Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!Πηρα την πρωτοβουλια να ανοιξω αυτο το θεματακι για να ανταλλαζουμε αποψεις και συμβουλες οι νεες μανουλες!!

Ξερετε ποσο κοιμουνται τα μπεμπακια μας....ποσο ζυγιζουν...ποσο τρωνε...ειναι γκρινιαρικα...τα εχετε βαλει στο δωματιο τους...???

Εχω αρκετες αποριες σα νεα μαμα φανταζομαι κ εσεις!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα η φρατζολιτσα γεννηθηκε στις 22/1 3120 κ 51 ποντους χθες ζυγιστηκαμε ειμασταν 5920!!

Τις τελευταιες μερες τρωμε λιγοτερο....μηπως ειναι η αλλαγη καιρου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ειναι 5400 και της δινει αποκλειστικα ξενο γαλα το ''almiron'' και μου πινει απο 100-140 ml.γενικα ουτε και εμενα τρωεει.Δεν νομιζω να παιζει ρολο ο καιρος.εσυ την θηλαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πανεμορφη ειναι η μπουμπου σου!!

Ναι τη θηλαζω και 3-4 μερες τρωει αρκετα λιγοτερο!

Μου λενε ολοι οτι παντα τα μωρακια το κανουν αυτο στην αλλαγη καιρου αλλα ξερω γω...???

Παντως επειδη την ζυγισω καθε εβδομαδα βαρος παιρνει κανονικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ,

να χαιρομαστε τα βλασταρακια μας κοριτσια. Η δικη μας μπεμπουλα γεννηθηκε 25/01 ηταν 3330 κ 51 ποντους.Δυστηχως δεν την θηλασα οπως κ τις διδυμες κορες μου :( . Τωρα ειναι περιπου 5 κιλα κ ελπιζω να βελτισει λιγακι τα ωραρια φαγητου της οπως κ τα νυχτερινα της ξυπνηματακια ;) . Αληθεια , τα δικα σας βλασταρακια πως τα πηγαινουν με το θε :huh: μα υπνος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα το βραδυνο τωρα τελευταια ειναι στανταρ 21.30 μετα 00.00 και ενα γυρω στις 4.00 με 4.30!!

Νομιζω οτι ειναι οκ εχω ακουσει και πολυ χειροτερα ωραρια!!

Το πρωι θα σηκωθει γυρω στις 7!!

Σου ξυπναει πολλες φορες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας !

επιτελους εβαλα στα κρεβατια τους για μεσημερι κ τις τρεις χαριτες...

Η μικρη μας εκανε σημερα το 2ο εμβολιο κ θα δειξει παλι πως θα ειναι οι επομενες μερες..

Τελοσπαντων , το νυχτερινο μας νανι εχει ως εξης¨ 21οο γαλα κ υπνος κ για τισ τρεις . ;)

θα ξαναταισω το μικρο γυρω στα μεσανυχτα κ αν εχουμε καλη νυχτα θα ξυπνησει γυρω στις 4 . Εμεις εχουμε το προβλημα οτι τα κακα της τα κανει μεσα στη νυχτα :unsure: ( αν το εχετε ξανακουσει πειτε μου πως κ με ποιο τροπο τελειωνει αυτο ...) οποτε ξυπναει αναγκαστικα κ δεν κοιμαται μετα αν δεν πιει γαλα... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα κανει κακα τρεις φορες την ημερα, ελαχιστες ειναι οι φορες που τα κανει βραδυ!!

Αληθεια μπορουμε καπως να το ρυθμισουμε??Δε το ηξερα!!

Εγω οταν την ταιζω το βραδυ ποτε δεν αναβω φωτα και μιλαμε ψιθυριστα!!

Την βαζω στην κουνια και αν δεν εχει ηδη κοιμηθει απο μονη της της χαιδευω λιγο το κεφαλακι,κανω οτι κοιμαμαι...και κοιμαται και αυτη!!!

Ειναι καλο μωρε το φρατζολακι!!!χιχιχιχιχιχιχι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki85 έγραψε:

Εμενα ενω τον 1ο μηνα πηρε 1κιλο τον 2ο και τον 3ο πηρε απο 600γρ.

εχεις facebook να τα λεμε και απο κει?

Μαρακι σου εστειλα pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια μου σε βρικα!!!!

Εμενα παλι κανει κακα 1 φορα την ημερα,μπορει βεβαια και να μην κανει γιατι ειναι λιγο δυσκιλια με το almiron που της δινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ Σοφια μου αλλα δεν πιστευω πως υπαρχει ασχημο μωρο,καθε μωρο εχει την χαρη του.

Εσενα η μπεμπα βλεπει τηλεοραση?εγω δεν τολμαω να την ανοιξω γιατι κολλαει πολυ.τωρα βλεπει την Κορομηλα και της μιλαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχαχαχα!!Θελει σα τρελη αλλα δεν την αφηνω πολυ...ο αντρας μου παλι με την πρωτη ευκαιρια που δε βλεπω την παιρνει και της βαζει παιδικα μεχρι να τους παρω χαμπαρι!!

Αν την αφησω καθεται κ κολλαει.Δε νομιζω οτι κανει απο τοσο μικρα,ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλι !

ειμαι πτωμα κ εχω φρικαρει... Χτες βραδυ βρικολακιασαμε η μπεμπα ξυπνουσε καθε μια με μιαμιση ωρα κ αν δεν ετρωγε γαλα δεν σταματουσε την σειρηνα . Ελπιζω οτι ειναι απλα τα του εμβολιου , κ οτι δεν θα γινει καθεστως. Σημερα για να μπει στην διαδικασια του μεσημεριανου υπνου την παλευα απο τις μιαμιση ! Εφαγε , πηγαν οι διδυμες για υπνο , κ οταν πηγα να την βαλω ουρλιαζε οπως κανει τις τελευταιες μερες...

Ειμαι πτωμα κ κουρελι τελειως :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

οι τρεις χαριτες ειναι στα κρεβατια τους. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η προηγουμενη νυχτα κ η μερα που περασε ελπιζω να μην επαναλειφθουν τουλαχιστον οχι συντομα , γιατι με βλεπω να καταρεω. Και γω Σοφια νομιζω οτι το εμβολιο την απορυθμισε τελειως.. Εκτος απο τα νουμερα στον υπνο χτες βραδυ κ κατα την διαρκεια της ημερας , ηθελε φαγητο καθε μιαμιση ωρα γυρω στα 60 - 70 μλ. Το προηγουμενο εμβολιο την ειχε απορυθμισει οχι σε αυτον τον βαθμο βεβαια . Αν μουκανει τα ιδια κ αποψε τι κανω αραγε ? Φοβαμαι κ τις διδυμουλες μου , αν τις σηκωσει στο ποδι μεσα στην μαυρη νυχτα... :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω κοριτσι μου το πρωτο 24ωρο ειναι το κρισημο...μετα ηρεμουν!!

Αληθεια τι της φορας στον υπνο τωρα που αρχισε να εχει ζεστη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας και απο μενα.Ο μπεμπης μου γεννηθηκε 2/1/10 3950 και 53 ποντους.Πριν απο μια βδομαδα που πηγαμε στην γιατρο ηταν 7750 και 68,5 ποντους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oliax73 έγραψε:

Κοριτσια γεια σας και απο μενα.Ο μπεμπης μου γεννηθηκε 2/1/10 3950 και 53 ποντους.Πριν απο μια βδομαδα που πηγαμε στην γιατρο ηταν 7750 και 68,5 ποντους..

Σουπερ ο παιδαρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...