Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

Καλημέρα ξενυχτάκια μου!

Πήγα χθες γιατρο...η κυρία γυρναει το κεφάλι της (δε σφήνωσε) και ο τραχηλος δεν εχει καμια ένδειξη για γέννα! (κύριος και ο τράχηλος)

Η μπέμπα ειναι μια χαρα θρεφταράκι και μέσα στην ενέργεια!

Τα νερά και ο πλακουντας κομπλέ!

Και μου λέει ο γιατρος :

1. Η μπέμπα ειναι μια χαρα κει μέσα,δεν υπάρχει λόγος να βγει άμεσα (δε κινδυνευει) αλλά δε κερδιζουμε και κάτι άμα μένει (κιλάκια βάζει) Και τωρα να έσπαγαν νερά ειναι έτοιμο μωρό!

2. Ή περιμένουμε ΠΗΤ και άμα δεν έρθει το συζητάμε

3. Άμα θέλω να τη παλέψω με Φ.Τ. (να προσπαθησουμε όταν έρθει η ώρα)

4. Άμα θέλω ρ/β για καισαρικη.

(Οι προυποθέσεις να σφηνώσει η να κάνει διαστολή άμεσα ο τραχηλος δεν ειναι με το μέρος μου αλλά όχι οτι δε γινεται)

Τον πήρα τηλ να μου κλεισει ρ/β για την Δευτέρα, θα ειμαι 39+2.

Αν θελήσει να έρθει νωρίτερα (χλωμο) καλώς άν όχι δε θέλω να μπω σε διαδικασία τυεχνητών. Αποφάσισα κι ας λένε όλοι ότι θέλουν! Έκλεισε!

Κατερίιιινααααα!!! Να σου ζήσει η πριγκίπισσα!!! :kiss::kiss:

Κατερινα 79 δε σε πέρασα! εγώ για να γεννησω πρέπει να πάω 40+ εβδομάδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!!!!!!!

Εμένα στις 37 εβδομάδες ο γιατρός είδε ήδη λέπτυνση του τραχήλου και μου είπε χαρακτηριστικα: δεν είσαι να γεννήσεις σε 3-4 μέρες αλλά όχι και για 40 εβδομάδες.Θα με ξαναδεί την Πέμπτη και θα μου πει πότε θα μπω για τεχνητούς πόνους.Όπως το βλέπω μέχρι την Δευτέρα θα έχω γεννήσει!!Θα σας έχω ενήμερες!!Με το καλό σε όλες όσες περιμένουν!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!! B)

μολις γυρισα απο το γιατρο!! παω και μου λεει την αλλη τριτη μπαινουμε...ειχες κανενα πονακι?? του λεω χθες βραδυ ποναγα λες θα μου ερχοταν περιοδος αλλα 2-3 φορες μονο...ααα δεν αντεχεις μεχρι την αλλη τριτη..αυριο 7:30 το βραδυ εισαγωγη και πεμπτη πρωι γενναμε!!! :woohoo:

κοριτσια την πεμπτη θα εχω τη μπουμπου μουυυυυυυ!!!! σε 2 μερες θα ειμαι μανουλα! :woohoo: :woohoo: :woohoo: τωρα που ξερω ποτε γενναω με επιασε αγχος :dry: :laugh:

κατερινα (thinkpinκ) να σου ζησει η μπεμπουλα σουυυυυυυ!!! B) καλη λοχεια να'χεις!

κοριτσια με το καλο και οι υπολλοιπες!!! :woohoo: :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικιτσα μου απιθανα τα νεα σου!!!λιγοστευει η λιστα!!!με το καλο γλυκεια μου να παρεις και εσυ την κουκλιτσα σου αγκαλιτσα!!!!!πολυ χαρηκα!!(οχι που θα μεινω μονη :P )αλλα που θα εχεις αγκαλιτσα σου το νινι σου!!!!με το καλοοοοοοο και με κανεναν πονο!!!!!η Κατερινα μου ειπε εχθες πως μου συνιστα ανεπιφυλακτα την καισαρικη με επισκληριδιο..εγω θα το προσπαθησω με φυσιολογικο αρχικα και βλεπουμε..

χαρα νομιζω πως σκεφτεσαι πολυ καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικίτσαααααα!!! ¨ηρθε η ώρα και για σένα!!

Παρασκευή λές να μας προλάβεις στη γωνία?

έλα να πέφτουν τα στοιχήματα! :P

Με το καλό κοπέλες μου! με έναν πόνο! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου! τη πιο νέα μπεμπουλα θα εχεις!!! δε θα σε αφησουμε μονη! θα μπαινουμε για συντροφιά μέχρι να γεννησεις και να πάμε σε νέο θέμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια ήρθε η μεγάλη ώρα. Αυριο μπαίνω στην κλινικη το πρωί. άντε όλες μαζί θα γεννήσουμε ωραία. Παντως μου έφυγε ενα βάρος χίλιες φορές στην κλινική να περιμένω παρά στο σπίτι η αγωνία αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μου θα ειναι το βενιαμιν της παρεας η καραμελιτσα μου απ'οτι φαινεται! :P :P :D :D :D

εισαι πολυ καλη και γλυκεια γι'αυτο που ειπες!!!ευχαριστω πολυυυ που θα με παιζετε ακομα και δε θα ειμαι μονη μου!!!Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω ! ! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευαγγελια με το καλοοοο κοριτσακι!!!!με κανεναν πονο!!!!αντε πας και συ!!!τι εγινε ρε κοριτσια???????????στο τελος θα γεμιζω σελιδες μονη μου...Χαρα μου το νου σου!!!μου εταξες παρεα!!! :D :D :D :D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ μην B)B)B) φοβάσαι δεν μένεις μόνη όλες δίπλα σου θα είμαστε.Πηρα την παιδίατρο και μου είπε ότι αφού θα μπείς 7,30 το πρωί με τεχνιτούς έ μεχρι το μεσιμέρι θα γεννήσεις. Λέτε κορίτσια πολύ γρήγορα δεν είναι; ο γιατρός μου πάντως μου είπε πως θα περιμένουμε όσο χρειαστεί για φυσιολογικό τοκετο εκτός άν δεν κάνω διαστολή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina79και γω δραμα που θα γεννησεις?

an-n kai xara μην ανγχωνεστε και γω στο περημενε ειμαι δε βλεπω να γενναω αυριο.....εχει πολυ πισμα ο μικρος.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευαγγελια αν κρινω απο τις αλλες κοπελες που γεννησαν εδω και καιρο.. και δεν τις εχουμε δει εδω μεσα(λογικο) ασε!μονη μου προβλεπω να μενω... δεν πειραζει ας ειναι καλα ολα τα κοριτσακια που γεννανε και ας μεινω εγω και ο κουκος!

ελενη δεν με φτανεις με την καμια ομως!!Χαχαχαχαχαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P:D :D :D :D :D αληθεια ελενη ποσο εισαι????θα ανοιξουμε αλλο θεματακι μετα!θα ενημερωσουμε λογικα πρωτα σε αυτο για να παμε ολες στο ιδιο θεματακι και να μην ψαχνομαστε!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευαγγελία με το καλό κοπέλα μου!!!

Όλα θα πάνε ρολόι! Με έναν πόνο σου ευχομαι!

Ναι να σκεφτουμε τιτλο για το νέο μας θέμα!

Αναστασία θα σου κάνω παρέα υπόσχομαι! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αυριο ειναι αλλα δεν δειχνει καποια προθεση και δε ξερω τι να κανω να περημενω η να κανω προκληση?το εχω αφησει πολυ φλου οτι κατσει :laugh: αμαν ποια ολο ανγχος ανγχος εσκασα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη??????τι κανεις το μωρακι σου εκει μεσα??????εχει αραξει???αχαχαχαχαχα!!!!α ρε!!!καλοπερναει το κουκλι σου και σου λεει που να βγαινω τωρα και να πρεπει ολα μονος μου να τα κανω...χαζος ειμαι???χαχαχαχαχαχα!!!με το καλο κοπελα μου!!!!!!!!εσυ και αν μετρας μερες!!!οχι αγχος ομως!!που θα παει θα ξεμυτισει το αντρακι σου..δεν εχει και πολλες επιλογες και περιθωρια!

Χαρα μου ευχαριστωω πολυυυυ!!!!!!! :-* :-* :-*

Χαρα μας βλεπω πολυ ανυπομονες!ας παρουμε παραδειγμα την Ελενη! :D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ'ευχαριστω πολυ κοπελα μου κα συ με το καλο...Εννοειται δε θελει ανγχος ποιο αργα παιρναει ο καιρος ετσι...το ποιο σπαστικο ειναι να σε ρωταν διαφοροι καθε μερα -αντε ακομα?-τα εχω παιξει μου λεει ο αντρας μου να με ρωτανε...σε κανουν ποιο πολυ να ανγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσακι μου!!!!!!α καλααααα!!!εγω πλεον εχω παψει να ακουω τους εξωτερικους παραγοντες!!!ασε!με αγχωνουν και δεν το αντεχω..εχω ηδη αγχος λογς πρωτης γεννας και δεν ξερω τι θα αντιμετωπισω να εχω και τον καθε τριτο να με αγχωνει?????απαπα!ευχαριστω δεν θα παρω!

εσυ λεγε τους πως οταν γεννησω θα το μαθετε !καλα δε καταλαβα τους ενοχλεις σε κατι????μη δινεις σημασια στους τριτους!!δεν νιωθουν την αγωνια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!!Πήρατε φόρα πάλι :ohmy::ohmy:

Λοιπόν Κικίτσα και Ευαγγελία με το καλό σας εύχομαι!!!Να γίνουν όλα πολύ πολύ γρήγορα και να μην πονέσετε καθόλου!!!!!!

Χαρά και εσύ κοριτσάκι μου με το καλό την Δευτέρα,αν και θα σου ξαναευχηθούμε!!!Το αποφάσισες τελικά ε;

Ελένη εμείς οι Δραμινές τελικά είμαστε της υπομονης....Λες να φταίει τπτ στο κλίμα της πόλης και να μην θέλουν να βγουν τα μπεμπάκια μας;Και εγώ δεν πάω με πρόκληση,όχι ακόμη τουλάχιστον.Θα περιμένω την ΠΗΤ,την παραταση και βλέπουμε!!!!Ο γιατρός μου είπε εχθές ότι έχει 3 που περάσανε την ΠΗΤ και να μην βιάζομαι,πρώτα να ξεγεννήσει αυτές και μετά εμένα :S:S Στην κλινική θα γεννήσω.Κανένα σημάδι η μπέμπα μου!!!Το πιο αστείο είναι που μου τη βγάζανε οι υπέρηχοι μεγαλύτερη πάντα και έλεγα θα γεννήσω νωρίτερα.Μάλλον λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο...

Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να πω ότι αυτό το "άντε ακόμη;" που λένε όλοι τις τελευταίες μέρες είναι πολύυυυυυυ εκνευριστικό :angry::angry::angry::angry:

Αφού με βλέπεις με την κοιλιά,τι σημαίνει;ΝΑΙ ΑΚΟΜΗ!!Ουφ!!!Την πλήρωσε ο καημένος ο ανιψιός μου το πρωί,έρχεται με 1 χαρά μου λέει"καλημέρα" και πάει να πιάσει την κοιλιά μου και λέει "άντε ακόμη δεν γεννάς;" και τρίριζα κορίτσια....άντε παράτα με και εσύ μωρέ του λέω...12 χρονών παιδί το καημένο αυτό τα άκουσε τα μπινελίκια :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...