Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Cesilia έγραψε:

Καλημερα Κωνσταντινα

ναι σηγα μη το φτιαχνω εγω...ο πεθερος μου το φτιαχνει το μοιραζει σε βαζακια και το παιρνω ετοιμο προς καταναλωση...χιχιχιιχ

σωστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη σε βρισκω...ενα κουριερ και προς παπαγου μεριααααααααα :P:P:P τι κανει ο ταρζανούλης σου!!!!!!!!!!!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Καρολ....

χτες μαδησε την γλαστρα της μανας μου...και σηκωνε το προστατευτικο πλεγμα και τα πετουσε απο το μπαλκονι κατω..και μετα κοιτουσε που επεφταν..μετα πεταξε και ενα κουταλι..ευτυχως δεν παιρνουσε κανενας απο κατω...εδοσε σφαλιαρα στην κορη της γειτονισας, δαγκοσε τη μαμα μου οταν τον εκανε ντουζακι το μεσημερη γιατι ερηξε νερο στο κεφαλι του...θελεις και αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Καλημέρα αγάπες μου..

Καλημέρα Καρολινάκι μου όμορφο..Σ αγαπώ κ σε σκέφτομαι

αλλα τελευταία είμαι στα αντικοινωνικά μου,μάλλον λόγω περιόδου

κ δεν εχω διάθεση για τίποτα..Όταν μου περάσει θα είσαι

η πρώτη που θα μιλήσω μαζί της..!!!Θέλω φωτοοοοοο!!!!!!!

καλημερα γλυκούλα μουυυυυυυυυ....και εγω σ'αγαπώ και δεν σε παρεξηγώ... :kiss::kiss: αλλα τι εχει μωλε το κοριτσακι μου? ελπίζω να σου περασει γρηγορα...και περιμενω να τα πουμε απο το τηλεφωνακι όταν μας ακουσεις Λαγοοικογενειακως!!!!!!... σίγουρα θα γινεις καλύτερα....... ;) φίλησε μου την κούκλα...

ασε Ντινούλα χθες είμασταν στις κούνιες και δεν ηθελε με τιποτα να κανει κουνια μπελλα :huh: και όταν την εβαλα απο την αλλη μερια..μαλλον ειχε λιγο ηλιο και την ενοχλούσε και ας ηταν 7.30ηωρα ...εκανε σαν τρελα απο χαρα... και οταν πηγαμε μετα απο ώωωωωωωωωωρα να φύγουμε κλαψούριζε το παπί μου...

Στελλίτσα μου ,Συμπεθερούλα μου,Ποπίτσα μου ,Ιφιγένεια μου,Δωρίτσα μου,Ελενίτσα μου και σε όλες τις υπόλοιπες τα φιλιά μου... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Ασε Καρολ....

χτες μαδησε την γλαστρα της μανας μου...και σηκωνε το προστατευτικο πλεγμα και τα πετουσε απο το μπαλκονι κατω..και μετα κοιτουσε που επεφταν..μετα πεταξε και ενα κουταλι..ευτυχως δεν παιρνουσε κανενας απο κατω...εδοσε σφαλιαρα στην κορη της γειτονισας, δαγκοσε τη μαμα μου οταν τον εκανε ντουζακι το μεσημερη γιατι ερηξε νερο στο κεφαλι του...θελεις και αλλα...

:P:P:P:P:P:P :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!!!!!!και αν ειχα Χριστοφοράκο-ταρζανούλη μαλλον θα αργουσα πολυ πολυ να σκεφτω για δεύτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ναι μωλε μωλε...Τα ενοχλεί πολύ ο ηλιος..Το Ολινάκι μου

όταν το χτυπάει ο ήλιος κάνει σαν να το χτυπάει ηλεκτρικό

ρεύμα!!!

Χρύσα μου ναι,είναι αλήθεια,δεν έχει μείνει χώμα για χωμα

κ φύλλο για φύλλο στα φυτά του μπαλκονιού...τι θα γίνει.....??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω Κωνσταντινα μου...πραγματικα...τι θα κανω με αυτο το παιδι...

προχτες βρηκε κατι μυρμιγκια στο μπαλκπνη, ξαπλωσε φαρδυς πλατης και με το δαχτυλο προσπαθουσε να τα πιασει...αυτα εφευγαν ..αυτος εκει...με εναν ζηλο απαπαπ

το ΣΚ μαλλον θα τον παμε για μπανιο..θα θας πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

δεν ξερω Κωνσταντινα μου...πραγματικα...τι θα κανω με αυτο το παιδι...

προχτες βρηκε κατι μυρμιγκια στο μπαλκπνη, ξαπλωσε φαρδυς πλατης και με το δαχτυλο προσπαθουσε να τα πιασει...αυτα εφευγαν ..αυτος εκει...με εναν ζηλο απαπαπ

το ΣΚ μαλλον θα τον παμε για μπανιο..θα θας πω

Καλά,δε γίνονται αυτά!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

Προχθές ήμασταν στη μαμά μου,καθόμασταν στο μπαλκόνι

κ εντόπισε κάτω κάτι μυρμηγκάκια...Ε μάντεψε!!!!!!!!

Ξάπλωσε κάτω,μπρούμυτα,κ προσπαθούσε με τον δείκτη κ τον αντίχειρα

να τα πιάσει...................... :laugh: :laugh:

Ευτυχώς δε τα κατάφερνε γιατι είμαι σίγουρη οτι θα ξεπερνούσε

τις δραστηριότητες του μυρμηγκοφάγου..τύφλα να χε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxaxa δεν αντεχω αλλο γελλαω μονη μου...ρε συ..καρμπον τα καναμε....χαχαχαχα...

Αχ πρεπει να ερθουμε Δραμα...η εσεις θεσσαλονικη...πρεπει Επιγοντως να γνωριστουν απο κοντα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σε ολες! Τι μου κανετε?

Χθες το απογευμα πηγαμε τον Ιασωνα βολτα με το καινουριο καροτσο-ποδηλατο σε ενα καφε κοντα στη θαλασσα που εχει και παιδικη χαρα και μαζευονται πολοι γονεις με παιδακια.

Σε ολη τη διαδρομη ηταν κυριος! Γελαγε μονος του και χαιρεταγε αγνωστους... μολις φτασαμε ομως και ειδε τα αλλα παιδακια χαμος!

Να μην μενει καθιστος δευτερολεπτο. Προσπαθησε να φαει γκαζον, φυλλα, οτι σκουπιδακια εβρισκε...

2-3 μερες ειναι που περπεταει και θελει να τρεχει τρομαρα του, με τραβαγε απο το χερι και ακολουθουσαμε ενα συγκεκριμενο αγορακι που εκανε ποδηλατο. Οπως αλλαζε το παιδακι κατευθυνση με το ποδηλατο ετσι κι εμεις.

Ανακαλυψε μια μπεμπε τσουληθρα και δεν ξεκολαγαμε απο εκει. Πρεπει να τον εβαλα και 40 φορες, ευτυχως κατι κοριτσακια που επαιζαν εκει μας εδιναν τη σειρα τους συνεχεια.

Εκαναν ροδα και κατοκορυφο και τουμπες στο γκαζον για να βλεπει ο Ιασωνας να μαθαινει, μου ελεγαν. Αυτος χτυπαγε παλαμακια για την παρασταση.

Πηγε στο τραπεζι 2 αγνωστων γυναικων και αφου τον χαιδεψαν και στρωθηκε στην αγκαλια της μιας, της αρπαξε το κινητο απο το τραπεζι και δεν το εδινε πισω. Αυτα τα εβλεπα απο αποταση, τον μπαμπα του τραβολογαγε εκεινη την ωρα...

Αυτα γινοταν απο τις 7.30 μεχρι τις 9.30. Εκεινες οι μπυριτσες που ειχαμε πραγγειλει και δεν ειχαμε καν δοκιμασει ειχαν γινει βραστες. Παραγγειλαμε αλλες με μεζε.

Για να κατσει σε ενα σημειο αρχισα και του εδινα τα κιτρινα τυρακια και κατι πατατουλες φουρνου. Μολις τελειωσαν αυτα αρχισε και φωναζε... πηραμε κι αλλο μεζε ανευ μπυρας!

Ο Γιωργος να θελει να του δωσει και μπυρα (μπας και ησυχασει) και εγω να ωρυωμαι μεσα στον κοσμο. Τελικα αφου καταβροχθισε και τον καινουριο μεζε ηπιε ενα ολοκληρο ποτηρι νερο και για καλη μας τυχη εμφανιστηκε η νονα του, την οποια δαγκωσε ανελεητα και σχεδον την εγδυσε... για να βγαλει ενα κολιε που ειχε κρυψει μεσα απο τη μπλουζα μπας και το σωσει.

Φεραμε ενα μισο-κομισμενο Ιασωνα στο σπιτι στις 11.30!!! Μολις μπηκαμε μεσα ομως ξυπνησε και χτυπαγε την τηλεοραση να ανοιξει και να παιξει παιδικα. Αυτη η χαρη δεν του εγινε αλλα εκανε ενα συντομο μπανιο μιας και ηταν μεσα στη βρωμα απο το κυλισμα στα χορταρια, το σκουπισμα τραπεζιων κ.τ.λ.

Ηπιε γαλα σκετο ανευ διαμαρτυριας 150 ml μεσα σε 5 λεπτα. Κοιταζα το ποτηρι και δεν το πιστευα... Θα ειχε λυσσαξει απο τα τυρια και τις αλατο-πιπερωμενες πατατες μαλλον.

Κοιμηθηκε αισιως στις 12.30 συνεχομενα μεχρι τις 9 το πρωι! Ακομα σημαδια δηλητηριασης απο τη χθεσινη του κρεπαλη δεν εχω δει... Ειναι η πρωτη φορα που τρωει κατι απο μαγαζι. Ελπιζω να τη γλυτωσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

xaxaxaxaxa δεν αντεχω αλλο γελλαω μονη μου...ρε συ..καρμπον τα καναμε....χαχαχαχα...

Αχ πρεπει να ερθουμε Δραμα...η εσεις θεσσαλονικη...πρεπει Επιγοντως να γνωριστουν απο κοντα!!!!!

Nαι ρε συ είναι φοβερό.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Οπωσδήποτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικηηηη...δεν ξερεις ποσο χαιρομαι οταν διαβαζω τις περιπετιες το Ιασωνα!!!!!

παριγοριεμαι που δεν ειναι μονο το δικο μου ετσι ζωηρο!!!

χαχαχα..πολυ γελασα...απιστευτος ο γιος σου......ειναι ολα τα λευτα..δωστου πολλα πολλα φιλακια!!!

τα κουπονια τα πηρες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω-πω... οση ωρα εγραφα τις χθεσινες περιπετεις του Ιασωνα, γραφατε για μυρμηγκο-κυνηγητο... Απιστευτο! Cesilia, τα λογια ειναι περιττα... με το μαδημα των φυτων καθολου δεν εντυπωσιαστηκα οπως επισης και με τα αυτο-μπουγελωματα αλλα κυνηγι μυρμηγιων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμεις δεν εχουμε φυτα! Ειχα μια γαρυφαλια αλλα αρχισε ο γατος να την καταστρεφει, την αποτελειωσε ο Ιασωνας... κατεληξα να ποτιζω ενα πρασινο κοτσανι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν τα πηρα ακομα. Θε ερθουν ομως, εχουμε καιρο μεχρι τον Ιουλιο που ληγουν... Ευχαριστω πολυ και για τη συνταγη για το γιαουρτι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

Καλημερουδια σε ολες! Τι μου κανετε?

Χθες το απογευμα πηγαμε τον Ιασωνα βολτα με το καινουριο καροτσο-ποδηλατο σε ενα καφε κοντα στη θαλασσα που εχει και παιδικη χαρα και μαζευονται πολοι γονεις με παιδακια.

Σε ολη τη διαδρομη ηταν κυριος! Γελαγε μονος του και χαιρεταγε αγνωστους... μολις φτασαμε ομως και ειδε τα αλλα παιδακια χαμος!

Να μην μενει καθιστος δευτερολεπτο. Προσπαθησε να φαει γκαζον, φυλλα, οτι σκουπιδακια εβρισκε...

2-3 μερες ειναι που περπεταει και θελει να τρεχει τρομαρα του, με τραβαγε απο το χερι και ακολουθουσαμε ενα συγκεκριμενο αγορακι που εκανε ποδηλατο. Οπως αλλαζε το παιδακι κατευθυνση με το ποδηλατο ετσι κι εμεις.

Ανακαλυψε μια μπεμπε τσουληθρα και δεν ξεκολαγαμε απο εκει. Πρεπει να τον εβαλα και 40 φορες, ευτυχως κατι κοριτσακια που επαιζαν εκει μας εδιναν τη σειρα τους συνεχεια.

Εκαναν ροδα και κατοκορυφο και τουμπες στο γκαζον για να βλεπει ο Ιασωνας να μαθαινει, μου ελεγαν. Αυτος χτυπαγε παλαμακια για την παρασταση.

Πηγε στο τραπεζι 2 αγνωστων γυναικων και αφου τον χαιδεψαν και στρωθηκε στην αγκαλια της μιας, της αρπαξε το κινητο απο το τραπεζι και δεν το εδινε πισω. Αυτα τα εβλεπα απο αποταση, τον μπαμπα του τραβολογαγε εκεινη την ωρα...

Αυτα γινοταν απο τις 7.30 μεχρι τις 9.30. Εκεινες οι μπυριτσες που ειχαμε πραγγειλει και δεν ειχαμε καν δοκιμασει ειχαν γινει βραστες. Παραγγειλαμε αλλες με μεζε.

Για να κατσει σε ενα σημειο αρχισα και του εδινα τα κιτρινα τυρακια και κατι πατατουλες φουρνου. Μολις τελειωσαν αυτα αρχισε και φωναζε... πηραμε κι αλλο μεζε ανευ μπυρας!

Ο Γιωργος να θελει να του δωσει και μπυρα (μπας και ησυχασει) και εγω να ωρυωμαι μεσα στον κοσμο. Τελικα αφου καταβροχθισε και τον καινουριο μεζε ηπιε ενα ολοκληρο ποτηρι νερο και για καλη μας τυχη εμφανιστηκε η νονα του, την οποια δαγκωσε ανελεητα και σχεδον την εγδυσε... για να βγαλει ενα κολιε που ειχε κρυψει μεσα απο τη μπλουζα μπας και το σωσει.

Φεραμε ενα μισο-κομισμενο Ιασωνα στο σπιτι στις 11.30!!! Μολις μπηκαμε μεσα ομως ξυπνησε και χτυπαγε την τηλεοραση να ανοιξει και να παιξει παιδικα. Αυτη η χαρη δεν του εγινε αλλα εκανε ενα συντομο μπανιο μιας και ηταν μεσα στη βρωμα απο το κυλισμα στα χορταρια, το σκουπισμα τραπεζιων κ.τ.λ.

Ηπιε γαλα σκετο ανευ διαμαρτυριας 150 ml μεσα σε 5 λεπτα. Κοιταζα το ποτηρι και δεν το πιστευα... Θα ειχε λυσσαξει απο τα τυρια και τις αλατο-πιπερωμενες πατατες μαλλον.

Κοιμηθηκε αισιως στις 12.30 συνεχομενα μεχρι τις 9 το πρωι! Ακομα σημαδια δηλητηριασης απο τη χθεσινη του κρεπαλη δεν εχω δει... Ειναι η πρωτη φορα που τρωει κατι απο μαγαζι. Ελπιζω να τη γλυτωσει!

γεια σου Αγγελικούλα με τις απίστευτες περιγραφές!!!!!!!!!!!! του μικρού σου ζουζουνιού... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: καθε φορά γελάω με την περιγραφή!!!!!εσυ και ο ταρζανούλης της Χρύσας ...συναγωνίζεστε στις ταρζανιές.... :P:P:P εγω μου φαίνεται την έχω όλο μη και μη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Αγγελικούλα αυτά τα μωρά απλά δεν υπάρχουν!!!!!!!

Δεν έχω λόγια..Απλά αναρωτιέμαι τι άλλο μας περιμένει!!!!!!!!!

Καρολινάκι μου κ που την έχω κ εγώ μη κ μη....Τι να σου πώ,

καταπτοείται..!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Καρολινα, μη δεν λεω αλλα τον εχω ρημαξει στο οχι και συνηθως δεν πιανει... Αμα το πω φωναχτα, ξεραινεται στα γελια!!!

Εχεις καλο και φρονιμο παιδακι, αυτο ειναι τα μη αμα δε θελει να ακουσει δε λενε τιποτα, τα κουει ο τοιχος!

Για τις φωτογραφιες... τις εχεις πρασει ηδη στον υπλογιστη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi, εχεις κι εσυ μυρμηγκοφαγο στο σπιτι!!! Μια χαρα! Γλυτωνεις και τα εντομοκτονα... :laugh:

Ακομα μυρμηγκι ο δικος μου δεν εχει εντοπισει... μονο ο καημενος ο γατος την πληρωνει σε καθημερινη βαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

mummydi, εχεις κι εσυ μυρμηγκοφαγο στο σπιτι!!! Μια χαρα! Γλυτωνεις και τα εντομοκτονα... :laugh:

Ακομα μυρμηγκι ο δικος μου δεν εχει εντοπισει... μονο ο καημενος ο γατος την πληρωνει σε καθημερινη βαση!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: α ρε κορίτσια να στε καλα...μου φτιάχνετε πραγματικά την διαθεση εδω στο γραφειο ... :):) ειστε η χαρά μου!!!!!!!!!!!!!σας αγαπω πολυυυυυυυυυυυυυ... :kiss::kiss:

Αγγελικούλα θα μου τις περάσει ο Αντωνης αν του το πω το βραδακι...γιατι μετα τη δουλεια παει καπακι στο αλλο σπιτι και κανει δουλιτσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι μεγαλη ψωναρα με το γιοκα μου... το ξερω! σκαω ομως να σας δειξω το ποδηλατο-καροτσι που του πηρα προχθες. Ετοιμη ειμαι να μπω και να παω κιεγω βολτα!

Εγινε ενας καυγας με τον αντρα μου... ειχαμε συμφωνησει να μην του παρουμε αλλα παιχνιδια και ενω δεν εχουμε χρηματα να βγαλουμε το μηνα, πηγα κι εσκασα ενα 50ρικο για το ποδηλατο! Εχω και θρασος... υποστηριζα οτι το ποδηλατο δεν ειναι παιχνιδι, ειναι για γυμναστικη και εκπαιδευση! Τυφλα να εχουν οι σοφιστες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις εχουμε ενα τετοιο!!!!!!!!!

με εξογηινο ομως..που τις κεραιες του μασουλαει ο Χριστοφορος

Καλα εσυ εισαι...απαπαπ..ο Διογενης ο κινηκος!!!!!

χιχιχιιχιχ

Αγγελα βαλτου ματοχαντρο ειναι κουκλος!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1 έγραψε:

aggeliki 30 έγραψε:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: α ρε κορίτσια να στε καλα...μου φτιάχνετε πραγματικά την διαθεση εδω στο γραφειο ... :):) ειστε η χαρά μου!!!!!!!!!!!!!σας αγαπω πολυυυυυυυυυυυυυ... :kiss::kiss:

Αγγελικούλα θα μου τις περάσει ο Αντωνης αν του το πω το βραδακι...γιατι μετα τη δουλεια παει καπακι στο αλλο σπιτι και κανει δουλιτσες...[/quote:2c5t3uvn]

Ε βεβαια... διασκεδαζεις! :laugh: Εσυ εχεις το ησυχο παιδακι που δεν σου κανει γυμναστικη στο νευρικο συστημα καθε μερα!!! :P:P:P Πλακα κανω... κι εγω μια χαρα περναω, οταν δεν ειμαι σε κατασταση να πηδηξω απο το μπαλκονι... ευτυχως οχι πολυ συχνα!

Μεχρι το βραδυ θα σου εχω βαλει αναλυτικες οδηγιες και ενα ευκολο προγραμματακι που μου εχει λυσει κι εμενα τα χερια για την επεξεργασια των φωτογραφιων... Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Και εμεις εχουμε ενα τετοιο!!!!!!!!!

με εξογηινο ομως..που τις κεραιες του μασουλαει ο Χριστοφορος

Καλα εσυ εισαι...απαπαπ..ο Διογενης ο κινηκος!!!!!

χιχιχιιχιχ

Αγγελα βαλτου ματοχαντρο ειναι κουκλος!!!!!!!

Σε ευχαριστω... ειναι πολυ γλυκας! Ωρες - ωρες μου ρχεται να τον φαω! Οι περισσοτεροι λενε οτι μου μοιαζει! (Ειμαι ψωναρα σου λεω!) Ο αντρας μου ουτε να το ακουει δεν θελει. Η πεθερα μου εσκαγε που δεν εχει παρει τιποτα απο το γιο της αλλα τωρα κανει σαν τρελη απο τη χαρα της που ειναι ξανθο-γαλανοματικο!

Νομιζω οτι στο μεγαλο υπολογιστη εκοψα μια φωτογραφια απο την ωρα που μπαινουμε στο ξω-κλησσι για τη βαπτιση. Παω να δω αν δεν εσβησε ο αντρας μου, να τη βαλω να μου παεις κι εσυ αν μου μοιαζει τοσο οσο λενε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...