Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ!


Recommended Posts

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ!

Ε ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ!! ΤΟΝ ΠΕΡΝΑΩ 11 ΜΗΝΕΣ!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....ΤΟ ΤΣΙΜΠΗΣΑ ΤΟ ΤΕΚΝΟ!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ 28 ΚΑΙ ΕΓΩ 29!

ΓΕΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ....ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ 25ΑΡΕΣ ΜΕ 40ΑΡΗΔΕΣ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΜΑΞΙΜΟΥΜ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 7-8 ΧΡΟΝΙΑ!

ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σεβαστες ολες οι αποψεις!!!!Μια ενσταση εχω μονο :blush::blush: ...

σχετικα με το τι εχει ζησει ο "μαγαλυτερος" συζυγος-συντροφος.

Η παλια δουλεια του αντρα μου ειχε πολλα ταξιδια στο εσωτερικο κ στο εξωτερικο,οταν πριν λιγα χρονια αποφασισαμε να παμε ενα ταξιδι στην Ευρωπη,εγω ηθελα να παμε στο Παρισι (μην φανταστειτε για

τα μουσεια!!!λογω disneyland :P ) εκεινος ειχε παει 2 φορες

και ηταν λιγικο να θελει να παει καπου αλλου(ετσι το σκεφτομουν

κ του το ειπα).

Η απαντηση ομως που μου εδωσε με αποστομωσε!!!!

-"Τις προηγουμενες φορες που πηγα δεν ημουν μαζι σου και θελω να το ζησουμε μαζι".

Τελικα πηγαμε και ειχα εναν εμπειρο και προσωπικο ξεναγο :P !!!

Περασαμε τελεια και μην σας πω οτι χαρηκε πιο πολυ απο μενα

οοοολα τα παιχνιδια στην Disneyland και

στο παρκο του Αστεριξ!! :laugh:

Αρα....???? ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως να πω την Αμαρτια μου...παλια ειχα σχεση και με μικροτερο και με συνομιλικο...αλλα παντα μα παντα με τραβουσαν οι αρκετα μεγαλητεροι μου αντρες;...σαν πιτσιρικα μηλαμε παντα ΟΚ..γιατι τωρα οδευουμε προς τα ΚΑΠΗ...χιχιχιχι

και αυτο που λεει η Lolopop ειναι μεγαλη αληθεια, εγω εχω παει σε παρα πολλα μερη, και Ελλαδα και Εξωτερικο, αλλα θα ηθελα να παω και με τον αντρα μου σε ολα αυτα τα μερη ανεξερετος, αυτος παλη εχει ταξιδεψει πολυ μονο στην Ελλαδα, φοβαται τα αεροπλανα...αλλα για χαρη μου μπηκε σε αεροπλανο και πηγαμε Βιεννη για το γαμηλιο ταξιδι μας...που ειχα παει 2 φορες χωρις αυτον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεφτομαι τοι τα εχει ολα!μορφωμενος, με τροπους οχι γκομενιαρης,με σεβεται,τελειο σεξχιχιχ κ ειναι γιατρος!για το prestige ρε γαμωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννακι μου καθολου μην ανησυχεις!!! η μαμα μου με τον μπαμπα μου εχουν 12 χρονια διαφορα και ειναι μαζι 35 χρονια!!! καλα και ευτυχισμενη...αυτο που ακουω συχνα να λεει η μαμα και με συγκινει ειναι πως στα δυσκολα ο μπαμπας(οντας μεγαλυτερος) παντα ειναι εκει σαν στηριγμα ,σαν μια αληθινη κολονα για να την βγαζει παντα απο τα προβληματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop κι εμενα τα ιδια μου ελεγε, και ετσι ειναι ουσιαστικα, και η "παρεα" παιζει μεγαλο ρολο στο πως θα ζησεις μια εμπειρια.

Αλλα ειναι διαφορετικο οταν βλεπεις στα ματια του αλλου τον ενθουσιασμο της πρωτης φορας! Οταν ξερεις οτι κατι το μοιραζεστε και οι δυο για πρωτη φορα! Ισως να φταιει και ο χαρακτηρας μου για αυτη μου την αντιληψη, ειμαι πολυ κτητικη.

Τα μονα πραγματα που εζησε πρωτη φορα ο αντρας μου μαζι μου ηταν ο γαμος μας, η γεννηση της κορης μας και ενα παπακι που του πηγα δωρο οταν πρωτογνωριστηκαμε και πηγα να τον βρω στη δουλεια του! (Φαντασου τωρα να γινεται της τρελης στη δουλεια του, να μπαινει μεσα μια τρελη με ενα παπι στο χερι και να του το δινει μπροστα σε ολον τον κοσμο..αυτο οντως δεν το ειχε ξανακανει καμμια........)Ακομα γελαω οταν θυμαμαι το υφος του! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο εμένα...Εγώ με τον αντρούλη μου έχουμε 7 χρόνια διαφορά..Αλλα πριν απο αυτόν είχα σχέση με άντρα 14 χρόνια μεγαλύτερό μου κ πίστεψέ με δέναμε ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!Εγώ τον έκανα να νιώθει..παιδί κ αυτός με έκανε απλά να νιώθω πριγκίπισσα!!!Οι λόγοι που τελικά χωρίσαμε ήταν άσχετοι μ εμάς τους 2,αλλα κάθε εμπόδιο για καλό...

Δεν παίζει ρόλο η ηλικία,μόνο τα συναισθήματα κ οι αντιλήψεις!!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

παντα με τραβουσαν οι αρκετα μεγαλητεροι μου αντρες

Δεν θυμαμαι τοτε να ειχα σχεση με μικροτεο ή εστω συνομηλιο...καλα δεν

λεω οτι την εστηνα εξω απο το ΚΑΠΗ για να βρω αντρα :laugh: :laugh: :laugh: ,δεν το επιδιωκα αλλα δεν τυχαινε κιολας!

Τι να πεις γουστα ειναι αυτα :P Η ουσια κρυβεται αλλου και οχι στα χρονια!Και αν μεινεις στην ουσια εισαι πραγματικα ενας ευτυχισμενος και ολοκληρωμενος ανθρωπος.

annaki!! αν περνατε καλα,υπαρχει σεβασμος,κατανοηση κτλ μην το σκεφτεσαι καθολου!Εξαλλου ο ερως χρονια δεν κοιτα.Οσα κι αν εχει ζησει

ΔΕΝ τα εχει ζησει μαζι σου και αυτο ειναι πολυ ενδιαφερον(γνωμη μου :kiss: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμ με τον πρώην σύντροφό μου είχαμε 16 χρόνια διαφορά. Περάσαμε πολύ καλά μαζί σε γενικές γραμμές αλλά ο συνδυασμός της ανωριμότητας του με τη ζήλια του μας οδήγησε φυσικά στον χωρισμό. Με τον άντρα μου έχουμε 2 χρόνια διαφορά και θεωρώ ότι είναι πολύ πιο ώριμος και συζητήσιμος από τον πρώην μου. Νομίζω ότι δεν είναι η διαφορά ηλικίας που δημιουργεί το πρόβλημα, αλλά η διαφορά νοοτροπίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Νομίζω ότι δεν είναι η διαφορά ηλικίας που δημιουργεί το πρόβλημα, αλλά η διαφορά νοοτροπίας.

Συμφωνώ σ'αυτό που λές αλλά...

Η διαφορά νοοτροπίας μπορεί να υπάρχει και όταν δεν έχει καμία διαφορά ηλικίας το ζευγάρι. Έχει να κάνει με τη αντίληψη του καθενός για τη ζωή.

Το οτι δεν παντρεύτηκα έναν άνθρωπο συνομίλικό μου δε σημαίνει οτι είμαι οπισθοδρομική , 'παλιομοδίτισσα' και παλαιών αρχών.

Προς θεού δεν απολογούμαι....

Συζήτηση κάνουμε!!!

:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πιστεύω πως το σημαντικότερο σε μία σχέση είναι να υπάρχει αμοιβαία κατανόηση και εμπιστοσύνη και ο ένας να ΑΚΟΥΕΙ τον άλλον και να ΣΕΒΕΤΑΙ τις επιθυμίες και τις ανάγκες του. Απο κει και πέρα όταν υπάρχουν και κοινά ενδιαφέροντα και όνειρα για τη ζωή, τότε η οποιαδήποτε διαφορά ηλικίας περνάει στα ψιλά γράμματα!!

Αννάκι εφόσον υπάρχουν όλα αυτά ( και απ' ότι καταλαβαίνω και πολλά περισσότερα B) ), τότε βουρρρρρρρρρρρρρρ στο ψητό ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ακριβως θελει να πει..οτι η διαφορα ηληκιας δεν εχει να κανει με την νοοτροπια, μπορει δυο συνομιλικοι να εχουν τελειως διαφορετικη νοοτροπια και αποψεισ για την ζωη, ενω διο ανθρωπου με μεγαλη διαφωρα ηληκιας να συννενοουνται αψογα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μια φίλη μου είχε μια καθηγήτρια αγγλικών, 35 χρονών γυναίκα, κούκλα, έξυπνη, τα πάντα! αυτή λοιπόν είχε κόλλημα με τους μεγάλους! αλλά όταν λέμε μεγάλους, εννοούμε να έχουν βγάλει το κρυφό σχολειό! ο τελευταίος της ήταν....77!!!! είπατε κάτι; και ξέρετε ποιο ήταν το μότο της; "άμα ο άντρας δεν έχει περάσει εντατική δεν είναι άντρας!" :laugh: :laugh: :laugh:

για την ιστορία, κι εμένα ο καλός μου είναι 12 χρόνια μεγαλύτερός μου, όταν τον γνώρισα δεν το κατάλαβα, τον έκανα 32-35 (και ήταν ήδη 39), αλλά μετά που μου έλεγε για τις σπουδές του, τις δουλειές του κλπ δεν μου βγαίναν τα χρόνια! πιο μεγάλος έβγαινε! :laugh: ήμουν πάντα κουμπούρας στα μαθηματικά, αλλά μάλλον κάτι άλλο έφταιγε... :) μέχρι που τον ρώτησα τελικά και μου το επιβεβαίωσε! στην αρχή κι εμένα με είχε ξενίσει, αλλά διαπίστωσα ότι δεν άλλαζε κάτι στη μεταξύ μας σχέση, οπότε σκέφτηκα "γιατί όχ;" και τον παντρεύτηκα! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ!οσες ειστε στο facebook Καντε με add Να τα λεμε κ απο κει!

anna kr

kinkajoujou τα λες τοσα ωραια!γελασα κ το 'χα αναγκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννακι εγω με τον αντρα μου εχουμε 16 χρονια διαφορα και δεν εχουμε κανενα προβλημα!!! οταν τον γνωρισα ημουν 18 και εκεινος 34...η αληθεια ειναι οτι επειδη με θεωρουσε μικρουλα δεν μου πολυεδινε σημασια :laugh: :laugh: :laugh: αλλα μετα που ξεκινησαμε και μιλουσαμε περισσοτερο καταλαβαμε ποσο πολυ τεριαζαμε!!! α! και ολα αυτα μεσω ιντερνετ, καμερα και ατελειωτες ωρες στο τηλεφωνο! :woohoo: ειχα πουλησει ολα τα βιβλια στο πανεπιστημιο (στην αμερικη μπορουμε και τα ξαναπουλαμε πισω με καποια λιγοτερα χρηματα) για να αγοραζω χρονοκαρτες!! χιχιχι :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρα κοριτσια δεν ειμαι μονη!

απλα σκεφτομαι..το χασμα γενεων θα ειναι μεγαλο..

ααααχ..το αφηνω ετσι κ οπου καταληξει!παντως ολα καλα μεχρι στιγμης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννακι ολα ειναι υποκειμενικα .Η Ηλικα δνε φαινετε στα χαρτια αλλα στα μυαλα και στις συνηθειες .Ο πρωην δεσμος μου ηταν 36 και ημουν 23 εκεινος ελεγε τα παντα στη μαα του να φανταστεις ποσ ανωριμος ηταν που καποια στιγμη ειπε στη μανα του οτι ηταν ο πρωτος μουκαι εκεινη τον ρωτησε πως ηαν και εκεινος εκατσε και της ειπε πως καναμε ερωτα τη πρωτη φορα με ολες τις λεπτομερειες .... Μου πηρε χρονο να καταλαβω οτι ηταν ανευθυος ανωριμος φαυλος και ποταπος χαρακτηρας και μετα ηρθε στη ζωη μου ο Κυριακος ειμασταν σε κεινη παρεα εκαν απαρεα με την αδερφη του η οποια με περναγε ενα χρονο πιστευα λοιπον οτι εκεινος ηταν κανα δυο χρονια μεγαλυτερος της λιγο πιο μετα εμαθα οτι τον περναγα ακριβως 1 χρονο .Ναι το ομολογω ειμαι 39 ετων αλλα μου αρεσει αν διασκεδαζω να βγαινω να κανω ψωνια να ντυνμαι οπως εμενα αρεσει δνε εχει κανενα ροβλημα αν βαλω μινι σε αντιεση με τον αλλον που ηταν υπερβολικα ζηλαρης δε εχει αν κανει η ηλικα για το χαρακτηρα .Ο κυριακος βαριετε να πηγαινει οπουδηποτε ειναι του σπιτιου και της παρεας σε σπιτια δεν το εχε το εξω σε αντιθεση εμ εμνα που ακομα θελω αν παω γαι ποτο και χορο το τελευταιο δεν θυμαμαι απο ποτε εχω να το κανω μια 7ετεια μαλλον μεσα στο νερο .Αυτο ειναι που καποια στιγμη με κουραζει οτι εγω εχω βαρεθει το μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βανια μου ποσο δικιο εχεις το θεμα της ζηλειας το ειχα κ εγω με τους πρωην μου!Ο παναγιωτης δεν ειναι ετσι καμια σχεση..απλα μονο εκει κολλαει κ με κραταει πισω..οκ ανεκαθεν μου αρεσαν οι μεγαλοι αντρες αλλα μεχρι 35 αυτος ξεφευγει λιγακι αλλα τι να κανουμ?!?χιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kai egw me ton antra mou exoume 13 xronia diafora, eimai 22 sta 23 kai o antras mou 36 fisika einai to mwro mou giati polu apla ferete kai sa mwro :P twra na doume pou tha asxoloume me ti kori mas poio polu ti tha kanei xaxaxaxa

palia de mporousa na dianoithw oti tha eimai me kapoion toso megalitero mou alla auta einai tyxaira pou leei kai i giagia mou ;)

peritw na sas pw oti de moiazei oute 30 afou se osous leme poso einai nomizoun oti tous kanoume plaka :P

pantos exw na pw oti eimai polu eutixismeni kai de noiwthw oti exoume xasma metaxi mas :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες :):):)

εγω με τον Γιωργο εχουμε 3 χρονια διαφορα

εγω ειμαι 29 και ο Γιωργος 32.ειμαστε μαζι 9 χρονια :)

ποτε δεν μου αρεσαν οι μεγαλυτεροι αντρες

νομιζω οτι 5-6 χρονια ειναι καλα αντε 7-8.........

πανω απο 10 ειναι λιγο καπως πιστευω

η κουναδα μου εχει 14 χρονια διαφορα.......εχουν 2 παιδακια

και οταν του λεει να πανε καμια βολτα η κανενα ποτο

εκεινος λεει αααα.... εγω την εζησα τη ζωη μου ας προσεχες :ohmy:

η κουναδα μου ειναι 34 και εκεινος 48..... ΕΛΕΟΣ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...