Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

Καλησπέρα κούκλες! Αγχώθηκα πολύ γιατί την Τρίτη που είχα ραντεβού είδαμε οτι οι μικρές δεν έχουν πάρει θέση ακόμη και μου είπε οτι μάλλον θα πάμε για καισαρική.. :(

Πείτε μου βρε κορίτσια υπάρχει περίπτωση να γυρίσουν τώρα; Μπήκα στην 34 εβδομάδα...λέτε να είναι αργά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

lena με το καλο και με εναν πονο!

ολα ειναι πιθανα!

εμενα παντως ο γιατρος ειχε πει οτι στα διδυμα ειναι νομος η καισαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι μου είπε απο την αρχή πως αν πάρουν θέση θα προσπαθήσουμε για φυσιολογικό. Γι' αυτό είχα ελπίδες..αλλά απ' ότι δείχνουν τα πράγματα πάμε για καισαρική...

Ας είναι κι' ετσι μόνο τα μωρά να είναι γερά. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι γειά σου,πόπο πολύ μεγαλώσατε καλε!!!!!!

Μη χάνεις τις ελπίδες σου,όλα γίνονται ,μπορεί να αλλάξουν θέση και στο ευχομαι!

Πάντως,όπως μου είπε και η μαία μου,ανέστω το ένα από τα δύο πάρει θέση με το κεφαλάκι προς τα κάτω ο τοκετός μπορεί να γίνει φυσιολογικα,το δευτερο γεννιεται πολύ ευκολα μετα και σε οποια θέση και αν είναι.

Εμένα πάλι μου είπε ήδη για καισαρική....στη Θεσσαλονίκη ελάχιστοι γυναικολόγοι τολμούν το φυσιολογικό....

Η πλάκα είναι οτι ενώ τα δικά μου ήταν εγκάρσια,τώρα γύρισαν με τα κεφαλάκια προς τα κάτω,αλλα είμαστε πολύ νωρίς ακόμη,28 εβδομάδα.

Απλα και μενα η καισαρική με βασανίζει,θα ήθελα να το ξανασυζητήσω μαζί του!

Εγώ πάντως θα έλεγα να ελπίζεις,ίσως σου κάνουν έκπληξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη είχα πολύ καιρό να μπω,ευχομαι οτι καλύτερο στη Μάρα και στα κοριτσάκια της.

Να είναι γερα και σύντομα να πάνε στο σπιτάκι τους...Ολα θα πάνε μια χαρούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου κοντευετε να ερθετε στις διδυμομανουλες βλεπω!!!!!

λενα δεν ειναι το θεμα του φυσιολογικου στα διδυμα απλη υποθεση.

ο γιατρος μου που ειναι υπερμαχος του φυσιολογικου της κουνιαδας μου τα διδυμα της τα πηρε με φυσιολογικο παροτι οι δυο προηγουμενες γεννες της ηταν με καισαρικη!!!!

εμενα βεβαια επειδη ηταν σε εναν σακο δεν το συζηταγε καν για φυσιολογικο.

οπως κ να εχει ομως ο Φ.Τ. σε διδυμα ειναι ψιλοεπικινδυνο.εγω δεν θα το διακινδυνευα.εγω ειχα πολυ καλη αναρρωση απο την καισαρικη με επισκληρηδιο.σηκωθηκα την αλλη μερα κ δεν ειχα κανενα προβλημα.

σου ευχομαι οτι κ να γινει να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΛΕΝΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΗ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΥΣΤΕΡΙ.ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ Η ΠΑΝΩ ΕΓΚΑΡΣΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΕΙ.ΦΤΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΑΙΣΙΩΣ ΣΤΙΣ 34 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΒΑΡΟΣ 2380 ΚΑΙ 2250.15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ,ΑΠΕΔΩΣΕ Η ΑΚΙΝΗΣΙΑ.Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΑΚΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ,ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΜΠΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑΣ.ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΧΩΝΕΨΩ ΠΩΣ 2 ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΧΩΡΑΝΕ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΝΙΟΝ (14 ΚΙΛΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ) ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ.ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΤΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΣΚΥΦΤΑ ΣΑΝ ΤΟ ΚΟΥΑΣΙΜΟΔΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑΚΙΑ ΝΑ ΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΠΗΓΟΥΝΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΕΝΟΚΟΠΙΑ.ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΑΤΩ ΣΦΗΝΩΣΕ ΝΟΜΙΖΩ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΤΩ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Στις 9 του μηνός εχω πάλι ραντεβού και θα σας πώ τα νέα μου.

Λιονταράκι όντως κοντεύουμε!!! :woohoo: Μετά θ' αλλάξουμε θέμα και θα λέμε για τα βραδυνά ξυπνήματα, για τις κρεμούλες...και τελειωμό δεν θα έχουμε...χαχα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!!

λενα μου κι εμενα δεδομενη απο την αρχη μου την ειχε την καισαρικη λογω διδυμων...

οσο για παπ-α απο οτι βλεπω μονο εγω την πατησα...

και οχι τιποτε αλλο αλλα λογω των χαλια αποτεσματων καναμε και τροφοβλαστη...

αλλα τελος καλο ολα καλα οποτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Και εγώ δίδυμα αγοράκια περιμένω,απλα δεν μπορώ να βάλω τικεράκι,μου εμφανίζει μόνο τους κωδικούς...

Dolfin σου ευχομαι ολα να κυλήσουν ομαλα,εγώ είμαι στην 29η εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' ότι βλέπω έχετε καιρό ακόμη..εγώ να μην πώ κοντεύω...το πολύ μέχρι την 37η εβδομάδα με βλέπω..άντε με το καλό όλες να γεννήσουμε!!!

Αλήθεια εσείς με προγραμματισμένη καισαρική θα πάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Λένα,και γω κοντεύω.Έχω πρηστεί σα το μπαλόνι και αναμένω την έλειση των κοριτσιών μας με ανυπομονησία.Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό ελπίζω να μας πει κάτι συγκεκριμένο περί τοκετού γιατί μέχρι στιγμής όλα κάλα μας λέει ότι προχωράμε και όσο αντέξουμε.Έχω πονάκια,τραβάει η κοιλιά είναι και σκληρή.Τη Τετάρτη μπαίνω στο μήνα μου.Για να δούμε πότε θα μας κάνουν την τιμή και πώς με ραντεβού (που θα το ήθελα) ή θα σκάσουν μύτη από μόνες τους.Παίρνω χαπάκια για συσπάσεις και δε ξέρω αν πρέπει να τα κόψω κιόλας για να ξεκινήσει ο τοκετός ή αν είναι να ρθει τίποτα δε το σταματά..Το αστείο είναι ότι επειδή φοβόμασταν για πρόωρο τοκετό λόγω κάποιον αιμορραγιών έχω ετοιμάσει βαλίτσα από Αύγουστο με καλοκαιρινά ρούχα και κουβερτούλες και τώρα βλέπω ο καιρός έχει αρχίσει και ψυχραίνει.Είμαι πολύ χαρούμενη που έφτασα έως εδώ αν και είμαι κλεισμένη σπίτι από 15 Ιουλίου με περιορισμένες δραστηριότητες.Εσύ τα δικά σου νέα;Πως νιώθεις;Σου έχει πει ο γιατρός τι να περιμένεις;Είχα δει και τη φώτο με τη κοιλίτσα σου κάπου,τέλεια..Καλή λευτεριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ ησυχία υπάρχει βρε παιδιά, που είστε όλες;;

έτσι για να πω κάτι,

σήμερα πήγαμε γιατρό, εντάξει λέει ο τράχηλος, εντάξει το καρδιοτοκογράφημα, εντάξει όλα, είναι ευχαριστημένος.

μου έδωσε αυτή την εβδομάδα να ξεκινήσω τα yotopar προληπτικά..

ψώνια κάνω, παραγγελιές δίνω σ' αυτούς που με ρωτάνε, βαραίίίίνω απίστευτα, μου φαίνεται οτι θα μου βγουν από το στόμα.. αλλά έχω υπομονή.. αυτά τα άτιμα μομολάκια να κάτσουν εκεί που είναι, κι εγώ θα τα περιμένω..

φορμάκια οκ, κορμάκια οκ, σαλιάρες οκ, πάνες αγκαλίας οκ, πανάκια για σάλια οκ, δεν ξέρω τι άλλο, αλλά οκ, θα την βρούμε την άκρη.. άλλωστε την βρήκαν και όλοι οι προηγούμενοι..

φιλιά κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mardio κι' εγώ περιμένω κοριτσάκια! :D Εγώ έχω ραντεβού στις 20 του μηνός και στις 21 μπαίνω στον μήνα μου. Βασικά δεν θέλω να πάω με ραντεβού θέλω να με πιάσουν οι πόνοι κανονικά...μαζόχα ε; :D Και μ' ενα η κοιλιά μου παραφούσκωσε νομίζω οτι θα σκάσω...απ' την άλλη θέλω να τα κρατήσω στην κοιλιά μου όσο πιο πολύ γίνεται..

Με τις ραγάδες πως πάμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Albiz και γώ τα έχω ετοιμάσει αυτά που γράφεις...συν οτι πήρα βρακάκια μιας χρήσης, σερβιέτες, πιτζάμες και παντόφλες, σαγιονάρες για το μπάνιο, σαμπουάν, αφρόλουτρο και πιστολάκι μαλλιών, 2 πικέ κουβερτάκια για τα μωρά ...τί άλλο; νομίζω αυτά... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Λένα, και βρακάκια, και τα λοιπά που γράφεις, τα προμηθεύτηκα κι αυτά.

μας είπαν από την κλινική να πάρουμε και 2 μπιμπερό γυάλινα και θα τα αποστειρώσουν εκεί, επίσης σεντόνια, πετσέτες (για την έξοδο των παιδιών θέλουν μεγάλες πετσέτες λέει και όχι μπουρνουζοπετσέτες), κουβέρτες πήρα πιο χοντρές από πικέ γιατί εμείς έχουμε ημερομηνία (κανονικά) 31/10, αλλά ο γιατρός μας είπε για 10/10 - ημερομηνία που μου αρέσει 10/10/10 (αυτά λέω του γιατρού και είναι και νέος και με λέει και ψώνιο) :roll:

κορμάκια πήρα το νούμερο 0 και φορμάκια βελουτέ το νούμερο 1 (πήρα και 2 νούμερο 0 δηλαδή).

Λένα, διάβασα οτι πήρες πιτζάμες. θέλω κι εγώ πιτζάμες (εγώ το βουναλάκι) και σκέφτομαι να πάω Marks & spencer μήπως βρω τίποτε, αλλά το θέμα είναι, θα μας βολέψουν με την καισαρική; Θα πρέπει το λάστιχο να είναι πάνω από την τομή έτσι;

Κι εμένα πάντως η κοιλιά με τραβάει, βάζω κρέμα, ραγάδες βλέπω, τι να κάνεις όμως μπρος στα μπεμπέ, τι είναι τα κάλλη.. δε βαριέσαι..

Η μπέμπα μου ρίχνει κάτι αδέσποτες, ειδικά όταν ξαπλώνω με τα καμιά 20αριά μαξιλάρια μου και τον άντρα μου παρέα (κάπου σε μια ακρούλα του κρεβατιού). Κάποιες φορές με ταράζει γιατί κάνει λες κάνει πρόβα για το so you think you can dance.

Βάζω τελεία γιατί μ' έπιασε η πρωινή τώρα και δεν θα τελειώσω..

Φιλιά κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ Η MARDIO ΓΕΝΝΗΣΕ ΧΘΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΤΗΣ , ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΛΑΧΡΙΝΗ! ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!!!!!!!!!ΑΣ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ Η MARDIO ΓΕΝΝΗΣΕ ΧΘΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΤΗΣ , ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΛΑΧΡΙΝΗ! ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!!!!!!!!!ΑΣ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ!

να ζησουν οι κουκλες της!!!

αχ τι καλα που γεννησε φυσιολογικα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ Η MARDIO ΓΕΝΝΗΣΕ ΧΘΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΤΗΣ , ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΛΑΧΡΙΝΗ! ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!!!!!!!!!ΑΣ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ!

να' ναι καλορίζικες και να τις καμαρώνει. πάντα τέτοια να ακούμε, κι εμείς καλό κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τέλεια!!!! Ο πιό ονειρεμένος τοκετός! :ymdaydream: μπράβο Mardio !!!!

Να σας ζήσουν , να είναι γερές και καλότυχες!!! Είσαι θηρίο που γέννησες φυσιολογικά!!! Και γώ θέλω.. [smilie=blob5.gif]

[smilie=angel13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τις δειτε κ εσεις (τις εχω βαλει στο μισο μαμυ η κουκουβαγια μανα!!!!) για να δειτε ποσο τελειο ειναι να εχεις δυο μωρακια διπλα διπλα!!!!

αντε σας περιμενουμε ολες με το καλο!!!

post-10130-13873934985326_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες λενα πως περναει ο καιρος;;;ποτε εμεινες εγκυος ποτε περασαν εννια μηνες;;;δεν θα το πιστευεις οταν θα κρατησεις τα μωρα σου αγκαλια.

με το καλο κοπελα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...