Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΑΚΟΠΕΣ....ΠΩΣ...ΠΟΥ....ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?


MITSI2

Recommended Posts

Κορίτσια δεν ξερώ αν απασχολεί μονό εμένα τόσο νωρίς αυτό το θέμα αλλά σκεφτόμουνα ότι φέτος οι διακοπές μας θα είναι πολύ διαφορετικές…..οικογενειακές αρα και πιο οργανωμένες !!!!

Μου αρέσει πολύ φέτος που θα πάμε διακοπές με την μικρή(πέρυσι δεν τα καταφέραμε)

Αλλά πλέον αυτά που ζητώ είναι πολύ διαφορετικά..

Θέλω να πάω κάπου κοντά (όχι σε νησί )για να έχω πρόσβαση σε νοσοκομείο αλλά εκτός από αυτό εμένα η μικρή μου ζαλίζετε στο αμάξι και κάνει εμετό οπότε δεν θέλω ένα μεγάλο κουραστικό ταξίδι

Για προτείνετε μέρη…

Ξενοδοχεία…

ή ακόμα καλυτέρα διαμερίσματα που να έχουν και κήπο για να παίζει το παιδί αλλά και την θάλασσα(με αμμώδη παραλία κατά προτίμηση)σε απόσταση αναπνοής….

Πιστεύω ότι είναι ένα θέμα που ενδιαφέρει πολλές από μας και αν όλες μοιραστούμε τις εμπειρίες μας θα βοηθήσουμε σε πιο σωστές και σίγουρες επιλογές.. ;):)

Για ελατέ λοιπόν να μιλήσουμε για διακοπές…

Εγώ έλεγα για Εύβοια ή για φοινικουντα Μεσσηνιας(αν και λίγο μακριά αλλά έχω ακούσει καλά σχόλια)

Τι λέτε για προτείνετε!!!!!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΚΔΡΑΜΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ...

ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΠΟΡΟ ΣΙΓΟΥΡΑ (ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ Κ ΜΕ ΑΜΑΞΙ Κ ΜΕ ΠΛΟΙΟ)

ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΥΠΑΡΥΣΣΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas kai apo emena koritsia!! Kalo kalokairi!!! Perysi eixame paei gia 3 meroules Nauplio. Omorfa, grafika, konta. Vevaia gia mpanio pigainame Tolo, pou einai poly konta. Oxi pano apo 20 lepta, an thymamai kala, alla ta nera einai riha kai oti prepei gia mikra paidakia. O dikos mas pantos to kataeyxaristithike.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς θα πάμε Σίφνο 10 μέρες γιατί θα είμαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και θα πρέπει να γυρισω μαζί με τον άντρα μου... Αλλιώς θα καθόμουν κανένα μήνα με τα παιδιά για να χορτάσουν ήλιο και θάλασσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ακομα μανουλα δεν ειμαι ακομα...αλλα...θελω οι πρωτες μας διακοπες-ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ-να ειναι στη Ναξο!!ειναι καθαρα "οικογενειακο νησι"...τα περισσοτερα καταλυματα ειναι πανω στην αμμουδια!!εχει υπεροχες παραλιες και πανε πολλες οικογενειες!!δεν χρειαζεται να παρεις τ αυτοκινητο για να πας στη θαλασσα.... ;););)

ειναι μεγαλο νησι και ενδυκνειτε για βολτες...!!αλλα εγω θα πηγαινα και μια Μυκονο....ειναι κοντα...εχει υπεροχες παραλιες και μπορεις να διαλεξεις τι θες...ησυχια..μιας κ θα στε με το μπεμπακι!!

βασικα κ τα 2 αυτα νησια εχουν καλες υποδομες αν κ απευχομαι να συμβει τ οτιδηποτε!!!να περασετε τελειααααααααααααα..... :woohoo: :silly: :laugh: :woohoo: :silly: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι τα οργανομενα ξενοδοχεια.οπως ALDEMAR που βρισκεται στην Πελοποννησο και ειναι τελεια,ειχαμε παει προπερσυ και ολο οικογενειες με παιδακια ηταν και ηταν ολα γυρο γυρο.ειναι σαν χωριο www.aldemarhotels.gr μπητε να δειτε!εμεις ειχαμε παει στο olympian village και ειναι ακομα ενα το www.grecotel.gr εκει δεν εχω παει αλλα ειναι και αυτο οτι πρεπει για οικογενειες με παιδακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου προτεινα πελοποννησο και για ευβοια δες το papades village φαινεται πολυ ωραιο,και τα κοντινα νησια επισης ειναι ωραια,αιγινα,πορος,τζια κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

ωραιες ιδεες εχετε...ισως και καποιος αλλος βοηθηθει απο αυτες αλλα..

juliax :ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΚΔΡΑΜΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ...

ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΠΟΡΟ ΣΙΓΟΥΡΑ (ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ Κ ΜΕ ΑΜΑΞΙ Κ ΜΕ ΠΛΟΙΟ)

ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΥΠΑΡΥΣΣΙΑ.

πορο ε?

καλη ιδεα..αγχωνομαι λιγο βεβαια που πρεπει να περασουμε με φερυ απο την αποψη οτι απομακρυνομαστε απο νοσοκομειο..

εκει εχεις ξαναπαει θα μεινεις καπου συγκεκριμενα να μου προτεινεις και μενα?

katsaridoula εχεις δικιο ειναι πολυ καλη λυση αλλα ειναι αρκετα ακριβα σε τετοια ξενοδοχεια..εχω ομως ακουσει και απο αλλους με παιδια οτι εχουν περασει πολυ καλα γιατι εχουν τα παντα!

pink πελοποννησο σκεφτομαι και εγω φοινικουντα συγκεκριμενα απλα με φοβιζει λιγο η αποσταση και οτι μου ειπαν οτι εχει πολλες στροφες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσα ηρθα και εγω παλι σαν τα χιονια χαχαχα

εμεις περυσι πηγαμε τολο με την μικρη σαν κοντινο αλλα ειναι 1μιση ωρα δρομος απο εκει και περα αιγινα που πηγαμε μασ αρεσε..

ευβοια θα σου προτεινα μονο βορεια και αν θεσ να γλυτωσεις τησ στροφες μπορεισ να πας και με φερρυποτ απο αγιο κωνσταντινο αλλα νοσοκομειο παλι ειναι μακρια

δεν εχω να σου προτεινο κατι αλλο γιατι εμεις φετος τηα την βγαλουμε βριλησσια μερια :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε καλως το το ευακι!!!!εισαι καλυτερα?

κοιτα προς ναυπλιο δεν θελει ο αντρας μου γιατι πηγαμε το χειμωνα ενα διημερο και δεν θελει παλι απο κει...

παρολα αυτα μπας και αλλαξει γνωμη εσεις που ειχατε μεινει θυμασε?

εχει αμμο στην παραλια εκει?

ευη να πιουμε κανα καφε στην πλατεια γιατι και εμεις περα απο τις 3 αντε 4 μερες που μαλλον θα φυγουμε τις υπολοιπες θα ειμαστε εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα ο βηχας βηχας πες ποτε ειναι εφημερια παλι να ερθω...

σε ξενοδοχειο μειναμε αλλα σαν διαμερισμα...με κουζινα και 2 δωματια

παραλια ειχα μια φανταστικη απλως ηταν 5 λεπτα με τα αμαξι με αμμο και μονο παιδακια

το σαββατο μπορειτε για αυτο που σου ειπα κτα τισ 6 θα κανουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Mitsi2,

Δεν έχουμε μιλήσει και επίσης ξέρω οτι ειπες οχι σε νησί,

αλλά στην Κέρκυρα ειναι υπέροχα το καλοκαίρι και έχουμε και φανταστικές παραλίες με αμμο.

Ε αν δεν πενέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι εγώ δεν είμαι μανούλα, αλλά αν είχα παιδάκι θα πήγαινα κάπου κοντά και μόνο με αυτοκίνητο. Πολύ ωραία είναι στην Πελο/σο και στην Εύβοια. Ακόμα και στην Ερέτρια έχει κάτι ωραία ξενοδοχεία πάνω στη θάλασσα. Εγώ πέρυσι πήγα στην Πάλαιρο, νομός Αιτωλο/νίας προς τη Βόνιτσα, ήταν φανταστικά...

Όπου και να πάτε σου εύχομαι να περάσετε υπέροχα και να ξεκουραστείτε...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα Kouklitsa καλα κανεις και παινευεις το σπιτι σου και τι σπιτι.......

εξαλου αυτο το θεμα δεν εχει σκοπο να βοηθησει μονο εμενα αλλα και αλλες κοπελες που ψαχνονται...

εχω ακουσει τα καλυτερα...αλλα για μας φετος ειναι μακρυα του χρονου καλα να ειμαστε ειναι μια πολυ καλη προταση!!!!

XELONITSA και εγω πιο πολυ σε αυτα τα 2 μεροι προσανατολιζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σου προτεινω ενα πολυ ησυχο κ οικογενειακο μερος στο πορτο χελι κ συγκεκριμενα στο πορτο κοστα..ειχα παει περυσι κ ηταν καταπληκτικα..το ομονυμο ξενοδοχειο πορτο κοστα ειχε δικη του παραλια κ με πολυ ζεστη κ καθαρη θαλλασα..ηταν ολο οικογενειες με παιδακια εκει κ εδειχναν να το ευχαριστιουντε..επισης στο ξενοδοχειο εχει τερααααστιο χωρο με λουλουδια,πευκα,κ πρασινο κ πισινα...παντως εγω οταν με το καλο γινω μανα θα το ξανα προτιμησω...ημασταν ακριβως απεναντι απο τισ σπετσες..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρω οτι σε αυτη τη φαση καλο ειναινα αποφυγεις το καραβι να πας καπου δικα στο οποιο εχεις την δυνατοτητα να κανεις καιστασεις .Επισης γιαμενα βασικος ρολος η επειλογη μου να παω καπου ειναι να εχει κοντα νοσοκομειο οχι κεντρο υγειας γατι ολα αυτα υπολειτουργουν . Η ευβοια ειναι κοντα και εχει πολλα καταλλυματα .Επισης εγω λατρευω ΛΕΥΚΑΔΑ μπορει αν ειναι 3-4 ωρες με το αυτκινητο αλαλ ειναικαταπληκτκα .Υπαχει εν αμερος που λεγετε Νικιανα στην Λευκαδα ειναι 10 χιλιομετρα απο την πολητης λευκαδας εχει λοιπον δωματια τα οποια εχουν μεσα κουζινα και υπεροχα μπαλκονακια τα οποια σε βγαζουν να κοιτας θαλλασσα η ποια ειναι ακριβως στη πισω μερια των δωματιων κατεβαινεις τα σκαλακια με τομαγιβω ακι τσουπ κανει μπανιο δε χρειαζεσε τιποτα .εχει δικες του ξεπλωστρες και παιδικη χαρα .Η νικανα εχει κονατ και σουπερ μαρκετ και ταβερνακια και αν θελεις πιο φασαρια σε 5 λεπτα εισαι νυδρι .Να δες εμεις εκει ειχαμε παει και μαλιστα δυο φορες και θα ξαναπαω τα δωατια αυτος τα δινει τα δικλινα απο 35- 60 αναλογα την εποχη .εγω μετα της 17 αυγουσου εδεινα 30 ευρω.Επισης και η καλαματα ωραια αλλα εχουν θεμα με τον νερο πηγα προπερσι αλλο ενα μερος ωραιο αλλα πιο πολλες ωρες ειναι στη κατερινη συκεκριμενα στη σκοτινα η θαλασσα απεχει 5 λεπτα εχει μεγαλα δωματι μπαρπεκιου μεγαλο χωρο με πρασινο παιδικη χαρα χωρο να παιζον α παιδια βολλευ .Αλλα ειναι πολλες οιωρες καιεπειδη λες οτι ζαλιζετε το μωρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μείνει στο Ερέτρια Village στην Εύβοια. Είναι σχετικά οικονομικά και οικογενειακά bungalows. Πολύ κοντά στην Χαλκίδα και είχε τα πάντα μέσα. Πολλές οικογένειες με παιδάκια. Εμείς βέβαια είμασταν οι δυο μας αλλά θυμάμαι ότι λέγαμε ότι όταν πρώτα ο Θεός γίνουμε τρεις εκεί θα πάμε διακοπές.

Όπου κι αν πάτε καλά να περάσετε. Εμείς πάλι από του χρόνου θα έχουμε τέτοια διλλήματα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου εμείς πέρυσι το καλοκαίρι που ήταν η μπεμπούλα μας 2,5 μηνών πήγαμε σε ένα φανταστικό resort στην Κυλλήνη....Είχε και δωμάτια και bungalows που μοιράζονται μια πισίνα 3 δωμάτια, πέρα από την κεντρική πισίνα...Το ξενοδοχείο λεγόταν Olympia Golden Beach Resort and Spa. Μπες ρίξε μια ματιά αν θες...www.ogb.gr

Το είχαμε all inclusive σε bungalow με κουζινάκι...ήταν αρκετά μεγάλο και πολυτελέστατο...Είχαμε πληρώσει περίπου 1.200 ευρώ για μια εβδομάδα...

Έχει μια υπέροχη παραλία με άμμο 2 λεπτά με το αυτοκίνητο και 5 με τα πόδια...Γινόταν χαμός από οικογένειες και παιδάκια...

Και φέτος σε κάτι τέτοιο λέμε να πάμε, αλλά δεν έχουμε αποφασίσει μέρος ακόμα...Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΧ μπραβο κοριτσακια ετσι να πεφτουν ιδεες...

rozalia γενικα η ερετρια σου αρεσε?σαν παραλιες σαν μερος...με ενδιαφερει γιατι ειναι κοντα

το ξενοδοχειο που εγραψες μου αρεσε πολυ θα παρω τηλ να ρωτησω τιμη γιατι δυστηχως δεν νομιζω να ειναι σε αυτα που μπορω να διαθεσω αλλα θα το ψαξω..

mpempoula16 τελειο το ξενοδοχειο...

ξερει καποιος και για Αγιο Γεωργιο ή Αγια Αννα στην ευβοια??εχω ακουσει οτι εχει αμμωδη παραλιες και ειναι και καπως οικονομικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι απο Ευβοια και ειναι τελεια!βορεια Ευβοια ειναι φανταστικα αν και δεν εχω παει :P αλλα εχουμε κατι παραλιες τελειες.πιστευω οτι θα βρεις και οικονομικα ψαξε στο ιντερνετ και θα βρεις πολλες πληροφοριες!οπου και αν καταληξετε καλα να περασετε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι λιγο πολυ στα ιδια ερχοντε τα χρηματα αμα βαλεις φαγητα και τετοια,λιγη πρεπει να ειναι η διαφορα.

παντως και Κερκυρα που λεει η kouklitsa ειναι πολυ ωραια!!καθοτι και Κερκυραια!!!αλλα και στην Ευβοια ειναι πολυ ωραια αφου μενω εδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχουν tosa omorfa merh na pas diakopes..alla se katalabainvw apolyta..oti oloi oi proorismoi den einai gia oles tis periptwseis!!

etsi loipon 8a sumfwnisw me ta koritsia pou proteinoun kapoio 3enodoxeiako sugkrothma opou 8a exeiσ oles tis paroxes..xwris kopo..

Θα προτεινω λοιπον με τη σειρα μου τηn αλυσιδα GRECOTEL οπου και περασαμε περσυ οικογενειακως και με φιλους..τις πιο ωραιες αξεχαστες διακοπες!1100 ευρω για 6 μερες..μας πηγε 3 ατομα...all inclusiveσε μπαγκαλοου στο κηπο!!!

Φαγαμε του σκασμου/ηπιαμε κουβαδες ΦΡΕΝΤΟ/τα παιδια εφαγαν παγωτο και ηπιαν γρανιτα για 2χρονια/και το βραδυ ηπιαμε να μη σου πω τι ηπιαμε!!

Πισινες για μεγαλους και πισινα για μωρα..απεραντο γκαζον και πρασινο..μεσα στους φοινικες!Δραστηριοτητες για ολη την οικογενεια ολη μερα!παιδοτοπο για τα μικρα με δραστηριοτητες!!DISCO 80s για το βραδυ..και σχεδον καθε βραδυ entertainment live...με το κοσμο!περιττο να σου πω οτι 6 μερες δεν κρατας πορτοφολι!!

Το συγκεκριμενο ειναι κοντα..απλα..δεν ειναι κα κατι αξιολογο στα περιξ!Εκδρομη στην αρχαια Ολυμπια καναμε αφου τσεκαραμε..φαγαμε στο ξενοδοχειο μεσημεριανο..και μετα στην επιστροφη ειδαμε και τα αρχαια!

δες λοιπον Grecotel...Λακοπετρα, Κ. Αχαΐα, 25200 Αχαΐα - Πελοπόννησος

http://www.grecotel.com/peloponnese/lak ... r_1965.htm

ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ .....TELEIA TELEIA TELEIA!!!

(και παλι τονιζω οτι ειναι καθαρα για οικογενειακες ησυχες ξεκουραστες διακοπες)Οσο πιο νωρις κλεισεις τοσο καλυτερη τιμη θα βρεις!εμεις κλεισαμε με αυτη τη τιμη..τονΙουνιο για μεσα Ιουλιου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera mitsi..

emeis perusi pigame sti tzia kai itane polu wraia kai konta.vevaia den kserw pou meneis theleigurw sta 40 lepta na pas laurio kai meta einai 1 wra to karavi.ta eksoda gia ploio me autokinito einai pigaine ela 100 euro.mia xara diladi.kai an thes kataluma mporw na sou dwsw kai til itane 50 euro/to vradu kai me kipo kai thea.i thalassa 5 lepta apo kei.exei ligo xwmatodromo alla min anusixeis..

exei uperoxa kolpakia pou den pianoun pote kuma..ena teleio tavernaki..teleio fagito..auta!an the spes mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...