Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ "ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ" ΜΙΚΡΑ


Recommended Posts

ΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ <<ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ>> ΜΙΚΡΑ,ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ,ΣΑΝ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ <<ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ>> ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ,ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΑΝΑΜΜΕΝΕΣ.ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΜΙΣΘΟ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ-ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ:ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ,ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΖΗΜΙΩΝΟΝΤΑΙ.

(Γ.ΠΑΪΣΙΟΣ,Π.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ,252)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ έγραψε:

ΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ <<ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ>> ΜΙΚΡΑ,ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ,ΣΑΝ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ <<ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ>> ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ,ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΑΝΑΜΜΕΝΕΣ.ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΜΙΣΘΟ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ-ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ:ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ,ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΖΗΜΙΩΝΟΝΤΑΙ.

(Γ.ΠΑΪΣΙΟΣ,Π.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ,252)

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...και μονο που το διαβασα ανατριχιασα και με πηραν τα κλαματα..δηλαδη το αγγελουδι μου θα με υποδεχτει?

αχ! ψυχουλα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης ειχα διαβασει σ'ενα θρησκευτικο βιβλιο (δεν θυμαμαι ποιο :blush: ),οτι τη στιγμη που ''κοιμουνται'' τα παιδακια,η παναγια ειναι ακριβως διπλα τους κ μεσα στην αγκαλια της τα περναει κατευθειαν στον παραδεισο!

πολυ συγκινητικα αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν 3 μερες διαπιστωθηκε παλινδρομος κυηση στο δικο μου μωρακι. Ημουν στον τριτο μηνα. Ο πονος ,με καταλαβαινετε, τεραστιος..βρηκα το site αυτο με αλλες μανουλες που χασαν τα μικρα τους και ξερω πια οτι δεν ειμαι μονη..ο μονος λογος που με κανει κ ηρεμω ειναι η σκεψη οτι ειναι εκει στον ουρανο κοντα στην Παναγια μας..μπορει να μην προλαβα να το παρω αγκαλια, να δω το σωμα μου να μεταμορφωνεται λογω εγκυμοσυνης αλλα και μονο που ακουσα την καρδουλα του ηταν σα να το κρατουσα ηδη στην αγκαλια μου. Οταν μας ανακοινωσε ο γιατρος τα κακα μαντατα εχασα τη γη κυριολεκτικα κατω απο τα ποδια μου..απ τα ματια μου ετρεχαν ακαταπαυστα δακρυα μεχρι που με εβαλαν στο χειρουργειο..μετα απο αρκετες συζητησεις με τον αντρα μου, κλαιω μοναχα για το οτι δε θα το κρατησω ποτε αγκαλια..ηρεμω ομως γιατι ξερω οτι μας περιμενει και προσευχεται για μας απο κει ψηλα..και δε θα θελε να βλεπει την μαμα του να κλαιει κ να θρηνει..γιατι το αστερακι μου ειναι σε καλα χερια..θα φροντισουμε να το κρατησουμε για παντα στην καρδια μας..

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγαλος ο πονος σου καρδουλα μου..

συλληπητηρια..

ο,τι και να πω ειναι πολυ λιγο..

λυπαμαι πολυ..να το θυμαστε παντα το αγγελουδι σας..

και ευχομαι μια νεα αρχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ μου!!!! ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο ειχα παραθεσει κι εγω σε ενα ποστ περι απωλειας και με πηραν με τις πετρες!!!! :(:(

(τι πρωτοτυπο)

ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ για τις απωλειες σας κοριτσια μου!!!

:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνήθως λενε ότι με τον καιρό πόνος ειναι πιο απαλός,ξεχνιεσαι λιγο ,προχωρας μπροστά κλπ. Νομίζω οτι ειναι ο μονος πόνος που σε κρατάει πίσω,στις αναμνησεις κ τα όνειρα, ο μονος πόνος που σου μαχαιρώνει κάθε μέρα την καρδιά. Που καίγονται τα μάτια κ μόνο τα δακρυα τανακουφίζουν...κουράγιο σε όλες κ ευχομαι ποτε καμμία να μην νιώσει τετοιο πόνο,τετοια απώλεια κ τετοιο κενό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες η μαμαδες που χασαμε το μωρο μας πρεπει να βγουμε δυνατες απο αυτη τη δοκιμασια που μας χαρισε ο θεος...το μωρο μας ειναι στα καλυτερα χερια ...εκει που ολοι ευχομαστε να παμε καποια μερα... εκεινο ειναι εκει και μας περιμενει, κοντα στην παναγιτσα που το προσεχει και μαζι με ολα τα αγγελακια... εγω δεν ξερω γιατι μου το πηρε ο θεος πανω στη γεννα,ενω ολα ηταν φυσιολογικα και γεννουσα προγραμματισμενα αλλα σιγουρα υπαρχει καποιος λογος...ποναω που το λεω...ομως σ'αυτη τη ζωη δοκιμαζομαστε και ο καθενας μας ακολουθει το καντιλακι του και κουβαλαει το δικο του σταυρο...

μου λειπεις αφανταστα κοριτσακι μου και σ'αγαπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eιναι καποιες φορες που θελω να πω παρα πολλα πραγματα αλλα δε μπορω..... Ειχα κι εγω μια αποβολη 11 εβδομαδων το 2008 και ακομα το σκεφτομαι αυτο το μικρουλι και θα το σκεφτομαι μεχρι να πεθανω, εξομολογηθηκα κιολας για να ηρεμησει η ψυχη μου αλλα δε ξεχνιεται, οταν προσπαθεις εδω και δυο χρονια περιπου για δευτερο μωρο και δεν ερχεται.... Τι να πω! Ο Θεος ειναι μεγαλος, κατι ξερει και μου το πειρε, κατι ξερει και δε μου δεινει δευτερο.... Τον ευγνωμονω που εχω το ενα και μοναδικο κοριτσαρο μου.... Μεγαλη η χαρη του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ έγραψε:

ΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ <<ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ>> ΜΙΚΡΑ,ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ,ΣΑΝ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ <<ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ>> ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ,ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΑΝΑΜΜΕΝΕΣ.ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΜΙΣΘΟ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ-ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ:ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ,ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΖΗΜΙΩΝΟΝΤΑΙ.

(Γ.ΠΑΪΣΙΟΣ,Π.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ,252)

πραγματι αυτο πιστευω...οταν ''φυγω''το κοριτσακι μου θα με περιμενει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κι εγώ τότε ένα αγγελούδι εκεί ψηλά που θα με υποδεχτεί..Σήμερα θα έπρεπε να είχε έρθει στον κόσμο αλλά βιάστηκε και έφυγε για τα ουράνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

agoraki moy tha se agapw gia panta mikroyli moy den prolava na se dw na dw to moytraki soy na se xaidepsw na soy pw ola ayta poy soy elega otan se eixa sthn koilia moy na kanoyme oneira mazi na soy mathw pragmatakia na milas na perpatas na se kanoyme voltoyles opws oneireyomastan me ton mpampoylh soy.......poy mono ekeinos se ide eide ena melaxrino agoraki me polla mallakia opws moy elege otan ton pwthsa meta thn genna ........mas afhses monoys omws meta apo 2 meres na klaime kai na oyrliazoyme apo ton pon ax mikroylaki moy poso se agaphsa na ksereis.......den nomizw oti tha ksanagapisw pote etsi ...tha eisai panta to aggeloydi moy kai den tha se ksexasw pote thelw na to ksereis ...................kai egw to kserw tha me perimeneis all dystixws emena den me hthele o theoylhs akoma hthele mono enan omorfo aggelo kai hsoyn esy kardoyla moy ..sagapwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βερονικα ποναω μαζι σου...νιωθω τον πονο που σου σκιζει τα σωθικα,κομπος ο λαιμός κ το στομαχι κ τα δακρυα ασταματητα. Βγαλτα,μην τα κρατας πες οτι σκεφτεσαι για το μωρο σου. Εγω αρχισα να ηρεμω γραφοντας γραμματα...πες τα με οποιο τροπο σε εκφραζει...μονο πες τα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki έγραψε:

agoraki moy tha se agapw gia panta mikroyli moy den prolava na se dw na dw to moytraki soy na se xaidepsw na soy pw ola ayta poy soy elega otan se eixa sthn koilia moy na kanoyme oneira mazi na soy mathw pragmatakia na milas na perpatas na se kanoyme voltoyles opws oneireyomastan me ton mpampoylh soy.......poy mono ekeinos se ide eide ena melaxrino agoraki me polla mallakia opws moy elege otan ton pwthsa meta thn genna ........mas afhses monoys omws meta apo 2 meres na klaime kai na oyrliazoyme apo ton pon ax mikroylaki moy poso se agaphsa na ksereis.......den nomizw oti tha ksanagapisw pote etsi ...tha eisai panta to aggeloydi moy kai den tha se ksexasw pote thelw na to ksereis ...................kai egw to kserw tha me perimeneis all dystixws emena den me hthele o theoylhs akoma hthele mono enan omorfo aggelo kai hsoyn esy kardoyla moy ..sagapwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Η σκεψη μου ειναι μαζι σου και ο Θεος να σας δωσει κουραγιο.Ειχα κι εγω πριν 3 ημερες μια βιοχημικη εγκυμοσυνη ,βεβαια δεν συγκρινεται με το δικο σου, αλλα αισθανομαι ενα κενο, ενα γιατιιιιι....προσπαθησε τοσο πολυ να ερθει κοντα μας αλλα δεν τα καταφερε....το μονο που ακουω απο τους γυρω ειναι μην στεναχωριεσαι θα κανετε αλλο....ναι το κενο μεσα στην καρδια και στο μυαλο μου ΠΟΙΟΣ απο ολους εσας θα μου το αναπληρωσει?εεεεεεεεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το μην στενοχωριεσαι θα κανετε αλλο το λενε μονο οσοι δεν εχουν νιωσει τον πονο που νιωσαμε εμεις...λες και αν κανουμε αλλο αλλαζει το γεγονος οτι εχουμε χασει και καποιο ή καποια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βερονικα τοσες ημερες διαβαζω το μηνυμα σου κ δεν εβρισκα κουραγιο να σου γραψω...μου ειναι δυσκολο.λυπαμαι για σενα πολυ...σου δινω μια αγκαλια μονο..ε.χω πονεσει κ ξερω πως ειναι...δεν μπορω να σου πω κατι αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...