Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsaki9220 έγραψε:

εμείς δεν έχουμε βρει ακόμα νονό ή νονά....!!!

εσείς με ποιο κριτήριο αποφασίσατε ποιος θα βαφτίσει το μωρό σας;;;

εμάς θα τον βαφτίσει ο κουμπάρος μας... Είναι πολύ φίλος και πραγματικά αξίζει να είναι νονός μας!!! Σίγουρα θα τον αγαπάει πολύ!!!

Το σημαντικότερο είναι ο νονός ή η νονά να αγαπάει το παιδί και να έχουμε καλές σχέσεις και όχι να κάνουμε κουμπάρους από υποχρέωση... που αργότερα δεν θα έχουν καμία επαφή με τα παιδιά μας!!! (αλλά και με εμάς) Το έχουμε δει να συμβαίνει!

Πείτε μου και για την παραμάνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουμπαρια γαμου πρεπει να λυθουν τα χερια των κουμπαρων εχω δυο αυτη το προτεινε και δεχτηκα ενω ο αλλος μου ο κουμπαρος ειπε δεν μπορω και δεν θα γινει νονος αστα σκατοεθιμα εχουμε!

βρε συμπεθερα οταν το βγαζεις εξω το μωρο του βαζεις σε μια παραμανα το φυλακτο και το ματι και του το βαζεις στη πλατουλα του να φαινεται για να μην παθει κακο. εσυ τι καταλαβες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala έγραψε:

κουμπαρια γαμου πρεπει να λυθουν τα χερια των κουμπαρων εχω δυο αυτη το προτεινε και δεχτηκα ενω ο αλλος μου ο κουμπαρος ειπε δεν μπορω και δεν θα γινει νονος αστα σκατοεθιμα εχουμε!

βρε συμπεθερα οταν το βγαζεις εξω το μωρο του βαζεις σε μια παραμανα το φυλακτο και το ματι και του το βαζεις στη πλατουλα του να φαινεται για να μην παθει κακο. εσυ τι καταλαβες???

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! Εμάς μας πήρε η γιαγιά μου (πρόγιαγιά του μπέμπη) μια παραμανίτσα με ένα σταυρουδάκι, ένα ματάκι, και το Χριστούλη.

Η πεθερά μου μια Παναγίτσα, η θεία μου ταυτότητα με ματάκι για το χεράκι μας, μια φίλη παραμανίτσα με ένα γαλάζιο παπουτσάκι και η κουμπάρα μου (βάφτισα την κόρη της) ένα φλουρί Κωνσταντινάτο!!! Περιττό να σας πω ότι τα έχω όλα στο καλαθάκι μας (σαν λατέρνα είναι αλλά δεν πειράζει) και όποτε βγαίνουμε έξω βάζω την Παναγίτσα στο ριλάξ ή στο καροτσάκι μας.... Φοβάμαι να τα βάλω πάνω του μήπως τρυπηθεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινα να σου ζησει!

γεωργια και σε εσενα να ζησει το παιδακι σου, δεν θυμαμαι αν σου εχω ευχηθει!

εχω την μαμα εδω τωρα και για αυτο "χτυπησα" δυο φορες σημερα...αλλιως δεν με εβλεπα ουτε μπροστα απο τον υπολογιστη να περνουσα!

τελικα ολες συμφωνουμε για τις Libero ε?

αλεκα αυτο που λες για τον κουμπαρο πρεπει σωνει και ντε να γινει?

εμας αυτος που μας παντρεψε δεν πληρωσε σχεδον τιποτα, τα πληρωσα ολα εγω και δεν θελω να ειναι και ετσι στα παιδια, οχι τοσο για την βαφτιση, εκει δεν με νοιαζει πληρωνω εγω, αλλα για μετα. τι θα φερνει στα παιδια? τιποτα?

το λαδι δεν κανει για τα παιδακια λετε? εγω του εβαζα του μπεμπη και ισως γι αυτο να εβγαλε σπυρακια..βεβαια δεν εβαζα στο προσωπο...τι να πω...

παντως ξεκινησε ολο αυτο σαν ιδρωτσιλα και εγινε τωρα λες και ειμαστε στην εφηβεια!με την κρεμουλα παμε καλυτερα ομως.

aircondition αναβετε κοριτσια ? εμεις εχουμε σκασει αλλα φοβαμαι να το ανοιξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τις αποθηκες δεν ξερω, απλα ρωτησα μηπως ξερει καμια σας.

μου ειπε η μητερα μου οτι οταν ημουν εγω μωρο αγοραζε pampers απο αποθηκη και τα επαιρνε φθηνοτερα γιατι αγοραζε ποσοτητα για 2 μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτήσω και κάτι άλλο;;;

με τα κιλά της εγκυμοσύνης τι έγινε;;; Πόσα πήρατε συνολικά; πόσα χάσατε με τη γέννα και πως πάει η προσπάθεια;;; εγώ με βλέπω στον καθρέφτη και έχω απελπιστεί.... θα γίνω ποτέ όπως ήμουνα πρίν;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναμαι παλι! Την πεσαμε για υπνο, σηκωθηκαμε, φαγαμε, πλανταξε στο κλαμα και τωρα κοιμαται (ποιος ξερει για ποσο)

Τα κιλα χμμμ? Εχασα 8 κιλα κατευθειαν με τη γεννα τωρα ειμαι -12 κιλα (67) και πρεπει να φτασω στα 65 για να πω οτι τα εχασα, αλλα δεν με βλεπω να τα χανω! Το μονο καλο ειναι οτι ξαναφορεσα φουστανακια χωρις την κοιλιτσα αλλα με τα airbag τρουλα! πρωτα δεν μου καναν στη κοιλια τωρα δεν μου κανουν στο στηθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και πάλι!

Εμένα μου χει μείνει η κοιλίτσα..και προχθές που χα πάει στο ΤΕΒΕ με ρώτησε μια κυρία πότε γεννάω!!! Θα φύγει ε κορίτσια? Και η κυτταρίτιδα τηε εγκυμοσύνης πότε θα φύγει? Θα φευγε με τη γέννα αλλά εγώ τη βλέπω να χει καλοκάτσει στα ποδαράκια μου!!!

new_mammy εγώ ρώτησα σήμερα το γιατρό για το air condition και μου πε είναι εντάξει να το ανάβουμε.. δε θα σκάσει κιόλας το παιδί, μου είπε! Απλά να μην το χτυπάει.. και σε θερμοκρασία 27 -28 βαθμούς είναι οκ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μη λες για aircondition γιατι βρισκεται ακριβως πανω απο το κεφαλι της μπουμπους αρα σκαμε απτη ζεστη και πλυμμυριζουμε στον ιδρωτα.

Για την κυτταριτιδα μου ειπαν οτι τωρα που θα βγαινουμε βολτουλες με τη μπουμπου θα φτιαξουν γιατι θα κυκλοφορησει καλυτερα το αιμα στις φλεβες των ποδιων μας. Φυσικα πολλα νερα και μια καλη σισφυκτικη κρεμα παντα βοηθαει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εγω να δεις τι παθαινω που ο αντρας μου ειναι εξω και πινει με τους φιλους του μπυριτσα και εγω την βγαζω στο κρεβατι με το ενα μου ματι στο laptop για να μιλησω με κανενα ανθρωπο και το αλλο στη κουνια μην τυχον παθει τιποτα το κουκλακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε πίκρα!! Σε καταλαβαίνω! Καλά, εμένα ο άντρας μου δε βγαίνει αλλά δουλεύει και λείπει.. Και δεν μπορώ ούτε στο μπάνιο να πάω,αν δεν είναι εκεί η μαμά μου..Αφού μερικές φορές πάω από πάνω του και του τσεκάρω την ανάσα..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω με τη μπουμπου εχω αλλο προβλημα μαρινακι κοιμαται μονοπλευρα και της γυρναω το κεφαλακι για να μην πιανεται που δεν κανει, αλλα η σκατουλα ενω της γυρναω το κεφαλακι καθεται κανενα 5λεπτο, το καταλαβαινει και ξαναγυρναει εκει που την βολευει. Τι να την κανω μου λες??? Εγω παντως την αφηνω και μονη της στο δωματιο οταν κοιμαται κανω τις δουλειες μου απλως χαμηλωνω λιγο την φωνη της τηλεορασης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia molis koimisa tin mikroula k eipa na mpw ligaki kai emeis exoume xenixtia ta bradia alla oxi panta analoga.me to gala exw ena problimataki kai me stenaxwrei ligo to ena vgazei poly ligo kai to allo pros to paron kanonika tis dinw kai simplirwma giati to teleiwnei k dn xortenei elpizw na mou kratisei arketa gt xwris bizi mikri den kanei :S to exw paratirisei mporei na piei mpoukali kai meta pali peinaei...oso gia pipila ekana dokimi oute logos na tin piasei mou tin ftinei :blush: milame me xei trelanei wres wres m skaei kati xamogela milame liwnw... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τον ύπνο το χουμε και εμείς! Τον βάζω στο πλάι να κοιμηθεί, και μετά από λίγο γυρνάει ανάσκελα αλλά ευτυχώς τουλάχιστον με το κεφαλάκι στο πλάι. Ρε τον ξαναγυρνάω, αλλά αυτός γυρνάει όπως θέλει! Τέρμα..τα παιδιά του Πανμαιακού είναι με έντονη ομορφιά και προσωπικότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα τωρα κοιμηθηκε με την πιπιλα. Μεν γκρινιαζε αρκετες φορες που της εφευγε αλλα σηκωνομουνα και της την ξαναβαζα και ηρεμουσε και παλι και παλι και παλι μεχρι που κοιμηθηκε. Προσπαθησε να της την βαλει καποιος αλλος για αρχη και μετα θα την πιανει και απο εσενα. Το πρωτο της χαμογελο ηταν οταν την βαζω στο στηθος και απο τοτε καθε φορα που τη βαζω πρωτα το γλυφει μετα το αφηνει χαμογελαει και μετα το ξαναπιανει. Υπομονη με το θηλασμο ολα θα φτιαξουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανασκελα ηταν στην αρχη τωρα μονο μπρουμυτα!!! Παραξενιες παραξενιες ετσι για να μας κρατανε σε εγρηγορση. Θα την ξυπνησω τωρα να την κανω μπανακι γιατι μετα αν δεν κανει δεν θα ξανακοιμηθει. Καληνυχτα απο μενα τα λεμε αυριο φιλακια στα μπουτακια των bebe μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνύχτα Αλέκα μου! Και εγώ παρατήρησα ότι μπρούμυτα που τον βάζω άμα κλαίει, ηρεμεί! Του αρέσει!! Εμένα την πιπιλα την πήρε αμέσως όταν του τη δώσαμε αν και προσπαθούσα να μην του δώσω καθόλου γιατί δε θέλω να μάθει αλλά δυστυχώς δεν είναι ότι θέλω εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..........Εμείς ψες ήμασταν φρόνιμοι!!!!!!!Δεν γκρινιάζαμε απλά τρώγαμε και ύπνο.......Κάθε 1-2 ώρες εννοείται!!!!!!!

Και ξυπνήσαμε τελικά στις 7......

Για την παραμάνα εγώ έχω μια στο κρεβατάκι μας αλλά πρέπει να πάρω αλλη μια για το πορτ μπεμπε.......Για τις βολτες.....

Δεν πάμε και πουθενά προς το παρόν.....μόνο στο παιδάτρο!!!!!Σε 1 βδομάδα βάλαμε 400 γρ.....είμαστε 4200!!!!!!!!Αφού όλη μέρα τρώμε.....

Για τα κιλά εγώ είχα χάσει αμέσως 10 και τώρα έχασα άλλο 1.....μας μένουν 5 και δεν μπαίνω εννοείται στα ρούχα μου!!!!!!!!!!Καλά το στήθος πραγματικοί αερόσακκοι!!!!!!!Και κοιλιά σαν 3 μηνών.........

Κορίτσια ρωτήσαμε τον παιδίατρο για τα σκυλιά στο σπίτι γιατί έχει η μαμά μου και ήθελα να πάρω το μωρό να το προσέχει και μας είπε ότι δεν συμφωνεί γιατί αν εισπνεύσει τρίχα του σκύλου πιθανό να δημιουργηθεί αλλεργικό άσθμα......τι λέτε εσεις?????Εχει καμιά σκυλάκι στο σπίτι??????

Ούτε εμείς δεχόμαστε την πιπίλα....πολύ σπάνια!!!!!!!

Και κοιμόμαστε στο πλάι με σφηνάκι για να μη γυρνάμε......

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinah έγραψε:

Κορίτσια ρωτήσαμε τον παιδίατρο για τα σκυλιά στο σπίτι γιατί έχει η μαμά μου και ήθελα να πάρω το μωρό να το προσέχει και μας είπε ότι δεν συμφωνεί γιατί αν εισπνεύσει τρίχα του σκύλου πιθανό να δημιουργηθεί αλλεργικό άσθμα......τι λέτε εσεις?????Εχει καμιά σκυλάκι στο σπίτι??????

Κορίτσια καλημέρα!!!

marinah μου εγώ έχω σκύλο στο σπίτι!!! Ο παιδίατρος μας είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το σκύλο, αν είναι να έχει άσθμα το μωρό θα έχει έτσι κι αλλιώς!!! Σε πληροφορώ ότι μια χαρά είμαστε με το σκύλο και τον μπέμπη!!! Αυτά είναι κομπλεξικά πράγματα!!! Ίσα ίσα που έχω διαβάσει ότι μελέτες έδειξαν ότι μωράκια από 0-6 μηνών που μεγαλώνουν με κατοικίδια στο σπίτι έχουν λιγότερες πιθανότητες να αναπτύξουν αλλεργικό άσθμα ή και άλλες αλλεργίες, γίνονται πιο κοινωνικά, έχουν μεγαλύτερη αυτοεκτίμηση, αποκτούν μεγαλύτερο σεβασμό προς τους συνανθρώπους τους και τα ζώα και πολλά άλλα!!!! Εμάς η Ζιζέλ μας τον προστατεύει και όλη την ώρα είναι κοντά του!!! Δεν αφήνει άνθρωπο να τον πλησιάσει!!! Του γλύφει και τα ποδαράκια και γενικά είναι πολύ στοργική μαζί του!!! Και είναι και τσιουάουα (είναι πιο κτητικά σαν ράτσα και ζηλεύουν) Βέβαια πάντα τους παρακολουθώ και δεν τους αφήνω μόνους Σας βάζω και μια φωτό να τους δείτε παρεούλα!!!

Συμπεθερούλα χθες τον έκανα μπάνιο μόνη μου!!!! Ο άντρας μου είχε πάει το απόγευμα σούπερ μάρκετ και ο μπέμπης γκρίνιαζε πάρα πολύ για να φάει.... Σήκωσε όλη τη γειτονιά στο πόδι οπότε δεν μπορούσα να περιμένο τον Άλεξ για να τον κάνουμε μπάνιο κι έτσι πήρα τη ...μεγάλη απόφαση!!! Τον έβαλα βέβαια στο στρωματάκι... Όλα μια χαρά πάντως!!!

Αυτά κορίτσια! Φιλάκια πολλά!!!

ΑΑΑ και η φωτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο αφορά τα κιλά, δεν έχω τολμήσει να ζυγιστώ...... Όταν θα πάω στη γιατρό μου μάλλον θα το τολμήσω αλλά μου μπαίνουν όλα μου τα ρούχα.... Η κοιλίτσα βέβαια είναι λίγο χλαπατσούλα αλλά τίποτα το ιδιαίτερο... Τον Αύγουστο θα ξεκινήσω πάλι το τένις οπότε ελπίζω να σφίξω λιγάκι... χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα κοριτσια. Ειχα δουλιτσες εξωτερικες το πρωι γιαυτο δεν μπηκα. Βλεπετε επειδη ο ατρας μου δουλευει μεχρι αργα το απογευμα πρεπει εγω να τρεχω επειδη εχω το μεγαλο παλιο αυτοκινητο. Φετος αλλαξαμε τα αλουμινια στο σπιτι αλλα δεν αλλαξαμε την κουζινα επειδη ειναι ξυλο αλλα η κουζινα δεν εχει σητα και ολα τα κουνουπια ειναι μες στο σπιτι και ετσι πηγα και πηρα ξυλα και σητες για να φτιαξει ο αντρας μου μια πορτα γιατι η ζεστη δεν αντεχεται. Πηγα και στα jumbo και της πηρα πιπιλες σιλικονης με σχεδιακια τρελα ειναι!!Αυτες θα ειναι για την εξοδο οι "καλες" και οι καουτσουκ οι σκετες οι "ασχημες" για το σπιτι!!! Της πηρα και αντιλιακο της frezyderm για τις βολτουλες μας αρα ειμαστε πανετοιμες, το μονο που μας μενει να πλυθει το αυτοκινητο (ευτυχως θα ερθουν να το παρουν, να το πλυνουν και θα μου το ξαναφερουν σπιτι).

Συμπεθερα μια χαρα ειμαι ο γαμπρουλης μου!!! Καλα τον λεω εγω πασα. Αν και δεν εχω σκυλο (πολυ θαθελα ναχα ενα boxer) συμφωννω οτι ο σκυλος ειναι πεντακαθαρο ζωο και προστατευει το μωρο και γινεται και πιο κοινωνικος ο μπομπιρας!!!! Σιγουρα θα ησουν κατααγχωμενη μεχρι να τον κανεις μπανακι εεε? Παιξατε καθολου??? Ειδες που ηταν ευκολο τελικα. Χαμογελουσε ο πασας μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...