Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΖΕΤΟΥΛΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ. ΗΜΟΥΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΨΥΧΡΑΙΜΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΤΙς ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ν' ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!

Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι και με το καλό σε όσες περιμένουν τα θαυματάκια τους!!!!Ξέρετε εσείς!!!! :woohoo:

Εμεις χθες υπογραψαμε το ενοικιαστηριο συμβολαιο για το νεο σπιτι και οπως καταλαβατε θα παρει φωτια ο κ@λ@ς μας.....Μαζεμα,ξεκαθαρισμα πραγματων ,καθαρισμα του νεου,ο αντρας μου θελει να βαψει δύο δωματια με χρώματα...και δε συμμαζευεται.. :silly: :woohoo: :silly:

Κατα τα αλλα χθες ειχα κατι πονακια στην κοιλια και ενα πονο περιεργο δεξια στη κοιλια μου και χαμηλα , λες και κάποιο μωρακι καθεται καπου και με ζορίζει.Το παθαινω οταν καθομαι και μολις παω να σηκωθω.Μετα περναει!

Ολες πήγατε για μπανάκι...Εδω σημερα συννεφια και πολλη ζεστη.

Ερε την παλιο κοτσομπολα να σηκωσει και την μπλουζα...Οταν σε κανουν ετσι να λες:τα ματια σου στον ποπο!μου για να μην μενει το ματι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύη με το καλό στο καινούριο σας σπιτάκι! είναι λίγο ταλαιπωρία η μετακόμιση αλλά θα είναι όλα έτοιμα για τα μωράκια σας!

2002 και ζετούλα, επειδή έχουν μεγαλώσει πολύ τα μωράκια τα νιώθουμε πολύ έντονα, κι εγω στην αρχή ανησυχούσα αλλά τώρα το συνίθισα και μου αρέσει κιόλας!

αύριο πάω πάλι για non stress και υπέρυχο. λέτε να μου πει και ποτε γεννάω? την προηγούμενη φορά που ρώτησα μου είπε θα το τραβήξουμε όσο πάει. άρα μάλλον ξαφνικά θα γίνει όταν θέλουν τα μωράκια! από τη μια ανυπομονώ να δω τα μωράκια μου κι απ΄την άλλη δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη για γέννα αλλά νομίζω ότι δε θα είμαι ποτέ!

marsoupilami που είσαι κοριτσάκι? πάλι χάθηκες, ελπίζω να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τι κάνετε; Διαβάζω καθημερινά τα νέα σας αλλά επειδή είχαν συμβεί διάφορα τον τελευταίο καιρό, δεν έγραφα καθόλου. Πώς πάνε οι κοιλίτσες σας; Εμένα είναι τεράστια. Σήμερα μπήκα στην 36η εβδομάδα και χτες που είδαμε τα μωρά ήταν 1980 και 2071 γρ. Η γιατρός είπε ότι έχω ακόμη καιρό μέχρι να γεννήσω. Μάλλον σε 10 ή 15 μέρες. Μακάρι να μείνουν λίγο ακόμη τα μωρά στην κοιλιά, για να μεγαλώσουν.

Μ΄έχει πιάσει λίγο άγχος για τη γέννα, μια που είναι η πρώτη φορά. Να σας ρωτήσω κάτι που θέλω; Τι είδους εσώρουχα να πάρω; Το νούμερο που φοράω τώρα; Ξέρω είναι λίγο αστείο, αλλά μετά την καισαρική ποια είναι τα πιο βολικά;

Καλό μήνα και καλό μεσημέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilaloy είμαστε μαζί! ελπίζω να τα λέμε γιατί τώρα που πλησιάζουμε το άγχος μεγαλώνει! πού το κατάλαβε ο γιατρός σου ότι θέλεις μέρες ακόμη να γεννήσεις? κι εγω με 10-15 μέρες είμαι ευχαριστημένη, ελπίζω να καθίσουν τόσο τα μωράκια μας. εγω πάντως νομίζω ότι είμαι σχετικά κοντα γιατί εδω και καμια βδομάδα έχω πονάκια περιόδου ανα διαστήματα και με πονάνε πολύ περισσίτερο τα κόκαλα της λεκάνης, ελπίζω το ένστικτό μου να είναι λάθος!

εγω πάντως κανονικα εσώρουχα έχω πάρει στο νούμερό μου. μου είπαν όμως ότι στο νοσοκομείο σου δίνουν μιας χρήσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τα κοριτσάκια που αγχώθηκαν!!

Αliky & Lilaloy!!!

Είσατε ετοιμες από τη φύση σας να γεννήσετε....Ολες οι γυναίκες είναι έτοιμες για αυτό το ρόλο.Οσο αφορα τη γέννα, να ξέρετε οτι δεν είναι τίποτα,εχετε πολλη ψυχραιμία και δύναμη μέσα σας που δεν το ξέρετε,τόση που δεν το φαντάζεστε.Εγω η μεγαλύτερη φοβιτσιαρα του κόσμου γέννησα φυσιολογικα ΄χωρίς επισκληρίδιο και λαχταρώ όσο τίποτα να το ξαναζήσω,αλλα τα διδυμάκια αποφασίζουν πλεόν!!!!!!

Μη φοβάστε τίποτα,κρατήστε τα όσο μπορείτε στη ζεστασια της κοιλίτσας σας και μετα αφήστε τα να ζεσταθουν στην αγκαλια σας.Σας ευχομαι τα καλύτερα και με το καλο.

Οσο αφορα τα εσωρουχα,θα σε γελάσω,εγω στο φυσιολογικο απλα είχα πάρει ένα νού,ερο μεγαλύτερα σκέτα,χωρίς δαντέλες για να μην με ενοχλουν.Φαντάζομαι χρειαζόμαστε βαμβακερα και χαλαρα εσώρουχα αλλα να μας αγκαλιάζουν για να μην έχουμε διαρροες......Υπάρχουν μιας χρήσης για τις πρώτες μέρες σαν διχτακια που είναι τελεια και σταθερα,έχει στα prenatal και δεν θυμάμαι που αλλου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

ολες εδω βλεπω!!

λιλαλου σου ειπε τοσες πολλες μερες ακομα;εμενα ρε κοριτσια μου ειπε με το μπουμε στην 36η κανονιζουμε τη γεννα.κ οταν του ειπα δεν γινεται να το τρεναρουμε λιγο ακομα μου λεει δεν υπαρχει λογος να το τρεναρουμε;

τι λέει μωρε λεω απο μεσα μου.το ιδιο ειναι να γεννησω στις 36 κ το ιδιο ειναι στις 38;τελοσπαντων.θα του το ξαναπω οταν παω παλι.

εγω εσωρουχα εχω παρει τα διχτακια απο το mothercare (τα εχουν κ αλλου).το κουτακι εχει μεσα 4 και πηρα 2.μου ειπαν οτι ειναι πολυ βολικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τι κανετε

πως πανε οι κοιλουμπες;

ελπιζω να ειστε ολες καλα

οσο για τα εσωρουχα lilaloy

δεν ειναι καθολου αστεια ουτε χχαζη η ερωτηση σου

να μην παρεις καθολου εσωρουχα μαζι σου

μετα την καισαρικη δεν μπορεις να βαλεις εσωρουχο

εαν γεννησεις σε ιδιωτικο σου δινουν εκεινοι κατι δικα τους ειναι κατι μεταξυ υφασματος και χαρτιου

φαντασουτο σαν ελαστικο σουρωτηρη

ετσι το ελεγα

εαν γεννησεις σε δημοσιο

θα πας σε καταστηματα οπως το λητω ηρα κλπ και θα ζητησεις εσωρουχα μιας χρησης

οκ;

οτι θελετε στειλτε πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, κορίτσια! Η γιατρός χτες μου είπε ότι οι πλακούντες είναι μια χαρά, έχουν πολύ αμνιακό υγρό και ο τράχηλος είναι στα 3 εκ. ενδείξεις ότι ο τοκετός θ΄αργήσει να ΄ρθει. Μέτρησε και τις συσπάσεις της μήτρας κι είπε ότι τουλάχιστον 10 μέρες θα τις έχουμε ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααααααααα καλεες μου..

Ευη μου με το καλα να πατε στο σπιτακι σας ευχομαιι

μαρκερ πως πανεε τα μικρουλια?

λιονταρακι οντως καλο θα ταν να τον ξαναρωτησεις..

αλικακ σε κατατοπισαν περι εσωρουχων i think so..

φιλεναδαααα τα χαιρετισματααααα μου..!!!

εγω πηγα για καφεδακι σημερα με οοολα τα μικρουλια..ετρεχαα παντου μιας και τα μεγαλα δεν κατσαν ουτε λεπτο στο καροτσιι..ο μικρος μην φανταστειτε με το ζορι επειδη του καναμε τον καραγκιοζι..

ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΣΑΜΕΕ ΜΙΣΟΟ ΧΡΟΝΟ..

αμεεε ειμαστεε μεγαλοι..χαχα

αυταα τα δικααα μου..

Τα φιλιαα μου κοριτσιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκια δεν μπορώ να σας ευχαριστηθώ μωρε,εχω δουλείτσα!!

Ναταλίτσα,ευχαριστώ για τις ευχες!!!Καλα πιστευω να είναι τα μικρούλια,την Πέμπτη θα πάω στον γιατρο να τα δουμε....

Δηλαδή ηπιες και γ@μ@ τους καφέδες!!!! :P:P

Εγω σε λιγο φευγω,παω στη μανούλα μου και ο άντρας μου δηλαδη, να φάμε και μετα θα με αφήσει εκει για να πάνε με τον κουμπάρο μας να παραγγείλουν γλυκα για τη βάπτιση του γιου του!!!Τι αντρες έχουμε!!!

Θα παω το απογευμα να του αγοράσω αντιλιακο του σκατουλιτσου μου!!!

Αυτα!!ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου νnatali

μια χαρουλα ειναι ζιζανιδια βεβαια παρα πολυ

πες μου πως τα βγαζεις περα

ασε σου βγαζω το καπελο απο τωρα

και 4ο εεε;;

μπραβο κοριτσαρα μου

αντε ολες σιγα γενναται

ολα καλα θα πανε κοριτσακια

η γεννα ειναι η ωραιοτερη στιγμη πραγματικα

και οσο μπορειτε κρατηστε τα μικρουλια σας

το ξερω ειναι πολυ δυσκολο και θελετε να γεννησετε γρηγορα

φιλια σε ολες

σας νοιωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλί κι εγω σε θαυμάζω που τα καταφέρνεις τόσο καλά με 3 μωράκια κι ενα στην κοιλίτσα, μου δίνεις κουράγιο ότι θα τα καταφέρω με τα διδυμάκια!

marker σε λίγο θα ζητάμε συμβουλές για τα μωράκια μας, θηλασμό, ύπνο κλπ, ξέρεις εσύ!

λιονταράκι είναι πολύ νωρίς μόλις μπεις στην 36η εβδομάδα, δεν θα έχεις μπει καν στον μήνα σου! μάλλον πρέπει να το ξανασυζητήσετε με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!! :)

καναμε τον υπερηχο στις καρδουλες και ολα τελεια!!!

τα μωρα μου δεν εκατσαν ακινητα ουτε λεπτο!!!

μια ωρα και δεκα λεπτα με ειχε ο παιδοκαρδιολογος :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

σημερα θα ασχοληθω με κατασκευες!

θα φτιαξω κατι κρεμαστα για το καροτσι των μωρων!

οποια μπορει κ εχει χρονο θελω να μου πει αναλυτικα πως θα ανεβασω φωτογραφια γιατι ειμαι τοσο βουρλο που δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται. :(

βλεπω εδω απο κατω που γραφω αποστολη εικονας και ενα img διπλα αλλα καθε φορα που το κανω δεν δειχνει τιποτα.

φιλια :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα κοριτσακιαα

ευχαριστωω καλεε..κουραγιο θελει για να τα βγαλειις περαα και πανταα να χαμογελας..γιατι οπως εχω ξαναπει..ΧΩΡΙΣ ΧΑΜΟΓΕΛΟ δεν παμεε πουθενα..

Λοιπον

βασιλικουλα μου μπραβο και παλι..χαιρομαι που ειναι καλα τα νινακια σου

Λιονταρακι τι θα φτιαξεις δεν σε επιασα.. :P χαχα

λοιπον οσο για την φωτογραφια μπορει να μην στην βγαζει επειδη ειναι μεγαλη για αυτο θα πας πανω στην φωτογραφια που θα την εχεις στον υπολογιστη σου και θα κανεις δεξι κλικ θα πατησεις ανοιγμα-> με ζωγραφικη στην ζωγραφικη θα πας στο δευτερο κουτακι απο το τελος ειναι πανω πανω δεν θυμαμαι πως το λενε θα το πατησεις και θα βρεις εκει που λεει αλλαγη μεγεθους και θα σου βγαλει ενα κουτακι τα 2 πρωτα μουμερα θα τα αλλαξεις και απο 100 θα τα κανεις 60..ωστε η φωτογραφια σου να μικρεινει μετα θα την αποθηκευσεις ετσι..

θα πας λοιπον εδω οπου σου ελεγε αποστολη εικονας θα πατησεις να την βρεις και οταν θα πατησεις αποστολη..ελπιζωω να σου την βγαλειι..

ελπιζω να βοηθησα.. :P

εγωω μια απο τα ιδια σημερα..εδω ειμαι μαζι με τα ζουζουνιαα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλι σε ευχαριστω για τις οδηγιες!

θα φτιαξω κατι κρεμαστα παιχνιδακια σαν μομπιλα ενα πραγμα που θα ειναι για το καροτσι.οταν τα φτιαξω και αμα τα καταφερω θα σας τα δειξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωπατε!τα καταφερα!την παραμικρινα ομως μου φαινεται!

θα σας ζαλισω μεχρι να βρω το επιθυμητο μεγεθος.θα κανω πειραματα.

οποτε θα βαρεθειτε να βλεπετε την κοιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσιααα.

Ναταλακι τι κανεις?

εγώ ησυχία σημερα. Καθισα κ ετοιμασα τα δωράκια που θα δώσω στα παιδακια που θα ρθουν στα γενεθλια της μικρής.

Χθες επλυνα το μπανιο κ τα φτυσα να πω την αληθεια μου κ πηγα κ για δουλεια μετα. Τώρα μολις καθισα λιγο στον καναπέ να χαλαρώσω γιατι τ απογευμα παλι δουλεια. Ευτυχώς κ παω αργά. Εχω κ τον αντρα μου που βριζει συνεχεια πως δεν τρωω κ μου χει σηκωσει την πιεση πως εγω θα φταιω αν δεν παρουν βάρος κ τετοια. Και τι να κάνω βρε κοριτσια? αφου με μια φετα ψωμί ειμαι οκ. Το ξέρω οτι πρεπει να φαω για τα μωρά φαγητο της προκοπής αλλα... τελος παντων αυριο θα κοιταξω να μαγειρεψω κατι που να μ αρεσει μπας κ ξεγελαστώ.

Η κοιλια σου λιονταράκι ειναι τελειαααααααααααα.

Βρε ναταλακι κανε μου την χάρη κ γραψε μου παλι πως γεννησες τα διδυμακια σου. ΜΙας κ εχω καθισει κ ψαχνομαι για τον φυσιολογικό τοκετο διδυμων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα βρε φιλεναδα τι ανχωνεσαιι με λες [πως μαρεσει το σαλονικοοτικοοοο :P]

λοιπον νομιζω πως σε ενδιαφερει ενα συγκεκριμενο σημειο την ωρα που βγηκαν τα μικρουλια..η διαδικασια ειναι οπως μια μονη κυηση την ωρα που ηταν ολα ετοιμα και εσπρωχνα φυσικα δεν μπορουν να βγουν και τα 2 μαζιι χαχα μετα απο αρκεταα σπρωξιματαα εχω να πωω βγηκεε το πρωτοο και το αλλο δεν ηταν με το κεφαλιι κατωω αλλα με τον πολυυυ χωρο που βρηκε γυρισεε [ειμουν πολυ τυχερη σε εκεινο το σημειο] και ετσι παλιι χρειαστηκεε να ξανασπροξω..ετσιι εκανα και βγηκαααν τα μικραα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα ο ενας μπομπιρας ειναι με την κεφάλα πανω αλλα ο αλλος ειναι κατω κατω ετοιμος να ξεμπουκάρει. Λες να τα καταφέρω? Δεν ανχωνομαι απλα να σου πω την αληθεια μου ψιλοανησυχώ μηπως φαω τους πονους κ τελικά μου παρει τον εναν με καισαρική κ με γεμίσουν μπαλώματα πανω κατω σαν παλιοβρακο χαχα.

Πηγες με τεχνητους? εκανες επισκληριδιο? ποσων εβδομάδων? ερωτησεις δεν ηθελες? παρε ενα σωρό. Τι σου κάνω η αθλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla έγραψε:

κ εμενα ο ενας μπομπιρας ειναι με την κεφάλα πανω αλλα ο αλλος ειναι κατω κατω ετοιμος να ξεμπουκάρει. Λες να τα καταφέρω? Δεν ανχωνομαι απλα να σου πω την αληθεια μου ψιλοανησυχώ μηπως φαω τους πονους κ τελικά μου παρει τον εναν με καισαρική κ με γεμίσουν μπαλώματα πανω κατω σαν παλιοβρακο χαχα.

Πηγες με τεχνητους? εκανες επισκληριδιο? ποσων εβδομάδων? ερωτησεις δεν ηθελες? παρε ενα σωρό. Τι σου κάνω η αθλιααααααα

Xαχαχα!!εγω να δεις τι ερωτησεις που εχω που ηδη εχω πει στη μαια μου:

ξέρω μια μανουλα που γεννησε το 2008 διδυμα φυσιολογικα,αφου γίνεται!!!

Ειδες εσενα περνουμε παραδειγμα!!!!!

Για να πεφτουν και οι απαντησεις!!!

Σας χαιρετησα?Δε σας χαιρετησα!!Τι μου κανετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα ευηη μου χαιρομαιι χαιρομαιι..

δεν εκανα τεχνητους ειμουν 38 βδομαδων και εκανα επισκληριδιο

απαντησαα χαχα

περναω το μαθημα κυριαα?

χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...