Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

λενα δεν νομιζω να μπορεις να τα εχεις στο ιδιο κρεββατακι πανω απο 2-3 μηνες!!! μετα θα χρειαστεις και δευτερο!

το sling δεν ειναι καθολου ασφαλες για την μεταφορα τους με το αυτοκινητο!!!

κανονικα θα πρεπει να τα βαλεις σε καθισματακια αυτοκινητου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

koukou έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΜΕΧΡΙ 17 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ 37Η ΒΔΟΜΑΔΑΣ. ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2.500 ΚΑΙ 2.700. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 36Η ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ.[/quote:2xpr59tc]

εμενα μου ειπε βασικα οτι δεν εχουν χωρο...

και το νιωθω πλεον κι εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena, μετά από ακρετές αναζητήσεις, τα μωράκια θα μπορείς να τα έχεις στην ίδια κούνια για 1 - 2 μήνες το πολύ (και αυτό με ειδικό μαξιλαράκι ανάμεσά τους). αν έχεις καλαθούνες πάλι για ένα τρίμηνο (άντε κι ένα μήνα ακόμη) μπορείς να τα βάλεις μέσα.

Το πρώτο πράγμα που αγοράσαμε εμείς ήταν τα καθισματάκια αυτοκινήτου peg perego - primo viaggio και μάλιστα πήραμε αυτά που είναι από 0 μέχρι 13 κιλά δεδομένου οτι τα δίδυμα καροτσάκια δεν εχουν τα αξεσουάρ που έχουν τα μονά και μετά θα χρειαστούμε άλλα 2 για περισσότερα κιλά (να' ναι καλά κι αυτά κι εμείς να τους παίρνουμε). Πήραμε λοιπόν αυτά γιατί αν θέλουμε να πάμε π.χ. στο γιατρό, να μπορούμε να τα μετακινούμε με ασφαλεια. Σκεφτόμαστε να πάρουμε και 2 μάρσιπους (γιατί μας κάνανε δώρο το καροτσάκι Aria Twin που εκει μπαίνουν από 4 - 6 μηνών και πάνω) και να βολευτούμε, χειμώνας θα' ναι κιόλας (ΠΗΤ 31/10), οι μετακινήσεις θα είναι σχετικά περιορισμένες.

Συμπέρασμα: το σλίνγκ καλό είναι, αλλά για βόλτα με τα πόδια αποκλειστικά. ρίξε ματιά στα καθισματάκια αυτοκινήτου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ! Άρα λοιπόν να αγοράσω και ένα δεύτερο κρεβατάκι.. ;) Για καλαθούνες δεν θέλω γιατί δεν τις χρησιμοποιείς για πολύ το ίδιο και το λίκνο..οπότε κανονικό κρεβατάκι..

Για καθισματάκι εσείς τί προτιμήσατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.juniornet.gr/index.php?targe ... t_id=30102

εμείς πήραμε 2 τέτοια 150 ευρώ το ένα συν 50 ευρώ η κάθε βάση. τα αγοράσαμε από το prenatal στη Θεσσαλονίκη που είχε προσφορά εκείνη την εποχή (αρχές αρχές Ιουλίου) και τα πήραμε κυρίως γιατί τα βρήκαμε κατά 150 φθηνότερα απ' ότι στον τόπο μας.

lena, κορμάκια και τέτοια λοιπά έχεις αγοράσει καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki κι εμείς κάτι τέτοιο λέγαμε να πάρουμε στην αρχή, όμως επειδή το καροτσάκι μας δεν θα το χρησιμοποιήσουμε μέχρι να πάνε τουλάχιστον 4 μηνών αφού δεν επιτρέπεται πήραμε αυτά που αναφέρω πιο πριν για να μπορούμε να τα μεταφέρουμε κιόλας.

εσύ τι καροτσάκι έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμεις το aria twin λεγαμε αλλα τελικα το απορριψαμε γι αυτο το λογο.. οτι δεν ειναι απο νεογεννητα...

οποτε καταληξαμε στο maclaren που ειναι απο νεογεννητα!

βασικα εγω θελω να μπορω να βγω και μονη μου με τα μωρα απο την αρχη οποτε δεν διευκολυνε ουτε το καθισματακι ουτε ο μαρσιπος/sling...

οσο για τα καθισματακια μας συμφερε και οικονομικα εφοσον με 500 ευρω πηραμε 2 καθισματακια που θα τα εχουμε για 3-4 χρονια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωστά τα λες Βασιλική, κι εμείς έτσι το σκεφτήκαμε αρχικά, να γλυτώσουμε τα δύο καθίσματα και λέγαμε να πάρουμε το maclaren επίσης, όμως μας έκαναν δώρο το Aria κι έτσι αλλάξαμε τα σχέδιά μας λιγάκι.

Μας το έδωσε μία μαμά η οποία γέννησε τέλος φθινωπόρου κι αυτή και δεν τα έβγαλε και πολύ έξω λόγω κρύου. μετά δεν ξέρω πως τα βόλεψε και το αποτέλεσμα είναι το καροτσάκι να είναι σε κατάσταση "κουτιού".

τέλος πάντων, δεν είναι καιροί για σπατάλες και πρέπει να σκεφτόμαστε και το τελευταίο ευρώ χωρίς απαραίτητα να κάνουμε τσιγκουνιές εκεί που δεν πρέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου επειδη περασα κ εγω αυτο το ψαξιμο σας καταλαβαινω. Εγω τα εβαλα απο την αρχη τον καθεναν στην κουνια του κ ειναι καλύτερα. Δεν πηρα λικνο κ τετοια κ ενα που μου χαρησαν το πηγα στην μαμα μου για ωρα αναγκης. Εχω κ ενα τεραστιο πορτ μπεμπέ απο το καροτσι της κορης μου το οποιο το χρησιμοποιω δηλ το εχω το βραδυ διπλα απο το κρεβατι μου κ αν καποιος γκρινιαζει για να μην τον παιρνω στο κρεβατι κ μαθαινει τον βαζω εκει για να μην σηκώνομαι συνεχεια. Απο το μαιευτηριο τους εβγαλα με καθισματακια αυτοκινητου. Αυταααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις σημερα πηραμε τις καινουργιες κουνιες τους!καλα ειναι τελειες οι μικρες εκει μεσα!!!

στην αρχη ειχαμε παρει καλαθουνες γιατι μεναμε σε μικροτερο σπιτι κ δνε χωραγαν κουνιες.ομως μετακομισαμε αμεσως μετα τη γεννα.τα μωρα πια δεν χωρανε στις καλαθουνες κ ειναι μολις ενος μηνος.τωρα για το μια κουνια,ετσι τα κοιμιζω στην πεθερα μου κ εχει πολυ πλακα.θα σας βαλω φωτο.αλλα δεν νομιζω οτι μετα απο κανα δυο μηνες θα χωρανε κ εκει.

οποτε σε δυο ειναι καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟ ARIA ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟ PROXIMA. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗ ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ. ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κι' εγώ εκεί καταλήγω...δυο κούνιες ξεχωριστές που θα μας βγάλουν τουλάχιστον μέχρι 1,5 - 2 χρόνων και μετά βλέπουμε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς τελικά είπαμε να δοκιμάσουμε τις κούνιες που μετατρέπονται σε κρεβατάκια τα οποία χρησιμοποιούνται μέχρι τα 5 περίπου.

μετά πια θα' χουν και άποψη (!!!!!) και θα διαλέγουν μόνα τους ανάλογα με τις προτιμήσεις οπότε κάνουμε τότε μία ανακαίνιση, πριν πάνε σχολείο (άντε να' χουμε την υγεια μας και να' μαστε καλά).

μακροπρόθεσμα θα μου πεις, αλλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω προεφηβικα κρεββατακια πηρα με στρωμα 70*140 οποτε και θα χωρανε ανετα τον πρωτο καιρο και τα δυο εκει και θα ξενιασω με κρεββατι για καμμια πενταετια...

μετα βλεπουμε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz έγραψε:

εμείς τελικά είπαμε να δοκιμάσουμε τις κούνιες που μετατρέπονται σε κρεβατάκια τα οποία χρησιμοποιούνται μέχρι τα 5 περίπου.

μετά πια θα' χουν και άποψη (!!!!!) και θα διαλέγουν μόνα τους ανάλογα με τις προτιμήσεις οπότε κάνουμε τότε μία ανακαίνιση, πριν πάνε σχολείο (άντε να' χουμε την υγεια μας και να' μαστε καλά).

μακροπρόθεσμα θα μου πεις, αλλά..

albiz παίζει καμιά φωτογραφία να δούμε; Ή έστω site.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

κι εγω προεφηβικα κρεββατακια πηρα με στρωμα 70*140 οποτε και θα χωρανε ανετα τον πρωτο καιρο και τα δυο εκει και θα ξενιασω με κρεββατι για καμμια πενταετια...

μετα βλεπουμε ;)

Δηλαδή απο πότε λες να τα βάζεις να κοιμούνται στα μεγάλα κρεβάτια; Απο την αρχή;

Ή έχεις πάρει και κούνιες για τους πρώτους μήνες; :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πήραμε 2 κρεβατάκια, βέβαια τώρα τις βάζουμε σε 1 αλλά νομίζω μετά το 2 μήνα θα πάει η κάθε μία στο δικό της. Και καθισματάκια αυτοκινήτου πήραμε, αλλά τελικά τις μετακινήσεις τις κάνουμε στις καλαθούνες, γιατί παρότι τα καθισματάκια είναι 0-13 χάνονται μέσα σε αυτά. Καλαθούνες πήραμε 2 φθηνές από το Jumbo, επειδή θα τις χρησιμοποιησουμε για λίγο καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

Δηλαδή απο πότε λες να τα βάζεις να κοιμούνται στα μεγάλα κρεβάτια; Απο την αρχή;

Ή έχεις πάρει και κούνιες για τους πρώτους μήνες; :huh:[/quote:c50y0fic]

λενα τους πρωτους μηνες το ενα κρεββατακι θα το εχω στο δωματιο μου και θα τα βαζω εκει και τα δυο απο την αρχη ;)

μετα απο 2-3 μηνες που θα τα παω στο δωματιο τους, θα κοιμαται το καθενα στο κρεββατι του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα σας!

να σας ρωτησω κατι η ευη που ειναι?[evipapa]? δεν την εχω πετυχει πουθενα εχουμε καθολου νεα της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mothercare.gr/detail.asp?pCode=K2828

εμείς πήραμε 2 τέτοια από το mothercare (το οποίο σημειωτέον στην Αγγλία κάνει εκπτώσεις, στην Ελλάδα, επειδή είμαστε πολύ λεφτάδες, δεν κάνει καθόλου παρά μόνο σε πολύύ επιλεγμένα είδη - άντε, το παραβλέπουμε κι αυτό, μην γρουσουζεύουμε..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz έγραψε:

http://www.mothercare.gr/detail.asp?pCode=K2828

εμείς πήραμε 2 τέτοια από το mothercare (το οποίο σημειωτέον στην Αγγλία κάνει εκπτώσεις, στην Ελλάδα, επειδή είμαστε πολύ λεφτάδες, δεν κάνει καθόλου παρά μόνο σε πολύύ επιλεγμένα είδη - άντε, το παραβλέπουμε κι αυτό, μην γρουσουζεύουμε..)

αν μπεις στην κεντρική σελίδα του mothercare και κατεβάσεις τον κατάλογο, θα το δεις και στημένο σαν κρεβατάκι.

λέγεται pure το συγκεκριμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ. ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΑΣ 2770 ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ 2950. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΣΕ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΡΟΟΠΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ 19-20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukou έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ. ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΑΣ 2770 ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ 2950. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΣΕ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΡΟΟΠΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ 19-20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.

μια χαρα! τελειο το βαρος τους!!! θα σε τραβηξει αλλη μια εβδομαδα βρε θηριο... εγω ηδη λεω δεν αντεχω :blush:

πως την παλευεις καλε?!?!?!!? εγω δεν μπορω να παρω τα ποδια μου.. ολο ξαπλα ειμαι :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΤΑ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΒΡΙΤΑΧ 0-18 ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΓΚΡΙΝΙΑΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...