Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

marouli32 έγραψε:

vivianka μου και βέβαια σε θυμόμαστε, είναι δυνατόν να σε ξεχάσουμε? Ούτε εσένα ούτε κανένα άλλο από τα κοριτσάκια που περάσαμε μαζί τις εγκυμοσύνες μας!

Ευτυχώς τώρα όλα είναι καλά με το αγγελουδάκι σου. Εύχομαι μόνο χαρές να σας δίνει από εδώ και πέρα. Είναι ένα κουκλάκι!!!!

Όποτε μπορείς να μπαίνεις να μας λές τα νέα σας.

marouli μου γλυκειά, τί κάνεις; Η κουκλιτσα σου; Σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, μακάρι όλα να πάνε καλά από δω και πέρα με το κουνελάκι μου, να μη βγει τίποτα καινούριο στη φόρα, γιατί πόση αγωνία ν΄αντέξω κι εγώ η δόλια μάνα;

Κατά τα λοιπά ψηνόμαστε κι εμείς όπως όλοι.... κι ελπίζουμε για λίγη δροσιά τον Αύγουστο. Εσείς, θα πάτε κάπου;

Φιλάκια και σε σένα και στο κοριτσάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τωρα τι να πω τετοια ωρα καλησπερα?! Μολις κοιμηθηκαμε! Δε ξερω τι την πιανει καποιες μερες και μου βγαζει την ψυχη!

Πεταξαμε και λιγα σπυρακια στα μαγουλακια μας. Μαλλον κατι εφαγα και μας επιασε η αλλεργια.

Ολες φευγετε ρε γμτ, εμεις πουθενα! Καλα να περασετε ολες και να ξεκουραστειτε!

vivianka : Τι τραβηξες βρε κοπελα μου?! :( Να χαιρεσαι το κουκλακι σου, ειναι μια σκετη γλυκα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

καλησπερα!Μαρβέλ εμενα μου είπε όχι κλιματιστικο,ο καθενας τα δικα του λεει.

κοριτσια η μικρη μου το βραδυ κοιμηθηκε 5 ωρες συνεχομενες και οταν στις 6 ξυπνησε δεν ητανε βρεγμενη η πάνα της!την ταισα και μετα εκανε τσιτσα.

σας εχει τυχη?

Μου εχει τυχει πολλες φορες και νομιζω πως δεν ειναι κατι που πρεπει να σε ανησυχει. Ισα ισα νομιζω πως ειναι θετικο γεγονος οσον αφορα το καθαρισμα απο την πανα αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια (όσες μείνατε). Vivianka, το πιστεύεις ότι σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες; Αναρωτιόμουν πώς είσαστε. Ευτυχώς όλα καλά, μπράβο! Και είναι και κουκλί ο γιος σου, να σου ζήσει!!!

Εμένα γκρινιάζει τώρα αν δεν του μιλάς, μεγαλώνει κι έχει απαιτήσεις!! Τώρα τον πήρα αγκαλιά και γελάει που ακούει να χτυπάω τα πλήκτρα!!! χιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ευχαριστώ maria1202 και pepita μου! Να χαίρεστε κι εσείς τα παιδάκια σας και... μακριά από νοσοκομεία! Υγεία, πάνω από όλα!

pepita μου κι εγώ σας σκεπτόμουν όλο ήθελα να μπω να δω τα νέα σας, αλλά μόλις τώρα χαλάρωσα λίγο! Ο μικρός είναι στο ρηλάξ και μιλάει στα παιχνιδάκια του έχει όμως και την έννοια που είναι η μαμά, θέλει να με βλέπει και φυσικά θέλει να του μιλάω κι εγώ. Τώρα εκτός από τα κλασσικά 'αγκού', 'οοοο', 'ααααα' 'εεεεε' στην προσπάθεια του να μας απαντήσει πετάει και κάτι άσχετα όπως 'τουρδουμπί' και 'τδδδν' και πάνω στην υπερπροσπάθεια βγάζει γουλίτσες και πνίγεται... ενίοτε τον πιάνει και λόξυγκας!

Είναι αυτό που λέγαμε: μεγαλώνουν κι έχουν απαιτήσεις :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vivianka,να σου ζήσει κοπέλα μου.Περάσατε και εσείς πολλά.Περασμένα τώρα!Είναι κουκλί φτου φτου! :):):):):):):):):)

Εμείς καλά,βόλτες και βαπτίσεις!Είχαμε σήμερα μία,έχουμε και αύριο!

Το παπάκι κοιμάται τώρα,ευτυχώς από το εμβόλιο δεν έκανε πυρετό,λίγη γκρίνια είχε και ανορεξία.Κατά τα άλλα καλά! :)

Περιμένω επισκέψεις σε λίγο! ;););););)

Φιλάκια μανούλες και μωράκια! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περασμένα ξεχασμένα marvelaki μου! Έτσι θέλω να πιστεύω! Ευτυχώς που ήταν περαστικά, γιατί το τί είδα στο νοσοκομείο, όλο αυτό τον καιρό... άσε...Πόνεσε η ψυχή μου με τα καημένα τα μωράκια και τις μανούλες τους!

Καλά να περάσετε στη βάπτιση και να χαίρεστε το μωράκι σας!Αλήθεια ποιό εμβόλιο έκανε; Το διπλό για πνευμονιόκοκκο και μηνιγγίτιδα;Εμένα έκανε λίγο πυρετό και του έδωσα σιροπάκι depon. Μετά δεν ξανάκανε!

Φιλάκια κι από μένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες!!!!

Vivianka μου, πολυ χαιρομαι που ειστε καλα...Το κουνελακι σου ειναι πανεμορφο!!! Ευχομαι μονο χαρες και καθολου ταλαιπωριες απο δω και μπρος!!!!

Και εμεις μια χαρα ειμαστε...Τρωμε καλα, κοιμομαστε αρκετα και γενικα ειμαστε πολυ ησυχοι...Λιγο η ζεστη μας ταλαιπωρει αλλα που θα παει, θα δροσισει...

Marvelaki φιλακια στο παπακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria.g έγραψε:

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες!!!!

Vivianka μου, πολυ χαιρομαι που ειστε καλα...Το κουνελακι σου ειναι πανεμορφο!!! Ευχομαι μονο χαρες και καθολου ταλαιπωριες απο δω και μπρος!!!!

Και εμεις μια χαρα ειμαστε...Τρωμε καλα, κοιμομαστε αρκετα και γενικα ειμαστε πολυ ησυχοι...Λιγο η ζεστη μας ταλαιπωρει αλλα που θα παει, θα δροσισει...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ!! ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΕΛΑΚΗ ΣΟΥ!

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.Λοιπόν,εγώ είχα λίγο τα νεύρα μου με την παιδίατρο και σήμερα πήγα σε έναν άλλο.Είναι απλά τέλειος,ήρεμος,εξηγεί.Στον μπέμπη άρεσε πολύ,όλο του γέλαγε!!!!!Τον κοίταξε,μου είπε ότι είναι άψογος σε όλα,νευρολογικά,στο βάρος σε όλα.Φαίνεται πολύ έξυπνος και ζωηρός.Προετοιμάζεται και για δοντάκια,έχουν ...πρηστεί λίγο τα ούλα του.Δεν μπορεί να ξέρει βέβαια πότε θα βγάλει αλλά μάλλον νωρίς.Να μην αγχώνομαι με το κεφαλάκι του και ότι ήδη έφτιαξε(έγερνε λίγο δεξιά). :):):):):):):)

Να αλλάζω την κούνια για 1 χρόνο.Ο μπέμπης πήρε και άλλο πόντο!Μου είπε θα γίνει πολύ ψηλός,είναι τώρα 63 πόντους!!!!!!Εμβόλιο θα κάνουμε μετά τον 15Αυγουστο.Αυτά,κοιμήθηκε πολύ καλά το βράδυ,από τις 11.30 μέχρι τις 8 που τον ξύπνησα εγώ!Α,νερό,χαμομήλι δεν δίνουμε,ναι στο κλιματιστικό μου είπε και αυτός. :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Εσείς τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μαρβελ!!! Καλα εκανες και αλλαξες παιδιατρο. Και εγω αλλαξα και σημερα θα την δω για πρωτη φορα , που θα μας κανει και το εμβολιακι μας.

Η μικρη μου τις τελευταιες 4 μερες κοιμαται απο τις 9.15 μεχρι τις 7.

Χτες ομως κοιμηθηκε ακομα πιο τελεια.

9 με 9 ...χτυπησε 12ωρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμάς!!

Είμαστε κι εμείς πολύ καλά και τελευταία κοιμόμαστε πολύ την ημέρα και βέβαια τη νύχτα χτυπάμε πια 10-ωρο!

Την τετάρτη θα κάνουμε τα 2 εμβολιάκια μας (πνευμονιόκοκκος & μηνιγγιτιδόκοκκος) και έχω άγχος μή μου ξανακάνει πυρετούλι ... και έχει και καυσωνα!!!

Το Σαββατο είχαμε πάει σε γάμο και πηραμε και τη μπουμπού μαζί. Ήταν κυρία, ούτε γκρίνια ούτε κλάματα κι ας ξυπνούσε συνέχεια από τη μουσική. Είναι πολύ καλό παιδάκι!!! Μόνο που είναι πολυ φοβιτσιάρα, κάθε φορά που θα φτερνιστούμε, ειδικά τη νύχτα, βάζει τα κλάμματα, χιχιχι :silly: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μαρουλακι!!!

Κοριτσια...ειμαστε πολυ τυχερες που κοιμουντε ολη νυχτα τα παιδακια μας!

Ακουω φιλες μου που απο τοτε που γεννηθηκαν τα παιδια τους , ξυπνανε τουλαχιστον 2 φορες μεσα στην νυχτα και τρωνε. Ειχα φοβηθει με οσα μου λεγανε και το ειχα σιγουρο πως θα ξεχασω τι θα πει υπνος. Τελικα δεν πρεπει να ακουμε κανεναν! Καθε παιδακι ειναι διαφορετικο και να που τα δικα μας ειναι καλα μωρα και αφηνουν την μαμα να κοιμηθει...χαχαχα!

Το εμβολιο θα το κανουμε στις 5.30 σημερα, αλλα ρε κοριτσια , διαβαζω εσας που λετε οτι κανατε του πνευμονιοκοκκου και μηνιγγιτιδοκοκκου.

Εμας η ιατρος του ικα μου εγραψε μονο το prevenar και μου ειπε οτι αυτο κανουν ως δευτερο εμβολιο.

Μαρουλι και η δικια μας ειναι πολυ φοβιτσιαρα. Φοβομαστε και να μιλησουμε οταν κοιμαται. Χτες το μεσημερι χτυπησε το τηλ την ωρα που κοιμοταν και σπαραξε στο κλαμα σαν να την σφαζανε. Τρομαζει με το παραμικρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιζάκι και εμείς του πνευμονιόκοκου κάναμε μόνο.Τον άλλο μήνα,θα κάνουμε 2!

Και εμένα για τον ύπνο,με είχαν τρομοκρατήσει! :blink::blink::blink::blink::blink: Και μια χαρά!Τώρα βέβαια λένε,όταν θα βγάλει δόντια,δεν θα κοιμάται!Όλο κάτι βρίσκουν!χιχιχι! :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καναμε και εμεις το δευτερο εμβολιακι μας!!

Ηταν καλο κοριτσι..εκλαψε ελαχιστα και επειδη συμπαθησε πολυ την καινουργια γιατρο μας, κατευθειαν το γυρισε σε γελιο. Η γιατρος οντως ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!! Θηλαζει και η ιδια αποκλειστικα και εχει 3 παιδακια.

Ειμαστε 7150γρ και 64εκ

Κλιματισμος επιτρεπεται, μπανιο στην θαλασσα απογορευεται, με την διατροφη μου συνεχιζω να μην τρωω σχεδον τιποτα και να βαζω μια μια τροφες για να δω τι την πειραζει την μικρη.

Εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!! Μας ειχε μεσα πανω απο μια ωρα και εξετασε την μικρη εξονυχιστικα.

Ειμαστε κοντα και ηλικιακα και εχουμε και πολυ καλη χημεια. Αυτο ηθελα...μια γιατρο που να αισθανομαι μεγαλη ανεση μαζι της ωστε να μπορω να την ενοχλησω χωρις αγχος για οτι χρειαστω.

Ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Σήμερα ξανάκανα γενική στο σπίτι γιατί είχαμε γεμίσει στάχτες από τα καμμένα πάλι (@#%*) και ξεπατώθηκα!!! Μόνο το σίδερο μου έμεινε αλλά κάνω το κορόϊδο!!

Καλέ Ιζάκι, πόσο μεγάλωσε η δικιά σου!!!!!!! Και σε κιλά και σε ύψος μας τρώει κατά πολύ! Την Τετάρτη κλείνει κι ο δικός μου 3 μήνες και θα κάνουμε το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου. Να δούμε πόσο πήρε κι αυτός. Τελευταία τρώει περισσότερο αλλά που τον ζύγισα δεν είχε πάρει και πάααρα πολλά κιλά. Δε με πειράζει βέβαια, ας είναι λεπτούλης. Στο ύψος το έχω λίγο άγχος μην πάρει από μένα και βγει ζουμπίδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ειχαμε μια πολυ ησυχη βραδια...κοιμηθηκε 9 με 8 χωρις πυρετο γκρινια η ανησυχια, που φοβομουν οτι θα ειχε λογω του εμβολιου.

Πεπιτα οι σταχτες απο που?? Φωτια εκει κοντα?? Δεν βλεπω και τηλεοραση και δεν εχω ιδεα τι γινεται στον κοσμο.

Οσο για την αναπτυξη των μωρων μας....νομιζω πως ειναι πολυ νωρις για να πεις αν ενα παιδι γινει ψηλο η οχι. Χτες κοιτουσα με την αδερφη μου τα βιβλιαρακια των παιδιων της....τα κιλα και εκατοστα που ειχαν οταν ηταν στην ηλικια των 3 μηνων. Το αγορι της ηταν 62εκ και το κοριτσι 61εκ. Σημερα που ειναι 12 και 14 χρονων αντιστοιχα , το αγορι ειναι 1,75 και το κοριτσι 1, 65 και εχουν ακομα μπροστα τους , για να ψηλωσουν κι αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Είχε πιάσει φωτιά στο Βαρνάβα την Κυριακή. Ένα από τα τελευταία δάση της Αττικής. Τελικά είπαν ότι μάλλον δεν ήταν εμπρησμός αλλά βραχυκύκλωμα σε κολώνα της ΔΕΗ. Και ερωτώ: Βγάζουν έκτακτη ενημέρωση ότι υπάρχει κίνδυνος φωτιάς και δεν φροντίζουν να συντηρήσουν τις κολώνες στα δάση;;;; Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά, αγόρια και κορίτσια δεν έχουν την ίδια ανάπτυξη έτσι κι αλλιώς. Εγώ γεννήθηκα 51 εκατοστά κι έφτασα ως το ιλιγγιώδες ύψος των 1,62 κι ο άντρας μου γεννήθηκε επίσης 51 εκ. και είναι 1,87!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν πια με αυτες τις φωτιες...τιποτα δεν εμεινε ορθιο!

Και απο την ΔΕΗ περιμενες τιποτα καλυτερο?? Μονο να τρωνε ξερουν ολοι και να ζητανε απο μας να πληρωσουμε την νυφη!!

Και για τον μπεμπη σου μην φοβασαι...σιγουρα θα παρει απο τον μπαμπα....και η αδερφη μου το ιδιο υψος με σενα εχει και ο γαμπρος μου σαν τον αντρα σου και ο μικρος ειναι ηδη οπως σου ειπα 1, 75 και τον βλεπω να γινεται ντερεκι. Αφου τωρα στα 12 φοραει 44 νουμερο παπουτσι...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιζάκι!!!!!!Μπράβο!!!!!Τέλεια η μικρή και τα νέα σας! :):):):) Είδες καλά κάναμε και αλλάξαμε παιδίατρους!Πρέπει να δέσεις βρε παιδί μου! ;););););););););) Είναι ψηλή ε??Μπράβο!!!Εμάς χτες ήταν 6330 και 63 πόντους!Μία μέρα διαφορά έχουν τα μωράκια μας! :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Για τον θηλασμό,μπράβο σου!Το αξίζει η μικρούλα!Και θα κάνει και την μαμά στυλάκι! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Πεπίτα...τι να πω! :blink::blink::blink: Νοικοκυρά μου εσύ!χιχιχι! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και εγώ δουλειές έκανα σήμερα...σίδερο.... :blush::blush::blush::blush::blush::blush: μετά!!!!!!!!!!!!

Την άλλη εβδομάδα θα ζυγιστώ και θα μετρήσουν στο γυμναστήριο!Να δούμε πόσο έχασα σε πόντους!Χτες που ζυγίστηκα στο σπίτι είμαι 71,5!!!Άντε και να φεύγουν!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Δεν τα θέλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Το Ολγάκι με την Jona,θα κάνουν βουτιές!!Ας κάνουν και για εμάς!χιχιχι!! :cheer::cheer::cheer::cheer:

Μπουνίτα..που χάθηκες??? :dry::dry::dry::dry::dry::dry:

:dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry:

Σήμερα η νονά του μπέμπη,πήγε να κλείσει τα βαπτιστικά...για να δούμε!Της είπα σε άσπρο,σιελ για να ταιριάζει με τα χρώματα της βάπτισης!Εκκλησία θα την σιγουρέψουμε σίγουρα τον Σεμπτέβρη!Αν δεν είναι 3 Οκτώβρη,θα είναι 10.Υπομονή και από εκεί!Να δω!!Αν δεν ήθελα πάση θυσία αυτή θα είχα τα νεύρα μου!Αλλά κάνω υπομονή!Α,ρε μάνα!!! :):):):):):):):):):););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κοριτσάκια!

Πολύ χαίρομαι με τα νέα σας!izaki και marvel πόσο έχουν μεγαλώσει τα άτιμα... Σα χθες μου φαινόταν που λέγαμε πως αγχωνόμαστε με τη γέννα..

pepitaki πλιτς πλιτς; Όχι εγώ! Αλλά αν δεν κοιμηθεί και δεν έχω τελειώσει όλες τις δουλίτσες ίντερνετ γιοκ!

Διάβασα και αυτό που είπες για το ύψος. Όλοι στην οικογένεια μου είναι ψηλοί μ' εξαίρεση εμένα και τη μαμά μου που είμαστε στούμποι (εγώ είμαι η αρχιστούμπος- είμαι μόλις 1.59 και ως την Πέμπτη δημοτικού ήμουν αρκετά ψηλή. Ωστόσο, αδιαθέτησα στα 7 και μέχρι τα 10 ότι μπόι ήταν να πάρω το πήρα... Έχω λοιπόν το άγχος μη μου μοιάσει ο μπεμπάκος μου αν και είναι 66 εκατοστά. Σε ποιά ηλικία θα έχω σοβαρές ενδείξεις ότι δεν έμοιασε στη μαμά του; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Σήμερα γινόμαστε 3 μηνών και θα κάνουμε το δεύτερο εμβόλιο!!!

Vivianka, αδιαθέτησες στα 7;;;;;;;; Δεν ήξερα ότι γίνεται από τόοοοσο νωρίς!!! Εγώ 11,5 και νόμιζα ότι ήμουν πολύ μικρή!

Νομίζω κάπου είχα ακούσει ότι όταν το παιδί γίνει 1 έτους, τότε το ύψος που έχει συν 1 μέτρο θα είναι το τελικό του ύψος; Δεν το θυμάμαι όμως πολύ καλά. Θα προσπαθήσω να το βρω όμως. Όχι τίποτα άλλο, αν είχα κορίτσι οκ, τα ακριβά αρώματα σε μικρά μπουκαλάκια, τα πιο νόστιμα αχλάδια οι κοντούλες κλπ. Αλλά έχω αγόρι και θέλω να βγει ψηλό!! χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...