Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

Kαλημερα!!Σε ρωταω γιατι εχω αρχισει και προβληματιζομαι με το ντυσιμο!!Λενε οτι τα μωρα ζεσταινονται πιο πολυ απο εμας!!

Εγω ακομη της φοραω και φανελακι απο μεσα!Λες το βραδυ να το βγαζω,ε?

Για το πρωι δεν νομιζω ακομη....θεωρω οτι δεν κανει ακομη τοοοση ζεστη!!

Oliax φτου φτου 7750!!!!!Εμεις αυριο θα παμε παιδιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!!

Εγώ γέννησα στις 14/01 ένα αγοράκι, με καισαρική στο ΙΑΣΩ! Ο γιόκας μου γεννήθηκε 3,380 και 52 πόντους !! Τώρα είμαστε 6,520 .. (μεγαλώσαμε πολύ χιχιχι!!!!)

Αλήθεια, τα μωράκια σας που κοιμούνται? Εγώ εδώ και 2 μέρες τον έχω βάλει στο δωματιό του, στη κούνια του (είχα ανοίξει ένα ποστ με την αγωνία μου !!!!) Πάντως κορίτσια, όσο και να φοβόμουν το παιδάκι μου κοιμάται πολύ καλύτερα εκεί .. δεν ξύπνάει μέσα στη νύχτα ! Κοιμάται ήρεμος !

Οσο για το φαϊ, εμείς τρώμε κάθε 3 ώρες ! Το τελευταίο του γεύμα το κάνουμε στις 10:00 το βράδυ και ξυπνάει κατά τις 7 το πρωί .. είμαι πάρα πολύ τυχερή σ'αυτό το θέμα !

Με τα κακάκια όμως έχουμε λίγο πρόβλημα .. δεν κάνει βρε κορίτσια εύκολα! Δυστυχώς δεν θηλάζουμε πια και με το ξένο γάλα δυσκολεύεται να κάνει .. ! του κάνω 2 γεύματα με χαμομιλόνερο και κάτι γίνεται !

Τώρα για το ντύσιμο, του φοράω και εγώ το βράδυ ένα ψιλό φορμάκι και τον έχω σκεπασμένο με ψιλή κουβερτούλα! την ημέρα όμως του φοράω και σορτσάκι γιατί κάνει πολύ ζέστη ώρες-ώρες!!

Πολύ χαίρομαι που ανοίξατε αυτό το ποστ.. θα λέμε τώρα όλες τις απορίες & τις αγωνίες μας και θα τα συζητάμε ... ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σοφουλα...να χαιρεσαι και εσυ το μπουμπουκι σου!!

Να κανω μια ερωτηση βρε κοριτσια τα μπεμπακια που δεν θηλαζουν κανουν πολυ λιγοτερα γευματα απο αυτα που θηλαζουν,ε?

Ποσες φορες τρωτε την ημερα και απο ποσο?

Τα μπεμπακια του Ιανουαριο βλεπω τα πανε καλα με τον υπνο!!

Εγω εχω την κουνια ακομη μαζι μου!!!Νιωθω ανασφαλεια να την αφησω ακομη!!Εσεις ολες τα εχετε στα δωματια τους?

mama eva πως ηταν χθες το λουλουδι?Ηρεμησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ! Καλημέρα !

Οντως Σοφία μου (είμαστε και συνονόματες εεε???) τα μωράκια του Ιανουαρίου κοιμούνται αρκετά !! Είμαστε τυχερές μου φαίνεται .. χιχι !!

Εμένα ο γιόκας μου τρώει κάθε 3 ώρες .. δεν τον ταίζω νωρίτερα! Ξέρω ότι στο ξένο τα γεύματα πρέπει να είναι κάθε 3 ώρες για να προλαβαίνει το στομαχάκι τους να χωνεύει .. !

Τώρα για το πόσο τρώει δεν έχει στανταρ ... πότε τρώει 100 ml πότε 200 ml :ohmy: ... Eξαρτάται απο τις ορέξεις του .. ! πάντως κατά μέσο όρο τρώει περίπου 800 ml συνολικά το 24ωρο !

Να σας ρωτήσω κάτι? χτες τον ζυγίσαμε με τον άντρα μου και είναι ο μπεμπάκος μας 6,800.! Είναι χοντρούλης? τη Τετάρτη θα πάμε στο γιατρό και θα μας πει αλλά εσείς τί λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOS κοριτσια τι να κανω???

Σημερα το λουλουδι μου ειναι να κανει εμβολιο αλλα μου φτερνιζεται τι να κανω να το αφησω για αυριο ή για Δευτερα?

Παιζει ρολο αν το κανει 4 μερες μετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πας στο παιδίατρο και εκείνος θα εξετάσει το μωράκι και θα κρίνει αν πρέπει να γίνει το εμβόλιο ή όχι .. !

Αν και επειδή φτερνίζεται δεν πάει να πει ότι αρρώστησε .. ! μπορεί απλά να έτυχε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Να χαίρεστε τα μωράκια σας!!!!

Χωράω και εγώ στην παρέα σας;;; Είμαι η Μαίρη και έκανα έναν μπέμπαρο 3.830γρ και 53εκ στις 29/01/2010! :woohoo: :silly: :silly:

Γεννήθηκε με φυσιολογικό τοκετό, χωρίς επισκληρίδιο και κάνουμε αποκλειστικό θηλασμό!!!!! :lol:

Έχουμε προβληματάκι με:

1) ΓΟΠ (παλλινδρόμηση) όπου η γιατρός μας είπε πως οταν μπουν στερεες τροφές θα σταματήσει τις αναγωγές, και

2) δυστυχώς έχει αλλεργία στην πρωτεϊνη του αγελαδινού γάλακτος... :( όπου ευτυχώς θα το ξεπεράσει όταν πάει 12 - 15 μηνών. Μέχρι τότε απαγορεύεται να τρώω γαλακτοκομικά, οποιοδήποτε τρόφιμο περιέχει ακόμα και ορό ή ίχνη γάλακτος, μοσχάρι και τελευταία ανακάλυψα πως τον πειράζει και η πιπεριά...

Την ημέρα τρώει περίπου ανα 2 ώρες και το βράδυ δίνω τελευταίο γεύμα και κοιμάται κατά τις 23:00 (αμέσως μετά το μπανάκι του), ξυπνάει κατά τις 05:00 και μετά κατά τις 09:00. Ευτυχώς από την αρχή μόνο μια φορά ξυπνούσε την νύχτα! Τον προηγούμενο μήνα για 2 συνεχόμενες εβδομάδες κοιμόταν 23:00 και ξυπνούσε 07:00 και είχα κάνει χαρά πως έφτιαξε το πρόγραμμά του αλλά δεν κράτησε για πολύ...

Κοιμάται ακόμα στο δωμάτιό μου και έχω σκοπό να τον μεταφέρω στο δικό του όταν πάει 6 μηνών. Θεωρώ πως είναι πολύ μικρούλης ακόμα... :P

Του φοράω κοντομάνικο φανελάκι και λεπτά φορμάκια μακρυμάνικα. Την Κυριακή μόνο που έκανε φοβερή ζέστη του φόρεσα καλοκαιρινά ρούχα και πήγαμε βολτούλα στην θάλασσα όπου του έβαλα τα ποδαράκια στο νερό και ενθουσιάστηκε!!!

Την προηγούμενη εβδομάδα που έγινε 3 μηνων κάναμε τα εμβολιάκια μας και φτάσαμε τα 6.470γρ και τους 62,5 πόντους!

sophiak δεν είναι απόλυτο οτι το φτέρνισμα σημαίνει αρρώστια... συνήθως φτερνίζονται για να καθαρίσουν την μυτούλα τους!

Ούφ... πολυλογού έ;;;; Απλά ήθελα να αναφερθώ σε όλα τα θέματα που έχετε συζητήσει ;)

Φιλιά σε όλα τα μωρούλια!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maryloo μου,

Να σου ζήσει το μωράκι σου !!!!!!!!!!! Μπράβο σου που θηλάζεις ακόμα ! Εγώ δυστυχώς θήλασα μόνο 40 μέρες .. δεν με πειράζει όμως .. καλά να είναι ο μπεμπάκος μου και όλα ΟΚ .. :silly:

Αχ.. μου άρεσε πολύ που του έβαλες τα πατούσακια στη θάλασσα .. ! το φαντάστηκα και τρελάθηκα !! Μπορεί να του το κάνω και εγώ (αν βρω χρόνο βέβαια να τον πάω στη θαλασσα ... :dry: )

Τώρα θα "βρισκόμαστε" και θα τα λέμε εεε???

Φιλάκια ..

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Και η δική μου η μπουμπού γεννήθηκε στις 8/1/2010 4,200 και 54εκ. Μεγαλούλα :P:P τη θηλάζω και καμιά φορά τρώει έτοιμο γιατί δε χορταίνει το λουλούδι μου...Τώρα είναι 7,100 και 65εκ. Εσείς βρε κορίτσια τα έχετε πάει στο δωμάτιό τους; Τη νύχτα ακόμα ξυπνέι κατά τις 5 για να κάνει ένα γεύμα. Να τη βγάλω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγώ athinouli μου, όπως έχω ξαναγράψει τον πήγα στο δωματιό του εδώ και 3 μέρες .. ! Η αλήθεια είναι ότι το μωρούλι μου κάνει πολύ πιο ήρεμο ύπνο στη κούνια του και δεν ξυπνάει τη νύχτα ! Ξυπνάει κατά τις 6:30 με 7.!

Τώρα για το αν θα την πας στο δωματιό της είναι δική σου απόφαση ! Εσύ ξέρεις καλύτερα απ'όλους !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia μου και εγώ στην κούνια της την έχω, απλά είναι στο δωμάτιό μας. Είναι και το θέμα της πιπίλας...άμα της βγαίνει ξυπνάει και αυτό μπορεί να γίνει και 20 φορές μέσα σε μία ώρα...μέχρι να βυθιστεί και να την πετάξει τελείως. Αν την έχω σε άλλο δωμάτιο θα κάνω ένα σορο διαδρομές. :S Έχω και άλλη μια απορία: τα μπεμπεδάκια σας κάθονται να τα κρατήσουν παππουδες-γιαγιάδες χωρίς να είστε και εσείς μαζι; Η δικιά μου τις τελευταίες μέρες κάνει πανικό αν την αφήσω με τη μητέρα μου για να πάω κάπου και έχω αρχίσει να ανησυχώ. Κλαίει σπαρακτικά με αποτέλεσμα ή να την παίρνω παντού μαζί μου ή απλώς να μην πηγαίνω εκεί που θέλω να παώ. Αλλά δε γίνεται πάντα να την έχουμε μαζί. Έχω την ελπίδα ότι είναι φάση και ότι είναι πολύ μικρούλα και θέλει τους γονείς της. Σας το κάνουν και τα δικά σας αυτο ; :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια μου τωρα γυρισαμε απο την παιδιατρο...ολα καλα...την ακροαστηκε κ ηταν πεντακαθαρη, οποτε μας τσιμπησε......αλλα κυρια!!!!

10 δευτερολεπτα κλαψαμε!!!

Τι χαρα που ακουω κ απο εσας οτι τα εχετε ακομη μαζι σας!!!

Νιωθω καλυτερα!!

Τον Αυγουστο να δειτε που θα κανουν κανονικα μπανακια!!!!

Ολες οι διπλες στην πλαζζζζζ!!! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sophiak με τις υγείες σας. Έυχομαι να μην αδιαθετήσετε και να το περάσετε χαλαρά το εμβολιάκι..αλήθεια ποιο κάνατε; Εμείς έχουμε 19/5 επαναληπτικό το 6απλο. Και εγώ ανυπομονώ να μοστράρουμε το πιτσιποπάκι μας στην παραλία. Από τώρα της πήρα μαγιό μονοκίνι λευκό με φράμπαλα και κόκκινα πουα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athinouli μου αυτο ηταν το δευτερο εμβολιο μας, το επαναληπτικο ειναι το επομενο!!Αχ τα μωρακια μας μωρε...τα τσιμπαμε!!

Εμεις πηγαμε 6100 (το τσιμπησαμε το κιλο και αυτο το μηνα) και 62εκ.!

Μου ειπε η παιδιατρος οτι απο αυτο το μηνα και μετα η φυσιολογικη αυξηση βαρους ειναι 600γρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα..Και ο δικος μου ο ζουζουνος κοιμαται απο τις 1000 εως τις 600 με 700.Εγω θηλασα δυο μηνες και τωρα του δινω ξενο και κανει αλλες φορες 5 αλλες 6 γευματα.Συνολο πινει τη μερα γυρω στα 1000μλ.Εμεις την αλλη εβδομαδα εχουμε το επαναληπτικο εμβολιο

Sophiak μια χαρα το μωρακι σου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, μη μιλάς για κιλά γιατί μονίμως είμαστε στην πρώτη θέση του πίνακα. Και σε κιλά και σε ύψος. Το έχω πάρει απόφαση, η κόρη μου θα δέρνει τα αγοράκια του σχολείου :laugh: :laugh: :laugh: Να είναι καλά μωρέ και ας είναι όσο να'ναι!! Γενικά τα πάτε καλά μετά το εμβόλιο; Εμείς μέχρι τώρα ευτυχώς δεν έχουμε αδιαθετήσει, καλά τα αντιμετώπισε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δοξα το Θεο τα παμε καλα και ελπιζω να συνεχισουμε ετσι!

Αντε βρε μολις περπατησουν θα κανουν τελεια κορμια....μοντελα!!!

Μεχρι τοτε....οι διπλες...οι τριπλες μας και παει λεγοντας!!

Εγω δεν παραπονιεμαι γιατι το πρωτο 20ημερο δεν επερνε πολυ βαρος και ημουν να σκασω!!

Απο μαλλακια πως πανε τα μπεμπακια σας?Εμεις εχουμε κανει πισω καραφλιτσα :P:P:P

Αντε να μακρυνουν να κανουμε κοτσιδακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μας...

δεν ειμαι απλα ρακοος , νομιζω οτι η παρανοια ειναι καπου εδω κοντα μου...Απο που να ξεκινησω κ που να τελειωσω η κοριτσομανα..Η μπεμπα μας εχει βγαλει το λαδι .. Ακουω απο εσας κοριτσια για μπεμπακια που κοιμουνται πραγμα που το εχω αποκλεισει για μας . Τωρα ξυπναμε καθε 2 ωρες παρακαλω , εκει που τουλαχιστον απο τα μεσανυχτα μεχρι τεσσερισιμιση περιπου κοιμοταν . Δεν ξερω τι κανω λαθος..Πιπιλα δεν θελει , δεν τις ηθελε απο την αρχη , οποτε δεν μπορω ουτε να την ξεγελασω λιγακι κ να ξανακοιμηθει. Μεσα στην μερα εχει εγερτηριο γυρω στις 8 για να φαει, μετα δεν ξανακοιμαται παρα μονο γυρω στις 11 για μισαωρο περιπου . Το μεσημερι αν ειμαστε τυχεροι , θα κοιμηθρι γυρω στισ 3 για καμια ωριτσα κ μενει ετσι μεχρι περιπου τις 7 οπου οσο κ αν δοκιμασα να της το αλλαξω παιρνει ξανα υπνακο μισαωρο . Μετα παμε για υπνο στις εννια κ ας ελπισουμε για μια καλη νυχτα..Την εχουμε ακομα στο δωματιο μας κ δεν τολμω ουτε να σκεφτω να την βαλω με τις αδερφες της. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva ειναι ζορικη η μπουμπου ε?Τι να κανεις κοριτσι μου υπομονη!!Δεν απασχολειτε κατα την διαρκεια της ημερας με τιποτα παιχνιδακια....ξερεις να κουραζεται λιγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥ , ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 31/1/2010

3750 Κ 53 Π

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 5865 Κ 62Π

ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ (ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ-ΕΥΤΥΧΩΣ)

ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ ΚΡΙΣΗ 2-3 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ- ΗΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΝΑ ΜΜΜΜΜΜ ΣΦΙΞΙΜΟ ΚΤΛ

ΑΠΑΡΗΓΟΡΗΤΗ ΑΥΤΗ ΑΠΑΡΗΓΟΡΗΤΗ Κ ΕΓΩ!!!

ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ - ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΠΥΡΕΤΟ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ Κ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΟΡΕΚΤΙΚΗ- ΓΕΝΙΚΑ ΤΡΩΕΙ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΝΑ 4 ΩΡΕΣ-!

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΤΟΥ 2010!!!

:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!

Ρε κορίτσια έχω θέμα.... ο μπέμπης μου γενικότερα είναι ανήσυχο μωρό. Δεν κλαίει ποτέ χωρίς λόγο αλλά βαριέται εύκολα και θέλει συνέχεια να του κάνουμε παιχνιδάκια και να ασχολούμαστε μαζί του γιατί αλλιώς γκρινιάζει. Όποτε έρθει παρέα στο σπίτι μας, είναι πολύ φρόνημος και σοβαρός γιατί παρατηρεί νέα πρόσωπα και κινήσεις και του αρέσει!Όταν πάμε επίσκεψη ή ακόμα και μια απλή βόλτα με το καρότσι είναι πάλι ήσυχος. Όταν όμως πάμε στης πεθεράς μου λές και το καταλαβαίνει και όχι απλά είναι ανήσυχος, κλαίει και χτυπιέται. Σπάνια το βλαίπουν να γελάει και όταν το κάνει αυτό είναι για λίγα λεπτά... μετά πάλι κλάμα... Σε αντίθεση τώρα, της κουνιάδας μου το μωρό που είναι 4 μηνών, είναι σαν πάνινη κούκλα. Κάθεται στο ριλάξ, ουτε καταλαβαίνεις πως είναι ξύπνιος ούτε πότε κοιμήθηκε. Αυτό πάλι να πω την αλήθεια δεν το θέλω, αλλά θέλω όταν μαζευόμαστε στης πεθεράς μου να είναι και ο δικός μου φρόνημος και γελαστός όπως είναι στο σπίτι μου. Αγαπώ πολύ τα πεθερικά μου και είναι πολύ αξιόλογα άτομα. Δεν θέλω να φέρεται το μωρό έτσι. Τί μπορώ να κάνω;;;

sophiak μια χαρά είναι η μπουμπούκα σου, ε; Ούτε κλάματα ούτε τίποτα!!! Εύχομαι και στα υπόλοιπα να αντιδρά έτσι! Όσο για τις δίπλες και τις τρίπλες άλλο πράγμα και εμείς! Κοντέβω να του φάω τα μπουτάκια!!! Ανυπομονούμε να πάμε στη θάλασσα να τα πετάξουμε έξω! Του αρέσει πολύ να είναι γυμνός!

Τα μαλλιά του από 2,5 μηνων άρχησαν να πέφτουν με αποτέλεσμα τώρα να έχει μια ωραιότατη καραφλίτσα πίσω, τα κάτω κάτω μαλλάκια είναι ακόμα εκεί και μακραίνουν, στο μπροστινό μερος του κεφαλιού έχει μαδίσει και στην κορυφή του κεφαλιού έχει ακόμα λίγα ανέπαφα μαλλάκια που είναι μονίμως όρθια!!! χιχιχι!!! :laugh:

athinouli μου μια χαρά είναι η κόρη σου! Αν ακολουθεί και την ίδια καμπύλη βάρους και υψους τότε είναι σούπερ!!!

mama eva πολύ τσαούσα η μικρούλα σου, ε; Υπομονή θα κάνεις καλή μου καιθα περάσει και αυτό το στάδιο. Αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είνασι ότι ούτε και την ημέρα κοιμάται ιδιαίτερα ... δεν κουράζεται ποτέ αυτό το ζουζούνι;;; :silly: Επίσης για το θέμα πιπίλα είχαμε και εμείς πρόβλημα. Δεν ήθελε με τίποτα. Του δοκίμασα 5-6 διαφορετικές πιπίλες και δεν του άρεσε καμία. Τι σιλικονάτες, τι καουτσούκ, τι στρογγυλες, τι πλακουτσωτές... τίποτα. Όσπου όταν πλεον σαράντησε και είχαμε ακόμα κολικούς του πήρα ακόμα μια πιπίλα (που μου είχε διαφύγει χαχα! ) της avent. Την έπιασε!!! Πραγματικά από τότε σώθηκα εγώ και ηρέμησε και το μωρό!

nanabill να χαίρεσαι την κούκλα σου!!! Μια χαρά είναι!!! Τα γεύματα λογικά είναι με ξένο γάλα για να κάνει τόσα λίγα ε; Γιατί με το θηλασμό χρειάζεται τουλάχιστον 8 γεύματα. Με ένα μεμέ έξω :blush: είμαι συνέχεια!!!! Από κολικούς μην το συζητάς καθόλου... και εμείς περάσαμε δραματικές στιγμές :( από το πρωί μέχρι το βράδυ να γκρινιάζει, να κλαίει, να διπλώνει... ασε... ευτυχώς που η γιατρός μας έδωσε να πάρουμε το infacolic (φυτικές σταγόνες που δεν βλάπτουν το μωρό) πριν από κάθε γεύμα και σε 2 εβδομάδες μας πέρασαν οι κολικοί!!!! Εύχομαι να σας περάσουν σύντομα!

Πάλι με έπιασε η πάρλα μου.... συγνώμη κορίτσια :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!!!

Ο ζουζουνος μου ξυπνησε κατα τις 730 εφαγε και ξανακοιμηθηκε..

Μaryloo και μας τα μαλλακια μας επεσαν ενω γεννηθηκε με πολλα μαλλακια.Τα ρουχα του συνεχεια γεμιζουν τριχες .Εμενα γκρινιαζει οταν βλεπει πολυ κοσμο .Και γω προχθες που τον πηγα στην πεθερα πατησε ενα κλαμα ισως γιατι ειχε να τους δει καιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...