Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ ΕΛΕΝΑ...ΦΑΚΕΛΑΚΙ???


RUBELA

Recommended Posts

ρουμπελα να σου πω την αληθεια μου ειμαι κατα του να τους δινουμε λεφτα οπως ειμαι κατα του να αφηνουμε τιπσ στους σερβιτορους! οχι απο τσιγκουνια αλλα...θα σου δωσω καποια παραδειγματα για τεκμηριωση: στη δασκαλα του παιδιου σου δινεις φακελακι για να το μορφωσει? στον πιλοτο του αεροπλανου δινεις φακελακι για να σε παει στον προορισμο σου? στο ταμειο του σουπερ μαρκετ δινεις φακελακι για να εχεις αγαθα στο σπιτι σου? ε δε δινεις οεο! το παιρνουν μεσα απο τους φορους κ το φπα ομως...παιρνουν τον μισθο τους εμεις γιατι να τους δινουμε εξτραδακια...μας δινει κανεις εμας εξτραδακια να εχουμε να χαριζουμε?

το οτι ενας γιατρος φερνει στον κοσμο το πολυτημοτερο μελος της οικογενειας μας δε σημαινει οτι πρεπει να βγαλει απο την τσεπη μας τα λεφτα για την "πορσε"! νομιζω απο καπου πληρωνεται...δεν το κανει τσαμπα! αν ειναι να μην παιρνουν μισθο κ να δουλευουν με ποσοστα!

τωρα στο θεμα μας...δεν ειναι λιγοι αυτοι που λενε στους γιατρους οτι θα δωσουν κ δεν δινουν οι περισσοτεροι ομως λεμε κ αν χρειαστει να με ξεγεννησει αλλη φορα? συγγνωμη επειδη την εχω πατησει...καλυτερα να μαζεψουμε λευτα για ενα ιδιωτικο εξαρχης να μας τα φανε με στυλ τουλαχιστον κ οχι στους βρωμικους τοιχους του δημοσιου!

εμ παλι ξεφυγα...τελος παντων γνωμη μου....δωστου 500ευρω και την αγαπη σου....δε θα σου πει κ τιποτα στη τελικη! ενα ενοικιο ειναι πες του κ αν ειχες για παραπανω θα γεννουσες στο χιλτον για πρωτοτυπια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΒΡΕ ΡΑΜΟΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ....ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΟΥΞ ΔΩΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΜΟΝΟ ΒΡΩΜΙΚΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!

ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε κοριτσακι μου χανουμε την ουσια της υποθεση! γεννας αγαπη μου σε λιγο! ευχομαι να γεννησεις μια υγιεστατη κορη και η ζωη της να ειναι παντα ροδινη !

αντε απο εδω με τα χαζοφακελακια...βλεπω οικογενειες να αγχονοντε περισσοτερο για τα λεφτα κ λιγοτερο για την ουσια του πραγματος!

ασχετο αλλα τρυφερο εμαθα απο μια φιλη μου οτι την γεννησε η μαμα της 7μηνων σε ενα αεροπλανο ελλαδα-ρωσια γιατι επρεπε οπως κ δηποτε να ταξιδεψει και την ξεγεννησε μια μαια και εχει ενθυμιο ενα χαρτι με ευχη απο ολους τους επιβατες της πτησης! και στη μαια δωρο την κανανε νονα της!

μου το ειπε πριν λιγο που μιλουσαμε στο τηλ επειδη την ειχε παρει η νονα της να δει τι κανει!

θεε μου τι τρυφερο! ασχετο τελειως σορρυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,

ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΑΥΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΦΑΚΕΛΑΚΙ , ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ 'ΑΛΛΟΙ' ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ.

ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ....ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ , ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΑ , ΚΑΙ ΣΕ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ. ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ , ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ , ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τολμησω ρουμπελα μου να μεταφερω το θεμα σου αλλου γιατι παιρνει μια αλλη διασταση? λοιπον θα το τολμησω....ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ? ΑΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ 2000ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕΣΑ...ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ? ΑΝΤΕ ΜΗ ΤΑ ΠΑΡΩ ΤΩΡΑ!

και συγγνωμη αφου το φακελακι το παιρνουν μετα....ποια ζωη θετουμε σε κινδυνο?εκτος και αν το ξαναβαλουν μεσα το μωρο σε περιπτωση που δεν δωσουμε τα σεμνα ποσα που θελουν!αντε τωρα γιατι ή που θα παω να παντρευτω μαιευτηρα ή που θα γινω εγω η ιδια!

jenni εν ειανι επιθεση προς εσενα απλα με ενδιαφερει απιστευτα η αποψη σου γιατι κ εγω ετσι σκεφτομουν καποτε...και σκοπευαμε να δωσουμε φακελακι στον γιατρο στον αναισθησιολογο κ σε μια μαια αλλα οταν τον ειχα αναγκη ακομη τον ψαχνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubela μου εφόσον εσύ έχεις καλές σχέσεις με τον γιατρό σου και είναι ευγενικός όπως δεν ήταν μαζί μου, δώστου όσα έχεις. εξάλλου κι εγώ πήγα συστημένη σε αυτόν απο δύο αλλα ζευγάρια το ένα γέννησε πριν 1 χρόνο και του έδωσαν 500€ και το 2ο ζευγάρι γέννησε πριν 6 μήνες και του έδωσε 600€ και δεν είπε τίποτα απο ότι έχω ακούσει δεν είναι φιλοχρήματος΄και είναι πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος. Απλώς εγώ έπεσα στην περίπτωση και δεν μου μίλησε καλά είναι και θέμα τύχης και σε τι φάση θα τον πετύχεις τον αλλο. Σημασία έχει ΄΄οτι γεννάς και σε λίγο θα κρατάς στην αγκαλίτσα σού το πολύτιμότερο που θα έχεις στη ζωή σου για αυτο μην σκέφτεσαι τα βρωμολεφτα απλώς δώσε ότι έχεις, όλοι τα δίνουν μετά τον τοκετό. Φιλάκια με έναν πόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

να τολμησω ρουμπελα μου να μεταφερω το θεμα σου αλλου γιατι παιρνει μια αλλη διασταση? λοιπον θα το τολμησω....ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ? ΑΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ 2000ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕΣΑ...ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ? ΑΝΤΕ ΜΗ ΤΑ ΠΑΡΩ ΤΩΡΑ!

και συγγνωμη αφου το φακελακι το παιρνουν μετα....ποια ζωη θετουμε σε κινδυνο?εκτος και αν το ξαναβαλουν μεσα το μωρο σε περιπτωση που δεν δωσουμε τα σεμνα ποσα που θελουν!αντε τωρα γιατι ή που θα παω να παντρευτω μαιευτηρα ή που θα γινω εγω η ιδια!

jenni εν ειανι επιθεση προς εσενα απλα με ενδιαφερει απιστευτα η αποψη σου γιατι κ εγω ετσι σκεφτομουν καποτε...και σκοπευαμε να δωσουμε φακελακι στον γιατρο στον αναισθησιολογο κ σε μια μαια αλλα οταν τον ειχα αναγκη ακομη τον ψαχνω!

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ , ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΕΠΙΘΕΣΗ. ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ . ΑΝΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ. ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΑΣΚΗΜΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ , ΜΕ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΧΕΙΡΙΣΕΙΣ-ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΑΝΑΠΗΡΟΣ-ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ . ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΑΓΕ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΝΕΝΟΣ ΤΗ ΖΩΗ . ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΝ ΦΑΝΗΚΕ ΑΛΛΙΩΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ΟΥΤΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρδουλα μου καταρχην να σου ευχηθω με εναν πονο κ ολα να πανε καλα!οσο για τον παπαριστειδη γεννησε μια γνωστη μου σε αυτον πριν 40 μερες κ του εδωσε 600 ευρω μονο!!!!!προφανως ριχνει αδεια για να πιασει γεμματα ο τυπος!!!!λεει ασ πω τοσα κ οτι γινει!παντως η δικια μου που ειναι κ στο ιασω περνει 1400 ...ελεος δηλαδη σε δημοσιο να ζητανε φακελακι 2000 ευρω!!!ντροπη τους!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπι πλακα με κανεις;;;;

καταρχας πηρες τον φακελο με τα κουπονι;;;;

Εμενα ο δικος μου που γεννησα σε ιδιωτικο μαιευτηριο πηρε 1000 μαζη με τον βοηθο χειρουργο γιατι εκανα καισαρικη, αμα ηταν φυσιολογικος τοκετος ηθελε 800..προσεξε μηλαμε για ιδιωτη γιατρο ο οποιος μετα την γεννα με επισκεπτοταν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και φροντησε να μεινω δωρεαν αλλες τρεις μερες παραπανω γιατι το μωρο μου νοσηλευτηκε με ωτιτιδα στην ΜΕΝΝ, κοινος φροντησε παρα πολυ καλα και εμαν και το μωρο μου...

Και με αποδειξη παρακαλω!!!!

Ολοι αποδειξη, γιατρος, χειρουργος, αναισθιολογος παιδιατρος..ολες τια κατεθεσα ομορφα στην ασθαλιστικη και πηρα πισω το 80%...Μασ δουλευει αγρια..ε ρε καταγγελια που θελλουν ολοι τους...που ειναι ο υποτιθεμενος φορολογικος ελεγχος με βαση τα περιουσιακα στοιχεια που υποτιθετε οτι θα τους εκαναν;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είναι ντροπή να ζητάνε φακελάκι και μάλιστα με τόσο υψηλή ταρίφα, όσα παίρνουν οι ιδιωτικοί! και δεν έχω πρόβλημα να τα δώσω στον ιδιωτικό, γιατί ο άνθρωπος είναι ελεύθερος επαγγελματίας και σου λέει τόσο κοστολογώ τις υπηρεσίες μου, άμα θες τα δίνεις άμα δεν θες όχι... αλλά ο γιατρός του δημοσίου είναι απαράδεκτο, γιατί τον πληρώνουμε όλες εμείς από την τσέπη μας για να έχει τον κανονικό του μισθό, κι αυτός εκμεταλλεύεται και τις υποδομές του δημοσίου για να κάνει και ιδιωτική πελατεία στην ουσία! ε όχι ρε φίλε! και στην ουσία δεν ντρέπονται να παραδεχτούν ότι στις γέννες της βάρδιας δεν δίνουν τόση σημασία όση στις γέννες που θα τους τα χώσουν μετά... ντροπή τους, και συγγνώμη αλλά όσο άριστος επιστήμονας κι αν είναι ένας τέτοιος γιατρός, άνθρωπος δεν είναι σε καμία περίπτωση!

στο μπλογκ μιας νεαρής κοπέλας που είχε άσχημη αρρώστια (μακριά από μας) και πήγαινε από μεγαλογιατρούς σε καθηγητάδες και κανένας δεν της έβρισκε τίποτα, αλλά από φακελάκια τη χαρατσώνανε κανονικά, είχα διαβάσει το εξής: "τι κάνεις όταν ο γιατρός σου ζητάει φακελάκι; του το δίνεις, αλλά βάζεις μέσα ψεύτικα χαρτονομίσματα"... αυτό τους χρειάζεται! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να του πεις οτι βεβαιως και θα τα δωσεις και περισσοτερα για να σε προσεξει, ετσι και αλλιως μετα πληρωνουμε, και εσυ μετα να του δωσεις ενα μικρο ποσον η τιποτα γιατι πληρωνετε απο το δημοσιο ολοι εμεις τον πληρωνουμε ετσι και αλλιως θα εχεις γεννηση πια και το μωρακι σου θα ειναι καλα, η ξαδερφη του αντρα μου στο αλεξανδρας εδωσε 900 γιατι αυτη το ηθελε. αλλα ο αντουερα που ειναι στο ελενας δεν περνει χρηματα αν ειναι αυτος στη βαρδια μην δωσεις τιποτα. εγω γεννησα στο μητερα εδωσα του κοσμου τα λευτα και τη καταλαβα την εφαγα την καισαρικη μου και πληρωσα και απο πανω. αν θα εκανα ποτε δευτερο θα πηγενα στο ελενας στον αντουερα δαγκωτο

με το καλο να ερθει το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Ρουμπι πλακα με κανεις;;;;

καταρχας πηρες τον φακελο με τα κουπονι;;;;

Εμενα ο δικος μου που γεννησα σε ιδιωτικο μαιευτηριο πηρε 1000 μαζη με τον βοηθο χειρουργο γιατι εκανα καισαρικη, αμα ηταν φυσιολογικος τοκετος ηθελε 800..προσεξε μηλαμε για ιδιωτη γιατρο ο οποιος μετα την γεννα με επισκεπτοταν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και φροντησε να μεινω δωρεαν αλλες τρεις μερες παραπανω γιατι το μωρο μου νοσηλευτηκε με ωτιτιδα στην ΜΕΝΝ, κοινος φροντησε παρα πολυ καλα και εμαν και το μωρο μου...

Και με αποδειξη παρακαλω!!!!

Ολοι αποδειξη, γιατρος, χειρουργος, αναισθιολογος παιδιατρος..ολες τια κατεθεσα ομορφα στην ασθαλιστικη και πηρα πισω το 80%...Μασ δουλευει αγρια..ε ρε καταγγελια που θελλουν ολοι τους...που ειναι ο υποτιθεμενος φορολογικος ελεγχος με βαση τα περιουσιακα στοιχεια που υποτιθετε οτι θα τους εκαναν;;;;;

ναι τα πηρα τα κουπονακια εχτεσ!

κοριτσια 1000 ευρω θα του δωσω και πολλα ειναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

καρδουλα μου καταρχην να σου ευχηθω με εναν πονο κ ολα να πανε καλα!οσο για τον παπαριστειδη γεννησε μια γνωστη μου σε αυτον πριν 40 μερες κ του εδωσε 600 ευρω μονο!!!!!προφανως ριχνει αδεια για να πιασει γεμματα ο τυπος!!!!λεει ασ πω τοσα κ οτι γινει!παντως η δικια μου που ειναι κ στο ιασω περνει 1400 ...ελεος δηλαδη σε δημοσιο να ζητανε φακελακι 2000 ευρω!!!ντροπη τους!!!!!!

600 εεε??? ξερεισ αν τισ ειχε τησ ειχε ζητησει τιποτα ο ιδιοσ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempakos έγραψε:

να του πεις οτι βεβαιως και θα τα δωσεις και περισσοτερα για να σε προσεξει, ετσι και αλλιως μετα πληρωνουμε, και εσυ μετα να του δωσεις ενα μικρο ποσον η τιποτα γιατι πληρωνετε απο το δημοσιο ολοι εμεις τον πληρωνουμε ετσι και αλλιως θα εχεις γεννηση πια και το μωρακι σου θα ειναι καλα, η ξαδερφη του αντρα μου στο αλεξανδρας εδωσε 900 γιατι αυτη το ηθελε. αλλα ο αντουερα που ειναι στο ελενας δεν περνει χρηματα αν ειναι αυτος στη βαρδια μην δωσεις τιποτα. εγω γεννησα στο μητερα εδωσα του κοσμου τα λευτα και τη καταλαβα την εφαγα την καισαρικη μου και πληρωσα και απο πανω. αν θα εκανα ποτε δευτερο θα πηγενα στο ελενας στον αντουερα δαγκωτο

με το καλο να ερθει το μωρακι σου

ευχαριστω πολυ για τισ ευχεσ...να χερεσαι τον μπεμπκακο σου....

δεν θα παω στον γιατρ τησ βαρδιασ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H κατάσταση είναι απαράδεκτη! Τα φακελάκια που ζητάνε στο δημόσιο είναι μεγαλύτερα από του ιδιώτη πια! :angry:

Ο γιατρός μου-ιδιώτης- μου ζήτησε αμοιβή για τον τοκετό στα 1500€ αλλά όπως είπε και η Cesilia πιο πάνω με απόδειξη και απ όλα!Είναι ο γιατρός που με βλέπει κάθε φορά στο ιατρείο του, σηκώνει όποτε τον έχω χρειαστεί το τηλ. ότι ώρα και να είναι και στο κάτω κάτω αυτή είναι ηεπίσημη αμοιβή του.

Να δώσεις όσα μπορέσεις και όσα πιστεύεις οτι άξιζαν οι υπηρεσίες του (και πάλι να μην νιώθεις άσχημα, να σκέφτεσε οτι είναι παραπάνω΄από την νόμιμη αμοιβή του)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rubela μου ουτως ή αλλως δεν ξερει ο γιατρος ποσα θα του δωσεις μετα τη γεννα εσυ...δωσε οσα μπορεις! και εγω εχω την εντυπωση οτι πληρωνουμε αφου γεννησουμε...και με αλλες κοπελες που πιανω συζητηση καθως περιμενω για εξεταση οι οποιες εχουν ξαναγεννησει παντα μετα τον τοκετο πληρωνουν. και τα 2000 πλεον για μερικους ανθρωπους ειναι μισθοι 4 μηνων!!! :blink:

ουτως ή αλλως στα δωματιο δεν σε προσεχει ο γιατρος αλλα οι νοσοκομες...εμενα μονο να δει πως ειμαι ηρθε..και για να μου γραψει χαπια για να μου κοψει το γαλα...ηρθε την πρωτη και την δευτερη μερα...μετα βεβαια σηκωθηκα και εφυγα κιολας.

παντως και εγω ειμαι ευχαριστημενη με τον Παπαρειστηδη..και οπως ειπε μια κοπελα εχω και εγω την εντυπωση πως ριχνει αδιανα για να πιασει γεματα. παντως σε καμια επισκεψη και εγω δεν πληρωνω...

οπως ειπα και στο αλλο θεμα 2 γνωστες μου που εχουν γεννησει στον Παπαρειστηδη η μια του εδωσε 500 και η αλλη του αγορασε ενα πουκαμισο και του εδωσε! :P

και θα ξαναπω (ευχομαι να μην γινομαι κουραστικη) οτι εγω στην προηγουμενη γεννα επειδη το χασαμε το μωρακι μας κιολας δεν του εδωσα τιποτα και οταν ξαναπηγα καταχαρηκε!!! εγω περιμενα πως θα με αντιμετοπιζε περιεργα αλλα δεν ειχε κανενα προβλημα μαζι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΕΙΠΑ Κ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ,ΑΣ ΧΑΡΟΥΜΕ Κ ΑΣ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ,Κ ΑΣ ΜΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΝΑΝΑΙ ΜΑΣ ΑΝΧΩΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΧΩΣΕΙ.ΟΣΑ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΙΝΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια συγνώμη, αλλά συνήθως πάει κάποια κοπέλα σε δημόσιο μαιευτήριο γιατί δεν βγαίνει οικονομικά να πληρώσει ιδιωτικό. Σεβαστό. Αν είναι να δίνετε φακελάκι, και κυρίως αν το ζητάει ο γιατρός, τότε σόρρυ, αλλά εμένα στην καλύτερη περίπτωση θα με βλέπατε στον Τριανταφυλλόπουλο. Ότι έχει ο καθένας δίνει, απο την καλή του την καρδιά και όχι επειδή το ζήτησε ο γιατρός.

2000 ευρώ θα δώσω και εγώ στον γιατρό μου, αλλά θα γεννήσω στο Ιασώ. Και άλλα 2000 το δωμάτιο (έπεσε το 6κλινο). Αν είναι να δίνετε 2000 στον γιατρό, και κανά 500άρι στο μαιευτήριο, δώστε άλλα 500 και πηγαίνετε στο ΓΑΙΑ πχ, Καινούριο, δεν θα έχετε και το μωρό δίπλα σας (είναι ζόρι μετά την γέννα ειδικά αν έχετε κάνει καισαρική).

Ρούμπη μου, ούτε 1000 να του δώσεις. 500 και είναι και πάρα πολλά, μην σου πώ να του ζητήσεις και απόδειξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουμπελα μου το εγραψα το πρωι και επιμενω κατα τη δικ μου γνωμη και μονο .Θεωρω απαραδεκτο γιατρος που πληρωνετε αποτο ιδιο το κρατος να κοβει ταριφα ασε που θεωρω υπερβολικο να πηγαινουμε καινα τους ρωταμε και ποσο θελουν τι παει να πει ποσο παιρνουν αν κοστζει η αναισθησια να τηπληρωσω αλλα μεχρι εκει .Εμενα ο ιατρος μου ειναι σε ιδιωτικο νοσοκομειο και μου πηρε πριν 6 χρονα 1400 και τοτε το Ιασω μου πηρε 1580 μαζι με κατι πραγματα που ειχα ψωνισει οεκανα καισαρικη με ολικη δεν εκανε να κανω επεισκηριδιο ογυναικολογος μου ερχοταν καθε μερα και με εβλεπε και οχι μονο μια μερα καθε μερα εστελνε το μεσημερι την μαια του εκτοςαπο μιαμερα που ειχαν διαδηλωσει στο δρομοκαι ηρθε η προισταμενη βαρδιας απο τηλεφωνημα δικο του η μαια του λοιπον μυ άλλαζε γαζα και με βοηθαγε με ασκησεις , επαθα αλλεργια απο κατι και επειδη ηταν 3 τα ξημερωματα εσκασαν ολοι οι ειδικοι απο καρδιολογο μεχι και γενικο γιατρο και το πρωι ηρθε και μου λεει τα εμαθα πως εισια τι εγεινε τον ενηερωσαν επιτοπου και τους εδωσε εντολη να μου σταματησουν τα φαρμακα και μο εκανε εντυπωση και του λεω καλα εσυδνε κοιμασαι ; καιμου απαντησε εχω ευθυνη για σενα !την αμοιβη του τη πηρε 52 μερες μετα οταν πηρα τα λεφτα απο την ασφαλιστικη εταιρια και ξερεις καικατι άλλο ; επειδη ειναι στρατιωτικος γιατρος με εστελνε και εκανα ολες τις εξετασεις εκει και επισης καθε 23 ημερες πηγαινα και με παρακολουθουσε , και ομως τα χρηματα ου εδωσα ηταν λιγοτερα απο οτι εδωσε γνωστη μου που το ιδιο καιρο γεννησε και πηγαινε σε γιατρο στ Αλεξανδρα εγω εδεινα επισκεψη 30 ευρω και εκεινη 50 εγω εδωσα 1400 και εκεινη 1700 και δνε συζηταω σετη χωροημουν εγω και σε τι εκεινη επειδη δνε μπορεις να συγκρινεις εν ανοσοκομειο 30 +χρονων οσο ειναι το Αλεξανδρας με μια 10 που ηταν το Ιασω .Και να σου πω καικατι καλα κανεις και πα σε δημοσιο νοσοκοειο απλα η ενσταση μου ειναι στα λεφτα πτου γιατρου δηλαδη αυτα που γλυτωνεις απο το δματιο να τα πρει αυτος ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

harap έγραψε:

Ρε κορίτσια συγνώμη, αλλά συνήθως πάει κάποια κοπέλα σε δημόσιο μαιευτήριο γιατί δεν βγαίνει οικονομικά να πληρώσει ιδιωτικό. Σεβαστό. Αν είναι να δίνετε φακελάκι, και κυρίως αν το ζητάει ο γιατρός, τότε σόρρυ, αλλά εμένα στην καλύτερη περίπτωση θα με βλέπατε στον Τριανταφυλλόπουλο. Ότι έχει ο καθένας δίνει, απο την καλή του την καρδιά και όχι επειδή το ζήτησε ο γιατρός.

2000 ευρώ θα δώσω και εγώ στον γιατρό μου, αλλά θα γεννήσω στο Ιασώ. Και άλλα 2000 το δωμάτιο (έπεσε το 6κλινο). Αν είναι να δίνετε 2000 στον γιατρό, και κανά 500άρι στο μαιευτήριο, δώστε άλλα 500 και πηγαίνετε στο ΓΑΙΑ πχ, Καινούριο, δεν θα έχετε και το μωρό δίπλα σας (είναι ζόρι μετά την γέννα ειδικά αν έχετε κάνει καισαρική).

Ρούμπη μου, ούτε 1000 να του δώσεις. 500 και είναι και πάρα πολλά, μην σου πώ να του ζητήσεις και απόδειξη.

ΚΑΛΕ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΜΕΛΙΝΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ!!! ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ...ΣΥΝ...

ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ ΕΛΕΝΑ!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΔΗΜΟΣΙΑ....ΚΡΥΦΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΛΕ???

ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΝΑΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΖΥΤΑΝΕ ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ 6000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ 1800 ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΟΥΞ...

1000 Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 800αρι ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!

ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΙ ΠΑΛΥ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΑΣΩ....

ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!

2000 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΠΑΝΤΩΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη Ρουμπελάκι μου…..

Αλλά μήπως σου ζήτησε πάάάρα πολλά ο Γυναικολόγος σου????????????

Δεν πληρώνεται από το Κράτος??????????? Τρομάρα μας…..

Γνώμη μου…… δώσε όσα μπορείς…… δε μπορεί να σου πει το παραμικρό!!!!!!!!!!

Δεν έχει το δικαίωμα καν!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλό υπόλοιπο!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό να δεχθείς το Μελινάκι σου!!!!!!!!!!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουμπελα μου ακομα και στα ιδιωτικα ολα ειναι σχετικα εγω εδωσα 1580 στο δωματιο ηταν τρικλινο αλλα ητιμη ηταν 6κλινου ο γυναικολογος πηρε 1400 εκαν καισαρικη ολικ αναισθησια η αλλη που γεννησαμε μαζι ο γυανικολοτης της πηρε 2000 το (2004)ειμασταν στο ιδιο δωματιο και εδωσε για το δωματιο 2300 ειχε πρει και αυτη καποια πραγματακια .Η διαφορα ξρει ποια ειναι ο γιατρος της ηταν μεγαλοκαρχαριας στο ΙΑΣΩ και της τα εφαγε καταλαβαινεις ; βεβαι ολη την ωα χτυπαγ το κουδουνι να τρεχουν οι κοπελες ενω δνε ειχε τιποτα !ειχε γεννησει φυσιολογικα .Απλα ειχε το φως απο το μεγαλομετοχο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...