Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Σημερα γιναμε 3 μηνων!!! Ολοκληρη κοπελα!!

Χτες με εσκασε...ολη μερα γκρινια. Δεν κοιμηθηκε ουτε λεπτο και ελεγα αντε να βραδιασει να πεσει απο την κουραση και να ξεραθει στον υπνο.

Αμ δεεεε!!! Μας εβγαλε την ψυχη μεχρι να κοιμηθει. Κοιμηθηκε στις 12 ενω συνηθως κοιμαται γυρω στις 9,30. Παλι καλα ομως που κοιμηθηκε καλα το βραδυ και ξυπνησε στις 7.15 γιατι αν ειχε και ανησυχο υπνο , θα λιποθυμουσα απο την κουραση.

Τωρα κοιμαται παλι...ελπιζω η σημερινη μερα να ειναι διαφορετικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρααααα!!!!

Ιζάκι μου να σου ζήσει!!!! Κοτζάμ κοπέλα, ε;;;; Κι εμείς στις 21 θα γίνουμε 3 μηνών!

Γιατί γκρίνιαζε; πονάνε τα ούλα της άραγε; Εμένα έχει 3 μέρες που εκεί που κοιμάται ή κάθεται ήσυχος, ξαφνικά μπήζει τα κλάματα!!! Είχε και λίγα αέρια και έτρωγε λιγότερο κι ανησύχησα. Τελικά του έδωσα λίγο χαμομήλι μέσα στο γάλα γιατί δεν το πίνει σκέτο και σήμερα τον βλέπω πιο ήρεμο. Εντωμεταξύ, μάλλον έπινε λιγότερο γιατί είχα μπερδέψει τις θηλές του μπιμπερό και όταν έπινε με τη μικρή τρύπα κουραζόταν και δεν ήθελε να πιει άλλο. Τελικά τις ξεμπέρδεψα και τώρα δείχνει να πίνει νορμάλ. Τουλάχιστον 150ml τη φορά. Ενώ χθες έπινε 50 και σταμάταγε. Με το ζόρι του έδινα κι έπινε κανα 30άρι ακόμα. Πιστεύω ότι αυτό ήταν και συνήλθε, για να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Πεπιτα!! Και η μικρη μου εκει που ειναι ησυχη ξαφνικα κλαιει σπαρακτικα. Και εγω ελεγα πως η πληγιτσα που εχει στο εντερακι της φταιει, αλλα τωρα σκεφτομαι και την εκδοχη που ειπες και ανακουφιστηκα λιγακι!!

Εσυ τρελη μανα, μπερδεψες τις θηλες και εκανες με το ζορι διαιτα του μπεμπη?? χαχαχαχα Εχω ριξει πολυ γελιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να κάνω; Στην αρχή που ήταν μωρό του έπεφταν μεγάλες, πήρα άλλες και όταν τελείωσα με το θηλασμό και πήγαμε από τα μικρά μπουκάλια στα μεγάλα μπέρδεψα τα μπούτια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι για τα ουλα....εχει και η δικια μου πολλα σαλια τελευταια.

Η πληγιτσα ειναι στο εντερακι της , γι αυτο και το αιματακι στην πανα και η διαρροιες. Ασε και χτες εφαγα κοτοπουλακι στηθος και το απογευμα που εκανε κακακια η πανα ηταν παλι μεσα στο αιμα. Να δω τι θα τρωω!

Πρωτη φορα κανω τοσο αυστηρη διαιτα και δεν εχω στερητικο συνδρομο...ουτε σκεψη για να λοξοδρομισω. Αν φαω οτιδηποτε που την πειραζει , θα ποναει το μωρακι μου, γι αυτο εχω σφραγισει στομα και στομαχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι!! Του χρονου κατευθειαν για τα καλλιστεια θα ειμαι...χαχαχα!!

Τιποτα δεν χαρηκα στην εγκυμοσυνη και περιμενα να πλακωθω οταν θα γεννουσα....με φαγανε ο αντρας μου και η μαμα μου που με το που εμεινα εγκυος αρχισανε τα..θα γινεις βοδαρα δεν την γλυτωνεις και προσεχε μην χλαπακιαζεις και αλλα πολλα! Γκρρρρρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα Ιζάκι και Πεπίτα! :):)

Εμείς γυρίσαμε από την παιδίατρο...είμαστε 6210 και 62 πόντους!!!!!!!!!!!!!Μεγαλώσαμε!Κλάψαμε πάρα πολύ....μου ήρθε να βάλω τα κλάμματα.Το κεφαλάκι το στηρίζει κανονικά μου είπε,μόνο γέρνει λίγο από την δεξιά μεριά.Μου είπε να τον βάζω πιο πολύ αριστερά για να διορθωθεί.Εγώ δεν το είχα προσέξει,είναι πολύ λίγο αλλά ...για να μην χειροτερέψει θα τον βάζουμε πιο πολύ αριστερά.Μου είπε ναι στο κλιματιστικό,χειρότερη είναι η ζέστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!Μαρβέλ εμενα μου είπε όχι κλιματιστικο,ο καθενας τα δικα του λεει.

κοριτσια η μικρη μου το βραδυ κοιμηθηκε 5 ωρες συνεχομενες και οταν στις 6 ξυπνησε δεν ητανε βρεγμενη η πάνα της!την ταισα και μετα εκανε τσιτσα.

σας εχει τυχη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουνίτα,εγώ δεν θηλάζω αλλά μου είπε πρέπει σε κάθε γεύμα να είναι κατουρημένη η πάνα.

Πότε τα μωρά διπλασιάζουν το βάρος γέννησης? :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!

Τι κάνετε?Μπήκα για λίγο πριν έρθει ο αντρούλης μου..! :blush:

Συμπεθέρα μου το έχει κάνει και ο δικός μου αυτό.Δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί οπως λες κι εσύ αμέσως μόλις έφαγε τα έκανε..και με το παραπάνω!!

Για το κλιματιστικό που λέτε, κι η δικιά μας παιδίατρος μας το επέτρεψε.Για να μας κάνει δώρο βέβαια ένα..ούτε λόγος!!χαχα!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε γιατι ανχωθηκα! Μαρβελ μεχρι τον 5ο μηνα πρεπει να εχει 2στη το βαρος τους.εμενα η δικια μου το εφτασε σχεδον.

τι δωρο θελεις συμπεθερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ακόμα να το φτάσει...έχουμε καιρό ακόμα! ;);)

Οπότε σύμφωνα με το βάρος γέννησης πρέπει να είναι 6800 στον πέμπτο! :ohmy::ohmy::ohmy: Εμένα είναι ήδη 6200! :P:P:P:P:P:P:P

Είμαστε ψηλοί μας είπε!Εκτός καμπύλης! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Jona μου,τι κάνεις?

Εμείς ακόμα να κλείσουμε την εκκλησία...τα νεύρα μου! :angry::angry::angry::angry::angry::angry:ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήρθα κι εγώ πάλι!!! Κι εμένα μου είπε αν θέλω να του βάζω κλιματιστικό αλλά σαν τελευταία λύση και όχι στο ίδιο δωμάτιο και όχι κατευθείαν απάνω του και όχι στην πολλή ψύξη! Εγώ δεν έβαλα ακόμα. Τον πήγα στη γιαγιά που έχει ανεμιστήρα κι αν χρειαστεί θα βάλω το βράδυ. Αν και χθες δεν βάλαμε. Κάνανε προεργασία στην ταράτσα για μόνωση και νομίζω ότι έκανε ήδη δουλειά. Φαντάσου να ολοκληρωθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες!Το ξέρω είμαι απαραδεκτή...αλλά αλήθεια δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα...Αυτές τις μέρες έκανα γενική και ακόμα δεν έχω τελειώσει...ο άντρας μου έρχεται δέκα ο βράδυ και ουσιαστικά είμαι μόνη μου...

Τα νέα μας...Πριν 15 μέρες που πήγαμε στη γιατρό κάναμε το πρώτο μας εμβολιάκι και το ύψος μας ήταν 61 εκατοστά και το βάρος μας 5400...σήμερα τον ζύγησαι και έχεί φτάσει τα 5800 αλλά επειδή είμαστε πολύ ψηλοι δε μας φαίνεται το βάρος μας...όποιος τον βλέπει λέει τι ψηλός που είναι...

Κολικούς έχουμε ακόμα , τώρα βγάζουμε και πολλά σαλάκια και δαγκώνουμε με μανία τα χεράκια μας...Λέμε αου , χου , εο , πα , αγκού και άλλα μωρουδιαστικά...χαμολελάμε σε όλους αλλά κυρίως ση μαμα μας...τρώμε κάθε 2 ώρες και ξυπνάμε ακόμα τη νύχτα...

Το κεφαλάκι μας είναι λίγο μεγάλο αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί είναι κληρονομικό...έχουμε νινίδα άλλα τη θεραπέυουμε με λοσιόν και τα ποδαράκια μας είναι λίγο χαλαρά ακόμα και καθόμαστε σα βατραχάκια για να φτιάξουν.

Την Κυριακή πήγαμε εκδρομή στην ορεινή Κορινθία με την κοπέλα μας την Ελενίτσα ποου έχουμε κοιμηθεί και στην ίδια κούνια!!!

Την Παρασκευή το πρωί αναχωρούμε για μια εβδομάδα...πάμε Μήλο στο σπίτι του θείου μου και μετά για λίγο στα πεθερικά μου στο εξοχικό που αρραβωνιάζεται η κουνιάδα μου...

Βάφτιση κι εμείς ακόμα στο φλου...πότε ο Γιάννης δε μπορεί πότε ο κ...ς του πονεί...

Για το τραπέζι έλεγα στο σπίτι άλλα μόνη μου θα φάω ο αγγούρι πάλι γιατί όλοι είναι μεν πρόθυμοι να βοηθήσουν άλλα στο τέλος έγω τα κάνω...

Η πεθερά μου έχει σπάσει τα νεύρα για διάφορους λόγους...

Εκτός από την αλλεργία , την ίωση και το φρονημίτη που έβγαλα έφαγα και μια τούμπα και δε μπορώ να κουνήσω το γόνατό μου...ααα και μας έπεσε και ένα γύψινο και παρολίγο να το φάμε στο κεφάλι...

Συγνώμη για τυ φλυαρία αλλά έχω καιρό να μπω...

Εσείς τι κάνετε;

Ολγάκι μου θηλάζεις ακόμα;

Μarvel πότε πέρασε ο καιρός;Σα χθες θυμάμαι το μήνυμά σου...

Maroulaki μου δε σας έχω ξεχάσει...

Izaki εγώ έχω γίνει σα βόδι στο θηλασμό...Να είναι περαστικά εύχομαι και γρήγορα...

Το Κατερινάκι τι κάνει με τη Λυδία της;

Pepita , mpounita και jona τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Felicity!Χάθηκες βρε! :):) Τουλάχιστον να μπαίνεις λίγο να μας λες τα νέα σου!Σαν χτες μου φαίνεται και εμένα που σου έστειλα το μνμ...

Πόσο είναι ο μπέμπης σου τώρα? :dry::dry::dry::dry: Τέλειος!

Νινίδα είχαμε και εμείς,κάναμε θεραπεία με λαδάκι για 2 εβδομάδες και μας έφυγε τελείως! :silly: :silly: :silly:

Περαστικά για το γόνατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

felicity ΄καλά είμαστε η κατερίνα εχει να μπει αρκετο καιρο.δεν ξέρω εαν μιλαει στο facebook με τα αλλα κοριτσια.

εγω jona σταθερο εχω τον ανεμιστηρα αλλα σπανια τον ανοιγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...