Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον - χρειάζομαι πολύ μεγάλη υποστήριξη, κοντεύω να τρελαθώ, έχω τρομάξει ... Απ' ότι διαβάζω στο ίντερνετ, πρόκειται για χολόσταση κύησης ... σταματάει να λειτουργεί η χολή και επιβαρύνεται το συκώτι ... και για μένα είναι νέες πληροφορίες αυτές ... μου είπε ο γιατρός ότι αν η τιμές από τις εξετάσεις είναι ανεβασμένες επικίνδυνα, τότε θα πρέπει να τα γεννήσω γιατί είναι επικίνδυνο και για μένα και για τα μωράκια, αν δεν είναι επικίνδυνα ανεβασμένες, τότε θα παρακολουθούμε τις τιμές κάθε εβδομάδα και όποτε ανέβουν επικίνδυνα, θα μου τα πάρει ...μακάρι Παναγίτσα μου να κερδίσω χρόνο όσο περισσότερο γίνεται, θέλω τα μωράκια μου μέσα στην κοιλίτσα μου, κάντε προσευχούλες για τα μωράκια μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα σε σκεφτομαστε.και μην πολυψαχνεις στο ιντερνετ γιατι μαλλον θα αγχωθεις περισσοτερο.θα πας θα κανεις τις εξετασεις σου και ολα θα πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami μου εύχομαι τα πράγματα τελικά να είναι πιό απλά και να σε τρόμαξε άδικα ο γιατρός σου. πριν λίγες μέρες μας έλεγες ότι είναι πολύ αυστηρός και της λεπτομέρειας, μπορεί να τα παραλέει.

εγω δεν έχω ακούσει ποτέ παρόμοια περίπτωση. συμφωνώ απόλυτα με το λιονταράκι, μη ψάχνεις στο ιντερνετ. βέβαια σε καταλαβαίνω γιατί κι εγω έτσι κάνω αλλά τις περισσότερες φορές έχουν αποδειχτεί τρομερές υπερβολές αυτά που διάβασα. οι εξετάσεις σου πότε βγαίνουν?

σου στέλνω θετική ενέργεια σε σένα και τα μωράκια σου, έχω προαίσθημα ότι όλα καλά θα είναι ;)

περιμένουμε νεότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι!! Σας αγαπάω πολύ!!! Ευχαριστώ πολύ!!! Αύριο πρωί θα κάνω τις εξετάσεις και το απόγευμα θα είναι έτοιμες ... αύριο βραδάκι θα ξέρουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονή, μια μερούλα είναι θα περάσει!

γενικά απ΄οτι κατάλαβα η δίδυμη εγκυμοσύνη θέλει πολύ υπομονή αλλά δεν πειράζει το άγχος που περνάμε, όταν δούμε τα μωράκια μας θα τα ξεχάσουμε όλα :)

εγω νυστάζω αλλά πρέπει να ξαναμετρήσω το ζάχαρο στις 4 και δε μπορώ να κοιμηθώ. όλη τη μέρα με αυτό ασχολούμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετουλα καθε ποτε σε βλεπει ο γιατρος σου;

απο οτι εχω καταλαβει συχνα.

εμενα με βλεπει καθε μηνα.φανταζομαι οτι δεν με βλεπει νωριτερα δεν θα υπαρχει λογος και αυτο ειναι καλο αλλα εγω εχω τρελαθει απο την αγωνια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami μου, ευχομαι και ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο!

Σού στέλνω όλη τη θετικη μου σκέψη και θα περιμένω νεα σου!

φιλια πολλά κοριτσάκι και ευχομαι και πάλι όλα να ειναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσουδια πηγα στον γιατρο..εφοσον δεν ειχα ξανα καθολου αιμα ουτε χθες ουτε σημερα δεν μου εδωσε τιποτα να παρω..μου ειπε ομως ξαπλα και αν συνεχιστει θα μου δωσει..

το ειδαμε κιολας ξανα το μικρουλακιι..και ειναι μια χαρα..

πολυ χαρηκα κοριτσια αν και ηθελα σημερα να παω για κανενα καφεδακι μετα τα ευχαριστα σκεφτηκα πως δεν πρεπει και ειμαι στο κρεβατακι απο το πρωι..

μαρσουπιλαμι διαβασα τα νεα σου ευχομαι ολα να πανε καλα..θα εχεις τις προσευχουλες μας..

χαιρετισματα και στα αλλα κοριτσουδια..

οτι θελετε ρωτατε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταράκι μου με βλέπει συνήθως στις 3 εβδομάδες αλλα τώρα το κάναμε στις δυο για να με βάλει στο μηχανημα για να δουμε για τις συσπάσεις αν κ τωρα με το μαγνήσιο δεν εχω παρατηρησει αλλες.

Βρε κοριτσια εγω εχω το θεμα που σας ειπα με την κουραση. Δεν αντεχω ολη μερα τρεχω σαν τον Βέγγο κ οφειλω να ομολογησω οτι δεν προσεχω κ ιδιαιτερα κ το βραδυ που μου βγαινει η κουραση με πιανουν τα κλαμματα με το παραμικρό. Η αληθεια ειναι οτι σημερα μ επιασαν κ πριν τα κλαμματα μιας κ βλεπω συνεχεια οτι δεν εχω βοηθεια κ δεν προκειται να αλλαξει κ κατι. Κ ζηλέυω. Αλλες κοπελες μου λενε οτι εχουν ανθρωπους γυρω τους κ δεν τις αφηνουν να κάνουν τιποτα. Εγω εκτος του οτι εχω κ την μικρη που ειναι ζωηρη κανω τα πάντα. Τωρα για το γενικό κ τα επιπλα στο σπιτι μονη μου τα μετακομίζω αλλα μετα με πιάνει το παραπονο κ λεω κοιτα να δεις κοντευουμε λιγο λιγο κ εγω δεν εχω καταλαβει εγκυμοσυνη. Ειναι ελαχιστες οι στιγμες που ξεκουραζομαι κ χαλαρώνω. Συγνωμη που σας κουραζω κ εσας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλακι μπραβο ολα καλα!!

πιτερ παν τι κανουν τα κοριτσακια;;;ειναι ησυχα;;;

ζετουλα και εγω ολα μονη μου τα κανω.και εχω βοηθεια αλλα ειμαι λιγο ιδιοτροπη και ντρεπομαι και λιγο να λεω σε αλλους ελατε να μου κανετε τις δουλειες.γι αυτο κ εγω κανω οτι μπορω και δεν σκοτιζομαι και πολυ.βεβαια δεν εχω αλλο παιδακι οπως εσυ που εννοειται πως πρεπει να το φροντισεις

οσο για τα κλαματα και γω το ιδιο ειμαι μην νομιζεις.στο πρωτο τριμηνο που υποτιθεται οτι οι ορμονες λσσανε ημουν μια χαρα τωρα με το παραμικρο ξεσπαω σε κλαματα.λογικα καταλαβαινω οτι δεν υπαρχει λογος αλλα συναισθηματικα δεν το ελεγχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κ εγω στην αρχή δεν εκλαιγα τωρα εχω καμιά βδομαδουλα που ειμαι ετσι ευκολη στο κλάμα. Ξερεις τι γινεται δεν θελω κ εγω να μου τα κάνουν ειμαι καλυτερα οταν τα κάνω μόνη μου αλλα θα με βοηθουσαν απιστευτα αν μου κρατουσαν που κ που εστω για μια ωριτσα την μικρή η οποια ειναι σε μια φαση τωρα που θελει χιλια χερια κ χιλια μάτια. Στο σπίτι εχω την οικοδομη που γινεται ο χαμος κ προσπαθω συνεχεια να μαζευω μεσα εξω εχοντας κ την μικρή στα πόδια μου, μετα παω κ στο μαγαζί οπου κ εκει ολο κατι θα τύχει ειναι κ ο αντρας μου που μου φορτώνει ολες τις δουλειες ακομα κ με τα φορολογικά του κ ολα κ ετσι ειμαι γενικώς κ τρεχω σαν την τρελή με αποτελεσμα οπως ξαναειπα το βραδυ να ξεφορτιζουν τελειως οι μπαταριες. Το σπιτι που μενουμε αυτη την στιγμή ειναι τελειως δυσλειτουργικό κ ετσι ψαχνω συνεχεια τροπους εξοικονομισης χώρου κ ετσι πιεζομαι. Η πεθερα εξαφανισμένη κ αν εμφανιστει θα μου σπασει τα νευρα γιατι θα παρει την μικρή μονο για δεκα λεπτα για να δειξει οτι ειναι η καλή γιαγια αλλα φροντιζοντας να με συνχίσει κ να μου τονισει για πολλοστή φορα οτι "ας μην ανοιγες τα ποδαρακια σου για να μην ετρεχες" αλλα ολον τον προηγουμενο καιρο πριν κανω την μικρη κοντεψε να με βγαλει στειρα. Δεν βρισκεις ακρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακιαα..βρε τι χαζουλες εχουμε εδω..καλεε μην κλαιτε δεν κανει καλο..μην στεναχωρειτε τα μωρουλινια..λιονταρακι δεν ειναι ντροπη να ζητησεις βοηθεια..ισα ισα αν το ζητησεις μια φορα πιστευω πως θα προσφερθουν και μονοι τους τις επομενες φορες..

οσοσ για σενα μικρη τσουπριτσα να σου πω πως εισαι και εσυ χαζουλα γιατι κατ'αρχας εκτος του οτι εχεις ηδη την ζεταα που πρεπει να την φροντιζεις ουτως η αλλιως και ξερω πως δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα,μην κανεις τοσες πολλες δουλειες βρε ματακια μου..θα σου βγει η πιστη..ποσο περιμενεις να πας 50 εβδομαδων για να καυσεις σε εναν καναπε?το ξερω δεν ειναι ευκολο αλλα ας μεινει και μια μερα ασφουγκαριστο το σπιτι δεν πειραζει κουκλα μου..

θα αρχισετε να βαρενετε ακομα πιο πολυ..εγω οποτε ειμουν μπροστα σε μαμα σε αντρα σε γενικα σε αλλα ατομα..ακομα και σε φιλες σε ξαδερφια επιανα την κοιλια μαι και εσκιβα κατω απο την κουραση καποιες φορες και μονο τοτε κατααβαιναν οτι κουραστηκα ε μια δυο τρεις που το εκανα μετα με βλεπαν και μου ελεγαν να κατσω κατω ξερω δεν ειχεις βοηθεια αλλα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι STAY COOL και μην βαζεις τα κλαμματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε Ναταλια δεν παιζεσαι. Μου φτιαξες το κέφι. Κοιτα τωρα εκατσα μιση ωριτσα μεχρι να ξυπνησει η μικρή κ ο αντρας μου αλλα μετα παλι στον αγώνα.

Χθες μεχρι κ κιβωτια στο μαγαζί επρεπε να κουβαλήσω. Αφου αυτες τις μέρες ειναι αρκετα ησηχούλια τα μωρουλινια μου. Σκεφτομαι απο την μια να αναγκασω τον αντρα μου να ερθει στο ραντεβου της Πέμπτης μαζί που για ν ακουσει τον γιατρο που μου βάζει χερι καθε φορα για τις δουλειες κ την κουραση μπας κ το καταλαβει κ το συνηδητοποιησει οτι οχι μονο ειμαι εγκυος κ προχωρημένη αλλα κ σε διδυμα κ οχι μονο να λεει στους φιλους μας οτι δεν την φοβαμαι την γυναικα μου αντεχει κ ειναι θηριο. Τι να το κάνω κ τα θηρια καποια στιγμη τα φτυνουν.

Τελος πάντων τελειωνω σε 3-4 μέρες τα μαζεματα του σπιτιου κ ετσι πιστευω μετα να ειμαι λιγο πιο χαλαρή. Ναταλακι ηθελα να ξερα πως τα καταφερνεις με 3 κ ενα στην κοιλια. Σε θαυμαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ημουν στην αρχη της εγκυμοσυνης ερχοταν η μανα μου να μου κανει τις δουλειες τα χοντρα δηλαδη.αλλα ντρεπομουν να τη βλεπω να μου καθαριζει το σπιτι και εγω να καθομαι στον καναπε.αφου καποιες φορες εφευγα απο το σπιτι.εχει και τη μεση της και τη λυπαμαι.για την πεθερα μου δεν το συζητω.αυτην κι αν την ντρεπομαι και ειναι και πολυ καλη γυναικα.

ζετουλα για την πεθερα ξεπερασε το.δεν προκειται να αλλαξει κατι οποτε μην το σκεφτεσαι καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι ολο προσπαθω να το χωνεψω για την πεθερουλα αλλα ολο μου καθεται στραβα οταν την βλεπω να γυριζει ολη μερα κ να πινει καφεδακια κ μετα να κλαιγεται πως δεν της δινουμε σημασια. Χ.....η την εχω με το συμπαθειο. Μου χει φερθει τοσο σκατα που δεν εχω καμια δουλεια να της δωσω κ σημασια κ ιδιως τωρα που λεει οτι δεν θ αγαπαει τα παιδια μου. Δεν με νοιαζει αλλα ωρες ωρες που τα σκφτομαι πικραινομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμε φυσικα και να τον παρεις..και να του πει ο γιατρος το ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ..ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ..ναα του τα πει ολα αυτα..

χαχαχα

τα καταφερνωω..χεχε ειχαμε νταντα στην καλαματα αλλα τωρα δεν εχω και μαλλον θα βρω ξανα μια κοπελα..γιατι δεν βγαινουμε αλλιως.. :)

τελως παντων εχω την εντυπωση οτι αυτη η εγκυμοσυνη θα ειναι στο κρεβατι..δεν ξερω γιατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marsoupilami,

φιλιά και από μένα, μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά, οι γιατροί πάντα βάζουν με το μυαλό τους τα χειρότερα. Αν και γιατρός δεν είμαι σκέψου μήπως ήταν κάτι που έφαγες ή καμιά αλλεργία ή αγχώθηκες. Εμένα τα σπυράκια και το ξύσιμο στην κοιλιά μάλλον ήταν από αμύγδαλα, ενώ γενικά δεν έχω αλλεργίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!!!

ευχομαι να πανε ολα καλα σε οσες αγχωθηκατε και να συνεχισει η εγκυμοσυνη σας χωρις καθολου στρες!!

ηθελα να σας ενημερσω σε περιπτωση που ενδιαφερεται καποια απο εσας πτι αυριο βραδυ στις 10 στον "εξαντα" εχει θεμα για τα βλαστοκυτταρα.

απλα επειδη εμενα με απασχολει το θεμα και δεν εχω ακομη καταληξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω εριξα εναν υπνο!!!κοιμηθηκα απο τις 5 μεχρι τωρα..

θα βρυκολακιασω το βραδυ!!!

βασιλικη ευχαριστουμε για την πληροφορια.ειναι κατι που το σκεφτομαι αν και δεν νομιζω πως θα κανω κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου. Εγω δεν θα κρατησω βλαστοκύτταρα.

Τώρα δεν αισθανομαι ευτυχως τοσο κουρασμενη αλλα απο απογοητευση καλά παμε γιατι μου την εσπασε κ η μανα μου τωρα το απογευμα κ καταλαβα οτι τελικά δεν ειναι να βασιζεσαι σε κανεναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...