβάζω άλλα δεν πρέπει να μας αγγίζουν τόσο,ειδικά απο εδώ και πέρα νομίζω..

Γι αυτό σε λίγο θα πάω για shopping therapy και μετά θα πάω να πλατσουρίσωωωωω......καλόμαθα!!!

Θεκλα μου τι καλά με το μωράκι σου!!! Δεν ρώτησες το φύλο???Λιγη περιέργεια, κάτι δε σε πιάνει τπτ???? :P:P

Χρυσάκι μου,μόνο θετική σκέψη και αυρα απο εδώ και πέρα! Βαλ'το στόχο!

Σια μου,Ρόζακι και Γιούλη ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

epeidei diavazw oti oles rwtate gia tin BERONIKA egrapse se dimosieysi tis sto fb oti to mwraki tis egeine aggelos kai einai psila ston oyrano kai den mporei na to ftasei klp klp den thelw na grapsw alla...o theos na tin filaei kai na tis dwsei grigora allo mwraki...(elpizw na min thimwsei mazi mou pou sas to eipa)

#

αντε ρε συ :(:(

πολύ κριμά :( και θυμάμαι πως ήταν πολύ ευτυχισμένη και χαρούμενη,πολύ ζωντανός άνθρωπος!

Τελικά πρέπει να φοβάσαι μέχρι τέλους... :S

εύχομαι ο θεος να της δώσει κουράγιο και δύναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα γαμωτο δεν θελω να το προχωρησω...αλλα ποσων εβδομαδων ηταν η Βερονικα;δεν μπορω ρε να το δεχτω οτι απο τις 26 εβδομαδες στο εξωτερικο καταφερνουν και τα ''κρατανε'',και δω δεν εχουμε αυτη την δυνατοτητα...πως μου την ''δινει''..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπέλλα μου καλημέρα και σε εσένα! Ας πούμε μόνο οτι έτσι το ήθελε ο Θεός!Μην επεκταθούμε άλλο στο θέμα,άλλωστε δεν μπήκε καν η ίδια η κοπέλα να μας ενημερώσει...Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

ειμαι που ειμαι καπως με ψυχοπλακωσατε με τα νεα σας...

εχω την εντυπωση οτι εχω αρκετες συσπασεις αυτες τις μερες.. χωρις πονο βεβαια αλλα αν εχω καταλαβει καλα μαλλον ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε δεν νομιζω να μπει....σε τετοια φαση μονο διαθεση γιατετοια δεν θα χει...απλα εκνευριζομαι...ξερω ποσο οδυνηρο ειναι και δεν μπορω......Βασιλικη μου οι συσπασεις απο δω και περα ειναι φυσιολογικες!!προετοιμασια για τον τοκετο ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι έχεις απόλυτο δίκιο....

Ούτε κι εγώ δεν καταλαβαίνω τις συσπάσεις,μόνο προχθες που είχα πονάκια περιόδου φαντάζομαι συνδέονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...