Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικα μωρακια 2009...κ οχι μονο!!! -No 3-


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 389
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλως ηρθες alexandra mammy !! Ειμαι η Εφη κ το μωρακι μου γεννηθηκε στις 11.08 :) Το δικο μου ζουζουνι ακομη δεν εχει αλατι στο μενου του ..οποτε τα κεφτεδακια ....τα τρωει ολα η μαμα!!!! :laugh: Αλιμονο σε οποιον απλωσει το χερι στο πιατο μου!!! :laugh:

Περα απο την πλακα δεν εχουμε δοκιμασει καποιες τροφες επειδη ειχε εκδηλωσει καποιες αλλεργιες..οποτε δεν τρωμε ακομη αυγο,ντοματα,γιαουρτι,ψαρι....και επειδη οπως σου ειπα αποφευγουμε το αλατακι ετοιμαζω δικο του φαγακι...2 μερες του φτιαχνω φαγητο με το κυριως μερος ναναι κοτοπουλακι,δυο μερες μοσχαρακι κ δυο μερες χορταρικα!Αυριο ας πουμε το μενου μας εχει φασολακια με γλυκοπατα κ καροτακι!

Να τη χαιρεσαι την κουκλα σου κ ελπιζω να τα λεμε απο εδω! :)

Μαρακι μου γλυκο!! Μολις γυρισε ο αντρουλης μου απο τον οδοντιατρο με νεα οπως τα περιμενα... :( ......θα τα πουμε απ το τηλεφωνο!Φυσικα κ μπορεις να δωσεις ολη τη μπανανα στο φαγανουλη σπορακο!!!Εμεις τρωμε ολοκληρη μπανανα εδω κ μηνες! λιωμενη ομως!!! τι κανει ο κουκλος μας?Αφου δεν φευγουμε κανονιζουμε να τα πουμε απο κοντα!

Φουλινακι μουυυυυ τι μπουμπουκωτη ειναι αυτη?????!!!! Θα μας τρελανει μετα τα γυαλια που μας φοραει!!τι λεξουλες τι ναζι!!!! φτου κ φτου την κουκλα!! εμεις μονο γεια σου ,κουκου τζα κ κολλα το κανουμε :dry:

κατι παει να γινει με τα παλαμακια...και απο λιγακια....ασυναρτησιες!!! :laugh: :laugh: ευχαριστουμε για το τραγουδακι...αλλα αλλη φορα να βαζεις ...πιο χοντρες τραγουδιστριες!!!!!!!!!!! :laugh: για να χαιρομαι!!!!

Ακομη δεν κοιμαται καλα κ ξυπναει απειρες φορες τη νυχτα!!!αχχ

Αναστασουλα μου λειπεις εδω...Θελω να σε βλεπω!!!κ το τσαχπινοκοριτσο μου λειπει... :( τι θα κανω με τον υπερμαραθωνιο β ραδυνο θηλασμο? :lol:

υπολοιπα κοριτσακια πολλα πολλα φιλια!

Μπουρικακι καλως ηρθες κ παλι,ελπιζω ξεκουραστη!!Φυσικα κ δεν κλειδωνεται αυτο το θεμα!!Εδω αντεξε σε χειροτερες καταιγιδες! :) Απλα δε θα μου αρεσε να γινει θεμα -ρινγκ οποτε θα ηθελα να σας παρακαλεσω να το κλεισουμε εδω το θεμα ε? εδω εχουμε τοσα να πουμε!!

αλλεργιες κ θηλασμος...μεσα κι εγω!!!

Βανια κ ρουμπελιτσα σας παρακαλω αν θελετε να απαντησετε σε κατι που δεν αφορα τα μωρακια αλλα την αντιπαραθεση να το κανετε με πμ κ οχι με απαντηση σε αυτο θεμα! μη το συνεχιζουμε...

σας ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aaaaaaaaaaaaaax Εφάκι μου γλυκό!

Περαστικά στο μεγάλο σου αγόρι...

Λυπάμαι που τα νέα είναι ..όπως τα περιμέναμε

αλλά τουλάχιστον να βρεθούμε εμείς! Φεύγει το δικό μου αγόρι και πρεπει να σας αποχαιρετήσει...

Η μπουμπουκωτούλα μας έβαλε και γυαλιά και καπέλα και απ΄όλα μη σου πω!!!

Λέει , κάνει, νάζια, λέξεις..... Εμ, σαν το τσαχπινάκι...Κορίτσια αγάπη μου, νεραιδένια και γλυκούλικα.....

Οχι σαν το βλασταράκι μου το λατρεμένο , που για να μου δώσει φιλί μπήγει και τα 8 δοντάκια στο μάγουλο μου χαχαχαχαχαχα!

Ας είναι καλά τα μωρά όλου του κόσμου και ας κάνουν ότι θέλουν! Χαρούμενα και ευτυχισμένα να είναι!!!

Mπουρικάκι από διακοπες γυρίσατε;;; Σε νιώθω καλή μου....

Και εμείς τώρα γυρίσαμε και δεν αντέχεται η βρωμόπολη μας!!! Κουράγιο...

Εχεις και τα 2 αντράκια σπίτι εσύ, ε? Ευτυχία απέραντη τα μικρά μας!

Αλεξάνδρα καλώς ήρθες στην παρέα μας!

ΑΝ μας διαβάζεις, χαιρόμαστε πολύ να γνωρίζουμε και άλλες μανούλες...

Για την διατροφή που ρωτάς, ο δικός μου μπεμπίνος είναι 10 μηνών

και τρώει ΜΟΝΟ λαχανικά φρούτα και κρέας!

Λάδι ωμό και ΤΙΠΟΤΑ άλλο... Ούτε αλάτια , ούτε ξύδια,

επομένως μετά το κεφτεδάκι δεν ξέρω τι άλλο να σου προτείνω για να δώσεις στο μωράκι σου!

Προσωπικά είμαι πολύ αυστηρή με το θέμα διατροφής και οτιδήποτε θεωρείτε ανθυγιεινό , θα το εντάξω στην διατροφή του μετα τα 2 έτοι.

Να σου ζήσει το βλαστάρι και χαρά μου να τα λέμε εδώ στις Αυγουστιάτικες!

Αυτό το κόλπο με το αιθέριο έλαιο ευκαλίπτου (που σου είπε η Φουλινάκι) καν΄το .... Βοηθάει πολύ τα βουλωμένα μυτάκια!

Αχ Foulinaki μου

και εσείς με πηρουνάκι πατάτε τις τροφές? Δεν ξετρελένετε???

Τι ωραία! Ο σποράκος ενθουσιάζεται για τις "καθαρές" γεύσεις και εδώ και μια εβδομάδα σχεδόν έχουμε περάσει στα ...κομματάκια!

Πως μεγαλώνουν!

PS: Στην Ρουμπέλα θέλω τόσο πολύ να απαντήσω και να πω ξανά

πως θεωρώ ΤΡΑΓΙΚΟ όλο αυτό που έχει δημιουργήσει,

αλλά λίγο που λυπάμαι, λίγο που σέβομαι την μαμά-Happy mom,

θα πω μόνο πως συμφωνώ με την Μπουρίκ και ....τίποτα άλλο!

Φιλιά σε όλες σας αγαπημένες!!!

φιλιά και στην ξενύχτησα βυζοπιπίλα ...like me! χαχαχαχαχα Εφάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ομορφα να μπαινεις στο σπιτακι σου και να σε περιμενουν μπολικα μηνυματακια

από γλυκες μανουλες να λενε για τα θαυματακι α τους!!

καλο μας μηνα !!ιουλιοσσσσσσσσσσσσσσσσσς…!

αχ δεν μπορω αν μη θυμαμι τι καναμε ερισυ με τις καρπουζοκοιλιες μας …τετοιο καιρο

περπατημα και βογκητο αχ βαχ….και ατελιωτα χαδια…!αγωνια για τον επόμενο υπερηχο

και πολλα χαδια….ξανα αχ βαχ από τη ζεστη και πολύ ζορυ στο βραδυνο υπνο….

και παλι χαδια στην τριπατη μεζονετα!κοριτσακι μου δεν μπορω

να μην θυμαμαι και να μη συγινουμαι με αυτές τις στιγμες…είναι σαν

ητανε εχθες….!

και τι γελια και κουσκουσακια στο ποστ μας….και ονειρα..και σκεψεις!

και ημασταν τοσες πολλες….!και μειναμε τοσες λιγες…και ανναεωθηκαμε και

ηρθανε και άλλες και και γεμισε η παρεα μας τωρα πια με φωνουλς μπεμπεδικες

και κου κου τζα! :laugh:

αχ μαρακι μουυυυυυυυυυυυυυυ!!!η μπουμπουκωτη μας ναι είναι απιθανη

αλλα μη νομιζεις τοι είναι και τρυφερη….να δεις δαγκωματιες και επιθεσεις

που τρωω…αυτό το δολιο το μεμεδακι….οταν σταματαει να θηλαζει ριχνει κατι ρουφηγματα

νομιζω ότι θα το μελανιασει….μη πω για τη φορα που παιρνει και

πεφτει πάνω μου και να γελαει καρκαριστα….

‘’βρε σουμο κοριτσο’’της λεω εγω και με κοιταει

με ικανοποιηση …’’ειδες τι μπορω να κανω?΄΄

που είναι η τυφεροτητα που δειχνουν οι διαφημησεις

που ερχεται το κοριτσακι και αγκλιαζει τη μαμα

και τη χαιδευει…..εγω παω να την χαιδεψω και αυτή παιρνει το χερι

μου και με λαχταρα το βαζει στο στοματης και ολο χαρα με κοιταει

και αν το βγαλω….?παραπονο και ακτσουφιασμα..σμιγει τα αγραμμωτα φρυδακια

της και εχει υφος «μαμα δεν μεαγαπας?»

που θα παει θα βγει η θηλυκή της πλευρα

που θα παει…..θα ρθει η μερα που θα με σφιξει και θα μου πει «μανουλα μου σε λατρευω!»

παντως εμενα οι πληροφοριες μου μου λενε ότι ο παιδαρος σου αναγνωριζει τα σκυλακια από μακρια και τους κανει(ΓΟΥΒ-ΓΟΥ)…!

ευχομαι να ανεβητε το σαββατο να σας δω από κοντα

και να θαυμασω την εμορφαδα σας!

αλεξανρουλα ευχομαι το βλαστρι σου να είναι καλυτερα

και να κοιμηθηκε χωρις βασανα…

και μενα η μπουμπουκωτουλα μου εχει αλλεργιες (ειδικοτερας τα γαλακτοκομικα)

και αυτή τη στιγμη εκτος από μεμεδογαλα τρωει κτοπουλο κουνελι κατσικι (από κρεατικα)

και από λαχανικα ,πρασο αγγιναρα φασολακι κολοκυθι πατατα καροτο και ωμο λαδι(2 κουτ γλυκου) όλα στον ατμο!

από δικα μας την εχω αφησει λιγες φορες να δοκιμασει ψητη (σε ειδικο σκευος)πατατα(τρελλαθηκε) και :blush: ....ψωμι ζυμωτο μαμας (με βιολογικο αλευρι ,χωρις γλουτενη,χωρις γαλα) το οποιο όμως μονο το γλυφει…!

φρουτα βερυκοκο-ροδακινο-μπνανα-πεπονι-κερασι (το κερασι προσοχη!-μονο 2 σε ολο το ημερισιο μενου-απαγορευεται παραπανω μεχρι το ετος)!

και γω θα προσπαθησω τις λιχουδιες να τις καθυστερησω οσο μπορω…

(ευχομαι απλα ν αμην μου την φερουν εν αγνοια μου οι γιαγιαδες)!

εφουλαμουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!

αχ μανουλομανουλα!!δεν είναι γλυκυτα όταν κανουν κουκου τζα!???

αληθεια εσεις με τις αλλεργιες πως τα πατε?

ηρεμησατε καθολου?

με το βυζοξενυχτι τι να πω ρε κουκλα..ποσο ξυπναει?

συνεχεια?πιπιλιζει ή πινει γαλα?

πρέπει να ναι πολύ ζορικα…!

υπομονη και θα ρουμε μια λυση μωρε…

που θα παει…θα αποβυζοθει ο θαυματακος μας!

ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΡΘΕΤΕΕΕΕΕΕ?????????

μΠΟΥΡΙΚΑΚΙ...ΕΣΕΙς ΑΠΟ ΑΛΛΕΡΓΙΑ???ΟΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΟΜΙΖΩ Ε?

αναστασακος…..δεν θα λειψεις πολύ ακομη ε?

αντε ε……!!!

αντε κοριτσακια μου σας αφηΝω προς το παρον….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης ξεχασα να χαιρετησω τη Βανια και τη Ρουμπελα που απο οσαο καταλαβα ήρθαν με νεες προθεσεις στο ποστ μας και πιστευω οτι θα ξεχασουμε τις στιγμες παρεξηγησης και οι διαφωνιες μας θ αμας ενωσουν σε μια ωραια παρεα

που θ αεει ελευθερα τα πιστευω της!

Εχω αδικο????

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι μόνη σαν το λεμονι και σαν την ανεμώνη....

η μπομπουκωτη Σοφη μας εχθες σπαραζε στο κλάμμα

σηκώθηκα και ξανσηκώθηκα όσπου μετα την 5η

φορα τη πήρα στο κρεββατι μας οπου και

συνεχιστηκε εως το πρωι...

κλαμμα(τσιριχτο)-στηθος-υπνος!!

ψιλοσερνομαι σημερα στο γραφείο...

αλλα κατα τα άλλα είμαι οκ!!!

χθες η μπουμπουκωτη μου εβαζε λιπ-γκλος!!

πολυ πλακα ειχε...με βιδωμενο το καπακι

ακουμπουσε το λιπ γκλος στο στομα μου

και ολο χαρα μου εβαζε....(υποτιθεται)

τωρα γιατι εμενα με πονουσαν τα ουλα μου

απο μεσα θα σας γελασω....

Αυριο βαπτιζεται η Τσαχπινα μας!!

Απο αυριο θα τη φωναζουμε και επισημα πια

Αννυ....!!

το κοριτσακι της μελαχροινης μας κουκλας

θα σκισει τα νερα της κολυμπηθρας όλο

χαρη και τσαχπινια!!!

Ευχομαι να ειναι γερη και καλοτυχη

και να χει ολα οσα επιθυμησει και ακομη πιο

πολλα στην ζωή της!!

ΠΟυ ειστε ολες??

Μαρακι?????δεν θα ερθεις τελικα???

κριιιιιμα!!!

Εφηηηηηηηηηηηηηηηη???

μα γιατι???

αντε σας.....

Γιωτουλινι τι κανεις???

σματς τσακω εν αγλυκο φιλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

πως πανε τα κεφια;;;;

απουσιες βλεπω και εδω....

μονο η στασα δικαιολογειται που εχει βαπτιση...ολες οι αλλες που ειστε;;;;; :dry:

εμεις καλα...ο μικρος φτυνει ολη την ωρα....πολυ γελιο εχει...αλλα εχει εδω και τρεις μερες που μου τσιμπαει το στηθος με το χερι του...μιλαμε τα εχω δει ολα...χωρια τα σημαδια που μου αφηνει... :S

χθες πηγα και αγορασα φορεμα και για την βαπτιση...τελειο ειναι... :)

πηρα και γυαλια ηλιου...τελεια και αυτα... :woohoo: :silly: :cheer:

λινακι ακομα εχουμε θεμα με την αλλεργια...μεχρι στιγμης τον εχει πειραξει μονο το μηλο που του ειχα δωσει...

θα δουμε πως θα παει και απο βαρος και αυτον τον μηνα....αλλα φαινεται να εχει παρει...εχει γεμισει αρκετα :)

η μπουμπουκωτη σου παντως εχει πολυ γελιο...μαθαινει τα κολπα ομορφιας απο τωρα :laugh: :laugh: :laugh:

φιλακιαααααααααααααα :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχιζω με τα χαρουμενα νεα του θεματος!! Η μικρη μας τσαχπινα εχει ονομα!!!

..........Α Ν Ν Υ ! Δεν ειναι υπεροχο?

Να μας ζησει η κουκλιτσα μας!! παντα χαμογελαστη, παντα φωτισμενη, παντα ευτυχισμενο το γλυκο μας τσαχπινογοργονακι! Να το χαιρεστε Στασουλα μου!! ....αντε να την καμαρωσουμε κ νυφουλα!!!! :laugh: :ohmy: ...προηγειται η..............βαφτιση του γαμπρου!!! :laugh: θα μιλησεις ποτε?? :angry: παλιοκοριτσο!!

Μπουρικακιιι βαλε καλε καμια φωτο να καμαρωσουμε το φορεμα!! Της αναστασιας ηταν χαρμα! Οπτασια η δικια μας!!

αλλεργια ΚΑΙ στο μηλο? ελα ρεεεε!! υποτιθεται οτι ειναι απο τα πιο υποαλλεργικα φρουτα!! Αν κρινω απ τον δικο μου θα υποχωρουν ολο κ περισσοτερο οσο περναει ο καιρος! μερα με τη μερα θα δυναμωνουν κ θα παχαινουν!! :) απλα εχουμε γενικα ευαισθητο δερματακι!!

Φουλινακι μουυυυ με την κοκετα τη μπουμπουκωτη! λιπ γκλος απο τωρα?? καηκαμε!!!!!! με τα αγαθα μας τα αγορακια!! θα μας πουλατε κ θα μας αγοραζετε στη στιγμη!! Δωσε της απειρα φιλια!

Μαρακι τρεχουμε να οργωσουμε ολες τις παραλιες της Αττικης πριν φυγει το μεγαλο αγορι ε?..δωσε κι αλλοοοο!!! ο σπορακος μας ειναι το πιο κοσμογυρισμενο αυγουστιατικο με τις διακοπες εις τα εσωτερικας κ τα εξωτερικας του!! με πισινα ,του χρονου κ ..μουσικη..ποιος θα το παρει αυτο το πολυταλαντο δυναμικο αγορι?!! του χρονου θα χει κ προικα ..μεζονετα..πω πωωω ποιος τον πιανει!!!! :laugh:

Ολα ειναι τελεια κ τα αυγουστιατικα κ οχι μονο μωρακια μας ειναι στο στοιχειο τους...καλοκαιρακι κ θαλασσιτσα!! αχχχ τι ομορφα!!

τα φιλακια μου σε ολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααα!! Λινακι μου ωραια τα τραγουδακια σου...αλλά δε σου πα να βαζεις πιο...χοντρες τραγουδιστριες?!! :laugh: :laugh:

Φοβερο...........κ υπεροχο..

σε λιγο αρχιζουμε αντιστροφη μετρηση για τα πρωτα γενεθλια ολων των αυγουστιατικων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κουκλιτσες;;;;

στασα να σου ζησει η μικρη αννυ...καλοφωτιστη να ειναι να ειναι και καλοτυχη στην ζωη της :)

εφη παραξενο δεν ειναι...μου εκανε αλλεργια στο μηλο...και στο πεπονι,νεκταρινι και γερμα τιποτα :blink::dry: που θεωρητικα αυτα ειναι πιο αλλεργιογονα...τι να πεις;;;;εγω παντως που ετρωγα μηλο δεν ειχα δει να τον ειχε ενοχλησει ποτε :huh:

θα περασει και η αλλεργια που θα παει....μακαρι να ειναι μονο αυτα... ;):)

εγω παλι ετοιμαζομαι...παρασκευη φευγουμε για το χωριο παλι...και αυτη τη φορα θα λειψουμε μεχρι 30 αυγουστου.........αχ!!!!!!!χωριο μου ερχομαι :laugh: :laugh: :laugh: :silly: :silly: :silly:

το φορεμα θα το παρω την τεταρτη..γιατι ηθελε λιγο στενεμα...οποτε θα σας το βαλω την τεταρτη να μου πειτε γνωμες! ;)

αυτα.......φιλακια σε ολες! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκιές μανούλες! Έχω κ γω ένα μανάρι...μα τι μανάρι...το καλυτερότερο παιζάκι κ στις 11.08 έχουμε γεννεθλιάκια κ μεις!!!!!!! Δε με έχει ταλαιπωρήσει καθόλου ο αντρακλάς μου!! Έχουμε 2 πάνω κ 3 κάτω δοντάκια...απο λεξούλες λέμε τα κλασσικά μα μα, μαμ, μπα μπα. περπατάμε αλλο μόνο αν του κρατάω τα χεράκια, δεν μπουσουλάει καθόλου! το λιονταράκι μου! Μας αρέσει να ανοιγοκλείνουμε φώτα, πόρτες, ντουλάπες κτλ...χιχι!! Κ του δίνω ακόμα αλεσμένα εκτός απο κανένα μπισκοτάκι ή μπανανίτσα που τα τρώει έτσι!! Κοριτσάρες να μας ζήσουν τα αγγλουδάκια μας κ ναναι καλότυχα!! Κ όσο για τις προστριβές που διαβάζω.....η γνώμη μου είναι μην ασχολούμαστε με κακίες.....να γινόμαστε κάθε μέρα καλύτεροι άνθρωποι κ να χαιρόμαστε την κάθε στιγμή της ζωής μας...!!! Φιλάκια σε όλες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια η μικρη μου εδω και μια βδομαδα καθε φορα που την αφηνω στο παρκο αφου το κανει 2 3 γυρους μετα παει προς το κεντρο αφηνει τα χερια και στεκεται μονη της (4 λεπτα ειναι το ρεκορ μας)και επειδη της αρεσει αυτο που πλεον εμαθε να κανει αρχιζει και γελαει σαν το τρελο χτυπαει παλαμακια ,ξεκαρδιζεται και μετα μπουμ στον ποπο μας..εχουμε 3 δοντακια πανω και 4 κατω και περιμενουμε αλλο ενα να ξεπροβαλει.τρελαινεται για γιαουρτι το απλο το ξυνο και γενικοτερα οτι ξυνο το αγαπαμε.και η μεγαλη μας η αδερφη μας τρεμει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, γυρνάμε κ γυρνάμε κ γυρνάμε!!!

Είμαστε της βόλτας...

Η μπουμπουκωτούλα βάζει λιπ γκλος

, θα τρελαθώ! Έχω δει ένα σετάκι της fisher price

για βρεφοκοριτσάκια με κραγιόν, χτενάκια κ αρώματα...

Τεεεελειο! Παρ´της το!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το μπουρεκάκι μας ετοιμάζει βαλίτσες για χωριό

(αλήθεια που είναι το χωριό σου;)

, ραβει - κόβει φορέματα.......

Το Στρασάκι μας απούσα...

Η Αλεξανδρα τα δικά της...

Εεεεεφη, μόνες μας θα μείνουμε με ένα καραφλάκι

κ ένα «προικισμένο» θαυματάκι

να τα λεεεεεμε..........

Mπουρεκάκι, υπομονή με τις παλιό-αλλεργίες που σας ταλαιπωρούν....

Πάρε κουράγιο από την happy mom

κ θα περάσουν....

Κ η Anastacia δοκίμασε κάτι μικρό «κακό»

κ η Άννυ δεν παρουσιάσε (μάλλον) κάτι....

Λες να σας υποχωρούν;

Ααααντε άντε, αρκετά περασατε κ εσείς κ τα λατρεμένα σας!!!

Εεεε, Λινάκι, με τα τραγούδια σου τα ωραία....

....καμία βυζαρού τραγουδίστρια βάλε next time

για να νιώθει άνετα η Εφη μας, χαχαχχα!

Θέλω να σας πω κ να σας σχολιάσω διάφορα

αλλά πήγε αργά (01:00!!!) κ νυστάζω αφόρητα....

Αύριο (μάλλον!)...

Σας γλυκοφιλώ οοοοολες!

Οοοολες στην παρέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εvoukaki

wellcome στην παρέα μας!

Να χαίρεσαι το αντράκι σου....

Τι ώρα γεννήθηκε;

11/8 έχει γενεθλιάκια κ ο μπεμπάκος της happy mom!

Tι ωραία,,, παρέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπες μου καλησπερα!!!

Επειδη δεν ξερω αν θα προλαβω να διαβασω ολοκληρο το θεμα...Επειδη εχω ηδη κατουρηθει(κ αλλαξει βρακι :P ) 2 φορες απο τα γελια.....

Σας λεω ενα "γεια" κ ενα αι λοβ γιου γκορτζους κ παω να συνεχισω για λιγο!

Με το που ξυπναει το τσαχπινικο την κανουμε!!!!!

ΥΓ.Μαρακι :laugh: θελεις κ εσυ να γινεις συμπεθερα???? :laugh: (σορρυ για της φατσουλες! :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου...Βαριεμαι!Οχι εσας....

Το πσ που καθεται πανω μου!...Ουφ..!!!

Χαιρομαι πολυ που σας διαβασα!

Εφη-Μαρι-Λινα σας μιλαω στο τηλ...Δεν μπορω ομως να σας πω ταυτοχρονα οτι βλακεια μου ερθει στο νου...

Γιωτακι μονο μαμμοεπαφη οποτε μου ελειψεεεεε!

Η Ιουλια μου που ειναι?Ντιπ λογακι στο αυγουστοθεμα????

Εχω να σχολιασω πολλα αλλα εχω μπερδευτει!Πρεπει να κανω επαναληψη!

Για τα 2 νεα στην παρεα μας κοριτσια να πω οτι...

Ειμαι η Αναστασια,η μαμα της τσαχπινας!Γεννηθηκε στις 28/8,την βαφτισαμε Αννα πριν 6 μερες κ θα την φωναζουμε ΑΝΝΥ! :P

Επισης πρεπει να ξερετε πως δεν κραταω τπτ μεσα μου,δεν φερομαι ευγενικα στους αγενεις,δεν δινω σημασια σε αυτους που με αγνοουν!

Καλωσηρθατε κ απο εμενα λοιπον κ να σας ζησουν τα μωρακια σας!

Κοριτσια μου σας ευχαριστω κ απο εδω για τις ευχες σας!

Ευχομαι τα καλυτερα κ για τα δικα σας αγαπημενα μου πανεξυπνα κ πανεμορφα αστερακια!

Επισης ευχομαι να μην τα δειτε να κλαινε οσο εκλαψε το γοργονακι στη βαφτιση της! :(

Τελος...Θα πω οτι ολες εκτος της Λινας μου ειστε σαπιες μπανανες(που τις λατρευω κ φυσικα δινω 1 ή κ 1,5 ανα μερα στην τσαχπινα) γτ δεν αναγκασατε τους αντρες σας να παραιτηθουν απο τη δουλεια ή να μεινουν με μασελες για να ερθετε το σκ Σαλονικα! :P

Μαρακι...Βρε Μαρακι...Ρε κοριτσακι μου εχεις τρομερο χιουμορ!Τρελαινομαι να σε διαβαζω!!!Τι παιδι εισαι εσυ? :kiss::kiss::kiss:

Λινα ηθελα να σου πω πολλα γλυκα κ αγαπησιαρικα λογακια αλλα...Μου εχει μεινει στο μυαλο η λογοδιαρροια της Σοφης κ επειδη σκαω απο ζηλια....Παω να πξυπνησω την Αννυ κ να της δειξω ολα τα ζωα του ζωικου βασιλειου! :laugh:

Εφη εισαι πολυ ξενερωτη συμπεθερα αλλα...ευτυχως θα εχω κ την Μαρι!

Ολο ηρεμεις τα πνευματα!!!

Κ εγω ονειρευομαι τρελλες κ αμαρτιες στα νησια σε λιγα χρονια...(θα παρουμε κ μια απουσα φιλη μαζι!) Αλλα...εμεις θα κοιταμε γκομενακια κ εσυ θα λες "μα...δεν ειναι σωστο!"

Υπομονη με τον ρουφηχτρογαμπρο!φετιχιστη μου τον εκανες!!!!

Γιωτακι μου?!!!Κουκλα μου?!!!Περασες καλα?Το ευχομαι!

Ποτε με το καλο η δικη σας βαφτιση?θυμομουν Σεπτρμβρη αλλα μαλλον κανω λαθος?!

Α!Εκανα δοκιμη...Εφαγα προχθες ενα τσιζκεικ(το 1 απο τα 2 γλυκα της βαφτισης) ,χθες μια μπαλα παγωτο(κουκις) κ σημερα στον πουρε ειχε ελαχιστο γαλα!!!!

Μεχρι τωρα ολα ειναι καλα!Αντε να δουμε!

Καλα...Εχω κ αλλα να πω αλλα...σας αφηνω!!!!!

Θα καουν τα ματια μου τοση ωρα!!!! :P:P:P

Τσαχπινοφιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Αγαπες μου καλησπερα!!!

Επειδη δεν ξερω αν θα προλαβω να διαβασω ολοκληρο το θεμα...Επειδη εχω ηδη κατουρηθει(κ αλλαξει βρακι :P ) 2 φορες απο τα γελια.....

Σας λεω ενα "γεια" κ ενα αι λοβ γιου γκορτζους κ παω να συνεχισω για λιγο!

Με το που ξυπναει το τσαχπινικο την κανουμε!!!!!

ΥΓ.Μαρακι :laugh: θελεις κ εσυ να γινεις συμπεθερα???? :laugh: (σορρυ για της φατσουλες! :laugh: )

Ποσο καιρο θα σε ψαχνω?! Μου κολλησες το μαμμυ κι εσυ εξαφανιστηκες?! :angry::angry: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria1202 έγραψε:

Anastacia έγραψε:

Ποσο καιρο θα σε ψαχνω?! Μου κολλησες το μαμμυ κι εσυ εξαφανιστηκες?! :angry::angry: :laugh: :laugh:[/quote:kyz3yvcp]

Βρε καλως το συγκατοικακι μου!!!!!

Κοριτσαααακιααα!!!Φιλεναδακιαααα!

Η Μαρια η πρωην συγκατοικος μου!το παρεακι μου καθε πρωι με απειρους καφεδες κ τσιγαρα να χανουμε αβερτα τα μαθηματα στη σχολη!!!!

Εκεινη η εξυπνη τα επαιρνε με μια αναγνωση τα μαθηματα...Εγω κοιτουσα τις κουρτινες κ εφτιαχνα(οπως τωρα) σεναρια επιστημονικης φαντασιας!!!1 σειρα τριες ωρες!Γι'αυτο πηρα 1,5 χρονο μετα το πτυχιο! :laugh: :laugh:

Το κοριτσακι μου εχει μια πανεμορφη μπεμπουλα 2+ μηνων!

Διαβολακι μου μπηκες στο μαμμυ επιτελους?!χαχαχα

Ελπιζω να βρεις καλη παρεα εδω!

Εγω την ψιλο-κανω με ελαφρα πηδηματακια!Βαρεθηκα!Προς το παρον τουλαχιστον!

Θα ερθω(ελπιζω σε καμια 10ρια μερες) πιο κοντα κ θα ερθω να σας δω!

Μπηκες στις αλλεργιομαμαδες?

Πως ειναι η μικρη?Εσυ?Αντεχεις ή πεινας?

Θα τα πουμε απο τηλ μαλλον καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wellcome στο Μammy Μαρία!

Να σου ζήσει το μωράκι σου...

Wellcome back αγαπημένη Στράσα μου!!!

Εεεεεεεελα, μην ξαναφυγεις!!! Μας λείπεις!

Αφού λες πως έχω χιούμορ, κάτσε εδώ να με διαβάζεις....

Να λέμε τα νέα μας οι 4 ταυτόχρονα,

και οι 14 παράλληλα! Εεεεεελα...

Και να σου πω κ σένα κ της μπεμπαδομαμάς

Φουλινάκιον πως ξαναείδα το τσαντακι το ροζ

της fisher price , ΙΔΑΝΙΚΟ για τα κοριτσάκια σας!!!

Έχει καθρεφτακι, κραγιόν, βραχιόλι, κλειδιά, πορτοφόλι

οοοτι ακριβώς χρειάζονται οι τρελομπεμπούλες σας

για να μεγαλώσουν ...σωστά! Χαχαχαχα

Κ όπως λέει κ το μεγάλο μου αγόρι,

όόοταν μεγαλώσει η τσαχπινΆννυ θα διαλέξει μόνη της

τον ιδανικό γαμπρό... Μεταξύ σποράκου-θαυματάκου!!!

Κ τότε θα ...κουμπαριασουμε απ´την αρχή! Χαχαχα

Πάντως στα νησιά για τρέλες, έρχομαι κ εγώ!

Κ ας λέει η μαμά-Εφη πως «δεν είναι σωστό»!!!!!

Αχ τι ωραία, όλες παρέα πάλι!

Μπουρεκάκι αλήθεια, ποτέ θα γίνει η βάπτιση

κ τι όνομα διαλέξατε;

Ότι θυμάμαι χαίρομαι κ εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημεεεεενες;;;

Που είσαστε όλες;

Απουσες!

Θα μιλάω μόνη μου; Οπως το Εφάκι

τις προάλλες;;;

Ναι!

-Τι κάνετε Mari μου;

-Πολυ καλά.... Ευχαριστώ!

-O σποράκος;

-Ο σποράκος μεγαλώνει κ με τρελένει

η απόλυτη επικοινωνία που έχει....

Πανεξυπνα μωράκια!

Όλα τα καταλαβαίνει!

Κάνει ναζάκια, ανοιγοκλείνει ματάκια,

δαγκώνει ΜΟΝΟ εμένα κ γουστάρει....

Στέκεται μόνος του χωρίς χέρια κ κάνει βήματα

σπρώχνοντας το λιονταράκι του...

Ξυπνάει 185 φορές/νύχτα, θηλάζει ασταμάτητα,

και τρώει 1 καλάθι φρούτα ημερησίως!

Είναι πολύ κοινωνικός, χαμογελάει σε όλους,

απλώνει χέρια για αγκαλιά σε όποιον βλέπει, ακόμα κ στον βενζινοπώλη!

Λατρεμένα βρεφάκια, πως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα!!!

Αααααντε, σας δελέασα; Πειτε κ εσείς!

Εμφανιστήτε!

Η μπουμπουκωτή , η μπέμπα των μη-διαφημίσεων;

Η τσαχπίνα; Τα μπουρεκομωράκια;

Το θαυματάκι μας, όνομα κ πράγμα;

Οι καινούργιες της παρέας;

Το μπεμπάκι της Μαρίας;

Το lucky-baby?

στέλνουμε φιλιά σε όλες σας.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια αυτα τα μωρα δεν τα προλαβαινω καθε μερα και απο ενα καινουριο κατορθωμα μια καινουρια γκριματσα.Προσπαθησα να δοκιμασω να τη βαλω για υπνο μονη της...τζιφος....αρχισε το κλαμμα τις κοφτες ανασες 5 λεπτα αντεξα μετα αγκαλιτσα.Δεν ξερω υπαρχει κανενας ανωδυνος τροπος ρε κοριτσια?

Ααασχετο δοκιμασαμε ψαρακι σημερα και ξετρελαθηκε το κοριτσι μου,βλεπετε εχουμε ακριβα γουστα στο φαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσιααααααα!!!

Καλημέρα Αλεξανδρα!

Κατ´ερχην συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου

κ από εδώ.... Με το καλό το 3ό σας μωράκι!

Όσο αφορά στον ύπνο της μικρής σου,

είναι πολύ μικρούλα ακόμα για να «μάθει» να κοιμάται μόνη της!

Μην την αφήνεις να κλαίει γιατί μόνο ανασφάλειες

κ άγχος της δημιουργεις...

Είναι μωρό ακόμα κ χρειάζεται την ζεστασιά κ την ηρεμία

της μαμάς για να νανουριστεί....

Η προσπάθεια για ...εκπαίδευση μόνο τα αντίθετα

αποτελέσματα θα φέρει, πιστεύω, εφόσον το μπεμπάκι

δεν είναι έτοιμο!

Σκέψου ότι ΟΥΤΕ εμείς οι μεγάλοι δεν κοιμόμαστε

μόνοι μας... Ένα βιβλίο, μια tv, μια αγκαλιά με τον σύντροφο μας

ή έστω ταξιδευουμε με το μυαλό μας

μεχρι να αποκοιμηθούμε...

Το μωρό χρειάζεται την μανούλα του ακόμα,

υπομονή!!!

Να σε ρωτήσω και κάτι;

Διαβάζεις τι γράφουμε εμείς;

Σε νοιάζει ή απλά μπαίνεις ρωτάς κ βγαίνεις;

Επειδή δεν σχολιάζεισ σε καμια μας , έχω την απορία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...