Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εχω μπερδευτει! Βοηθεια!


Myrella

Recommended Posts

Καλησπερα!!!

Ειναι το πρωτο μου μηνυμα στο forum, το διαβαζω κατα καιρους, αλλα πραγματικα επρεπε να γραψω για να ακουσω τις συμβουλες απο κοπελες που περνανε τα ιδια με μενα!!

Λοιποοον,

Προσπαθουμε 2 μηνες. Απο αυτα που διαβαζω κ εδω, ημουν πεπεισμενη οτι θα κανω υπομονη, γιατι το μωρο αργει να ερθει.

Πηγα ενα ταξιδακι για 4 μερες μονη μου, κ ενω επρεπε να μου ερθει περιοδος στις 22/4 δε μου ηρθε. Δε το σκεφτηκα κ ιδιαιτερα, αλλα τωρα που γυρισα ειπα να κανω ενα τεστακι!

Εκανα το digital clear blue. k βγηκε θετικοοοο!!!!! 1-2 εβδομαδες!

Ε, μετα απο το αρχικο σοκ πηγα κ πηρα αλλο ενα τεστ predictor (σιγα μη καθομουν) (τι το ηθελα). Πριν να παω να το παρω ηπια κ μια τεραστια ποτηρα νερο.

Κ βγηκε αρνητικο.... κ εκανα κι αλλο ενα μετα απο ενα τσαι, κ βγηκε παλι αρνητικο.

Κλαψψ!!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

να παω να παρω κι αλλο να το κανω αυριο το πρωι? αχ σα σαικο κανω!

Εχει καμια εμπειρια με τα παλιοτεστ?

ισχυει το πρωτο το καλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou k kalos irthes!! apo oti exo akousei apo dw apo ta koritsia to predictor dn einai axiopisto test! olo lathi bgazei. to kalytero einai na pas na kaneis mia xoriaki tin deytera na xekathariseis ta pramata.. alla an dn mporeis na kratitheis pare ena self clear!

min agxonesai k ola tha pane kala filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την απαντηση! ειμαι λιγο καλυτερα κ μονο που ειπες οτι δεν ειναι καλο το predictor!

Το σχεδιο ειναι να παρω κ ενα self clear, γιατι μεχριτη Δευτερα δε κρατιεμαι!

Το αστειο ειναι οτι ξαφνικα με εχει πιασει η κοιλια μου, κ λεω, μη μου ερθει περίοδος κ ισοπεδωθω ξαφνικα!!! Αλλα δε μπορει!

Μπορεί ενα τεστ να δείξει θετικό λαθος? μου φαίνεται απίστευτο...

Τι βλακεια να μπω στο τριπακι με τα τεστ.... επρεπε να μεινω με το ενα κ να εκανα τη Δευτερα χοριακη. Τωρα ομως... δε παιζει να κανω υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsi mou vriskomai akrivos stin idia thesi me tin diafora oti eimai 4 mera kathisterisis..,,ekana proxthes to mesimero ena predictor kai vgike arnitiko i periodos akoma omws afanti!!!perimenw mexri deuteraa kai an den erthei efuga g xwriaki mi pareis testt trexa g xwriaki prin 2 mines pira self clear vgike thetiko kai omws den imouna egguos...egw exthes eixa ponakia periodou simera tpt....ante na doume kali epituxia kai stis 2 mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μας επιτυχια!

Τη δευτερα χοριακη, ειναι σιγουρο!!!!(ενα ακομα θα το κανω)

Μα να εδειξε λαθος? δε μπορω να το πιστεψω... αφου ανιχνευει την ορμονη, για να δειξει θετικο δε πρεπει να υπαρχει?

Τεσπα... ο μικροβιολογος θα πει την τελευταια κουβεντα!

Επειδη ειναι μονο ο δευτερος μηνας προσπαθειων, το εχω παρει χαλαρα, αλλα να που κ το χαλαρα δε παλευεται!!!!

Παρανοιααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσόρισες κούκλα να πας την δευτέρα στον γιατρό να κάνεις μια εξέταση άσε αυτά τα τεστ του φαρμακείου η τεστ κυήσεως για να έχεις σιγουριά :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα αυτα τα τεστ κανονικα πρεπει να γινονται με τα πρωτα πρωινα ουρα. Αν ειχες πιει πολλα υγρα μπορει να σου βγηκε λαθος το τεστ.. Και γω 22 περιμενα περιοδο αλλα τιποτα ακομα...αλλα εδω κ 1 ωρα εχω πονους περιοδου :(:(:(

Ευχομαι να εισαι εγκυος! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κ απο μενα και καλως ηρθες!

Τρια πραγματα θα σου πω:

1.Την δευτερα πρωι-πρωι σε ενα μικροβιολογικο για χοριακη (οχι αλλο τεστ φαρμακειο).

2.Οχι αγχος.

3.Μακαρι να εισαι εγκυουλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλες φορες μπορει α συμβει λαθος με τοτεστ κυριως οταν βγαζουν αρνητικο και οχι θετικο αποτελεσμα .Τα τεστ παντα τα κανυμε πρωι επειδη η τιμη τοπρωι στα ουρα ειναι πο σωστη για μενα περιμενε εως τη Δευτερα και πηγαινε να κανεις μια χοριακη καλυτερα να ξερεις και την τιμη .Μακαρι αν ειναι θετικο το αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα ευχομαι ολοψυχα να ειναι εγκυουλα και να ειναι λαθος τα τεστακια

εγω ειχα διαβασει αλλα δεν θυμαμαι σε ποια μαρκα τεστ οτι δεν πρεπει να εχεις πιει πολλα υγρα πριν το κανεις

αρα ισως να φταιει και αυτο

πιστευω οτι αφουσ ου βγηκε θετικο το πρωτο θα εισαι

συνηθως οπως ειπαν και τα κοριτσια το αρνητικο ηταν λαθος

εμενα μου βγηκαν 2 αρνητικα και μετα απο λιγο καιρο και αφου πηγα στον γυναικολογο μου εκανα ενα και θετικοτατο και αυτο γιατι η συλληψη ειχε γινει τις τελευταιες μερες του κυκλου και ετσι δεν μπορουσε να φανει

ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχουμε θετικα νεα

αλλλα και αλλλιως να ειναι τα πραγματα μην απογιητευτεις νωρις ειναι το παιδακι θα ερθει :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια! περίμενε την δευτέρα για χοριακή! Εύχομαι να έχεις ένα υγιέστατο μωράκι!!! :kiss::kiss: περιμένουμε τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k βγηκε θετικοοοο!!!!! 1-2 εβδομαδες!...Νατα νατα!!!Η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι εισαι εγκυος, γιατι ανιχνευσε την χοριακη σου που ειναι λιγο ανεβασμενη για 1-2 εβδομαδες κυησης, στα πρεντικτορ δεν εχω εμπιστοσυνη, και εγω το digital clear blue ειχα παρει και μου εβγαλε 4-5 εβδομαδες μετα την συλληψη!!!! Κακως ηπιες νερο βρε ζουζουνα και εκανες τεστ χαχχαχαχα....αραιωσες τελειως την χορικαη σου ορμονη, για να δειξει ενα τεστ θα πρεπει να βρει αρκετη συγκεντρωμενη ποσοτητα και συνηθως αυτο γινεται στα πρωτα πρωινα...ευχομαι να εχω δικιο και να μας ανακοινωσεις την εγκυμοσυνη σου!!!!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ρε παιδιά μακάρι! Αύριο θα κάνω άλλο ένα, με τα πρωινά, τι μου λετε τώρα εσείς, αφού τα ξέρετε. αμα σου μπει στο μυαλό... :)

Έχω ενα προαίσθημα οτι θα είναι θετικό! τα αραιωσα τα ουρα στα δευτερα αρνητικα τεστ, ασπρα ηταν!εμ, δεν ειχα υπομονή, είχα πάθει σοκ αυτή την ωρα!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ για την συμπαράσταση κ τις συμβουλές σας! Άντε να μπω στην παρέα!!!

Παρεμπιπτόντως, μόλις γυρισα απο φιλη μου που εχει εναν 2χρονο κ ενα νεογέννητο, κ έπαθα ενα σοκ, κλαιγανε χορωδιακως ενω συνηθως ειναι ήσυχα, αλλά ενταξυ! Αμα ειναι δικο σου φαντάζομαι ολα τα υπομενεις! χεχεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιες μου πιο σιγουρο αποτελεσμα δειχνει η χοριακη !!αν δεν βγαλει το ιδιο αποτελεσμα η χοριακη με το τεστ τοτε το τεστ ειναι αναξιοπιστο και να παρετε τηλ στην εταιρια για να κανετε παραπονα και να διορθωσουν τυχον παρασκευαστικο λαθος

με το καλο σας ευχομαι και μην εχετε αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Θετικο self clear!!!!!!!!!!!!!

Τωρα περιμενουμε να ερθει η Δευτερα να παω για χοριακη κ στη γυναικολογο μου!!!!

Ευχαριστω σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κούκλα και να μην έχεις καθόλου άγχος!!!! άντε σιγά σιγά να είναι και η σειρά μας να σου πούμε τα ευχαρίστα αλλά εγώ ακόμα έχω μελών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Myrella έγραψε:

Καλημερα!!!!

Θετικο self clear!!!!!!!!!!!!!

Τωρα περιμενουμε να ερθει η Δευτερα να παω για χοριακη κ στη γυναικολογο μου!!!!

Ευχαριστω σε ολες!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!! ολα να πανε καλα κοριτσι μου! συγχαρητηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναιιι!!!!!

Έκανα χοριακη κ προγεστερόνη κ βγηκανε 116 και 28,6 αντιστοίχως! Εχω ενα αγχος βεβαια, θα κανω κ την τεταρτη ξανα εξετασεις κ θα πρεπει η χοριακη να εχει διπλασιαστει. Κ σκεφτομαι τωρα... σε ολη την εγκυμοσύνη θα εχω αυτο το αγχος αν πανε ολα καλα? Απαπαα!!! εξαντλητικο!

(Μια γνωστη μου εχασε το μωρο ετσι, αντί η χοριακη να ανεβεί κατεβηκε, που σήμαινε οτι κατι δε παει καλα, κ μου εχει μεινει φοβια!)

Σήμερα που γυριζα απο τη δουλειά με χτύπησε οτι είμαι εγκυος στ'αληθεια, κ με πιασαν τα κλάματα! Απιστευτο μου φαινεται.....

Κορίτσια, να συμβεί σε όλες το εύχομαι από την καρδιά μου! Μακαρι η θετικη σας ενέργεια να πάει κ στο δικό μου το σπορακι κ να ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοπελα μου!!! Συγχαρητηρια!!!!!!!!

Μην ακούς τίποτα αρνητικό να σκέφτεσαι πάντα θετικά και όλα θα πάνε καλά!!

Αντε με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΟ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΟΙΤΕΥΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΩ ΑΛΛΑ ΠΙΓΕΝΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΑΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΙΜΟΥΝΑ ΕΝΓΚΥΟΣ.ΓΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...