Μετάβαση σε περιεχόμενο

αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου!!!!


KALLI5

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!!1θα ηθελα να ακουσω καποιες δικες σας ιστοριες που πραγματικα σας βοηθησε η αγια ειρηνη!!!απο τοτε που ξανα απεβαλα εχω συναντησει πολλους ανθρωπους που μου παν για τα θαυματα της κ εχω πιστεψει αρκετα σε αυτην κ αυριο θα επισκεφτω κ το μοναστηρι !!θελω να παω να μιλησω νιωθω μεσα μου οτι θα με ακουσει κ οτι θα με βοηθησει μαζι με την παναγια να φερω στο κοσμο κ γω ενα ακομα θαυμα τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία να σου διηγηθώ, αλλά έχω ακούσει για τόσα θαύματα της αγίας ειρήνης της χρυσοβαλάντου που πραγματικά την θεωρώ θαυματουργή.

Μην φανταστείς ότι είμαι πορωμένα θρησκευόμενη αλλά όταν ακούς στο περιβάλλον σου ανθρώπους να σου διηγούντε συγκινημένη την ιστορία τους, τότε λες .... δεν μπορεί.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να συμβεί σύντομαι και το δικό σου θαύμα και θα είμαστε εδώ για να διαβάσουμε και την δική σου ιστορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Δεν εχω καποια εμπειρια απο την Αγια Ειρηνη αλλα επειδη το οτι γεννηθηκα αποδιδεται σε θαυμα(Παναγια της Τηνου)πιστευω στις "ανωτερες" δυναμεις.Ειναι μια ελπιδα..Νιωθεις καποιος εκει πανω μπορει να ακουσει τις παρακλησεις σου!

Να πας,να προσευχηθεις,να ξελαφρωσει η ψυχη σου!

Καλη τυχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο θα κανω κοριτσακια μου!θελω πολυ να παω!ηδη μεσα μου νιωθω μια γαληνη μονο κ μονο που σκεφτομαι οτι θα παω εκει!σαν να με τραβαει κατι νιωθω!θελω να ξελαφρωσω απ ολα !!!!!κ να ξαναρχισω δυναμικα τις προσπαθειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η Αγια Ειρηνη ειναι η προστατιδα μου,απο μικρη ακουγα απο τον πατερα μου για τα θαυματα που εχει κανει,ιδιως σε ζευγαρια που παλευαν χρονια για να αποκτησουν μωρακι..διαβαζα το περιοδικο που βγαζει το μοναστηρι κι ενιωθα απιστευτη δυναμη μεσα μου κι ελεγα πως ό,τι κι αν συμβει στην ζωη μου εγω θα ζηταω την βοηθεια της κι ολα θα πηγαινουν καλα!

σου ευχομαι πραγματικα να νιωσεις γαληνη,ηρεμια και πιστη αυριο που θα επισκεφτεις το μοναστηρι,μονο πηγαινε πριν τις 12μμ γιατι μετα,αν θυμαμαι καλα,κλεινει το μοναστηρι για μεσημερι..παρε και μια εικονιτσα της για να την εχεις παντα κοντα σου ως φυλακτο...εχω κι εγω μια παντα στην τσαντα μου και νιωθω προστασια...

σε φιλω και καλη δυναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ονομα μου ειναι Ειρηνη Χρυσοβαλαντου οι δικοι μου οταν πατρευτηκαν ηταν ηδη στο εξωτερικο οπου ζουσαν απο τα 15 τους....εκαναν προσπαθειες 5 χρονων οταν ξεκινησαν να αναζητουν το προβλημα διαπιστωσαν οτι ο πατερας μου ειχε ολιγοσπερμια στην ελλαδα δε του απεκλεισαν το γεγονος να κανει παιδια τους ειπαν αυτο ξεχαστετο ενα στο δισεκατομυριο φαντασου οτι η κινητικοτητα στα σπερματοζωαρια ηταν 1 στο δισεκατομυριο........Το 1980 η εξωσωματικη δεν υπηρχε και εαν υπηρχε ηταν μονο στο λονδινο και αυτη σε πειραματικο σταδιο....εαν τωρα κοστιζει τοτε ηταν απιαστο ονειρο............Οι δικοι θρησκοι πολυ και οι δυο παρακαλεσαν την αγια ειρηνη και τον αγιο νεκταριο....... και ειπα οτι εαν ποτε κανουμε παιδι εαν ειναι κοριτσι θα ειναι χρυσοβαλαντου εαν ειναι αγορι νεκταριος........Ηπιαν τον αγισμο το λαδακι της μετα απο 40 ημερες νηστειας το μηλο της και ειμαι το ενα στο δισεκατομυριο.....ειχαν ηδη κινησεις και διαδικασιες να υιοθετησουν ειχαν περασει απο ψυχολογους γιατρους και οταν θα πηγαιναν σε 5 συνεδριες πριν την υιοθεσια τους ανακοινωσεε η μαμα μου οτι εχει γεννησει ηδη ενα κοριτσακι και εαν θα μπορουσαν να κρατησουν και αυτο και τους ειπαν οχι διοτι περιμενουν πολλα ζευγαρια στην λιστα.......εαν πιστευεισ κατι πολυ γινεται........ξεχασα να σου πω οτι φοραω ενα ζωνακι που δινουν στο μοναστηρι απο πριν μεινω εγκυος τωρα δυανυω τον εβδομο μηνα και ακομα το φοραω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!!

Η δική μου ιστορία πιστεύω να σου δώσει κουράγιο και δύναμη...

Τον Αύγουστο έκανα λαπαροσκόπηση για να αφαιρεθεί μία κύστη που είχε σπάσει.Ο μαλ...ς ο γιατρός μου έκανε και υστεροσκόπηση για να δει και καλά αν είναι όλα εντάξει.Δεν είχα προσπαθήσει ποτέ να μείνω έγκυος, μόλις τον Μάιο είχα παντρευτεί να φανταστείς.Να μην πολυλογώ μου είπε ότι οι σάλπιγγες μου είναι κλειστές και οι δύο και δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ πιθανότητα φυσιολογικής σύλληψης...Τρέχα για εξωσωματική κατευθείαν μου είπε,"κάτσε χριστιανέ μου να δοκιμάσουμε λίγο μόνοι μας,δεν βιαζόμαστε" του λέγαμε,τίποτε το γουρούνι.."σας είπα αποκλείεται,μόνο με θαύμα,κάντε ότι θέλετε" τα λόγια του.Ήθελε βλέπεις να πάρει τη μίζα του απ'την εξωσωματική ο λοποδύτης...Ναι έκλαψα πάρα πολύ,είναι πολύ σκληρό να σου λένε ότι δεν μπορείς να κάνεις παιδί,ειδικά χωρίς να έχεις προσπαθήσει καν και πόσο μάλλον αμέσως μετά από ένα χειρουργείο με πληγές ανοιχτές.

Το ίδιο βράδυ και ενώ είμουν ακόμη στην κλινική θυμήθηκα μία κυρία που μου είχε πει πριν λίγους μήνες για την κόρη της που δεν έμενε έγκυος και πήγε στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης προσκύνησε, πήρε το θαυματουργό μήλο και έμεινε έγκυος τελικά.Αρχές Σεπτεμβρίου παίρνω τον άντρα μου και πάμε και εμείς(από Χαλκιδική που μένουμε!)Προσκύνησα,πήρα το μήλο,παρόλο που δεν είμαι και εγώ θρησκόληπτη και έλεγα από μέσα μου "τι κάνω εγώ τώρα?" ένιωθα ένα απίστευτο δέος όμως...

Μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου δεν επιτρεπόντουσαν οι επαφές λόγω της επέμβασης(40 μέρες αποχή) και 2 Οκτωβρίου είχα τελευταία περίοδο.Τι σημαίνει αυτό?Έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια και τώρα περιμένω την μπεμπουλίτσα μου!!!!!!!!!!!!!Μεγάλη η χάρη της Αγίας Ειρήνης κορίτσια, με βοήθησε κατευθείαν μόλις το ζήτησα...

Sorry για το μεγάλο μηνυμα αλλά την ιστορία μου νομίζω πρέπει να την μάθουν τα κορίτσια που προσπαθούν για μωράκι και να πάρουν κουράγιο να συνεχίσουν τις προσπάθειες

Καλή επιτυχία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου δινεται πολυ δυναμη κοριτσακια μου!με το καλο κ τα μωρακια σας!!διαβαζω τα μηνηματα σας κ με διαπερνα σε ολο μου το κορμι μια ανατριχιλα!!!ευχομαι να κανει κ σε μενα το θαυμα της μιας κ εχω κουραστει αρκετα να προσπαθω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας..εγώ είμαι από Κύπρο και έχω ακούσει πάρα πολλά για την Αγία Ειρήνη.Μάλιστα η κουμπάρα μου πέρασε πολλά μέχρι να κάνει το 2ο μωράκι της και έκανε ταμα στην Αγία Ειρήνη και πριν από ένα μήνα βαφτίσαμε το κοριτσάκι της Χρυσοβαλάντω!!

Θυμήστε μου μόνο που βρίσκεται το μοναστήρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!11χθες το πρωι τελικα πηαγαμε με τον αντρουλη μου κ την μικρη μου στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου!!!!πολυ κινηση φαγαμε αλλα αξιζε ο κοπος!!ηταν η πρωτη φορα που πηγα κ σιγουρα δεν θα ναι κ η τελευταια!!!αυτο που ενιωσα με το που μπηκα δεν το χω ξανανιωσει!!!απο την πορτα κιολας αρχισα να εχω μεσα μου μια ταραχη κ ταχυκαρδια λες θα εσπαγε η καρδια μου!!!!!!!!οταν δε πηγα να προσκυνησω στην εικονα της σε αυτο το μικρουκλη σκοτεινο αλλα τοσο γαληνειο δωματιακι με επιασαν τα κλαματα!!!!!ηταν πολυ ωραια!ενιωσα μεσα μου μια τεραστια γαληνη!οι μοναχες μου εδωσαν το μηλακι της κ μλυ παν να κανω νηστεια 3 μερες εγω κ μια ο αντρας μου κ μετα να το φαμε!!!!!αξιζει πραγματικα να πατε!!!ευχομαι να ακουστηκαν οι προσευχες μου κ το ταμα μου να εφτασε σε Εκεινην!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα KALLI!!!!Με έκανες και ανατρίχιασα ολόκληρη ρε συ!!!!

Τα ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ συναισθήματα είχα και εγώ όταν πήγα τον Σεπτέμβριο, είναι φοβερό τελικά!!!Σου εύχομαι να σε βοηθήσει όπως βοήθησε και μένα τόσο γρήγορα και σύντομα να έχεις σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!

Πολλά φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα τιππτα δεν ειναι τυχαιο στην ζωη!!!!μακαρι κατερινακι μου να με βοηθησει κ μενα κ να μην ξαναεχω αλλη αποβολη στο ιστορικο μου!!!!!!ταραχη κ ταχυκαρδια δεν εχω ξανανιωσει ποτε στην ζωη μου ετσι!1πολυ περιεργο συναισθημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI μου βοήθειά σας!!!

Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου οι προσευχούλες σας στην Αγία να αποδώσουν(που θα αποδώσουν ΣΙΓΟΥΡΑ) !!!

Συγκινούμε πάρα πολύ εύκολα με θέματα που αφορούν την πιστη και την θρησκεία μας...

Θα περιμένουμε οπωσδήποτε νέα σου!!!

Εύχομαι ολόψυχα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στις προσπάθειές σας!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia kai kalo mhna!h dikh mou empeiria den afora akrivws emena alla ena polu polu steno suggeniko mou proswpo.ena polu mikro,aprostateuto paidaki pou eixe provlhma me thn kardoula tou.elegan pws an den xeirourgh8ei amesws 8a pe8aine.phge h mhtera tou mwrou sthn a8hna apo mia polh polu makria apo authn phre to mhlo,th zwnh+pleon to mwraki einai ena antraki 5 xronwn+pleon polu kala sthn ugeia tou.den 8a fanw axaristh legontas pws kai oi giatroi den ekanan th douleia tous swsta me tis epemvaseis alla pisteuw pws an h epemvash tou Theou(kai twn Agiwn) den htan oloklhrwtikh ta pragmata 8a htan polu diaforetika twra!h pisth swzei!euxomai suntoma ena sporaki sth koilitsa sou!einai polu omorfo to 8ema pou anoikses,mpravo kalli mou!euxomai h Agia Eirhnh na presveuei uper sou kai na kanei to 8auma ths(pou 8a to kanei,eimai sigourh!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το που περάσαμε την είσοδο του μοναστηρίου σου λέω,έτρεμα, η καρδιά μου κόντευε να σπάσει και εκλαιγα...Ακριβώς όπως εσύ σου λέω,απίστευτο πράγμα,έχω πάθει πλάκα.Μακάρι Καλή μου να σου πάνε όλα καλά και σύντομα να έχεις 2ο παιδάκι στην κοιλίτσα και μετά στην αγκαλιά σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου με χεις κανει κ κλαιω!ξαναθυμιθυκα εκεινη την στιγμη κ ακομα που το λεω εχω ανατριχιασει!!!!!οπως ακριβως το πες ετρεμα ολοκληρη πριν καν μπω μεσα στην εκκλησια ...απο την κεντρικη πορτα με επιασαν οι ταταχυκαρδιες κ η καρδια μλου κοντευε να σπασει αφου ο αντρας μου συνεχεια με ρωταγε εαν ειμαι καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο αν το νιώσεις καταλαβαίνεις...Εγώ με το που διάβασα το μην σου σοκαρίστηκα και βούρκωσα...Λέω δεν είναι δυνατόν τώρα πλάκα μου κάνει!!

Να ελαφρύνω λίγο την ατμόσφαιρα....Όπως είπα και στο 1ο μηνυμα έμεινα έγκυος με την 1η!Γύρω στις 20 Σεπτεμβρίου είχαμε πάει στο μοναστήρι,02/10 είχα περίοδο,στις 16/10 κατάλαβα ότι έχω ωορηξία(δεν το καταλαβαίνω πάντα,εκείνη τη μέρα πόνεσα χαμηλά και είμουν σίγουρη)Αρπάζω τον άντρα μου το βράδυ και...καταλαβαίνεις.01/11 κάνω τεστάκι με 3μέρες καθυστέρησης μόνο γιατί έχω πολύ σταθερό κύκλο και τσουπ,να το σποράκι μας!!!Δεν το πίστευα...Απλά η συμβουλή μου είναι να ΜΗΝ αγχωθείς και γίνεις ψυχωτική για να μείνεις αμέσως.Το μωράκι θα έρθει σίγουρα όταν πρέπει!!!Αν βέβαια μείνεις και εσύ με την 1η,θα πάμε παρέα στο τρελοκομείο!!!!!!!!!!!!

Kαλή επιτυχία,χωρίς άγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ κατερινακι μου κ σου ευχομαι με ενα πονο το αγγελουδι σου!!!!ευτυχως δεν εχω καθολου ανχος κ απολαμβανω με ολη την σημασια της λεξεως τον ερωτα!!!!!!!!!δεν σκεφτομαι αχ τωρα θα μεινω εγκυος αχ το ενα αχ το αλλο!!!!!!!!!μακαρι παντως να μεινω κ γω με την πρωτη κ τοτε κατευθειαν στο τρελοκομειο να κλεισουμε σουιτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι μακάρι....Μην ξεχάσεις να με ενημερώσεις,είμαι και γουρλού,είμαι και εγκυούλα θα πιάσει σίγουρα η ευχή μου για το σποράκι σου!!!Εγώ την μικρή μου θα τη βαπτίσω Ειρήνη,νομίζω ότι είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω.Σαν 2ο όνομα όμως γιατί θέλω να βάλω και τη μανούλα μου!!! B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μενα το ταμα μου αυτο ηταν εχθες!!!!να μου φερει στην αγκαλια μου ενα μωρακι κ το ονομα του θα ειναι αποκλειστικα δικο Της!!!!!!σημερα κιολας αρχισα κ την νηστεια για 3 μερεουλες κ λογικα την τεταρτη θα το φαω κ γω!...εσυ απο τι νηστευψες;;;;εμενα μου ειπες να νηστεψω το λαδι αλλα κανω κανονικη νηστεια!!!βραστα γενικοτερα κ σαλατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...