Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

Νινια μου οχι φτωχικα..μιζερα...

ειχα την εντυπωση πως δεν θελλανε να κανουν βαφτηση.

ΠΧ την νονα την ηξερα..αν και ειχα να τη δω παρα μα παρα πολυ καιρο..

δεν ηταν εκει ουτε οι γονεις της ουτε τα αδελφια της.

η μητερα και ο πατερας ηταν...πως να το πω καπως οχι σε ιδιετερα γιορτινη διαθεση, τα αδελφια τους ...καποιοι δεν ηρθαν καν...

και δεν ειναι οτι δεν εχουν σχεσεις η ειναι μαλλομενοι κλπ..

αφου ειχα την εντυποση πως ειτε βαφτηζοταν ειτε οχι το μωρο...δεν ενιαζε κανενα.

Τωρα στολισμοι δωρακια κερασματα..εγω δεν τα θεορω απαραιτητα σε μια βαφτηση....απλα νομιζω πως χρειαζοταν λιιιγο παραπανω ενθουσιασμος..οσο να ναι ενα παιδακι βαφτιζετε...ειναι γιορτη..τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ασε Χρύσα μου,εγώ έχω πάει κ σε βάφτιση που δεν είχαν

ούτε φωτογράφο..Είπαμε μωρέ,κρίμα είναι,θα κόψω απο κάπου

αλλού αλλα το μοναδικό πράγμα που μένει απο ένα τέτοιο

μυστήριο είναι οι φωτογραφίες κ το βίντεο... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε φωτογραφος και βιντεο δε θα ενιαζε ουτε εαυτο..βρισκεις ενα φιλαρακι και εγινε η δουλεια..αλλα λιγος ενθουσιασμος βρε παιδ μου...

Δεν ξερω,...δεν ειμαι πολυ της εκκλισιας...δεν οηγαινω συχνα γιατι μερικοι παπαδες εχουν χασει το νοημα.

Προτιμω να πιστευω μεσα μου και οποτε πηγαινω στην εκκλισια να εχω καθαρη καρδια..αλλα το μυστιριο της βαφτησης για μενα ειναι απο τα μεγαλυτερα...

θα προτιμουσα δηλαδη να μην εκαναν γαμο και χαρες αλλα να βαφτηζα το παιδ μου με ολη τον ενθουσιασμο και τη χαρα

απλα σε οσες βαφτησεις..ειτε χλιδατες..ειτε λητες που εχω παει..ηταν διαχητος ο ενθουσιασμος και η χαρα ολων....εδω ηταν πολυ...περιεργο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα αγαπες μου...

Πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες με το μωρο και με ΟΛΑ!

Σημερα εκανα 4 ολοκληρες ωρες μαθημα και ειμαι ξυπνια απ τις 6:30

το πρωι.... :(:(:(:(:(:(

Καθε μερα και πιο πολυ κουραση μου βγαινει.. Μαζι και νευρα.. :(:(

Δεν αντεχω αυτο το προγραμμα...

Εχω να κοιμηθω πανω απο 5 ωρες την ημερα εδω και 3-4 μηνες.

Ουφ....

Δεν ειμαι καλα σημερα.

Θα επανελθω με πιο πολλα κεφια.. σας το υπσχομαι!!! :kiss:

Δοντι ακομη πουθενα νινινα μου..

Αλλο ντερτι κι αυτο.. :(

Μας εχει φαει η γκρινια...

Σας αφηνω... παω να απλωσω ρουχα..

Το ρουχοβουνο ακομη περιμενει, κι εγω δεν εχω διαθεση για τιποτα.

Φιλια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας αγαπες!απουσιασα ε?μελαγχολησα...θυμαμαι τα περσινα κ νοιωθω περιεργα...χωρις αστεια τωρα...τα παιδια μας δεν ειναι ολος ο κοσμος μας?δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο αλλα ειμαι εξαρτημενη απ'τον γιο μου!

ειναι τοσα πολλα που θα ηθελα να ξερει κ του τα ψιθυριζω οταν κοιμαται!στα ματακια σου ο κοσμος ολος μοιαζει με παραμυθι διχως τελος!μια ωραια ιστορια που θα προσπαθησω να την συνεχιζω κοντα σου κ να την κραταω τοσο αθωα οπως οταν με κοιτας καθε φορα που μ'εχεις αναγκη για καποιο λογο!ολες αυτες τις μερες που σ'εχω στην αγκαλια μου κ πολλες φορες κλαιω...ειναι απο χαρα κ ευγνωμοσυνη που ενα χρονο μετα εχω καταφερει να σε κραταω στα χερια μου κ να σε χαιρομαι υστερα απ'ολες αυτες τις δυσκολιες που μαζι περασαμε!

ΜΙΚΡΕ ΜΟΥ ΠΡΙΓΚΗΠΑ Σ'ΑΓΑΠΑΩ!!!ΜΗ ΜΟΥ ΠΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ Σ'ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ- ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΩ -ΝΑ ΖΩ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως Αννα μου....

Ενας χρονος γεματος δυσκολιες.. αγχη.. λαχταρες...

Ενας αλλιωτικος χρονος.. ευλογημενος..παραμυθενιος..

Τα παιδια μας ειναι ολη μας η ζωη.

Καμια φορα "μιλαω" με τον εαυτο μου κι αναρωτιεμαι..

.. "για ποιον ζουσα πριν αποκτησω την κορη μου"..?

Ουφ... αντε και δεν ειμαι στα καλυτερα μου σημερα...

Τα λεμε αυριο με καθαρο μυαλο..

Σε 6 ωρες δουλευω κι ακομη μαζευω το μπαχαλο της ημερας.

Θεε μου.... :(

Καλη σας νυχτα.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου...

Αννα μου κ Φανούλα με συγκινήσατε αγάπες μου..

Πολύ δάκρυ πρωί πρωί...

Αυτή είναι η αλήθεια..Κ εγώ δηλώνω απόλυτα εξαρτημένη

κ δωσμένη στην κόρη μου..Δεν έχω νιώσει ποτέ έτσι κ πραγματικά

κ εγώ αισθάνομαι οτι πριν το Ολινάκι μου..Δεν είχα ζωή!

Τι να τα κάνεις τα ξενύχτια,την καλοπέραση,τις βολτες αν

δεν έχεις το μωρό σου..Το θαυματάκι που είχαμε τόσους μήνες

στις κοιλίτσες μας..Σαν χθες μου φαίνεται που ξάπλωνα

κ με χτυπούσε κ ένιωθα τόόόση αγάπη απο τότε για το σπλαχνάκι

μου..!

Είναι σαν να ζω ένα όνειρο..Ένα όνειρο που δεν τελειώνει ποτε!

Είμαι τόόόόόσο ευτυχισμένη!!!!!!

Να μας ζήσουν οι ψυχούλες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

πωπω..μαλλον ξημερωσε η μερα των συγκινησεων!!!!!

Αυτα τα ιδια με σας λεω καθε πρωη...

Σημερα ο γιος μου ξυπνησε πολυ νωρις...ηπιες το γαλατακι του..και τον εφερε ο αντρας μου στο κρεβατι μας..εγω κοιμομουν...μολις με ειδε ερηξε ενα χαμογελο..πεθανα...ξαπλωσε το αγγελακι μου, εγειρε το κεφαλαι..τουρλωσε τον πισινουλι του και αποκιμηθηκε γαληνια..

εμεινα εκει να τον κοιταζω..σαν ζωγραφια του Μιχαηλ Αγγελου, ροδαλο τριανταφυλλενιο, με τα χειλακια κερασακια μισανοιχτα...και ελεγα το πιο ομορφο δημηουργημα του θεου, ειναι διπλα μου, ανασανει τον ιδιο αερα με μενα, με χαιδευει με τα βελουδινα χερακια του, με κοιταει με λατρεια, μου χαμογελαει..και ξεχναω τα παντα, σκανταλιες ξενυχτια νευρα...

Τον λατρευω..ειμαι μια χαζομαμα με περικεφαλαια..το ομολογω!!!!!!

Τα φιολια μου ομορφες κοριτσαρς μου

Να μας ζησουν τα μωρα μας, να εχουν υγεια προπαντων..και να μας χαριζουν απειρα υπεροχα χαμογελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα..καλε βρε κοριτσια τι μας κανετε πρωι; πρωι; φυσικα κ δεν ζουσαμε χωρις τα ζουζουνια μας ;) καθε μερα οπως ειπε κ η Xρυσα κατι διαφορετικο :) εμεις πεζουμε κ ειναι αυτος κ καλα πανω μου κ με τσιμπολογαει, κ εγω κανω πως φωναζω τον πατερα του για βοηθεια, κ αυτος κοριτσια κοιταζει προς την πορτα να δει αν ερχετε κ γελαει το μαμουνι μου :P:P:P

Ιφιγενεια αγαπη μου πολυχρονος ο Κωνσταντινος ειδες περασε ενας χρονος ;):P

ενας χρονος γεματος με Παναγιωτη ετσι ΄λεω εγω ;) χθες πηγαμε κ ειδαμε για τουρτα εχει θεμα το μικυ μαους οπως σας ειχα πει ;) κ την κυριακη θα κανουμε το παρτυ μας, λιγο καθυστερημενα αλλα ειπαμε να μας βολευει ολους ;):)

κοριτσακια μου καλημερα σας καλη συνεχεια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιφιγένεια θα σου πω μόνο ένα πράγμα. δε σε ξέρω γιατί είμαι ψιλοφρέσκια στο forum.

δεν θα επιτρέπεις σε κανέναν να σου πει τι θα κάνεις με το παιδί σου. όλοι είναι ξερόλες.

ΜΟΟΟΟΟΟΟΝΟ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!

ΟΜΩΣ: αν ξεσπάς στο παιδάκι, μην το κάνεις. δώστου με ωραίο τρόπο να καταλάβει- όσο μπορεί- κάποια πράγματα. είναι κρίμα να χάσετε τη σχέση σας..

θα σου πω ενα παράδειγμα:εμένα ο γιος μου, μου έχει κάποια αδυναμία. τα πεθερικα μου και ιδαιίτερα η πεθερά μου ζηλευουν που δεν έχει το παιδί στον πατέρα του αδυναμία και όλο του λένε να μη γίνεις μαμακιας κλπ, κλπ.

πριν ξεκινήσω τη δουλειά λοιπόν το μικρό μου δεν ξεκόλαγε από πάνω μου ουτε για να πάω στην τουαλέτα στην κυριολεξία.

όταν ξεκίνησα τη δουλειά, το παιδί αναστατώθηκε και δεν κοιμότανε κλπ, κλπ. μπήκα στο τρυπάκι και θύμωνα και καταλαβαίνεις μια κατάσταση χαώδης.

έτσι το παίδί άρχισε να απομακρύνεται λιγάκι (τρώει και την ανάλογη πλύση εγκεφάλου το πρωϊ που λείπω -είμαι σίγουρη- γιατί μου το κρατάνε για 3-4 ώρίτσες το πρωϊ)από μένα και επειδή μου κακοφαίνεται τόσο πολύ είπα στον εαυτό μου,ότι δεν πρόκείται κανένας να μου χαλάσει τη σχέση μου με τοπαιδί μου, ας γίνει η γη τετράγωνη.

γιατί το αποτέλεσμα αυτών των τύψεων που λες είναι υστερικέ μαμάδες. μην τους αφήσεις να στο κάνουν αυτό κορίτσι μου....

σκέψου μετον εαυτό σου ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.ΔΕ ΘΑ ΣΤΟ ΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΟ!!!!!!ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΣΟΥ. Η ΦΥΣΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΙΚΙΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ....ΜΗΝ ΤΟΞΕΧΝΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΒΕΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΣΟΥ

σου εύχομαι πραγματικά να ηρεμήσεις.

φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μετά την ψυχοθεραπεία στη Ιφι και σε μένα (ουφ )ξανά στα δικά μας.

και ναι γίναμε 1 το Σάββατο. δε μπορώ να βάλω φωτο.

πολύ συγκίνση κορίτσια

όσες το έχετε ζήσει με καταλαβαίνετε

και όσες δεν το έχετε ζήσει σας εύχομαι να το ζήσετε με τον πιο ωραίο τρόπο.

ελπίζω να είστε όόόόλες καλά και τα νινάκια σας φυσικά.

σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙΝΙΝΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΑΣ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ .....ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΓΕΜΑΤΟΣ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΠΑΡΟΛΛΑ ΤΑ ΣΚΑΜΠΑΝΕΒΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ...

ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ...ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΥΧΤΕΣ ΠΟΛΛΕΣ...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΣΟΥ....ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..Σ΄ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ...Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ.....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΑΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΝΙΩΘΟΥΝ...ΑΛΛΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΣΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΛΙΩΝΕΙ ΑΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΣΕΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΑΥΛΟ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ ΕΠΗΡΕΑΣΑΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΗ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ 2 ΒΡΑΔΥΑ 3 ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΠΤΟΗΤΗ ΔΕΝ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΘΥΜΩΑΣ ΧΑΛΑΣΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ,,,ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΛΕΠΤΟ ΔΕΝ ΚΑΤΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ?ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΕΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΧΟΡΕΥΕ ΗΤΑΝ ΟΡΘΙΟΣ ΚΑΙ ΧΟΡΕΥΕΕ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΣΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΧΑΜΟΣ ΛΕΜΕ....ΚΑΤΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΑΜ=ΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΒΗΣΟΥΜΕ ΤΗ ΤΟΥΡΤΑ ΜΑΣ...

ΑΛΛΟ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iφιγένεια να χαίρεσαι το αγοράκι σου μάτια μου!!

Να είστε όλοι γεροί κ δυνατοί να τον κάνετε πάντα ευτυχισμένοο

κ χορευταρα!!!! ;)

Νινίνα μου γλυκιά να χαίρεσαι κ εσύ τον Παναγιωτάκη μας!

Να τα εκατοστήσειειειει!!!!!!!!!!!!!!!Υγεία ευτυχία κ ότι αλλο

επιθυμείτε κοριτσάκι μου!!! :kiss::kiss:

Αχ κοριτσια μου πλησιάζουν οι μέρες κ για τα δικά μας γενέθλια..

Σαν όνειρο μου φαίνεται!!!!!

Ζαίρα μου νομίζω πως στα γενέθλια της κόρης μου θα

κλαίω όλη μέρα....Πώς θα μαι στο πάρτυ άραγε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙΝΙΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΤΩΡΑ ΦΙΛΑΚΙΑ..

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...