Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα και χρονια πολλα σε μας και στις μανουλες μας !!!!

Sophiak δεν ξερω πως θα τα προλαβω.Ηδη εχω αγχωθει και εχω βγαλει σπυρακια απο το αγχος μου..Δυστυχως δεν εχω και πολυ βοηθεια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι βρε κοριτσια....ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!

oliax73 καλο ειναι σιγα σιγα να ξεκινησεις κανονισε ολες τις λεπτομερειες της βαπτισης να εισαι ησυχη απο αυτο και μετα να εχεις μονο το σπιτι!Αν ξερουμε τι θελουμε δε θελει πολυ καιρο!Εχω κανει ερευνα αγορας...αν θες καποια βοηθεια πες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ 5 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ, ΜΕΧΡΙ Κ ΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΚΑΤΕΒΑΣΑ Κ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΣΕ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ!ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ! ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ!

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΕΣ ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ...ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΔΕ ΘΗΛΑΖΕΙ...ΤΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ?

ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ MAMMYLAND....AYTA TA ΩΡΑΙΑ ΜΝΜ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabill πατα πανω σε οποιο σου αρεσει, ανοιγει το αντιστοιχο site φτιαχνεις το δικο σου ακολουθοντας τις οδηγιες επειτα κανεις copy τον κωδικο που βγαζει για φορουμς και το κανεεις paste στο προφιλ σου

προφιλ-επεξεργασια προφιλ-φορουμ-υπογραφη και ενημερωση.....αυτα!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ 29 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ.3840 ΚΑΙ 53 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 6500 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 64 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΕΛΗ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ.ΤΡΩΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΜΕΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΙΝΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕ ΑΛΛΑ ΑΡΧΙΣΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΕΡΑΣΕ.ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ.ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΟΝΟ 2 ΜΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΜΑΜ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΝΑΝΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμας ! χρονια πολλα μανουλες !

:laugh: σημερα οι διδυμες πηγαν βολτα με τον μπαμπα τους στο παρκο κ επιστρεφοντας μου κρατουσαν λουλουδακια κ στριγκλιζαν χρονια πολλα μαμααααα! Αυτη ειναι η ομορφη πλευρα , γιατι απο την αλλη η μπεμπα δεν ειναι καλα , εχει μυξες κ βηχει , θεε μου δεν θελω να πιστεψω οτι ειναι παλι ετσι τα πραγματα και θα αρχισουμε αντιβιωσεις αερολιν κ παει λεγοντας.. Η καημενη ειχε ταλαιπωρηθει πολυ γιατι οταν ηταν δεκα ημερων επαθε βρογχιωλιτιδα μια σταλια μωρο , κ την παλευα μερα νυχτα μεχρι να συνελθει ..Ειχαμε γλιτωσει το νοσοκομειο στο τσακ τοτε.

Τωρα κοιμηθηκε λιγο το κοτοπουλακι μου κ ελπιζω να μην περασει παλι τα ιδια η καημενη.. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamaeva εύχομαι γρήγορα περαστικούλια στο μπεμπάκι σου. Πώς αρρώστησε μωρέ νεογέννητο απο βρογχιολίτιδα; Κόλλησε από τις μεγάλες;

Maryloo πολύ με συγκίνησες με το ανηψάκι σου! Μπράβο! Εύχομαι όλα καλά με την κούνιάδα σου!

SophiaK επειδή θέλω κι εγώ να φτιάξω στικερ αναπτυξης αλλά όταν κάνω επικόλληση στην υπογραφή λέει ότι δε θα φαίνεται η υπογραφή στο προφίλ μου (έχει και ένα απαγορευτικό σηματάκι δίπλα). Έχεις ιδέα πώς το φτιάχνω αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sophiak Μολις σου έστειλα request στο fcb για να με κάνεις φίλη. Μπες για επιβεβαίωση :kiss: μου έχεις στείλει και ένα pm για μία σύνδεση. Τι είναι αυτό; δε με βγάζει πουθενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή κορίτσια... μία μέρα δεν μπήκα να δω τα νέα σας και εσείς έχετε "πάρει φωτιά!!!" :silly: Χαίρομαι πολύ που οι μαμάδες του Ιανουαρίου δίνουν δυναμικά το παρόν στο mammyland :side::side:

Εμείς σήμερα κορίτσια πήγαμε για καφεδάκι το πρωί και ο μικρούλης μου ήταν πολύ καλούλης ... ΚΟίταγε συνέχεια γύρω-γύρω όλο περιέργεια και μετά κοιμήθηκε το πουλάκι μου !

Μόνο που σήμερα όλο κοιμάται :dry: Ξυπνάει μόνο για να φάει και ξανακοιμάται! Λέτε να έχει τίποτα??? :blink:

Εμείς τη βάπτιση θα τη κάνουμε το Σεπτέμβριο στη Τήνο! Εκεί έχω τάξει να γίνει η βάπτιση ... στη Παναγίτσα που με βοήθησε και έκανα το γιόκα μου ! Η βάπτιση θα γίνει σε στενό οικογενειακό κύκλο γιατί δεν είναι εύκολο να έρθει ο κόσμος στη Τήνο .. είναι και πολλά τα έξοδα και δεν ήμαστε για πολλά - πολλά στις μέρες μας ... !!! Πάντως για προσκλητήριο και μπουμπουνιέρα έχω διαλέξει : θα είναι με πειρατές .. !!

Οσο για τα καλοκαιρινά , και εγώ σήμερα που βγήκαμε καλοκαιρινό μπλουζάκι του έβαλα και απο πάνω ένα τζην μπουφάν .. ! κούκλος ήταν το αντράκι μου :) (είμαι πολύ χαζομαμά τί να κάνουμε ??? :side: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFIA έγραψε:

Οσο για τα καλοκαιρινά , και εγώ σήμερα που βγήκαμε καλοκαιρινό μπλουζάκι του έβαλα και απο πάνω ένα τζην μπουφάν .. ! κούκλος ήταν το αντράκι μου :) (είμαι πολύ χαζομαμά τί να κάνουμε ??? :side: )

Sofia δεν ειμαστε κουκουβαγιες απλα τα μπεμπακια μας ειναι αστερια!!

Της εβαλα και εγω τα καλοκαιρινα της!!!

Οσο για τον υπνο μου το εκανε και εμενα χθες που ειχαμε παει στη μαμα μου...πιστεψα οτι το εκανε επειδη αλλαξαμε περιβαλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mama Eva περαστικα σας..Ποσο ειναι η μπεμπα ?Και μενα σημερα ειχε πολυ γκρινια εκανε νερουλα κακα και γενικως δεν ειχε και πολλη ορεξη.

Νanabil εμενα δεν θηλαζει και πινει συνηθως 200-210μλ πεντε φορες τη μερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω κάτι ? Μήπως ξέρετε πότε θ'αρχίσουμε να τρώμε κρεμούλες? Το προηγούμενο μήνα μας είπε η γιατρός μας ότι σιγά σιγά απο 5 μηνών θ'αρχίσουμε σιγά - σιγά κρεμούλες? Δεν είναι λίγο νωρίς? Εσείς τί λέτε?

Και κάτι άλλο... τώρα τελευταία παρατήρησα ότι ο μικρούλης ψιλοκουράζεται με το μπιμπερό... Μάλλον θέλει άλλαγμα η θηλή ε? Του πήρα τη μεγαλύτερη (εμείς χρησιμοποιούμε chicco μπιμπερό) , του πήρα τις θηλές που λέει : 4+ και έχει 3 τρύπες :blink: ... τις δοκίμασα χτες και δεν τις βολεύτηκε καθόλου (μιλάμε για πολύ κλάμα :S ) και φυσικά ξαναέβαλα τις μικρές θηλές .... Εσείς ποιες χρησιμοποιήτε? Μήπως να του πάρω τη μεγαλύτερη θηλή που έχει μια τρύπα αλλά πολύ μεγαλύτερη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia εγω πηρα και τα κλασσικα μπιμπερο της chicco kai τα μεγαλα με τις μεγαλες τις θηλες που ειναι και για κολικους .Τα κλασσικα δεν του αρεσουν καθολου .Με τα μεγαλα μπιμπερο πινει μια χαρα .Οσο για τις κρεμες καθε γιατρος λεει τα δικα του.Εμας ειπε οτι θα μας ξεκινησει κρεμες μολις κλεισει και τον πεμπτο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!

ΕΜΕΝΑ ΠΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΗΛΗ ΤΗΝ CHICCO ME TIS 2 ΡΟΕΣ. ΑΠΟ 150 ΕΩΣ 180 ML- 5 Φ Κ ΕΜΕΝΑ!

ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ ΑΝΗΨΙΟΥ ΜΟΥ Κ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙ ΓΑΡΙΔΑ, ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΑ Κ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΧΑΖΕΥΕ Κ "ΜΙΛΟΥΣΕ" ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΜΕ ΖΑΚΕΤΟΥΛΑ...ΕΔΩ ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΤΡΕΛΛΟ ΑΕΡΑ Κ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΥΡΗ Κ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΑΣΠΡΑ ΧΝΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΥΚΕΣ.

ΚΛΕΙΣΜΕΝΟ 5 ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ-ΦΑΓΑΚΙΑ... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!!

Αν και καθυστερημένα... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!

Χθες περάσαμε τέλεια!!! Εκανε και πάρα πολύ ζέστη, βάλαμε τα κοντομάνικά μας και πήγαμε στην εξοχή, σ'εναν ιππικό ομιλο που ανήκει στον ξάδερφό μου! Ενθουσιάστηκε ο μπέμπης πολύ με τα ζωάκια!!! Είχε άλογα, πόνυ, κατσικούλες, χελώνες, κλπ! Πήγαμε εκεί με τα πεθερικά μου για να φάμε κιόλας και έτρεμε η καρδιά μου μην τυχόν και αρχήσει πάλι ο μικρός την γκρίνια μόλις τους δει :blush: Αλλά τελικά ήταν το καλύτερο παιδάκι!!! :laugh: Σκέφτομαι μήπως δεν αρέσει στον μπέμπη το σπίτι τους :blink: , γιατί οταν τους βλέπει αλλού, είναι μια χαρά! Είχε βέβαια και τόσα καινούρια πράγματα να εξερευνήσει που δεν γκρίνιαξε ούτε για μια στιγμή! Και κάτσαμε εκεί περίπου 5 ώρες!

mama eva εύχομαι περαστικούλια στο νινάκι σου!!!

SOFIA για τις στερεες τροφές ο κάθε γιατρός ακολουθεί τη δική του τακτική. Εμένα μου είπε πως θα ξεκινήσουμε 5μισι μηνών. Της κουμπάρας μου ο δικός της, τους έδωσε κρεμούλα 4μισι μηνών. Απ'οτι έχω διαβάσει δεν πρέπει να δίνουμε στερεη τροφή σε μωρά κάτω των 17 εβδομάδων. Αλλά συνήθως ξεκινούν μετά που θα κλείσουν τον 5ο. Όσο για τη θηλή του μπιμπερό, αν δεν θέλει άλλη, απλά με μια βελόνα που έχεις απολυμάνει και κάψει προηγουμένως μεγάλωσε λίγο την υπάρχουσα τρύπα. Ετσι έκανε η αδερφή μου στον μικρό της που ήταν λίγο δύσκολος στο θέμα μπιμπερό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες και καλη εβδομαδα!!

maryloo σιγουρα κατι τον χαλαει, δεν εξηγητε!!Χθες ολα τα μπεμπακια εκαναν βολτουλες :):):)

nanabill και εγω αλλαξα το καροτσι καιρο τωρα...εβγαλα και υπνοσακους...ολα!!!Της το σηκωνω και λιγο να εχει θεα! :P

sofia απ' οσο ξερω οι στερεες αρχιζουν εκει γυρω στον 6ο!Οσο για τις θηλες μπορεις να παρεις αυτες με την ελεγχομενη ροη της chicco!

mama eva πως ειναι σημερα το μπεμπακι?

5 γευματα ε κοριτσια...???? :ohmy::ohmy::ohmy:

Ωραιο ακουγεται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα ..... !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ κορίτσια, τώρα μόλις ήρθα στο γραφείο και μου λείπει ο γιόκας μου αφόρητα .. ! Τι θα κάνω ? δεν τη "παλεύω" με τίποτα σήμερα .. !!!!!!!!!!!

Τελικά θα πάω να του πάρω την άλλη θηλή της chicco με τη μεγαλύτερη τρύπα και ο Θεός μαζί μας .. :side:

Αχ!! πότε θα έρθει Σ/Κ να χαρούμε πάλι τα μωράκια μας (όσες δουλεύουμε βέβαια.. !!! )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες! Εμείς χτες το βράδυ βγήκαμε για πρώτη φορά με την μπέμπα για φαγητο. Κυρία! Την περισσότερη ώρα κοιμόταν και όταν ξύπνησε παρακολουθούσε τον κόσμο και γελούσε κατά παντώς υπευθύνου :laugh: 11 μαζευτήκαμε, τόσο καλά καθόταν. Παρακολουθώ την κουβέντα για τις κρέμες και με χτυπάει εκεί που πονάω. Η παιδίατρος είπε ότι επειδή είναι πάντα στην υψηλότερη κλίμακα του βάρους δε θα φάει το παιδί μου ποτέ κρέμα :( Είναι όμως και στην υψηλοτερη κλίμακα του ύψους. Δεν τη λες χοντρη :(:( Έχω καταστενοχωρηθεί με αυτό το θέμα. Τι λέτε να κάνω; Να πάρω και μια δεύτερη γνώμη παιδίατρου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...