Μετάβαση σε περιεχόμενο

για τις αγάπες μου!!!


Recommended Posts

Σήμερα κλείνουμε 6 μήνες απο τοτε που έχασα τις μικρες μου και μου φαινεται σαν χτες. Ο χρόνος δεν αισθάνομαι οτι ειναι γιατρός μιας και εμενα δεν μου γιάτρεψε καμμιά πληγή. Το προσωπάκι τους μου στοιχειώνει τις σκέψεις και το μονο που θέλω ειναι να κλειστώ μεσα και να κλαίω χωρις σταματημό. Δεν περνάει ο πόνος,δεν ξεχνάει το μυαλό,δεν θέλει να ξεχάσει. Όλες οι χαρές σαν να εχουν χασει το νόημά τους και το γέλιο πια δεν ειναι γέλιο,αφού μέσα μου κλαίω. Δίνω κουράγιο σε τόσες κοπελες αλλά για τον εαυτο μου δεν εχει μεινει τιποτα. Δεν θέλω να στενοχωρήσω καμμία κοπέλα αλλά ταχω μεσα μου μερες τωρα και επρεπε να τα βγάλω. Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalisera tesh,

den gnwrizomaste,oute kserw ti exei ginei mono oti katalava apo to minima sou.prepei na eisai dunati gia sena kai ton antrouli sou,kserw einai duskolo..polu..alla prospathise!!aksizei..

to na ksespas den einai kako kai kakws ta kratises toses meres mesa sou emeis gi auto eimaste edw gia na dinoume kouragio i mia stin alli..

alla kanto gia sena..dustixws den gurizoun pisw..opote prospathise na proxwriseis me oses dunameis sou exoun meinei..

den kserw ti allo na sou pw..kali dunami mono auto..

mats

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υποφερω και μονο που διαβαζω τις λεξεις σου,καταλαβαινω τον τονο της φωνης σου!...δεν ειχα ιδεα οτι ειχες περασει κατι τετοιο...μονο,κουραγιο,και ευχομαι ο Θεος να σου δωσει τεραστια δυναμη ψυχης να συνεχισεις την ζωη σου!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ αλλά δεν μου εχει μεινει κουράγιο...ετσι αισθάνομαι...κουράστηκα να υποκρίνομαι οτι η ζωη μου προχωραει αφου μεσα μου νιώθω οτι σταματησε εκει. Η σκεψη μου μονιμως στα μικρά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tesh ούτε εγω το ήξερα οτι εχεις περάσει τέτοια απώλεια.

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω, μπορώ όμως να σε καταλάβω, όσοι έχουμε χάσει μωράκια μπορούμε να καταλάβουμε τον πόνο. Θα έρθει η ώρα που η ψυχούλα σου θα νιώσει καλύτερα, θέλεις περισσότερο χρόνο ίσως. Θα ηρεμήσεις με τον καιρό. Το ξέρω οτι τώρα σου φαίνεται χαζό αυτό που λέω, αλλά είναι αλήθεια, ο χρόνος θα σε βοηθήσει. Φιλιά πολλά και υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι και να πω είναι λίγο σε αυτό που έχεις περάσει...

Εύχομαι να σου δώσει σύντομα ο θεούλης γερά μωράκια, τα αδερφάκια τους...

υπομονή καρδούλα μου...κουραγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα tesh!

ποσο μα ποσο λυπαμαι να ακουω για κοπελες που εχουν χασει τα μωρακια τους :(:(

ειλικρινα σε καταλαβαινω...κλαψε ομως ξεσπασε..ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις για να νιωσεις καλυτερα αληθεια σου λεω. και εγω στην αρχη απεφευγα γιατι ενιωθα οτι μπορει να κουραζα τον αντρα μου αλλα ο ιδιος μου το ζητησε. μην τα κρατας μεσα σου καλη μου και θα δεις που σε λιγο καιρο θα εχεις παλι αλλο θαυματακι στην κοιλιτσα σου που θα σου γεμισει τη ζωη σου με χαρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το να σου πω ότι σε νιώθω έιναι λίγο...Τα περασα και πάντα θα ειναι μια πληγη που θα ποναει, εγω κανονικά αύριο θα εμπαινα στον μήνα μου..

Η Παναγία να μας δίνει δύναμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TESH μου δεν ξέρω την ιστορία σου,αλλά απο τα λόγια σου καταλαβαίνω τον πόνο που νιώθεις.Εύχομαι να σου δώσει ο Θεούλης ΄γρήγορα πολλά μωράκια για να απαλύνει λίγο ο πόνος σου.Να χαμογελάσεις σύντομα σου εύχομαι κοπέλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κουκλιτσα μου,τα παιδακια μας ειναι αγγελουδια

στον ουρανο κι αυτο δε μπορει να αλλαξει.

Το μονο που μπορει να αλλαξει ειναι η ζωη μας.

Δε θα φυγουν ποτε απο την καρδια και το μυαλο μας,

αλλα ειμαι σιγουρη οτι δε θελουν να βλεπουν τις μαμαδες

τους να θρηνουν.

Μπορει να ακουστει σκληρο,αλλα αν τα ειχες διπλα σου,

νομιζω οτι δε θα ηθελες να σε βλεπουν στεναχωρημενη.

Το ιδιο πρεπει να σκεφτεσαι και τωρα.

Μπορει να μην βλεπεις τα μωρακια σου,

ειναι ομως διπλα σου καθε στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ για τα λογια παρηγοριάς... κι εγώ ετσι νομιζα, ότι θα περάσει ο καιρός και θα σταματησω να κλαίω,να βασανίζομαι, ότι θα ξεχάσω κλπ... τελικά αυτός ο πόνος δεν νομιζω να φυγει ποτέ. Αντιθέτως οσο περνάει ο καιρός και συνειδητοποιώ πραγματικά την τραγικότητα οσων εζησα πονάω περισσότερο,λυγίζω. Είναι κάτι που θα το κουβαλάω πάντα κι εγώ και όλες οι κοπέλες που εχουν χασει παιδάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσι μου τα λογια ειναι περιττα.

Ειναι απολυτα φυσιολογικο να νιωθεις ετσι.

Μη χανεις την πιστη σου.

Η Παναγιτσα να θα σε βοηθησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπες κάτι που πραγματικά ένιωσα να με μαχαιρώνει....

''Τα προσωπάκια τους μου στοιχειώνουν τις σκέψεις ''

Μέσα σε αυτο περικλείεται όλος ο πόνος σου...

Πως να μην πονάς και πως να περάσει?

Ο καιρός όμως θα περάσει και η αγκαλιά σου θα γεμίσει με άλλα μωράκια και τότε θα σκέφτεσαι τα δύο σου πρώτα αγγελούδια και θα χαίρεσαι που επιτέλους έχουν τα αδερφάκια τους....

Ευχομαι να χαμογελάσεις ξανά και σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh..Ο ΠΟΝΟΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΙ ΠΟΤΕ ....ΕΜΙΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΙΝΕ ΝΑ ΜΑΘΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΝΟ....ΒΕΒΕΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΣ ΘΑ ΙΤΑΝ ΑΝ..........................ΛΙΠΟΝ ΔΙΝΑΜΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΑ ΘΙΜΟΜΑΣΤΕ ,ΕΣΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΙΧΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΙ ΛΙΓΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου χρειαζεται δυναμη και υπομονη

για να μην κολλησετε στον πατο.

Ουτε εγω πιστευω οτι ο χρονος ειναι γιατρος,

αλλα με λιγη θεληση θα βγει το ουρανιο τοξο

και το χαμογελο θα φωλιασει στα προσωπα σας.

Και τοτε τα αγγελουδια σας θα μπορουν να παιξουν

ανεμελα στις ουρανιες αλανες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΝΙΑ έγραψε:

TESH μου δεν ξέρω την ιστορία σου,αλλά απο τα λόγια σου καταλαβαίνω τον πόνο που νιώθεις.Εύχομαι να σου δώσει ο Θεούλης ΄γρήγορα πολλά μωράκια για να απαλύνει λίγο ο πόνος σου.Να χαμογελάσεις σύντομα σου εύχομαι κοπέλα μου

Για να μην επαναλαμβάνομαι...

Ακριβώς αυτό!!!

Λυπάμαι... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου εχεις δικιο...παντα τα προσωπακια τους θα μεινουν τον μυαλο σου και η καρδια θα ποναει....

το ξερω πολυ καλα αυτο...δεν εχω χασει παιδι...αλλα ο πρωτος μου γιος μολις γεννηθηκε επρεπε να χειρουργηθει αμεσως...τωρα ειναι καλα το εχω διπλα μου...με φωναζει μαμα...με αγαπαει και τον αγαπαω τρελα...ομως οταν ερχονται στο νου μου οι εικονες εκεινες τις εντατικης βαζω τα κλαμματα....ποτε δεν θα περασει αυτο....απλα το μονο που λιγο θα γαληνεψει την ψυχουλα σου ειναι ενα αλλο παιδακι...μονο αυτο θα κανει την ψυχουλα σου και παλι να γελασει...ευχομαι να μην αργησει εκεινη η στιγμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tash τωρα οτι και να πουμε εμεις ειναι απλα αλοιφες!όμως ενα αλλο παιδακι ειμαι σιγουρη και εγω οτι θα γαληνεψει λιγο την ψυχουλα σου,στο ευχομαι λοιπον ολοψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω να σου γραψω λιγια παρηγωριας.παντως το μονο που εχω να σου πω καλη δυναμη θελει και υπομονη πολυ.σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια.μακαρι να γηνης μανουλα συντωμα για να απαληνη ο πονο σου.οτι με χρηαστης θα ειμαι εδω για να σε ακουσω.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ κορίτσια...ξερω οτι όλες με καταλαβαινετε ασχετα αν ειχατε παρόμοια εμπειρία ή όχι. Είναι πολύ αδικη η ζωη μερικές φορες. Μας κρυβει πίκρες που ούτε καν τις φανταζομασταν ποτε και δεν μας αξιζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου εχεις απολυτο δικιο οτι και να πεις.ειναι πολυ δυσκολο και δυστηχως δε θα ξεχαστει ποτε απλα λιγο θα καταλαγιασει μολις παρεις στην αγκαλια σου ενα υγιεστατο παιδακι και σου ευχομαι να γινει πολυ συντομα αυτο.κανε υπομονη και κουραγιο και να τα λες,να τα βγαζεις απο μεσα σου,κλαψε να ξεσπασεις μην τα κρατας μεσα σου γιατι ειναι χειροτερα.πραγματικα πολλες φορες λεω μα γιατι ρε γαμωτο συμβαινει αυτο αλλα δεν ξερω ο θεος θα ξερει παραπανω απο μας τι να πω.σου δεινω μια μεγαλη και ζεστη αγκαλια!οτι χρειαστεις μπορεις να μου πεις για να τα βγαλεις απο μεσα σου. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...