Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αντι για ζελατινα, τι???


frapedia72

Recommended Posts

Να σας ρωτησω.... θελω για τη βαφτιση του μικρου ως γλυκο να δωσω cookies, αλλα το μαγαζι που θα μου τα φτιαξει μπορει μονο να μου τα τυλιξει ενα - ενα σε μια ζελατινα - τυπου πουγκι και να το δεσει με μια κορδελα

Τι αλλο μπορω να χρησιμοποιησω ως ατομικη συσκευασια ωστε να ειναι πιο ευπαρουσιαστο το γλυκακι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί όχι ζελατίνα? Μου φαίνεται ότι θα είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα. Εννοείς το κλασικό το στρογγυλό μπισκότο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑ Κ. έγραψε:

Γιατί όχι ζελατίνα? Μου φαίνεται ότι θα είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα. Εννοείς το κλασικό το στρογγυλό μπισκότο?

ναι το στογγυλο το μαλακο cookie...

λες να το αφησω ετσι, ε? χμμμμ θα βαλω κανα 2 κορδελες να το στολισω καλυτερα συμφωνα με τα χρωματα της λαμπαδας κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ συμφωνώ με την ζελατίνα.

Αν το μπισκοτάκι έχει και κομμάτια σοκολάτας μπορεί να λιώσουν και να λερωθεί κάποια άλλη συσκευασία, ενώ με την ζελατίνα δεν έχεις πρόβλημα και είναι όμορφο που θα φαίνεται το γλυκό!!!

Βάλε και δικές σου έξτρα κορδέλες με χαντρούλες ίσως στην άκρη και θα είναι καταπληκτικό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα θα ειναι η ζελατινη..δεν μπορει να μπει κατι αλλο..

α! μονο κουτακι αλλα και παλι διαφανο...

εμενα τα κεκακια ητανε πολυ ομορφα με την ζελατινη και κορδελα σε ασπρο και λαχανι(μισα μισα)

εχω φωτ με την ασπρη κορδελα αλλα με την λαχανι ητανε πολυ πιο ομορφα

http://www.facebook.com/photo.php?pid=1 ... 927&ref=pf

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορεις να το τυλιξεις με χαρτι αυτο που χρησιμοποιουν στα ζαχαροπλαστεια κ στις ανθοδεσμες,ειναι σε διαφορα χρωματα

δεν ξερω αν σου εδωσα να καταλαβεις :huh:

εγω στη βαφτιση της μικρης μου παρηγγειλα απο ενα μεγαλο γλυκο στρατσιατελα κ μου το κανανε πουγκι με αυτο το χαρτι σε 2 αποχρωσεις του ροζ κ του λιλα με αντιθετες κορδελες

ητανε σουπερ!

κ να σου πω οτι το γλυκο ητανε τεραστιο!! κ πεντανοστινο!

κ μας κοστισε περιπου στο 1 ευρω! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Frapedia,

εγώ σε μια βάφτιση που είχα πάει και έδιναν cookies τα είχαν σε ατομικά χάρτινα κουτάκια που είχαν στη βάση τους (εσωτερικά) αντικολλητικό χαρτί για να μη χαλάσει το κουτάκι! Απέξω ήταν δεμένο με κορδελίτσα! Πολύ όμορφη λύση αν και σίγουρα θα είναι πιο οικονομική η ζελατίνα (σε περίπτωση που δε θες να χαλάσεις χρήματα).

Φιλικά

Μαρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα δοκιμασω να δω πως φαινεται με τη ζελατινα και τις κορδελες και αναλογα θα πραξω... πρεπει να λαβω υποψη μου και την ευπαθια της ζαχαροπαστας που θα εχει απο πανω... μη χαλασει η εμφανιση ντε! :)

ευχαριστω πολυ για τις ιδεες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...