Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

mariaxar ειναι τρεξιμο οι δημοσιες υπηρεσιες αντε να τελειωνεις και εγω μια επιταγη εχω ακομη αλλα για ιουλιο.

Επειδη θηλαζω θα σε βοηθησω οσο τραβαει ο μπομπιρας τοσο γαλα εχεις μην αγχωνεσαι γι'αυτο. το βυζι τον νανουριζει αλλα οταν χορταινει θα κοιμαται και αφου κοιμαται 2 και 3 ωρες χορταινει αρκετα θα στο πει και ο παιδιατρος σ'αυτο. Τις πρωτες μερες δεν ειχα γαλα και ημουν και νυστικια αρα δεν παρηγαγα καθολου γαλα. Οταν γυρισα σπιτι ετρωγα τις πρωτες μερες σουπες (κανει και ζεστη), νερο και γαλα και οσο ρουφουσε η μπουμπου κατεβαζα και πιο πολυ. Πλυμμηριζα το κρεβατι με το γαλα, βυζαινε η μπουμπου και ετρεχε το αλλο βυζι, πονο που "γεμιζαν" με γαλα τα στηθη μου οταν ηταν η ωρα να φαει και τετοια. Δεν της εχω δωσει καθολου συμπληρωμα απ'οταν γυρισαμε σπιτι. Και καμια φορα θα σου ξυπναει και ανα μια ωρα θα τρωει και θα κοιμαται και παλι και παλι ή θα τρωει απο λιγο λιγο και θα καθεται ξυπνιος δεν σημαινει ομως οτι πειναει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Tι κάνετε γλύκες? Τα μπεμπάκια? Κουκλιά είναι..φτού να μην τα ματιάξω!

Με τη Μαρίνα μίλησα χθες, δεν γέννησε ακόμα, πήρε παράταση λέει για φυσιολογικό μέχρι τη Δευτέρα!!! Δεν μπαίνει μέσα γιατί θέλει να ηρεμήσει. Αν έχω νεότερα της θα σας ενημερώσω.

Φιλάκια κοριτσάκια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ σε ευχαριστώ ρε alekagala μου.. νιώθω πολύ περίεργα με όλα.. δεν μπορώ να πω, έχω και βοήθεια και από τη μαμά μου και από τον άντρα μου και πάλι νιώθω σαν να πνίγομαι σε μια κουταλιά νερό.. θέλω να τα καταφέρω και δεν θέλω να το αφήνω νηστικό ή να το ταλαιπωρώ.. Θέλω να κάνω το καλύτερο δυνατό και όχι να αποτύχω και με αγχώνει πολύ όλο αυτό.. Τώρα είναι ξύπνιο γιατί θηλάσαμε γύρω στα 40 λεπτά, και πείναγε και άλλο (σημάδι ότι δεν τον χορτάινει το στήθος μου ακόμα), και του δωσα συμπλήρωμα,και τώρα είναι ήσυχο στο κρεβάτι του..Και εμένα με πονάει το κεφάλι μου αφάνταστα σαν να μου το κοπανάνε με ένα σφυρί... Με πιάνουν κάτι μελαγχολίες ώρες ώρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου; Τι κάνετε; Τι κάνουν τα μωράκια σας;

αleka η κορούλα σου είναι μια κούκλα!!!! φτου φτου!

marianicolas, σε θυμήθηκα! Κ εγώ τη Δευτέρα βγήκα!

Ο γιος μου στέλνει φιλιά στην κόρη σου! Να της τα δώσεις... Μη το ξεχάσεις!!! ;)

mariaxar, έχεις συχνούς πονοκεφάλους; Εγώ τον τελευταίο καιρό ξυπνάω με πονοκέφαλο ανα 2 με 3 ημέρες... γιατί άραγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

mariaxar προσπάθησε να ηρεμήσεις... Κι εγώ περνάω τρελή κατάθλιψη... Ειδικά στην αρχή έκλαιγα συνέχεια... Μολίς ξυπνούσε το μωρό και έκλαιγε με έπιανε τρέμουλο... Σκέψου ότι έχεις τη μανούλα σου να σε βοηθάει... Εμένα η μαμά μου λόγω προβλημάτων υγείας του πατέρα μου δεν μπορεί να είναι κοντά μου... ο άντρας μου γυρνάει αργά από τη δουλειά κι έτσι περνάω όλο το λούκι μόνη μου... Προσπαθώ να κάνω κουράγιο και υπομονή... Ευτυχώς έχω κι εσάς εδώ να μοιραζόμαστε τις φοβίες μας και τους προβληματισμούς μας, τις χαρές και τις εμπειρίες μας ως μανούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες! Δεν προλαβα να κανω μαμ αφου το παλιοπραμα μου πειναει σα λυκος! Κοιμηθηκε λιγο ατσαλα ως συνηθως αλλα δε πειραζει. Παρατηρησα κατι οτι μπρουμητα κοιμαται πιο ευκολα. Χθες παντως την εβαλα μπρουμητα να κοιμαται κανει???

mariaxar μη φοβασαι εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε (εμπειρες μανουλες χαχα). Και εγω εκλαιγα και ακομη κλαιω και ξεσπαω και εχω και νευρα περναω πολλαπλες καταθλιψεις! Ολα θα φτιαξουν που θα παει!

Σκεφτομαι τη μαρινα τι καυγα θα'κανε στο μαιευτηριο για να κρατηθει να γεννησει φυσιολογικα! Χαμος θα εγινε! Μαρακι κρατα μας ενημερες!

koritsaki και εγω πονοκεφαλους αρκετους. Χθες δεν αντεξα πηρα depon. Απ'το καιρο μαλλον θα'ναι. Τωρα με τις ζεστες να δουμε τι θα κανουμε!

georgia και μενα ο αντρας μου δουλευει μεχρι αργα μετα σουπερμαρκετ καταλαβαινεις τι ωρα ερχεται σπιτι. Το καλο ειναι οτι μολις ερχεται ξεκιναει γκρινια η μπουμπου και δεν σταματαει με τιποτα. Αρα παλι πανω μου ειναι κρεμασμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες! Δεν προλαβα να κανω μαμ αφου το παλιοπραμα μου πειναει σα λυκος! Κοιμηθηκε λιγο ατσαλα ως συνηθως αλλα δε πειραζει. Παρατηρησα κατι οτι μπρουμητα κοιμαται πιο ευκολα. Χθες παντως την εβαλα μπρουμητα να κοιμαται κανει???

mariaxar μη φοβασαι εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε (εμπειρες μανουλες χαχα). Και εγω εκλαιγα και ακομη κλαιω και ξεσπαω και εχω και νευρα περναω πολλαπλες καταθλιψεις! Ολα θα φτιαξουν που θα παει!

Σκεφτομαι τη μαρινα τι καυγα θα'κανε στο μαιευτηριο για να κρατηθει να γεννησει φυσιολογικα! Χαμος θα εγινε! Μαρακι κρατα μας ενημερες!

koritsaki και εγω πονοκεφαλους αρκετους. Χθες δεν αντεξα πηρα depon. Απ'το καιρο μαλλον θα'ναι. Τωρα με τις ζεστες να δουμε τι θα κανουμε!

georgia και μενα ο αντρας μου δουλευει μεχρι αργα μετα σουπερμαρκετ καταλαβαινεις τι ωρα ερχεται σπιτι. Το καλο ειναι οτι μολις ερχεται ξεκιναει γκρινια η μπουμπου και δεν σταματαει με τιποτα. Αρα παλι πανω μου ειναι κρεμασμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε που πηγατε ολες? Μολις εφυγαν οι γονεις μου και ασχολουμαιμε το καινουργιο μου δωρο που μου πηραν ενα λαπτοπ!

Βγηκα εξω σημερα πηρα της medela το mini electric θηλαστρο το απογευμα θα το δοκιμασω και πηγα και σε καταστημα βρεφικων και παραγγειλα τον μαρσιπο που διαλεξαμε με τον αντρα μου της chicco το physio σε μαυρο χρωμα για να το φοραει και ο μπαμπας μας! Το κακο ειναι οτι μου κοιμησαν οι γονεις μου την μπουμπου και ετσι δεν την εκανα μπανιο και γι'αυτο δεν κοιμαμαι και εγω. Ελπιζω να προλαβω να ρυθμισω το λαπτοπ πριν ξυπνησει η τερατουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα!!!!

Κοριτσάκια μου έχω χαθει γιατι άρχισα δουλειά και έχω φάει ΤΡΕΛΛΟ πήξιμο. Σηκώνομαι κατα τις 5:οο που θα ταίσω και κάθομαι στο pc ώωωωωωωρες, μετα βγαίνω για ρεντεβου το απόγευμα και το βράδυ γυρνάω και λιώνω στις αγκαλιές με τον Βικτωράκο μου!

Σήμερα 40ίζουμε αλλα δεν είχα χρόνο να πάω στην εκκλησία, ελπίζω αύριο να τα καταφέρω που δε θα έχει δουλεια και ο άντρας μου. Βέβαια βόλτες έχουμε πάει πολλές φορές με τον μικρούλη!

Είχαμε θέμα και με το γάλα, πίναμε frisolac αλλα άρχισε ξαφνικά κατι ρουκετες...άλλο πράγμα! Τώρα το παλεύουμε με ένα άλλο NAN το οποίο όμως του έχει κάνει δυσκοιλιότητα...ουφ!

Έκανα μια γρήγορη "σάρωση" στα μηνήματα και είδα πως γέννησε η mariaxar, ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!!! Γεροί και τυχεροί να είστε!

Η marina τι έγινε? Σφήνωσε ο μπέμπης και δε λέει να βγει?

Καλα, new mamy έχω γελάσει πολύ με το προγραμμά σου :lol:

Φιλιά σε όλες, θα επανακάμψω το γρηγορότερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala έγραψε:

Καλε που πηγατε ολες?

Καλημέρα ,

Αύριο το απόγευμα θα μπω στο 'Έλενας' και τη Δευτέρα το πρωί θα βγάλουμε τον 'κύριο' (με καισαρική όπως και τον πρώτο )που έχει εγκατασταθεί στην κοιλιά μου και με έχει καταντήσει μια χοντρομπαλίτσα .... Πλάκα κάνω , μη με παρεξηγήσετε . Έχω τόσο άγχος που δεν μπορώ να το συζητήσω . Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala έγραψε:

Καλημερα τζενακι. Ελα βρε που εχεις αγχος??? Χαλαρωσε και απολαυσε τις τελευταιες ωρες με την κοιλιτσα!!!

Δεν το έχω πει σε κανένα άλλο ότι φοβάμαι. Μόνο εδώ στο forum το δηλώνω. Στο σπίτι φαίνομαι άνετη. Έχω κολλήσει στο άλλο μου παιδάκι και φροντίζω να περνάμε πολλές ώρες μαζί. Και μαζί με όλα τ'άλλα έχω και τη σκέψη μου αν θα μου το φροντίζουν το παιδί μου όπως εγώ.

Τον έχω προειδοποιήσει ότι θα πάω στο Νοσοκομείο για λίγο καιρό και μου είπε: θέλω να έρθω να σε δω. ALEΚΑGALAKI MOY εσύ τι κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλυντηρια βαζω απο το πρωι! Αστα! Αν σου πω τι εγινε θα γελας!!!

Χθες μου λεει ο αντρας μου οτι ο μαρινοπουλος εχει τις libero τις πανες 50%, του λεω μην παρει γιατι εχω πανες νουμερο δυο και δεν θελω libero γιατι οταν τις βαζαμε που ηταν νεογεννητη της βγαιναν τα κακακια εξω! Τελικα δεν πηρε αλλα επειδη ειχα στη ντουλαπα libero ειπα να της βαλω μια το βραδυ. Ξυπναει στις 3 ως συνηθως η μπουμπου και ειπα να της δωσω χαμομηλακι μηπως και κοιμηθει πιο ευκολα (ετσι μας ειπαν). Οταν την σηκωσα ηταν καθαρουλα, μολις ομως ηπιε το χαμομηλι ειπα να την ξανατσεκαρω και ηταν ολη της η πλατη μες στο σκατο!!! Σηκωνω τον αντρα μου να της βγαλει την πανα και να την πλυνω τη γουρουνα. Η πανα η libero καθαρη και ολη της η πλατη μες στο μουσταρδι σκατο! Ειχα καινουργιο παπλωμα στο κρεβατι που την ταιζω χεσμενο και αυτο... Αυτη ολη τη μερα δεν χεζει και χεζει σερι το βραδυ αλλα με τα pampers κανενα προβλημα. Τωρα κοιμαται και εγω περιμενω το πλυντηριο να τελειωσει!!! Αστα αστα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala έγραψε:

ξανατσεκαρω και ηταν ολη της η πλατη μες στο σκατο!!! Σηκωνω τον αντρα μου να της βγαλει την πανα πω πω απίστευτο να ξυπνάς με τέτοιο άρωμα , και είναι και γνήσιο όχι μαϊμού :P:P:P :woohoo: :woohoo: και να την πλυνω τη γουρουνα. Η πανα η libero καθαρη αυτό πως το κατάφερε;και ολη της η πλατη μες στο μουσταρδι τι άλλο χρώμα θα μπορούσε να είναι :blush: σκατο! Ειχα καινουργιο παπλωμα στο κρεβατι που την ταιζω χεσμενο και αυτο... Αυτη ολη τη μερα δεν χεζει και χεζει σερι το βραδυ αλλα με τα pampers κανενα προβλημα. Τωρα κοιμαται και εγω περιμενω το πλυντηριο να τελειωσει!!! Αστα αστα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JENNI έγραψε:

Ελπίζω να έχεις μεγάλο πλυντήριο φιλενάδα.

Οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος πηρα 9κιλο γι'αυτο το λογο :laugh: :laugh: :laugh: Παλιοπραμα που εχω για κορη!!!!!

Ο μεγαλος σου τι λεει που τωρα θα πας να του φερεις τον αδελφουλη του???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΕΝΑΚΙ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ!!!!!

ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΗΝ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΙΨΕΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΗΔΗ :blink::huh:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑΚΙ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ :silly: :silly: :silly: :silly:

ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ ΤΙ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΟΥΛΑ????

ΕΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΙΜΠΕΡΟ ΣΗΚΩΣΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ ΕΙΧΑΜΕ ΔΙΑΡΟΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ ΣΥΓΚΕΓΟΜΑΣΤΑΝ!!!!! :blink::blink::blink:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος πηρα 9κιλο γι'αυτο το -τι καλά που έκανες-λογο :laugh: :laugh: :laugh: Παλιοπραμα που εχω για κορη!!!!!

Ο μεγαλος σου τι λεει που τωρα θα πας να του φερεις τον αδελφουλη του???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia29 έγραψε:

ΤΖΕΝΑΚΙ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ!!!!!

ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΗΝ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΙΨΕΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΗΔΗ :blink::huh:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑΚΙ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ :silly: :silly: :silly: :silly:

ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ ΤΙ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΟΥΛΑ????

ΕΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΙΜΠΕΡΟ ΣΗΚΩΣΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ ΕΙΧΑΜΕ ΔΙΑΡΟΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ ΣΥΓΚΕΓΟΜΑΣΤΑΝ!!!!! :blink::blink::blink:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Πόσο δίκιο έχεις γλυκιά μου. Αυτή η αίσθηση όπου νιώθεις το μωράκι μέσα στην κοιλιά να κουνιέται και αισθάνεσαι ότι φέρνεις στον κόσμο ένα νέο ανθρωπάκι νομίζω δεν συγκρίνεται. Η αλήθεια είναι ότι θα μου λήψει όταν θα βγει. Πως τα πας με το μωράκι σου; Εμένα το πρώτο μου είχε αλλάξει τα φώτα. Όλο έκλαιγε και έτρωγε. Να δούμε αυτός τι θα κάνει. Όσο για τις πάνες θα σου πω εγώ τι έκανα. Μέχρι 4 μηνών περίπου χρησιμοποιούσα αποκλειστικά παμπερς. Λίγες φορές είχε συγκαεί σε όλη τη διάρκεια που φόραγε πάνες ήταν από διάροια όμως . Η πιο καλή κρέμα που έχω βρει είναι η sudocrem. Μετά τους 4 μήνες έπαιρνα πάνες από γνωστό γερμανικό S/M με τις οποίες δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη Ροδο μενω δεν ειμαι ροδιτισσα ομως ο αντρας μου ειναι ροδιτης εγω ειμαι απο στερεα ελλαδα (βλαχα). Ελα εδω διακοπες να μου κανεις και παρεα!!!

θαλιτσα ποσα γυμνασια με περιμενουν ακομη να λες... αχ τι τραβαω!!! Χθες της εβγαλα απο το θηλαστρο μια χαρα επινε και στο μπαμπα της ηπιε και σε μενα αλλα η πονηρη αλεπου ηπιε σε μενα οταν ηταν πολυ πεινασμενη και μολις ψιλοχορτασε και ηταν ετοιμη για υπνο δεν το ηθελε το μπιμπερο (εκλαιγε, χτυπιοτανε, τραβουσε τα μαλλια της) ηθελε βυζι για να ηρεμησει και να κοιμηθει. Παντως το πιανει κατι ειναι και αυτο...

Βρε κοριτσια μου κοιμαται μπρουμυτα και οχι τιποτα της αρεσει κιολας ενω στο πλαι γκρινιαζει και ξυπναει, να την αφηνω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala έγραψε:

Στη Ροδο μενω δεν ειμαι ροδιτισσα ομως ο αντρας μου ειναι ροδιτης εγω ειμαι απο στερεα ελλαδα (βλαχα). Ελα εδω διακοπες να μου κανεις και παρεα!!!Πολύ θα το ήθελα B)B)

Βρε κοριτσια μου κοιμαται μπρουμυτα και οχι τιποτα της αρεσει κιολας ενω στο πλαι γκρινιαζει και ξυπναει, να την αφηνω???

Τι να σου πω :dry: Το κάθε παιδί είναι ξεχωριστό. Κι εμένα στο πρώτο μου του άρεσε να κοιμάται μπρούμυτα , και δεν έπαθε κάτι. Έγω το ανάσκελα φοβάμαι κι ας λένε ότι ασφαλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως καταλαβατε τωρα ξυπνησα και μπουμπου τρωει. Ναι τα τραβαει τα μαλλακια της η χλωρη αλλα τι να τη κανω αφου μεχρι καλτσες της φοραω στα χερια και αυτη της βγαζει. Θα την παμε στα πεθερικα μου και βγαζω και με το θηλαστρο για να το παρω μαζι μου. Ενταξει την επομενη κυριακη σαραντιζουμε αλλα παπους της ειναι ας την δει και αυτος αφου δεν μπορει να περπατησει. Καλα εγω πεταω τη σκουφια μου να βγω εξω απο το σπιτι! θα τα πουμε μετα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΕΝΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΧΩ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΛΥΜΠΕΡΟ ΧΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧ

ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΧΑΧΑΧΧΧΑΧ (ΚΛΑΙΜΕ ΑΡΚΕΤΑ!!!!) :dry::dry::dry:

ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΙΑ (ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ) :blush::blush::blush::blush:

ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΕΡΓΑΡΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΠΟΝΗΡΟ ΘΗΛΥΚΟΟΟΟ :P:P:P:P

ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΜΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!! :lol::lol:

ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΣΤΕΝΑΓΜΟΥΣ ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑ :silly: :silly:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια..........Σας πεθύμησα πάρα πολύ..........

Εμείς είμαστε καλά........Δεν προλαβα να διαβάσω τα νέα σας!!!!!!!Μπορεί κάποια να μου κάνει μια μικρή περίληψη????Γέννησε η Μαρίνα??????

Εμείς τα πάμε καλά νομίζω........Το μόνο δύσκολο είναι ότι ξυπνάει κάθε 2 ώρες το πολύ!!!!!!!!!

Θηλάζω και νομίζω δε χορταίνει καλά αλλά και τσάι που του δίνω με το μπιμπερό κάνει ιδιοτροπίες σαν να μην του αρέσει και δεν πίνει πολύ ίσα με 40μλ........

Κάπου διάβασα για το μάρσιπο για πείτε ποιος είναι ο καλύτερος γιατί θέλω να πάρω, να μην τον κρατάω στον ώμο συνέχεια..........

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...