Μετάβαση σε περιεχόμενο

πολυκυστικές


Recommended Posts

Καλημέραααα, υπάρχουν όλες οι λεπτομέρειες που ζητάς στο αντίστοιχο θέμα στο forum πολυκυστικές.

Μη στα ξαναγράφω αλλά γενικά να ξέρεις σε κάποιες γυναίκες καθυστερεί η σύλληψη (μη φανταστείς όχι παραπάνω από χρόνο) και άλλες πιάνουν στο μήνα. Σε κάθε περίπτωση όμως το βάρος είναι πολύ σημαντικό. Συζήτησε το με το γυναικολόγο σου, ίσως αν όντως υπάρχουν περιττά κιλά σε βοηθήσει με glucophage. :)

Ελπίζω να βοήθησα, φιλιά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πάρα πολύ θα προσπαθησω να βρω που αναλυεται.tetoulina το μηνυμα σου ειναι λευκό.δε μου εμφανιζει τι γράφεις.σε ευχαριστώ για την ανταποκρισή σου όμως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xm nai ontos dn fenete kati..

sou elega loipon oti k egw pasxw apo polykistikes... edw k 8 mines xw xekinisei "sovari" prospatheia... mou eipe o giatros na xasw kapia kila gia pio eukoli silipsi.. k mou edwse k ta gluco... toso kairo omos dn ta epina taktika gt mou prokalousan enteriko problima... twra omos tha xekiniso kanonika.. k elpizw na pane ola kala..... sou euxomai oti kalytero. k na thimase oti emeis me tis polykistikes oxi oti dn kanoume paidia.. apla argoume ligo gt dn xeroume tin mera woriksias.....

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω το ιδιο κοριτσια!θα πανε ολα καλα εγω και στις 2 εγκυμοσινες εμεινα εγκυος περιπου μετα απο 8 μηνες προσπαθειας...ολα θα πανε καλα..μην αγχωνεσε...σου ευχομαι συντομα μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιαννα μη στεναχωριέσαι. ναι δυσκολεύει τη σύλληψη γιατί απλά δεν παραγουμε γερά ωάρια κάθε μήνα. Το βάρος παίζει ρόλο. Εγω παροτι είμαι κανονική στο βάρος , μολις εχασα 4-5 κιλά σταθεροποιηθηκε η περιοδός μου και αρχισα να κάν κανονικότα ωαρια.

Αν είναι μονο αυτο το πρόβλημα να μην ανησυχείς με λίγη υπομοή εντός ετους(και λιγότερο) θα δείς μπεμπέ;) απλά αν εισαι υπέρβαρη θα χρειαστει να χάσεις καποιο βάρος ετσι ωστε στην εγκυμοσύνη να είσαι πιο γερή για το μωρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΓΙΑΝΝΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΠΟΡΩ.

ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟ 19 ΧΡΟΝΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ. Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΜΩΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΓΧΟΥΣ,ΕΒΑΖΑ ΚΙΛΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΜΟΥ Κ ΕΙΧΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 3 ΜΗΝΕΣ!

ΕΚΑΝΑ ΞΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΛΕΣ. ΠΗΡΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΜΕ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΩΣΤΕ ΟΤΑΝ ΘΕΛΗΣΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΙ ΣΕ ΣΕΙΡΑ.

ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΤΑ ΠΗΡΑ 1,5 ΧΡΟΝΟ Κ ΤΑ ΔΙΕΚΟΨΑ ΛΟΓΩ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΦΡΑΓΜΜΑ...ΕΕΕΕΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ....ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ...

ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΕΚΟΨΑ...ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, 3 ΜΗΝΩΝ!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ...ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ 19 ΕΙΧΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ-ΤΡΕΛΛΟ ΑΓΧΟΣ- ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΝ...ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ Κ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΥΣΤΕΣ! Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΠΑΙΞΕ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ!Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΚΥΣΤΕΣ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ, ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΕΙΠΕ, ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΚΥΣΤΕΣ ΠΩΣ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ?ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΠΩΣ Κ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ- ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ!

ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΥΣΤΕΣ ΑΠΟ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΛΙΠΟΥΣ-ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΓΙΑΝΝΑ , ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ, ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΑ 19 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΡΑ ΑΝΤΙΣΥΛΙΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ, ΕΔΩ Κ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ Κ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΚΑΝΑ 3 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΟΣΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ , ΧΑΛΑΡΩΣΑ Κ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ,ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ...Κ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.. ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ...ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΩΡΑ...ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙΕΥΚΟΛΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ. ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...