Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Πεπίτα,να τον χαίρεσαι τον κούκλο και από εδώ! :):):)

Εμείς καλά!Το παπάκι χτες το βράδυ έφαγε με το ζόρι 120,αλλά κοιμήθηκε μέχρι τις 8.30! :woohoo: :woohoo: Τώρα θα ξυπνήσει να ξαναφάει! ;););););););););)

Τελικά δεν σιδέρωσα χτες,γιατί είχαμε κόσμο αλλά σιδέρωσα πριν του μπέμπη και μετά θα κάνω τα δικά μας!Βαριέμαι(τα δικά μας!!! :S:S:S:S:S:S:S:S ).

Το απόγευμα γυμναστήριο,μετά θα έρθει μια κοπέλα σπίτι να μου φτιάξει τα νύχια(και της αδερφής μου)γιατί γίνεται νονά το Σάββατο! :):):):):):):):):):):) Τι ωραία!Πολύ μου αρέσουν οι βαπτίσεις! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: Έχω πάει ήδη σε 4 και έχω άλλες 5!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες και τα μπεμπάκια τους!

Να τον χαίρεσαι πεπιτάκι μου τον κούκλο σου!Και αν σου κάνει λίγο πυρετούλι με το εμβόλιο μην ανησυχίσεις, δεν είναι τίποτα. Μισό κουταλάκι σιροπάκι depon και αυτό ήταν!

Τώρα για το ύψος, θα περιμένω το link όταν το βρεις. Έχεις δίκιο όμως, άλλο τα κοριτσάκια, άλλο τ' αγοράκια. Βέβαια σε μένα ίσως έπαιξε ρόλο και η πρώιμη εφηβεία! Αδιαθέτησα στα 7, αλλά δεν ήταν φυσιολογικό. Έκανα εντατική θεραπεία με κορτιζόνες, λόγω βαριάς πνευμονίας κι επιπλοκών. Ο ενδοκρινολόγος είχε πει ότι οι μεγάλες δόσεις κορτιζόνης σε αυτή την ηλικία επιβραδύνουν την ανάπτυξη. Τώρα βέβαια η ιατρική έχει προχωρήσει.

marvelaki 120 με το ζόρι ε; κι έλεγα μόνο ο δικός μου δεν τρώει; μάλλον τα πειράζει η ζέστη τί να πω!

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Πεπιτα να τον χαιρεσαι!!! Ευχομαι το εμβολιο να μην σας κανει καμια παρενεργεια, οπως και σε μας.

vivianka μια χαρα και ο γιοκας σου απο αναπτυξη!!

Μαρβελ....δεν αντεχω με τιποτα γαμους και βαπτισεις.

Εγω κοριτσια συνεχισζω τις δοκιμες με τις τροφες και χτες παλι απογοητευτικα. Την πειραξε και το κατσικι. Μεσα στο αιμα οι πανες τις. Αποφασησα να την βγαλω με νερο μονο , μεχρι να δω μια πανα με κιτρινα κακακια και χωρις αιμα. Ειμαι να σκασω απο την στεναχωρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμεεε!!!! Έκλαψε το μωρό μου, σπάραξε!!!! Από τη γέννα είχε να κλάψει τόσο!!! Αφού ήταν ο πεθερός μου έξω και περίμενε και λέω τώρα θα μπουκάρει μέσα να δει τί κάνουμε στον εγγονό του!!! Χιχι!!!

Marvel, πολλές βαφτίσεις πέσανε καλέ!! Εμάς η πρώτη θα είναι το Σεπτέμβη, όπως κι ο γάμοε της αδερφής μου. Πρώτη φορά με το μπέμπη σε κοινωνική εκδήλωση. Κι εμένα μου αρέσουν, αλλά με το μπέμπη δεν ξέρω πώς θα είναι. Θα δούμε.

Vivianka, ρώτησα την παιδίατρο γι' αυτό με το ύψος και μου είπε ότι δεν ισχύει. Αλλά θα το ψάξω από περιέργεια μήπως δω κάτι.

Ιζάκι μου, στο τέλος θα γίνεις μοντέλο!!! Στη δίαιτα από τώρα σε βάζει η μικρή! Κρίμα ρε γμτ. Έχεις δει μήπως φταίει τίποτε άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια,τι κάνετε? :):):):):):)

Εγώ βαριέμαι και δεν έχω πολύ όρεξη... :(:(:(:( Τέσπα!

Το παπάκι μια χαρά,έφαγε χτες το βράδυ 170 ml :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: και κοιμήθηκε μέχρι τις 8,που ξύπνησε επειδή έκανε κακά! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: Μια χαρά!Τον τάισα και μετά δεν κοιμήθηκε καθόλου!Τον έβαλα και λίγο στο κρεβάτι μας και παίζαμε με τα παιχνίδια μας,του τραγουδούσα,τον έβαλα μπρούμυτα!Ωραία ήταν!Ξαναέφαγε 12(γιατι άρχιζε να νυστάζει)και τώρα έπεσε ξερός!Πολύ βαθύ ύπνο κάνει! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ιζάκι,κούκλα μου,μην στεναχωριέσαι. :):)

Μαρία31...κοντεύετε και εσείς 3 μηνών! ;););););)

Vivianka μου,τι κάνεις?Ο μπέμπης μας? :)

Αυτά...σας είπα ότι βαριέμαι?? :blink::blink::blink::blink::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα;;; Τί κάνετε; τελικά δεν μου έκανε πυρετό...Αλλά ζεσταινόμαστεεεεεεεε!!!! Κάνω μια εγώ μπάνιο μια ο μπέμπης!!!! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΘΕΛΩ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΙ ΤΖΑΚΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pepita έγραψε:

Καλημέρα;;; Τί κάνετε; τελικά δεν μου έκανε πυρετό...Αλλά ζεσταινόμαστεεεεεεεε!!!! Κάνω μια εγώ μπάνιο μια ο μπέμπης!!!! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΘΕΛΩ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΙ ΤΖΑΚΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μία από τα ίδια! Αλλά δε θέλω χειμώνα! Άνοιξη θέλωωω! (και με φθονόπωρο συμβιβάζομαι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vivianka μου, η άνοιξη ΗΤΑΝ η αγαπημένη μου εποχή, αλλά πλέον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Ούτε άνοιξη ούτε φθινόπωρο!!!! Υπάρχει ένα ατέλειωτο καλοκαίρι κι ένας ατέλειωτος χειμώνας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτό δεν έχεις καθόλου άδικο... Πάνε οι 4 εποχές όπως τις ξέραμε! Ας πούμε τέλη Απριλίου με αρχές Μαίου και αρχές Σεπτεμβρίου, υπάρχει μια υποτυπώδης άνοιξη κι ένα υποτυπώδες φθινόπωρο αντίστοιχα :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρία!!! Από Λαμία είσαι; Εγώ Αθήνα. Εμείς απλά λιώνουμε!!!! Το καημένο το παιδάκι μου λυπάμαι. Το παίρνω αγκαλιά και καίει η πλάτη του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλά είναι....αλλά έχουμε ένα θέμα με τους γιατρούς...με το νοσοκομείο...δεν έχει παιδίατρο μέσα και οι πιο πολλές γεννάνε ρόδο...κατα τα άλλα είμαστε μια χαρα...εσύ από αθήνα αθήνα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria31 έγραψε:

όχι εγώ από κώ είμαι...η αδελφή μου μόλις σήμερα θα μετακομίση λαμία :(:(:(

Μαρία ήμουν στη Λέρο για 1,5 χρόνο, δούλευα εκεί. Στην Κώ δεν ήρθα ποτέ αλλά πέρασα με το καράβι. Άκουσα όμως ότι είναι πολύ ωραία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου? :):):):):)

Εμείς σήμερα είχαμε πάει στην Πρέβεζα.Βάπτιζε η

αδερφή μου!Περάσαμε ωραία αλλά είχε πάρα πολύ ζέστη.Ο μικρός ίδρωνε ο

καημένος αλλά δεν γκρίνιαζε το μανάρι μου.Μόλις ήρθαμε τον κάναμε

μπάνιο,έφαγε και τώρα κάθεται στην κούνια!Μετά δεν πάμε πουθενά!Δεν είναι να πας πουθενά με τέτοια ζέστη! :huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh:

Κατά τα άλλα είμαστε καλά!!!!!!! ;);););)

Φιλάκια μανούλες και μωράκια!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια,

maria31 εγώ εργάστηκα στη Ρόδο (η φωτό στο προφιλ μου είναι από την παραλία Αφάντου)και φυσικά, όταν μπορούσα με το blue star1 έκανα μίνι επισκέψεις και στην Κω. Βέβαια το κινητό μου από cosmote γινόταν turkcell αλλά κατά τα λοιπά, έχω υπέροχες αναμνήσεις από τα Δωδεκάνησα!

pepita και marvel αφήστε καλύτερα... αυτή η ζέστη δεν παλεύεται. Το κουνελάκι μου λυπάμαι που γίνεται κατακόκκινο και καίει ολόκληρο όταν το παίρνω αγκαλίτσα. Και βέβαια δεν τρώει ... 120ml το πολύ :unsure:

Φιλάκια στις μανούλες και τα μωράκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες! Πάλι ανήσυχος ήταν το βράδυ ο δικός μου. Είμαι σίγουρη ότι ζεσταίνεται γιατί όταν τον έχω κάτω στη γιαγιά με τον ανεμιστήρα οροφής δε γκρινιάζει καθόλου και κοιμάται μια χαρά. Αν και φοβάμαι τον ανεμιστήρα και τον έχω σκεπασμένο. Εμείς ανάβουμε κλιματιστικό στο δωμάτιό μας κι έχουμε τις πόρτες ανοιχτές, αλλά δεν πάει και τόση δροσιά. Σκέφτομαι μήν είναι και από την ξηρότητα που προκαλεί ο κλιματισμός και του έβαλα ένα ποτήρι νερό δίπλα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Κάθε βράδυ στριφογυρνάει και θέλει την πιπίλα. Του φεύγει κάθε τόσο και γκρινιάζει να του τη δώσω. Σκέφτομαι μήπως το κάνει και λίγο επίτηδες επειδή του τη δίνω αμέσως. Άντε να φύγει η ζέστη να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας δεν την παλεύω άλλο!!!

Μαρία μου, εμένα τον τελευταίο καιρό πίνει στάνταρ 180 τη φορά και συνολικά 700-850 την ημέρα, ανάλογα τα κέφια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! :):):):):)

Τι κάνετε?Εμείς καλά!Ζεσταινόμαστε!! :P:P:P:P

Χτες το παπάκι κοιμήθηκε 11.30 με 9 και έφαγε 140 ml το βράδυ!Πάντως και εμένα τώρα τρώει στάνταρ 170 τη φορά!Μεγαλώνουμε!!! ;););););););););)

12.30 έχουμε βάπτιση...αλλά έχει πολύ ζέστη! :huh::huh::huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κι από εμάς!!

Πολύ ζέστη βρε παιδιά, λιώσαμε!!

Η δική μου έχει λίγες μέρες που μου ξυπνάει στις 6 το πρωί. Γιατί άλλαξε το προγραμμά της, σνιφ :silly: ??? Ελπίζω λόγω ζέστης και να επανέλθει γιατί όταν αρχίσω να δουλεύω δεν θα παλεύεται εύκολα.

Ιωάννα μου νομίζω (χωρίς να το λέω με βεβαιότητα) ότι για την ξηρή ατμόσφαιρα πρέπει να βάλεις νερό που βράζει για να βγάλει υδρατμούς. Εγώ μου φαίνεται θα βάλω τον αποστειρωτή στο δωμάτιο να δουλεύει!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

τι μου κάνετε?vivianka περαστικα στον μικρουλη σου.

έχω μέρες να μπω.Πεθανε και η γιαγια μου...κοντευε τα 100 βεβαια.

έχω και κάτι νεύρα..... ακυρωσαμε τη βαφτιση που κλεισαμε για σεπτεμβρη

και θα την κάνουμε δεκέμβρη... το γιατι????....... αφήστε καλύτερα...

..όπου ανακατευονται τα πεθερικα!δεν μπορουνε λενε σεπτεμβρη...μη χ..!

ποτέ να μην έρθουνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...