Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΤΕΛΕΙΑ, ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ Κ ΕΓΩ Η ΖΗΛΙΑΡΑ... ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΣΟΥ. ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.. ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΥ Κ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΕΚΕΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια γεια σας και από μένα!!

Μαρία1984, κουκλίτσα η κόρη σου!!Να τη χαίρεστε, να ναι πάντα καλά, γερή και ευτυχισμένη!!

Ζεσταίνομαι κορίτσια :huh::S:S

Χθες πήγαμε το πρώτο μας μπάνιο με το μωρό! Μας είπε ο ντόκτορ να μην το βάλουμε στη θάλασσα και απλά το είχαμε απ' έξω στη σκιά σε μια καφετέρια..του άρεσε ο κόσμος!! Καθόταν και χάζευε!!! :P

Γεωργία μου πολύ όμορφο το δωμάτιο σας, μπράβο σας!!

Ικεα έπιπλα έχω πάρει και εγώ, για το γραφείο μου..Φθηνά και καλά, μέχρι στιγμής..και πήρα και καρεκλάκια και τραπεζάκι παιδικό για τα παιδάκια που έρχονται, και όλα έχουν ξετρελλαθεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?

Αμαν το Mammy αυτες τις μερες μολις καταφερνα να μπω επεφτε :angry::angry::angry:

εμεις ειμαστε καλα και μεγαλωνουμε!!! μας πηρε η μαμα ενα φωτεινουλη αγκαλιτσα (αλογακι της θαλασσας σχεδιο) και το κραταμε αγκαλια παντου ομως!!! κανει και μουσικουλα με κυματακια της θαλασσας και μολις το ακουμε περνουμε εναν υπνακο αχαχαχαχ

στελιτσα περαστικα στον αδερφο σου ολα θα πανε καλα!!! ;);)

αλεκα μια χαρα ο μπαμπας σας με την σαντυ!!! :P:P

γεωργια μου τι κανεις? πως ειναι ο μικρος σου? ;);)

με τον μπαμπα σου πως πανε τα πραγματα ειναι καλυτερα?

εμεις εδω πολυ ζεστη κανουμε 3 μπανακια την ημερα γιατι του αρεσει πολυ να τρεχει νερακι πανω του!!!

μαρακι κουκλιτσα η μικρη σου!! :P

φιλακια κοριτσακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κ απο μένα!Εχει πολύ ζεστη σήμερα κ ο μικρός εχει κρίση για ολοημερες αγκαλιές!!Απο την Πέμπτη που έκανε το εμβόλιο,ίσως συμπτωματικα,τον πιάνει μια γκρίνια απο το μεσημέρι κ μετά που μόνο βυζάκι-πιπιλα κ αγκαλιά θέλει.Έκοψε κ τον μεσημεριανό ύπνο κ κατα τις 20.00 που βγαίναμε βόλτα με το καροτσάκι,είναι σαν αφηνιασμένο,κλάμα κακο κ χάνει κ τη βόλτα του.Ισως είναι μια φάση ίσως να είναι κ η ζέστη...Αύριο θα βάλουμε το aircondition,να δούμε.Χρησιμοποιει καμιά σας?Το αναβετε να δροσίσει πρώτα ή με το μωρό στον ίδιο χώρο?Χτές μείναμε κ εμείς μόνοι με το μπαμπά μας για πρώτη φορά!!!Κ ήταν κ γκρινιάρης!!!Το μόνο μου άγχος ήταν να τον κοιμήσει για βράδυ.Τελικά τα καταφέρανε μετα κόπων κ βασάνων!Η περιγραφή εννοείται πως ήταν αναλυτική,τι έκαναν,πώς,πόσο του έβγαλε την πίστη αλλά τα κατάφεραν,αν θα προλάβαναινε να κάνει μπάνιο πριν πάει για δουλειά...!!!γέλια!!Αλλά μου άρεσε,ετσι να συνηθίζουν λιγο για να μας ξεκουράζουν κ εμάς!!! Μαρία,να σου ζήσει η μικρή!!!Αντε η λίστα με τις νύφες να μαγαλώνει!!

Στέλλα μου,όλο κ καλύτερα θα πηγαίνει ο αδερφός σου!!

Εlenatsak,στο σπίτι τα έπιπλα όλα είναι απο ikea εκτός του Αγγελου κ αυτό γιατί δυστυχώς δεν είμασταν Αθήνα!!Συνιστώ αναπιφύλακτα κ είδικά που τα θες για τον μικρό,κ οικονομικά κ όμορφα κ ας τους βγάλει τα μάτια!!Σε κανα 5αρι χρόνια,το πολύ,θα τους τα αλλάξουμε για μεγαλύτερα οπότα γιατί οχι?!

Γεωργια,σούπερ το δωμάτιο απλό κ όμορφο!!

Τον κοίμησα,οπότε πάω για σίδερο!!!φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thimida ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΑΝΒΟΥΜΕ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟ ΑΝΟΙΧΤΟ Κ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΜΕΓΑΛΟ 24ΑΡΙ, ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΕΙΟ ΜΕ ΠΟΛΛΥ ΛΙΓΟ ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΟΡΤΑ Κ Η ΔΡΟΣΙΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΙ. ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΑ ΣΑΛΟΝΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia11a έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Συμπεθέρα μου ο άντρας σου πολύ γέλιο!!!Πάντως του αξίζουν συγχαρητήρια!!!! Βέβαια και σε σένα για την εκπαίδευση που του έχεις κάνει! :) :) :) :) :)

Όσο για το Smart επειδή έχει δύο θέσεις πρέπει να μπει ένα ειδικό εξάρτημα στον αερόσακο του συνοδηγού για απενεργοποιηθεί και να μπορώ βάζω το καθισματάκι του μωρού... Το έχω παραγγείλει και αυτή την εβδομάδα θα πάω να το τοποθετήσω... Πάντως αυτό το αμαξάκι (σαν playmobile είναι χαχαχαχα) είναι τρομερή ευκολία!!! Ειδικά όταν ήμουν έγκυος και κατέβαινα στη γιατρό μου στο κέντρο της Θεσσαλονίκης μας βοήθησε τόσο πολύ.... Μπορείς και το αφήνεις κυριολεκτικά όπου να'ναι!!! Ευτυχώς μου χωράει το καροτσάκι του μπέμπη οπότε δεν θα έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα...

ΜARIA μου κούκλάρα η μπουμπού σου!!! Να τη χαίρεσαι και να είναι γερή κι ευτυχισμένη!!!

vre georgia tha mas trelaneis??? xoras kai to karotsi mesa sto smart!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ναι ναι!!! Κι όμως χωράει και το καροτσάκι μας!!!

Θαλίτσα μου ο μπέμπης μια χαρά!!! Και ο μπαμπάς μου πάει καλύτερα με τη θεραπεία του(για τα μυαλά του δεν μπορώ να πω.... αλλά δίνουμε τόπο στην οργή....)

Θαλεια μου, κι εμείς θέλουμε να πάρουμε φωτεινούλη για τον μπεμπούλη μας, το σκουλικάκι (είχαμε κι εγώ και ο άντρας μου όταν ήμαστε μικρούλια) αλλά δεν μπορώ να το βρω.... Μπορείς να μου πεις από που τον πήρατε? ΑΑΑ!!! Και θέλουμε οπωσδήποτε φωτό να καμαρώσουμε το αγγελούδι σου αγκαλίτσα με το πρώτο του κουκλάκι!!!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Έχει εδω και μερικές μέρες που βάζει τα χέρια του στο στόμα με μανία!!!! Με τεράστια μανία!!! Χώνει όλη τη χούφτα του μέσα στο στόμα!!! Λέτε να άρχισε η φαγούρα για τα δόντια? Εγώ έβγαλα το πρώτο μου δόντι 4 μηνών οπότε λογικό δεν είναι να ξεκίνησε από τώρα η φαγούρα? Τα δικά σας μωράκια το κάνουν?

Σας βάζω και μια ακόμα φωτό από άλλη άποψη του δωματίου... Εμείς τα πήραμε όλα από τα mothercare εκτός από την ντουλάπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΠΟ ΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΡΟΧΟΥΛΑ ΧΟΡΤΑΣΑΜΕ ΥΠΝΟ!!!! ΦΑΓΑΜΕ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 8 Κ ΤΗΝ ΠΕΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 11,30! ΓΕΩΡΓΙΑ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ Κ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΑΕΙ ΛΕΕΙ. ΕΛΕΟΣ ΠΟΣΟ ΠΕΙΝΑΕΙ ΠΟΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ??ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΒΑΛΕΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΣΤΑ ΚΟΥΚΟΥ ΑΛΛΑ Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΓΙ ΤΡΕΛΟ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ...Κ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΥ ΠΕΡΙΕΓΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΥΣΧΙΕΙ Η ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΑΣΧΕΤΗ???

ΚΑΙ ΕΓΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΗ(ΕΙΔΕΣ ΠΩΣ ΑΝΑΚΥΚΛΟΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΣΑ ΕΙΧΑ ΜΙΚΡΗ Κ ΒΛΕΠΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΓΑΖΟΥΝ ΩΣ Κ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑ) ΒΕΒΑΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΨΟΥΡΑ ΤΟ ΚΟΥΚΛΑΚ ΤΟΥ GUMMY BEAR TΤΟ ΒΑΖΩ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ Κ ΧΑΖΕΥΕΙ Κ ΑΡΧΙΖΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ. ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟ ΒΑΖΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΕΙ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΡΙΜΟΣ Ο ΗΧΟΣ! ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟΜΑ..ΙΣΧΕΙΕΙ Κ ΕΠΕΙΔΗ Ο GUMMIE EXEI POLLY ENTONA MATIA ΤΟ ΨΥΧΟΥΛΟ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΕΣΑ Σ¨ΑΥΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα οντως πρέπει να βγει το καθισματάκι γιατί διαφορετικά θα ακουμπήσει κάτω στο έδαφος..... Βέβαια κλείνει και με αυτό... Απλώς εμάς δεν χωράει στο αυτοκίνητο και πρέπει να βγάζουμε και τις ρόδες !@#%%^&$^%&@$!#%^*&^*#... Δε φταίει βέβαια το καρότσι αλλά το αυτοκίνητο (ο άντρας μου έχει ένα SEAT LEON) καθώς είναι στενό το άνοιγμα για το port bagage... Τα καροτσάκια πλέον είναι τόσο ογκώδη....

Και μένα του αρέσει πολύ ο Gummy Bear!!!! Όταν κλαίει τον βάζω να τον ακούσει και αμέσως σταματάει το κλάμμα!!! Βέβαια είναι γενικότερα πολύ μουσικόφιλος.... Η μουσική τον ηρεμεί πάρα πολύ!!! Ακόμα και η power metal (που ακούω πάντα όταν οδηγάω) τον κοιμίζει!!! Του παίζω και πιάνο στο σπίτι να μαθαίνει από τώρα!!!! :) :) :) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!! ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ??

ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΙΤΗ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....ΤΗΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ...ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΙΔΗ 5210!

ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΑΛΙΑΡΑ ΜΑΣ....ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΤΕΣΠΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ....

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΤΟ ΝΙΝΙ ΤΗΣ??

ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΝΑ ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΗ ΤΗΣ ΤΟΝ ΕΦΕΡΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΠΟ!! ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΕΙΣ! ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΑΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία μου, άμα χωράει στο smart, τότε εγώ γιατί πήρα τη μαούνα;;; :)

Σήμερα πήγαμε κι εμέις στο γιατρό, μας έκανε το εμβολιάκι μας... πολύ κλάμα ο μικρούλης μου, κι άλλο τόσο εγώ...!!! Είμαστε 5170 & 59εκ ύψος! Όσο για το χεράκι που το βάζει στο στόμα, μπορεί να ξεκινά η οδοντοφυία. Άμα έχει και σαλάκια... τότε σίγουρα! Μας το είπε ο γιατρός σήμερα!

Για πείτε κανένα νέο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubelitsa μου κι εμείς κάναμε εμβολιάκια την προηγούμενη Δευτέρα!!! Ο μπέμπης έκλαψε αρκετά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο... Ούτε πυρετό ανέβασε ούτε τίποτα... Ήταν απλά λίγο περισσότερο γκρινιάρης από ότι συνήθως... Μετά όμως κοιμήθηκε σαν πουλάκι!!! Από κιλά ήμασταν 6350 και 59εκ ύψος!!!

Χριστιάννα μου ναι χωράει και μάλιστα πιο εύκολα από ότι στου αντρός μου!!!!

Ναι ναι! Έχουμε και σαλάκια!!! Κι εγώ σήμερα θα πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω για σίγουρα... και θα πάω να πάρω και παιχνιδάκια για ...μασούλημα... Βέβαια ακόμα δεν ξέρω αν θα μπορεί να τα πιάσει (και να τα βάλει στο στόμα) αλλά ας υπάρχουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίσια και καλή εβδομάδα.

Με απασχολεί ένα θέμα τελευταία και θα ήθελα την βοήθειά σας.Τέλος Σεπτέμβρη πάω στην δουλειά και δεν θέλω να σταματήσω να θηλάζω τον μπεμπάκο.Οπως έχω ξαναγράψει του δίνω παράλληλα με το δικό μου 3 φορές την ημέρα συμπλήρωμα από 40-90 γραμμάρια.Στην δουλειά θα πηγαίνω 8μιση με 3μιση κάποιες μέρες και κάποιες άλλες 9μιση με 6.Ξέρω είναι νωρίς ακόμη για να το σκέφτομαι αλλά έχω αρχίσει να αγχώνομαι πως θα το βγάλω πέρα.Ισως κάποια από εσάς να το κάνει ήδη και να μπορεί να μου προτείνει κάτι.Επίσης δεν ξέρω για το πρωτόκκολο θηλασμού.

Ευχαριστώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες με τα ομορφα μπεμπακια!!!!!

Εμεις χθες περασαμε πολυ ομορφα,πηραμε το μπεμπουλινι μας και βολταραμε μεχρι αργα,πηγαμε για ψαρακι Μηχανιωνα και μετα στο Cosmos για καφεδακι ο μικρος μας ηταν πολυ ησυχος και πιστευω οτι χαρηκε την βολτιτσα οπως και μεις!!! :laugh: αφηστε που μπηκα σε πειρασμο να κανω και τσιγαρακι :blush: αλλα κρατηθηκα ;) ειναι κριμα ρε γαμοτο μετα απο τοσους μηνες αποχης!!!!

Εμενα ο μικρος βαζει τα χερακια στο στομα κανα 2 βδομαδες τωρα,νομιζω οτι ειναι λιγο νωρις για δοντακια,μπορει να το κανουν τα περισσοτερα μωρα σε αυτη την ηλικια.

Γεωργια πολυ ομορφο το δωματιακι σας,τον αφηνεις και κοιμαται μοναχουλη του το βραδυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσια! Μολις καναμε μπανακι και θα φαμε και νανι. Σημερα γυρναγαμε ως συνηθως για ψωνια. Συμπεθερα αν δεις οτι εκτος απο τα χερια βαζει και οτιδηποτε αλλο πχ. πανακια και γεμιζει ολο το κοσμο σαλια ξεκιναμε για δοντακια. Παρτου τα παιχνιδακια για τα δοντακια εγω της πηρα. Η Σαντυ απο το 2ο μηνα ξεκινησαμε με σαλια υπερβολικα και εκτος απο το χερι της πιπιλαγε οταν την ειχα πανω μου αγκαλια το πηγουνι μου!!! και το καρπο μου!! αλλα στο πηγουνι δινει ρεσιταλ. Ρωτησα το γιατρο και μου ειπε προετοιμαζονται τα ουλα για δοντακια και της πηρα τα παιχνιδακια που τα μασαει! Δηλαδη βρε georgia για να πατε βολτα αποσυναρμολογεις ολο το καροτσι? Χαρας την υπομονη σου! Εμεις ακουμε τα παντα αλλα με το Ρουβα κουναμε χερια ποδια!!!

Εδω δεν εχει βρεξει ακομα αλλα εχει δροσια! Ρουμπελακι μη φοβασαι δεν ειναι τιποτα το εμβολιο 1 λεπτο κλαματακι και μετα μια χαρα. Να δεις οτι μετα θα ειμαι πιο ηρεμο το Μελινακι σου και θα κοιμαται και πιο πολυ! Συμπεθερα μαματο το δωματιο σας. Εμεις θα σας το δειξουμε οταν μεταφερουμε τη κουνια μεσα γιατι τωρα μεν το δωματιο της ειναι ετοιμο αλλα λογο δουλειας το εχουμε κανει σιδερωτηριο. Ειχα και εγω φωτεινουλη αγκαλιτσα αλλα δεν τον επαιζα πιο πολυ ηθελα το συρταρι της κουζινας το τελευταιο εκει καθομουνα μεσα στο συρταρι και επαιζα με τις σακουλες.

Ερωτηση πηρατε γυμναστηριο ή καποιοαλλο παιχνιδακι για τα αγγελουδια σας? Ειμαστε ζωηρουλες και θελω κατι να της κινει το ενδιαφερον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoumpalou έγραψε:

Γεια σας μανουλιτσες με τα ομορφα μπεμπακια!!!!!

Εμεις χθες περασαμε πολυ ομορφα,πηραμε το μπεμπουλινι μας και βολταραμε μεχρι αργα,πηγαμε για ψαρακι Μηχανιωνα και μετα στο Cosmos για καφεδακι ο μικρος μας ηταν πολυ ησυχος και πιστευω οτι χαρηκε την βολτιτσα οπως και μεις!!! :laugh: αφηστε που μπηκα σε πειρασμο να κανω και τσιγαρακι :blush: αλλα κρατηθηκα ;) ειναι κριμα ρε γαμοτο μετα απο τοσους μηνες αποχης!!!!

Εμενα ο μικρος βαζει τα χερακια στο στομα κανα 2 βδομαδες τωρα,νομιζω οτι ειναι λιγο νωρις για δοντακια,μπορει να το κανουν τα περισσοτερα μωρα σε αυτη την ηλικια.

Γεωργια πολυ ομορφο το δωματιακι σας,τον αφηνεις και κοιμαται μοναχουλη του το βραδυ;

Στέλλα μου, Θεσσαλονικιά κι εσύ?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Όχι δεν τον αφήνω ακόμα μόνο του... Κοιμάται στην καλαθούνα δίπλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου του εχω παρει εγω γυμναστιριο αλλα του αρεσει περισσοτερο να καθετε και να παιζει στο ριλαξ και στο κρεβατακι του τρελενετε να βλεπει το περιστρεφομενο παιχνιδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το περιστρεφομενο της ουτε να το φτυσει, ριλαξ δεν της εχω παρει μιας και ησυχαζει στη κουνια της. Ειδα τωρα στο καταστημα που βρισκεται κατω απο το σπιτι μου αλλα μου φανηκε λιγο χαζο. Λετε να βρω στο jumbo ή θα μου πιασει το πωπο το fisherprice???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα jumbo εχει και πιο οικονομικα αλλα δεν ξερω ποσο αξιοπιστα ειναι.

Αααααα εμεις δεν παμε πουθενα χωρις το ριλαξ μας,δεν του αρεσει να ειναι συνεχεια ξαπλωμενος στο δωματιο του θελει να εχει παρεα οταν ειμαι στο σαλονι και ειναι ξυπνιος του αρεσει να με κοιταζει να κανω δουλειες....ειναι και κουτσομπολης τι να κανουμε!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΡΕ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΝΙΚΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΘΙΣΜΑ ΡΟΔΕΣ ΚΤΛ. :angry: ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΠΟΛΛΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΖΑΜΠΑ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΟΜΟΡΦΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΜΠΕΛΑΛΙΔΙΚΟ!! ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΣΑΝ ΟΜΠΡΕΛΑ Κ ΞΑΠΛΩΝΟΥΝ Κ ΤΕΡΜΑ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΗΝΙΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΟΛΤΙΤΣΕΣ ΣΑΣ!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΟΙΜΗ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ. ΤΟ ΝΤΙΝΤΙ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΠΕΡΕΓΚΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΑΡΥ ΣΤΟ ΒΑΛΕ ΒΓΑΛΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΘΑ ΦΟΡΤΩΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΟΛΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΦΤΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΕΓΚΟ(400) ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΠΟΥ Μ¨ΑΡΕΣΕ ΜΕ 85 Ε.ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΩ! ;)

ΑΛΕΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...ΤΟ ΡΙΛΑΞ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ Κ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Κ ΚΑΛΑ ΣΑΝ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΟΙΤΑΕΙ Κ ΤΑ ΜΙΛΑΕΙ. :whistle:

ΡΟΥΜΠΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΛΙΓΟ ΓΚΡΙΝΙΑ Κ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΘΥΜΩΜΕΝΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΕΙΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΠΟΛΛΥ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ Κ ΕΓΩ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΠΟΛΛΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA1503 έγραψε:

Καλησπέρα κορίσια και καλή εβδομάδα.

Με απασχολεί ένα θέμα τελευταία και θα ήθελα την βοήθειά σας.Τέλος Σεπτέμβρη πάω στην δουλειά και δεν θέλω να σταματήσω να θηλάζω τον μπεμπάκο.Οπως έχω ξαναγράψει του δίνω παράλληλα με το δικό μου 3 φορές την ημέρα συμπλήρωμα από 40-90 γραμμάρια.Στην δουλειά θα πηγαίνω 8μιση με 3μιση κάποιες μέρες και κάποιες άλλες 9μιση με 6.Ξέρω είναι νωρίς ακόμη για να το σκέφτομαι αλλά έχω αρχίσει να αγχώνομαι πως θα το βγάλω πέρα.Ισως κάποια από εσάς να το κάνει ήδη και να μπορεί να μου προτείνει κάτι.Επίσης δεν ξέρω για το πρωτόκκολο θηλασμού.

Ευχαριστώ...

Αννουλα μου τι κουκλος ειναι αυτος να σου ζησει! Εγω τωρα και μια βδομαδα δουλευω και ας θηλαζω. Ειναι πολυ νωρις να σκεφτεσαι για το το Σεπτεμβρη. Η Σαντυ μου ειναι 2μιση μηνων, κραταω πρωτοκολλο "αρμεξεων" για να εχει γαλατακι ο μπαμπας της να την ταιζει. Δεν μπορω να καταλαβω αφου θηλαζεις γιατι δινεις και συμπληρωμα? Εγω δεν δινω καθολου συμπληρωμα αντε κανενα χαμομηλι που και που στις μεγαλες ζεστες τρωει το γαλατακι μου (απο το μπιμπερο γιατι εκεινη την ωρα εργαζομαι) και κοιμαται 5ωρες το βραδυ σερι (αν χεστει) και 7ωρες αν δεν εχει κανει κακα της. Και ολη την υπολοιπη μερα την εχω κανονικα ανα 2 με 3 ωρες στο στηθος για μαμ. Αν γκρινιαξει την βαζω περισσοτερες φορες στο στηθος. Παντως οπως και να εχει πινει μονο γαλα μανουλας!!! Οταν θα κοντευεις για τη δουλεια τοτε θα το συζυτησουμε αυτο το θεμα. Χαλαρωσε τωρα και απολαυσε οσο περισσοτερο μπορεις το παιδακι σου γιατι μετα θα σου λειπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...