Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

mummydi, πονεμενη η ιστορια με τα DVD... ειχα ανοιξει ή απντησει σε ενα θεμα... μηπως ηταν το δικο σου?

Και εγραφα οτι του βαζω 2 συγκεκριμενα DVD και βλεπει... ημουνα εντελως κατα της τηλεορασης αλλα οταν αρχισαμε τη φρουτοκρεμα, επρεπε να τον κανω κατι μεχρι να την φτιαξω... δεν ηθελα να αλεθω τα φρουτα νωριτερα, πριν ξυπνησει, ουτε να τον αφηνω να κλαιει. Οσο καιρο μεναμε στην Αθηνα, δηλαδη μεχρι 8,5 μηνων ημασταν συνχεια οι 2 μας στο σπιτι γιατι ο αντρας μου δουλευε ατελειωτες ωρες...

Ετσι μια ωραια μερα ανακαλυψα την ταινια κινουμενω σχεδιων "Ο αδερφος μου ο αρκουδος". Στο σημειο που "τα φωτα αγγιζουν τη γη...", εμενε κοκκαλο ο Ιασωνας, δεμενος στο καρεκλακι φαγητου, ησυχος... και εκενα κι εγω τη δουλεια μου, χωρις να κοβω τα χερια μου απο το αγχος.

Αυτα εγραφα περιπου και καταληξαμε στο να μου κανουν μαθημα, οτι η τηλεοραση προκαλει μαθησιακες δυσκολιες, δυσλεξια, αυτισμο... Οτι να 'ναι λεει ο καθενας.

Εγω, απο την αλλη εχω προσπαθησει να μην κανω μαθημα, οσο μπορω δηλαδη γιατι το δασκαλιστικο μου βγαινει εντελως φυσικα... Και παροτι εχω εμπλακει σε ολα τα πονεμενα θεματα (θηλασμο, κρεμες, εκτρωσεις, αν το μωρο κακομαθαινει με την αγκαλια...), εγραφα παντα αυτο που εφαρμοζω εγω και για ποιο λογο το κανω ή σκεφτομαι ετσι...

Μια φορα παρασυρθηκα και εκραξα και εκρινα... τοτε που αρχισαν οι fake λογαριασμοι. Ειχα εκνευριστει πολυ απο τον τροπο που την εκριναν την κοπελα που ηταν στη Γαλλια αλλα τελικα δεν ηταν, την εδιωχναν και την εβριζαν και κανενας δεν σκεφτονταν το ενδεχομενο να εχει προβληματα και μοναξια... Εκει ξεφυγα πολυ και εγινα κι εγω μια απο τα ιδια... να υποτιμω και να ειρωνευομαι τις ντεντεκτιβ! Στενοχωρηθηκα παρα πολυ, οχι τοσο γιατι τελικα μου την ειχαν πεσει ολες μαζι, οσο για τη δικη μου συμπεριφορα! Εκανα πανω απο εναμιση μηνα να ξανα-γραψω οτιδηποτε...

Καμια φορα ομως ακομα και τωρα... με το θεμα της Ρουμπη, οταν βλεπω τετοια, μου τη δινει και θελω κι να κραξω τρελα ολες αυτες που ολα τα ξερουν και κρινουν εναν ανθρωπο που δεν γνωριζουν... αυτο με στενοχωρει τελικα, που πιεζω τον εαυτο μου να μην γραψω τιποτα. Τα κραταω μεσα μου και σκαω μεχρι να μου περασει ο θυμος.

Για μενα μανα πρωτα απο ολα σημαινει αγαπη, κατανοηση και συγχωρεση. Αναρρωτιεμαι λοιπον, με ποια προσοντα ολες αυτες οι πολυξερες δικαστινες, θα μεγαλωσουν τα παιδια τους...

Τελικα κραζω... ειδες? Ντροπη μου! Αλλα θα εσκαγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!

Αχ κριμα που δεν εισαι Θεσσαλονικη!!

Θα καναμε τρελη παρεα εσυ και εγω και μερικες αλλες!!!!!

Κοριτσα μη χαλιεστε..δεν αξιζει πραγματι

Ειδικα με το θεμα των φεικ λογαριασμων, ενα εχω να πω...με εξαιρεση τα κοινως παραδεκτα βλαμμενα κ...παιδα που μπαινουν και γραφουν βλακιες, ολοι μας εν δυναμει ειμαστε ψευτικοι.

Μπορεινα αμφισβητηθει καθε κοπελα..οχι σαν οντωτητα..αλλα σαν ιστορια..

ακομα και εμενα καποιος καλοθελιτης μπορει να πει οτι η χρυσα λεει μπουδρες για το παιδι της!!!!

Επισης με εκνευριζουνπολυ οι βεντετες..αμα καποιος διαφωνει μαζι μας σε καποιο θεμα..εμεις διαφωνουμε και του τη λεμε σε ολα τα θεματα που συμμετεχει..

οποτε και εγω δεν συμμετεχω σε ΚΑΝΕΝΑ πλεων...

μονο σε 2-3 επιλεγμενα, χαβαλετζιδικα..και θεματακια οπου μπορεις να συνεννοηθεις

Αυτα!!!

Οσο για το θεμα της τηλεωρασης τι νας σας πω..εγω δεν βλεπω..στο σπιτι μας μονο σκονη μαζευει..οχι για τετοιους λογους..αλλα ιατι απλα σαν Χρυσα δεν εβλπα ποτε τηλεωρασ ..φυσικα και ξερω ολα οσα γραφονται κλπ κλπ..αλλα πιστεψτε με αν εβλεπε ο μικρος τηλεωραση θα τον αφινα..με πληρη συνειδηση.

Μεγαλωσα σε μια οικογενενια οπου η τηλεωραση επαιζε 20 ωρες το 24...και εγω μεγαλονωντας ...δεν θυμαμαι που εχω το τηλεκοντρολ!!!!

χαχαχα

ειμαι η περιτρανη αποδειξη του εναντιου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρε, μου λειψατε! Χαιρομαι πολυ που ειστε ολες καλα, που περασετε ομορφα στα γεννεθλια... Για τις φωτογραφιες μη στενοχωριεστε αρκεινα υπαρχουν καλα βιντεο-dvd. Ειχα γραψει καποια στιγμη εναν πολυ ευκολο τροπο να κοψει κανεις φωτογραφιες απο τα βιντεο, χωρις καμια επεξεργασια. Αν σας ενδιαφερει, να το ξαναβαλω...

Cesilia, ειλικρινα θα θελα πολυ να εβλεπα τον Ιασωνα να παιζει με το Χριστοφορο... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ο Ιασωνας εδω και μερες χει κολλησει τη βελονα στο τι-τι... Στην αρχη χαρηκα γιατι νομιζα πος λεει σπιτι! Τελικα μαλλον λεει "θα σας βαλω δυναμιτη"... γιατι γυρναει στο σπιτι, λεει τι-τι, τι-τι και καταστρεφει τα παντα!!!

Το σπιτι μας μοιαζει με μια τεραστια απλωστρα γιατι ειναι διασπαρτο με μανταλακια... Εχει τρελη αδυναμια στα κοκκινα και τα μπλε!

Τα βιβλια ειναι μονιμα στο πατωμα... τα βαζω στις βιβλιοθηκες, για να βαλω σκουπα, και μετα απο 5-10 λεπτα βρισκονται παλι στο πατωμα. Συνεχιζει για καποιον αγνωστο σ'εμενα λογο να μην τα σκιζει, αλλα 2-3 εξωφυλλα ειναι πια ποντικο-φαγωμενα... Τα τρωει και αυτα! Αμα πας να διακοψεις το βιβλιο-γευμα του, ουρλιαζει και χτυπιεται...

Α! εβγαλε 2 ακομα δοντια και ετσι εχει 8 πια!!! Με τη δακτυλο-οδοντοβουρτσα, ετσι κι αλλιως, κινδυνευα να μεινω χωρις δαχτυλο... Με τα 8 δοντια ηταν σιγουρος ο ακρωτηριασμος μου κι ετσι αρχισα να χρησιμοποιω κανονικη, παιδικη οδοντοβουρτσα. 2 μερες καναμε να την παρουμε απο τα χερια του... Εκτος απο το οτι καθαρισε το παιδι, για να βοηθησει μαλλον, ολες τις γωνιες και τα σοβατεπι του σπιτιου και του μπαλκονιου, εκτος απο τις 2-3 τριχες της οδοντοβουρτσας, που καταφερε να ξεκολλησει και να φαει, την πηγαμε και για μπανιο στη θαλασσα, χθες!!!

Αυτα που κανει στη θαλασσα δεν περιγραφονται!!! Μονο ενα θα πω... οτι σιγα-σιγα και υπουλα, παει προς την ακρη της θαλασσας και καλα να παιξει με τα αλλα παιδακια με την αμμο και τσουπ, παλι μπαινει μεσα και βρεχεται. Εννοειται οτι δεν καθεται μεσα στο σωσιβιο οπως βλεπω τα αλλα παιδακια να καθονται... σκυβει μπροστα και κουναει χερια και ποδια! Μετακινειται μονος του... δεν ξερω αν το κανει για να κολυμπησει ή για να κανει περισσοτερα νερα. Ρευεται τα νερα που πινει για 1 ωρα μετα το μπανιο. Χθες τον βουτηξα ολοκληρο... τον ειχα αγκαλια, του ειπα 1-2-3 ετοιμος και μπηκαμε ολο με τα κεφαλια κατω απο το νερο... Βγηκαμε, φταρνιζοτανε, τρεχανε νερα απο τη μυτη του και γελαγε!!! Δεν ειπα ενα τελικα ε?

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!

Εχω ξεραθει στα γελια!!!!!!!!!!!

αφου με κοιτανε που ξεκαρδιζομαι μονη μου και κανουν νοημα πως τρελαθηκα!!!!

ρε συ τι παιδι ειναι αυτο!!!!!!!

τι γονιδια του δοσατε καλεεεε

ποιον εμιασε;;;;;;

αχ σε καλο μας..ακομα γελλαω!!!!

σε ποιανουν- καημενου- το σπιτι θα σιναντηθουν- ο Ιασωνας και ο Χριστοφορος;;;;

Ρε συ αμα τελικα κατεβουμε Αθηνα ισσος να παμε για μερικες μερες λουτακι...αμα λεω αμα ειναι καλα ο μικρος θα ψισω τον αντρα μου να ερθουμε για ψαρακι στο μεσολλογι...μνιαμμ..πεθυμησα τσιπουρα στη σχαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες μου..πως ειστε;Μπηκα στα κλεφτα γιατι διαβαζω δινω μαθημα το απογευμα κ ο μικρος μου ευτυχως κοιμαται....

Καταρχας , Χρονια Πολλα στα μωρακια που χρονισαν!!!

νινινα, Ιφιγενεια,Ζαϊρα να σας ζησουν τα αγγελουδια σας ευτχισμενα κ χαρουμενα να ειναι.....

Κοριτσια εχετε απολυτο δικιο για τα θεματα που κυκλοφορουν στο φορουμ.Κ γω εχω παψει να ασχολουμαι κ να γραφω, οτι κ να πεις βρισκεις το μπελα σου....Ειμαι 2 χρονια κ κατι μελος στο μαμυ κ εχουν δει πολλα τα ματια μου....

Αγγγλικη τι κανει το θηριακι σου;Ασε το σπιτι μονιμως βομβαρδισμενο τοπιο ειναικ το κακο τωρα ειναι οτι εχει γινει το ιδιο κ στην αυλη..ο κακος χαμος...

Αυτο με τα βιβλια που τρωει ο Ιασωνας πλακα χει...αλλα δεν καταλαβα κατι τα καταπινει κιολας;

Ξυπνησε κλεινω κ τα λεμε Καλο μηνα σε ολες σας κ φιλια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου πόσο μα πόσο μου λειψε αυτο το πηγαίο χιούμορ σου!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: να σαι καλα βρε κοριτσάκιμου ...ο χαρτοφάγος σου ειναι τι ..τι...!!!!!!!!! τρέλα!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: δεν κανω πλακα αλλα γελασα πολυ!!!!!!!!!! αχ δεν γραφεις κανα βιβλίο?????????θα το αγορασω πρώτα πρωτα εγω...συγγραφεα μου εσυ!

Χρυσουλίνι μου αν έρθετε Αθήνα δεν θα δειτε το Καρολινάκι και το γλυκό παπί????????????αντε με το καλό ελατε και σου φτιαχνω καφεδιά στο καινουργιο μας σπιτακι...αν ειναι απο σεπτεμβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο μεσημερι κ καλο μηνα σε ολες :)

ευχαριστουμε πολυ για τις ευχουλες σας :kiss::kiss::kiss: εμεις θα τα κανουμε κυριακη κ εχω πολυ καλο φωτογραφο τον αντρα μου ;):P εχει εξελιχθει παρα πολυ κ πολυ νομιζουν οτι ειναι επαγγελματιας :) να σας πω τωρα τελευταια ολοι μου λενε πως ο μικρος αδυνατισε κ αρχιζω ν'ανησηχω :huh: τρωει ολο το φαγακι του τις κρεμουλες πινουμε κ πιο πολυ γαλα, κ εμεις σε μπουκαλι που το κραταω εγω αν το παρει μονος δε θα το πιει θα το λουστει ;):blink:

τι πολλα κατορθοματα διαβασα, Xρυσα τις εφαγε ο μικρος απο τα κοριτσια; κ ο δικος μου μη νομισεις παντα δαρμενος φευγει ειναι η πολυ αγαθουλης, η πονοψυχος δεν εξηγειτε αλιως :huh:

Αγγελικη καλα οποτε γραφεις καταρθωματα για Ιασωνα τρελενομαι :woohoo: :woohoo: δωστου πολλα :kiss:

Κωνσταντινα θυμαμαι το θεμα που λες ;) κ εγω του εβαζα το ιδιο dvd k καθε πρωι βλεπει παιδικα το εχω ξαναγραψει :)

Αννα στειλε κ σέμας γλυκλακι αφου εφτιαξες τοσα πολλα ;):)

συμπεθερουλα μου διαβασα πως η παπενια μας εκανε βηματακια μονη της μπραβο η νυφουλα μου :kiss:

Δωρα καλη επιτυχια στο μαθημα :)

να ρωτησω η μπελ που χαθηκε; :huh:

καλο μεσημερι σε ολες καλη ορεξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερουλα μου να περασετε τελειαααααααααααα την κυριακη... :woohoo: :woohoo: περιμενουμε φωτο απο τον συμπεθερο...αφου τρωει ο κουκλος μας δεν νομίζω να χει κατι...η γιατρός τι λεει? με τις μετρησεις ειναι κατω απο το μεσο όρο στις καμπύλες?εμενα ενω τρωει ειναι λιγο κατω απο το μεσο όρο αλλα ειναι τοσο κινητικια που η γιατρος δεν ανησυχει ...αλλα μου χε πει βρε παιδια...τωρα το θυμηθηκα :blush: να τις κανω κατι εξετασεις και επρεπε να παω απο κει να μου τις γραψει και το ξεχασα...

:blush: δεν νομιζω να πειραζει...

πάντως εμενα φαινεται πολυ τσαούσα η παπένια...ηθελα να σας ρωτησω κατι αν σας το κανουν ποτε? :dry: εμενα όταν βλεπει κατι που της αρεσει στην τηλ.π.χ διαφημίσεις η τον καιρό!!!!!!!! εχει μια τρελα με τον καιρό...μενει ακίνητη ... :P:P και μπαινω μπροστά για να την αγκαλιάσω η να την φιλήσω(για εκατομμυριοστη φορα...χαχα) τσαντιζεται με σπρωχνει με δύναμη και καμμια φορα μου δινει και καμμια στο προσωπο...δεν ειναι ωραια χειρονομια και την μαλωνω και της λεω κακο...αλλα ενστικτωδως πιστευω αντιδρα έτσι... :dry:

Δωρούλα μου καλη επιτυχία!!!!!!!!! για σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

ΑΓΓΕΛΙΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!

Εχω ξεραθει στα γελια!!!!!!!!!!!

αφου με κοιτανε που ξεκαρδιζομαι μονη μου και κανουν νοημα πως τρελαθηκα!!!!

ρε συ τι παιδι ειναι αυτο!!!!!!!

τι γονιδια του δοσατε καλεεεε

ποιον εμιασε;;;;;;

αχ σε καλο μας..ακομα γελλαω!!!!

σε ποιανουν- καημενου- το σπιτι θα σιναντηθουν- ο Ιασωνας και ο Χριστοφορος;;;;

Ρε συ αμα τελικα κατεβουμε Αθηνα ισσος να παμε για μερικες μερες λουτακι...αμα λεω αμα ειναι καλα ο μικρος θα ψισω τον αντρα μου να ερθουμε για ψαρακι στο μεσολλογι...μνιαμμ..πεθυμησα τσιπουρα στη σχαρα

Η μονη ας πουμε σιγουρη λυση ειναι... να συναντηθουν σε γηπεδο!!! Και λεω ας πουμε γιατι αυτοι οι 2 κατι θα βρουν να κανουν... το γκαζον θα ξηλωσουν, τα τερματα θα καταστρεψουν... :P

Αληθεια δεν μου εχεις πει ακομα πως ειχες βρεθει και εμενες στο Μεσολογγι! Καλη η τσιπουρα δε λεω αλλα

χελι ψητο, γαυρο παστο, εχεις δοκιμασει? Με ουζακι διπλα στη θαλασσα πανε τρελα!!!

Μακαρι να ερθετε! Και οποια αλλη απο την παρεα μας θελει... σας καλω επισημα να μεινετε και στο σπιτι μας... Δεν ειναι πολυ μεγαλο αλλα ειναι βολικα διαρυθμισμενο και ολοι οι καλοι χωρανε!!! Αντε γιατι θελω πολυ να σε γνωρισω κι εσενα με το Χριστοφορο και τις αλλες απο τη μαμαδο-παρεα μας και δεν το βλεπω να ξεκουναμε ευκολα απο εδω. Αν τα καταφερουμε ομως προς Βορα θα ερθουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbie, φυσικα και τα καταπινει... Δεν ειχα καταλαβει καν τι εκανε και ειδα προχθες οτι απο 3 βιβλια λειπουν κατι "μυτουλες" απο την πανω ακρη των εξωφυλλων!!! Γενικα αν δεν τον προλαβεις το καταπινει το χαρτι, ακομα και αν τον δεις και πας να του βγαλεις το κομματακι απο το στομα, το καταπινει αμεσως, μην προλαβεις και του παρεις!!!

Το ειπα στον παιδιατρο... δεν προκειται για τιποτα μεγαλες ποσοτητες αλλα ανησυχησα οταν σκεφτηκα οτι πρεπει να εχει καταναλωσει συνολικα περιπου 3 ολοκληρα χαρτομαντηλα, 1 φυλλο χαρτι κουζινας, μισο χαρτονενιο εξωφυλλο DVD, τη γωνια ενος φακελου και τωρα ασχοληθηκε και με τα εξωφυλλα των βιβλιων... μου φανηκε πολυ πραμμα, εχουν και χλωριο και χρωματα... τρωει κι αλλα αηδιαστικα βρωμερα αν προλαβει, οπως τις τριχες που μου ξεριζωνει απο το κεφαλι, την αμμο της παραλιας, φυλλα και λουλουδια, προσπαθει να φαει το γατο ολοκληρο με προτιμηση στα αυτια του... Ο παιδιατρος επεσε κατω απο τα γελια!!!

Καλη επιτυχια στο μαθημα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα καποτε εναν προην μποι φρεντ που κατικοεδρευε στην Αθηνα

Ειχε τζιπ και φυσικα ηθελε να το επιδικνυει πανου....

καλος ηταν δε λεω...περασα καλα μαζι του...καναμ επολλες εκδρομες προς Στερεα και Πελλοπονισσο.....αυτες ο εκδρομες μου αφισαν πολλες αναμνησεις..ηταν λαρτζ τυπος...διεθετε και το αναλογο μαλλι.....κριμα που ηταν λαρτζ με πολλες γυναικες...χαχαχαχα

Απο εκδρομες και μονο...

Αυτοπου λες δεν το εχω φαει...εχω γαει ομως αηριογουρουνο και λουκανικοπουεκαναν κριτσ κριτσ..απο τα σκαγια μαλλον...χαχαχα

Καρολ...αμα τελικα κατευουμε..θα θελλω καμια βδομαδα να σας δω οοοολλλεεεςςς!!!!!!

αλλα οσες προλαβω θα δω οπωσδηποτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1, φυσικα και μας σπρωχνει οταν μπαινουμε αναμεσα σε αυτον και τον πολυαγαπημενο του Αλεξ το λιονταρι της Μαδαγασκαρης!!!

Και ξυλο τρωμε και σφαλιαρες και δαγκωνιες! Για αλλους λογους ομως, οπως ειναι το ψαρι... να τον βαλεις για υπνο ενω θεωρει οτι δεν νυσταζει τα μεσανυχτα... τετοια πραγματα!

Μπορει και να γραψω και βιβλιο, αμα τελειωσω με την πτυχιακη, που ακομα δεν εχω αρχισει... Εχω μαζεψει αρκετο υλικο αλλα για να το ταξινομησω και να γρψω εστω και μια γραμμη, ουτε λογος! Θα φτασει ο Σεπτεμβριος και θα τρεχω παλι τελευταια στιγμη!

Ισως οταν θα εχω παρει το πτυχιο, θα εχω ανοιξει το γραφειο... για να μη βαραω μυγες τον πρωτο καιρο που δεν θα μπαινει μεσα ψυχη, να γραφω τιποτα φαρσο-κωμωδιες για την πλακα μου... Ηθελα καποτε να γραψω και τα απομνημονευματα μου αλλα ειναι νωρις ακομα. Θα σε ειδοποιησω παντως, μην ανησυχεις!!!

Α! Για τις καμπυλες υψους-βαρους, μη μου αγχωνεστε!!! Μια χαρα ειναι το λιγο κατω... Εγω τι να πω που την προτελευταια φορα, ειχε περασει το υπερβαρος και εμπαινε στο παχυσαρκος... Ωραιο ειναι αυτο? Ειπα στον παιδιατρο να τα φτιαχνει τα σχεδιακια του αφου εχουμε φυγει, αλλιως θα του κανω διαιτα!!! Παντως με τα τρεχαλητα καπως εχει μαζεφτει ο χοντρουλης μου...

Πολλα φιλια πεφτουν ε? Κι εγω του αλλαζω τα φωτα!!! Παω τωρα να παρω μια δοση... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε καλε? Πηγατε κι εσεις για μπανακι? Εμεις παντως καναμε αισιως το 4ο... Και καλο μας μηνα ειπα? Δεν ειπα...

Σημερα πηγαμε ενα μανταλακι στην παραλια... το ειχε αρπαξει τελαυταια στιγμη και το ειδα οταν τον εδενα στο καθισμα του αυτοκινητου!

Μου φανηκε αστειο προς στιγμη... αλλα το παιδακι μου ηξερε πως θα το χρειαστουμε... ειχε σχεδιο στο μυαλο του!

Και αφου εγινε πρωτα ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε! Τη συνεχεια δεν υπηρχε κανεις να τη φωτογραφησει, αφου τρεις (ειχαμε και τη μανα μου μαζι) πανικοβλητοι ανθρωποι, ετρεχαν να να βγαλουν τον Ιασωνα απο τη θαλασσα, οπου φυσικα ειχε μπει ολο με το μπουρνουζι... και οπως καταλαβαινετε τοτε μας χρειαστηκε και το μανταλακι για να κρεμασουμε το μουσκεμενο μπουρνουζι απο την ομπρελα για να στραγγιξει απο τα νερα!

Νομιζω οτι επρεπε να το κρεμασουμε με τον Ιασωνα μεσα, αλλα τελοσπαντων... την επομενη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να και μια προχθεσινη φωτογραφια του κυριου Ιασωνα που Τομ-Τζεριαζεται και τον ενοχλουμε!!! :P

Καληνυχτα και πολλα φιλακια σε ολες!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αγγελικη ο γιοκας σου ειναι απιστευτος!

μπαρμπυ καλη επιτυχια!ελπιζω να τα πηγες καλα κ αν οχι δεν πειραζει!

κοριτσια κ εμεις βλεπουμε τν.το πρωι ξαπλωνουμε στον καναπε κ πινου με το γαλα μας βλεποντας μπουμερανγκ η ντισνευ τσανελ.εχουμε νοβα.μετα απο 15 λεπτα αρχιζουμε το τρεξιμο κ ξανα αναλογα με το προγραμμα.τρελη προτιμηση σε διαφημισεις.μολις ακουει μουσικη κουιεται ολοκληρος.τωρα μαλιστα σηκωνει κ τα χερια ψηλα κ σιεται κ λυγιεται λε ςκ τα χωρευει ολα οριενταλ...χαχαχααρχισαμε τα πηδημματακια χωρις να κραταμε πουθενα.ποτε που θα ταβλιαστει παλι κ θα τρεχω σαν τρελη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα εδω εισαι ε? Πετυχαν τα νυχια? Εγω ηθελα στη βαφτιση του Ιασωνα να κανω γαλλικο μανικιουρ, αλλα πως να γινει με τα νυχια σχεδον συρριζα κομμενα? Τωρα τα εχω αφησει μαλλον υπρβολικα μεγαλα (φοβαμαι μη το σακατεψω το παιδακι μου) και θελω να παω συντομα παλι για μανικιουρ, να κανω εκεινο το γαλλικο, που μου εμεινε μαραζι... Απο μονη μου ειμαι σχεδον αχρηστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΧ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ....

ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΙΖΕΙ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΒΑΖΩ ΣΤΑ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΑ ΞΕΝΑ ΚΟΙΝΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΒΑΡΙΑ 2 ΩΡΕΣ ΟΧΙ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ ΣΠΑΣΤΑ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑ ΣΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΟΤΑΝΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 2 ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΕΚΙΕ ΜΠΡΟΣΤΑ...ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡ;ΖΕΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΔΕΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ...

ΤΩΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΟΥΤΕ ΚΙΧ ΕΚΑΝΕ ΣΟΚΑΡΙΣΤΗΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ...ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ...ΚΙΛΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΒΑΛΑΜΕ ΟΥΤΕ 100ΓΡ.ΔΕΝ ΧΑΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΑΛΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 9700 Η ΠΑΙΔΙΤΡΑΟΣ ΕΙΠΕ ΤΩΡΑ ΑΜΑ ΒΑΖΟΥΜΕ 300ΓΡ ΤΟ 2ΜΗΝΟ ΠΛΕΟΝ...ΑΛΛΑ ΒΑΛΑΜΕ ΥΨΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 78 ΠΛΕΟΝ..ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΔΙΑΦΟΕΡΤΙΚΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ..ΕΙΠΕ ΠΛΕΟΝ ΨΑΡΙ ΑΥΓΟ ΟΣΠΡΙΑ ΩΡΑΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΜΑΣ ΕΠΙΣΗΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Ιφιγενεια!

Τι καλα που ειναι να μην κλαιει με το εμβολιο και τι φοβερες αναλογιες ειναι αυτες!!! 78 εκ. και 9.700 χλγρ... Φτου - φτου! Να τον χαιρεσε, οχι μονο αντρακι αλλα και στυλακι!

Ο δικος μου ειναι 80 και 11.730!!! :dry: Αχ! ζω τον πονο της ελληνιδας μανας απο την αναποδη... Δε λεει να κοψει λιγο τη φορα του, συνεχιζει να παιρνει καθε μηνα σχεδον οσο βαρος επαιρνε βρεφος! Δε του δινω αλατι και ζαχαρη σχεδον καθολου. Τι να του κανω διαιτα? Καταβροχθισε παλι σημερα τοσα γεμιστα οσα θα ετρωγα κι εγω για να χορτασω... Ντοματα, πιπερια, μελιτζανα, ολο με τις φλουδες... τι θα κανω παναγια μου?

Που μενετε Ιφιγενεια και σου λειπει τοσο η θαλασσα? Κανενα Σαββατοκυριακο δεν μπορειτε να πατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...