Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mpounita περασαμε πολυ εντονους κολικους απο την 10 μερα και μετα ...σχεδον ολο το 24 πονουσε και ισως αυτη να ηταν η αρχη. Εγω ημουν παρα πολυ αλλεργικη μεχρι τα 25 μου, οπου μια μερα ξαφνικα, εξαφανιστηκε καθε ειδους αλλεργια. Δεν περιμενα να με κληρονομησει και μαλιστα με τετοια αλλεργια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki έγραψε:

Ρε συ μαρβελ....εγω σε οσες φωτο σε ειδα ησουν σε ολες κουκλαααα!!!

Υπερβαλλεις νομιζω!!!

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: Μπορεί επειδή με έχω συνηθίσει πιο αδύνατη να μου φαίνεται υπερβολικό!Δεν ξέρω! :P:P:P:P:P:P:P

Ιζάκι...αυτές οι αλλεργίες..η αδερφή μου έχει πολλές....εμένα με τα δερματικά του είναι λίγο ευαίσθητος.Τον προσέχω,του βάζουμε κρέμα,χαμομήλι.Ευτυχώς μετά από θεραπεία με λάδι,έφυγε η νινίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλά καλησπέρα!!! Τι μου κάνετε;;

Μπουνιτακι ΤΕΛΕΙΑ η νεραιδούλα!

Ιζακι μου, σου έγραψα στο Μσν!

Marvel μου, σου είχα στείλει με εμαιλ φωτογραφίες του Ρεβυθούλη! Τις πήρες;;;

Πώς περάσατε το ΣΚ; Εμείς κοριτσάκια μου πήγαμε στην Καρυστο και περάσαμε Τελεια!! Το τι βόλτες έκανε ο Ρεβυθούλης, δεν λέγεται!!

Από την παραλία στην ταβερνούλα ήταν και από την ταβερνούλα... σε μια φουσκωτή βαρκούλα που έχουμε στο μπαλκόνι και τον κάναμε μπανάκι!! :-)

Καλά, είχε πολύ πλάκα! Σαν μεγάλο παιδάκι έκανε!

Μανούλες μου καλές, την Παρασκευη φευγουμε για διακοπές και μάλλον δεν θα έχω Internet! Γμτ, θα μου λείψετε!!!

Φιλάκιαααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτέλους κοιμήθηκε!!Ουφφ!!

Πήγαμε τζάμπο σήμερα και δεν κοιμήθηκε καθόλου!!Καλά τον λέω εγώ κουτσομπόλη..

Το Σάββατο πάμε διακοπές!!!Γιούπιιιι!!!(αν σας πω οτι αγχώνομαι λιγάκι θα με πείτε τρελλή???..)

Izaki πονάει κιόλας το μωρό??Υπομονή βρε κούκλα...Τρως τίποτα ή όχι ακόμα??Εύχομαι να είναι φάση κ να μην έχει τίποτα η ζουζούνα..

Εμενα μ΄έχει ξεζουμίσει αυτές τις μερες...Λέτε να διψάει???Η παιδίατρος μας είπε να του δίνουμε λίγο νεράκι όταν έχει πολλή ζέστη αλλά εγώ δεν του έχω δώσει ούτε σταγόνα!Υποτίθεται οτι τα μωρά που θηλαζουν δεν χρειάζονται άλλα υγρά, έτσι δεν είναι???

Αχ δεν ξέρω...Μ΄έχει βαρέσει η ζέστη στο κεφάλι...

Συμπεθέρα εγώ τις μπομπονιέρες εσύ το γλέντι εε???χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγάκι...καλέ..τώρα το είδα! :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush: Πάει τα έπαιξα!Με χτύπησε η ζέστη! :unsure::unsure::unsure::unsure: Σου απάντησα!Στο λέω και από εδώ...είναι κούκλοςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλά εκεί με τα πράσινα!Θα τρελαθώ!Και εσύ είσαι πολύ κούκλα!Να από που πήρε το παιδί! ;););););););););););););)

Πάτε διακοπές ε?????????? :silly: :silly: :silly: Μπράβο σας!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):):)

Jona...και εσείς?Τέλεια! :):):)

Εμείς πουθενά... :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγάκιιι!!Τι κάνεις??!!

Κουκλίτσα μου μήπως γιόρταζες εχθές???(!)Σε σκέφτηκα σε κάποια φάση αλλά μετά ξεχάστηκα..

Κι εσείς διακοπές???Τέλεια!!Θα τον βάλεις στη θάλασσα τον ρεβυθούλη??

Κι εμείς πήραμε πλαστική πισίνα για να τον κάνουμε μπάνιο!!χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

καλο κουραγιο izaki μου με τη διαιτα και περαστικουλια στον μπεμπακο.

jona μολις ειπα να πληρωσεις εξαφανιστηκες!!! :P:Pth_Scrooge.gif

χαχαχαχαχα!!!!Μήπως κάνεις πως δεν είδες την απάντηση μου??!!!χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας είπε όχι στη θάλασσα! :blink::blink::blink:

Jona,πάντως νομίζω ότι δεν χρειάζεται νερό...ειδικά εσείς που θηλάζετε.Εδώ εγώ που δεν θηλάζω και μου είπε όχι νερό,όχι χαμομήλι...μόνο γάλα.Δεν χρειάζονται κάτι αλλο μου είπε.Νερό μάλλον μαζί με τις κρέμες μου είπε...δεν ρώτησα παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολγακιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!

how are you?

μα καλα μόνο η δικια μου ουρλιαζει οταν την πηγαινω βόλτα!την πιανει μια υστερια στα καλα καθουμενα!

μα καλα όλες θα πατε διακοπες? παρτε και εμενα... :dry: ...θα :blush: ειμαι ησυχο παιδακι.... :blush:

Συμπεθερα...τι κουβαρνταδες ειστε στη θεσ/νικη!!! :woohoo:

αμ θα σου κανουμε εγγονα με το ονομα σου....θα πληρωσοθμε κιολλας! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

Συμπεθερα...τι κουβαρνταδες ειστε στη θεσ/νικη!!! :woohoo:

αμ θα σου κανουμε εγγονα με το ονομα σου....θα πληρωσοθμε κιολλας! :kiss:

Καλα εε!!!Ελιωσα τώρα!!!!!Εγγόνα Ιωάνναααα!!!!χαχαχαχα!!!

Αστα όλα πάνω μου!!!!!χαχαχαχα!!!!!

Αντε ελάτε να πάμε παρέα στην Χαλκιδική!!!Θα κάνουμε μπανάναααααααααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά..Το αγγούρι κι εμείς μαζί μας θα το πάρουμε!!

Θα σας αφήσω τώρα κοριτσάρες..

Πρέπει να ετοιμαστώ.Θα πάω τον μικρό στην μαμά μου κι εγώ έχω ραντεβού με την λογίστρια για το χαρτί του οαεδ.

αύριο λέω να πάω να τα καταθέσω..Μπας και πάρουμε κανένα φράγκο! :P

Θα ξαναμπώ το βραδάκι μετά το μπάνιο μας και το μεμε΄!Εύχομαι να πετύχω καμιά!!

Φιλάκια!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμήθηκα λιγάκι κι εγώ. Τις τελευταίες μέρες έχει λίγο γκρίνια ο μικρός. Εκεί που όλη μέρα είναι χαχαχα και χουχουχου, μπορεί να κοιμάται ήσυχα και ξαφνικά μπήζει τα κλάματα!!!! Που γενικά αυτός δεν κλαιει ούτε όταν πεινάει! Τελικά μου είπε η παιδίατρος ότι μάλλον κρυωματάκι ή ιωσούλα είναι αν και δεν έχει πυρετό αλλά πονάει το εντεράκι του και έχει πολλά αέρια, ειδικά όταν τον ταίζω. Προχθές με τα χίλια ζόρια έτρωγε σε κάποια γεύματα. Μου είπε και του βάζω λίγο χαμομήλι μαζί με το γάλα του και ηρεμεί. Γιατί σκέτο δεν μου το πίνει.

Α!!!! Μπουνίτα, πάρα πολύ ωραίες οι μπομπονιέρες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλά... Ναιιιι!!!! Γιόρταζα χθες!!! :blush::blush:

Marvelaki μου γλυκό, σε ευχαριστώ πολύ!!!! Και εσύ μια κούκλα είσαι πάντως!!! Το θέμα είναι ότι εγώ τα +9 τα κουβαλάω!!! :P

Jona μου στην Κάρυστο θα πάμε! Έχουμε σπίτι εκεί και πάμε κάθε Καλοκαίρι! Είναι πολύ όμορφα γιατί μοιάζει σαν νησι!

Ήταν να συναντηθώ και με την Ιζακι μας, αλλά μάλλον ναυάγησε...

Δεν πειράζει Ιζακι μου, θα έρθουμε εμείς το Σεπτέμβριο Σαλόνικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, ήρθε μια φίλη μου να μας δει που είχε να με δει από ετοιμόγεννη και μου είπε ότι αδυνάτισα!!!!!!!!!!! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙ!!!!!!! Βέβαια, ένα κιλό έχω χάσει, έχω ακόμα άλλα 7, αλλά χάρηκααααααα!!!!!!

Το κακό είναι ότι μου έφερε παγωτό και δεν κρατήθηκα. Έφαγα μια κουταλίτσα!!!! Είμαι κι αδιάθετη, δικαιολογούμαι!

Όλγα, χρόνια πολλά, δεν ήξερα καν ότι γιόρταζαν οι Όλγες! Να χαίρεσαι το Ρεβυθούλη!

Αλήθεια, το ματάκι του πέρασε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι πάλι! :P

Δεν είναι καμιά εδώ ε?? :( Κρίμα..

Ολγάκι!!Χρόνια σου πολλά κούκλα μου!!!Αν και καθυστερημένα.. :blush::blush: Να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σου και ..να σε χαίρονται και αυτοί!!

Δεν πιστεύω να ανέβεις Σαλόνικα και να μην βρεθούμε???!!!!!Κανόνισε!!!

Πεπιτάκι δεν τρως μια κουταλίτσα και για μένα..! :P:P;):blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepita μου και Jona μου... Ευχαριστώωωωωωω πολυυυυυ!!!

Μα καλά βρε Pepita μου, το νοσοκομείο Αγια Όλγα δεν το έχεις ακούσει;; Χαχα!!

Κοριτσάκια μου, πάμε να κάνουμε μπάνιο τον Ρεβυθούλη! Αργήσαμε σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...