Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

xaxaxa..εχεις δικο...μπερδευτηκα....μη με παρεξειξηται..το ακρκουδισιον ακομα δεν δουλευει!!!!!

Φιλια!!!!

Κωνσταντινα ασε...εμεις κανουμε καραγκιοζιλικια να κοψουμε τα νυχια του Χριστοφορου...

εντωμεταξυ η πεθερα μου του εμαθε "που ειναι το πουλακι"...με το που το λες κοιταει κατω..και αμα ειναι γυπνο το πιανει κι'ολα...

ποιοννα σφαξω τωρα εγω;;;;;;;

χτες πλατσουριζε στα βρομικα νερα της βροχης στο μπαλκονι...και με το που τον εβαλα στην πισινα δεν ηθελε το σκατουλι!!!!!

ρε παιδι αειμαι πι ασπρη και απο το χιονι...πρεπεικατεπειγοντως να παω για μπανιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα καλοκαιρνομανούλες.

πολύ χαρούμενη είμαι, διότι η εβδομάδα ππου ξεκίνησε είναι εβδομάδα γενεθλίων. :):):):):cheer::cheer::cheer:

επιτέλους γινομαστε 1έτους το Σάββατο.

δε μπορώ να το πιστέψω.

σαν χτες μου φαίνεται που τον πρωτοκράτησα στην αγκαλιά μου για πρώτη φορά. :laugh:

και κλαψ κλαψ συγκινούμαι..... :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειπα κ εγω... :laugh:

Βρε τους αχρηστους ακομα δε σας το φτιαξαν???Επιδομα ανθυγειινης εργασιας ΤΩΡΑ :woohoo: !!!

Χαχαχα Χρυσα εσενα δε ειναι παπι ,ειναι βρωμοπαπο :laugh: !!Με την καλη εννοια!!!

Αχ κ εγω κατασπρη ειμαι :( !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα μου με το καλο τα 1α σας γενεθλια!!!Ειδες πως περναει ο καιρος???Απιστευτο!!Ουτε εγω το πιστευω!!

Την περασμενη βδομαδα ειχα γενεθλια κ θυμαμαι που περσι ειχα μια κοιλια ναααα...και φετος ηταν η μικρη μου τριγυρω ετοιμη να περπατησει :blink::) !!Δε μπορω να το συνειδητοποιησω ωρες ωρες!!!Κμια φορα της λεμε με τον αντρα μου "απο που ξεφυτρωσες εσυ??Που ησουν τοσο καιρο?? :laugh: "

Nα τον χαιρεστε κοπελα μου,αν κ θα στα πουμε κ αργοτερα!!Θα κανετε παρτυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα με το καλο!!!

Οντως παιδια..εινα μερκες φορε ςπου κοιταζω τον δκο μου και λεω..περισυ ηταν ενα τοσο δα μωρακι...τωρα μεταμορφωνται σε παιδακι..ειδικα οταν τον βλεπω να περπαταει νωχελικα η να τρεχει...πιο συχνα συμβαινει το δευτερο....λεω..ειναι δικο μου αυτο το ζουζουνι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ετσι ακριβως ειναι!!Μου φαινεται τοσο περιεργο ωρες ωρες!!Και κυριως τωρα που ειναι καλοκαιρι κ εχω μετρο συγκρισης το προηγουμενο καλοκαιρι,ενω το χειμωνα δε το σκεφτομουν τοσο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτα τα μακρια νυχια με ενοχλουν απιστευτα...σινηθως βαζω κοντα αλλα ειπα να κανω κατι διαφορετικο!!!!

Ναι ρε συ...

αυτο ακριβως το χειμωνα δεν ειχαμε μετρο συγκρισης..τωρα το καλοκαιρι ομως....

Τωρα πχ κανει μπανιο στην μπανιερα..ορθιος παρακαλω...ενω περισυ με το ζωρι ξαπλωτος...φετος τρεχει..περισυ δεν μπορουσε ουτ το κεφαλι να σηκωσει...περισυ δεν τολμουσαμε να βγουμε βολτα...φετος ολο την πορτα δειχνει!!!!!

ασε...μεγαλωνουν..και εμεις μεγαλωνουμε μαζι τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καλη εβομαδα σε ολες :) τι κανετε; εδω κοριτσια σημερα εχει κρυο κ θυμιζει φθινοπωρο κ οχι καλοκαιρι :( φορεσαμε μακριες μπλουζιτσες κ παντελονακια μηπως κρυωσουμε....σημερα ειχαμε ενα κλαμα με παραπονο κ πολυ δακρυ... ..:huh: ηρθανε κ οι δικοι μου να το δουνε αλλα ετσι οπως ηταν ουτε αγκαλια τους δεν πηγε :( τωρα κοιμαται κ σε λιγο θα ξυπνησει κ μετα καλο βραδυ νανι παλι :)

ξεχασα να σας πω πως μου εγινε πολυ φαγανος κ τρωει απ'ολα κ πολυ..πραγμα περιεργο για τον Παναγιωτη :huh:

για τα νυχια που λετε εμενα καθεται ισως επειδη δεν τον πονεσα ακομη, κ το βλεπει σαν παιχνιδι,κραταει το καλυμα απο το ψαλιδακι κ τα κοβουμε, μαλιστα στα ποδια γαργαλιετε :P

Καρολινακι χαρηκα που ειστε καλα μακια απο εμας στην παπενια :kiss:

Χρυσα αχ αυτες οι γιαγιαδες τι μαθενουν στα παιδια μας ;):P

Κωνσταντινα μακια στην ολινα μας :kiss:

Στελλα κ εσυ στη γαλανοματα σου :kiss:

κ σε ολες τις γλυκιες μανουλες κ τα μωρακια τους.. :kiss:

καποια ρωτησε για φαγητο εγω εφτιαξα γεμιστα.....καλη ορεξη σε ολες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ χαιρομαι που το παπακι μας ειναι μια χαρα!!! Πολλα-πολλα φιλακια να της δωσεις...

Για φαγητο... δεν εφτιαξα τιποτα! Εχουμε μπιφτεκια με ρυζακι απο χθες και ο Ιασωνας φασολαδα γιατι κιμαδες εφαγε χθες και προχθες.

Ειναι απιστευτο το ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τα μικρα μας!!! Κοιταζα προχθες φωτογραφιες του Ιασωνα, απο το μαιευτηριο, 3ων μηνων, 6, 9 και απο τη βαφτιση λιγο μετα το χρονο δηλαδη... Τρομαχτικες οι διαφορες απο τριμηνο σε τριμηνο... Ειδικα αν συγκρινεις το 1ας μερας μωρο με το παιδακι 1ος ετους, φαινεται απιστευτο... λες πως εγινε αυτο?

zaira, ετοιμαζεστε για τα γεννεθλια ε? 5 μερες εμειναν... Θα κανετε παρτυ?

ninina, Κι εδω ο καιρος ειναι καπως... περιεργος. Δεν κανει κρυο αλλα εχει μια συννεφια και σηκωνει και αερα ποτε-ποτε. Για μπανιο σιγουρα δεν ειναι καταλληλος... Κι ελεγα να κανει το 3ο μπανιο του ο μικρουλης μου!

Cesilia, μετατρεψατε το αυτοκινητο σε Ταζο-αμαξο βλεπω... Ξερεις ε? Τωρα πια δεν σας ανηκει... Ειναι το αυτοκινητο του Χριστοφορου!!!

Με επιασαν κατι πεινες... παω να φαω τιποτα κι εγω.

Θα ξαναμπω αργοτερα.

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βέβαια και θα κάνουμε παρτυ.

τα χω σκεφτεί όλα....

την τούρτα, τα μπαλόνια, κλπ, κλπ.

ξέρω ότι δεν καταλαβαίνει και πολλά και ούτε θα θυμάται όμως θέλω να είναι ξεχωρίστη μέρα όπως θα του το κάνω κάθε χρόνο(καλά να είμαστε πάνω απ'ολα και να είναι πολλα- πολλά αυτά τα χρόνια για το παιδάκι μου και για όλα τα παιδάκια του κόσμου)

θέλω να κοιτάζει φώτο όταν μεγαλώσει από τα 1α του γενέθλια όπως όλοι μας και να είναι πάντα μα πάντα χαρούμενο..

ξανασυγκινούμαι....... :huh:

τι είναι αυτό το πράγμα; όποτε κι αν μιλήσω για αυτό το πλάσμα με πιάνουν τα ζουμιά. λίγο η λοχεία;;;;;;;;;;;; :blush::P , λίγο το ζώδιο (καρκινάκι όπως το γιοκαρίνι μου) τι να πω;;;;; πολύ η συγκίνηση, ειδικά αυτές τις μέρες που περνάνε από το μυαλό μου όλα όπως γίνανε πέρισυ τέτοιον καιρό σα κινηματογραφικη ταινία.

σορι που σας κουράζω, θα μπορούσα να σας γράφω ώρες και ξέρω ότι μόνο εσείς με καταλαβαίνετε κοριτσάρες μου που είστε στην ίδια μοίρα.....πολλοί με θεωρούν υπερβολική όμως λίγο με νοιάζει φιλιά

καληνύχτα

αύριο πάλι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστεεεεε????Κοιμαστε???

Καλησπερα :) !!!Εχω αυπνιες :P !!Και λεω αυπνιες,γιατι συνηθως απο τις 23:00 ειμαι τεζα :blink: !!

Κατερινακιιιιιι????Πως το κανεις αυτο με τα νυχια???Πες μου κ εμενα!!!!Δεν την εχω πονεσει ποτε αλλα αυτη η ωρα ειναι η χειροτερη μας!Τραβιεται,γκρινιαζει,θελει να πιασει το ψαλλιδι,χοροπηδαει...αχ θαυμα ειναι πως δε της εχω κοψει κανα δαχτυλο τοσο καιρο ετσι οπως κανει :blink::P !!Με διαλλειματα το κανουμε παντα!Ουφ!Σημερα ηταν λιγο πιο συνεργασιμη,για να δουμε...

Αχ Ζαιρα μου σε καταλαβαινω απολυτα κ εγω κ τα υπολοιπα κοριτσια,ειμαι σιγουρη :) !!Καθολου υπερβολικη δεν εισαι!!Πριν γεννησω ακουγα την κουμπαρα μου που ολη την ωρα μιλαγε για το γιο της...ας πουμε κ τιποτα αλλο,σκεφτομουν καμια φορα!!Τωρα την καταλαβαινω!!!Ετσι αισθανομαστε ολες!!Μαγικα...!!!Μπορει να κουραζομαστε,να εκνευριζομαστε καποιες φορες...αλλα αμα τα κοιταμε ειμαι σιγουρη οτι ολες λιωνουμε!Αμα χαμογελανε κιολας...αλοιφη :silly: !!!!

Αχ εχει κ αυτα τα 2 μικρα κουνελισια δοντακια η ζωγραφια μου κ τρελλαινομαι!!!Αμα γελαει ξεκαρδιζομαι!!!Κοντευω να την πνιξω στα φιλια :woohoo: !!

Νυχτερινο παραληρημα μιας χαζοχαρουμενης κουκουβαγιας :silly: :laugh: !!!!

Ονειρα γλυκα.... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααα σε οσες ξενυχτανε..............

Στελλιτσα τι κανεις κ γω αυπνιες εχω.....τι κανει η μικρη σου;κοντευουν κ τα γενεθλιακια σας...αντε με το καλο..

ΖΑΙΡΑ να σε καλωσσορισω κ γω η αργοπορημρνη..δεν μπαινω πολυ συχνα τελευταια λογω εξεταστκης κ χανω επεισοδια....Να χαιρεσαι τον μικρο σου κ με το καλο τα πρωτα σας γενεθλια!!!Εμεις τα γιορτασαμε στις 7 Μαϊου με αρκρτη επιτυχια θα ελεγα...Η Δωρα ειμαι..ελπιζω να τα λεμε...

Χρυσα πολυ μου αρεσε η περιγραφη για το μετρο συγκρισης...κ γω ετσι σκεφτομαι συγκρινω περυσι με φετος.....

Κ οπως λεει κ η Αγγελικη κοιταζω τις φωτογρφιες του κ χανομαι..πως μςγαλωνει ετσι....Περυσι τετοιο καιρο μολις ειχα σαραντησει κ τωρα δεν μπορω να τον προλαβω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια κατι ασχετο να ρωτησω...εχετε παρει σωσσιβιακια;Εγω οχι ακομη..οσες πηρατε τι πηρατε;

Πολλα φιλια κ καλο βραδυ.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!!Τι κάνετε??

Σημερα εγώ χαλαρώνω...Μετα απο μια ολοήμερη κρεπάλη-

τη χθεσινή-με γκρίνια,γκρίνια,γκρίνια,πολλές δουλειές,

χάλια καιρό...

Κατι έχει πάθει το τζουτζουκάκι μου τις τελευταίες μέρες

κ γκρινιάζει πολύ..Δε μ έχει συνηθίσει έτσι κ στεναχωριέμαι

πολύ..Ευτυχώς ακόμη η υπομονή μου είναι οκ,άλλωστε μετά απο

11 μήνες τρελής ζωηράδας αλλα ανύπαρκτης γκρίνιας

της αξίζει νομίζω να κρατάω τον εαυτό μου ήρεμο..Μάλλον κάτι την

ενοχλεί,δε μπορεί...

Επίσης ρε κοριτσια κάτι ακόμη που μου κάνει τις τελευταίες 2

εβδομαδες..Το βράδυ δε θέλει να πίνει το γάλα της.. :( Κλαίει,

σπρώχνει το μπουκάλι...έχει τύχει να κοιμηθεί εντελώς νηστική

ή κ με 80μλ..Ενώ αλλαξαμε κ το γάλα,πίνει φρέσκο,της αρέσει πολύ,

το πρωί πίνει 270 με 300 μλ μονορούφι..Τι την πιάνει το βράδυ?

Αυτά(σταματάω τη γκρίνια..)

Νινίνα μου κ εγώ της δίνω το κάλυμμα απο το ψαλιδάκι να

παίζει,αλλα με το ένα κρατάει αυτό κ με το άλλο με σπρώχνει!! :laugh:

Αχ Αγγελικούλα κ εγώ πρόσφατα έβλεπα το βίντεο απο την

κλινική κ με πήραν τα ζουμιά..Πόση συγκίνηση,τι στιγμές..!

Ζαιρα-συνονόματη Κωνσταντίνα,με το καλό τα πρώτα σας

γενέθλια,κ εμάς πλησιαζουν κ μου φαίνεται απίστευτο..

Τι θα κάνετε,πώς σκέφτεσαι να τα οργανώσεις??

Στελλούνι μου ομορφο κ εγώ κάπως έτσι ήμουν πριν γεννήσω..

Όποτε συναντούσα μια κοπέλα-μαμά,έλεγα μα έλεος,άλλα ενδιαφέροντα

δεν έχουν αυτές οι κοπέλες??Αλλα τώρα καταλαβαίνω πώς είναι..

Είναι τόσο έντονα τα συναισθήματά σου γι αυτό το πλασματάκι

που θέλεις συνέχεια να μιλάς γι αυτό..Ακόμη κ με τον αντρούλη μου

όταν βγαίνουμε έξω,κατα τ άλλα να ξεφύγουμε,πάλι για το μωράκι

μας μιλάμε.. ;)

Καρολινάκι μου τι κάνει το παπί μας?Όλα έτοιμα για τη

βάφτιση(παρεπιπτόντως..)?

Δωρούλα μου τι κάνει ο μπουμπούκος σου?Να μου τον φιλήσεις!!!

Σες καλημερούδια!!Τι κάνει ο γαμπρούλης μου??Η νύφη σου

χθες(εκτός απο τη γκρίνια),αλώνισε όλο το σπίτι σε χρόνο dt!!

Πήγε στην κρεβατοκάμαρα,άρπαξε την ενδοεπικοινωνία,την έσερνε

σε όλο το σπίτι,πήγε στο μεσαίο δωμάτιο,γέμισε την μπαλκονόπορτα...

παλαμιές,άδειασε τη λεκάνη με τα ασιδέρωτα,ήρθε στην κουζίνα,

πήρε την πετσέτα που σκουπίζω τα χέρια μου,σηκώθηκε όρθια

στην περπατούρα,την έσπρωχνε προς το δωμάτιο της,ενδιαμεσα

σταμάτησε κ προσπάθησε κ πάλι να βάλει τη γλωσσα της στην πρίζα,

τελικά έφτασε στο μπάνιο κ την πρόλαβα στο τσαφ να μη βάλει

το στόμα της σ εκείνο το σιδερένιο στο πάτωμα,πώς το λένε..

που όταν κάνουμε μπάνιο βγαίνουν λίγες σαπουνάδες απο κει...?

Αυτά τα ολίγα!!!!!!!

Εδώ βρέχει,έχει κρύο..κ φοβάμαι πολυ να μη χιονίσει,όπως

χθες στη Βόρεια Ιταλία... :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummidi μην ανυσυχείς. το κάνουν αυτό τα παιδάκια.

μληπως έχει κάποια ενόχληση το παιδάκι;;;;ίσως κάποιο δοντάκι;;;

μήπως πρέπει να του μειώσεις κάποιο γεύμα;;;πολλά μπορεί να συμβαίνουν...

εμένα πάλι βρε κορίτσια 39 ανεβασε η νύχτα....τι να πω;;; :(:ohmy:

το πρωϊ έπαιξε με τη γιαγιά κ τον παππού, τους είπε κοβέντες, γύρισα και γω από τη δουλειά -ήταν όντως έτσι κοιμήθηκε το μεσημέρι και το απόγευμα ξύπνησε και νύσταζε- γκρίνια όταν γύρισα ήταν ζεστός (37,7), του δωσα depon δεν έπεφτε, το βράδι 39, τέλοσπάντων του τον κατεβάζω, σήμερα ως στιγμής καθόλου δεν έχει, είναι όμως κακοδιάθετος,....

ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ;;;; :ohmy::ohmy::ohmy::dry::dry::dry:

να πω κάτι χαζο....μήπως είναι δόντι;;;;

εσάς ανέβαζα πυρετό στα δόντια....;;;;;

:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σας απογευμα :) κοριτσια κατι ειχε η μερα χθες δεν μπορει κ ο δικος μου που δεν εχει φωνη χθες μια γκρινια αλλο πραγμα :( πρεπει να ειναι απο δοντια γιατι αν δεν προσεξει κ χτυπησει με κανενα παιχνιδι στο στομα κλαιει με φωνη :(

Κωνσταντινα καλα απ'οτι διαβαζω η ολινα εχει τρομερη εξελιξη :P δεν την προλαβενεις....αυτο στο μπανιο νομιζω ειναι το σιφον ;):)

zaira k εγω οταν σκεφτομαι τη μερα που γεννηθηκε με περνουν τα ζουμια ;) βλεπω κ το βιντεο μια σταλια μωρακι :)

χθες το απογευμα ντηθυκαμε καλα κ πηγαμε στις κουνιες, τον εβαλα κ καθισα κ εγω πισω του κ δεν ηθελε να κατεβουμε...ευτηχως δεν ειχε κοσμο ολοκληρη γαιδαρα στην κουνια :woohoo: :laugh:

σημερα πηγαμε στην κοζανη κ πηραμε πραγματα για τα γενεθλια μας θα τα κανουμε στην πιτσαρια κατω απο το σπιτι μας την κυριακη 4 ιουλιου για να βολευει κ το νονο μας ;) πηραμε πιατακια με μπαλες στο χρωμα της εθνικης, για τ'αγορακια, κ barbie k κορονες για τα μαλια για τα κοριτσακια :P ιδεα του μπαμπα αυτη ;) να μην ειναι ολα ιδια αν κ δεν θα εχουμε πολλα παιδακια 8 η 9 ειναι περιπου.. :) τωρα πρεπει να παραγγειλω την τουρτα κ ολα οκ :)

αλλα πωπω....σας ζαλισα πιο πολλα κ απο την συμπεθερα μου εγραψα :woohoo: σας αφηνω μακια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κοριτσάκι μου..Εμένα η παιδίατρός μου μου είπε

πως μπορεί να κάνει δέκατα απο τα δοντάκια,μυξούλες κ

ελαφρες διάρροιες,όχι όμως υψηλό πυρετό..Μήπως κρύωσε το

μπουμπούκι σου?Ο καιρός είναι μυστήριος!Κ επίσης κυκλοφορούν

κ πολλές ιώσεις..Αν συνεχιστεί πήγαινέ τον καλού κακού στον

γιατρό σας!

Όσο για τη δικιά μου,πολύ πιθανό να είναι απο τα δοντάκια,

μια που έχουμε μόνο 2..Ε,κάποια στιγμη θα σκάσουν κ τα υπόλοιπα

φαντάζομαι... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Νινίνα μου,μαζί γράφαμε...Μπράβο ρε συ,σιφον!!

Απο την ταραχή μου δεν έβρισκα ούτε τη λέξη..Είχα φρεσκοσφουγγαρίσει

βέβαια-δε γινεται αλλιώς με το μικρό θηρίο,αλλα παρόλα αυτά

εκει μεσα βολοδέρνουν ένα σωρό μικρόβια...

Πολύ ωραία θα είναι τα πρώτα γενέθλια του Παναγιωτάκη,μπράβο

Κατερινάκι μου..Εγώ ακόμη λόγω καιρού δεν μπορεσα να κατέβω

ούτε για παιδότοπο να ψάξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας αγαπες μου... :):) εχω τοσο πολυ δουλεια που σας διαβαζω στα γρηγορα και μεχρι να γραψω εχω ξεχασει τα μισα... :blush:μου λειπετε ... :(:( που ειναι εκεινες οι μερες που ταν τόοοοοοοοοοοοσο χαλαρες και τα λεγαμε βρε φιλεναδες μου?????αντε μετα τις 29 ξερω ότι θα ναι πιο χαλαρα τα πραγματα ...

Ντινούλα μου τι εχει μωλε το Ολινάκι μας????????ελπίζω να μην ειναι τιποτα κοριτσακι μουκαι να βγαζει απλα κανα δοντακι... ;) δοκιμασε να της μειώσεις λιγακι τα γευματα μηπως λογω ζεστης φουσκωνει και δεν πειναει το βραδυ... :dry::dry: αν και απότι λες δεν κανει και πολυ ζεστη εκει ε???

Ζαίρα μου περαστικά στο αγοράκι σου...αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ πόσο μα πόοοοοοοοοοοσο πολυ σε νοιώθω!!!!!!!!! ειμαι απλά ερωτευμένη με την κοράκλα μου!!!!!!!!!! :P:P:P την αγαπω περισσότερο και απο την ίδια μου τη ζωη....

χθες πήγαμε στις κουνιες και για πρώτη φορά μανούλα και παπένια κυλιστηκαμε στην αμμο με τα πετραδάκια....γιναμε και τα δυο σαν γουρουνάκια... :P:P:P :woohoo: :woohoo: αλλα το καταευχαριστήθηκε το μωράκι μου...μόνο όταν την σηκωσα να φύγουμε μας ακουσε όοοοοοοοοοολος ο Παπάγος... :( απο το κλαμμα...

Συμπεθερουλαααααααααααααααααααα μου τι εχει ο παναγιωτάκος μας?γιατι ειναι ανησυχος?

αχ σε λίγο χρονίζει ε????????? να ναι παντα γερος και πολυ τυχερος στην ζωη του...όπως και όλα τα παιδακια του κοσμου...απο τοτε βρε κοριτσια που γινα μανουλα ημουν που μουν ευαισθητη ..τωρα εγινα... :blush::blush: ειδικα στον παιδικο πονο και ότι εχει σχεση με αυτα τα αγγελουδια ...

Χρυσουλίνι μουυυυυυυυυυυ τι κανει ο ταρζανούλης μας????????

Στελλίτσα μου...που εισαι γλυκο μου αγγελούδι??????????? την πεμπτη κανονίζουμε ατα αν θες πες μου και σου λεω λεπτομερειες...η μπουκλομαλλόυσα μας τι κανει??????

Αγγελικούλα μου μου λειψαν οι περιγραφες σου ...που εισαι συγγραφικο μου ταλεντο??????????? :P:P Ο ιασωνάκος μας καλα?

Ελενίτσα αααααααααααααα,Ποπίτσααααααααααααα,Μικρό μου αστεράκι ...??????????που χαθηκατε τσουπρες μου

σας φιλω γλυκα μου κοριτσακια... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααααααααααα κοριτσακια μου πως ειστε............

Ειπα να κανω ενα διαλλειματακι απ το διαβασμα...........βαριεμααι να διαβασωωωωω παρα πολυ κ δε βλεπω την ωρα να τελειωνω..

Λοιπον, επιση ο Σταυρουλης μου περπατα πολυ καλα πλεον αποφασισα να φιταξω σημερα την ΠΕΡΠΑΤΟΠΙΤΑ υπο αντιξοες συνθηκες βεβαια....... Συγκεκριμενη συνταγη δεν εχουμε εδω απλως να ειναι κτι γλυκο οπως κεϊκ, τσουρεκι ή κατι τετοιο..εφτιαξα λοιπον ενα κεϊκ κ επανω εβαλα ασπρο γλασο με ινδικαρυδο κ τριμμενη σοκολατα..Αυριο θα το μοιρασω σε γιαγιαδες κ θειες..επισης ενα εθιμο που εχουμε ειναι να βαλεις επανω στην περπατοπιτα καποια αντικειμενα π.χ. στυλο, ψαλιδι, μαχαιρι ή κατι αλλο κ αναλογα σε ποιο θα παει το μωρο δειχνει το επαγγελμα του......................δεν ξερω αν θα το κανω.....

Νινινα, ετοιμαζεστε για τα γενεθλιακια σας,με το καλο ευχομαι ποτε ακριβως ειναι;

Κωνσταντινούλα μου, μαλλον απ τα δοντακια της ειναι η ανορεξια κ μενα μου τα κανε αυτα καποτε....να της δωσεις φιλακια..

Ζαϊρα, μαλλον ειναι ιωσουλα εμενα ηταν ετσι πριν μια εβδομαδα,ο παιδιατρος λεει οτι απ υα δοντια ανεβαζουν μεχρι 38,τι να πω..του δινεις ΝΤΕΠΟΝ;

Καρολ μου, πως παν οι ετοιμασιες της βαπτισης;φιλακια στην παπενια....λυδια....ε;

πολλα φιλι σε ολες κ καλο σας βραδυ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα καλά μου κοριτσάκια!!

Τι κάνετε??

Σε κάποια θέματα στο φόρουμ το ματς συνεχίζεται..Κ ειλικρινά

δε μπορώ να καταλάβω το λόγο που κατακρίνουν η μία την άλλη

κ αλληλοκατηγορούνται για το ποιά ειναι καλή μάνα κ ποιά όχι...

Λες κ αυτό εξαρτάται απο το αν θηλάσεις 5 χρόνια ή 1 μήνα..Τς τς τς..

Απαράδεκτο τι να πω...

Πόσο περηφανη είμαι για την ομάδα μας,είστε όλες κουκλες κ

είμαστε όλες εδώ να ανταλάσσουμε απόψεις κ εμπειρίες για τα

μωρακια μας κ για εμάς..Κ όχι για να βρίζουμε η μία την άλλη!!

Σας αγαπώώώώ!!!!!

Καρολινάκι μου όμορφο τελικά η αιτία του κακού για το

βραδινό μας γάλα ήταν ο μπαμπάς μας..Η μικρή ερωτευμένη δεν ήθελε

να τον αποχωρίζεται,καταλάβες??? ;) :laugh: :laugh:

Χθες πήγε να δει με τους φίλους του τον αγώνα κ ήταν άψογη..

Ήπιε το γαλατάκι της,300 μλ παρακαλώ κ έπεσε για νάνι χωρις

καμία διαμαρτυρία.. :dry: Τι να πεις..Απο δω κ πέρα θα τον κρύβω

στο μπαλκόνι... :P

Υ.γ.Μας λείπεις πολύύύύύύύ!!!!!!!!!! :(

Δωρούλα μου δεν είμαστε κοντά να μας κεράσεις κοριτσάκι μου,

κρίμα!!!!Κάντο αυτό με τα ψαλίδια κτλ,θα χει πλάκα!!!! :woohoo:

Τι νέα οι υπόλοιπες,πού εξαφανιστηκατε καλεέέέέ???? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Χτες βαλτε μου απουσια...χαχαχα

ημουν με τη μανουλα μου οπηγαμε να κανουμε καποιες εξετασεις για την εγχειρηση η οποια προγραμματιστικε για της 12/07..μακαρι ολα να πανε καλα!!!

Κωνσταντινα μου σοβαρα..εκανε ολα αυτα η μπουμπου....χαχαχα..πολυ γελασα!!!!

αχ τι εγω να τραβιξω η δολια πεθερα...Χριστοφορος συν Ολινα..ισον ταραξιες για παντα!!!!

φαντασου τι εγγονια θα μας κανουν!!!!!

Αυτο που λες εγω παλη δεν το καταλαβαινω...ουτε τις μεν που απολογουνται λες και κανουν καποιο εγκλημα τιμης ουτε τις δε που χαρακτηριζουν..αν και σε αυτο το θεμα δεν ειχαμε τοσο βαριους χαρακτηρισμους...ευτυχως!!!!

Καρολινακη μου φιλια στη Πειρατινα παπενια

Ζαιρα περιμενουμε ενπυπωσεις απο το παρτυ

Νινινα Φανουλα Barbie, στελιτσα σουλιτσα..και οποια αλλη ξεχασα πολλα πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπονζουρ ζουζουνες κ ζουζουνακια!!!Τι μπονζουρ δηλαδη,καλησπερα!!!

Βαλ'τε μου κ εμενα απουσια χθες :P !!!

Εχω πολλες δουλειτσες κ τρεχαματα κ ξαφνικα συνειδητοποιησα οτι δεν εχω κανει τιποτα για τη βαφτιση που ειναι το Σεπτεμβρη :woohoo: !!Βεβαια θα μου πειτε...βρειτε ονομα πρωτα κοπελια κ μετα οι ετοιμασιες :laugh: :laugh: !!!Θα γινει κ αυτο!!Αυτες τις μερες λεω να παω να δω προσκλητηρια κ μπομπονιερες κ να κλεισω!Για να δουμε!!

Χρυσαααα μου καλη επιτυχια στη μανουλα σου :):):) !!!!!Ολα καλα!!!Θα τα ξαναπουμε βεβαια,εχουμε μερες αλλα ολα θα πανε μια χαρα!!!

Ντινακι μου ποσο γελασα με την Ολινα :laugh: !!!Ηταν σα να την εβλεπα σε βιντεο νον-στοπ που εχεις πατησει κ το γρηγορο :laugh: !!

Οσο για το βραδυνο γαλα εχουμε ακριβως τα ιδια :woohoo: !!Τρωει κ την κοιταει ο μπαμπας της κ μου σπρωχνει αυτη το γαλα κ τον κοιταει κ γελαει!!20 φορες η ιδια σκηνη!!!Βρε σταματα του λεω να της αποσπας την προσοχη με την παρουσια σου :laugh: !!!Παω κ γω μεσα να την ταισω,αυτη εκει το νου της!!

Δωρουλα μου μουρλια ακουγεται η περπατοπιτα :woohoo: !!!Μιαμ,μιαμ!!!Μπραβο στο Σταυρουκο!!Πολλα φιλια!!

Ζαιρα μου ελπιζω να ειναι καλυτερα το μπουμπουκι σου κ απυρετο!Καπου θα την αρπαξε!

Καροοοολλλλ μου ???Που εισαι??Μας λειπεις κ εμας!!Πως παει η δουλειτσα???Υπομονη αγαπη μου!!!Το τρελλο κ ομορφο παπακι μας τι κανει???Αυτη την βδομαδα εχω πολλες δουλειτσες!!!

Φιλια ολλα κ στις 2 σας!!

Οσο για το θεμα στο αλλο ποστ...βαρεθηκα!!!!!!!!!Καθε φορα λεω να μιλησω κ κρατιεμαι!!!Παντως οντως ειναι λιγο πιο λαιτ απο αλλες φορες!!

Εδω ειμαστε μια χαρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

buenos días...!!!

Καλα το εγραψα...? :laugh: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλημερα λοιπον....!!

Δεν ειχα ορεξη να γραψω τιποτα χθες...

Μη μου θυμωσει καμια... :):)

Πηρα θεση σε ενα θεμα και ακουσα την ειρωνεια του αιωνα..

Ρε κοριτσια δεν ειμαι ανθρωπος κακοπροαιρετος.

Ειλικρινα.. Δεν θελω να κανω κακο σε κανεναν.

Οσα κι αν μου εχουν κανει-πει διαφοροι τοσα χρονια ..σωπαινω.

Ειναι ο χαρακτηρας μου τετοιος.

Τελος παντων...

Τα νεα απο την Αναστασια μου...

Το αλλο Σαββατο εχουμε γενεθλιακιααααααα!!!

Χθες πηγαμε παραγγειλαμε την τουρτα...

Σας την κραταω για εκπληξη!! (θα σας βαλω φωτο)..! :P

Θα σβησουμε το πρωτο μας κερακι στην αυλη του σπιτιου μας!

Πηρα ολο το σετ "φραουλιτσα" (πιατακια-ποτηρακια-καπελακια-τραπεζομαντηλακι κτλ),και στα παιδακια θα δωσουμε σαπουνοφουσκες

καραμελακια και κατι μικρα τηλεφωνακια με νερο μεσα ...

δεν ξερω πως να σας τα εξηγησω... :ohmy::ohmy::P:P :woohoo:

Πηρα της Αναστασιας ολολευκο φορεματακι με σφιγγοφωλια και

στο πλαι ασημενια στρασακια και ασπρα πεδιλακια (εχουν πολυ ομορφα

και ανατομικα στα babyl's στην Σταυρουπολη)

Αληθεια... Της πηρα 19 νουμερο και ειναι λιγο μεγαλα.. :S:S:S

Μηπως να τα αλλαξω να παρω 18..?

Ρε κοριτσια δεν περπαταει μονη της.

Μονο αν την πιανω απ το χερακι. (απ' το ενα μονο).

Τεμπελιαζει μηπως?

Της λεω.. "Αντε μωρο μου, μονη που τωρα"

και ταραζεται.. :blink: και ορμαει πανω μου και σε αγκαλιαζει.. :S

Αλλος προβληματισμος...

Δεν τρωει φαγητο (περα απο 2-3 κουταλιτσες) εδω και 3-4 μερες.

Ολη μερα ειναι με ενα μπουκαλι νερο στο χερι.

Και απο γαλα.. μμμ χαλια και μετο γαλα.

Χθες βραδυ κοιμηθηκε με 90 ml ...

Τι παρλα με επιασε τωρα?

Θελω να γραψω κι αλλα... αλλα με καλει ... η κουζινα!!

Φιλια και καλο μεσημερι.. :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...