Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα και απο μενα κοριτσια. Χθες πηγανε βολτα με το μπαμπα μοναχουλια τους! Περιττο να σας πω οτι καταχεστηκε η Σαντυ την αλλαξε 5 φορες αφου εφαγε 300μλ συνολο και ηπιε 140μλ χαμομηλι (επειδη γκρινιζε πολυ την εφτιαξε παραπανω χαμομηλι). Τελοσπαντων η Σαντυ κοιμηθηκε στις 1 το βραδυ!!! Ο μπαμπας της πτωμα αφου φοβοταν να αναψει εστω και για λιγο το αιρκοντισιον (μη κρυωσει το παιδι). Εγω γυρισα 1:30 και μου εκανε αναλυτικη περιγραφη πεθανα στα γελια (μονο εμενα θα ξεπατωνει η Σαντυ???) Το μωρο μου ξυπνησε στις 7 το πρωι μες στο σκατο!!! Τωρα την ξαναπηρε ο υπνος, αρμεχτηκα, περιμενω να τελειωσει το πλυντηριο με τα ρουχαλακια της (μονο τα σεντονακια της αφου ολη την μερα τη εχω γυμνουλα με τη πανα και να παω να μαγειρεψω.

Στελλακι μη στεναχωριεσαι οι πληγες θα επουλωθουν γρηγορα αφου ειναι στης μαμας τα χερια!! Ναι τον επομενο μηνα εχουμε παλι εμβολιο, εμενα δεν εκλαψε πολυ ενα λεπτο αλλα ουτε και εγω στεναχωριεμαι γιατι καθε μηνα σχεδον της περνουμε αιματακι, αυτο ειναι βασανο μιας και δεν μπορουν να βρουν ευκολα φλεβα και της τρυπανε και τα δυο τα χερακια. Πρεπει να την εχω σταθερη και ακινητη για να βρουμε με τη φλεβα με μπολικο αιματακι.

Thimithia κουκλος ο γιος σου να σου ζησει! Θα μεγαλωσουν κι αλλο και δεν θα το πιστευουμε πως περασε τοσο γρηγορα ο καιρος!!!

Κατσε να το αποθηκευσω μηπως δεν μου το στειλει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μας!!!

thimidia τι κουκλάκι είναι αυτό? Να σου ζήσει κούκλα μου!!!

Στέλλα μου, μην ανησυχείς!!! Συμφωνώ με την συμπεθέρα μου! Με την μανούλα του δίπλα πιο γρήγορα θα γίνει καλά ο αδερφός σου, θα το δεις!!! Κι εμένα ο μπαμπάς μου νοσηλευόταν για 10 μέρες (από εξάντληση μετά από χημειοθεραπεία) και δεν είχαν στικάκια για να του μετρήσουν το ζάχαρο (είναι διαβητικός)!!!!

Συμπεθέρα μου μια χαρά το smartaki... Θα επανέλθω για περισσότερες λεπτομέρειες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΑΛΕΚΑ ΤΡΟΜΕΗΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΧΕΣΤΩ Κ ΕΓΩ....ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ ΟΜΩΣ!!!! ΤΗΙΜΙΔΑ ΓΛΥΚΑΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ!!!! ΥΣΗΧΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ... ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες!!!

Οντως κοριτσια σημερα που ακουσα τον αδερφο μου ηταν πολυ καλυτερα.

Αλεκα μου τι εχει το κοριτσακι σου και του παιρνουν αιματακι;ελπιζω οχι κατι σοβαρο :(

thimidia o μπεμπουλης σου εγινε μπεμπαρος να σου ζησει ειναι γλυκας!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει υποθυρεοειδισμο και πρεπει να το παρακολουθουμε ανα μηνα ή διμηνο. Τωρα θα κανουμε εξετασεις παλι τελος αυγουστου και βλεπουμε. Πινω το καφεδακι μου και θα ετοιμαστω σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα το καταλαβετε απο την εξεταση που κανουν απο την φτερνουλα οταν γεννιετε το παιδι;και αν ναι δεν σας εδωσαν να κανετε επαναληπτικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ξυπνησαμε φαγαμε και τωρα καθομαστε ησυχες!!! Δεν μια χαρα με το μπαμπα της κοιμοταν ολο το απογευμα και μετα στις 12 ξανακοιμηθηκαν. Τρελο ζευγαρι!!!

Τωρα περιμενω τους γονεις μου να φερουν φαγητο, να κανουν και καμια δουλεια ισως να παω και για καφε...

Μαρακι τι κοριτσαρος ειναι αυτος!!! Πανεμορφη κουκλιτσα!!! Να σου ζησει!!! Ειναι λιγες αλλα ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoumpalou έγραψε:

Αλεκα το καταλαβετε απο την εξεταση που κανουν απο την φτερνουλα οταν γεννιετε το παιδι;και αν ναι δεν σας εδωσαν να κανετε επαναληπτικη;

Καναμε δυο φορες απο τη φτερνα και δυο φορες απο το χερακι (κανονικα φλεβα) και εχουμε ξεκινησει θεραπεια, σε ολες τις εξετασεις ηταν οριακα αυξημενο ενας δεικτης. Τωρα θα ξανακανουμε εξετασεις τελος Αυγοιυστου να δουμε αν χριαζεται να αυξησουμε την δοση του χαπιου ή αν εφτιαξε. Παντως θα ειμαστε για μεγαλο διαστημα με το χαπακι καθημερινως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Συμπεθέρα μου ο άντρας σου πολύ γέλιο!!!Πάντως του αξίζουν συγχαρητήρια!!!! Βέβαια και σε σένα για την εκπαίδευση που του έχεις κάνει! :) :) :) :) :)

Όσο για το Smart επειδή έχει δύο θέσεις πρέπει να μπει ένα ειδικό εξάρτημα στον αερόσακο του συνοδηγού για απενεργοποιηθεί και να μπορώ βάζω το καθισματάκι του μωρού... Το έχω παραγγείλει και αυτή την εβδομάδα θα πάω να το τοποθετήσω... Πάντως αυτό το αμαξάκι (σαν playmobile είναι χαχαχαχα) είναι τρομερή ευκολία!!! Ειδικά όταν ήμουν έγκυος και κατέβαινα στη γιατρό μου στο κέντρο της Θεσσαλονίκης μας βοήθησε τόσο πολύ.... Μπορείς και το αφήνεις κυριολεκτικά όπου να'ναι!!! Ευτυχώς μου χωράει το καροτσάκι του μπέμπη οπότε δεν θα έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα...

ΜARIA μου κούκλάρα η μπουμπού σου!!! Να τη χαίρεσαι και να είναι γερή κι ευτυχισμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ το καημενουλη!!! αλεκα ελιζω να δειτε καλα αποτελεσματα τον αυγουστο. Γεωργια να σε ρωτησω κατι ειδα μια ντουλαπιτσα στισ φωτο σου ειναι οσο μικρη φαινετε?Κ αν ναι απο που την πηρες κ ποσο??? εγω πηρα συρταριερα κ δεν χωραει τιποτα ασε που την ακριβοπληρωσα κιολασ για να ειναι σετ με το κρεβατακι.Μου ειπαν για κατι παιδικες ντουλαπεσ στο ικεα τισ ειδε καμια σασ? λενε τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φορα μου δωσανε να οδηγησω smartaki γιατι η κοπελα που τοχε ηταν νεα οδηγος και φοβοταν την νυχτα. Τι τοθελα? Πιο πολυ ημουν εγω νευρικια παρα η φιλη μου και ο ιδρωτας απο το φοβο μου πλυμμυριζε το αυτοκινητο και τι δεν αναψα αλλα τιποτα. Να σου πω την αληθεια απο τη μαουνα που εχω εγω καλυτερο ειναι για το κεντρο αλλα λογο της δουλειας πηγαινω μια φορα το μηνα σουπερμαρκετ και οπως καταλαβαινεις τιγκαρω το κια. Αφου να φανταστεις μεχρι πορτα ολοκληρη εχω μεταφερει με αυτο το αυτοκινητο!!! Το καρεκλακι το εχω πισω αλλα θα παω στην αντιπροσωπια να μου απενεργοποιησουν τον αεροσακο συνοδηγου ωστε να την βλεπω καλυτερα. Ο μπαμπας της εχει το πορτμπεμπε μεσα στο δικο καρο.

Καλη η εκπαιδευση αλλα ακομη δεν επιασε την τρελη ζεστη για να τον δω τι θα κανει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak έγραψε:

.Μου ειπαν για κατι παιδικες ντουλαπεσ στο ικεα τισ ειδε καμια σασ? λενε τιποτα?

Δυστυχως εδω στο νησι ΙΚΕΑ δεν εχουμε αλλα μολις μπηκα στο site της ΙΚΕΑ και βρηκα αν θες ριξε μια ματια, online καταλογος - παιδικο δωματιο σελιδα 240. Παντως εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα επιπλα της ΙΚΕΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

<embed id=VideoPlayback src=http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=3000941913888616884&hl=el&fs=true style=width:400px;height:326px allowFullScreen=true allowScriptAccess=always type=application/x-shockwave-flash> </embed> ψαχνοντας δες τι βρισκεις αφορα τα βλαστοκυτταρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak έγραψε:

Αχ το καημενουλη!!! αλεκα ελιζω να δειτε καλα αποτελεσματα τον αυγουστο. Γεωργια να σε ρωτησω κατι ειδα μια ντουλαπιτσα στισ φωτο σου ειναι οσο μικρη φαινετε?Κ αν ναι απο που την πηρες κ ποσο??? εγω πηρα συρταριερα κ δεν χωραει τιποτα ασε που την ακριβοπληρωσα κιολασ για να ειναι σετ με το κρεβατακι.Μου ειπαν για κατι παιδικες ντουλαπεσ στο ικεα τισ ειδε καμια σασ? λενε τιποτα?

Έλενα μου από το ΙΚΕΑ την πήραμε τη ντουλαπίτσα!!!! Είναι υπέροχη άμα τη δεις κι από κοντά... Γύρω στα 100€ έκανε... Οι ντουλάπες που πουλάνε μαζί με τις κούνιες είναι πανάκριβες!!! Και πήγαμε στο ΙΚΕΑ την είδα, την ερωτεύτηκα και την πήρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ωραια για πεσ μου σε ποια σελ ειναι στον καταλογο? η ανεβασε καμια φωτο να την δω καλυτερα. εμενα μου λεσ ? το κρεβατι το πληρωσα 500 και την συρταριρα 600 κ δεν χωραει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...