Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ ΕΛΕΝΑ...ΦΑΚΕΛΑΚΙ???


RUBELA

Recommended Posts

rubela σου εύχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου και να σας γεμισει ευτυχία!!! Έχω να πώ πως δυστηχώς αυτη ειναι η κατάσταση στα δημόσια νοσοκομεία και δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ γιαυτο. Το θέμα είναι να ειστε καλά εσυ και το μωρο. Έχω να πώ πως βίωσα την όλη εξαθλίωση στο πετσί μου και πως αν δεν τους πληρώσεις δεν προκειται να σε προσεξουν και να ενδιαφερθούν κοριτσι μου. Απλά στο τέλος λες ας ειμαστε καλα εγώ και το μωρο μου και ας πάρει οσα θέλει. Το ιδιο ειπα κι εγώ :( ας μας προσεχαν και θα τους εδινα οσα ηθελαν. Ειτε δωσεις 1500 ειτε δωσεις 2000 αυτο που εχει σημασια ειναι να εχεις μια καλη γεννα,να ειναι γερο το μωρακι σου και να σε προσεξουν σαν ΑΝΘΡΩΠΟ και οχι σαν ζωον οπως φερονται σε πολλές κοπέλες στα παλιονοσοκομεια που εχουμε εδω στην Ελλάδα. Το παν ειναι να νιώθεις ασφαλής με τον γιατρο σου εκεινη την στιγμή. Σε φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χωρις να θελω να γινω σπαστικη, γιαυτο εγω δεν παω ποτε σε δημοσιο νοσοκομειο... γιατι καταληγεις να πληρωνεις τα ιδια με το ιδιωτικο χωρις να εχεις τις αναλογες παροχες "ξενοδοχειου". τουλαχιστον στο ιδιωτικο τα πληρωνεις και τα απολαμβανεις :(

εγω πχ στο μητερα θα πληρωσω 1500 το γιατρο μου και τις χρεωσεις του νοσοκομειου, με επιλογη φαγητου, μαιες 24 ωρες το 24ωρο στα ποδια μου, καθαριοτητα 2 φορες τη μερα κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο στο Ηράκλειο. Δεν επέλεξα ιδιωτικό και για το οικονομικό αλλά περισσότερο γιατί αν προέκυπτε πρόβλημα στην γέννα (φτου φτου μακρυά από όλους μας) σε εμένα ή στο μωρό, θα μας πήγαιναν στο δημόσιο.

Ο γιατρός μου, δεν μου ζήτησε χρήματα, αλλά δεν τον ρώτησα και εγώ ποτέ. Πήγαινα στα ραντεβού μου και δεν ανέφερα καθόλου για χρήματα. Μια χαρά μου φέρθηκε, ήταν υπέροχος. Ήταν εκεί στην γέννα μου και παρόλο που ήταν δύσκολη, ήταν μαζί μου συνέχεια και τα καταφέραμε να γεννήσω φυσιολογικά (και χωρίς επισκληρίδιο). Έμεινα σε δίκλινο δωμάτιο και ερχόταν πρωι - βράδυ και με έβλεπε. Ξέρετε πόσα του έδωσα; Την επόμενη μέρα που γέννησα του έδωσα 200€ . Θεώρησα οτι του κάνω ένα δωράκι για να τον ευχαριστήσω. Κακώς που τα έδωσα αλλά επειδή όλοι δίνουν έδωσα και εγώ το κάτι τις.

Tesh θα διαφωνήσω λιγάκι μαζί σου. Ναι μεν ετσι έχει η κατάσταση στα δημόσια νοσοκομεία αλλά ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ γι' αυτό.

Δεν γνωρίζω τι σου συνέβει, αλλά εννοείς πως επειδή δεν έδωσες πολλά χρήματα δεν σου φέρθηκαν καλά;

Κανονικά ενας γιατρός αν είναι καλός στην δουλεία του θα την κάνει σωστά πάρει δεν πάρει φακελάκι. Ενας ατζαμής και 10.000€ να του δώσεις μπορεί να την κάνει τη ζημιά.

Κορίτσια, μπορούμε απλά να το ανατρέψουμε όλο αυτό το σύστημα. Κατά την γνώμη μου δεν πρέπει να τους ρωτάμε καθόλου. Δεν λέω να μην δώσουμε κάτι (που κανονικά δεν πρέπει), αλλά να δώσει ο καθένας όσα θέλει και όχι όσα του επιβάλλουν. Να γεννηθεί το μωρό με το καλό και μετά δίνει κανείς ότι νομίζει και ότι μπορεί. Οι γιατροί στα νοσοκομεία πληρώνονται. Αν δεν τους σύμφερε, θα άνοιγαν όλοι ιδιωτικά ιατρεία.

mama_xina συμφωνώ με την λογική σου! Και εγώ σχεδόν της ίδιας άποψης είμαι!

Συγνώμη για το μεγάλο πόστ.

Κοπέλα μου σου εύχομαι μια καλή γέννα και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιές μωρούλι!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα ποσά στην Αθήνα είναι τεράστια. Εδώ στην επαρχία είναι πιο χαμηλές οι τιμές. Κι εγώ όταν γεννησα (εδω μόνο το δημόσιο νοσοκομείο υπάρχει)έδωσα 500€ στο γιατρο γιατί γέννησα φυσιολογικά και ο γιατρός ασχολήθηκε μαζί μου κυριολεκτικά 20 λεπτά συνολικα(επίσης δεν του είχα δώσει στην διάκρεια της εγκυμοσύνης τίποτε) και σ΄αυτόν που μου έκανε το επισκληρίδιο 300 ευρώ. Τώρα που με το καλό, πρωτα ο θεός,θα γεννήσω το καλοκαίρι θα δώσω 50 ευρώ για το επισκληρίδιο και στον γιατρό μάλλον τα ίδια. όχι δεν θέλω άλλο να ευννοώ όλη αυτή την παρανομία, μην νευριάζουμε με τα φακελάκια γιατί είμαστε υπεύθυνοι κι εμείς. Και όχι δεν θα τους βοηθήσω εγω να κάνουν τις βιλάρες τους κι εγω να μην εχω να παρω στο παιδί μου γάλα. Νευριάσα τώρα.

Ενδεικτικά θέλω να σας πω το εξής: εδώ υπάρχει μόνο ένας που κάνει επισκληρίδιο και παίρνει 300ευρώ.Για φανατστείτε! ποσα παίρνει μαύρα μέσα σε μία μέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia εγω στην πρωτη μου γεννα τον νοεμβρη του 2008 και με καισαρικη κιολας και ειχα παρει και δυκλινο...και δεν εδωσα και απολυτως τιποτα στον κυριο Παπαρειστηδη η περιποιηση ηταν αψογη...το δωματιο πεντακαθαρο, μονο στο κρεβατι εχεις ενα προβλημα το οποιο δνε εχει να κανει με το ποσο θα δωσεις στον γιατρο. και επειδη το χασαμε το παιδι ο Κυριος Παπαρειστηδης απο μονος του με εβαλε σε μονοκλινο χωρις να πληρωσω κατι παραπανο το νοσοκομειο (και χωρις να μου ζητηση καποιο φακελακι γι αυτο) ...και οι κοπελες ηταν αψογες μαζι μου...και ερχοτανε να με αλλαξουν και το δωματιο καθαριζαν συνεχεια και ερχοτανε συνεχεια η ψυχολογος να δει πως ειμαι και φαει μου εφερναν...και ξαναεπαναλαβω οτι δεν εδωσα τιποτα..μονο τα λεφτα για τη γεννα στο νοσοκομειο τα οποια πηρα πισω απο το ΤΕΒΕ.

Και για ραντεβου στην πρωτη εγκυμοσυνη πληρωσα 2 φορες μονο απο 50....σε αυτη την εγκυμοσυνη δεν μου εχει παρει καθολου λεφτα. επισης επειδη στην προηγουμενη εγκυμοσυνη επρεπε καθε εβδομαδα να κανω καρδιογραφημα στο μωρο πληρωσα μονο την πρωτη φορα 80ευρω μετα κανονισε ο κυριος Παπαρειστηδης με την καρδιολογο να με παιρνει μεσα χωρις να εχω παραστατικο (δλδ χωρις να πληρωνω)....

και επειδη αναφερθηκε το θεμα των ονοματων δεν το θεωρω κακο να λεμε τα ονοματα των γιατρων μας...και δεν τον κατηγορησαμε το κ.Παπαρειστηδη ισα ισα που ειναι ενας πολυ αξιος γυναικολογος. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θέλω επίσης να καταθέσω και κάτι άσχετο για να ενισχύσω την άποψη των κοριτσιών που έγραψαν ότι το θέμα είναι πως είναι ο γιατρός, τι προσδοκά από τους "πελάτες" του.

Παράδειγμα 1: είχαμε πάει τον γιο μου στο Παίδων Αγία Σοφία στην Αθήνα γαι κάποιο πρόβλημα υγείας. Τον εξέτασε ο γιατρός και όταν πήγα να του δώσω λεφτά μου είπε με πολύ σοβαρό ύφος: "σας παρακαλώ με προσβάλλεται, είμαι εν ώρα υπηρεσίας και πληρώνομαι γι΄αυτό που κάνω"

Παράδειγμα 2:ο γιατ΄ρός μου δεν ανέλαβε να ξεγεννήσει μια κοπελαη οποία δεν είχε γιατρό και έτυχε αυτός να είναι εκείνη την ώρα ο γιατρός της βάρδιας. Έμεινε η γυναίκα στο φορείο μέχρι να πάει ο άντρας της να φέρει να λεφτά.

Αυτά και πολλά άλλα μπορώ να πω κι εγώ κι εσείς.

Αλλά το καλύτερο είναι αυτό που είπε η Αλεξάνδρα νομίζω: να του βάλουμε ένα φακελάκι με μια ευχαριστηρια κάρτα, έτσι πρέπει, τι θα σου πει δηλαδη? Φοβούνται κι αυτοί.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

ΑΛΕΞΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΠΕΜΠΙΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ... :laugh: :laugh:

ΕΣΥ??

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΑΠΑΝΤΙΣΗ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ! ;)

LOVELYMAMA NAI Ο ΠΑΠΑΡΕΙΣΤΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ!

Από τη στιγμή που ασχολείτε μαζί σου 9 ολόκληρους μήνες και δεν έχει πάρει ευρώ, εγώ δεν τα θεωρώ πολλά. Τα θεωρώ καλή αμοιβή για μια καλή δουλειά που έχει κάνει. Εάν πλήρωνες και κάθε φορά που σε έβλεπε θα σου έλεγα είναι πολλά, αλλά τώρα νομίζω είναι οκ για 9 μήνες παρακολούθηση + γέννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε απολυτο δικαιο.Ειναι απαραδεκτος ο χρηματισμος γιατρων στα δημοσια νοσοκομεια-μαιευτηρια αλλα ακουσα και την "απεναντι πλευρα" και ερχομαι να ρωτησω :

1.πληρωνονται αυτοι οι ανθρωποι απο το κρατος καθε μηνα?

2.πληρωνονται για τις εφημεριες τους?

3.τους χορηγουνται δωρεαν ή εστω με μειωμενη τιμη βιβλια για το λειτουργημα τους?

Εχω φιλο αναισθησιολογο σε δημοσιο νοσοκομειο και σε μια κουβεντα που ειχαμε μου ειπε οτι εχει να πληρωθει απο περσυ το καλοκαιρι για τις εφημερειες του!!!!!!Τα βιβλια που χρειαζεται για να ενημερωνεται ειναι πανακριβα και ειναι υποχρεωμενος να "γραφει" φαρμακα για να του τα κανουν δωρο οι φαρμακευτηκες εταιρειες!!!!! :blink: και πολλα αλλα τρελλα!!!

Θελω να πω οτι ισως να φταιει το συστημα.Εμεις σαν πολιτες δινουμε απο τα λεφτακια μας( και απαιτουμε να μας παρεχονται οι υπηρεσιες που χρειαζομαστε) και το κρατος με την σειρα του πρεπει να πληρωνει με αυτα τους γιατρους!Καπου στην πορεια ομως τα χρηματα αυτα....μπουμμμμ....χανονται. :angry:

Βεβαια καποιοι δεν ζητανε φακελακι απο "αναγκη" αλλα απο απληστεια κ επειδη πατανε στην αναγκη μας!Τι να πω....το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οι γιατροί των δημόσιων νοσοκομίων πληρώνονται από το κράτος μόνο εάν έχουν εφημερία.

Ο γιατρός ο οποίος θα μπει στο νοσοκομείο να ξεγεννήσει μια γυναίκα ενώ δεν έχει εφημερία δεν πληρώνεται από το κράτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ον πράγματι ειναι απαραδεκτος ο χρηματισμός των γιατρών και οχι δεν συμφωνώ οτι εμεις τον ενισχυουμε. Έχω δει γυναικα να κανει καταγγελια για τον απαράδεκτο εκβιασμο που της έκανε ο γιατρός : η μου δινεις 5000 ή δεν σου κανω την επέμβαση και τελικά ποιο το αποτέλεσμα? την εβαλε χειρουργειο,δεν εκανε απολυτως τιποτα και την ξαναεκλεισε. Το χειρότερο εμποριο ειναι αυτο των γιατρών!!!

2ον μαριλου δεν ειχα κανενα προβλημα να δωσω χρήματα αλλά λόγω απειρίας δικής μου και του άντρα μου δεν ξεραμε πως λειτουργουν τα πραγματα. Στο νοσοκομειο που νοσηλευόμουν υπήρχαν κάποιοι γιατροί που αν δεν τους πλησίαζες για χρηματα δεν υπήρχες γιαυτούς. Μεσα σε όλες τις ατυχίες μου λοιπόν οταν γεννούσα ειχε ενας τετοιος γιατρός εφημερία και φυσικά έλειπε :ohmy: Εκανε την εφημερία απο το σπίτι του με αποτελεσμα να γεννησω με μια ειδικευόμενη που ετυχε να ειναι εκει και που επειδη δεν γνωριζε πραγματα τον επαιρνε συνεχως τηλέφωνο για να τον ρωταει τι να κανει μιας ειχαμε πολλες επιπλοκές. Οι μαιες τους καλύπτουν και δεν υπάρχει περιπτωση να υποστηριξουν τυχον καταγγελιες σε βαρος τους. Γεννησα στην 25η εβδομάδα και τα μωρα μου ετσι κι αλλιώς ειχαν πολυ μικρες πιθανότητες να ζησουν όμως αυτος ο μαλάκας οφειλε να ειναι εκει . Και για αυτά αλλα και για μενα. Αν λοιπον με ρωτησει καποιος τι θα προτιμούσα ναι προτιμώ να πληρώσω και να τον εχω διπλα μου παρα να νιωθω ενα πεταμενο ζωον. Ναι ειναι υποχρέωση τους,ναι πληρωνονται και γιαυτο όμως πατανε αδιστακτα στον πονο και στην αναγκη του καθενος μας και εμεις εκεινη την στιγμη το μονο που θελουμε ειναι την υγεία μας την οποία πρεπει να πληρωσουμε ακριβα για να την εχουμε στο κρατος προνοιας και δικαίου της ελλάδας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου με το καλο η μπεμπα σου :) !!Δε διαβασα ολες τις απαντησεις!!

Ειναι να τρελλενεσαι με αυτα που γινονται :angry::angry::angry: !!!

Τελοσπαντων.........

Κ εμενα πολλα μου φαινονται για γιατρος δημοσιου(εγω στο Ιασω με καισαρικη εδωσα 1500 στο γιατρο!Το δωματιο ξεχωριστα βεβαια!!Πολλα ετσι κ αλλιως κ εκει!!)

Σιγουρα θα τα δωσεις μετα τη γεννα τα λεφτα κ οχι πριν!!Μη σε αγχωνει αυτο!Ολα καλα θα ειναι με την μικρουλα σου :)

Παντως η κουμπαρα μου που γεννησε στο Ελενα πριν 3 χρονια περιπου,ειχε ενα πολυ καλο γιατρο κ οταν ολα τελειωσαν κ ρωτησαν τι του οφειλουν ελεγε ΤΙΠΟΤΑ!!"Δε θελω τιποτα ,αφου θα πληρωθω απο τη δουλεια μου"!!!!!!!Αυτο τους ελεγε συνεχεια!Ετσι για να λεμε κ τις καλες εξαιρεσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LITLE ANGEL ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΦΙΛΙΑΣ Κ ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΑΜΕ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ....ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΤΙΠΟΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioupi έγραψε:

RUBELA έγραψε:

Από τη στιγμή που ασχολείτε μαζί σου 9 ολόκληρους μήνες και δεν έχει πάρει ευρώ, εγώ δεν τα θεωρώ πολλά. Τα θεωρώ καλή αμοιβή για μια καλή δουλειά που έχει κάνει. Εάν πλήρωνες και κάθε φορά που σε έβλεπε θα σου έλεγα είναι πολλά, αλλά τώρα νομίζω είναι οκ για 9 μήνες παρακολούθηση + γέννα[/quote:1q2vn0ul]

3 μηνες παρακολουθιση και προς το παρον προς 3 επισκεψεις....αντε να παω και αλλες 2 μεχρι το τελος ;)

στισ 21 εβδομαδες με ανελαβε...και παντα η επισκεψη ηταν στο νοσοκομειο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω θα γεννησω στο πανεπιστημιακο στην πατρα.διδυμα με καισαρικη.ποτε ο γιατρος μου δεν εθεσε θεμα χρηματων (βεβαια πληρωνεται στις επισκεψεις καθε φορα 60 ευρω).και οταν προσφατα τον ρωτησα απο περιεργεια "γιατρε αν μια γυναικα γενναει εκτος του ωραριου σας εσεις ερχεστε?" μου απαντησε "απο τη στιγμη που την ανελαβα προσωπικα ειμαι υποχρεωμενος να ερθω εκτος σοβαρου κωλυμματος αλλιως αν δεν θελω κατι τετοιο δεν αναλαμβανω περιστατικα και κανω απλα το οχταωρο μου και φευγω".

τι να πω;ειναι μαλλον που θα πεσεις.παντως και μενα μου φαινονται πολλα τοσα χρηματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72 έγραψε:

χωρις να θελω να γινω σπαστικη, γιαυτο εγω δεν παω ποτε σε δημοσιο νοσοκομειο... γιατι καταληγεις να πληρωνεις τα ιδια με το ιδιωτικο χωρις να εχεις τις αναλογες παροχες "ξενοδοχειου". τουλαχιστον στο ιδιωτικο τα πληρωνεις και τα απολαμβανεις :(

εγω πχ στο μητερα θα πληρωσω 1500 το γιατρο μου και τις χρεωσεις του νοσοκομειου, με επιλογη φαγητου, μαιες 24 ωρες το 24ωρο στα ποδια μου, καθαριοτητα 2 φορες τη μερα κλπ...

Σε καμία περίπτωση δεν πληρώνεις τα ίδια με το ιδιωτικό. Το λουξ μονόκλινο με τις παροχές που αναφέρεις στο Έλενα κοστίζει 120-130 ευρώ την ημέρα (αν δεν κάνω λάθος) και μας καλύπτει και το ΙΚΑ. Κανένα ιδιωτικό δεν έχει τέτοιες τιμές για μονόκλινο δωμάτιο.

Τώρα ο γιατρός είναι άλλη υπόθεση. Δυστυχώς όλοι παίρνουν χρήματα και αυτό είναι κάτι που το ενισχύουμε χρόνια τώρα εμείς οι ίδιοι οι ασθενείς. Απ'ότι έχω καταλάβει στο Έλενα, άλλοι γιατροί ζητάνε εξαρχής ένα ποσό και άλλοι δεν κάνουν καν λόγο για χρήματα. Ο δικός μας ακόμη και όταν τον ρωτάμε για χρήματα ποτέ δεν λέει κάτι. Απλά ρώτησα τις γνωστές μου που τον είχαν χρόνια για γιατρό αν του δίνουν κάτι και επειδή μέχρι στιγμής μας έχει φερθεί πολύ καλά του δίνουμε σε κάθε επίσκεψη ένα ποσό. Για τη γέννα δεν έχει πει τίποτα και ούτε εμείς σκοπεύουμε να τον ρωτήσουμε από τώρα. Θα ρωτήσουμε και θα δώσουμε όσα μπορούμε εκείνη τη στιγμή.

Επίσης, κάτι πολύ σημαντικό που συχνά το παραβλέπουμε είναι ότι το δημόσιο μαιευτήριο είναι σε θέση να καλύψει οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει είτε στη μητέρα είτε στο παιδί. Η κουμπάρα μου που είναι νοσηλεύτρια όταν τη ρώτησα σχετικά, μου απάντησε ότι αν (χτύπα ξύλο) προκύψει κάποια επιπλοκή τα ιδιωτικά μαιευτήρια σε στέλνουν πακέτο στο Έλενα ή στο Αλεξάνδρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ!!ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΙΟ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ.ΘΑ ΔΩΣΩ Κ ΕΓΩ 1400 ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟΣΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ.ΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΚΟΝΔΥΛΩΜΑΤΑ ΙΣΩΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΙΝΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΠΡΕΠΕΙ!!!ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ Κ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ 50 Ε ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ!!ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ?ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΙΣΘΟ ΜΕ ΕΝΟΙΚΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ.....ΑΛΛΑ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΙΚΑ!!!ΑΝ Κ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΛΕΟΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ!!ΑΙΣΧΟΣ!!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!Α ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΩ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΤΗΛ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!!ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΛΕΦΤΑ!!ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΧΡΙΣΤΟΙ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..

δεν εχω διαβασει τις απαντησεις ολων των κοριτσιων αλλα θελω να οω τη γνωμη μου..

δεν ειναι απλως πολλα..ειναι επιεικως απαραδεκτο να ζηταει τοσα χρηματα σε δημοσιο νοσοκομειο..

αυτου του ειδους οι πρακτικες αναζητουν και απολαμβανουν τα προνομια του δημοσιου και στη συνεχεια επιζητουν μισθωματα ιδωτικης επιχειρησης...

σε τετοιες περιστασεις ειναι δυσκολο να πεις δεν τα δινω..

παντως να θυμοσαστε το συγκεκριμενο ποστ οταν θα ξαναδημοσιευθει θεμα

"δημοσιο vs ιδιωτικου"

Μαρινα να το θυμασαι και εσυ!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπέλα μου καλημέρα,

δεν έχω διαβάσει τι σου έχουν απαντήσει τα άλλα κορίτσια, θα σου πω μόνο την γνώμη μου.

Εγώ που γέννησα στο ΙΑΣΩ έδωσα στον γιατρό 2.000€ για όλα. Μου φαίνονται πολλά αυτά που σου ζήτησε ο δικός σου, δεδομένου ότι θα σε ξεγεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο :blink:

Στο συγκεκριμένο δουλεύει η θεία μου και έχουν γεννήσει δύο ξεδέλφες μου στις οποίες ο γιατρός είχε ζητήσει 800€. Βέβαια εκεί σαν δημόσιο αν ο γιατρός σου λείπει σε άδεια ή δεν εφημερεύει εκείνη την στιγμή σε ξεγεννάει άλλος. Επίσης μου έχει πεί η θεία μου περίπτωση γυναίκας που δεν είχε να δώσει στον γιατρό φακελάκι και εκείνος την άφησε σχεδόν να γεννήσει με την μαία και με ειδικευόμενους γιατρούς...το αναφέρω αυτό γιατί καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου, στο ότι θέλεις να σε προσέξει και εσένα και το μωράκι σου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουμπελακι μου εμενα ο δικος μου μου ειχε ζητησει 600ευρω!!!!

σε δημοσιο θα γεννουσα στο θριασιο και αυτα τα λευτα ηταν μαζι με τον αναισθησιολογο!!!!

τελικα ομως δεν γεννησα εκει αλλα στο αλεξανδρας(εκτακτα μιας και νοσηλευτικα εκει λιγο πριν γεννησω)με γιατρους βαρδιας που ουτε καν τους ηξερα,ουτε που τους ειχα ξαναδει!!!!!

οι 2 αυτοι γιατροι εμαθα μετα οτι δεν ηταν μαθητουδια(που για να πω την αληθεια εκεινη την ωρα ετσι οπως ημουν λιγο με ενοιαζε ποιος θα με ξεγεννησει)

και ηταν κατι παραπανω απο ΑΨΟΓΟΙ!!!!!!!!!!!!

και με προσεξαν πολυ και εμενα και τον σπυρακο,χαρη σαυτους ειμαστε ζωντανοι και οι 2 μας!!!!

οταν πηγε ο αντρας μου μετα την γεννα να τους ευχαριστησει και να τους δωσει χρηματα για αμοιβη δεν τα δεχτηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!

καναμε την δουλεια μας ειπανε μαμα και γιος ειναι καλα και αυτο μας φτανει!!!

εεεεεεε τι να πεις μετα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

ρουμπελακι μου εμενα ο δικος μου μου ειχε ζητησει 600ευρω!!!!

σε δημοσιο θα γεννουσα στο θριασιο και αυτα τα λευτα ηταν μαζι με τον αναισθησιολογο!!!!

τελικα ομως δεν γεννησα εκει αλλα στο αλεξανδρας(εκτακτα μιας και νοσηλευτικα εκει λιγο πριν γεννησω)με γιατρους βαρδιας που ουτε καν τους ηξερα,ουτε που τους ειχα ξαναδει!!!!!

οι 2 αυτοι γιατροι εμαθα μετα οτι δεν ηταν μαθητουδια(που για να πω την αληθεια εκεινη την ωρα ετσι οπως ημουν λιγο με ενοιαζε ποιος θα με ξεγεννησει)

και ηταν κατι παραπανω απο ΑΨΟΓΟΙ!!!!!!!!!!!!

και με προσεξαν πολυ και εμενα και τον σπυρακο,χαρη σαυτους ειμαστε ζωντανοι και οι 2 μας!!!!

οταν πηγε ο αντρας μου μετα την γεννα να τους ευχαριστησει και να τους δωσει χρηματα για αμοιβη δεν τα δεχτηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!

καναμε την δουλεια μας ειπανε μαμα και γιος ειναι καλα και αυτο μας φτανει!!!

εεεεεεε τι να πεις μετα!!!!!

πραγματικά κάτ τέτοιο σπανίζει όμως......ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ.!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...