Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσουδια!!!Τι κανετε??Επιασαν οι ζεστες κ εξαφανιστηκατε??

ΑΧ δε τη παλευω καθολου!!!Σκαω!!!Περιμενω να ερθουν να βαλουν κ αυτο το αιρ-κοντισιον...τα νευρα μου!!!

Ουφ...!!

Τι νεα εσεις??

Αγγελικη μου καλη δυναμη με τις εργασιες!!!Μυρτουλα μου κ εσυ το ιδιο!Υπομονη με το διαβασμα!

Χρυσα μου κουραγιο για τη μανουλα σου!!Ευχομαι ολα καλα να ειναι απο εδω κ περα κ περαστικα της!!Αφου πρεπει να γινει ετσι ας γινει συντομαι κ ευχομαι η βιοψια να ειναι πολυ καλη!!

Φανουλα τι κνατε τελικα??Πηγατε παρεουλα?Πως ηταν??Εγω δεν θα επαιζε τετοιο ενδεχομενο...κοιμαται απο τις 8-9 ξερη!!Ουτε στο σβησιμο της τουρτας μου δεν αντεξε :( !

Καρολινακι μου τι κανετε??Το παπι??Υπομονη με τη δουλειτσα!!

Κωνσταντινα μου που ειστε???Βολταρετε???Να σε ρωτησω,απο που πηρες το τελειο σωσιβιακι της μικρης σου??

Δωρα,Κατερινα,Αννα,Ιφ,Αννα....πολλα φιλια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπεεεεερα!!

Αγγελικη μη με θυμωνεις! :angry: :laugh:

Γιατι να παρεις το κ@λοχαρτο ΕΣΤΩ και για κορνιζα? εεεεεε....?

Αααααααα..... μη μου εισαι απαισιοδοξη.. :P

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩ....... :):):):)

Οσο για το αντρακι σου... ειναι ατακτουλικος τι να κανουμε!!!

Εφοδιασου πολλααααααααα πολλαααααα χαρτια για τον εκτυπωτη και...

ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ....!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Ειναι δυστυχως μικρα και δεν καταλαβαινουν οτι κανουν πραγματα

που δεν μας αρεσουν...

Να μου τον φιλησεις.. :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Cesilia μου... δεν ξερω πολλα πραγματα για την υστεροκτομη..

αλλα θα σου ευχηθω απ την καρδια μου να πανε ολα μα ολα καλα.

Φιλια :kiss::kiss::kiss: στο νινι σου.. :kiss::kiss:

little-angel .. κι εμεις χωρις αιρ-κοντισιον...

σκαμε-σκαμε-σκαμε.... αλλα απο μερα σε μερα θα μας το περασουν..

Θα πεθανουμε απο τη ζεστη.. :(:(:(:(

Οσο για χθες στην συναυλια...

ΟΧΙ δεν το πηρα το μωρο μαζι... :(:(:(:(:(

Το κρατησε η μαμα μου..

Και καλα που δεν την ειχα μαζι μου..

Ενας πανικος... ενα χαος απο κοσμο... μαστουρωμενους

να μου τρυπανε τα ρουθουνια.. :angry::angry: αηδιασα κοριτσια..

Αγαπαω τοσο πολυ Σωκρατη Μαλαμα που δεν χανω συναυλια..

Αλλα ειλικρινα.. Χθες ηταν απαραδεκτα ολα.

Ηρθε ενας μ@λ@κ@ς και μου επιασε απο πισω τα μαλλια...

και μου λεει.. "ωραιο μερος για κατασταση... ειμαι ο Δημητρης.."

Μη με ακουμπας του λεω γιατι δεν εχω ορεξη για καβγαδες...

Αυτος ειναι ο αντρας μου και θα εχουμε προβληματα..

Και ελα ρε φιλαρακι σ' αγαπαω ρε φιλε...

Αχ κοριτσια...

Ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει... Ο αντρας μου διπλα πυρ

και μανια...

Πως να βγαλεις ακρη με ανθρωπους που ειναι απο πανω μεχρι κατω

ποτισμενοι αλκοολ και ........ αντε να μη βαλω στο στομα μου αλλες

λεξεις... δεν εχω διαθεση..

Απογοητευτηκα...

Ηθελα να παρω και την Αναστασια..

Να μου το κανουν τιποτα το παιδακι μου...

Παω να ξαπλωσω...

Φιλια σε ολες σας.. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia μου, περαστικα στη μαμα σου!!!

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχει την καλυτερη απαντηση η βιοψια της! Αλλα οτι και να βγαλει η βιοψια μη στενοχωριεσαι πολυ... Η δικια μου εκανε ολικη υστερεκτομη πριν 12-13 χρονια. η βιοψια ειχε βγαλει το χειροτερο... Λοιπον η μαμα μου εδω ειναι να μου σπαει τα νευρακια μια χαρα οπως παντα! (αστειο ειναι αυτο) Ειχε διαφορα ασχετα προβληματα υγειας απο τοτε αλλα με αυτο το θεμα δεν ειχε αλλες ιστοριες. Η αναρρωση ηταν λιγο ζορικη με αρκετο πονο και απεριοριστη γκρινια και δυσαρεσκεια αλλα αυτο ειναι στον ανθρωπο. Εχω ακουσει απο αλλες, φιλες της μανας μου που εχουν κανει την ιδια επεμβαση οτι το περασαν το μετεγχειρητικο μια χαρα...

Να εισαι αισιοδοξη για να το μεταφερεις και στη μαμα σου και ολα μια χαρα θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσούδια μου!!!

Χθες είχαμε..θερμό επεισόδιο με την Ολίνα!Το βράδυ μετά το

μπανάκι της την έφερε ο μπαμπάς της όπως πάντα στο

δωμάτιο της για να πιούμε το γάλα κ να τη βάλω για ύπνο,

κ άρχισε να κλαίει με λυγμούς,να σπρώχνει το μπιμπερό με

το γάλα κ να σφίγγεται επάνω μου..Αυτό μου το έκανε κ προχθές

αλλα επειδή ήταν εδώ η πεθερά μου,υπέθεσα οτι ήταν απο την..

αρνητικη ενεργεια ;) !Αλλα χθες πάλι τα ίδια..

Τελικά δεν ήπιε γουλιά απο το γάλα της,την πήρε ο ύπνος

στην αγκαλιά μου απο το κλάμμα κ την έβαλα στην κούνια της..

Αν κ θεονήστικη,κοιμήθηκε μέχρι το πρωί..

Σήμερα που μίλησα με τη γιατρό μας μου πε πως μπορει να ε'ιναι

απο τη ζεστη,μπορεί απο τα δόντια,μπορεί κ να βαρέθηκε το γάλα..

Εμ έλα όμως που δοκίμασα 2 ειδών γάλατα κ δε της άρεσαν..

Αύριο θα της δοκιμάσω το φρέσκο το τοπικο..

Κ εδώ έχει τρομερή ζέστη,είμαστε κ τελευταίο όροφο,δε ξέρω τι

θα εκανα χωρίς το λατρεμένο μας ..πλατάνι!!!! :P

Αγγελικούλα μου καλο κουράγιο κοριτσάκι μου...Ξέρω πολύ

καλά πώς είναι να μη μπορείς να κάνεις μια δουλειά σωστή... :laugh:

Χρύσα μου καλή επιτυχία συμπεθερουλα μου στη μανούλα,

εύχομαι ολόψυχα να μην είναι τίποτα σοβαρό κ ύποπτο..Όλα να πανε

καλά,η Παναγία μαζί σας!

Φανούλα μου καλά εκανες κ δε την πήρες τη μικρή,όπως

κ να χει είναι πολύ μικρούλα για τέτοιου είδους κοινωνικές

εκδηλώσεις!!Ποτέ δε ξέρεις τι θα συναντήσεις.. :unsure:

Στελλούνι μου γλυκό,το σωσιβιάκι μας το πήραμε απο το

Τσαφ-Τσουφ...Χμ...Για να σου δώσω να καταλάβεις είναι σαν ένα τοπικό,μικρό Jumbo!Όσο για το air condition πιέστε την κατάσταση,

δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα,ιδίως για τα μωρά που τα καημένα

υποφέρουν απο τη ζέστη..

Αυτά τα..ολίγα!!Πάω κ εγώ για νάνι τώρα που κοιμάται το θηρίο μου!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη, εχεις δικιο που θυμωνεις μαζι μου!

Απορριψανε τον αντρα μου για μια δουλεια ομως, τα οικονομικα δυσκολα, με κατι λιγα εσοδα και το ταμειο ανεργιας τη βγαζουμε... Ελπιζω κατι να γινει μεχρι το Δεκεμβριο που σταματαει το επιδομα γιατι δεν μας βλεπω καθολου καλα!

Τα περι πτυχιου αχρηστου στην κορνιζα εκει κολλανε. Να βρω δουλεια με ενα ξερο πτυχιο ψυχολογιας (που μαλλον δεν αναγνωριζεται κιολας) εκει που αλλοι με 2 μεταπτυχιακα παρακαλανε και δεν κανουν τιποτα... Καταλαβαινεις!

Απο την αλλη μερια εγω δεν ηθελα ποτε να δουλεψω σε εταιρια ή στο δημοσιο, ειχα τετοια δουλεια και την παρατησα... Να δουλεψω μονη μου ηθελα, να ανοιξω ενα γραφειο και να ασχοληθω με τις ανθρωπινες σχεσεις. Αυτο ομως προυποθετει να ξενοικιασω μια γκαρσονιερα που εχω εδω για να την χρησιμοποιησω για επαγγελματικη στεγη, πραγμα που αυτοματα μειωνει τα εσοδα.

Με τον αντρα μου να μενει στο ταμειο ανεργιας οχι μονο μια τετοια κινηση ρισκου δεν μπορω να κανω αλλα με βλεπω να σφουγγαριζω σκαλες και να πλενω πιατα με το πτυχιο στην κορνιζα κρεμασμενο στο λαιμο.

Παντως απαισιοδοξη δεν ειμαι! Γκρινιαρα ειμαι... πολυυυ!!! Αλλα εχω και θρασος... οποτε ας παρω το πτυχιο και απο Σεπτεμβριο βλεπουμε ισως κατι σαν "Συμβουλος Ψυχικης Υγειας"...

Καλε, τι χαλι ειναι αυτο που περασατε στη συναυλια!!! Δεν περιμενα τετοια κατασταση σε συναυλια του Μαλαμα... Ευτυχως που δεν πηρες μαζι σου τη μικρη, να φριξεις κι εσυ και το παιδακι!

Να της δωσεις κι εσυ φιλακια... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελικούλα μου σε καταλαβαίνω τόσο πολύ!!!

Δε ξέρω σε τι οικονομική κατάσταση ήσασταν πριν βγεί

ο άντρας σου στο ταμείο,πάντως γενικά τα πράγματα είναι

ζόρικα κ ξέρεις τι λενε ε..Η φτώχια φέρνει γκρίνια!Κ δεν έχουν

κ άδικο..

Εμείς πριν αρχίσει όλο αυτό το θέμα με την οικονομική κρίση,

ήμασταν πολύύύ άνετα!Εγώ έπαιρνα κρέμες la prairie,ο αντρούλης μου

άλλαζε καθε 3 χρόνια αυτοκίνητα,πηγαίναμε Ιταλία για ψώνια,

για πλάκα τα Σαββατοκύριακα...Κ ύστερα ήρθε αυτό,τα μαγαζιά μας

έχουν πτώση κατακόρυφη,εγώ είμαι στο σπίτι λόγω του μωρού,

πτώχευσε μια εταιρεία που είχε ο άντρας μου το 33%(ευτυχώς..)

κ το ένα χτύπημα διαδέχεται το άλλο...Κ επειδή δε μάθαμε να

ζόριζόμαστε πιεζόμαστε πολύ..Αλλα δεν το αφήνουμε έτσι..

Παλεύουμε για το καλύτερο κ συνεχώς ψάχνουμε καινούρια πράγματα

που μπορούμε να κάνουμε που θα επιφέρουν κέρδος στη δουλειά..

Τι να κάνεις!Για τα παιδιά μας ρε γμτ!!!

Πού θέλω να καταλήξω??Το κεφάλι ψηλά,χαμογελο κ αισιοδοξία!!

Τώρα σχετικά με την γκαρσονιέρα που λες,ναι μεν θα χάσεις ένα έσοδο,

αλλα αν γίνει επαγγελματική στέγη κ αποκτήσεις ένα αξιόλογο

πελατολόγιο μπορεί το έσοδο που είχες πριν απο την ενοικίασή του

να γίνει μεγαλύτερο απο τη δουλειά σου..

Μήπως να ψάξεις τρόπους να γίνει η δουλειά σου γνωστή?Να το

προωθήσεις??

Όσο για τον αντρούλη σου,είναι δύσκολα τα πράγματα οπότε ίσως

χρειαστεί να ρίξει λίγο τα standards που έχει κ να ξεκινήσει να εργάζεται ίσως κάπου αλλού απο εκεί που είχε το μυαλό του..

Φαντάζομαι βέβαια πως όλα αυτά τα έχετε σκεφτεί κοριτσάκι μου,

αλλα είμαστε κ όόόλες εμείς εδώ,που σκεφτόμαστε η μια την άλλη

κ θέλουμε να είμαστε κοντά σε όποια το χρειάζεται!! :kiss:

Εύχομαι σύντομα να εχουμε θετικά νέα σου(σ αυτό το θέμα)

κ βέβαια να μη ξεχνάς να μας αναλύεις με το γνωστό περιγραφικό

σου ταλέντο τις "περιπέτειες" του Ιάσωνα!!!!

Καλό απόγευμα,φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi, να εισαι καλα κοριτσι μου και σ' ευχαριστω πολυ για τα λογια σου!

Στα 32 χρονια μου εχω ζησει με πολλα, με μετρια, με λιγα και ξανα παλι με πολλα, με μετρια... Δεν τα εκτιμησα ποτε τα χρηματα ουτε οταν τα ειχα ουτε οταν δεν τα ειχα! Και πολυ φοβαμαι οτι δεν εμαθα απο τα "λαθη" και τις σπαταλες μου και ετσι θα εξακολουθησω να ειμαι οσο με παιρνει φυσικα με ενα μικρο παιδι!!!

Δεν ειμαι απαισιοδοξη οπως ξαναειπα αλλα πολυ γκρινιαρα και ξεροκεφαλη και σιγουρα θα κανω αυτο που θελω στην επαγγελματικη μου ζωη, οπως εκανα παντα του κεφαλιου μου σε ολα. Ουσιαστικα ειπα τι θα κανω... απλα τα ειπα γκρινιαζοντας.

Το κ...πτυχιο μου δε λεει τιποτα, ουτε ο κοπος που εκανα για να το αποκτησω μπροστα στην εθελοντικη εργασια, την πρακτικη ασκηση επι τρια και την προσωπικη μου ενασχοληση με αυτο που γουσταρω να κανω στη ζωη μου. Δεν προκειται να τα αφησω αυτα να πανε χαμενα. Απλα θελει θρασος να βγεις σε αυτο το επαγγλμα σε μια επαρχιακη πολη που υπαρχουν ηδη 3-4 ψυχολογοι που χτυπανε μυγες, 1 κεντρο για παιδια με αυτισμο, που παει απο το κακο στο χειροτερο λογω ελλειψης πορων και ενα σωρο αλλοι με 2 και 3 μεταπτυχιακα που παρακαλανε για μια θεσουλα καπου, με συμβαση με 700 ευρω το μηνα.

Επειδη λοιπον το διαθετω και το θρασος και καμια συνεση δεν εχω με τα χρηματα, ουτε να τα κυνηγησω, ουτε να τα βαλω σα στοχο, θα κανω αυτο που θελω (τη γκαρσονιερα γραφειο δηλαδη) και που ξερεις μπορει να ερθουν κι αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετοιες στεναχωρες σκεψεις εκανα μεσα στη ζεστη, ξαποστειλα με κουριερ τις εργασιες κατα τις 7.30 το απογευμα και...

Στις 8.00 καταφτανουμε στη θαλασσα εγω, ο Γιωργος, ο Ιασωνας και απο κοντα η μανα μου, ο αδερφος μου, η νυφη μου... Μη χασουν το πρωτο μπανιο του Ιασωνα!!!

Δεν ειχαν αδικο... το παιδι μου ειναι θεαμα! Οριστε κατασταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο σπιτι μαζευτηκαμε στις 10.30!!! Αυτη τη στιγμη φευγουν τα αλατια απο πανω του... ακουω τα νερα και το μπαμπα του που φωναζει: "Που το βρισκεις το κουραγιο παιδι μου μετα απο τοση λυσσα!"

Μερικα απο τα φυκια που βλεπετε στην προηγουμενη φωτογραφια βρισκονται στο στομαχι του μαζι με μπολικη αμμο φυσικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορι κοριτσάκια, αλλά τόσες μέρες δεν κατάφερα να μπω.

τα ξέρετε τώρα....δουλειά το πρωί και μετά στο σπίτι.

πως περνάνε οι ρημαδιασμένες οι ώρες;;;;εγώ κα 48 ώρες να είχε η μέρα νομίζω θα μου ήταν λίγες.

με λένε Ντίνα- Κωνσταντίνα όπως θέλετε

λοιπόν όπως σας είπα έχω ένα αγοράκι σχεδόν ενός έτους,αβάπτιστο, καρκινάκι στο ζώδιο- όπως η μαμά του, θηριάκι. ταλαιπωρούμε πολύ τη μαμα μας, αλλά είναι τόσο γλυκιά η τλαιπωρία αυτή (καλά όχι πάντα :blush:B) )

περπαταμε στα έπιλα εδώ και τρεις μήνες, όμως δε λέμε να τα αφήσουμε.

έχουμε 5 δοντάκια.

θα σας εκθέτω διάφορους προβληματισμούς μου κατά καιρούς

ο πρώτος μου είναι ο εξής: πόσες από εσάς δουλέυετε κα ποιος κρατάει τα παιδιά σας;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σε ξέρω προσωπικά Αγγελικουλα μου αλλα

μου χεις δώσει την εντύπωση πως οτι κ αν καταπιαστείς να

κάνεις το πετυχαίνεις!!Βουουουουρ για γραφείο λοιπόν..!!!

Καλα ο Ιάσωνας όλα τα λεφτάάάάάάά!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

Αλλα η θάλασσα σας δε μου άρεσε... :( Ελάτε προς τα δω

να χαρούμε παρεούλα πεντακάθαρα νερά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα!ολα καλα?αχ εγω τρεχω...οπως παντα...εχουμε πολυ δουλεια οσο περνανε οι μερες!καλο αυτο βεβαια!το πιο θετικο ειναι οτι η μαμακα μου επιτελους ειναι καλυτερα!4 μερες τωρα σηκωνεται ασχολειται με διαφορα κ την βγαζουμε κ βολτουλα κ μπανακι!!!!!!!!!!

χρυσα μου ευχομαι να πανε ολα καλα!υπομονη κοριτσι μου κ οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!

ντινα ολοι τα βρηκαν σκουρα αυτη τη χρονια.εγω γιαυτο δεν ξαναπηγα στο δημο.ψωρομισθος κ δουλεια υπο αθλιες συνθηκες.δουλευα στα ιαματικα σαν φυσικοθεραπευτρια.κ ανελαβα την καφετερια του μπαμπα μου!περισσοτερα κερδη κ οταν ξεκ....αι αξιζει τον κοπο!οσο για το γαλα ισως χρειαζεται λιγο χρονο το κοριτσι μας για να συνηθισει την αλλαγη.το εχεις δοκιμασει?εγω παντα τα δοκιμαζα,ακομη κ το δικο μου οταν θηλαζα...!!!

α ρε αγγελικη πολυ καλα κανεις κ σκεφτεσαι ετσι!η ζωη θελει ρισκο!!!!σε ολους τους τομεις!!!!!!καλη επιτυχια σε οτι κανεις!!!!!!!!

ζαιρα εγω δουλευω.στην αρχη τον ειχα η μαμα μου αλλα επειδη αντιμετωπιζει κατι προβληματακια υγεις το μεσημερι απο τις 2-5 ειναι με τον μπαμπακακ απο τις 5-8 με μια φιλη μου που της ζητησα να τον κραταει.την πληρωνω βεβαια!απλα την ξερω κ την εμπιστευομαι σε σχεση με αλλες κοπελες εδω.ειμασταν απο παιδακια μαζι συμμαθητριες!

τα υπολοιπα κοριτσουδια καλα?εμεις καθε μερα μπανακι κ ο αλεξαδρος μπαινει μονος στη θαλασσα!!!!!πρεπει να βαλω φωτο να μας καμαρωσετε!!!!!

φιλακια αγαπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νερα της λιμνοθαλασσας ειναι πραγματικα πολυ καθαρα... δεν τους φαινεται ομως λογω των φυκιων και του φυτοπλαγκτον γενικοτερα. Η οψη της θαλασσας ειναι συχνα μαυρο χαλι αλλα βγαζει φοβερα ψαρια... πολλα και νοστιμα λογω του οτι βρισκουν καλο φαι. Παντως οσοι αηδιαζουν απο τα φυκια δεν πανε για μπανιο στη λινοθαλασσα αλλα σε διπλανα χωρια οπως ο Λουρος, το Κρυονερι που ειναι 10-15 λεπτα με το αυτοκινητο απο το Μεσολογγι. Οι μετρησεις που κανουν για την καταλληλοτητα των νερων ειναι πολυ καλες κι εδω και στ κοντινα μερη.

mummydi, εσεις που πατε για μπανιο συνηθως? Στη Δραμα δε μενετε? Καποια στιγμη μεσα στο καλοκαιρι θα ανεβουμε προς Θεσσαλονικη κι επειδη οσο τοπικιστρια κι αν ειμαι (φαινεται απο την υπερασπιση των θωλων νερων μας... :P ), πεταω τη σκουφια μου για βαλιτσες και εκδρομες, θα χαρω πολυ να γνωριστουμε και να παμε για μπανιο παρεουλα!!!

Η αληθεια ειναι οτι αν και εχω γυρισει αρκετα στην Ελλαδα, τη βορεια την εχω αφησει παραπονεμενη και ειναι κριμα γιατι και και πολυ καλα σχολια εχω ακουσει για ις ομορφιες της και παντα ειχα την αισθηση οτι οι ανθρωποι που ζουν βορεια εχουν αλλη ποιοτητα κυριως σε θεματα ευθυτητας, καθαροτητας χαρακτηρα και εργατικοτητας. Ειδικα στο τελευταιο εμεις υστερουμε πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα, πολυ χαιρομαι που η μαμα σου ειναι καλυτερα!!! Το οτι σηκωνεται απο το κρεβατι και ασχολειται με πραγματα ειναι πολυ καλο... Θα σου ελεγα να την βαλεις να κανει κι αλλα, οχι απραιτητα πολυ κουραστικα απλα πραγματα που θεωρουσε οτι καταφερνει καλα στο παρελθον και πιθανα να μπορει ακομα οπως το φαγητο ή γλυκο για το οποιο περηφανευονταν, να κοψει κουρτινες, να διακοσμησει ενα χωρο... δραστηριοτητες αναλογες με τα ενδιαφεροντα της.

Για τη δουλεια καλα εκανες! Πιστευω οτι η ιδιωτικη δουλεια αν βαλεις ψυχη και οπωσδηποτε και κοπο ή αν μπορεις και χρημα, αργα ή γρηγορα αποδιδει... Αντιθετα ως υπαλληλος και ιδαιτερα στον ευρυτερο δημοσιο φορεα σπανια ο κοπος και ικανοτητες αναγνωριζονται και φυσικα ποτε δεν αποδιδουν τα αναλογα οικονομικα οφελη.

Να βαλεις τις φωτογραφιες του Αλεξανδρου στη θαλασσα, θα περιμενω να τις δω... Και να του δωσεις πολλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaira ή μαλλον Κωνσταντινα, πρεπει να ειναι πολυ κουραστικο και δυσκολο να εισαι μαμα, νοικοκυρα και εργαζομενη ταυτοχρονα! Που να φτασουν οι 24 ωρες... Εδω εγω που δεν δουλευω παλι καποιες μερες δυσκολευομαι να προλαβω. Παντως αυτος ειναι ο στοχος μου... τα ολα! Και οταν τον πετυχω ο μικρος θα μενει με καποια κοπελα που εχω στα υπ'οψιν και τον μπαμπα του, μετα τα 2,5 του χρονια θα παει στον παιδικο σταθμο.

Και ο Ιασωνας τριγυριζε αρκετο καιρο στηριζομενος στα επιπλα και τους τοιχους. Περπατησε (περισοτερα απο 3 βηματα), στις 4 Ιουνιου ηταν 1 ετους και 10 ημερων. Τωρα πια σχεδον δε μπουσουλαει καθολου, ειναι ολη τη μερα ορθιος και περπαταει σα μεθυσμενος αλλα δεν πεφτει πολυ συχνα και το βασικοτερο ειναι πως χτυπαει λιγοτερο απο πριν.

Ηθελα κι εγω να σε ρωτησω τι δουλεια κανεις και αν εχετε αποφασισει πως θα τον ονομασετε το γιο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δουλεύω σε νοσοκομείο, ωσ γηραμματέας.

αντιλαμβάνεσαι ότι με τραβάνε όλοι σα λάστιχο,

αλλά γυρίζω σπίτι και μόλιες τον κοιτάω είναι σα να μην έχω δουλέψει καθόλου.

και το όνομα αυτού : Στρατής(-Παναγίωτης).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα!οσο απιστευτο κ αν σας φαινεται ειμαι μεσα!κατι χρειαστηκα κ ειπα να σας πω ενα γεια!τι κανεττε αγαπες?ευχομαι να εχετε μια τελεια μερα!

αγγελικη ο γιοκας σου ειναι ολα τα ευρω!!!!!!!δε μου λες στο φεις ειμαστε φιλες?εψαχνα κ δεν σε βρηκα στους φιλους...valantis-anna kaparakis για κανε με γιατι ως σχεδον ασχετη δν ανεβαινουν με τπτ οι φωτο στο μαμυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Αννα σου εστειλα frend request!!!!

Αγγελικη αμα ανεβειτε προς τα πανω ελα για καφε...κερναω φρεντο στην πλαστικη πισινα του Χριστοφορου

Η μαμα μαλλον θα εγχειρηστει αρχες Ιουλιου...πρεπει λεει να προετοιμαστει ψυχολογικα αλλα το πηρε αποφαση..αρχησε κατι δικαιολογιες και καλα να περασει ο γαμος της κουνιαδας μου...και καλα σκεφτεται εμενα να μην ζωριστω εγω κλπ..δικαιολογιες..ευυχως χτες το τεστ ΠΑΠ ηταν σχετικα καλο , εχει μονο καποιες κυτταρικες αλλιωσεις που δεν παρουσιαζουν κακοηθεια..και γιαυτο επειγει να γινει η επεμβαση...

Μακαρι να πανε ολα καλα...σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!!!

Αγγελικη εμενα στο Μεσολλογι μου αρεσε πολυ...ειχα φαει - εκτος απο πεντανοστιμα ψαρια- και αγριογουρουνο..το οποιο ομως εκανε κριτσ κριτσ..μαλλον εμειναν μερικα σκαγια μεσα!!!!

Κωνσταντινα- Συμπεθερα..δηλαδη εχετε γερη προικα...χαχαχα...αμα το ηξερα θα την ειχα καπαρωσει την Ολινα νωρητερα...χαχαχαχα

Μη μηλατε για κριση πλιζ...ο αντρας μου ειναι απληρωτος εδω και 5 μηνες..και να πω οτι δεν εχει δουλεια....αλλα το αφεντικο τους μπηκε μεσα με κατι μαυρισμενες επιταγες...παντως υποσχεθηκε οτι απο σεπτεμβρη θα καλυτερεψουν τα πραγματα...ευτυχως εγω πληρονομαι στην ωρα μου..αλλα τα περασμενα μεγαλεις..να παιρνω γυναικα 2 φορες το μηνα..κωμμοτηριο μανικιου πεντικιουρ σε ευδομαδιαια βαση..ολα κομμενα...να πω την αμαρτια μου δεν με πειραζει τοσο αυτο οσο το οτι ηθελα να κανω ανακαινηση στο σπιτι και πηγα πολυυυυυυυ πισω.

Αννα χαρηκα για την μαμα μου...μακαρη να εχει τοσο καλη συνεχεια...η παροσυια τους ειναι σημαντικη στην ζωη μας

Κωνσταντινα εγω δουλευω...και μεχρι τωρα το μωρο το ειχε η μαμα μου..αλλα τωρα ευτυχως βγαινει η πεθερα μου στη συνταξη..και θα τον εχει αυτη...

Αν και εχω κανει αιτηση σε 3 δημοτικους βρεθικους σταθμους..αν και δεν το κοβω να μας παιρνουν..εχουμε λεει υψιλο εισοδημα!!!!!!

Αν ξεχασα καποια χιλια συγνωμη...

Στελλιτσα να επιμινεις για το αρκουδισον...εγω εχω 2 ...και σωθηκα..και να φανταστεις οτι ειμαστε πνυγμενοι στο πρασινο στο σπιτι..και στα κουνουπια βεβαιως βεβαιως!!!!!!

Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μουουοου!!!!!!!!!!

Αγγελικούλα μου θα χαρώ τρελά αν σας γνωρίσω κ

απο κοντά!!!!!!!Να μου πεις οπωσδήποτε ποτε θ ανέβετε

προς τα δω,να το κανονίσουμε..Εμείς πάμε για μπανάκι προς

Καβάλα,στην Ν.Πέραμο..Ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.ammolofoi.com/index.php?opti ... &Itemid=82

(Αυτο είναι ένα ακόμη δέλεαρ μετά απο εμάς!!!)

Χρυσούλι μου αν συνεχίσει έτσι η δουλειά μου φαίνεται

δε θα μείνει βρακί στον κ... μας!!Πάντως ένα σπιτάκι απο τη

μανούλα της η μικρή θα το τσιμπήσει οπωσδήποτε... ;);)

Ζαιρα καλώς μας ήρθες,συνονόματη κ εγώ,να σου ζήσει

ο μικρός σου!!

Αννουλα μου πολύ χαίρομαι που είναι καλύτερα η μανούλα σου..

Κάθε μέρα κ καλύτερα κοριτσακι μου!!!

Αγάπες σήμερα φυσαει ένα πολύ ευχάριστο,δροσερό αεράκι..

Το απόγευμα θα πάω να ρωτήσω σε 2 παιδότοπους που έχω στο μυαλό

μου για τα γενέθλια της μπουμπουκένιας μου..Απιστευτο μου

φαίνεται..Σαν χθες ήταν που τέτοιο καιρό πέρισυ ήμουν στον μήνα

μου κ όόόλη μέρα ειχα να κάνω με την λατρεμένη μου κοιλίτσα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ.. ΑΑΑ αν το βρακι δεν ειναι Victoria's Secret εμεις δεν σας παιρνουμε..τι να το κανουμε το σπιτισας.... εχουε δικο μας!!!!!!!

Εχω παει Αμμολοφους..τελεια ηταν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

χαχαχαχ.. ΑΑΑ αν το βρακι δεν ειναι Victoria's Secret εμεις δεν σας παιρνουμε..τι να το κανουμε το σπιτισας.... εχουε δικο μας!!!!!!!

Εχω παει Αμμολοφους..τελεια ηταν!!!!

Victoria's secret???Sorry φιλενάδα,εγώ είμαι φανατική MED-

σας κάνουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπααααα!!!

Ειχα ενα σετακι κοκκινο- λεοπαρ....ΔΕΝ!!!

δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου εφαρμοζουν καλα...

Για σουτιεν προτυμω τα Gossard η τα Luna αλλα εχω καταβολευτει με τα βρακακια της DIM και της La perla!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι με έχουν καταβολέψει..Κ τα La Perla είναι τέλεια..

Κ βέβαια τρελλή αδυναμία μου είναι τα intimissimi,απίστευτες

ποιότητες,απίστευτα σχεδιάκια..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ασε..μη μου μιλς για τα intimissimi..τελεια ειναι !!!

και πολυ καλες οι τιμες τους!! και στα κορμακια και τα φανελακια

αλλα και στα αντρικα μποξερακια

Ερωτηση..εχω παρα....μα παρα πολλα λουτρινα για δοσημο...τα περισσοτερα ειναι ολοκαινουρια..ξερετε καποιον που τα θελει;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...