Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

Και εμεις ειμαστε κουτσομπολες αλλα τρελενομαστε για υπνο! Ετσι και αλλιως με το μπαμπα της καθε απογευμα βγαινει βολτουλες και χουζουρευει τα φωτα!

Βρε συμπεθερα χωραει στη καλαθουνα ο πασας μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν την παλεύω με το καροτσάκι.... Το χειμώνα θα είναι δύσκολα άμα βρέχει....αλλά θα δούμε... Πήρα και μάρσιπο αλλά ακόμα δεν έτυχε να τον χρησιμοποιήσω.... Δεν πολυβγαίνουμε η αλήθεια είναι...γιατί δεν έχω και πολύ όρεξη αλλά δεν έχω και που να πάω....

Εγώ έχω ριλάξ από τα mothercare... Μια χαρά τη βγάζει όλη τη μέρα εκεί ο μπεμπούλης μου... Από παιχνιδάκια ...δεν έχει αρχίσει ακόμα να παίζει.... Είναι πολύ ήσυχος ακόμα...Έχει βέβαια το ριλάξ αλλά δεν άρχισε ακόμα τις προσπάθειες για να τα πιάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα και γω μετανιωσα που πηρα τοσο μεγαλο και ακριβω καροτσι(peg-perego uno)ειναι πολυ βαρυ τωρα που ειναι ελαφρης φανταζομαι μετα θα ειναι ασηκωτο.Λυπαμε πραγματικα τα λευτα που εδωσα επρεπα να το ειχα ψαξει καλυτερα σχετικα με το καροτσακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala έγραψε:

Και εμεις ειμαστε κουτσομπολες αλλα τρελενομαστε για υπνο! Ετσι και αλλιως με το μπαμπα της καθε απογευμα βγαινει βολτουλες και χουζουρευει τα φωτα!

Βρε συμπεθερα χωραει στη καλαθουνα ο πασας μου???

Για λίγο ακόμα καιρό χωράει.... Αλλά πολύ σύντομα θα πρέπει να μεταφερθούμε στο κρεββατάκι μας... Και το πόσο το σκέφτομαι δε λέγεται.... Δεν ξέρω ακόμα με αγχώνει το γεγονός να είναι μόνος του στο δωμάτιό του.... (μόνο για τον βραδινό ύπνο εννοείται...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΩΡΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΝΙΚΗ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ.?????ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΟΛΟ Κ ΜΕΤΑ ΠΙΣΩ ΠΑΛΙ ΣΠΙΤΙ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala,σ'ευχαριστώ πολύ.Του δίνω συμπλήρωμα από την αρχή γιατί έχει παλλινδρόμηση και βγάζει το γαλατάκι.Του δίνω το Frisolac για ΓΟΠ.Οσες φορές προσπάθησα ,από μόνη μου ,να το κόψω το συμπλήρωμα επιδείνωνα το προβληματάκι του.Θέλω οτι καλύτερο γιάυτόν και για αυτόν τον λόγο αγχώθηκα για την δουλειά..από τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στεναχωρέθηκα με το καρότσι γιατί δεν χωράει εύκολα στο αυτοκίνητο.... Αφήστε που μόλις το βάλουμε ΤΕΛΟΣ το port bagage... Δεν χωράει τίποτε άλλο... Για τις διακοπές (αν πάμε) θα ζοριστούμε πάαααρα πολύ... Τουλάχιστον του χρόνου θα περπαταει ο μπέμπης οπότε δεν θα χρειαστούμε καρότσι... χαχαχαχαχαχαχαχα

Η αλήθεια είναι ότι ενθουσιαζόμαστε με τα ογκώδη (μας φαίνονται πιο γερά) και για όλες τις χρήσεις καρότσια και την ...ψιλο-πατήσαμε!!! Δεν πειράζει.... Όταν βγαίνουμε βόλτα όμως είναι πολύ βολικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak έγραψε:

ΓΕΩΡΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΝΙΚΗ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ.?????ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΟΛΟ Κ ΜΕΤΑ ΠΙΣΩ ΠΑΛΙ ΣΠΙΤΙ!!!!!!!!!

Έλενα, μένω στην Πυλαία και στο σημείο που είμαι (παρόλο που έχω πρόσβαση για να πάω οπουδήποτε με το αυτοκίνητο μέσα σε 5-10 λεπτά) είναι πολύ απομακρυσμένα από οτιδήποτε!!!! Και εδώ που είναι το σπίτι δεν έχει κάτι για να κατεβούμε και να πάμε για περίπατο... Όπου και να θες να πας θέλει και αυτοκίνητο... Ύστερα δεν έχω και φίλες οπότε .... Πέρασα και πολύ δύσκολα στην αρχή καθώς ούτε η μαμά μου μπορούσε να με βοηθήσει (τρέχει με τον μπαμπά μου στα νοσοκομεία)...και πέρασα τρελές κρισάρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoumpalou εγω εχω της chicco καροτσι βαρυ αλλα ευκολο σε ολα του. Εχω μονιμα το σκελετο στο πορτπαγκαζ και αναλογα που θα παω περνω ή το καρεκλακι μαζι ή το πορτμπεμπε. Αλλα αν ειναι για σουπερμαρκετ ή γιατρο μονο το μαρσιπο και εγω και ο μπαμπας της.

Συμπεθερα θα με τρελανεις!!! Θεσσαλονικη και δεν εχει πουθενα να πας??? Ουτε το μαρσιπο δεν εγκεινιασες??? Δεν παιζεσαι!!! Οταν κοιμαται στο δωματιο της κοιμαται μεσα στο πορτμπεμπε αλλα τα ποδαρακια μας ειναι ισα ισα και τα μαζευει απο μονη της. Εγω να σου πω την αληθεια αν δεν δουλευα θα την αλλαζα δωματιο γιατι και μονη της κοιμαται μια χαρα, αλλα τωρα θα περιμενω τον Οκτωμβρη που θα σταματησω να την βαλω στο ροζ δωματιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA1503 έγραψε:

alekagala,σ'ευχαριστώ πολύ.Του δίνω συμπλήρωμα από την αρχή γιατί έχει παλλινδρόμηση και βγάζει το γαλατάκι.Του δίνω το Frisolac για ΓΟΠ.Οσες φορές προσπάθησα ,από μόνη μου ,να το κόψω το συμπλήρωμα επιδείνωνα το προβληματάκι του.Θέλω οτι καλύτερο γιάυτόν και για αυτόν τον λόγο αγχώθηκα για την δουλειά..από τώρα.

Μην αγχωνεσαι θα ειναι μεγαλος το Σεπτεμβρη και θα ειναι ολα πιο ευκολα και για τους δυο σας. Εδω εμενα που ειναι και μικρουλα και ειναι μια χαρα με το μπαμπα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια μου δεν θελω να ακουω στεναχορεμενες μανουλες... :(

Παρε το παιδακι σου το καροτσακι σας μπες στο αυτοκινητακι σας και πηγενται να περπατησετε στην παραλια που ειναι και κουκλα αυτη την εποχη.Εχει πολες μαμαδες που βγαζουν βολτες τα μπεμπακια τους,καντο και θα δεις πως θα αλλαξει η δικη σου ψυχολογια και του μπεμπη σου φυσικα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΩΡΓΙΑ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΧΩ Κ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΔΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ Κ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΕΚΛΑΙΓΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!! ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΕΝΙΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia11a έγραψε:

Εγώ στεναχωρέθηκα με το καρότσι γιατί δεν χωράει εύκολα στο αυτοκίνητο.... Αφήστε που μόλις το βάλουμε ΤΕΛΟΣ το port bagage... Δεν χωράει τίποτε άλλο... Για τις διακοπές (αν πάμε) θα ζοριστούμε πάαααρα πολύ... Τουλάχιστον του χρόνου θα περπαταει ο μπέμπης οπότε δεν θα χρειαστούμε καρότσι... χαχαχαχαχαχαχαχα

Η αλήθεια είναι ότι ενθουσιαζόμαστε με τα ογκώδη (μας φαίνονται πιο γερά) και για όλες τις χρήσεις καρότσια και την ...ψιλο-πατήσαμε!!! Δεν πειράζει.... Όταν βγαίνουμε βόλτα όμως είναι πολύ βολικά...

Εγω γιαυτο πηγαινα στις εκθεσεις αυτοκινητων με το καροτσι για να μου το βαζουν στο πορτπαγκαζ να δω αν χωραει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak έγραψε:

ΓΕΩΡΓΙΑ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΧΩ Κ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΔΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ Κ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΕΚΛΑΙΓΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!! ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΕΝΙΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΕΣ?

Και εγω που την ειχα τα εκανε ολα αυτη και εγω δεν εκανα τιποτα και να μια καταθλιψαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak έγραψε:

ΓΕΩΡΓΙΑ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΧΩ Κ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΔΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ Κ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΕΚΛΑΙΓΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!! ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΕΝΙΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΕΣ?

Και είμαι και καινούρια στην περιοχή αλλά είχα και ατυχίες με τις φιλίες.... Οι κολλητές μου που είμασταν μαζί από το νηπιαγωγείο, όταν τα έφτιαξα με τον άντρα μου (στο Λύκειο) μου είπαν να διαλέξω ή αυτές ή τον Αλέξανδρο.... Φυσικά και δεν διάλεξα αυτές γιατί οι σωστοί φίλοι δεν σε βάζουν να διαλέξεις... Από τότε είμαι πολύ διστακτική στις φιλίες... Έκανα μια κολλητή στη σχολή που σπούδαζα και αυτή δούλευε (χάρη σε 'μένα) στον πεθερό μου.... αλλά λόγω του ότι τις είχε βάλει μια μέρα τις φωνές (πράγμα σύνηθες για εκείνον) από τότε δεν του μιλούσε και του γυρνούσε την πλάτη!!!! Εκείνος με τον καιρό τα πήρε στο κρανίο και την απέλυσε.... Από τότε απλά δεν μου μίλησε ποτέ και σε κοινούς μας φίλους είπε τα χειρότερα για μένα (ότι εγώ τον έβαλα να την απολύσει και πολλά πολλά άλλα!!!!)!!!!!

Και μια ακόμα φίλη μου απλά έφτιαξε τη ζωή της!!! Πριν γνωρίσει τον φίλο της ήταν κάθε μέρα στο σπίτι μας... ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ! Περιττό να σας πω ότι ακόμα δεν έχει έρθει να δει το μωρό!!!Όχι από κακία φυσικά αλλά είναι γενικότερα στον κόσμο της!!! Όταν είναι σε σχέση ξεχνάει όλα τα άλλα!

Με όλα αυτά είμαι πάρα πολύ επιφυλακτική και απόμακρη... Δύσκολα να κάνω φίλους... Και όσοι και όσες γνωρίζουμε δουλεύουν κιόλας... Ύστερα οι φίλοι μας είναι ελεύθεροι και όπως καταλαβαίνεται όλες σας ένα παιδί σου θέτει άλλες προτεραιότητες! Δεν μπορείς ούτε να βγεις όποτε θες, ούτε να υπολογίσεις το χρόνο σου σωστά, ούτε να πας οπουδήποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπήρξαν μέρες που έκλαιγα όλη τη μέρα!!! Από το πρωί μέχρι το βράδυ και περιφερόμουν από δωμάτιο σε δωμάτιο με το μωρό στην αγκαλιά σαν την τρελή!!! Υπήρξαν φορές που τράβαγα τα μαλλιά μου για να τα βγάλω!!! Πέρασα πολύ δύσκολα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia11a έγραψε:

Υπήρξαν μέρες που έκλαιγα όλη τη μέρα!!! Από το π

ρωί μέχρι το βράδυ και περιφερόμουν από δωμάτιο σε δωμάτιο με το μωρό στην αγκαλιά σαν την τρελή!!! Υπήρξαν φορές που τράβαγα τα μαλλιά μου για να τα βγάλω!!! Πέρασα πολύ δύσκολα....

ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΑΥΤΟ Κ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΗΝΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΔΗΛ ΑΝΤΡ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΚΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΙΑ ΠΑΝΤΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ. ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΑΔΕΡΦΙΑ ΠΑΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕ ΔΩΣΕ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΛΕΩ????? ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΛΕΞΑ ..,.ΗΡΘΑΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΩ,ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΑ ΕΓΩ Κ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ. :(
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απτη μια καλα κανεις και εισαι απομακρη με ολα αυτα που εχεις περασει απτην αλλη το παιδι αμα το θες εσυ πραγματικα δεν σε περιοριζει. Εγω παω τα πρωινα μαζι της για καφε, μεχρι και στο αυριανο meeting που εχουμε στη δουλεια θα την παρω. Εγω εχω μονο 2 φιλες και αυτο επειδη δεν ειμαι απο Ροδο και δυσκολευτηκα να της βρω. Παντως εχουμε κανει ωραια παρεουλα εδω και ας ειμαστε μακρια η μια απτην αλλη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο κλαμα αλλο τιποτα. Μολις εκλαιγε τσαντιζομουνα και την παραταγα με κλειστα τα αυτια μου να μν την ακουω. Αντε τωρα μου τα θυμησατε και κλαιω και πρεπει να παω και δουλεια μετα και θα κλαιω πριν φυγω... Κακες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ala έγραψε:

Απο κλαμα αλλο τιποτα. Μολις εκλαιγε τσαντιζομουνα και την παραταγα με κλειστα τα αυτια μου να μν την ακουω. Αντε τωρα μου τα θυμησατε και κλαιω και πρεπει να παω και δουλεια μετα και θα κλαιω πριν φυγω... Κακες!!!
ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ.... ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΚΙΑ Κ ΤΑ ΕΚΑΝΑ.... ΤΟ ΠΑΡΑΤΟΥΣΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΕΦΕΒΓΑ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΠΑΙΔΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕΣ ΚΟΙΤΑ ΤΟ. ΤΙ ΧΑΖΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ! Η ΕΝΤΑΣΗ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ Κ ΟΙ ΚΑΚΟΥΡΓΕΣ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ!!!! :angry::evil::angry::evil:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου ωραια η παρεα σας αλλα βρωμαν τα ποδια σας :laugh: :laugh: :laugh: θα την πεσω για νανι γιατι νυσταζω (μην ξυπνησει η Σαντυ και δεν ξανακοιμηθω μετα). Φιλακια θα τα πουμε αυριο μανουλιτσες και μην ξεχασετε φιλακια στα μπουτακια των bebe σας!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλάκια πολλά συμπεθερούλα μου!!! Και να δώσεις και δύο σβουρηχτά φιλάκια στην νυφούλα μου!!! Ένα από μένα και ένα από το ...σύζηγο!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Όντως Έλενά μου... Κι εγώ νόμιζα ότι μόνο εγώ ήμουν έτσι αλλά τελικά πολλές περνάμε την ίδια φάση!!! Είναι μέχρι να ξεπεταχτούν... Ακόμη και τώρα πολλές φορές με πιάνει το παράπονο... αλλά δεν πειράζει... θα περάσουν κι αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ. Κ ΕΓΩ ΠΑΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.

ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΣΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ Κ ΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!! ΑΝΤΕ ΒΥΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ Κ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΑμε για νανι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...