Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα ηθελα την γνωμη σας για ονομα


didima

Recommended Posts

didima

και εμενα το μαριλια μ'αρεσει πολυ......και το εχω ακουσει κιολας!!!

μ'αρεσει ομως και το μυρτω και το .....μαρσια που ακουσα αν σ'αρεσουν τα πρωτοτυπα δεν ειναι κακο!!!!

παντως για συνδυασμο μαρια σπυριδουλα νομιζω οτι βγαινει το μαρουλα αλλα ουτε αυτο μ'αρεσει πολυ!!!!

καιμετα παιζει να βγαλεις κατι ασχετο απο τα δυο αυτα ονοματα που σας αρεσει και θελετε να ακουτε!!!σας ευχομαι τα καλυτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didima

και εμενα το μαριλια μ'αρεσει πολυ......και το εχω ακουσει κιολας!!!

μ'αρεσει ομως και το μυρτω και το .....μαρσια που ακουσα αν σ'αρεσουν τα πρωτοτυπα δεν ειναι κακο!!!!

παντως για συνδυασμο μαρια σπυριδουλα νομιζω οτι βγαινει το μαρουλα αλλα ουτε αυτο μ'αρεσει πολυ!!!!

καιμετα παιζει να βγαλεις κατι ασχετο απο τα δυο αυτα ονοματα που σας αρεσει και θελετε να ακουτε!!!σας ευχομαι τα καλυτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didima έγραψε:

οκ το Μαρισοφη το αποκλεισαμε. Μαριλια θα μου το βαπτισει ο παππας ή θα μου πει δεν υπαρχει τετοιο ονομα τα εχω ακουσει και αυτα

Μπααα..δύσκολα..Οπότε βαφτίστε την Μαρία Σπυριδούλα κ φωνάζετέ την Μαρίλια-μ έναν σμπάρο δυό τρυγόνια που λένε!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κ εγω με το που το διαβασα,"μαρη Σοφι" σκεφτηκα :woohoo: !!!Το Μυρτω μου αρεσει πολυ!Ειναι ποοολυ γλυκο!!

Ειχα μια φιλη που την κολλητη της την λεγαν Μαρσια(μαλλον απο το Μαρια Σπυριδουλα!),χαριτωμενο!

Τωρα αν θελετε βαφτιστε τη Μαρια Σπυριδουλα,για να μη γκρινιαζει ο παππας κ για να εχει κ γιορτη ;) κ φωναζετε τη Μαριλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το Μαρισόφη...δεν μου άρεσε καθόλου... :woohoo: ...το Μαριλία μου θυμίζει πάλι το μαρη...Λία οπότε ψηφίζω Μυρτώωωωωωωωω.....είναι πολυ πολυ όμορφο και γλυκό όνομα.... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1 έγραψε:

το Μαρισόφη...δεν μου άρεσε καθόλου... :woohoo: ...το Μαριλία μου θυμίζει πάλι το μαρη...Λία οπότε ψηφίζω Μυρτώωωωωωωωω.....είναι πολυ πολυ όμορφο και γλυκό όνομα.... :):)

ΣΥΜΦΩΝΩΩΩ!!! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΠΟΨΗ ΣΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ....

ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΜΕΛΙΝΑ (ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ),ΤΟ ΝΕΦΕΛΗ,ΤΟ ΔΑΝΑΗ,ΤΟ ΝΑΤΑΛΙΑ,ΤΟ ΗΛΙΑΝΑ,ΤΟ ΧΡΙΣΤΙΝΑ,ΤΟ ΝΙΟΒΗ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΥΔΙΑ!

ΑΧ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ.... :P:P

ΤΟ ΜΥΡΤΩ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ!!

ΔΙΑΛΕΞΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ με την Rubela...πολυ όμορφα ονόματα... :):)

προσωπικά ήμουν μεταξύ Δανάης και Λυδίας όταν σκεφτόμουν για την μπεμπούλα μου... και τελικά αποφάσισαμε να την βγάλουμε Λυδία...

η απόφαση φυσικά δικιά σου... :P:P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω σκεφτομουνα να βγαλω και τις 2 γιαγιαδες Βασιλικη-Κατερινα εκτος οτι μου φαινοτανε too much αλλα και αν τελικα στην πορεια επικρατησει 1 απο τα δυο η μια γιαγια θα δυσαρεσστηθει...οποτε μειναμε στης μαμας του αντρα που ειμαστε και πατροπαραδοτοι και η μαμα μου περιμενει την επομενη εγγονουλα!!!!!

παντως το Μυρτω εινΑΙ τελειοοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1 έγραψε:

συμφωνώ με την Rubela...πολυ όμορφα ονόματα... :):)

προσωπικά ήμουν μεταξύ Δανάης και Λυδίας όταν σκεφτόμουν για την μπεμπούλα μου... και τελικά αποφάσισαμε να την βγάλουμε Λυδία...

η απόφαση φυσικά δικιά σου... :P:P;)

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ!

ΑΑΑΑ ΞΕΧΑΣΑΑΑΑ :blink:

ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula1982 έγραψε:

κι εγω σκεφτομουνα να βγαλω και τις 2 γιαγιαδες Βασιλικη-Κατερινα εκτος οτι μου φαινοτανε too much αλλα και αν τελικα στην πορεια επικρατησει 1 απο τα δυο η μια γιαγια θα δυσαρεσστηθει...οποτε μειναμε στης μαμας του αντρα που ειμαστε και πατροπαραδοτοι και η μαμα μου περιμενει την επομενη εγγονουλα!!!!!

παντως το Μυρτω εινΑΙ τελειοοοο!

ΚΑΛΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΤΡΟΠΑΡΑΔΟΤΟΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΜΑΜΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ....

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΓΟΡΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ! ;)

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το Ναταλία μου αρέσει!

Και εγώ παραλίγο να ονομάσω το παιδί μου Χαραλαμπία Αικατερίνη, αλλά τελικά τη γλίτωσε και πήρε το όνομα Χαρα-Μελίνα που είναι το πιο αντιπροσωπευτικό όνομα που θα μπορούσαμε να της δώσουμε!

Το Μαρισόφη είναι ιδιαίτερο και όντως ακούγεται σα να φωνάζουν κάποια Μαρή... Σόφη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησειν η μικρη. Η δικη μου γνωμη ισως να μη παιζει και μεγαλο ρολο καθως με λενε Μυρτω. Μου αρεσει το ονομα μου πολυ :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα το Μαρισόφη δεν μου αρέσει καθόλου! Ή Μαρία ή Σοφία! Δεν πολυκολλάει!! Το Μαρίλια είναι πολύ όμορφο, αλλά δεν ακούγεται πουθενά το Σπυριδούλα! Δεν είναι όπως το Μαρία Άννα που πάνε μαζί! Ή το Μαρία Ελένη!! Εγώ θα έλεγα να βγάλεις ένα όνομα στο παιδάκι, όποιο σου αρέσει περισσότερο!! Κι εγώ αν κάνω κορίτσι μάλλον θα βγάλω μόνο την μαμά μου μιας και τώρα θα βγάλω τον πεθερό μου στον μικρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον η αποψη μου ειναι η και τα δυο Μαρια Σπυριδουλα η σκετο Μαρια!

το Μαρισοφη ειναι ασχημο,το Μαριλια ειναι ωραιο στην περιπτωση που το βαφτισετε και με τα δυο ονοματα.Το Μυρτω ειναι ασχετο εντελως...και εμενα προσωπικα δεν μαρεσει καθολου.

Κλεινω λοιπον στο Μαριλια που ειναι σπανιο και θα μπορεις στη βαφτιση να το βγαλεις και με τα δυο ονοματα οποτε θα χαρουν και οι δυο οι γιαγιαδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...