Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΡΟΜΒΩΦΙΛΙΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΗ! ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα,

να υπολογίζεις γύρω στα 500 ευρώ περίπου, σε δημόσιο νοσοκομείο.Βασικά εάν έχεις κάτι τέτοιο θα κάνεις ενέσεις στην κοιλιά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, και μερικές εβδομάδες μετά την γέννα.Πάντα βέβαια σε συννενόηση του γυναικολόγου σου και αιματολόγου..Δεν είναι τίποτα,αφορά την σωστή ανάπτυξη του εμβρυου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera exei 540 e egw toso tin plirwsa !ala kalo einai na ti n kaneis twra stin arxi giati egw tin ekana ston 7mina pou itan idi poli arga den megalwne to mwro mou kai eixa endomitria ipoloipomneni anaptiksi tis mpempas stin koilia me apotelesma na genithi prowra kai elipovaris kai na meinei 15meres stin thermokoitida alla doksa to theo einai mia xara i mpempa!gi ayto ama sou pei o giatros na tin kaneis na tin kaneis!egw vasanistika poli!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ!!!!ΦΟΒΑΜΑΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bάλια μου κι εγω κάπου τόσα είχα πληρώσει, είναι ενα πακετο εξετάσεων που γίνεται για την θρομβοφιλία.

Να την κάνεις οπωσδήποτε, εγω το ανακάλυψα αφου είχα χάσει 2 μωράκια και αφου τελικά το βρήκαμε και ακολούθησα την αγωγή με τις ηπαρίνες σε ολόκληρη την εγκυμοσύνη ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ και είναι όοολα καλα!

Καλη επιτυχία κουκλα μου και να μην φοβάσαι καθόλου, αν εχεις θρομβοφιλία είναι πολύ απλα τα πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάλια εγώ την έκανα πριν 15 ημέρες στο Βενιζέλειο στο Ηράκλειο και πλήρωσα μόνο 75€ σε απογευματινό ραντεβού και πήρα τα αποτελέσματα σε 10 ημέρες.Μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα, απλή αιμοληψία.

Η γιατρός που είναι εκει είναι η Διευθύντρια της αιματολογικής και λέγεται Σφυριδάκη.(Μου τη σύστησαν για πολύ καλή και όντως είναι).Παίρνεις τηλ στα ραντεβού και το κανονίζεις.Δεν χρειάζεται να σου γράψει κανείς την εξέταση, η γιατρός θα σου πάρει όλο το ιστορικό σου, η βοηθός σου πάιρνει το αίμα και σε λίγες ημέρες θα ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ,

ΑΠΟ ΄ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΡΗΤΗΣ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑ ΕΚΕΙ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ 500-540!!ΕΓΩ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ 8η ΕΒΔ.ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,,ΜΟΡΙΑΚΕΣ ΚΛΠ,ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΕΚΕΙ ΒΡΙΣΚΟΤΟΤΑΝ Ο ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ (ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΑ)ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑ 2200 ΕΥΡΩ.ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΝ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 500!!ΑΚΟΥΣΟΝ,ΑΚΟΥΣΟΝ!!ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΠΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ..ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΕΞΑΡΧΗΣ!!..ΑΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ!!ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ 3 ΜΗΝΩΝ!!ΑΠΟ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΝΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΓΙΑ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!ΑΠΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΖΑΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΜΟΥ-ΑΙΜΑΤΟΣ-ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΝΕΣΗΣ!!ΔΙΟΤΙ ΚΑΘΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ!!ΚΥΛΗΣΕ ΝΕΡΑΚΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ..!!ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΣΤΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ!!! ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΑΓΧΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ!!!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΛΛΩΝ ΣΤΟ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ 75Ε ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 1000 ΣΤΟ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ!!!!!ΤΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΙΚΑ. ΝΑ ΧΕΡΕΣΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

23ΒΑΛΙΑ έγραψε:

ΚΟΡΙΣΤΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ!!! ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΑΓΧΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ!!!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΛΛΩΝ ΣΤΟ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ 75Ε ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 1000 ΣΤΟ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ!!!!!ΤΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΙΚΑ. ΝΑ ΧΕΡΕΣΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ!

ΒΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΙΚΑ ΕΧΩ.ΤΑ 75€ ΤΑ ΕΔΩΣΑ ΕΠΕΙΔΗ ΖΗΤΗΣΑ (ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ) ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ,ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ 7 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΙΝΟ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ 9 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙΣ ΓΡΑΨΑΤΕ ΣΤΟ ΙΚΑ 'Η ΑΠΟ ΤΟ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΣΑΝ? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χρειάζεται να στην γράψει κανείς την εξέταση.Πας εκεί πληρώνεις τα 75 στο ταμείο, σου δίνουν απόδειξη και μπάινεις στη γιατρό.Αυτή θα σου πάρει το ιστορικό και θα προχωρήσει στην αιμοληψία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τις εκανα σε γενετιστρια εξω αφου τις εγραψε γιατρος του ικα και απο τα 6οο πηρα πισω 490 , εχασα 120 ευρω αλλα εκανα ενσταση και θα περασω απο επιτροπη μετα απο 4μηνες για να τα παρω πισω , αν αποφασισουν .( μαλιστα καναμε 2 καρυοτυπους και μια ινοκυστικη ,κοστισαν αλλα 400 ευρω με καλυτερη τιμη γιατι την πληρωσα τη γενετιστρια στο χερι τα 1000 ευρω και πηρα 390 πισω) εχασα δηλ για ολα αυτα 120 ευρω και τα 880 απο τα 1000 τα πηρα πισω .Καλα ειναι για τοσες εξετασεις και δεν περιμενα 2 μηνες στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο τις εκανα κατευθειαν , εξαλλου και εκει πληρωνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...