Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια..........Σας πεθύμησα πάρα πολύ..........

Εμείς είμαστε καλά........Δεν προλαβα να διαβάσω τα νέα σας!!!!!!!Μπορεί κάποια να μου κάνει μια μικρή περίληψη????Γέννησε η Μαρίνα??????

Εμείς τα πάμε καλά νομίζω........Το μόνο δύσκολο είναι ότι ξυπνάει κάθε 2 ώρες το πολύ!!!!!!!!!

Θηλάζω και νομίζω δε χορταίνει καλά αλλά και τσάι που του δίνω με το μπιμπερό κάνει ιδιοτροπίες σαν να μην του αρέσει και δεν πίνει πολύ ίσα με 40μλ........

Κάπου διάβασα για το μάρσιπο για πείτε ποιος είναι ο καλύτερος γιατί θέλω να πάρω, να μην τον κρατάω στον ώμο συνέχεια..........

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φιλενάδες γεια σας!! Χθες δεν κατάφερα να μπω καθόλου..Κέθς φορά που προσπαθούσα μου λεγε πως δεν υπάρχει σύνδεση με ιντερνετ!!

Jenni μου, λογικό το άγχος σου, σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά προσπάθησε να χαλαρώσεις για να είναι ήρεμο και το μωράκι!! Άντε με το καλό και εσύ.. Αύριο μπαίνεις?

Alekagala μου εγώ παθαίνω το άλλο με το γιο..Δεν κάνει κακά του, ή σφίγγεται, αλλά μόλις τον πάρω πάνω μου τα αμολάει και ευχαριστιέται!!! Τα νιώθω στην παλάμη μου ,όταν ζεσταίνεται η πάνα, όπως τον κρατάω!!! Και γίνεται συχνά αυτό!!! :P:P

Κορίτσια εγώ χρησιμοποιώ μόνο pampers.Αυτά μας δώσανε στην κλινική και με αυτά μείναμε και είμαι πολύ ευχαριστημένη!! Και η κουνιάδα μου τα χρησιμοποιούσε μέχρι 6 μηνών και μετά έπαιρνε από γνωστό γερμανικό s/m όπως τη jenni και το μωρό ήταν μια χαρά!

marinah μου δε μπορούμε να δουμε τη φωτο.. Η marina. από ότι έμαθα και εγώ πήρε παράταση για να γεννήσει τη Δευτέρα! Και εγώ θηλάζω και δε χορταίνει.Δεν του δίνεις συμπλήρωμα?

Εσείς που θηλάζετε καιρό αλλά και εσύ Μαρίνα μου, το παθαίνετε να αποκοιμιέται πριν τελειώσετε? Ένα βάσανο κάθε φορά που αποκοιμιέται και δεν θηλάζει κανονικά..και γίνεται σαν ζελές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα Μαράκι αποκοιμιέται σαν τρώμε......Γύρω στα 10 λεπτά θηλάζει και μετά κοιμάται.......Κανονικά πρέπει 10 λεπτά το κάθε βυζί.....Γι αυτό ξυπνάει κάθε 2 ώρες....Δεν του δίνω συμπλήρωμα αν και μας έδωσε ο παιδίατρος γιατί έχω πάρα πολύ γάλα........σαν αγελάδα!!!!!!!!

Του δίνω μόνο λίγο τσάι γιατί έχουμε ίκτερο και πάλι δεν δέχεται το μπιμπερό και με βασανίζει για να πιει λίγο και δεν θέλει.......

Προσπάθησα για τη φωτογραφία αλλά δεν τα κατάφερα....Θα προσπαθήσω πάλι....

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaxar έγραψε:

Φιλενάδες γεια σας!! Χθες δεν κατάφερα να μπω καθόλου..Κέθς φορά που προσπαθούσα μου λεγε πως δεν υπάρχει σύνδεση με ιντερνετ!!

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό.

Jenni μου, λογικό το άγχος σου, σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά προσπάθησε να χαλαρώσεις για να είναι ήρεμο και το μωράκι!! Άντε με το καλό και εσύ.. Αύριο μπαίνεις? Ναι αύριο Κυριακή 13/06 , μπαίνω και θα γεννήσω τη Δευτέρα , αν δεν έρθει νωρίτερα.

Δεν κάνει κακά του, ή σφίγγεται, Αν έχει πρόβλημα δοκίμασε 1 με 2 σταγόνες λάδι μέσα στο γάλα του , αφού πρώτα ενημερώσεις τον παιδίατρό σου(γιατρός δεν είμαι), ρόφημα ΚΙΝΤΕΡΤΕ, και λίγο μασάζ στην κοιλίτσα του.

Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε με το καλό Τζένη μου!!Καλώς να δεχτείς το ζουζούνι σου!Γεροί και δυνατοί να είστε και οι δύο!! Σου εύχομαι από τώρα..δε θα χεις υπολογιστή μέσα ε? Αλλιώς θα τα ξαναπούμε!!

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές..αν και δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα με τα κακά!Απλά σφίγγεται να τα κάνει..αλλά κάνει!!

Marinah μου να ηρεμήσω και εγώ δηλαδή.. εμένα μπορεί να πάει και 3 ώρες ύπνο και ανησυχώ ότι δεν τρώει αρκετά από το στήθος μου και είναι από την κούραση που κοιμάται..Αλλά άμα πεινάει θα ξυπνήσει έτσι δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaxar έγραψε:

Άντε με το καλό Τζένη μου!!Καλώς να δεχτείς το ζουζούνι σου!Γεροί και δυνατοί να είστε και οι δύο!! Σου εύχομαι από τώρα..δε θα χεις υπολογιστή μέσα ε? Αλλιώς θα τα ξαναπούμε!!

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές..αν και δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα με τα κακά!Απλά σφίγγεται να τα κάνει..αλλά κάνει!!

Σ'ευχαριστώ για τις ευχούλες. Όχι δεν θα έχω υπολογιστή μέσα δυστυχώς.

Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια. Τι κανετε? Πηρατε τα μωρακια σας για βολτουλα που κανει ζεστη??? Καλα κανετε!!!

Τζενη μου θασαι ηδη πανετοιμη για το μαιευτηριο. Ολα θα πανε καλα, θα κρατας σε λιγες ωρες το μπουμπουκακι σου αγκαλιτσα! Καλη λοχεια ναχεις και γρηγορα σπιτι. Θα περιμενω με αγωνια τα νεα σου.

Τωρα νανι θα τα πουμε μετα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala έγραψε:

Τζενη μου θασαι ηδη πανετοιμη για το μαιευτηριο. Ολα θα πανε καλα, θα κρατας σε λιγες ωρες το μπουμπουκακι σου αγκαλιτσα! Καλη λοχεια ναχεις και γρηγορα σπιτι. Θα περιμενω με αγωνια τα νεα σου.

Σ'ευχαριστώ τόοοοοσο που με σκέφτεσαι. Είμαι έτοιμη για το μαιευτήριο. Μπαίνω το απόγευμα και θα γεννήσω αύριο το πρωί με καισαρική.Ελπίζω να είμαι καλά όταν θα επιστρέψω για να πω την ιστορία μου .

Φίλησέ μου τη μπουμπού στα πατουσάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζένη μου σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Με το καλό να υποδεχτείς το κουκλάκι σου!!!! Η σκέψη όλων μας είναι μαζί σου!!!!

marinahaki μου τι κούκλος είναι αυτός??? Να σου ζήσει κούκλα μου!!! Τελικά νομίζω ότι μοιάζει εσένα πιο πολύ!!! Είδες που έλεγες ότι θα μοιάζει τον άντρα σου? Φτου φτου φτου!!! Είναι ΤΕΛΕΙΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ????

ΤΖΕΝΑΚΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΜΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΣΟΥ!!! ;)

ΑΛΕΚΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΏΣ ΕΙΣΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΤΟ ΣΚ ΣΑΣ?

ΠΩΣ ΠΗΓΕ Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?

ΧΑΡΗΚΑΝ Η ΓΙΑΓΙΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ???

ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?

ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΑΚΙ ΣΟΥ?

ΟΛΑ ΚΑΛΑ? ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΤΟ ΣΚ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα θαλιτσα μου καλημερα! Οπως καταλαβες τωρα ξυπνησαμε αλλα δεν μας βλεπω να ξανακοιμομαστε (αν και το ενα ματι ειναι κλειστο)!!!! Παντως προλαβα να παω τουαλετα και να φτιαξω το πρωινο μου ;););)

Εεεε πως να τα περασαμε στο παππου μια χαρα χαρηκε παρα πολυ (να φανταστεις τον λυπηθηκα κιολας, αφου δεν εχω και τις καλυτερες σχεσεις). Το σκ που λες περασαμε περιεργα ενω τη μια λεω τι καλο και ησυχο κοριτσι εχω και με αφηνει να κοιμαμαι και να κανω δουλειες την αλλη δεν με αφηνει απτη γκρινια της να ησυχασω. Χθες ανα μια ωρα βυζι το πρωι και μετα το μπανακι της ανα 2 ωρες το βραδυ μες στην γκρινια και το κλαμα μεχρι να κοιμηθει και αφου κοιμηθηκε σε μια ωρα ξυπνησε εφαγε, ξανακοιμηθηκε χεστηκε στις 3 το πρωι(αφου μονο το βραδυ κανει κακα, το πρωι πεντακαθαρες), κοιμηθηκαμε στις 5 μες στο κλαμα, σηκωθηκαμε στις 6 καταχεστηκαμε παλι (ευτυχως λιγο η πυτζαμα μου πηρε τα βολια... δεν ειναι της πανας τα καμωματα που βγαινουν εξω τα κακα της απλως κανει παρα παρα παρα πολλα), κοιμηθηκαμε και τωρα δεν λεει να ξανακοιμηθει... απλως γκρινιαζει και το ανοιξε και το αλλο ματι.... Αχ!!!!

Εσεις πως τα περασατε??? Τι κανει ο ζουζουνος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Εσείς πώς τα περάσατε?

Αχ άσε Θάλεια μου.... Το Σάββατο το μεσημέρι πήγαμε στα πεθερικά μου... Μας έπριξαν... Ο πεθερός όλη την ώρα δεν έβαλε γλώσσα μέσα (είναι ο πιο φλύαρος άνθρωπος που μπορεί να γνωρίσει κανείς - αλλά και βροντόφωνος...) και όλη την ώρα έλεγε τα ίδια και τα ίδια... Μια για τα χεράκια του μπέμπη, για τα ποδαράκια, το πουλάκι, τα αυτάκια κλπ κλπ κλπ....

"Δες τον πώς κοιτάει, δες τον πώς τεντώνεται, δες τον πώς γελάει..."

Τον σήκωνε, τον άφηνε, τον σήκωνε, τον άφηνε.... ΤΟΝ ΤΡΕΛΑΝΕ!!!!

Βέβαια δεν έληψαν και οι σπόντες και οι ...πρότασεις για το τι πρέπει να κάνουμε με το μωρό... Αυτά εμένα μου τη σπάνε πάρα πολύ!!! Να φανταστείτε κορίτσια ότι αυτοαποκαλείται γιατρός (γνωρίζει πολλά από φάρμακα κλπ λόγω της δουλειάς του γι'αυτό)... Όταν ήρθε να με δει στην κλινική ο μπέμπης είχε βγάλει κάτι σπυράκια (της γέννας)... Ο πεθερός μου "έκανε διάγνωση" ότι έχει μύκητες το μωρό!!!! Σήκωσε όλο τον όροφο στο πόδι (στις 11 το βράδυ!!!) Φώναζε την παιδίατρο και της έλεγε ότι δεν ξέρει τι της γίνεται!!! Και όταν τελικά βγ'ηκαν τα αποτελέσματα από την καλλιέργια που του έκαναν και αποδείχθηκε ότι δεν είχε τίποτα, μας είπε: "Αφού σας είπα εγώ ότι δεν έχει τίποτα το μωρό!!!" :huh::blink::S:dry::angry::huh::S Αχχχ αφήστε κορίτσια.... ΤΡΕΛΑ!!! Φανταστείτε εμένα λεχώνα στην κλινική να ακούω τέτοια για το μωρό μου!!!

Όταν φύγαμε... είχα ένα τρελό πονοκέφαλο και ένιωθα τόοοοσο εξαντλημένη... Αλλά το κυριότερο είναι ότι το μωράκι μου δεν σταματούσε να κλαίει για 5 συνεχόμενες ώρες!!! Τι τον αλλαξα, τι τον κάναμε μπάνιο, τι τον τάισα, τι τον έβγαλα έξω να δροσιστεί.... Δεν σταματούσε με ΤΙΠΟΤΑ!!! Ματιασμένος στο φουλ ήταν!!! (πιστεύω πολύ στο μάτι...) Ήρθαμε σπίτι στις πέντε το απόγευμα και ηρέμησε στις 10:30!!!!

Χθες πήγαμε στους δικούς μου... Όλα χαλαρά αν εξεραίσουμε τον πατέρα μου που με την αρρώστια του περνάει δύσκολα αλλά τα κάνει και πολύ δυσκολότερα και γι'αυτόν και για τους άλλους (είναι πολύ δύσκολος άνθρωπος κι αυτός....)

Ααααχ βρε κορίτσια έχω τρελαθεί... Όλα γύρω μου είναι τραγικά κι εγώ είμαι στη μέση... Μόνη χωρίς καμία βοήθεια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα συμπεθερα τα "γιατροσοφια" απο τους γυρω και μενα μου τι σπανε και ξερεις γιατι προσπαθουν να μας υποβαθμισουν οτι ταχα δεν ειμαστε καλες μαναδες και δεν ξερουμε εμεις γιατι ειμαι νεαρες, τι ξερουμε εμεις απ'τη ζωη.Αυτα ειναι μαμακιες μη πω τιποτα χειροτερο! Και εγω πιστευω στο ματι και το φοβαμαι πολυ γιαυτο εχω στο παιδι παντου ματια!!

Εγω δεν τα πηγαινω καλα με τα πεθερικα μου για το λογο οτι τον γιο τους οτι και αν κανει στη ζωη του δεν ειναι αρκετο, ενω οι κορες τους (οι κουνιαδες ου ειναι τελειες). Με λιγα λογια ζηλευουν τον αντρα μου γιαυτο και εγω δεν γουσταρω.

Μακαρι να ημουν εκει να σε βοηθουσα λιγο με το γαμπρο μου εστω μια κουβεντα ειναι αρκετη για να ηρεμησεις (ρωτα και εμενα που καθομαι και μιλαω στη μπουμπου)ενω οταν ερχεται ο αντρας μου αντι να ξεκουραστω κουραζομαι πιο πολυ αφου νταντευω και αυτον.

Κοιμηθηκε η σκατουλα μου καιρος να φτιαξω το καινουργιο μου κινητο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι συμπεθερούλα!!! Ο πεθερός μου όλο υπονοεί ότι δεν ξέρουμε να τον φροντίζουμε!!! Βέβαια δεν μπορεί να το αποδείξει γιατί ο μπέμπης είναι μια χαρά!!! Και γι'αυτό επινοεί πράγματα!!!

Κι εγώ δεν τα θέλω καθόλου τα πεθερικά μου... Καταρχήν ο πεθερός μου δεν με ήθελε για νύφη του... και το είχε πει ξεκάθαρα... Άσε που έχει ΤΟ ΧΡΗΜΑ και δεν δίνει στα παιδιά του τίποτα!!! Με ένα μισθό είμαστε!!! Τώρα όμως "χέστηκε" (από χαρά γιατί ο κουνιάδος μου περιμένουν κοριτσάκι και μη χάσει το όνομα) με τον εγγονό!!! Βέβαια η χαρά είναι μόνο στα λόγια... Μου λέει ότι θα του πάρει γιογιό αργότερα και να τον πηγαίνω στην εταιρεία για να τον βάζει να κάνει την ανάγκη του!!! Άκουσον κύριε ... να πηγαίνω το μωρό στη δουλειά για να χεστεί!!!! Την υπόλοιπη μέρα δηλαδή θα τα κρατάει?!?!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ!!!

ΩΧ ΒΡΕ ΑΛΕΚΑΜΟΥ ΤΙ ΩΡΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!! ΒΑΛΘΗΚΕ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΙΣ ΥΦΗΛΙΟΣ!!!!!!

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΧΑΡΗΚΕ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!!!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΘΕΡΙΚΟ!!!! :angry::dry::huh::blink::S

ΕΜΕΝΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΤΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΑΡΤΥΡΙΟ

ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΓΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!!!

ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ :unsure::unsure: ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΩ ΑΘΗΝΑ!!!!

ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ "ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΜΕ ΑΠΟ ΓΕΝΝΑ ΣΕ 8 ΜΕΡΕΣ 2 ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ " ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΗΝΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΕΚΤΑΚΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΑ ΠΟΥ ΕΤΥΧΑΝ ΟΕΟ :huh::huh: ? ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ??????? :blink::blink::blink::blink:

ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΜ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝΕ???

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΘΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΑΣ!!! :angry::angry:

ΩΧ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ Ε?

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ Η ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ :blink::blink::blink: ??????????

ΑΧ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΙ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!! :unsure::unsure:

ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΟΝΑΧΟΥΛΑ ΣΑΝ ΚΙ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΣΟΥΠΕΡ ΠΑΡΕΑ!!!! :woohoo: :silly: :woohoo:

ΠΑΝΤΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ :blush::blush::blush: !!!!!!

ΟΥΠΣ ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΟ ΠΟΣΤ!!! :blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θαλίτσα μου ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!!!

Όντως βρε κορίτσια, οι μανούλες μας γιατί είναι δεν είναι υστερικές σαν όλους τους υπόλοιπους?!?!?!?!?!?

Πραγματικά Θάλεια μου, μακάρι να μπορούσα να μην τους το ξαναπάω ποτέ το μωρό παρά μόνο όταν μεγαλώσει... Μακάρι να μπορούσα!!!! Αυτοί δεν σεβάστηκαν ούτε την εγκυμοσύνη μου (δούλευα στην εταιρεία τους και τους 5 πρώτους μήνες ξερνούσα σε ένα κουβά δίπλα στο γραφείο μου και δεν μου είπαν φύγε πήγαινε σπίτι να ξεκουραστείς), ούτε τη λοχεία μου (με τις φασαρίες στην κλινική και τον σαματά που κάνουν όποτε βλέπουν το μωρό) ούτε την μητρότητα (με τις ...συμβουλές τους και την άποψή τους για το πώς και τι θα κάνουμε με το μωρό)...

Με λίγα λόγια δεν τους αντέχω καθόλου... Έχουν συμβεί τόσα πολλά που όταν τους βλέπω νιώθω να βράζω μέσα μου και περισσότερο όταν το παίζουν ότι τόσο πολύ αγαπάνε το μωρό (λες και εγώ και ο άντρας μου δεν το αγαπάμε...)... Ένα δώρο δεν μου έκαναν που τους γέννησα τον εγγονό τους... Μόνο λόγια και πράσινα άλογα... Για την βάφτιση θέλουν να κάνουν δεξίωση και όταν λέμε δεξίωση εννοούμε να ξοδευτούν πολλά λεφτά.... Θα δώσουν 20-30 χιλιάρικα και το αυτοκίνητο του άντρα μου (του γιου τους) δεν χωράει καλά καλά το καροτσάκι μας... Ε δεν είναι όλα αυτά αηδίες και ξεράσματα ρε κορίτσια?!?!?!?!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.......Κρατάω απ τη μια το μικρό που δεν έχει ύπνο από τις 6 το πρωί και σας γράφω από την άλλη.......Τι να τον κάνω?????Μας κρατάει και λόξιγγας!!!!!!!!

Αποκοιμιεται 5 λεπτά και μετά αρχίζει κλάμα.......

Γεωργία μου όντως σου μοιάζει....Να ναι καλά τα μωράκια μας!!!!!!!!!

Η μύτη σίγουρα είναι του άντρα μου....για τα υπόλοιπα δεν ξέρω!!!!!!Θα δούμε!

Δε μου είπατε για μάρσιππο....πήρε καμία????βολευει για το σπίτι????

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαστε ολες καμμενες απ'οτι διαβαζω απο πεθερικα. ειναι οι γονεις μου εδω (μη χασουν) και περιμενω το παιδιατρο (αχ δεν θα με αφησουν να ρωτησω το γιατρο οπως καταλαβαινετε θα τον ρωτανε μακακιες). Θα σας τα πω μετα!!!!

μαρινακι κουκλος κουκλος παιδαρος!!! βρε πανεμορφα μωρακια που εχουμε!!!

Αλλα σαν το γαμπρο μου δεν ειναι ο γαμπρος μου ειναι ΜΑΝΑΡΙ!!! αλλα και μαμα η μοντελο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε κορίτσια για τα καλά σας λόγια!!! Ευχαριστώ που λέτε κι ότι μου μοιάζει! Νομίζω όμως ότι πιο πολύ πήρε από τον μπαμπά του. Σας έχω και φωτό να τους δείτε μαζί!!!

Όλα τα μωράκια μας είναι κουκλιά!!! Παίδαρους και γοργονίτσες βγάλαμε!!! Φτου φτου φτου!!!

Αλέκα μου, τέτοια κοριτσάρα, έπρεπε και ο γαμπρός να ταιριάζει!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Υπομονή με το γιατρό... Κι εμείς σήμερα θα πάμε στον παιδίατρο! Αύριο γινόμαστε 1 μήνα!!!

marinahaki μου εσένα μοιάζει σίγουρα!!! Όσο για το μάρσιπο σκεφτόμουν κι εγώ να πάρω... Μετά όμως κορίτσια το ξανασκέφτηκα... Φοβάμαι μήπως μάθει τις αγκαλιές και μετά δεν μας αφήνει σε ησυχία!!! Η συμπεθερούλα μου παρήγγειλε πάντως της chicco...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΜΕ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΑΚΙ ΨΥΧΗ ΜΟΥ

ΟΜΟΡΦΙΑ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΕΡΟΙ

ΚΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΦΙΛΑΚΙΑ :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinah έγραψε:

Γεια σας κορίτσια.......Κρατάω απ τη μια το μικρό που δεν έχει ύπνο από τις 6 το πρωί και σας γράφω από την άλλη.......Τι να τον κάνω?????Μας κρατάει και λόξιγγας!!!!!!!!

Αποκοιμιεται 5 λεπτά και μετά αρχίζει κλάμα.......

Γεωργία μου όντως σου μοιάζει....Να ναι καλά τα μωράκια μας!!!!!!!!!

Η μύτη σίγουρα είναι του άντρα μου....για τα υπόλοιπα δεν ξέρω!!!!!!Θα δούμε!

Δε μου είπατε για μάρσιππο....πήρε καμία????βολευει για το σπίτι????

Φιλάκια

Μαρίνα μου, για το λόξυγγα αν δεν σταματάει και ταλαιπωρείται το μωρό - οπότε και γκρινιάζει - μια σταγονίτσα λεμόνι!!!! Έτσι μου είπε ο παιδίατρος και όντως το λεμονάκι κάνει θαύματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...