Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2010!!!!! No4


Recommended Posts

Kassi μου ναι, το no 1 θα πάρεις, εκτός αν προβλέπεται να βγεί μεγάλο το μωρό. Απο εκεί και πέρα, όποια μάρκα εσύ θές, εξάλλου σίγουρα θα τις δοκιμάσεις όλες μέχρι να καταλήξεις σε αυτή που εφαρμόζει καλύτερα στο μωράκι σου.

Συνήθως περνάνε απο τα μαιευτήρια και αφήνουν κάποια δείγματα απο διάφορα πραγματάκια όπως αφρολουτράκια, πάνες (συνήθως η libero το κάνει), κρεμούλες κλπ. Τώρα λόγω κρίσης, δεν ξέρω αν το συνεχίζουν. Υπομονή και θα δούμε.

Με το καλό το νινί σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ Χαρά για την απάντησή σου!!! :):):):) Έχω κάνει μια λίστα για το σουπερ μάρκετ να πάμε σήμερα για να μην τρέχει ο άντρας μου όταν με το καλό γυρίσουμε στο σπίτι και ως άπειρη δεν ήξερα τι να γράψω. Το μωρό σίγουρα θα βγει από 3 μέχρι 4 κιλά, δεν ξέρουμε ακριβώς, γιατί στον τελευταίο υπέρηχο δεν μπορούσε πλέον να τον μετρήσει καλά!!!Θα πάρω ένα πακέτο 3-6 και ανάλογα βλέπω!!! :)

Να σημειώσω ότι θα πάω σε μαιευτήριο στην Άρτα οπότε δεν ξέρω αν περνάνε ή γίνεται μόνο στην Αθήνα. Οπότε γι' αυτό είπα να είμαι εξοπλισμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά, έχεις δίκιο σε αυτό που λές.Οι νέοι γονείς μέσα στην αναστάτωση μπορούν να πάρουν ένα σωρό σάχλες και να ξεχάσουν κάτι βασικό.

Η κουμπάρα μου οταν γέννησε είχε ξεχάσει να πάρει πάνες.Γυρισε η καλή σου ,αργά από το μαιευτήριο και συνειδητοποίησε οτι δεν έχει πάνες.Εψαξαν για διανυκτερεύον φαρμακείο...στο οποίο όμως είχαν τελειώσει οι πανες!!!Επειδή αγχώθηκαν μήπως δεν βρούν άλλου αγόρασαν κάτι τεράστιες πάνες που βρήκαν-αυτές για την ακράτια!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Kassi το 3-6 νομίζω οτι αναφέρετε στα κιλά και είναι το ίδιο με το Νο 1 που λέει η Χαρά.

Αυτές που πήρα εγώ "Newbaby" γράφουν Νο 1 και 2-5 κιλά.

Αχ....πότε θα τις χρησιμοποιήσουμε...... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε παιδια!!!

Πάνες δε πήρα! :laugh: :laugh:

Να γυρίσεις σπίτι να χεστεί το σκατούλι και να έχεις στο ντουλάπι μονο σερβιέτες και ταμπόν! :laugh: :laugh: κάτσε να το γράψω κι εγω!

ααα μου ειπαν να πάρω και ένα γαλα σε σκονη να έχω σε περιπτωση που δε μπορώ να θηλάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Χαρά γάλα να πάρουμε αλλά τι γάλα;Νόμιζα ότι θα μας το λέγανε από την κλινική αυτό, ο παιδίατρος.....

Πάνες εγώ πήρα τις newborn 2-5 κιλά την διπλή συσκευασία για αρχή και θα πάρω και 1 μικρή για να έχω μαζί μου στην κλινική.Καλά το ψώνιο πήρα και νεσεσέρ Hello Kitty για μένα και 1 ακόμη για τα καλλυντικά της μπέμπας....έβαλα μέσα χτενάκια,ψαλιδάκι,θερμόμετρο,πάει το κάψα η δόλια μάνα!!!!!

Ελίνα η Ξανθίππη που βρίσκεται;Δεν πιστέυω να γέννησε;Εσύ πώς πας;

Χαρα2 άντε φτάνει η ώρα σου λοιπόν που ανηπομονούσες!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω... έχω αγοράσει τα πάντα εκτός από αυτά.Δεν έχω πάρει ούτε ένα μπιμπερό, ούτε αποστειρωτή,θήλαστρο, πιπίλες....Είπα μήπως αν δεν αγοράσω τίποτα μου πάει γούρι και πάει καλά ο θηλασμός και δεν τα χρειαστώ!!!

Καλού -κακού βεβαια έχω κανει μια Α-ΝΑ-ΛΥ-ΤΙ-ΚΟ-ΤΑ-ΤΗ λίστα με αυτά(ποιο μοντέλο, από που και πόσο)για την περίπτωση που αναγκαστώ να τρέξω τελευταία στιγμή τον μπαμπά!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια δεν θέλω να σας αγχώσω, αλλά όντως χρειάζεται να έχετε ένα κουτί γάλα σε σκόνη σπίτι, γιατί δεν μπορείτε να ξέρετε αν θα θηλάσετε ή όχι.

Εγώ και με τα 2 παιδιά είχα ένα θεματάκι. Στη μεν Μαριλή, επειδή μπήκε λίγες μέρες θερμοκοιτίδα, δεν έπιανε μετά τη θηλή, με αποτέλεσμα να τραβάω το γάλα με το θήλαστρο, αλλά δεν της έφτανε και χρειάστηκε και ξένο, ενώ ο Κων/νος δεν χόρταινε οπότε και αυτός απο την αρχή ήπιε ξένο.

Τώρα για το ποιό γάλα πρέπει να πάρετε, αν γνωρίζετε το παιδίατρο που θα παρακολουθεί το μωρό σας, ρωτήστε τον. Αλλιώς, όποιο και να πάρετε την ίδια δουλειά κάνουν όλα. Πάρτε μικρή συσκευασία ώστε να μην λυπηθείτε που θα το πετάξετε, αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα με δυσκοιλιότητα ή λακτώζη κλπ κλπ, να το αλλάξετε (υπό τις οδηγίες του παιδιάτρου πλέον). Α, και του πρώτου εξαμήνου τα γάλατα τα βρίσκετε μόνο σε φαρμακεία.

Εύχομαι φυσικά σε όλες να καταφέρουν να θηλάσουν έστω και λίγο το μωράκι τους, γιατί απο καθόλου, κάτι θα πάρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε Χαρά για τις συμβουλές!!!!Είδες όταν μιλάει η εμπειρία; :):):)

Εμείς πήγαμε και γεμίσαμε τα ντουλάπια και το ψυγείο με τρόφιμα και άλλα διάφορα για να μην έχουμε και το σουπερ μάρκετ στο μυαλό τις πρώτες ημέρες που θα γυρίσουμε. Και εγώ δεν είχα σκεφτεί να πάρω γάλα σε σκόνη αλλά θα πάω στο φαρμακείο αν πάρω ένα κουτάκι σε περιπτώση που - ελπίζω όχι -χρειαστεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας, είμαι ο σύζυγος της Άννα-Μαρίας. Μου ζήτησε να γράψω εδώ και στα μωράκια Ιουλίου που γράφει, σας στέλνει πολλά φιλιά απ'το Ιασώ και αύριο επιστρέφει σπίτι. Την Τετάρτη 16/06 γεννήθηκε το αγοράκι μας, ένα υπέροχο πλασματάκι που μας έχει κάνει να χάσουμε τα μυαλά μας. Η Άννα-Μαρία είναι καλά, απλά πολύ ταλαιπωρημένη, οπότε μέσα στις μέρες που θα πάρει τα πάνω της θα σας πει τα υπόλοιπα. Να'στε καλά, και με το καλό όσες πλησιάζετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοντεύετεεεεε!!

Με το καλό κοριτσάρες!!!

Με έναν πόνο εύχομαι!!!

Θέλουμε αναλυτικές εμπειρίες μετά, κανονίστε!!! (μόνο τα ευχάριστα και χωρίς πόνο γεγονότα δέχομαι :laugh: B) )

ΑνναΜαρία μου και σύζυγε Αννας Μαρίας να σας ζησει ο άντρακλας!!!! :woohoo: :woohoo:

Γερός και ευλογημένος να είναι καρδούλα μου!!!

Ολες τις χαρές και όλα τα καλά του κόσμου να έχει!!!

Συγκινήθηκαααα!!! :blush:

Περιμένουμε να μας πεις την εμπειρία σου!!!

Φιλιά πολλά πολλά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΆνναΜαρία έγραψε:

Καλησπέρα σας, είμαι ο σύζυγος της Άννα-Μαρίας. Μου ζήτησε να γράψω εδώ και στα μωράκια Ιουλίου που γράφει, σας στέλνει πολλά φιλιά απ'το Ιασώ και αύριο επιστρέφει σπίτι. Την Τετάρτη 16/06 γεννήθηκε το αγοράκι μας, ένα υπέροχο πλασματάκι που μας έχει κάνει να χάσουμε τα μυαλά μας. Η Άννα-Μαρία είναι καλά, απλά πολύ ταλαιπωρημένη, οπότε μέσα στις μέρες που θα πάρει τα πάνω της θα σας πει τα υπόλοιπα. Να'στε καλά, και με το καλό όσες πλησιάζετε...

Γλυκούλα μου, συγχαρητήρια! Πάντα καλά να είναι ο μπέμπαρος, υγιής και ευτυχισμένος! Είδες Άννα Μαρία μου; Ταλαιπωρήθηκες πολύ, αλλά όλα αυτά πρέπει να "σβήστηκαν" με τη μία, έτσι; Ανυπομονώ να μας τα πεις όταν με το καλό γυρίσεις και ηρεμήσεις :kiss:

Κάτι μου λέει ότι και η Χαρά γέννησε; Η Ξανθίππη;

Η Φωτεινή πού είναι γμτ; We missed you βρε καλό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑνναΜαρία θα ταλαιπωρήθηκε λίγο με την καισαρική αλλά τώρα ποιός την πιάνει!!!! Θα είναι αγκαλιά με το αντράκι της:woohoo: :woohoo: :woohoo: Να σας ζήσει κοριτσάκι μου,να είναι πάντα γερός και καλότυχος!!!Με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας!!!Πολλά πολλά φιλάκια!!!! :):):):):):)

Η Χαρά μάλλον θα γέννησε για να μην έχει εμφανιστεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννητούρια έχουμε!!! Τα αντράκια ξεμύτισαν πρώτα!

Να σας ζήσει Αννα Μαρία!!!

Περιμένουμε και νέα απο Αλίκη και Χριστινάκι! Λέτε γέννησε και η Χαρά?

Άντε κορίτσια περιμένουμε νέα σας!!!

...Δε το πιστευω...μιλάμε τόσους μήνες καιτώρα έχουμε γεννητούρια!

...έχω συγκινηθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ομορφα πραγματα..!!!

Να σας ζησουν τα μωρακια βρε κοριτσια..και καλη λοχεια να εχετε..!!Με το καλο και ενα πονο..ολα να πανε καλα..σε οσες ερχεται η σειρα τους!!Κοριτσια συντομα θα τα εχετε στην αγκαλιτσα σας!

αντε και μετα απο εσας κι εμεις..περιμενουμε τα νεα ας και τις εμπειριες σας!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!!!

στο facebook ειδα ευχές για τον μπέμπαρο της Χριστίνας! Γέννησε η κοπέλα μας!!!

Γερό και καλότυχο να είναι το αντράκι της!

Με το καλό στις επόμενες! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ 21/6 ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΟΜΩΣ ΒΙΑΖΟΤΑΝ ΧΙΧΙΧΙΧΙ :P . ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 8 ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΗΡΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ CHEESECAKE ΕΠΕΙΔΗ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΤΙΑΧΝΑ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΝΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝ ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΧΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΝΑ ΣΦΙΞΕΙ ΜΩΡΕ ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΠΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ? :P:P:P ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΤΗΝ ΝΟΙΩΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!

ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΙΜΑ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΞΥΡΙΣΜΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ;)

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΒΛΕΠΑ ΟΝΕΙΡΟ. ΤΗΝ ΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΚΛΑΜΑΤΑΚΙ ΠΕΤΑΣ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!!!!!!!!!!!

Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ 2560 ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ!!!!!!

Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΤΟΜΗ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ;)

ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΚΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΕΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ........... ΕΡΧΕΤΕ Η ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΗΤΕ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή μου, να σας ζήσει!!!Τι όμορφη εμπειρία!!!

Και τώρα που διαβάζω τις ιστορίες των κοριτσιών που γέννησαν -σαν την δική σου- δεν μπορώ να το πιστέψω οτι σε λίγες μέρες θα τα ζήσω κι εγώ!!

Να είναι πάντα χαρούμενο το μωράκι σου και όταν μπορέσεις θα περιμένουμε και φωτογραφίες(έχει βγεί η φήμη οτι όλα τα καλοκαιρινά μωράκια είναι κουκλιά!!! :laugh: :laugh: :laugh: ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινούλα να είστε πάντα καλά και οι δυο σας! Το κάνεις να ακούγεται σαν το πιο φυσικό πράγμα του κόσμου (ίσως και να είναι). Κανένας πανικός, μόνο γαλήνη και ευτυχία :kiss::kiss:

Δε μας είπες βέβαια τι έγινε με εκείνο το cheesecake :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!!

Σήμερα το απόγευμα μπαίνω στο μαιευτήριο και αύριο το πρωί έχει προγραμματιστεί πρόκληση τοκετού γιατί ο μπεμπάκος μεγάλωσε και έχει βολευτεί μέσα στην κοιλίτσα και δεν το παίρνει απόφαση να βγει. Η διάθεση μου είναι καλή και ελπίζω να κρατήσω την ψυχραιμία μου και αύριο!!!

Ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά!!!Μετά από λίγες μέρες που θα μπορέσω θα μπω να γράψω την εμπειρία μου!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kassi μου να πανε όλα καλα κουκλα μου!!!!! να σκεφτεσαι ότι ΑΥΡΙΟ θα έχεις τον μπεμπη σου αγκαλίτσα!!!!! αυτό σκεψου και όλα θα πανε καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία τα νέα σου kassi,μου.Αντε να δείς το μωράκι σου από κοντά!!!

Ολα καλά να πάνε κοριτσάκι!!Θα σε σκεφτόμαστε και θα σου στείλουμε όλη μας την θετική ενέργεια!!!

Κορίτσια να σας πω τα δικά μου???Πήγα χθες γυναικολόγο.Δεν με είδε από κάτω,αλλά είπε οτι ο μικρός δεν είναι πολύ χαμηλά και οτι θα με ξαναδει την Πέμπτη(για να με εξετάσει και από κάτω να δει πόσο έτοιμη είμαι) με σκοπό να πάμε την Παρασκευη με πρόκληση

Σήμερα λοιπόν το πρωί ξυπνάω με έναν πόνο σαν περιόδου, σαν να θέλω να πάω τουαλέτα....Πηγαίνω και βλέπω σταγονίτσες με αίμα ροζουλί!Από εκείνη την ώρα έχω που και που πονάκια(αλλά πολύ ελαφριά) σαν περιόδου και που και που σταγονίτσες ή ροζ ή μπεζ(σαν τελειώματα περιόδου).Συγγνώμη για την γλαφυρή περιγραφή!!Λέτε να είναι προεόρτια???

παντώς η περιβόητη τραχηλική βλέννα λένε οτι είναι πιο πηχτή με αιμα....Τι να πώ.

Πήρα τον γιατρό μου και δεν τον βρήκα ,αλλά λέω να περιμένω λίγ ακόμα να δώ.ΤΙ ΛΕΤΕ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ λέω να επιμείνεις να βρεις το γιατρό σου γιατί μου φαίνεται θα γεννήσουμε μαζί κοριτσάκι!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Έτσι δε θα μείνεις τελευταία ;)

Σε ευχαριστώ πολύ για τη θετική σου σκέψη Ελινάκι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ ✨✨ Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞
    • Κορίτσια τι κάνετε ;;  συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!! οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !!  Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών… μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα!  γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες ! ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !
    • Κοριτσαρες μου!!!  Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες.. Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!   @Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!
    • Εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη βέβαια όχι σε κάθε ραντεβού, σίγουρα δεν χρέωσε 4 κ 1000€ καισαρική. Εκείνη την εποχή έλεγαν τα κορίτσια στη συζήτηση με τα δίδυμα ποσα της τάξεως των 2000-2500 ευρώ κ λέω μια χαρά είμαστε!!!😱😱😱
    • Αυτό με τα σουτιέν πονεμένη ιστορία! 😂Έχω στήθος γενικά και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει βαρύνει κι άλλο. Εννοείται πως κανονικό σουτιέν δεν παίζει να βάλω, αθλητικά μόνο και πάλι με ζορίζουν!  Ελπίζω να μπαίνω στο μαγιό μου 😅 @Katiana1987 μωρέ την απολαμβάνω τη διαδρομή αλλά είμαι και καμμένη, γι’ αυτό λέω να περάσουν αυτές οι μέρες χαχα @Kate1992 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι σίγουρα δεν είναι κάτι σοβαρό, θα κάνεις τη θεραπεία σου και όλα καλα. Γενικά παίζει πολύ στην εγκυμοσύνη βακτήρια/μύκητες. Αλλάζει το ph του κόλπου. Εγώ παίρνω και προβιοτικά γιατί ταλαιπωρούμαι συχνά από candida και ενδεχομένως να έχω και τώρα. Στο επόμενο τρίμηνο θα κάνω καλλιέργεια και παπ.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...