Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

καλημερα καλη εβδομαδα σε ολες :)

zaira καλως μας ηρθες :) εγω ειμαι η κατερινα κ εχω τον παναγιωτη, που στις 30 /6 χρονιζει... :cheer: πες μας λιγα λογια αν θεςε για εσας για να γνωριστουμε... ;):)

κουκλες πως περασατε στη θαλλασα; εμεις εδω ψηθηκαμε... :( κ οπως εχω ξαναπει η θαλλασα μας ειναι μακρια :( για ψραψτε μας τις αντιδρασεις των παιδιων στην πρωτη επαφη με το νερο.... ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κοριτσάρες μου και καλή εβδομάδα να χουμε....

εννοείται τωρα με τετοια ζέστη έχουμε πεταξει μπουτάκια και χεράκια εξω... :P:P με ενα αμάνικο εσωρουχάκι την έχω...ειναι για δάγκωμαααααααααααα :woohoo: :woohoo:

zaira καλώς ήρθες στην παρεούλα μας...να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!!!!!!!!! :):) γερο και καλότυχο να ναι ...εμενα με λενε Καρολίνα και έχω μια μπεμπούλα 1 έτους και 8 ημερων που θα την βαφτίσουμε στις 4 Ιουλίου αλλα εμεις την λεμε ακόμη παπένια η' παπί...!!!! :P:P:P εχουμε 4 δοντάκια και σύντομα άλλα δύο...μπουσουλάμε και στεκομαστε όρθιες και που και που κανουμε μερικα βηματάκια μόνες μας ... :):) θα χαρώ να τα λέμε...

Αννούλα μου μπράβο κοριτσάκι μου που περάσατε τόσο όμορφα οικογενειακώς.... :):)

Ιφιγένεια μου ευχαριστούμε για τις πληροφορίες...να σαι καλά!!! εμεις απο γάλα μέχρι τον 18 μηνα μας ειπε να συνεχίσουμε με το Almiron 3...

το βραδακι της δίνω είτε κρεμούλα(της πήραμε βανίλια και νομίζω της άρεσε πιο πολυ απο την μπισκοτόκρεμα...) είτε γιαουρτάκι με λίγο μελάκι...

χθες πρωτη φορά της έδωσα καρπουζακι μαζι με μηλο και μπανανα..δοκίμασα και εγω ήταν μιαμι... :P:P αλλα είχε πολυ πλακα κοριτσια της εδωσα λίγο σκετο να δω αντιδραση και ίσα που το δαγκωνε και με κοιταζε σαν μου λεγε τρώγεται εεεεεεεε????? :P

Στελλίτσα μου, Κωνσταντινούλα μου τι μου κάνετε? οι ομορφιές σας ?κάνατε τελικά πλατσα πλούτσα?

Συμπεθερούλα μου που είσαι εσύ? ο γαμπρούλης μου? :kiss::kiss: όσο για την θαλασσα σου κανω συμπαρασταση εγω...μιας και με το σπίτι που φτιαχνουμε να δω πότε θα πάμε για μπανάκι... :( και κάνει μια ζέστηηηηηηηηηηηηηηηηη...αύριο θα χει 40 βαθμούς ...θακάνω μπάνιο στο γραφειο... :(

Ποπίτσα μου τι κάνεις? η μανούλα ?????????ελπίζω όσο πάει και καλύτερα... :):)

Χρύσα μου τι κανει ο ταρζανούλης σου??????????

Ελενίτσα μου που χάθηκες εσύ?????????? σου χω βάλει απουσία... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!

Νυσταζωωωωω

ο μικρος κουμηθηκε στις 11...ξυπνησε στις 3,5..και αυτο ηταν...ειναι μεσα στην τρελη χαρα και στυην ενεργεια...λετε να βαζουν κατι στο γαλα του;;;;;

δεν την παλευω...δεν δουλευει και το κληματριστικο στο γραφειο!!!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάρες μουουουοου!!!!

Τι κάνετε??Εμείς περάσαμε τέλεια Σ/Κ!!!!!!!!!!!!

Το Σάββατο το απόγευμα πήγαμε βολτίτσα οικογενειακώς

στο κέντρο της πόλης κ στην Αγία-Βαρβάρα(που είναι κ

τα γνωστά νερά) να δροσιστούμε!Ήπιαμε απο μια μπυρίτσα

με τον αντρούλη μου,ταίσαμε τα παπάκια(η Ολίνα τσίριζε απο χαρά!!)

κ γυρίσαμε στο σπιτάκι μας..

http://ekei.com/drama/barbara.htm

Χθες πήγαμε στη μανούλα μου για φαγητό κ κατα τις 4μιση

πήραμε το τέλειο σωσιβιάκι μας κ βουουουρ για θάλασσα!!!

Κατα τις 5 ήμασταν εκεί,βέβαια είχε συννεφιάσει λίγο

αλλα είχε καλή ζεστούλα κ η θάλασσα ήταν ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ!!!

Βάλαμε στην αρχη τα ποδαράκια της μικρής στη θάλασσα,κ

μόλις συνηδειτοποίησε οτι είναι δροσερό νεράκι γελούσε

κ φώναζε"ααα???",τη βουτήξαμε μέσα κ ξετρελλάθηκεεεεε!!!

:woohoo: Χτυπούσε τα χεράκια στο νερό κ μόλις ακουμπούσε λίγο

θαλασσινό νερό στο στοματάκι της έκανε γκριματσες!!!!! :S

Κ το σημαντικότερο???Λέει πλέον ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Εκλαιγα σαν χαζούλα..... :)

Θα περάσω τις φωτο στον υπολογιστή κ θα σας βάλω να μας

δείτε!

Ποιό κοριτσάκι με ρωτησε για την αλυσίδα στο πόδι??

Μου τη φέρανε πέρισυ όταν γέννησα,είναι ασήμι κ είναι κ

για το χέρι κ για το πόδι κ είναι πολύ όμορφη..αλητεία σκέτη!

Απ ότι μου έχει πει πάντως κ η φίλη μου VOULA,έχει κ

στα ...μπάμπο που λέει κ η μαγουλίτσα της(jumbo)!!

Αυτά αγάπες μου,περιμένω νέα σας!!Μάκια πολλά!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχχχχ βρε ταρζανούλη θα την ξεκανεις την μανούλα... :(:( καλά βρε Χρύσα μου τι έκανε απο τις 3.30 ο κύριος έπαιζε???????? και φαντάζομαι η μανούλα τα χε παίξει ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολινάκι μου φαντάζομαι χαρα η μανούλα όταν είπες μαμαααααααααααααααα....χρειαστηκε παμπεράκι εεεεεεεεεε?????? :P:P

αντε θελω και εγω μπανάκιιιιιιιιι ζήλεψα :(:(

θελω να δω τι θα κανει το παπι μου όταν το βαλω στο νερό?????την έβαλες σε σωσιβιάκι? επειδη ειναι πολυ μικρα εχω φοβαμαι λιγάκι πιστευω θα την εχω στην αγκαλίτσα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εδώ ντυμένη-στολισμένη,αλλα με το σατανικό βλέμα"Κοιτα,έχω το τηλεκοντρόλ στα χέρια μου κ σε λίγο δε θα ναι πια στα χέρια μου...!!!!!"

:evil: :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωωπω τι ομορφια ειναι αυτη..καλε τι τσαχπινα....κουκλιτσα!!!!!

Ασε καρολ κιλιοτανε στο κρεβατι..ηθελε να πηδηξει κατω..ε κατα τις 5 δεν αντεξα σηκοθηκα εκανα εναν καφε, εκανα ντουσ...ο μικρος επαιζε...μα που τη βρισκει τοση ενεργεια ρε παιδια οχι πειτε μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα κοριτσια!!!Καλη βδομαδα :):):) !!!!!

Κωνσταντιναααααααα :woohoo: :woohoo: τι πλασμα ειναι αυτη η κορη σου :woohoo: :woohoo: ????Δεν εχω λογια!!Σκετη ζωγραφια ειναι!!!Φτου φτου!!!Το ενδυματολογικο τελειο,η αλυσιδα τελεια,το σωσιβιακι τελειο(απο που το πηρες???)και το μοντελο...ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ!!!

Τι ωραια που αντεδρασε στο 1ο της μπανακι!!Μπραβο!!Αντε καλες βουτιες κ επισημα!!

Οσο για το μαμαααααααα....τα συγχαρητηρια μου!!!Εμενα βρε κοριτσια τα εχει κοψει κ τα μαμα κ το μπαμπα...ολο κατι ακαταλαβιστικα λεει κ ολη μερα μαμ...θα νομιζει κ κανας ξενος οτι το εχω νηστικο ολη μερα το παιδι μου :laugh:

Χρυσα μου τι γερμανικο ηταν αυτο που σου εκανε ο Χριστοφορακος μωρε :blink: ???Τι υπερδραστηριοτητα ηταν αυτη νυχτιατικα??Μπας κ ζεσταινοταν κ ξυπνησε??Αχ ελπιζω αποψε να κοιμηθειτε σα πουλακια!!!

Ιφιγενεια μου σ'ευχαριστουμε παρα πολυ για ολες τις χρησιμες πληροφοριες ;) !!!Εγω μου φαινεται θα τα παρω τα γυαλια να βρισκονται κ θα δω αν κ ποτε θα τα φοραμε!Θα ρωτησω κ τη γιατρο!

Καροοολ μου καλημερα!!!Καλε μη σκας ειμαι σιγουρη οτι θα ξετρελλαθει το παπι μας με το νερο!!!Δε γινεται κ αλλιως!!Της αρεσε το καρπουζακι??Φανταζομαι μυστηρια μουριτσα στην αρχη :P

Ζαιρα μου καλως ηρθες κ απο μενα!!Ειμαι η Στελλα κ εχω μια ζουζουνα 11 μηνων κ κατι ψιλα!!Να χαιρεσαι το λουλουδακι σου!

Εμεις ζε πηγαμε για μπανακι αυτο το Σ/Κ,ημουν αδιαθετη :( !!Ελπιζω το επομενο :):) !!!!Χθες ειχα παει τη ζουζουνα στις κουνιες και δεν ηθελε να φυγει με τιποτα!!Μολις πηγαινα να την σηκωσω εκλαιγε κ φωναζε!!Την αφηνα κ εγω και..... κουουουουνια μπεεεεελαααααααα....1 ωρα περασε :woohoo: !!!!Μολις πηγαινα να την σηκωσω χαμος!!!Ρεζιλι ειχαμε γινει!!Μεχρι που πηρα τον μπαμπα μας(ειναι κοντα το σπιτι) κ ηρθε κ μας μαζεψε :laugh: !!8 ειχε παει!!Μολις τον ειδε απο μακρυα να ερχεται ειμαι σιγουρη οτι βραχηκε ακομα περισσοτερο το παμπερ :P και μολις την σηκωσε απο την κουνια δεν εφερε καμια αντιρρηση η κυρια!!!!Αυτα ειναι :laugh:

Αγγελικουλα μου,Φανουλα,Κατερινακι,Αννουλα,Μυρτω μου,Μαρακι που εισαι?...καλημερες κ πολλα φιλιααααααα!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελιτσα μου αποκλειετε να ζεστενοταν, αφενος στην κρεβατοκαμαρα εχει δροσια, εχουμε το σταφιλη..και εφετερου τον ειχα μονο με την πανα..τι να πω

ουτε εμεις πηγαμε για μπανιο λογω γαμου..ελπιζω το αλλο ΣΚ να παμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε Χρυσουλι μου...μονο ο Χριστοφορος ξερει!!!!Ευχομαι να ηταν τυχαιο,μια ατυχη βραδια!!!

Αχ θελω πολυ να παμε για μπανακι!!

Εδω σημερα εχει πολυ ζεστη κ μια απαισια συννεφια :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε και εδω ζεστη..και δνε λειτουργει και το κληματιστικο στο γραφειο..γκρρρρ.

Και εγω ελπιζω να ειναι τυχαιο..και να μη μου το ξανακανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα μια κουκλα η ολινα μας.... :kiss::kiss:

κ οπως ειπαμε κ χθες εμενα ο δικος μου φωναζει συνεχως μαμα, αλλα μπαμπα σπανια... ;):)

Χρυσα τι γερμανικα νουμερα ειναι αυτα; :huh: εμενα παλι δεν κοιμαται την μερα κ μολις παει 9 το βραδυ δεν κρατιεται κ να θελουμε να παμε καπου αδυνατο :(

υπομονη με το κλιματιστικο, τωρα που το χρειαζεσαι βρηκε να χαλασει; ;):huh:

Στελλα,Ελενη,Αννα, Ποπιτσα.,Καρολινακι....μακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Κατερινακη..

Παντως και το Σαββατο που πηγαμε σε γαμο και τον αφισα στη μαμα μου..βαρεσε ιστερια..αρων αρων σηκωθηκαμε και φυγαμε...

ποτε θα μεγαλωσει λιγο και θα κοιμαται;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελούδι μου σ ευχαριστώ αγάπη μου για καλα σου

λόγια.... :) Κ εσένα Νινίνα μου!!!

Κ τα δικά σας δεν πάνε πίσω όμως......ΑΣΤΕΡΑΚΙΑΑΑΑ...Ε

τι σόι ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ είναι??Μόνο τίτλους θα μαστε?? :laugh: :laugh:

Παρεπιπτόντως χθες συνάντησα τη γιατρό μας στη θάλασσα

κ της είπα να σταματήσουμε πια τη σκόνη κ να πιούμε γαλατάκι

νορμάλ κ μου δωσε το οκ!!Τι μου προτείνετε??? :dry:

Χρύσα μου εγω πάλι φοβάμαι μήπως μεγαλώνοντας κόψει

τα 11ωρα βραδινά νανάκια.....Πώς θα ανταπεξέλθω??? :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα μαι κι εγω....!!

Σας διαβαζω ωρες πριν αλλα τωρα η τρελοκοτσιδου μου εκανε νανακια

και ειπα να πω κι εγω τη "καλησπερα" μου...!

Κωνσταντινα μου κι εμεις μια απ τα ιδια.. 11ωρα βραδινα νανακια

και βαλε... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αλλα ολη μερα με μια 1 ωρα υπνο.. :angry:

Μη τα θελουμε κι ολα δικα μας.. :P:P:P:P:P

Σημερα φαγαμε παστιτσιο..! Ξετρελαθηκε!

Πως δεν το ειχα σκεφτει νωριτερα? :blink::blush::blush::blush::blush:

Ετοιμαζω και πασπαλοπιτα (με κολοκυθακια, δεν ξερω πως την κανετε εσεις)και ελπιζω να την φαει... εκοψα τις απογευματινες κρεμες

και δινω ή γιαουρτακι ή κατι που να την "τραβαει" τελος παντων.

Το μωρο αηδιαζε με τις κρεμες.. :(

Ουφ... εχω μαθημα στις 4 και εχει τρελη ζεστη.

Κουβαρι εχω γινει.. :P ή ειμαι στοκος.. ή τι να πω?

Δεν τον κατεχω το αθλημα... :huh::huh::huh::huh::huh:

Παω να κανω μπανακι πριν ξυπνησει η "βιδα"..

Καλο απογευμα σε ολες σας.

Φιλια :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Ελααα... _thalassa_sm.jpg

Πω-πω!!! Τι γλυκο χαρουμενο κοριτσι ειναι αυτο? Μια χαρα ειναι η κουκλα στη θαλασσα... γοργονα κανονικη! Αντε να δουμε ποιος μαγκας θα την κανει καλα κι αυτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Κ εδώ ντυμένη-στολισμένη,αλλα με το σατανικό βλέμα"Κοιτα,έχω το τηλεκοντρόλ στα χέρια μου κ σε λίγο δε θα ναι πια στα χέρια μου...!!!!!"

:evil: :evil: P1011276_sm.jpg

Αχ Παναγια μου μια νεραιδα!!! Φτου-φτου... να την χαιρεσαι την ομορφια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Καλησπερα Κατερινακη..

Παντως και το Σαββατο που πηγαμε σε γαμο και τον αφισα στη μαμα μου..βαρεσε ιστερια..αρων αρων σηκωθηκαμε και φυγαμε...

ποτε θα μεγαλωσει λιγο και θα κοιμαται;;;;

Που εισαι βρε Cesilia? Ζεστη ε? Κουραγιο... με το χαλασμενο air-condition.

Καλη η ερωτηση σου!!! Υποτιθεται οτι ξερω την απαντηση, την αναλυω και στην πτυχιακη μου εργασια... (... Στους 12 μηνες κορυφωνεται το αγχος του αποχωρισμου απο τη μαμα/γονεις, αρα και τα νυχτερινα ξυπνηματα. Απο τους 18 μηνες εως τους 24 τα συμπτωματα αυτα αρχιζουν σταδιακα να υποχωρουν...)

Το κουραγιο και την υπομονη ομως δεν ξερω που θα τα βρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με εχει βαρεσει κι εμενα η ζεστη, η περιοδος (αιτια που δεν πηγαμε στη θαλασσα το Σαββατοκυριακο) και ο ακρως σπαστικος ηχος (σαν εκατομμυρια μελισσες) του Μουντιαλ...Ενα μηνα λεει θα παιζουνε μπαλα αυτοι? Ειμαι που ειμαι νευρικος τυπος, τωρα βγαζω καπνους απο τα αυτια!!!

Πηγαμε παιδιατρο σημερα... Ο Ιασωνακος μου ειναι μια χαρα! 80 εκ. υψος και χμμμ 11,730 βαρος. Στην εξεταση εκατσε πολυυυ καλα (σπανιο φαινομενο) και στα 2 εμβολια (τα τελευταια του πρωτου γυρου) γκρινιαξε ελαχιστα... με ενα μπισκοτο και τον παιδιατρο να κανει τον κλοουν, σε 3 λεπτα ηταν μια χαρα και κοιταζε πως θα διαλυσει τη ζυγαρια!

Ειχα πει οτι θα ρωτησω για τα γυαλια ηλιου... Δεν εβγαλα ακρη γιατι και ο παιδιατρος μου ειπε να ρωτησω ενημερωμενο οφθαλμιατρο καλυτερα γιατι τα δεδομενα του ποσο βλαβερη εχει γινει πια η ακτινοβολια για τα ματια, εχουν αλλαξει!

Ειδα κατι που συζητουσατε για το γαλα... Κι εμας μας ειχε δωσει το ελευθερο απο τον προηγουμενο μηνα να του δωσουμε οτι γαλα θελουμε. Του δινω ομως ακομα το Δελτα Advance με 80% λιγοτερη λακτοζη (ειναι φρεσκο μακρας διαρκειας) λογω του φοβου που μου εμεινε απο τοτε που το ειχε κοψει το γαλα εντελως για 1μιση μηνα. Δε θελω να χαλασω τη δουλεια τωρα που κατεβαζει ολοκληρο ποτηρι ετσι για πλακα...

Απο πλευρας διατροφης του δινω τα παντα εκτος απο ωμες πρασινες σαλατες και αποφευγω τα αλμυρα τυρια και τα πολλα αλατια γενικοτερα, συμφωνα με τον παιδιατρο.

Εγω παλι επειδη ανησυχω λιγο για το βαρος του δεν του δινω ουτε ζαχαρη... Δεν νομιζω να τον πειραξει! Συνεχιζει να καταβροχδιζει ποσοοοτητες ακομα και σε κομματακια. Εχω εδω και μια βδομαδα σε αχρηστια το μπλεντερ αλλα η μασα συνεχιζεται κανονικα... τον εχει τρομαξει το ματι μου!

Καληνυχτα και πολλα-πολλα φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριουδια τικαετε?εμεις δεν εχομε υπολογιστη σπιτι και μιλαω απο της αδερφης μου..μεγαλωσασν α πουμπουλακια πια

αγγελικη μου εγω τυ χω παρι αυτα τα γυαακιακ εινι πολ καλα ακει να τα σηνηθισει

τωρα ο δικος μου αιρνι και ποα με τογυαλι και το πιζει σοβαροςς χαχα http://www.mybabycenter.gr/index.php?ta ... ory_id=198

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλιτσες πως ειστε;παλι μεταμεσονυχτια σας γραφω αλλα τι να κανω που ολη μερα δεν τα καταφερνω...τελευταια εβδομαδα μαθηματων αυτη κ ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη!!!!!!!!!!Βεβαια μετα ειναι η εξεταστικη αλλλα δεν με απασχολη κ τοσο....

Αφορητη ηταν η ζεστη σημερα...πηραμε στον μικρο μου πισινα κ περιτο να σας πω τι γινεται.........δεν βγαινει αο μεσα με τιποτα....ολη μερα πλατσουριζει..σημερα εκανε κ την πρωτη του βουτια....Ειχε βγει απο μεσα κ ηταν γονατιστος αο την εξω πλευρα κ επαιρνε μια βαρκουλα κ πετουσε εξω νερο, κ πως σκυβει λυγιζει το φουσκωτο της πισινας κ κοριτσια πεφτει με τα μουτρα μεσα..........................δεν προλαβα να τον πιασω,μετα πηρε βαθια ανασα κ σηκωθηκε..ενστικτωδης αντιδραση...τον πηρα αγκαλιτσα γιατι φοβηθηκε κ εκλαιγε αλλα σε 5 λεπτα παλι τα ιδια εκανε......

ΚΩνσταντινα τελειες οι φωτο της γοργονιτσας...μολις βρω χρονο θα σας βαλω κ γω.....

Κοριτσια για γυαλια κ γω αναρωτιομουν αν του παρω η οχι κ ξεχασα να ρωτησω τον παιδιατρο εχει αναοιχτοχρωμα ματακια κ τον ενοχλει πολυ ο ηιος,αλλα κ να του παρω αμφιβαλλω αν τα κρατησει...

Πολλα φιλια σε ολες κ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...