Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

Ω ναι..Ολίνα η μυρμηγκοφάγα!!!!!!

Το ποδηλατάκι είναι ΤΕΛΕΙΟ Αγγελικούλα μου,

είχα δει κ εγώ ένα παραπλήσιο αλλα σε μωβ-φουξ στα κουκου

κ χθες που πήγαμε να το πάρουμε είχε φύγει,βεβαια!!

Μες στα νεύρα εγώ...Τα άλλα μου φαίνονται πολυύ μπανάλ.. :angry:

Όσο για τον μικρό Ιάσωνα παρόλο που η φωτό προφίλ είναι μακρινή

κ εμένα μου φαίνεται οτι είστε ίδιοι..Κ είναι κ κουκλι!

Κ εμένα οι περισσότεροι μου λένε οτι μου μοιάζει πολύ η μικρή

μόνο που αντι για τα πράσινα μάτια μου πήρε τα μαυρα του

μπαμπά της..Πάντως αλήθεια,αυτό το θέμα το έχω ξεπεράσει πια..

Κ σε κλώνο του μπαμπά της να εξελιχθεί δε με απασχολεί

καθόλου...Είναι παιδί ΜΟΥ,την λατρεύω κ προσεύχομαι μόνο

να την εχει ο Θεούλης καλά! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

aggeliki 30 έγραψε:

Τι λετε? μου μοιαζει? _5.png

Πολύύύύύ!!!!!!!!!!!!!Μόνο τα φρυδάκια μου φαίνονται αλλιώτικα,

κατα τ άλλα είναι αρσενική Αγγελικούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

Τι λετε? μου μοιαζει? _5.png

νανι νααααααααααααααααααααααανι ο μπαμπας σας κάνει!!!!!!!!!!χαχα μοιάζετε τόοοοοοοοοοοσο πολύ!!!!!!!!!!!!

κουκλάκι είναι !!!!!!!!!!!!!

αχχχχχχχχχχχ εμαθα οτι απο δευτερα θα αναλαβω κατι πολυ χρονοβορο στην δουλεια για δυο βδομαδες...μπορει να με χασετε...λιγακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θραυση κανει το ποδηλατακι!!! Κι εδω κατι φρικτα χρωματα ειχε στο μαγαζι αυτο ηταν ακομα συσκευασμενο και αναγκασα τον ανθρωπο να παει Δευτερα απογευμα να ανοιξει να το συναρμολογησει, να παμε να το παρουμε...

Παω να του ζεστανω το φαι του. Χθες για καποιο περιεργο λογο δε με βασανισε με το ψαρι... ελπιζω να συνεχιστει και σημερα που παλι το ιδιο θα φαει!

Φιλια σε ολες και καλη ορεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμας η παπένια απέκτησε δύο οχηματάκια!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

ενα ροζουλί ποδηλατάκι από τους γονεις... μοιαζει με αυτο του Ιασωνάκου ...και ένα ροζ πάλι σαν τουτουδακι με κορνες και πολλα πολλα κουμπάκια απο τον παππου...και η πλακα ρε κορίτσια είναι ότι μαζι με το τουτου της έφερε και κουβαδάκια με φτυαράκια... και μόλις τα δε...εφτυσε το τουτου και όρμησε στο κουβαδακι και ετρωγε μια πλαστικια πατουσίτσα και εναλλαξ ενα φτυαράκι :P:P πήγα να τα πλύνω για πρωτη φορά αφου ποιος ξερει που τα χουν ... :dry: και εγινε ένας χαμος μεχρι να της τα πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο μεσημερι.... :) Αγγελικη καλα ο μικρος ειναι ολα τα λεφτα... :woohoo: ακομη γελαω με την περιγραφη της χθεσινης σας μερας... :lol:

κ φυσικα μοιαζει πολυ σ'σενα ισως λιγο τα φρυδια που ειπε κ η Κωνσταντινα να διαφερουν.... ;) κ το ποδηλατακι σας μια χαρα :) εμεις δεν πηραμε τιποτε περιμενουμε στα γενεθλια τι θα μας παρουν οι παπουδες, ;) εγω ειχα σταμπαρει κατι σε φορμουλα πορτοκαλι χρωμα αλλα θα δουμε... ;):)

Χρυσα κ Κωνσταντινα μα τα μωρα σας ολοιδια σε ολα; :woohoo: παντως δε θα χρειαστειτε εντομοκτονο το καλοκαιρι.... :P

Καρολιναι η παπενια μας δε θελε το τουτου; :huh: κατσε αρχη ειναι ακομη αν την βαλεις κ αρχισετε τις βολτες δε θα κατεβενει.. :)

Ιφιγενεια οχι δεν παραπονιεμε κοπελα μου απλα ο μικρος σε συκγριση με αλλα μωρα ειναι ολιγοφαγος ;) κ να δεις σημερα που ειμαστε εξω τον ειδε γνωστη της μανας μου κ τις ειπε πως ειναι πολυ αδυνατος... :angry: τι της λες τωρα... :angry: με την καλη κουβεντα ειναι μερικοι ανθρωποι..... :angry:

Μυρτω πηρα τα κουπονια κ σ'ευχαριστω πολυ :kiss:

Ελενη.. Στελλα ...Αννα..Ποπιτσα...καλο μεσημερι.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, καλοκαιρινα, τι κανετε? Εγω παλευω με τα μαθηματα, εχω αλλα 4 αλλα δεν περναει με τιποτα ο καιρος :(:angry:

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!! Τα πρωτα μας γενεθλια τα καναμε στο πατρικο μου στην Αθηνα, χωρις το μπαμπα μας ομως, καθως δουλευε στη Θεσσαλονικη. :( Ειμασταν 20 ατομα, οι αδερφες μου, τα ανηψια μου, τα πεθερικα μου :x και 2 φιλες μου. Καλα περασαμε αν και η μικρη ειχε πολυ γκρινια καθως εβγαλε 2 δοντια μαζι καιπλεον εχουμε αισιως 8!!!! :woohoo:

Popitsa,Karolinaki,Ελενιτσα να χαιρεστε την Χρυσα, την Λυδια και τον Κωνσταντινο!!!!!! Να εχουν υγεια και να ειναι παντα χαρουμενα παιδακια!!!!

Αγγελικηκαλοφωτιστος ο Ιασωνακος, να τον καμαρωσετε οπως ποθειτε!!!Αψογος με το κερακι,γελασα πολυ!Ειναι ενας κουκλος!!!Συγχαρητηρια και για τα πρωτα βηματακια!!!!!Σου μοιαζει παντως,καλε τι κουκλα μαμα εισαι εσυ? :P (Αν βρεις χρονο γραψε μου για την οδοντοπαστα-οδοντοκρεμα)

Καρολινακικαι εγω με νεροβραστα την εχω ακομα. Αντε να τη φερω πανω τον αλλο μηνα ναπαμε στη γαστρεντερολογο να μας δωσει το οκ να δοκιμασουμε και τιποτα πιο ευγευστο!!! :P

Δωρα,Φανη,mollaki,Στελιτσα,Αννουλα,Bellπολλα φιλια!!!

CeciliakiΘεσσαλονικη μενεις,θυμαμαι καλα? Μπηκατε σε κανονικες τροφες?Υθελα να σε ρωτησω αν σας παρακολουθει γαστρεντερολογος γιατι σε οσους παιδιατρους εχω παει κανενας δεν παιρνει την ευθυνη να αλλαξει τη διατροφη μας :unsure:

Κατερινιωμου στειλαν κι αλλα κουπονια,τα θες?Ευελπιστω πως εχει ηδη λαβει τα προηγουμενα.Εστειλα τον αντρα μου στο ταχυδρομειο γιατι εγω με τοσο διαβασμα,ουτε στο μπαλκονι δεν εβγαινα!!!

Elena33f να σου ζησουν τα μωρα!!!! Εχω την εντυπωση πως ειχαμε μιλησει παλιοτερα σχετικα με την παλινδρομηση που ειχε ο μικρος.Σας περασε? Εμεις κοβουμε σταδιακα το epadoren.

boymamaνα σου ζησει το μωρουδακι σου.Ειμαι η Μυρτω και εχω μια λαγουδιτσα που στι 6/6 εγινε ενος ετους!Λυπαμαι για τον πεθερο σου :(

Ρε κοριτσια,χαρηκα πολυ που ειδα το μικρο μου λαγουδακι και πραγματικα απο τη Δευτερα που ανεβηκα Θεσ/νικη, υποφερω. Τη σκεφτομαι συνεχεια, μετραω τις μερες. Μολις με ειδε καθοταν και με κοιταγε κανα λεπτο και επειτα μου χαμογελασε. Απο εκεινη τη στιγμη και ολο το υπολοιπο τριημερο δεν κατεβαινε απο την αγκαλια μου, μεχρι και τουαλετα μαζι πηγαιναμε :ohmy: Ουτε με τη μανα μου δεν καθοταν,οπου πηγαινα εγω ερχοταν απο πισω. Παρακαλαγα να μη με δει να φευγω για να μην κλαψει και ευτυχως κοιμηθηκε στη διαδρομη για το σταθμο. Αλλα απο την αλλη, σκεφτομαι πως οταν ξυπνησε θα αναρωτιοταν που ηταν η μαμα. Υποφερω, μου ανεβαινουν δακρυα στα ματια....Και το χειροτερο ειναι πως 18 του μηνα ληγει η αδεια μου απο τη δουλεια και θα πρεπει να ξανακατεβω για να δηλωσω την παραιτηση μου.Τι θα κανω? Παλι πριν προλαβει να με συνηθισει, θα την αφησω και θα φυγω? :( Δεν μπορω, συγνωμη για το παραπονο αλλα πνιγομαι...

Πολλα φιλια και για 100στη φορα συγνωμη για το μεγαλο ποστ :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περπατησαμεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!ναι ναι κανονικοτατα!!!!!!αχ ο πιτσιρικος μεγαλωνει αποτομα!!!!

Αγγελικη οπως παντα απαιχτη με την περιγραφη σου!!!καλα ειστε ιδιοι!επισης εισαι μεγαλο μανουλι!!!!!!κουκλαρα λεμεε!!!η φωτο εδω σε αδικει κ μολις σε ειδα με το μωρο δεν σε αναγνωρισα !πτου σου ματια μου!

εμεις τα μυρμηγκια τα παταμε με τον δειχτη μας χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυρτω ναι τα πηρα το γραφω πιο πανω, ανμ εχεις κ αλλα κ δεν τα θες στειλε τα οποτε μπορεσεις ;):)

δακρυσα με την περιγραφη σου κ εγω με το μικρο ειμαστε αυτοκηλητοι οπου κ αν παμε θελει να ειμαι διπλα του.... :)

Αννα μπραβο σας καλο τρεξιμο τωρα κ στου δυο σας... ;):)

καληνυχτα σας... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα αααααααααααααααααααααα κορισια πως ειστε;ΜΕΤΑ Ααπο τοσες μερες καταφερα να σας γραψω κ εχω τα νευρα μου γιατι εγραψα τοση ωρα κ δεν δημοσιευτηκε..κ τωρα πως να τα ξαναγραψω.....εν συντομια λοιπον....

Τα θηριακια σας μεγαλωνουν κ ζωηρευουν απ οσο διαβαζω,στα ιδια κ ο δικος μου καθε μερα ολο κ καλυτερα περπατα κ ολο κ πιο πολλα μου κανει.....Αλλη μερα θα σας γραψω λεπτομεριες.............

Χρονια ΠΟΛΛΛΑ στα μωρακια μας που εγιναν ενος...ΕΛενη, Ποπιτσα κ ΚΑρολ, να χαιρεστε τα θαυματακια σας γερα να ειναι.......

Αγγελικη να σας ζησει ο νεοφωτιστος Ιασωνακος...πλυ καλες οι φωτο μοιαζεται καταπληκτικα...

Εχουμε το ιδιο ποδηλατο περπου.....πολλες βολτες ευχομαι εμεις εδω κ εναμησι μηνα δεν κατεβαινουμε....κοριτσαι μολις ανεβαινει ξεκινα να τραγουδα κ δεν σατματα..του λεω πες ενα τραγουδι κ αρχιζει αααααααααααααααα σε διαφορους ρυθμους.......

Αννα καλα περπατηματα ευχομαι..κ καλο κουραγιο!!!!!!

Χρυσα πολυ θηριακι ο Χριστοφορος.....φτου του....

Κωνσταντινα τι κανει το Ολινακι ζωηρεψε μου φαινεται μηπως περπατησε κ δεν πηρα ειδηση;

Κοριτσακια σας φιλω κ σας καληνυχτω δεν γραφω αλλα μηπως κ αυτα δεν δημοσιευτουν..............να δω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα να πω σρην Ιφιγενεια νομιζω ειναι που ρωτησε τι γαλα πινουν τΑ ΜΩΡΑΚΙΑ μετα τον χρονο,εμεις πινουμε το ΔΕΛΤΑ advance κ ευτυχως του αρεσε απο την αρχη....

Εσεις τι τους δινετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη τελεια φωτο..........αυτην να βαλεις στο προφιλ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Α, μου φαινεσαιι πολυ διαφοερικη απ τη φωτο του προφιλ σου δεν μοιαζεις καθολου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααα κουκλιτσες που ειστε;;;; :):):)

Ο υπναρουλης μου ακομη κοιμαται κ γω ετοιμαζω πραγματα γιατι θα φυγουμε για Σαβατοκυριακο....ΦΙΛακια :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbie έγραψε:

καλημερααααααααααααααααααα κουκλιτσες που ειστε;;;; :):):)

Ο υπναρουλης μου ακομη κοιμαται κ γω ετοιμαζω πραγματα γιατι θα φυγουμε για Σαβατοκυριακο....ΦΙΛακια :kiss::kiss::kiss::kiss:

Καλημέρα αγαπη μου!!!!Που θα πάτεεεεε???Ζηλεύωωωω...Μακάρι

να κάνει καλό καιρό να πάμε κ εμείς για μπανάκι!!! :woohoo:

Οχι το Ολινάκι δεν περπάτησε,τουλαχιστον όχι μόνη της,αλλα

σηκώνεται παντού κ στέκεται κ μοναχούλα της..Φαντάζομαι δε

θ αργήσει..Για να δούμε...

Ο κούκλος σου τι κάνει???

Κάλημέρα κ στα υπόλοιπα κοριτσάκια...Σήμερα το κεφάλι μου

είναι... :blink::blink: Κ κάνω δουλίτσες παρόλα αυτά,να είναι

το σπιτάκι μας μοσχοβολιστο το Σ/κ!!

Τι νέα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσούδια μουυυυυυυυυυυυ...τι μου κανετε?

Δωρίτσα ετοιμάζεστε για εκδρομούλα ε? μπραβο καλα να περασετε... :):)

εμεις θα τρεχουμε μεχρι να φτιαχτει η φωλίτσα μας....οποτε δεν ξερω αν και πότε θ απάμε διακοπές ... :( ελπίζω μέχρι τον σεπτέμβρη ν αχουμε μπει... :dry: ακομη στα τελευταια γκρεμίσματα είμαστε...

Μυρτώ μου πολυ στεναχωρήθηκα μωλε με όλα όσα ειπες...κανε υπομονή και θα σαι με την μπεμπα και παλι μαζι...εδω εγώ έχω να την δω απο το βραδυ ...κοιμάται όταν φευγω και μου λειπει...φανταζομαι εσενα καρδουλα μου... :(:(

Αννούλα μπραβοοοοοοοοοο για τα βηματακαια σας....καλα τρεξιματα... :P:P

εμας εκανε χθες 4 βηματακια μόνη της και τα χασαααααααααααα... :(:( μας το πε ο μπαμπας μας...τ α φιλια μου σε όοοοοοοοοοοοοολες... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα ζουζουνομανουλες!!!

Καλα τι ζωηραδες ειναι αυτες???Κωνσταντινα κ Χρυσα πεθανα στο γελιοο με το ζευγαρι μυρμηγκοφαγων-εκτελεστων :laugh: :laugh: !!!!Αχ τα μικρουλια ανακαλυπτουν τον κοσμο!Και την φυση ;) !!

Αγγελικη για σας δεν εχω λογια...περαν του οτι ο γιος σου ειναι παιδαρος και η μαμα του κουκλα...προσκυνω τα κατορθωματα του καθε φορα!!Ειναι απιθανος!!!!

Μυρτουλα μου πολυ στεναχωρηθηκα με την περιγραφη σου!!Κανε υπομονη κοριτσακι μου,θα περασει ο καιος και θα ειστε αγκαλιτσα χαρουμενες κ χαλαρες!!!!Πολυ πολυ πολυ καλη επιτυχια!!!!

Δωρα μου καλημερα!!!!Εμεις ειμαστε ακομα 11μηνων κ πινουμε το Almiron to 2,θα ρωτησω την παιδιατρο τον αλλο μηνα με τι να το αλλαξω!Φιλια στο μπουμπουκακι σου!!!

Αννουλα μου φιλια στην ομορφη Νισυρο!!!!!!Ελπιζω ολα να πηγαινουν καλυτερα με τη μαμακα σου :)

Καρολ μουουου καλημερα!!!Μη στεναχωριεσαι αν δε πατε διακοπουλες!!!Προεχει το σπιτακι σας!!!!Δε το συζητω!!!Να τελειωσει με το καλο κ αν μπορεσετε φευγετε κανα 3ημερακι για χαλαρωμα αλλιως του χρονου!Μη σκας!!!Ειναι κ τα κυριακατικα μπανακια!!Να κανετε μονοημερες εκδρομουλες :) !

Κοριτσια να ρωτησω,εμεις εχουμε 1 δοντακι(για την ακριβεια 1/3 δοντιου)κ ενα 2ο που εσκασε!Την τροφη της την δινω ακομα λιωμα...μηπως να το αλεθω λιγο λιγοτερο για να μασουλαει λιγο εστω με τα ουλα ή θα μου πνιγει??Εσεις τι κανετε(οι εχοντες αρκετα δοντακια και ο εχοντες λιγα)?

Και κατι αλλο ,θελω να παρω της μπουμπουκας μου καλα γυαλια ηλιου!Διαβαζα ενα αρθρο σ μια εφημεριδα και ελεγε οτι πρεπει να φορανε απο βρεφακια γιατι κανει πολυ κακο ο ηλιος στα ματακια τους κτλ!Εχει παρει καμια σας?Θελω να παω σε μαγαζι με γυαλια,οχι με ρουχα κτλ!Θα εχει τοσο μικρα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλίτσααααααααααααα ...εμας δεν μας αφήνει ακόμη να της δίνουμε φαί παρα μοναχα αλεσμενο...παρότι εχουμε 4 δοντάκια φαντάσου και σε λιγο αλλα δύο πάνε να ξεφυτρώσουν...βεβαια καθε παιδιατρος λεει τα δικα της... :( ασε κατι μου την εδωσε με την γιατρό μας-ασχετο- αλλα την ακούω τι να κάνω...μας είπε για μπανακι στην θαλασσα να την πηγαινουμε μεχρι τις 9 το πρωι !!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: και μετα απο τις 5 ν ακατσει όση ωρα θελει...οκ.το καταλαβαινω βρε κοριτσια για τις επικινδυνες ώρες 11-4 αλλα για να την παμε μεχρι τις 9 σημαινει ότι θαπαμε εκει απο τις 7 οπότε θ α ξυπνησουμε απο τις 6???????? :woohoo: :woohoo: αχχχχχχχχχχχ πάω να σκασω δηλαδη παπί στην θαλασσα μονο το απογευμα?????

όσο γι α τα γυαλάκια που ρωτησες κούκλα εμας μας ειπε όχι ακόμη ...μπορει και να χτυπήσει μ'αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tζα!!Να μαι κ εγώώώ..!!!

Στελλουνι μου γλυκό βασικά ότι κ να πει ο γιατρός

νομίζω πως σ αυτό το θέμα κάνεις ότι νιώθεις εσύ..

Χθες συνάντησα μια γνωστή μου που γέννησε έναν μήνα ΜΕΤΑ απο

εμένα κ μου έλεγε οτι η μικρή της τρώει απο το δικό τους

φαγητό(κανονικότατα,με μπαχαρικά κ αλατοπίπερα) κ όλα

πατημένα,τίποτα αλεσμένο,ούτε καν το κρέας..Εγώ πάλι

φοβάμαι πολύ..Της δίνω βέβαια να μασουλάει,λίγο τυράκι

(που ξέρω οτι λιώνει κ να πάει στο λαιμουδάκι της,κ ψωμάκι,

άντε να της δώσω ελάχιστη ποσότητα απο το φαγητό μας να

δοκιμάσει γιατι ξερογλύφεται..)αλλα δε μπορώ να διανοηθώ

να της δώσω πχ μη αλεσμένο κρέας..

Για τα γυαλάκια οι απόψεις διίστανται..Σαφώς κ ζορίζονται

τα ματακια τους με τον ήλιο,αλλα κάτι μου έλεγε μια γνωστή

οπτικός τις προάλλες που πήγα,οτι κάτι στο μάτι,δε θυμάμαι

ακριβώς τι,αναπτύσσεται μέχρι τα 2 έτη κ μέχρι τότε απαγορεύονται

αυστηρά τα γυαλιά ηλίου..Τι να σου πω βρε αγάπη μου..Καλύτερα

να φοράνε καπελάκια φέτος κ του χρόνου βλέπουμε..

Καρολινάκι μουδεν έχει κ άδικο η γιατρός σας,αν κ νομίζω οτι

μέχρι τις 9 είναι υπερβολλή,δηλαδή σιγά,τι θα πάθει αν τη βουτήξεις κατα τις 10.30?Ο ήλιος δεν είναι κ τόόόσο επικίνδυνος εκείνη

την ώρα,ε κ δε θα είστε μέσα κανα δίωρο!!

Κορίτσια μου εγώ θα δώσω την κρεμούλα κ θα κατεβάσω την παραμυθένια

μου στον μπαμπάκα της έκπληξη,να καρδιοχτυπήσει λίγο!! ;)

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιααααα :) !!Τελεια μερα σημερα!!Θελω ατα :woohoo: !!

Το λουλουδακι μου κοιμαται λιγο κ ετοιμαζω παστιτσιο!!Κοπιαστε :):kiss:

Κωνσταντινα μου κ Καρολινακι ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!Σιγουρα θα συνεισω ακομα την πολτοποιησει!!Ψωμακια,μπισκοτακια τις δινω κ εγω!Ενταξει κ να αργησει λιγο να μαθει να μασαει δεν εγινε κ τιποτα!!Οσο για τα γυαλακια θα δω...θα ρωτησω κ την παιδιατρο κ μπορει αν ειναι να παρω να τα εχουμε κ βλεπω!Να χτυπησει με αυτα δε νομιζω αφου θα την παρακολουθω ,να μη τα θελει κ να τα βγαζει σκεφτομαι!Με προβληματισες Κωνσταντινα κ με αυτο που σου ειπε η οπτικος!Θα ρωτησω!Ευχαριστω :kiss::kiss: Φανταζομαι ο μπαμπακας σας θα ενθουσιαστηκε με την εκπληξη!!!Φιλακια στο Ολινακι!!

Καρολ μου υπερβολη μου φανηκε καλε το μεχρι τις 9 :woohoo: !!Θα μοιραζετε δλδ πρωτα το γαλα στη γειτονια κ μετα παραλια :laugh: ?

Ενταξει νομιζω οτι το να κατσεις κ μεχρι τις 11-12,στη σκια παντα(ομπρελα)με αντηλιακο κ φανελακι,δε χαθηκε και ο κοσμος!!Και το απογευμα μια χαρα ειναι αλλα αν δε μπορειτε απογευμα μου φαινεται πολυ τραβηγμενο το μεχρι τις 9 μονο τα πρωινα!

Αγαπες μου καλο Σ/Κ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα,καλημέραααααα!!!!

Στελλίτσα μου αν καταλήξεις τελικά στην απόφαση

να πάρεις πάντως,έχει γυαλάκια κ η chicco,όμορφα,σχεδιαστικά,

που είναι 0+..

Χθες ο μπαμπάκας μας τρελλάθηκε!!!!!Την έκανα κ κούκλα,

συνδύασα μωβ φουφουλίτσα με λευκή αμάνικη μπλούζα με μωβ κ

φουξ λεπτομέρειες,πεδιλάκια,αλυσίδα στο πόδι κ μπαντάνα..

Κ περιττό να σας πω οτι στο δρόμο όλοι μου χαμογελούσαν

κ άκουγα συνέχεια "αααχ!"κ "δες μια μπουμπούού.." κ "κούκλααα??" κ "ααα!!φοράει κ μπαντάνα!!!!"Ε!!Οπως κ να χει,ένα μικλό

κολίτσι κλέβει πάντα την παράσταση!!!!! :woohoo: :woohoo:

Τι καλά να καταφέρουμε να πάμε για μπανάκι αύριοοοοο..!!!

Καλά να περάσουμε όλες κουκλάρες μου!!!Φιλάκια πολλάάάά!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημερι κοριτσαρες! Τι μου κανετε?

Εκανα απουσια χθες... ειχαμε στησει ολοημερο καυγα με τον αντρουλη μου, γι αυτο δε μπηκα καθολου!

littlestar, Καλο κουραγιο και καλη επιτυχια με τις εξετασεις! Εμενα μου εκαναν τη χαρη αντι για εξετασεις να στειλω παλι εργασιες!!! Ζητανε οτι του κατεβει του καθενος καθηγητη φυσικα... περιπου 10.000 λεξεις για καθε μαθημα, χωρισμενα σε 2 θεματα. Με 3 μαθηματα που εχω κοντευω να γραψω σε μεγεθος μια πτυχιακη! Τελοσπαντων επειδη και τα εξοδα για τα πηγαινε-ελα στην Αθηνα ηταν αρκετα και φρικη ειχα παθει στη ιδεα οτι θα χωριστω με το μικρο... Βλεπω και το ζορι που περνας και επιβεβαιωνομαι. Δεν θα περναγα κανενα μαθημα διαφορετικα! Ή θα παθαινα καταθλιψη και θα γυριζα πισω ή θα επαιρνα και τον Ιασωνα μαζι και σιγα μη διαβαζα...

Δυσκολη η κατασταση! Αλλα πρεπει να τα καταφερεις οπωσδηποτε!!! Δεν ειναι μονο για σενα αλλα και για τη μικρη σου, θα σε εχει προτυπο και οπως και να εχει θα εχει την ευκαιρια να ζησει μια καλυτερη ζωη!

Με γεια και τα νεα δοντακια! Η οδοντοκρεμα που χρησιμοποιω λεγεται Earths's Best Toddler Toothpaste και παει σετακι με μια δακτυλο-οδοντοβουρτσα. Βαζεις μικρη ποσοτητα (σα φακη) και δεν πειραζει να την καταπινει μιας και δεν εχει φθοριο ή συντηριτικα και περιεχει βιολογικα και φυσικα συστατικα, κανει απο 6 μηνων μεχρι 3ων ετων.

Μπορεις να τη δεις εδω... http://www.earthsbest.com/products/product/7852201531

Αν σε ενδιαφερει και δυσκολευτεις να τη βρεις ή να την παραγγειλεις σε καποιο φαρμακειο, στειλε μου π.μ. και θα σου στειλω εγω.

Πολλα φιλια και μη στενοχωριεσαι!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA-ALEXANDROS, Συγχαρητηρια για τα πρωτα του βηματα!!! Η τρεχαλες και τα σκαρφαλωματα ειναι πολυ κοντα!!! Καλα κυνηγητα λοιπον!

Μυρμηγκοφαγος και ο δικος σου ε? Ή να πω μυρμηγκοκτονος? Τελεια ειναι!!!

Η μαμα σου πως παει? Ελπιζω να ειναι πραγματικα καλυτερα!!!

Ευχαριστω για το κομπλιμεντο!!!

Και ολες σας ευχαριστω δηλαδη για τα καλα σας λογια!!!

barbie, μου που εισαι? Σε χασαμε!!! Τρεχεις με δουλειες?

Ζωηρευει και ο δικος σου γιος απο οτι βλεπω! Μια χαρα τα πανε... σε λιγο θα εχουν τις μαμαδες στα προθυρα νευρικης κρισης!!!

Κι εμεις το Δελτα Advance πινουμε αυτο το καινουριο με 80% λιγοτερη λακτοζη. Ο Ιασωνας ειχε κοψει το γαλα πολυυυ καιρο και μου περασε απο το μυαλο μηπως τον φυσκωνει η λακτοζη και γι αυτο δεν θελει. Εχει και η πεθερα μου μια ελαφρια δυσανεξια. Με αυτο το γαλα πηγαν ολα καλα και τωρα το κατεβαζει μια χαρα το ποτηρι του.

Οπως θα δεις σε ακουσα αμεσως και αλλαξα τη φωτογραφια του προφιλ. Ειχα πολυ καιρο να το κανω... Η τρομερη διαφορα που φαινεται οφειλεται στο οτι εχω παρει 5 κιλα, ημουνα μακιγιαρισμενη και εχω κανει περισσοτερες ανταυγειες στο μαλλι... Κατα τα αλλα η ιδια ειμαι!

Καλα να περασετε στη εκδρομουλα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακια μου...

Χαθηκα ... :(:(:(:(:(

Τρεξιμο ολη μερα..

Ξεκινησα μαθηματα οδηγησης και ο δασκαλος ειναι

ενα βημα πριν σκισει τα διπλωματα του...... :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Η μικρη μου δοξα το θεο ειναι μια χαρα.

Πηγαμε παιδιατρο ειμαστε 9150 και 77 εκ. κορμι θανατηφορο!! :S

ΚΟΥΚΟΥΒΑ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Πηγαμε θαλασσιτσα αλλα λιγο φοβηθηκε το πουλακι μου.

Απο βδομαδα θα πηγαινουμε καθε μερα και πιστευω να της αρεσει.

Η πρωτη επαφη με το νερακι παντα ειναι παραξενη..

Καπου διαβασα για γυαλια ηλιου..!

Απαγορευεται σε παιδια κατω των 2,5 ετων.

Πρωτος λογος και συμαντικοτερος ειναι,

οτι με τον ηλιο αναπτυσεται ο εγκεφαλος του παιδιου... :)

Αν βγαινουμε εξω τις "σωστες" ωρες με το παιδι,

ενα αντιηλιακο και ενα καπελακι ειναι τα απολυτως απαραιτητα. :)

Σας φιλω ολες.. :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

ΥΓ. Παραμενουμε φαφουτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

little-angel, Εχει πλακα ο Ιασωνας!!! Σημερα απο το πρωι θωρει οτι το στομα του ειναι θυρα USB... Βαζει την ακρη απο ενα παλιο ποντικι στο στομα, το χτυπαει μαλλον γιατι δεν αναβει το φωτακι και κυκλοφορει με αυτο στο στομα... μπλεκεται στα ποδια του και πεφτει ολη την ωρα αλλα δεν πτοειται... συνεχιζει το περπατημα ή μαλλον παραπατημα με το ποντικι να κρεμεται απο το στομα του!

Για τα γυαλια ηλιου, εχω ακουσει οτι μεχρι 2 ετων δεν κανει να φορανε ομως πραγματικα ο ηλιος ειναι πια πολυ βλαβερος και δεν ξερω μηπως αυτο που λενε ειναι κατι που ισχυε απο παλιοτερα και πλεον τα οφελη απο το να φοραει ενα τοσο μικρο παιδακι γυαλια ειναι περισσοτερα απο τη ζημια. Θα ρωτησω τον παιδιατρο τη Δευτερα που θα παμε και καποιον οφθαλμιατρο που ξερω γιατι το εχω κι εγω απορια αυτο.

Για το φαγητο... εχει λιγες μερες ο Ιασωνας που τρωει κομματακια. Δεν πνιγοταν καθολου, απλα δεν ηθελε τιποτα που δεν ηταν εντελως λεια κρεμα εκτος απο μπισκοτα, που τα εξαφανιζε στο λεπτο, και φαγητο απο το δικο μας με τα αλατοπιπερα και τα μαγειρεμενα λαδια. Μετα εκανε εξαιρεση και για το κασερι, προχθες εφαγε για απογευμα ομελετα φουρνου και μπανανα και χθες εφαγε μεσημεριανο κεφτεδακια φουρνου (αναλατα) με πατατες, μελιτζανες και κολοκυθακια που τους ειχα ριξει ομως απο πανω ντοματα λιωμενη με ανθοτυρο. Το πορισμα για το δικο μου παιδι ομως, ειναι οτι δεν μας εκανε τη χαρη να μασησει ανοστα νεροβραστα φαγητα. Οι νοστιμιες ειναι αλλο!

Επισης γενικα ξερω πως η μασηση δεν εχει να κανει και τοσο με τα δοντια καθως τα ουλα τους ειναι αρκετα σκληρα για να μασησουν και να πολτοποιησηουν στο στομα τους μαλακες σχετικα τροφες.

Εγω δοκιμαζα να του δωσω κομματακια ή εστω λιωμενα με το πιρουνι απο καιρο (περιπου 9,5 μηνων) αλλα δεν ηθελε... Ατυχηματα παντως δεν ειχαμε, 1-2 φορες του σταθηκε κατι στο λαιμο, εβηξε, του χτυπησα λιγο την πλατη και αυτο ηταν! Με προσοχη και σε κατασταση ετοιμοτητας θα σου ελεγα να δοκιμασεις... η γλυκια μπανανα σε μικρουτσικα κομματακια ειναι καλη επιλογη.

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ με προβληματισατε :dry: !!Εγω ειχα διαβασει σε ενα ιατρικο αρθρο μιας εφημεριδας και ειδα κ σε ιατρικα σαιτ στο ιντερνετ οτι τα βρεφακια πρεπει να φορανε γυαλια ηλιου(ποιοτικα παντα,οχι μαιμου!) ηδη απο τον 6ο μηνα(!!)( κ ειδικα τα παιδακια με ανοιχτοχρωμα ματια )γιατι ο ηλιος μπορει να προκαλεσει εκφυλιση της ωχράς κηλιδας του ματιου...μη με ρωτησετε τι ειναι αυτο :laugh: ιδεα δεν εχω αλλα κακο μου φανηκε :P !!Μην παθουν τιποτα οι ματαρες της γαλανοματας μου!!!

Ε δε θα της τα εχω κ ολη την ωρα,στο αμαξι που βλεπω καμια φορα οτι την πιανει ο ηλιος κ ψαχνει να κρυφτει ή στο καροτσι αμα ειναι ο ηλιος καταφατσα(πρεπει να παρω κ μια καλοκαιρινη ομπρελιτσα :blush: )

Ουφ...!!Θα ρωτησω και την παιδιατρο μας κ θα σας πω!

Ευχαριστω παντως αγαπες μου :kiss:

Φανουλα μου μια χαρα το μοντελακι σου!!!Τι καλα που πηγατε θαλασσιτσα!!Σιγα σιγα θα συνηθισει μη σκας!Ολα τα παιδακια σχεδον στην αρχη ειναι λιγο διστακτικα κ φοβισμενα!Καλες βουτιες! :kiss:

Αγγελικουλα τα φιλια μου σε μαμα και γιο :) !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
    • Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα  δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν  εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...