Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

μαγειρευει κ ειναι κ καλοφαγας!

απαιτει να αγορασουμε διαδρομο τη στιγμη που εχουμε εξω απτο σπιτι ενα τεραστιο αλσος με δημοτικο γυμναστηριο κ βαριεται να παει.οπως αρνειται ν αμη χρησιμοποιει μπεικον τυρια τηγανητα οταν μαγειρευει.γιατι να τον εμπιστευτω οτι θα αξιοποιησει το διαδρομο κ δε θα τον κανει κρεμαστρα?????ασε που θα το βαλει στο σαλονι.οοοοοοοχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

DIOSA έγραψε:

Ευχαριστώ WENDY για την λίστα.

Vaster προτιμήσεις τις μπαλαρίνες (παπούτσια) είναι πολύ άνετα για εγκυμοσύνη...

παρακαλω Diosa μου,το λιγοτερο που μπορουσα εκανα ..

καλες οι μπαλαρινες αλλα οταν πιασουν οι ζεστες το ποδι

θα βγαζει καπνους!!!!!!!

σαγιοναρα πεδιλακι και ολα αυτα χωρις τακουνι !!!!!!! :)

τα ποδια μου παντως δεν εχουν πριστει καθολου .....

γενικα μονο κοιλια μου λενε οτι εχω ..αλλα φανταστειτε

μια κοιλια 10 ολοκληρα κιλα !! γινεται ???????

οοοοοοοοοχι :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

Ευχαριστώ WENDY για την λίστα.

Vaster προτιμήσεις τις μπαλαρίνες (παπούτσια) είναι πολύ άνετα για εγκυμοσύνη...

μια χαρα ειναι αλλα εμενα με ποναει η μεση με τα τελειως ισια,λιγο πρεπει να χει τακουνακι,ασε που ειμαι και ταπα και κατι λιγο το θελω!! :P ,θα βγουμε και φωτο στον γαμο,μην ειμαι σαν το μπασμενο,καλα οχι οτι και παλι με λιγο τακουνακι θα σωθω,αλλα ξερεις τωρα :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blush: Κορίτσια στα ΗΜ ψωνίζω χρόνια (και που ζούσα έξω). Τώρα με την εγκυμοσύνη έχω καταβολευτεί. Αρκετά σχέδια + πολκύ καλές τιμές. Καμία σχέση με Λητώ ή Mothercare. Και εκεί έχουν ωραία πραγματάκια αλλά από τιμές :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μπλούζες ακόμα μου κάνουν από την κανονική σειρά (μέγεθος πλέον ΧΧΧΧΧΧΛΛΛΛΛΛΛΛ) αλλά πιστεύω ότι σε 2-3 εβδομάδες μόνο εγκυμοσύνης.

Σχετικά με παπουτσάκια εγώ το προηγούεμνο ΣΚ φόρεσα τακουνάκι σε βάφτιση. Μέχρι να τελειώσει η βάφτιση (12 το πρωί) οι πατούσες και οι αστράγαλοι μου γίνανε διπλάσιοι και σχεδόν ξυπόλυτη πήγα στο αμάξι.

Εγώ θα σου συστήσω όχι μπαλαρίνες αλλά πολύ χαμηλά πεδιλάκια. Νομίζω είναι πιο κομψά για γάμο. Κάθε μέρα εγώ στην δουλειά φοράω σταράκια, αθλητικά ή μπαλαρίνες αλλά για καλύτερο ντύσιμο θα βάλω πεδιλάκι χωρίς τακούνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πάλι έχω εντελώς το ανάποδο δεν βάζω ψηλοτάκουνα γιατί τον περνάω που τον περνάω τον δικό μου κάνα 5ποντο αμα βάλω και τακούνι του ρίχνω κανα κεφάλι... αυτός λέει οτι δεν έχει πρόβλημα και ότι ίσα ίσα καμαρώνει κιολας αλλά ρε κορίτσια εγω νιώθω σαν καμηλοπάρδαλη :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA μου τι καλα!εμενα ολο με κοροιδευει,ειδικα τωρα που φοραω ολο αθλητικα...με αποκαλει ''τιγρη-νανο''...τι να πεις παλι καλα που με λεει τιγρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

εγώ πάλι έχω εντελώς το ανάποδο δεν βάζω ψηλοτάκουνα γιατί τον περνάω που τον περνάω τον δικό μου κάνα 5ποντο αμα βάλω και τακούνι του ρίχνω κανα κεφάλι... αυτός λέει οτι δεν έχει πρόβλημα και ότι ίσα ίσα καμαρώνει κιολας αλλά ρε κορίτσια εγω νιώθω σαν καμηλοπάρδαλη :laugh:

μια απ' τα ιδια!!!!!!

αν βαλω τακουνι τον περναω σιγουρα στο υψος και φενεται !!!!!

για αυτο μου λεει οτι δεν μου πανε τα τακουνια :laugh: :laugh:

ευτυχως για αυτον αισθανομαι τελειως αχαρη με τακουνια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

:blush: Κορίτσια στα ΗΜ ψωνίζω χρόνια (και που ζούσα έξω). Τώρα με την εγκυμοσύνη έχω καταβολευτεί. Αρκετά σχέδια + πολκύ καλές τιμές. Καμία σχέση με Λητώ ή Mothercare. Και εκεί έχουν ωραία πραγματάκια αλλά από τιμές :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μπλούζες ακόμα μου κάνουν από την κανονική σειρά (μέγεθος πλέον ΧΧΧΧΧΧΛΛΛΛΛΛΛΛ) αλλά πιστεύω ότι σε 2-3 εβδομάδες μόνο εγκυμοσύνης.

Σχετικά με παπουτσάκια εγώ το προηγούεμνο ΣΚ φόρεσα τακουνάκι σε βάφτιση. Μέχρι να τελειώσει η βάφτιση (12 το πρωί) οι πατούσες και οι αστράγαλοι μου γίνανε διπλάσιοι και σχεδόν ξυπόλυτη πήγα στο αμάξι.

Εγώ θα σου συστήσω όχι μπαλαρίνες αλλά πολύ χαμηλά πεδιλάκια. Νομίζω είναι πιο κομψά για γάμο. Κάθε μέρα εγώ στην δουλειά φοράω σταράκια, αθλητικά ή μπαλαρίνες αλλά για καλύτερο ντύσιμο θα βάλω πεδιλάκι χωρίς τακούνι.

μαλλον κατι τετοιο θα δω και γω,πεδιλακι,αν και πως θα φαινετε δεν ξερω το ποδι μου εχει απλωσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

DIOSA μου τι καλα!εμενα ολο με κοροιδευει,ειδικα τωρα που φοραω ολο αθλητικα...με αποκαλει ''τιγρη-νανο''...τι να πεις παλι καλα που με λεει τιγρη!

ας ειναι καλα ο αντρουλης σου με εκανε και

γελασα με τον "τιγρη νανο" :laugh: :laugh:

αν εισαι τιγρης μην φοβασαι τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

DIOSA μου τι καλα!εμενα ολο με κοροιδευει,ειδικα τωρα που φοραω ολο αθλητικα...με αποκαλει ''τιγρη-νανο''...τι να πεις παλι καλα που με λεει τιγρη!

καλό!!! διπλωμάτη τον βρίσκω τον άνδρα σου!!!

WENDY

ακριβώς έτσι νιώθω και εγώ άχαρη γιαυτό φοράω μόονο χαμηλά παπούτσια αντε σε σπάνιες περιπτώσεις πολύ χαμηλό τακουνάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou anoixame kiolas to 9 :woohoo: :woohoo: :woohoo:

pw pw ti imaste emeis tha mpw se ligo na dw ta neakia sas

egw oti girisa apo to mpanaki sti thalassa i opoia simera itan TELEIA :woohoo: :woohoo: :woohoo:

kala e ti vourlo auti i tatiana gia na mi pw gia tin kalesmeni tis eleos tin ekpompi tin vlepoun kai alles egkimwnouses de mporoun na lene kai na protinoun toso authereta pragmata akou kei leei i alli na kanoume ligo treximataki, mwre ti mas les?????? :angry::angry::angry: stin egkimwsini apagoreuete dia ropalou to treximo giati prokalei sispaseis akoma kai prooro toketo dld ELEOS :angry::angry::angry:

ola ta vourla sti tv mazeutikan

vre oust :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia mou anoixame kiolas to 9 :woohoo: :woohoo: :woohoo:

pw pw ti imaste emeis tha mpw se ligo na dw ta neakia sas

egw oti girisa apo to mpanaki sti thalassa i opoia simera itan TELEIA :woohoo: :woohoo: :woohoo:

kala e ti vourlo auti i tatiana gia na mi pw gia tin kalesmeni tis eleos tin ekpompi tin vlepoun kai alles egkimwnouses de mporoun na lene kai na protinoun toso authereta pragmata akou kei leei i alli na kanoume ligo treximataki, mwre ti mas les?????? :angry::angry::angry: stin egkimwsini apagoreuete dia ropalou to treximo giati prokalei sispaseis akoma kai prooro toketo dld ELEOS :angry::angry::angry:

ola ta vourla sti tv mazeutikan

vre oust :angry::angry::angry:

Αγγελικουλα μην την βλεπεις καλε την Τατιανα!!!αφου σε εκνευριζει :laugh: :laugh: :laugh: ,τρεξιμο κανει μονο εαν εκανες και πριν την εγκυμοσυνη,στα καλα καθουμενα δεν γινεται να αρχισεις στην εγκυμοσυνη να τρεχεις :silly: :silly: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia mou anoixame kiolas to 9 :woohoo: :woohoo: :woohoo:

pw pw ti imaste emeis tha mpw se ligo na dw ta neakia sas

egw oti girisa apo to mpanaki sti thalassa i opoia simera itan TELEIA :woohoo: :woohoo: :woohoo:

kala e ti vourlo auti i tatiana gia na mi pw gia tin kalesmeni tis eleos tin ekpompi tin vlepoun kai alles egkimwnouses de mporoun na lene kai na protinoun toso authereta pragmata akou kei leei i alli na kanoume ligo treximataki, mwre ti mas les?????? :angry::angry::angry: stin egkimwsini apagoreuete dia ropalou to treximo giati prokalei sispaseis akoma kai prooro toketo dld ELEOS :angry::angry::angry:

ola ta vourla sti tv mazeutikan

vre oust :angry::angry::angry:

Αγγελικούλα μου αζ πόσο σε ζηλεύω!!! Μπανάκι στην θαλασσίτσα. Ενώ ποτέ δεν μου άρεσε η παραλία τώρα που είμαι έγκυος και ξεκίνησαν οι ζέστες την λαχταράω. :woohoo:

Πάντως και εγώ με την Τατιάνα εκνευρίζομαι.... Δεν μπορώ ούτε να την δω εδώ και χρόνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσακια μου!!! Καλοριζικο το νο9. Να τα χιλιασουμε :P Τελικα μετα απο τοσους μηνες που ειμασταν απληρωτοι,μας πληρωσαν.ΕΠΙΕΛΟΥΣ...

Σημερα εφαγα φασολακια με πατατουλες και κρεας. Ωραιοτατα ηταν!!! Εγω απο κιλα εχω παρει 7,5 και η γιατρος μου ειπε οτι ειναι αρκετα. Ελεος πια. Εγω ξερω οτι δεν κανω καταχρησεις οποτε οτι θελει ας λεει ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosa mou glikia aisthanomai toso asxima :blush:

lipame para polu gia tin apolia sas :( euxomai grigora me ena gero sporaki sti koilitsa :)

na allaxw pali klima kai na pw oti tixaia trakara auti ti kouventa sto vourlo tin tati kala milame thelw na ti deirwwwwww :angry:

laikizei kai auto einai pou den antexw me tpt oti kai kala einai mia san olous tous allous enw trwei stin ekali me xrisa koutalia :angry:

mpella mou egw se ena gamo pou exw telos iouliou tha xw mpei dld sto mina mou kai tha mai sa vareli skeftomai na valw pedila isa, kai gw sa ti tapa tha mai o antras mou einai 1.87 kai gw 1.65 :blink: opwte skepsou mas xaxaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριγκιπισσα μια χαρα ειναι τα 7,5 κιλακια μακαρι κι εγω τοσα να ειχα παρει !!!!!

Αγγελικη ζηλευω θελω κι εγω μπανακι στην θαλασσα ..τι τυχερη που εισαι ..

εγω σας αφηνω προς το παρον παω να φαω τον καμμενο μου αρακα !!!!

κακια συνηθεια το μαμμυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'σαι καλα aggelike mou... μην αισθάνεσαι άσχημα δεν κάνει στην κατάσταση σου.. :P θα κάνω άλλο παιδάκι πρώτα ο θεός και θα του λέω για τα αδερφάκια του που τον προσέχουν απο τον ουρανό... όλα για τους ανθρώπους είναι... μετά από όλα όσα διάβασα εδω μέσα αυτές τις μέρες και είδα οτι υπάρχουν πολύ χειρότερα πίστεψε με δοξάζω τον θεό που είμαι εδώ και είμαι εγώ καλά... Όπως μου είπε και ο γιατρός στο νοσοκομείο η μαμάδες μπορούν να κάνουν άλλα παιδιά, αλλά τα παιδιά δεν μπορούν να κάνουν μαμάδες!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

Να'σαι καλα aggelike mou... μην αισθάνεσαι άσχημα δεν κάνει στην κατάσταση σου.. :P θα κάνω άλλο παιδάκι πρώτα ο θεός και θα του λέω για τα αδερφάκια του που τον προσέχουν απο τον ουρανό... όλα για τους ανθρώπους είναι... μετά από όλα όσα διάβασα εδω μέσα αυτές τις μέρες και είδα οτι υπάρχουν πολύ χειρότερα πίστεψε με δοξάζω τον θεό που είμαι εδώ και είμαι εγώ καλά... Όπως μου είπε και ο γιατρός στο νοσοκομείο η μαμάδες μπορούν να κάνουν άλλα παιδιά, αλλά τα παιδιά δεν μπορούν να κάνουν μαμάδες!! :kiss:

Diosa μου χωρίς να θέλω να γίνει αδιάκριτη και χωρίς κάνεναν σκοπό να σε πληγώσω θα ήθελα απλώς να σε ρωτήσω αν ήταν λάθος γιατρού ή απλώς έτσι το ήθελε ο Θεός....Αν φυσικά δεν θέλεις να απαντήσεις σε καταλαβαίνω απόλυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

Να'σαι καλα aggelike mou... μην αισθάνεσαι άσχημα δεν κάνει στην κατάσταση σου.. :P θα κάνω άλλο παιδάκι πρώτα ο θεός και θα του λέω για τα αδερφάκια του που τον προσέχουν απο τον ουρανό... όλα για τους ανθρώπους είναι... μετά από όλα όσα διάβασα εδω μέσα αυτές τις μέρες και είδα οτι υπάρχουν πολύ χειρότερα πίστεψε με δοξάζω τον θεό που είμαι εδώ και είμαι εγώ καλά... Όπως μου είπε και ο γιατρός στο νοσοκομείο η μαμάδες μπορούν να κάνουν άλλα παιδιά, αλλά τα παιδιά δεν μπορούν να κάνουν μαμάδες!! :kiss:

μπραβο σου παντως,βλεπω το εχει δουλεψει καλα στο μυαλο σου!εγω αργησα να το κανω αυτο...θα συνελθεις συντομα και συ και το σωμα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giouli μου εγώ δεν έκανα περιγραφή εδώ λόγω της κατάστασης των κοριτσιών αν θες σε μπες εδώ

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... tstart=810

και εδώ που τα έγραψα σε άλλο θέμα να διαβάσεις...

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... tstart=840

για να μην τα ξαναγράφω... όχι επειδή δεν θέλω να τα συζητάω,ισα ισα καλο μου κάνει απλά βαριέμαι να γράφω.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vaster μου πάντα ήμουν πρακτικός άνθρωπος... δεν είναι οτι δεν πονάω δεν είναι οτι δεν μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα ώρες ώρες αλλα σκέφτομαι το εξής "Για να κάνω ξανά παιδάκι πρέπει να είμαι καλά και σωματικά και ψυχολογικά" γιατί ο γιατρός μου είπε 8 με 10 μήνες για να ξαναμείνω έγκυος αλλά αν επουλωθεί η μήτρα νωρίτερα μπορώ να μείνω και νωρίτερα... άααρα για να είμαι σωματικά καλά πρέπει να είμαι και ψυχικά καλά και όσο πιο γρήγορα γίνω καλά τόσο πιο γρήγορα θα γίνω μαμά... (έκανα και ομοικαταληξία :) ) Δεν φταίει σε τίποτα το μωράκι που θα έρθει να έχει μια μαμά ράκος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

Vaster μου πάντα ήμουν πρακτικός άνθρωπος... δεν είναι οτι δεν πονάω δεν είναι οτι δεν μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα ώρες ώρες αλλα σκέφτομαι το εξής "Για να κάνω ξανά παιδάκι πρέπει να είμαι καλά και σωματικά και ψυχολογικά" γιατί ο γιατρός μου είπε 8 με 10 μήνες για να ξαναμείνω έγκυος αλλά αν επουλωθεί η μήτρα νωρίτερα μπορώ να μείνω και νωρίτερα... άααρα για να είμαι σωματικά καλά πρέπει να είμαι και ψυχικά καλά και όσο πιο γρήγορα γίνω καλά τόσο πιο γρήγορα θα γίνω μαμά... (έκανα και ομοικαταληξία :) ) Δεν φταίει σε τίποτα το μωράκι που θα έρθει να έχει μια μαμά ράκος...

ετσι ακριβως ειναι!!!ειναι περιεργο τι δυναμη μας βγαινει παντως...και γω ανυπομονουσα ποτε θα περασει ο καιρος να ξαναμεινω εγκυος!!ολα καλα θα πανε DIOSA μου!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diosa μου διάβασα την ιστορία σου και ειλικρινά λθπήθηκα πάρα πολύ... :(

Μπράβο για το κουράγιο και την δύναμη σου. Επίσης ενά ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπράβο που δεν μας το ανακοίνωσες αμέσως εκείνη την περίοδο. Γιατί η αλήθεια είναι ότι όλες μας θα είχαμε πανικοβληθεί αφού η πιθανότητα επιβίωσης σε αυτές τις εβδομάδες είναι πολύ μικρή. Τώρα πια που οι περισσότερες από μας μπήκαμε για τα καλά στο Τρίτο τρίμηνο ή οδεύουμε προς τα εκεί, νομίζω ότι έχουμε λίγο μεγαλύτερη ψυχραιμία και βλέποντας οι κοιλίτσες να φουσκώνουν και τα νινάκια να κλωτσάνε οι ανησυχίες μας μειώνονται (έστω και λίγο).

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μπει το σποράκι μέσα σου με την πρώτη... :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας αφήνω να κλείσω τις τελευταίες μου εργασίες και μετάσ πιτάκι στον αντρούλη μου....

Να έχετε ένα όμορφο και ξεκούραστο απόγευμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...