Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

Ναταλιααααα τι χρειαζομαστε στο μαιευτηριο για δυο μωρα εκτος απο τα κοινα δηλ φορμακια σεντονακια πανες κ τετοια?

Κ επειδη μ επιασε λιγο ενα ανχος παλι πες μου οτι τα καταφερνεις μια χαρά με 3 μωραααααααααααααα κλαψ κλαψ. Εκει που λεω οκ ελα δεν ειναι τιποτα αλλες φορες λεω μανουλα μου που παωωωωωωωω η δολιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακι ακου απο γυναικα σε γυναικα πιστευω διαφερουν τα οσα θα παρει μαζι της..εγω πιστευω πως για σενα χρειαζεσαι

μια ρομπα 2 νυχτικα να τα προτιμησεις με κομπακια για να θηλασεις..εσωρουχα φυσικα παντοφλιτσες..σουτιεν θηλασμου βεβαιως βεβαιως..επιθεματα στηθους..Να παρετε επισης πετσετες μπανιου και προσωπου..σαπουνι..σαμπυαν..μια βουρτσα μαλλιων..σερβιετες..κρεμουλα για τις θηλες..επισης καλο θα ταν να εχεις και ενα λιποσαν..α!και καλλυντικα φυσικα..και ρουχα για την εξοδο..

για τα μωρουλινια τωρα..

να παρεις λεω φανελιτσες αμανικες και ολοσωμες,σεντονακια..[να μην ξεχασεις για τις αγκαλιες]

ολοσωμα κορμακια..καλτσακια..πετσετες μπανιου,κουβερτουλες [2 εννοειτε]ενα πακετο πανες θα σου φτασει νομιζω.. :P κρεμα συγκαματος..γαλακτωμα..πιπιλες..και σαμπουαν για βρεφακια..και κατι ζεστο για την εξοδο..

B)

αυτα..

βασικα ολο και κατι θα εχω ξεχασει..οταν θυμηθω θα σας το πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον ραγαδες εκανα λιγες..new mammy μου..θηλαστρο δεν χρειαστηκα..αλλα βεβαια α θηλαζα συνεχεις..χαχα το λαδι μου βγηκε..

ειμουν 57 κιλα πριν μεινω εγκυος και πηγα 69..

παναγια μου..χαχαχα αν και νομιζω δεν μου φαινοταν και πολυ..

μετα εχασα σε 6 μηνες 10 κιλα.. και πηγα 59 αλλα ξανα εμεινα εγκυος και ξανα πηρα ε τωρα δεν προλαβα να χασω τιποτα απο του χρονου τον χειμωνα θα βαλω μπρος να τα χασωω ολαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια καισαρικη εκανες ε?

και τωρα μια σοκιν ερωτηση....σεξ ποτε σε αφησαν να κανεις???

εχουμε μουχλιασει!!!

το στηθος σου πριν το θηλασμο ειχε κατι το περιεργο??

εμενα π.χ. πανω στη ρωγα βγαζει κατι ασπρακια που φευγουν οταν κανω μπανιο, σαν να ειναι γαλα νομιζω που δεν ζουπηθηκε να βγει...δεν ξερω...

και εχω και κατι διογκωμενους πορους γυρω γυρω που ουτε αυτοι ξερω τι ειναι...

αχ δεν θυμαμαι τι αλλο να σε ρωτησω τωρα που εισαι και Online!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εκανα καισαρικηη..ενα ενα βγηκαν τα κουτσουνια μου..πραγμα που ευχομαι να συμβει και σε εσας..Λοιπον σεξ εκανα..hmm.. γεννησα 10 δεκεμβρη σεξ αν θυμαμαι καλα εκανα τελος Νοεμβρη..μετα απο 50 μερες..δεν ηταν οτι δεν μπορουσα βασικα δεν ειχα και πολυ ορεξη απλα ειχα κουραστει λιγο μεχρι να μπουν σε μια σειρα..

new_mammy ποσων εβδομαδων εισαι?

δεν ειχα αυτο που λες μονο καποια σαν σπυρακια να στα πω και ετσι οπου διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα και μονο ο γυναικολογος σου μπορει να σου πει..

κατι παρομοιο με εσενα δεν μου χε τυχει..παρόλα αυτα δεν σημαινει πως πρεπει να ανχωθεις απλα ρωτα τον γιατρο σου ..! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την Πεμπτη θα ειμαι 36!!

εσυ σε ποια εβδομαδα γεννησες?

πως και ετυχε να τα κανεις φυσιολογικα?

εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι μονο αν παω με σουπερ τεραστια διαστολη και εχουν καταλληλη θεση θα τα παρει φυσιολογικα, αλλιως 1000% καισαρικη!ετσι κι αλλιως τωρα και τα δυο ειναι σε ακαταλληλη θεση...

αυτο για το στηθος, τον ρωτησα και ειπε οτι δεν ειναι τιποτα οτι το στηθος προετοιμαζεται, αλλα εγω κλασικα αγχωνομαι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα κοντευεις..38 εβδομαδων γεννησα...απλα βγηκε πρωτα το ενα και το αλλο βρηκε χωρο πηρε θεση και τσουπ..

γιναν ολα πολυ ωραια..

ενταξει να σου πω την αληθεια ας ερθουν στον κοσμο υγιεστατα τα μικρουλια σου..και ας ειναι με καισαρικη αυτο να σκεφτεσαι..

αλλη αποριουλα..?Α!εχω και εγω μια απορια βασικα σε οσες ειστε σε προχωρημενα σταδια..εχει κατεβει η κοιλια σας?

γιατι εμενα ειχε κατεβει πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα η κοιλια μου καλα κρατει...ακομα! δεν εχει κατεβει...ακομα!

σε επρηξα αλλα να σε ρωτησω κατι ακομα... λαστεξ φορεσες μετα ή καποια ειδικη ζωνη για το μαζεμα της κοιλιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΟΤΑΝ ΠΗΓΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΤΑΪΖΕΣ? ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ, ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΪΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ, ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ 2? ΠΩΣ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΕΝΑ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΦΑΕΙ? ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα,

Βρηκα κι αυτο το τοπικ και ειπα να γραψω και δω...

ειμαι στη 17η εβδομαδα, με διδυμακια και αρκετο αγχος. Ειναι η 5η μου εγκυμοσυνη και ευχομαι να πανε ολα καλα... Εχω ταλαιπωρηθει με 18 φυσικους κυκλους και 6 ivf, εχω αποβαλει 4 φορες και την πρωτη εχασα 3δυμα απο αμνιοκεντηση την 22η βδομαδα. Αρα ...αγωνια!

Ηθελα να σας ρωτησω μηπως γνωριζετε να μου απαντησετε στα εξης

1. η κοιλια μου μου φαινεται οτι ειναι πολυ χαμηλα. Σε αλλες εγκυους την βλεπω πιο ψηλα ή ειναι η ιδεα μου?

2. χτες εκανα μετρηση ζαχαρου νηστικη - δεν ειναι ωρα για καμπυλη ακομα - και ηταν το πρωι 57. Πριν λιγες μερες ηταν 46. Η υπογλυκαιμια παιζει να σημαινει κατι για τη συνολικη εικονα του ζαχαρου?

3. Χοληστερινη και τριγλυκεριδια ξαφνικα πηγαν στα ταβανια. Δεν ξερω γιατι. Εχω παρει 2,5 κιλα, τα οποια ειχα χασει τους πρωτους μηνες απο τους πολλους εμετους, αρα ειμαι μια η αλλη...

4. το ενα απο τα δυο διδυμακια ειναι γενικως πιο μικρο, σε λιγοτερο αμνιακο υγρο, λιγοτερο κινητικο. Εχει συμβει σε καμια σας ή στα διδυμακια ειναι παραλληλες οι πορειες?

Ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali οτι θυμασαι να μας λες!!

new mammy τι εχεις κανονισει με το γιατρο σου;;πω πω σε πολυ λιγο καιρο θα γεννησεις!!!

MARAgr με το καλο.ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!!και να χαρεις δυο υγιεστατα μωρακια!!τωρα απαντησεις τουλαχιστον οπως εγω πιστευω:

1. και η δικη μου η κοιλια ειναι χαμηλα.απλα ειναι χαληλα τα μωρακια.

2. το ζαχαρο σου μια χαρα μου φανηκε.εφοσον εισαι στα επιθυμητα ορια γιατι να ανησυχεις;

3.τα κιλακια σου μια χαρα ειναι!σε ζηλευω!εγωστην 28η εχω παρει 15 και ολα στο δευτερο τριμηνο!

4. τα διδυμακια μεχρι καποιο σημειο εχουν περιπου το ιδιο βαρος.στο τελος ποτε δεν γεννιουνται τα ιδια κιλα.

ελπιζω να σε κατατοπισα λιγο.

θα τα λεμε και στην πορεια.

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι κοριτσια συγνωμη για πριν αλλα ξαπλωσα λιγο..γιατι ειχα κουραστει..

Λοιπον new_mammy δεν φορεσα τιποτα..να σου πω ουτε που το χα σκεφτε..εκανα γυμναστικουλα στο σπιτι βεβαια..

Λοιπον 2002..σωστο αυτο που ρωτας..οταν ειμουνα με τον αντρα μου κραταγε εκεινος το εκαστοτε νινακι :P

βεβαια οταν ειμουν μονη μου τα κραταγα αγκαλια οσο το δυνατον περισσοτερο μεχρι να θελησει να φαει το αλλο.. :)

Μαρα με το καλο να ερθουν τα νινακια σου..

Νομιζω σε κατατοπισε το λιονταρακι μας...

εδω ειμαι κοριτσια..σας ακουωω και παλιι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maragr μην ανησυχεις μια χαρά ειναι το ζαχαρό σου. Οσο για την κοιλια ειναι κ εμενα σχετικά χαμηλά. Απο βάρος πάλι ειναι στον ανθρωπο γιατι εγώ τωρα ειμαι 4,5 κιλά πάνω αλλα υποφερω απο καουρες κ τετοια.

Να σαι καλά βρε Ναταλία μου μας κατατοπίζεις.

Κοριτσια μου εγω το μόνο που εχω παρατηρησει ειναι οτι κουραζομαι πιο ευκολα τις τελευταιες μέρες κ μπορώ να πω οτι ειμαι κ πιο ευαισθητη τωρα μολις κουραστώ κ αισθανθώ αδυναμη εχω το κλάμα στο τσεπάκι ενω δεν ειμαι ετσι. Μαρθα Βουρτση καταντησα η γυναικαααααααααα.

Βεβαια με την μικρή ολη μερα δινω αγωνα μιας κ ειναι ζηρωτατη.

Ακόμα μου λειπει η μια κουνια κ οι προικες τους που δεν τις εχω λάβει.

Πρεπει να αγορασω κ κανενα νυχτικό τελικά αλλα τ αφηνω αυτα ακομα μιας κ παραβιαζομαι χιχι. Τα εχω μαζεψει σχετικά τα πραγματα αλλα βαλιτσες θα ετοιμάσω τελικά γυρω στις 34 εβδομ. για να μην τα βλέπω κ ανχώνομαι.

Ναταλια μην σε χασουμε ε?

new mammy 36 κιολας παει εφτασες στο τερμα. Κοριτσακιιιιιιιιιιι να μας πεις μετα τα πριν κ τα μετά. Μιλησες με τον γιατρό σου για το πότε θα γεννησεις περιπου? Α κοριτσια στο τελος μην ξεχασετε να ετοιμασετε κ χαρτια ταυτοτητες ληξιαρχική πραξη γαμου κ το χαρτι για τον προσδιορισμό του ονοματος των παιδιών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή ορεξη κοριτσακι.

Φλασιά αλλα βρε κοριτσια κ η Λένα χαθηκε που ειναι το κοριτσακι?

Ναταλία στον θηλασμό για να τα θηλάσεις τα καταφερες απο την αρχη να τα κάνεις ενα ένα η τα εβαζες καμια φορα κ τα δυο μαζί? κ την ώρα που το ενα περιμενε του εδινες πιπίλα η ειχαν απο μόνα τους διαφορετικές ώρες.

Την πάτησες τωρα που ξαναμπήκες κ εδω σε πιασαμε μονοτερμα χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε δεν πειραζει..ηρθα γρηγορα γιατι δεν εφαγα πηγα στην τουαλετα και ειδα μια σταγονα αιμα..και πηρα τον γιατρο τηλεφωνο..μον που δεν μου πε να παρω κατι.. και αναρωτιεμαι γιατι..μου πε να παω αυριο απο το ιατρειο του..

οπως καταλαβαινεται μου κοπηκε η ορεξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια. Ναταλια μου τι εγινε ολα καλά?

Μην ανησυχεις για το αιμα ειχα κ εγω στην κόρη μου 3 μέρες στην εβδομη εβδομάδα.

Τι κανουν τα μωρακιααααααααα? Αντε να ρθει η Πεμπτη να παω κ εγω παλι για τα αντρακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Natali ελπίζω να είναι όλα καλά! Περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία!

Δυστυχώς για μένα τα νέα δεν είναι ευχάριστα ... για να πω την αλήθεια, είμαι στα μαύρα μου τα χάλια τώρα ... λοιπόν, από την Κυριακή το βράδυ άρχισα να έχω ανυπόφορη φαγούρα σε όλο μου το σώμα, κυρίως στα πέλματα και στις παλάμες και τα δάχτυλα, το ίδιο συνεχίστηκε και χθες, λιγότερο στην διάρκεια της ημέρας, αλλά όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα από τον κνησμό ... πήρα σήμερα τηλ τον γιατρό μου (μάλιστα διστακτικά, γιατί φαντάστηκα ότι δεν οφείλεται στην εγκυμοσύνη ...) - όμως, για κακή μου τύχη οφείλεται ... εχει αρχίσει και επηρεάζεται το συκώτι μου ... μου έδωσε ένα κατεβατό εξετάσεις να κάνω αύριο για να δούμε τις τιμές του συκωτιού και αναλόγως να πράξουμε ... αν είναι ανεβασμένες, μπορεί να μου τα πάρει τα μωράκια μου ....γιατί??? γιατί?? αφού όλα πήγαιναν καλά ... νομίζω ότι θα τρελαθώ ... αύριο πρωί πρωί θα πάω να κάνω τις εξετάσεις, θα σκάσω μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα ... μακάρι να βοηθήσει η Παναγίτσα τα μωράκια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami απο τι προκληθηκε αυτο;

και γιατι να στα παρει τα μωρα;επηρρεαζονται και αυτα;

μακαρι να μην ειναι τιποτα.να σκεφτεσαι θετικα.αυτο θα βοηθησει!

να μας λες τα νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...